نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: امکان استفاده از کدهای delphi prism در rad studio برای delphi native

امکان استفاده از کدهای delphi prism در rad studio برای delphi native

سلام بر همگی
    من می خوام یه پیش زمینه برای شروع کار با دلفی داشته باشم
    رو این حساب شاید سوالم کمی مبتدیانه باشه
    ولی اگه کمکم کنید ممنون میشم
    من تا جایی که اطلاعات کسب کردم میشه کدهایی که با #C در محیط ویژوال استودیو نوشته میشه رو به وسیله نرم افزار delphi prism که در داخل ویژوال استودیو نصب میشه به کدهای دلفی تبدیل کرد.
    حالا سوال من : اولا این موردی که عرض کردم دقیقا به همین شکل هست که من متوجه شدم ؟
    ثانیا ، سوال مهم تر من این هستش که اگر مورد بالا درست باشه من می تونم کدهای تبدیل شده #C به delphi prism رو کپی و بعدش به محیط rad studio ببرم و برای دلفی اونجا پیست و استفاده کنم ؟ منظور جواب میده؟ یا delphi prism کلا یه زبان منفکی از اون دلفی هستش که در rad studio هست؟

نقل قول: امکان استفاده از کدهای delphi prism در rad studio برای delphi native

من تا جایی که اطلاعات کسب کردم میشه کدهایی که با #C در محیط ویژوال استودیو نوشته میشه رو به وسیله نرم افزار delphi prism که در داخل ویژوال استودیو نصب میشه به کدهای دلفی تبدیل کرد.
    به کدهای دلفی تبدیل نمیشه، بلکه به کدهای Delphi Prism تبدیل میشه. البته بهتره که از این به بعد به جای Delphi Prism بگیم Oxygene.
    ثانیا ، سوال مهم تر من این هستش که اگر مورد بالا درست باشه من می تونم کدهای تبدیل شده #C به delphi prism رو کپی و بعدش به محیط rad studio ببرم و برای دلفی اونجا پیست و استفاده کنم ؟
    اینطور نیست! البته برای استفاده از کدهای دات نتی در Delphi راههایی وجود داره که قبلاً مفصل در این رابطه توضیح داده ام. مثلاً استفاده از ابزارهایی نظیر Cross Talk و RemObjects Hydra.
    یا delphi prism کلا یه زبان منفکی از اون دلفی هستش که در rad studio هست؟
    Delphi Prism یا بهتره بگیم Oxygene جدای از دلفی است و وجه تمایز اینها فقط اینه که سینتکسشون مبتنی بر Object Pascal هست. همین!

تشکر میکنم دوست عزیز از اینکه به صورت کامل جوابم رو دادید
    آخرین ویرایش به وسیله siroosss : چهارشنبه 23 مرداد 1392 در 23:46 عصر

البته برای استفاده از کدهای دات نتی در Delphi راههایی وجود داره که قبلاً مفصل در این رابطه توضیح داده ام. مثلاً استفاده از ابزارهایی نظیر Cross Talk و RemObjects Hydra.

ببخشید من خیلی فروم رو گشتم ولی بخشی که مربوط به تبدیل کدهای سی شارپ به دلفی باشه رو پیدا نکردم میشه خواهش کنم لینک اون بخش رو قرار بدید
    ممنون میشم.

سلام
    در خصوص Cross Talk در آخرین ویدئوی این صفحه توضیح داده ام:
    http://www.irstu.com/?p=8490
    در خصوص RemObjects Hydra هم در این ویدئو توضیح داده ام ولی مثالهایی که در این ویدوئو قرار داده ام همگی مربوط به Native Delphi است که اگر می خواهید به مثالهای دات نتی دسترسی داشته باشید می توانید به ویکی سایت RemObjects مراجعه کنید که مثالهای زیادی را می توانید در آن بیابید:
    http://www.irstu.com/?p=1748
    موفق باشید...

تاپیک های مشابه

1. مقاله: استفاده از کدهای C#‎ در پروژه های Delphi Prism
    نوشته شده توسط BORHAN TEC در بخش برنامه نویسی در Delphi Prism
    پاسخ: 0
    آخرین پست: چهارشنبه 03 شهریور 1389, 22:45 عصر
  2. مبتدی: نحوه استفاده از کدهای Sql در Delphi ،
    نوشته شده توسط mah_nikoo در بخش بانک های اطلاعاتی در Delphi
    پاسخ: 1
    آخرین پست: چهارشنبه 07 بهمن 1388, 09:02 صبح
  3. استفاده از کدهای java script