صفحه 7 از 8 اولاول ... 5678 آخرآخر
نمایش نتایج 241 تا 280 از 320

نام تاپیک: برنامه مبدل بین دیتابیس های مختلف با قابلیت تغییر کدپیچ

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

نقل قول: برنامه مبدل بین دیتابیس های مختلف با قابلیت تغییر کدپیچ (از داس به ویندوز و بالعکس)

با سلام وعرض خسته نباشید

جناب اقای مهندس حسینی از برنامه data managerبسیار ممنون هستم بنده جهت تبدیل دیتا از محیطی به محیط دیگر برنامه های مبدل زیادی را کار کردم که برنامه شما میشه گفت جامع ترین آنها بود
    بهر حال ضمن تشکر فقط بنده را در مورد های زیر راهنمایی بفرمایید
    1- در نسخه جدید برنامه دیتا منیجر حرف((ک)) هنگام تبدیل از dbf فاکس پرو به txtایران سیستم در فایل خروجی به ((ث)تبدیل میشود
    2- دو فایل مختلف در حالت فشرده به شرح مشخصات زیر به ایمیلتان در hotmailارسال شد که برنامه آن در محیط Cجهت یک برنامه تحت dos نوشته شده اند .حاوی برخی اطلاعات است لطفا مرا راهنمایی بفرمایید که چگونه ازآن اطلاعات را مستقیما تبدیل به txtو... کنیم (استراگچر مربوطه چطور کشف می شود)

نقل قول: برنامه مبدل بین دیتابیس های مختلف با قابلیت تغییر کدپیچ

جناب مهندس حسینی لطفا مرا راهنمایی بفرمایید ممنون میشوم

با سلام
    خواهش می کنم
    1- در نسخه جدید برنامه دیتا منیجر حرف((ک)) هنگام تبدیل از dbf فاکس پرو به txtایران سیستم در فایل خروجی به ((ث)تبدیل میشود
    نکته موردنظر درست است ولی در مورد کاف فارسی (کاف تایپ شده در sp2 ویندوز) البته نسبت به ی فارسی کنترل شده ولیکن کاف خیر (البته همانطور که می دانید بین این دو حرف در ویندوز sp1 و 98 و ... با sp2 تفاوت هست و این مشکل در بسیاری از موارد دردسر ساز می گردد ، هرچند بنده این نکته را در اکثر برنامه های خود (البته منظور در بخش ذخیره و یا جستجو و ...) لحاظ کرده ام ولی در این برنامه به علت کار تبدیل (دقت داشته باشید که ورود و ذخیره قبلا انجام شده ) تستی انجام نگرفته، لهذا چنین مشکلی در تفاوت حروف فارسی بین سرویس پک 2 و 1 ویندوز به وجود می آید.
    کد حرف کاف در sp2 = کد chr(152) می باشد و در sp1 و یا ویندوزهای قبلی chr(223) می باشد
    نهایتا به روی چشم نسخه اصلاح شده در همان آخرین فایل آپلودی اصلاح شده است و شما می توانید آن را مجددا دانلود نمایید.
    (پست شماره 229)
    (البته اگر منظور از جدول فاکس پرو (جدول در محیط داس) می باشد که خوب نیازی به تبدیل کدپیچ نیست و شما پس از خواندن بدون تغییر خروجی متن از آن بگیرید، هرچند در فاکس تحت داس نیز برای خروجی گرفتن text از جدول دستور وجود دارد)
    - دو فایل مختلف در حالت فشرده به شرح مشخصات زیر به ایمیلتان در hotmailارسال شد که برنامه آن در محیط Cجهت یک برنامه تحت dos نوشته شده اند .حاوی برخی اطلاعات است لطفا مرا راهنمایی بفرمایید که چگونه ازآن اطلاعات را مستقیما تبدیل به txtو... کنیم (استراگچر مربوطه چطور کشف می شود)
    راجع به بحث تشخیص ساختار جداول همانطور که در پست های قبلی توضیح دادم نیازمند یکسری کدنویسی و آزمون و خطا (البته در صورتی که از دیتابیس های نرمال استفاده نکرده باشد، معمولا در محیط داس برنامه نویسان سی و پاسکال از دیتابیس های بیتریو و کدبیس استفاده می کنند والبته خیلی ها هم از همان فاکس تحت داس و یا جداول پاراداکس نسخه 4 به قبل) می بایستی پی به تعیین نوع ساختار جداول تعریف شده (که معمولا از دستورات رکورد و ... استفاده می کنند) ببرید ، درصورتی که در این زمینه (بحث تبدیل و ... اطلاعات کار کرده باشید زیاد زمانبر نیست والا خیر)
    آخرین ویرایش به وسیله javad_hosseiny : یک شنبه 12 خرداد 1387 در 21:08 عصر

کاربر جدید
    محل زندگی
    Iran

سلام جناب آقای حسینی،
    با تشکر فراوان از برنامه ارزنده شما و همچنین قدر دانی از زحمات و پیگیری و پاسخگویی شما.
    آیا سورس برنامه پس از این همه update همان سورس در تاپیک اول است؟
    ایا جای دیگری برای دانلود آن هست؟

اگر امکان upload نداریدلطفاً mail بزنید.

ashkan10000 yah o o com

آیا سورس برنامه پس از این همه update همان سورس در تاپیک اول است؟
    خیر، مطمئنا تغییر کرده ولیکن اصل داستان بحث تبدیل اطلاعات همان سورس اولیه هست
    نهایتا تغییرات اعمال شده بیشتر سلیقه ای و البته در برخی از موارد افزودن امکان و رفع نواقص می باشد.
    اگه می شه سورس اخرین تغییرات رو بزارین شاید چیزی فهمیدیم و تو برانامه خودم از اون استفاده کنم البته با ذکر نام شما
    البته به دنبال نام نیستم (نیازی به ذکر نام بنده نیست) همانا دعای خیر و خوشحالی دوستان برای بنده کفایت می کند.
    واما این همه سورس آخرین نسخه برنامه جهت استفاده علاقه مندان
    امیدوارم اینچنین باشد که دوستان خود با وجود متن سورس بتوانند تغییرات موردنظر خود را در برنامه اعمال کرده و با توجه به مطالعه متن سورس به راحتی بتوانند آن را به زبان برنامه نویسی مورد علاقه خود منتقل نمایند.
    - وقی از بانک فاکس توی دلفی استفاده می کنم فیلدهای عددی رو خالی میاره در صورتی که اونا پر هستند
    مشکلی در فراخوانی جداول فاکس در محیط دلفی نیست و به مراتب بنده از این امکان استفاده کرده ام (و در بسیاری از برنامه های نقلی خود در محیط دلفی بنده از دیتابیس فاکس به جای پاراداکس پیش فرض دلفی استفاده کرده ام (هرچند بهترین دیتابیس برای دلفی در محیط single user همان dbisam می باشد) )

2- برنامه شما در بعضی جا ها ی و ن را جدا از هم تبدیل میکنه مثلا زیب رو به زی ن ب تبدیل می کنه3
    در حالات مختلف مجددا چک کرده و مشکلی مشاهده نشد، احتمالا به هنگام تبدیل سورس از فاکس به دلفی شما دچار اشتباه شده اید (البته دقت نمایید که نمونه سورس دلفی برای انجام عملیات تبدیل کدپیچ در همین سایت بسیار است (یکی دو نمونه اش را نیز خودم خیلی قبل آپلود کرده بودم))
    نام جدول اختیاری نیست و بصورت خودکار اسم دهی میشه با تاریخ سیستم
    چرا اتفاقا برعکس کاملا اختیاریست ، نام ارائه شده یک نام پیشنهادی است که معمولا ترکیبی از تاریخ جاری به همراه نام export می باشد ولی کاربر قادر است آن را به نام دلخواه خود تغییر دهد.
    در ضمن معکوس سازی شما عالی بود اگه توی دلفی مبدل هست لطفا راهنمایی بفرمایید
    اگر سورس آن را مشاهده کنید (فایل fsis.prg) متوجه می شوید که کار بسیار ساده ای است، با استفاده از یک حلقه for محتوی رشته از انتها به ابتداء خوانده شده و در متغیر بازگشت مقداردهی می شود.
    نهایتا برای راحتی شما نمونه کد دلفی آن را نیز در ذیل قرار دادم:

Function CONV(S: String) : String;
    Var I : Byte;
    Tempstring: String;
    Begin
    If S = '' Then
    Begin
    CONV := '';
    Exit;
    End;
    TempString := '';
    For I:= Length(S) Downto 1 Do
    TempString := TempString + S[i];
    CONV := Tempstring;
    End;

البته اگر علاقه مند باشید بسیاری از توابع قدیمی فاکس که بنده قدیم در محیط داس از آن استفاده می کردم و جهت پیاده سازی برخی از روتین ها در محیط پاسکال (ویا در ویندوز برای دلفی) به آنها نیاز بود تحت یک یونیت ذخیره کرده و از آن استفاده می نمودم
    که می توان در همین پست آن را دانلود نمایید. strunit.pas
    (برخی از این توابع در همین برنامه دیتامنیجر نیز استفاده شده و البته توابع کار با رشته فراوان دیگر همچون: substr,stuff,chrt,.... )

در رابطه با فایل ضمیمه پستتان نیز تا اونجایی که یادمه چند صفحه قبل نمونه مشاهده را آپلود کرده بودید و نسبت به آن بنده پاسخ داده بودم.
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

اقای حسینی با تشکر از شما
    --من برنامه رو مجددا چک کردم اما همون مشکل جدا نویسی بعدازمعکوس سازی جای خودش باقیست مثل زین ب
    -- من قبل از تبدیل از بانک dbf در دلفی لستفاده می کنم که اطلاعات فیلد عددی رو نمایش نمی ده شاید هم اشکال از بانک من باشه که نمونه انو براتون فرستادم اگه می شه چک بفرمایید
    --منظورم خواستن نام جدول پایگاه اکسس توسط یه کادر درخواست نام بود تا سیستم خودکالر اسم نده
    -- اگه می شه امکان اضافه کردن اطلاعات به انتهای جدول اکسس اضافه بشه تا بتونیم چند بانک رو با هم ادغام کنیم
    -- اگر پایگاه اکسس از قبل وجود داشته باشه امکان رو نویسی اون مقدور نیست و برنامه خطا میده
    --من برای دلفی جستجو کردم اما چیزی پیدا نکردم اگه می شه لطف کنید و ادرسشو بزارین

با تشکر از همه زحمات شما

آقای حسینی خواهشاً دو تاپیکی که در زیر لینک اونها رو قرار دادم بررسی کنید.
    من توی هر دو گفتم که هزینه رو در صورت توان می پردازم.

سوال اصلیم از شما اینه که می شه با نرم افزار دیتامنیجری که نوشتید به هدف مورد نظر من رسید یا خیر.

من چند روزه دارم دنبال راه حل می گردم، ولی هنوز به نتیجه نرسیدم.
    فایل هایی که در اختیار دارم نه با نرم افزار دیتامنیجر و نه با نرم افزار مخصوص فایل های هگزا خوانده نشد.

https://barnamenevis.org/showth...t=72764&page=3 : پست26
    https://barnamenevis.org/showthread.php?p=530937

خواهش می کنم یه نگاهی بیندازید.

درستش این بود که پ.خ بفرستم ولی امکانش نیست. پست هام زیر 50 تاست. شرمنده.

محیط برنامه دیتامنیجر تو سیستم من در بیشتر قسمت ها (غیر از دکمه های صفحه اصلی) ناخوانا می آد.
    از دوستان کسی تا حالا با این مشکل مواجه نشده؟
    من از Windows Xp Professional SP2 2002 استفاده می کنم.
    ممکنه دلیلش این باشه و با نصب SP1 حل بشه؟!
    s.jpg
    آخرین ویرایش به وسیله morison : چهارشنبه 22 خرداد 1387 در 08:11 صبح

--منظورم خواستن نام جدول پایگاه اکسس توسط یه کادر درخواست نام بود تا سیستم خودکالر اسم نده
    در مورد نام دیتابیس که از کاربر سؤال می شود و نام جدول نیز براساس نام جدول جاری می باشد (که البته اگر بخواهید نیز می توانید آن را به صورت متغیر توسط کاربر انجام دهید) (با توجه به در دسترس بودن سورس برنامه) هرچند در حقیقت وقتی نام دیتابیس توسط کاربر انتخاب شود همان بهتر که نام جدول براساس نام جدول جاری باشد.

-- اگه می شه امکان اضافه کردن اطلاعات به انتهای جدول اکسس اضافه بشه تا بتونیم چند بانک رو با هم ادغام کنیم
    امکان اضافه کردن به دیتابیس هست ولی اضافه کردن به جدول خیر ، چرا که قبل از اضافه کردن اطلاعات برنامه جدول موردنظر را ایجاد می کند ولی خوب این نکته شما هم به صورت سلیقه ای است می توان آن را توسط کاربر با حالت انتخاب بگذاریم (ایجاد جدول و یا امکان افزودن به یک جدول)

-- اگر پایگاه اکسس از قبل وجود داشته باشه امکان رو نویسی اون مقدور نیست و برنامه خطا میده
    نه اینچنین نیست نام پایگاه داده تکراری باشد به آن بانک اطلاعاتی اضافه می کند ولیکن اگر نام جدول شما با یکی از جداول داخل فایل mdb یکی باشد آنگاه قبول نمی کند.

--من برای دلفی جستجو کردم اما چیزی پیدا نکردم اگه می شه لطف کنید و ادرسشو بزارین
    https://barnamenevis.org/showthread.php?t=33914
    https://barnamenevis.org/showthread.php?t=77024
    https://barnamenevis.org/showthread.php?t=85871
    https://barnamenevis.org/showthread.php?t=68303
    و...

فایل هایی که در اختیار دارم نه با نرم افزار دیتامنیجر و نه با نرم افزار مخصوص فایل های هگزا خوانده نشد.
    با برنامه دیتامنیجر که امکان پذیر نیست چرا که اطلاعات موردنظر شامل هیچ از کدام از دسته دیتابیس های نرمال نیست و معمولا توسط برنامه نویس ساختار آن تعیین و به صورت یک فایل تعریف شده از نوع رکورد با آن برخورد می شود.
    و البته در این رابطه در موارد متعددی به صورت مشابه پاسخ عرض کردم
    یکی از این موارد پست شماره 194 در لینک ذیل:
    https://barnamenevis.org/showth...=41062&page=20
    ولیکن در این برنامه های مدیریت مدرسه برای تحت داس نسخه های متعددی را دیدم که دیتابیس های آنها متفاوت بود ولیکن در بدترین حالت نیز به با صرف زمان و تستهای مختلف می توان پی به ساختار رکوردی فایلها برد و بر همان اساس می توانید اطلاعات را بیرون بکشید و در محطی که می خواهید وارد کنید.
    خیلی وقت پیش مورد مشابهی را برای مرکز آموزش عالی سما انجام داده بودم که از یکی از همین برنامه های تحت داس مدیریت نمرات دانشجو را خوانده و به خروجی sql بصورت یونی کد تبدیل می کرد و در یک برنامه تحت وب قابلیتهای نمایش و جستجو و... را ارائه می کرد ولی اطلاعات مربوطه در محیط داس خیلی ساده و با کدپیچ ایران سیستم بود.

محیط برنامه دیتامنیجر تو سیستم من در بیشتر قسمت ها (غیر از دکمه های صفحه اصلی) ناخوانا می آد.
    احتمالا در تنظیم زبانهای سیستم خود در بخش regional and langauge option موجود در کنترل پنل خود مشکل دارید
    در آدرس فوق تب اول (regional option) فارسی و تب سوم (advance) باید عربیک باشد.

نقل قول نوشته شده توسط javad_hosseiny مشاهده تاپیک
    خیلی وقت پیش مورد مشابهی را برای مرکز آموزش عالی سما انجام داده بودم که از یکی از همین برنامه های تحت داس مدیریت نمرات دانشجو را خوانده و به خروجی sql بصورت یونی کد تبدیل می کرد و در یک برنامه تحت وب قابلیتهای نمایش و جستجو و... را ارائه می کرد ولی اطلاعات مربوطه در محیط داس خیلی ساده و با کدپیچ ایران سیستم بود.
    آقای حسینی عزیز
    ممکنه اگر توانایی و وقت نوشتن یک برنامه به هر زبانی برای تبدیل فایلی که خدمتتون عرض کردم به یکی از پایگاه های داده رایج ترجیحاً mysql رو دارید بفرمائید هزینه و زمان لازم برای انجام این کار چقدر هست؟

سلام دوستان عزیز!
    با سپاس فراوان از برنامه خوبتون.
    هنگام تبدیل دیتابیس اکسس به mysql فایل خروجی به جای حرف فارسی پر از علامت پرسش می باشد. گزینه ی انتخاب utf در برنامه موجود نیست؟>
    آخرین ویرایش به وسیله giganten : پنج شنبه 23 خرداد 1387 در 23:01 عصر

در خروجی sql مشکلی وجود ندارد ولیکن دقت داشته باشید که در این برنامه قابلیت تبدیل به یونی کد تاکنون نبوده است
    و در برنامه جداگانه ای که در لینک ذیل می باشد قابلیت تبدیل مجموعه ای از جداول dbf به sql (جهت فراخوانی در mysql برای برنامه مدیریت نمرات دانشجویان (نسخه تحت وب همان برنامه های قدیمی مدیریت مدارس و..) بوده است
    https://barnamenevis.org/showthread.php?t=55876
    با تمام این اوصاف جهت راحتی بهتر علاقه مندان قابلیت خروجی یونی کد به این برنامه در فورمت های html , sql افزوده شد می توان از آخرین آپلود مربوطه استفاده نمایید.

جناب اقای حسینی با عرض سلام و شرمندگی
    برنامه دیتامنیجر رو تحت دلفی نداری چون من از برنامه دوستان استفاده کردم اما کار معکوس سازی رو نداره و اطلاعات ریخته بهم نشون داده میشه اگه این برنامه رو به دلفی نیز تغییر دادین میشه به ما هم بدین اگه ندادین لطف کنید و توضیحات توابع و نوع کارشون رو بگین تا سعی کنم ببینم میشه اونو به دلفی تغییر بدم یا نه ایمیل من
    mah_jazayeri@yahoo.com با تشکر از این همه زحمت

خود برنامه دیتامنیجر رو که خیر
    ولی روتین و ابزار اصلی رو همون طور که عرض کردم در بخش دلفی هست
    و اما روتین مربوط به معکوس سازی رو در همان صفحه قبل آوردم و همچنین یکسری توابع همنام فاکس در محیط دلفی که در همان یونیت strunit آورده بودم
    که شما در صورت تمایل برای تبدیل می توانید از توابع مرفعی شده در این زمینه استفاده نمایید.

آقای حسینی ممکن هست لطف کنید کد پیج ایران سیستم چی هست؟
    با برنامه شما من یک فایل dbf باز میکنم و چون کد پیج ندارد من هم در پنجره انتخاب کد پیج کنسل میزنم و همه رو ایران سیستم داس مشخص میکنم و درست عمل میکنه. سوالم اینه که از چه کد پیجی به چه کدپیجی تبدیل میشه.
    ممنون
    آخرین ویرایش به وسیله once4ever : پنج شنبه 30 خرداد 1387 در 11:40 صبح

آقای حسینی ممکن هست لطف کنید کد پیج ایران سیستم چی هست؟
    یکی از کدپیچ (آرایش حروف در جدول کد های اسکی) متداول در محیط dos کدپیچ ایران سیستم (که با فارسی سازهای vegaf,farsi,.... بوده و کدپیچ اولین نرم افزار حروفچینی فارسی (صفحه آرا که با پسوند prs بود) نیز می باشد) است (یعنی در حکم اولین بوده)
    که از تک حروف (برعکس کدپیچ های پانیذ و نور و ... که از دو حروف بزرگ دارای دو کاراکتر (کاراکتر اتصال انتها برای حروف بزرگ) ) استفاده می شود. (تک کاراکتری بوده)
    و ...

و چون کد پیج ندارد من هم در پنجره انتخاب کد پیج کنسل میزنم
    در برنامه به هنگام خواندن جداول dbf و ... ابتدا سؤالی مبنی بر امکان تغییرکدپیچ پرسیده می شود کافی است همانجا پاسخ منفی دهید (درصورت عدم نیاز به تغییر کدپیچ جدول)
    و اما در صورت مشاهده لیست کدپیچ ها (ایران سیستم، نور، پانیذ، سایه، کاتب و نشرالف) اولین آیتم مربوط به ایران سیستم است ولی اگر همانجا نیز گزینه انصراف (esc) را انتخاب نمایید بدون تغییری جدول فراخوانی می گردد.
    در حقیقت درصورت انصراف در فرم انتخاب کدپیچ، هیچ تغییری روی جدول شما صورت نمی گیرد.

من سوالم واضح نپرسیدم.
    منظورم نیست که توضیح بدید منظورم این هست که کد پیج ایران سیستم چند هست؟
    یه برنامه نوشتم که یک متن رو بوسیله کدپیج منبع و مقصد تبدیل میکنه.
    حالا با این رفتاری که من با برنامه شما میکنم به من بگید کد پیج منبع و مقصد چی انتخاب میشه (چون همون حالتی هست که من میخوام)
    1. با سیستم شما یک فایل dbf باز میکنم . سیستم پیغام میده که کدپیجش معلوم نیست و یک کد پیج انتخاب کن. من کنسل میکنم.
    2. قسمت دوم برنامه که سوال میکنه به چه کدپیجی (یا با چه کدپیجی ) کانورت بشه و من ایران سیستم انتخاب میکنم
    3. اطلاعات کانورت میشه و درست عمل میکنه.
    حالا میخوام بدونم از چه کد پیجی (شماره و مشخصه اش) به چه کدپیجی (شماره و مشخصه اش) تبدیل میشه.
    خیلی ممنونم

منظورم این هست که کد پیج ایران سیستم چند هست؟
    یا سؤال واضح نیست یا بنده نمی تونم خوب برداشت کنم
    با توجه به توضیحاتی که شما دادید یعنی در ابتدا در خواندن جدول کدپیچ خاصی انتخاب نمی شود و نتیجتا جدول یک جدول ویندوزی با کدپیچ فارسی (عربیک ویندوز) هست و برنامه بدون تغییر اطلاعات، جدول را می خواند.
    در خروجی نیز شما نوع ایران سیستم را انتخاب می کنید و خروجی مطابق با آن می باشد
    دقت داشته باشید که برای کدپیچ ها شماره و کد خاصی وجود ندارد
    بلکه با انتخاب کاربر روتین و تابع مربوطه فراخوانی می شود
    و با قراردادن سورس نیز نام توابع و ... مشخص می باشد.

یه برنامه نوشتم که یک متن رو بوسیله کدپیج منبع و مقصد تبدیل میکنه
    شما در برنامه موردنظر خود یا باید از کدپیچ منبع و مقصد خود از قبل اطلاع داشته باشید (مثلا می دانید که جداول یک برنامه مدیریت مدارس در محیط داس را می خوانید و مثلا می خواهید خروجی sql برای وب بگیرید ، پس نتیجتا می دانید که کدپیچ منبع خود مثلا ایران سیستم و کدپیچ مقصد خود یونی کد می باشد)
    و یا امکان انتخاب نوع کدپیچ را در برنامه خود به کاربر بدهید تا بتواند متناسب با نوع جداول خود آن را انتخاب کند.

سلام آقایون اساتید . من این تاپیک رو خوندم ولی نتونستم مشکلمو حل کنم .
    من می خواهم دیتا بیس یه برنامه کاه با فاکس پرو نوشته شده (در سال 1373 ) رو به SQL 2005 تبدیل کنم میشه کمک کنید . خواهشن فقط به زبون ساده .

سلام من با دانلود برنامه مشكل دارم هر فايلي را كه دانلود ميكنم چه در صفحه 1 چه در صفحه 20 فايلي با نام Atachement.php دانلود ميشود نميدونم مشكال از كجاست. لطفا راهنمايي كنيد كه برنامه شما خيلي نياز دارم.

مدیر بخش آواتار binyaz2003
    محل زندگی
    کرمان

حتما شما از ابزارهاي کمکي دانلود استفاده ميکنيد اون رو غير فعال کنيد بعد دانلود کنيد.
    وب سایت شخصی
    وبلاگ آموزش ویژوال فاکس پرو - به دلیل تعطیل شدن میهن بلاگ نوشته های وبلاگ به وب سایت شخصی منتقل شدند.

بلي دقيقا اينطور است از Download Accelerator استفاده ميكردم كه با ديزيبل كردن آن مشكل حل شد از نويسنده آين برنانه هم واقعا ممنون

سلام .
    خسته نباشید ـقتی حسینی .
    من می خواهم یک دیتا بیس FOXpro تحت داس 2.6 رو به Excel یا SQL یا هرچیز دیگری توی ویندوز تبدیل کنم . اما وقتی برنامه شما را دانلود کردم یک فایل datamanager.exe بود كه روش كليك كردم اجرا نشد . ممنون میشم اگه کمکم کنید .
    آخرین ویرایش به وسیله hammer : دوشنبه 10 تیر 1387 در 18:15 عصر دلیل: ایراد تایپی

سلام
    جناب آقای حسینی دستتان درد نکند.بیشتر فایلهای من باز می شود ولی بعضی فایلها را نمی تواند باز کند که بعنوان نمونه ارسال نموده ام.
    با تشکر مجدد

با سلام خدمت اقای حسینی عزیز و سایر دوستان من یه سئوال قلا مطرح کردم که نتئنستم جوابشو بگیرم اما سئوال
    من یه جدول dbfدارم که وقتی اونو توی دلفی که باز میکنم اعداد توی جدول dbf نشون داده نمی شه و فیلد خالی نشون داده میشه و وقتی اونو با برناه اقای حسینی از dos به windows تبدیل می کنم اعداد نمایش داده مشه و فیلدها دیگه خالی نشون داده نمیشه لطفا اگر علت رو می دونین راهنمایی بفرمایید.

با سلام
    جناب اقای مهندس حسینی
    با تشکر از زحمات جنابعالی
    علیرغم دانلود و باز کردن پرونده های کلیه نسخ برنامه مبدل
    ولی بر روی رایانه من برنامه اجرا نمی شود !!
    در صورت امکان کمک کنید

با سلام و تشکر از پست های خوب دوستان من یک فایل dbf دارم که می خوام به اکسل تبدیل کنم و تنها با کدپیج سایه حروف خوانا هستند ولی یک مشکل دیگه وجود داره و اون اینه که حروف از آخر به اول چیده میشه مثلا نام "علی" پس از تبدیل به شکل "ی لع" نوشته می شه اگه ممکنه منو راهنمایی کنید واقعا به این تبدیل نیاز دارم

نام فايل باز شده را در جايي بنويسد مانند عنوان برنامه.
    براي هر دکمه هاي روي صفحه کليد ميانبر باشد.

از برنامه تان خيلي ممنون
    و از زحماتتان تشکر مي کنم.

اقای حسینی با سلام
    من هر کاری که کردم نتونستم پروژه شما رو توی ویژوال فاکس باز کنم البتع من تا حالا با ویژوال فاکس کار نکردم ولی با فاکس کار کردم و دلفی و ویژوال بیسیک اگه میشه راهنمایی بفرمایید من فکر کنم فایل اصلی پروژ رو روی سایت نگذاشتید و فقط فایلها و توابع جانبی رو گذاشتید البته شاید هم بدلیل بی تجربگی من در محیط ویژوال فاکس این اتفاق افتاده
    با تشکر از شما استاد محترم

آقای جواد حسینی واقعا ممنونم خیلی کمک کردید و لی این برنامه مشکلی در تبدیل حاشیه های جداول دارد لطفا کمک کنید که بتوان این حاشیه ها را هم از داس به ویندوز منتقل کرد

کاربر دائمی آواتار Esikhoob
    محل زندگی
    Tehran

سلام
    من خیلی از فایلهایprg موجود در SOURCE این برنامه که به صورت یک تابع مجزا بودند را امتحان کردم ، فکر کنم کاملترین آنها برای تبدیل یک متن(رشته کاراکتر) ایران سیستم به کد پیج ویندوز iransystem2win2.prg است.
    ولی این تابع رشته ورودی را در صورت مخلوط بودن فارسی و انگلیسی (مثلا متن يك برنامه فاكس پرو که MESSAGE هایش را با فارسی ایران سیستم نوشته اند) وارونه میکند ، و در صورت اینکه دوباره تابع را اجرا کنیم ، متن انگلیسی درست میشود ولی اینبار فارسی ها خراب خراب میشوند .
    آیا راه حلی دارد ؟
    متشکرم

کاربر دائمی آواتار HAMRAHSOFT.IR
    محل زندگی
    هرجا كه غم و ناراحتي باشه

سلام ببخشيد ميشه اين برنامه تحت اكسس نوشت

و امكان داره يكي لينك مستقيم اخرين تغيرات برام بزار البته با سرورس

فونت و کد پیج این فایل شما در ویندوز هم قابل خواندن و روئیت نیست
    وگرنه برنامه کانورت مشکلی ندارد
    در تندیس های تخت جمشید هیچ کس در حال تعظیم نیست ، هیچ کس عصبانی نیست ، هیچ کس سرافکنده و شکست خورده نیست ، هیچ کس سوار بر اسب نیست ، هیچ قومی بر قوم دیگر برتر نیست ، هیچ کس برده نیست و هیچ تصویر خشنی دیده نمیشود.
    ************************************************** ******************************************
    اندیشه کن , آنگاه سخن گو تا از لغزش بر کنار باشی

با سلام ،
    واقعا دستتون درد نكنه من با اينكه تازه به جمع شما دوستان پيوستم خيلي تونستم از مطالب اين قسمت و قسمتهاي مربوط به فاكس پرو استفاده كنم . بينهايت سپاس گزارم با برنامه ها و راهنماييهاي خوبتان.

کاربر دائمی آواتار vahid_d_0101
    محل زندگی
    شرکت هیولاها

وقتی برنامه را اجرا میکنم این پیغام تو یه فایل text بغل برنامه نمایش داده می شه و برنامه اجرا نمی شه
    The dynamic link library 'MSVCR71.dll' could not be found

کاربر دائمی
    محل زندگی
    هرجا که چیزی برای یادگرفتن باشد

سلام
    ظاهرا مشکل من یا خیلی ساده است که کسی به آن جواب نمی دهد و یا اینکه خیلی عادی است در هر دو صورت من اینکار فایل خود اکسس را ضمیمه نمودم. اگر کسی تمایل دارد راهنمائی کند : بعد از بازشدن فایل فرم 2 را اجرا کنید دو کلید روی آن طراحی شده است در صورتیکه Command0 را فشار دهید یک فایل با نام A.dbf و درصورتیکه کلید Command1 را فشار دهید یک فایل با نام B1.Dbf در درایو F ساخته می شود
    مشکل من این است که می خواهم از محیط داس بعد از اجرای فارسی سازهای مثل Vegaf حروف را فارسی ببینم
    ( سازمان بیمه تامین اجتماعی فایل را به این صورت می خواهد)
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

کاربر دائمی آواتار manager
    محل زندگی
    Z

سلام
    جناب آقای حسنی ممنون از برنامتون. می خواستم پیشنهاد بدم اگر امکان داره این مطالب اضافی که دوستان زدند حالا به هر علتی اعتبارشون رو از دست دادن و زائد شدند رو یک Clean up ای بکنید که منِ نوعی وقتی می خوام دنبال یک مطلبی تو یک تاپیک قدیمی بگردم دچار سردرگمی نشم. خیلی ممنون.

در برنامه خود سازمان تامين اجتماعي يك Convert.dll وجود داره كه اون كار تبديل رو انجام مي‌ده و شما مي‌تونيد از اون dll استفاده كنيد اگه نحوه استفادش رو بلد نبوديد يا فايل رو نداشتيد به من اطلاع بديد من كمكتون مي‌كنم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    هرجا که چیزی برای یادگرفتن باشد

نقل قول نوشته شده توسط Morteza Manafpour مشاهده تاپیک
    در برنامه خود سازمان تامين اجتماعي يك Convert.dll وجود داره كه اون كار تبديل رو انجام مي‌ده و شما مي‌تونيد از اون dll استفاده كنيد اگه نحوه استفادش رو بلد نبوديد يا فايل رو نداشتيد به من اطلاع بديد من كمكتون مي‌كنم
    باسلام
    ضمن تشکر مجدد از جنابعالی
    چنانچه لطف کنید فایل مورد نظر را ارسال نمائید و همچنین نحوه استفاده از آنرا توضیح دهید تشکر می کنم
    ( ضمنا من در محیط اکسس برنامه می نویسم)

صفحه 7 از 8 اولاول ... 5678 آخرآخر

تاپیک های مشابه

1. تغییر ارتفاع lineبا تغییر ارتفاع Textbox در گزارش
    نوشته شده توسط payam59 در بخش Access
    پاسخ: 22
    آخرین پست: یک شنبه 03 شهریور 1387, 15:41 عصر
  2. تغییر اندازه ارتفاع QRShape با تغییر ارتفاع DetailBand
    نوشته شده توسط mojtaba_z در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 3
    آخرین پست: پنج شنبه 07 تیر 1386, 07:49 صبح
  3. تغییر Toolbar با تغییر Thems ویندوز XP