نمایش نتایج 1 تا 11 از 11

نام تاپیک: رویای یک برنامه نویس در ایران

کاربر دائمی آواتار me.enik
    محل زندگی
    تهران

رویای یک برنامه نویس در ایران

سلام. یک موضوعی هستش که چند وقتیه ذهنم رو مشغول کرده.
    رویای یک کسی که در داخل ایران برنامه نویسی انجام میده چیه؟

البته منظورم این مباحث که باید دید جهانی داشت و اینجور چیزها نیستش. منظورم اینه که مثلا یک برنامه نویس که در آمریکا هستش, یکی از رویاهایش میتونه استخدام توی شرکت هایی مثل ماکروسافت و گوگل و آپل و آدوب و اینجور شرکت هایی که غول نرم افزاری حساب میشوند, باشه.

اما توی ایران چی؟ طرف مثلا نهایتِ نهایتش قراره چیکار کنه یا به کجا برسه؟
    فری لسنر را هم فراموش کنید.

نقل قول: رویای یک برنامه نویس در ایران

دوست عزیز فضای مجازی خوبیش اینه که مرز نمیشناسه و شما هم اگه به دانش فنی خوبی برسید مطمئنا میتونید تو بهترین شرکت های برنامه نویسی دنیا فعالیت کنید

یه انتقاد کنم که بیشتر برنامه نویس ها رویای پولدار شدن یک شبه رو دارن و خیلی بلند پروازی میکنن.
    بخاطر همین به اولین چالش که برخورد میکنن سریع نا امید میشن.

کاربر دائمی آواتار khanlo.javid
    محل زندگی
    قـزویــن

با نظر آقای azamicu و omidabedi کاملا موافقم ، بیشتر برنامه نویس های ایران آرزوشونه پول دار بشن ، ولی هیچ وقت به این فکر نمیکنن که هیچ کس یک شبه پولدار نمیشه ،برای پولدار شدن باید زحمت کشید ، آرزوی خودم که دارم تو این کشور زندگی میکنم به عنوان یه برنامه نویس اینه که بتونم یه فناوری جدید معرفی کنم ، هر چند آرزوی بزرگی دارم ولی میخوام برای تحقق این آرزو تلاش کنم ، خدا رو چه دیدی شاید کار ما هم گرفت در هر صورت تو هر شغلی باید تلاش کرد بدون تلاش و پشت کار به هیچ آرزویی نمی رسیم.

موفق باشید.

محل زندگی
    تهران

دوست عزیز فضای مجازی خوبیش اینه که مرز نمیشناسه و شما هم اگه به دانش فنی خوبی برسید مطمئنا میتونید تو بهترین شرکت های برنامه نویسی دنیا فعالیت کنید
    حرف شما کاملا قبول و درست. اما توی ایران چی؟ میخواهم بدونم بهترین موقعیتی که توی ایران میتونه برای یک برنامه نویس بوجود بیاد, کجاست؟ کدوم شرکته؟

یه انتقاد کنم که بیشتر برنامه نویس ها رویای پولدار شدن یک شبه رو دارن و خیلی بلند پروازی میکنن.
    بخاطر همین به اولین چالش که برخورد میکنن سریع نا امید میشن.
    ممنون از جوابتون, اما دارم سعی میکنم بفهمم که این چه ربطی به سوال من داشت؟؟

کاربر دائمی آواتار tadayoni
    محل زندگی
    ایران

قرار نیست همیشه توی شرکت های مختلف استخدام بشه . یه برنامه نویس حرفه ای کارای بزرگتری از اینکه بشینه و واسه یه شرکت کد بزنه میتونه انجام بده . خیلی مسائل هست . مثلا خودش آرزوی ایجاد یه شرکت بزرگ رو داشته باشه . آرزوی ایجاد یه سیستم یا کد خاص که کارای مختلفی رو انجام بده و از اون طریق به آرزوش برسه و ...

نقل قول نوشته شده توسط me.enik مشاهده تاپیک

ممنون از جوابتون, اما دارم سعی میکنم بفهمم که این چه ربطی به سوال من داشت؟؟

جالبه هاا خوب که نوشتم رویای اکثر برنامه نویسا......
    بعد میگی چه ربطی داره!!!!

محل زندگی
    تهران

جالبه هاا خوب که نوشتم رویای اکثر برنامه نویسا......
    بعد میگی چه ربطی داره!!!!
    منظورم رویای شغلی بودش, اینکه رویاشون کار توی کدوم شرکت هستش. توی متن سوال هم توضیح دادم!

قرار نیست همیشه توی شرکت های مختلف استخدام بشه . یه برنامه نویس حرفه ای کارای بزرگتری از اینکه بشینه و واسه یه شرکت کد بزنه میتونه انجام بده . خیلی مسائل هست . مثلا خودش آرزوی ایجاد یه شرکت بزرگ رو داشته باشه . آرزوی ایجاد یه سیستم یا کد خاص که کارای مختلفی رو انجام بده و از اون طریق به آرزوش برسه و ...
    همه ی این مسائل زمانی میتونه اتفاق بیافته که لنگ یه لقمه نون نباشی. برای این هم باید یک کار خوب داشته باشی. بعد از اینکه تونستی به نیازهای اولیه زندگیت جواب بدی, میتونه کارهای بزرگتری هم بکنی. و اگر نه همون نیازهای اولیه باعث میشه قبل از اینکه بخوای به کارهای بزرگ فکر کنی, از پا در بیای. :)

محل زندگی
    ایران

همه ی این مسائل زمانی میتونه اتفاق بیافته که لنگ یه لقمه نون نباشی. برای این هم باید یک کار خوب داشته باشی. بعد از اینکه تونستی به نیازهای اولیه زندگیت جواب بدی, میتونه کارهای بزرگتری هم بکنی. و اگر نه همون نیازهای اولیه باعث میشه قبل از اینکه بخوای به کارهای بزرگ فکر کنی, از پا در بیای. :)
    لنگ نون بودن زمانی اتفاق می افته که خودت رو بدون برنامه ریزی توی زندگی ول کنی
    صحبت های شما متناقض هستند . اگه برنامه نویس ، یه برنامه نویس خوب باشه مطمئن باشید لنگ نون نمی مونه . کسی که لنگ نون مونده مطمئن باشید یا برنامه نویس خوبی نیست یا خودش اعتبار خودش رو خراب کرده . پس همش به خود آدم برمیگرده . من کسایی رو میشناسم که از برنامه نویسی زیاد سر در نمیارن ولی با همون اندک مطالبی که میدونن میتونن واسه خودشون درآمد های خوبی داشته باشند . فقط قرار نیست کد بزنید باید بتونید قابلیت های خودتون رو هم بفروشید

محل زندگی
    تهران

بحث یک چیز دیگه بود, صحبت سر یک چیزه دیگه بود.

من گفتم بهترین جایی که یک برنامه نویس توی ایران میتونه استخدام بشه, کجاست؟ شما اومدی گفتی یک برنامه نویس کارهای بزرگتر از کد زدن برای یک شرکت میتونه انجام بده.
    بعدش من گفتم زمانی میتونه این کار رو انجام بده که لنگ یه لقمه نون نباشه. ادامه اش هم گفتم, باید یک کار خوب داشته باشه! گفتم اگر کار داشته باشی, حالا میتونی از این فعالیت های بزرگ هم انجام بدی. حالا متوجه منظورم شدید؟
    الآن مشکل سر این هستش که کجا میتونی یک کار خوب پیدا بکنی. گفتم مثلا توی آمریکا, یکی از بهترین موقعیت های شغلی, کار توی شرکت هایی مثل ماکروسافت و آدوب و گوگل و اینجور شرکت ها هستش. حالا میخواهم بدونم توی ایران, کدوم شرکت ها میتونند برای فعالیت مناسب باشند؟ همین.

محل زندگی
    ایران

الآن مشکل سر این هستش که کجا میتونی یک کار خوب پیدا بکنی. همین.
    بنظر من شرکت خاصی رو نمیشه اسم برد چون هنوز تو ایران شرکت ها به اون کیفیت کاری نرسیدن که بشه آرزو کردشون

تاپیک های مشابه

1. رویای یک برنامه نویس در ایران
    نوشته شده توسط me.enik در بخش گفتگوی عمومی کامپیوتر و فناوری اطلاعات
    پاسخ: 6
    آخرین پست: جمعه 11 مرداد 1392, 11:27 صبح
  2. برنامه نویس C#‎, Android, iOS - کار آنلاین - شرکت خارج از ایران
    نوشته شده توسط M.GhanaatPisheh در بخش آگهی های استخدام
    پاسخ: 0
    آخرین پست: پنج شنبه 28 اردیبهشت 1391, 20:23 عصر
  3. استخدام برنامه نویس در "شرکت دل ایران" به صورت تمام وقت و نیمه وقت
    نوشته شده توسط farbodhm در بخش آگهی های استخدام
    پاسخ: 0
    آخرین پست: سه شنبه 30 فروردین 1390, 19:18 عصر
  4. جشنواره آنلاین وب ایران ... آیا سایت برنامه نویس شرکت نمیکند ؟
    نوشته شده توسط miladnoori67 در بخش گفتگو با مسئولین سایت، درخواست و پیشنهاد
    پاسخ: 4
    آخرین پست: چهارشنبه 07 اسفند 1387, 16:11 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •