نمایش نتایج 1 تا 10 از 10

نام تاپیک: استفاده از بارکدخوان در نرم افزار

استفاده از بارکدخوان در نرم افزار

سلام
    من برای یک نرم افزار انبارداری نیاز به استفاده از بارکدخوان دارم. ولی آشنایی با آن ندارم. دوتا راهنمایی میخواستم.
    1- در حال حاظر دسترسی به دستگاه بارکدخوان ندارم! آیا نرم افزار یا... هست که آن را شبیه سازی کنه که من بتونم از آن برای تست نرم افزارم استفاده کنم؟
    2- برای کدنویسی و قرار دادن چنین امکانای در نرم افزارم به این صورت که بجای درج شماره بارکد، از آن دستگاه بارکدخوان استفاده بشه و اطلاعات دستگاه شناسایی بشه و... باید چکار کنم؟

نقل قول: استفاده از بارکدخوان در نرم افزار

بله در مورد نحوه کدنویسیش و... میشه با جستجو اطلاعاتی به درست آورد ولی هدف اصلی من از ایجاد این تاپیک سوال اول بود.

کاربر دائمی آواتار mz6488
    محل زندگی
    قشم

دوست عزیز هدف شما از استفاده بارکد خوان اینکه شماره بارکد رو داشته باشید و بعدش بریزید تو تکست باکس.خوب حالا کاری که انجام میدین که بیاین یه کد رو از یه جایی کپی کنید بعد paste کنید تو تکست باکس.

نقل قول نوشته شده توسط mz6488 مشاهده تاپیک
    دوست عزیز هدف شما از استفاده بارکد خوان اینکه شماره بارکد رو داشته باشید و بعدش بریزید تو تکست باکس.خوب حالا کاری که انجام میدین که بیاین یه کد رو از یه جایی کپی کنید بعد paste کنید تو تکست باکس.
    هدف من اینه که این کار را دستگاه انجام بده. یعنی کالای مورد نظر را روبروی دستگاه قرار بدم بعد دستگاه کالا را شناسایی کنه و کدش را بده به برنامه. برای ارتباط با دستگاه نیاز نیست از روش خاصی استفاده کنم؟ ضمنا من الان که این دستگاه را ندارم و میخوام این نرم افزار را طراحی کنم. خب چطور میشه تستش کرد؟ نیاز به یک محیط شبیه سازی دارم.

لطفا راهنمایی نمایید...

یاسلام مجدد
    شما برای کار با دستگاه بارکدخوان در هیچ زبان برنامه نویسی، نیاز به هیچ کامپونتی و ابزار و کد و... ای ندارید.
    دستگاه بارکدخوان به عنوان نوعی کیبورد به سیستم متصل میشود.
    حتی در برخی از انواع آن سیم بارکد خوان به وضوح به جای سیم کیبورد به رایانه متصل میشود در نیمه انتهایی سیم فیشی برای اتصال کیبورد تعبیه شده است.
    در کل بارکدخوان پس از فشار ماشه بر روی بارکد، رمز بارکد را که میتواند ترکیبی از حرف و عدد باشد را خیلی سریع و در کسری از ثانیه تایپ خواهد کرد، یعنی مثل ان میماند که کاربر آن را با کیبورد تایپ کرده.
    در تنظیمات دستگاه های بارکدخوان معمولاً گزینه ای هم قابل فعال کردن است که در پایان درج بارکد فشار کلید Enter هم شبیه سازی شود. (در صورت نیاز به این قابلیت، دستورات دفترچه راهنما و کدهای برنامه ریزی دستگاه را مطالعه نموده یا با شرکت پشتیبان تماس بگیرید)
    در واقع تنها کاری که شما باید انجام دهید محیا کردن یک وردی (مثل یک TextBox عادی) و اطمینان از وجود Focus روی ان است.

و من ا... توفیق

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران

بله دوست عزیز ، نیاز به هیج جیزی نداری ، در تکست باکسی که فوکاس شده ، فقط خروجی دستگاه بارکد خوان اونجا past خواهد شد.
    شما تنها کاری که باید بکنید اینه که برای هر کالا یه شماره بارکد در نظر بگیرید و وقتی که تو تکست باکسی همون کد رو وارد کردین (مثلا در سطر فاکتور فروش) فورا از دیتابیستون اون کالای مورد نظر درج شود
    برای تست هم می تونید اون کد رو با CTRL+C کپی کنید و با CTRL+V پست کنید که ببینید کار می کنه یا نه

نقل قول نوشته شده توسط ma.rad مشاهده تاپیک

هیچ کدوم از این لینک هایی که دادی به درد نمیخوردن

سلام و خسته نباشید.
    دوست عزیز من 5 سال پیش برای تست دستگاه بارکد خوان خریدم فکر میکردم مکافات کدنویسی دارم دیدم اصلا مکافاتی نداره.
    خود دستگاه بارکد خوان دو تا کار انجام میده اول بارکد میخونه و دوم عمل Enter انجام میده.
    فقط کافی تو رویداد Keydown بگی وقتی Enter خورد که توسط بارکرد خوان زده میشه بره خود جنس رو موجود بود بیاره نبود پیام بده جنس یاقت نشد.
    و ربطی هم به کدنویسی نداره. چون اصلا کدنویسی نداره

تاپیک های مشابه

1. مشکل در استفاده از نرم افزار Winchat
    نوشته شده توسط MSYNK در بخش شبکه و Networking‌
    پاسخ: 1
    آخرین پست: دوشنبه 18 اردیبهشت 1391, 09:24 صبح
  2. پاسخ: 11
    آخرین پست: دوشنبه 11 اردیبهشت 1391, 20:53 عصر
  3. چگونگی استفاده از component ظاهر نرم افزار
    نوشته شده توسط golnouri در بخش C#‎‎
    پاسخ: 2
    آخرین پست: دوشنبه 14 شهریور 1390, 20:49 عصر