نمایش نتایج 1 تا 40 از 48

نام تاپیک: آینده برنامه نویسی به کجا خواهد رفت ؟

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    آینده صنعت IT به کجا خواهد رفت ؟

من فکر می کنم که IT پر رونق ترین صنعت در قرن جدید خواهد بود. در عصر حاضر IT در حال داخل شدن در تمامی فرآیندهای کسب و کاری است که صنایع دیگر با آنها سر و کار دارند. از نظر من تکنولوژیهایی مثل SOA , BPM , Internet , Mobile نسل جدید نرم افزارهایی را شکل خواهند داد که ارتباطات بین کسب و کارهای مختلف را از هر مکانی و در هر زمانی ممکن خواهند کرد , نرم افزارهای نسل جدید مستقل از زبان و پلتفرمهای پیاده سازی شده خواهند بود و بگونه ای طراحی خواهند شد که زبان دیگر برنامه ها را درک کنند.
    در این میان به نظر می رسد مهمترین تکنولوژی در حال شکل گیری تکنولوژی BPM یا مدیریت فرآیندهای کسب و کار می باشد. صاحبنظران تحلیل سیستمهای نرم افزاری این تکنولوژی را موج سوم صنعت نرم افزار در قرن اخیر خوانده اند. پیش بینی می شود مشابه تحولاتی که اینترنت در ظرف مدت کوتاهی در زندگی و صنعت کنونی ایجاد کرد , BPM تحولاتی عمیقترین و سریعتر در دنیای کسب و کار ایجاد کند.

با توجه به آنچه در BPM مطرح می شود می توان آینده دنیای نرم افزار را اینگونه ترسیم کرد : راه بقای شرکتها (بخصوص شرکتهای نرم افزاری) شریک شدن با یکدیگر خواهد بود. بازار هدف صنایع IT از مرزهای یک صنعت خاص یا یک کشور خاص گذشته و تنها آن شرکتهایی باقی خواهند ماند که بتوانند محصولات خود را در سطح جهانی به فروش برسانند. استانداردهای تحلیل و مدلسازی فرآیندها به بلوغ رسیده و راه کارهایی تبدیل این مدلها به نرم افزار بوجود خواهند آمد. فاصله بین دنیای کسب و کار و تکنولوژی IT از طریق استانداردهایی که BPM معرفی کرده است از بین رفته و مهندسین روشها و بهبود فرآیندها می توانند ایده ها و نظریات خود را از طریق نرم افزارهای نسل جدید در سازمانها و صنایع اجرایی کنند. صنعت نرم افزار بجای ایجاد آبجکتها و پکیجهای نرم افزاری به تولید سرویسهای نرم افزاری خواهند پرداخت , این سرویسها قابل استفاده از طریق هر سرویس دیگری خواهند بود.

Lightbulb

به نظر من اینکه ما بگیم چون روز به روز علم پیشرفت میکنه و Component های مختلف کار برنامه نویس ها رو راحتتر میکنند و غیره. پس آینده برنامه نویس ها زیاد جالب نیست .کاملا در اشتباه هستیم چون با پیشرفت علم برنامه نویس هم باید پیشرفت کنه و تا جایی که همین Component ها رو برای برنامه نویس های ضعیفتر ایجاد کنیم که همین حالت بین حرم نزولی برنامه نویس های حرفه ای با برنامه نویس های ضعیفتر وجود داره مثلا برنامه نویس های حرفه ای مثل برنامه نویس های Microsoft دات نت رو میسازن و ما ها ازش استفاده میکنیم . برنامه نویس باید با علم جلو بره و به بالای حرم برسه.

اون موقع هیچ ترسی وجود نخواهد داشت . همیشه باید هدف بزرگ رو در نظر گرفت.

Lightbulb

سلام. میشه لطفا راجع به BPM توضیح بدهید و یا منابعی را معرفی نمایید؟

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •