صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمایش نتایج 41 تا 71 از 71

نام تاپیک: نحوه قیمت گذاری پروژه

نقل قول: نحوه قیمت گذاری پروژه

نقل قول نوشته شده توسط NASA's Spaceman مشاهده تاپیک
    سلام دوستان
    من یه پروژه برای کافی نت و گیم نت ها ساختم که از همه لحاظ این تکمیل هست و هیچ کمی تو برنامه وجود نداره و کار اون مسولین کافی نت و گیم نت رو راحت میکنه
    و میخواستم ببینم برا فروش این پروژم چه مبلغی رو باید از اون کافی نت و یا گیم نت بگیرم
    با سپاس
    کسی رو داشتیم (آشنا) که واسه یکی از مغازه ها برنامه نوشته بود 800 تومن گرفت ,ازش درست نمیدونم چه برنامه ای بود ولی مطمئنم همچین قیمتی رو دریافت کرد
    اینو گفتم شاید کمکت کنه
    موفق باشی

برای دیرکرد چقدر باید جریمه در نظر گرفت ؟
    چند درصد ؟

اگر قرار باشه واسه یه پروژه قرارداد تنظیم شه ، واه دیرکرد چند درصد باید جریمه در نظر گرفت؟

نقل قول نوشته شده توسط Morteza-76 مشاهده تاپیک
    کسی رو داشتیم (آشنا) که واسه یکی از مغازه ها برنامه نوشته بود 800 تومن گرفت ,ازش درست نمیدونم چه برنامه ای بود ولی مطمئنم همچین قیمتی رو دریافت کرد
    اینو گفتم شاید کمکت کنه
    موفق باشی
    منظورت بابت فروش هر یه نسخه ازش بود؟
    و اینی که من نوشتم چجور روش قیمت بزارم؟
    از همه نظر این امل هست و تو قیمت موندم چیکار کنم
    حتی نمیدونم حداقل قیمت چند هست
    منتظر جواب شما اساتیدی که تا بحال کلی فروختین هستم چون من این اولین فروشم هست هیچی از این بابت نمیدونم
    با سپاس

کاربر دائمی آواتار systam
    محل زندگی
    مشهد (امام رضا (ع))

سلام دوستان
    من یه پروژه برای کافی نت و گیم نت ها ساختم که از همه لحاظ این تکمیل هست و هیچ کمی تو برنامه وجود نداره و کار اون مسولین کافی نت و گیم نت رو راحت میکنه
    و میخواستم ببینم برا فروش این پروژم چه مبلغی رو باید از اون کافی نت و یا گیم نت بگیرم
    با سپاس
    سلام
    یه نمونه تریال یاچند تا عکس برای معرفی برنامه و امکاناتش
    من خودم توی مشهد کافی نت دارم روی برنامه مشابه برنامه شما کار میکنم
    برنامه های زیادی برای کافی نت وجود داره با کلی امکانات قیمتش حدوداً 100 هزار تومان گرونترینش بود
    یک سرچ بزنی توی نت زیاده
    و مشتاقم برنامه ای که ساختید رو چه عکس یا به صورت تریال ببینم

یا علی

از هر لحاظی که فکرش رو بکنین کامل هست و چیزی کم نداره و طبق قیمتی که شما گفتین الان میدونم تو چه رده قیمتی باید بفروشمش
    با سپاس Spaceman

نقل قول نوشته شده توسط NASA's Spaceman مشاهده تاپیک
    سلام دوستان
    با سپاس
    با سلام
    دوست عزیز اساتید و دوستان گفتند که که در نهایت خود شخصه که روی پروژش قیمت میزاره
    شما هم با مبناهایی که دوستان معرفی کردند میتونید قیمت گذاری کنید نه نفر دیگه ای چون کسی
    به جز خودتون از زحمتی که برای تهیه اش کشیده که خبر نداره....
    حالا یکم بالا و پایین هم که تفاوت زیادی نداره مهم اینه که کاربردی باشه...

سلام به دوستان عزیز
    یه سوال در مورد فروش نرم افزار داشتم و اون این که:
    1- شما وقتی میخواین یه نرم افزار رو بفروشین به مشتری، بهش فاکتور فروش میدین دیگه درسته ؟ خب حالا این فاکتور فروش رو خودتون طراحی می کنین یا از همین فاکتور های آماده ای که تو بازار هست استفاده می کنین؟

2- من خودم یه فاکتور فروش طراحی کردم که شامل این فیلد ها میشه : یه جدول دو سطری که شامل این موارد هست:1- نرم افزار (که زیرش اسم نرم افزار رو می نویسم) 2- تعداد (که زیرش نوشتم 1 نسخه) 3- مشتری (که نام مشتری نوشته میشه) 4- قیمت (که هزینه هر نسخه رو می نویسم). بالای فاکتور هم شماره و تاریخ ثبت میشه. به نظر شما چیزه دیگه ای کم و کسر نداره؟ چیزی رو زیادی ننوشتم؟ اون شماره فاکتور رو معمولا از چند شروع می کنن می نویسن؟ اصلا اهمیتی داره؟

3- مشتری ازم خواسته که کد اقتصادی شرکت (که مسئولیت محدود هست) رو هم تو فاکتور بنویسم، در صورتی که من اصلا نمی دونم چی هست این کد ! هیچ جایی هم تو مدارک شرکت همچین چیزی ننوشته!

4- بابت فروش نرم افزار باید مالیات هم بدم؟ اگر پاسخ مثبته، چند در صد ؟

ممنون میشم دوستانی که تجربه این کار رو دارن راهنمایی کنن.

کاربر دائمی آواتار c0mmander
    محل زندگی
    خونمون D:

تا وقتی که قانون کپی رایت داخل این کشور اجرا نشه تا افراد به ساده ترین صورت به برنامه ای قیمتش حدود 300 دلاره با یک کرک ساده هزار تومن هم در نیاد این بازار درست بشو نیست که نیست ..

اغا یون مسول و غیره ها گفتن که کرک نسخه های خارجی اشکالی نداره اما فکر نکردن که این شمشیر دو لبه داره یک لبش زیر گلوی ما برنامه نویسیای این کشورو روی گلو ماست که اجازه نفس کشیدن رو داره کم کم میگره از همه...

قیمت های برنامه به صورت کلی هیچ معیاری نداره اما وقتی که بازار رقابتی بشه همه میدونن تکلیفشون چیه! الان به نظر من پروژه های مدیریتی باید حد اقل 100 تومن در نظر گرفت برای پروژه های هوشند باید 300 تومن در نظر گرفت برای پروژه های امنتی باید 400 تومن در نظر گرفت و برای پروژه های سخت افرای هم قمت تمام شده سخت افزار رو باید با در نظر گرفتن یک سود کم نرم افزاری قرار داد.

من اولین کارم رو یک برنامه ی حسابداری نوشته بودم برای یک فروشگاه. اشتباهی که اول کار انجام دادم این بود که با طرف قرارداد امضا نکردم. گفتیم آشناست و اونجور آدمی نیست و ... . بعد قیمت هم 130تومن دادیم. اینم با توجه به نرم افزارهای موجود در بازار بهش دادم. و یه لیستی هم از نرم افزارهای یک شرکتی رو نشون دادم و گفتم که اینا 150 میفروشن. چون شما آشنایی 120 تومن. همینجوری صحبت کردیم. بعد حدودا یک ماه بعد نرم افزار رو بردیم برای نصب. نصب هم کردیم و خوب هم کار کرد یه تشویقمون هم کرد. ولی از اول قرارداد که روند نوشتن برنامه رو بهش نشون میدادم میگفت که نرم افزار انار نمیدونم هلو،فلان 15 تومن هستند. منم توضیح میدادم که بابا اونها یه نرم افزار نوشتن دادن بیرون. خیلی به پشتیبانی و اشکالات نرم افزار کاری ندارن، ولی من همیشه در دسترسم. بعدشم من اینو سفارشی برای نیاز شما طراحی کردم، اصلا اینجور چیزا در مغزش فرو نمیرفت آخر سر هم با هزار دردسر 100 تومن داد.
    یه ایده ای که توی همین تاپیک دوستان قرار داده بودند و ایده خیلی خوبی هم هست اینه که اگه مشتری خواست اذیتتون بکنه، یک باگ 1 ماهه یا 2 ماهه رو سیستم طراحی کنید که بعد از مثلا 30 روز به مشکل های اساسی برخورد بکنه و نتونه از نرم افزار استفاده کنه. دل آدم تو اینجور موارد خنک میشه موفق باشید.

کاربر دائمی آواتار c0mmander
    محل زندگی
    خونمون D:

ولی از اول قرارداد که روند نوشتن برنامه رو بهش نشون میدادم میگفت که نرم افزار انار نمیدونم هلو،فلان 15 تومن هستند.
    میگفتی رو از همون انار هلو استفاده کن....

یکی از دوستان واقعا حرف خوبی زدنند که گفتن اول سر هر چیزی که قرار انجام بشه یک قرار دادی بسته بشه تا مشخص باشه که طرف چی میخواد

خدا شاهده یک بار مشتری بعد از اتمام کار داشت پدرم رو در می اورد نه من اصلا نمیخوام اینجاش طرحش قشنگ نیست اونجاش مثل فلان نرم افزار نیست اصلا من

فلان کارم میخوام انجام بده شما داخل برنامه نزاشتی .. دیگه داشت برنامه تبدیل به یک برنامه دیگه میشد .. منم گفتم شرمنده دیگه کار نمیکنم این برنامه من 6 تومن میگیرم بهت میدم با یک سال

پشتیبانی مشکلات نرم افزاری.. میخوای بخواه نمیخوای نخواه!! چند هفته بود خودش اومد گفت همون برنامه اولی رو بده که دیگه بهش ندادم . چرا چون همون اول حس کردم که

این ادم یک کلاه برداره پروژه تمام قسمت هایی از کد ها رو برداشتم تا کامل پول رو که گرفتم پروژه ی کامل رو بدم..

طرف اومده میگه من میخوام الگوریتم پردازش صورت و تشخیص لبخند با C#‎‎‎‎‎‎ بنویسی تا بتونم از خروجی برنامه استفاده کنم .. خیلی زیاد بشه 35 هزار تومن بیشتر نمیتونم بدم!

واقعا فکر کردن ما ببخشید خنگ تشریف داریم یا اینکه شهر رو بی کلانتر دیدن..

به نظرم اول باید به مشتری یک نرخی از کارت بدی بعد اگه قبول کرد پروژه رو شروع کنی. یکی از دوستان گفتند که هر فرم معمولی رو 15 تومن، فرم های دارای گزارش رو 20 تومن و فرم های تحلیلی 25 تومن. اینطوری خیلی خوب میشه چون مشتری فکر نمیکنه که برنامه نویس داره زیاد میگیره. من یه بار با استادم در این مورد صحبت می کردم میگفتند که اکثرشون چون خیلی آشنایی با کار شما ندارند نمیدونند چیکار دارید میکنید به همین خاطر تو خیال خودشون میگند که یه نرم افزار ساده است دیگه. خیلی ها(البته دانشگاه ندیده ها) میگند مگه باید به این هم پول داد. درکل دلیل بیشتر این مشکلات کم اطلاعی افراد هست.

دوستانی که در مورد فروش نرم افزار و... تجربه دارن خواهش می کنم یه راهنمایی هم در مورد این سوال بفرماین بنده رو !!
    https://barnamenevis.org/showthread.p...=1#post2035493

نقل قول نوشته شده توسط behnam-soft مشاهده تاپیک
    سلام به دوستان عزیز
    یه سوال در مورد فروش نرم افزار داشتم و اون این که:
    1- شما وقتی میخواین یه نرم افزار رو بفروشین به مشتری، بهش فاکتور فروش میدین دیگه درسته ؟ خب حالا این فاکتور فروش رو خودتون طراحی می کنین یا از همین فاکتور های آماده ای که تو بازار هست استفاده می کنین؟

2- من خودم یه فاکتور فروش طراحی کردم که شامل این فیلد ها میشه : یه جدول دو سطری که شامل این موارد هست:1- نرم افزار (که زیرش اسم نرم افزار رو می نویسم) 2- تعداد (که زیرش نوشتم 1 نسخه) 3- مشتری (که نام مشتری نوشته میشه) 4- قیمت (که هزینه هر نسخه رو می نویسم). بالای فاکتور هم شماره و تاریخ ثبت میشه. به نظر شما چیزه دیگه ای کم و کسر نداره؟ چیزی رو زیادی ننوشتم؟ اون شماره فاکتور رو معمولا از چند شروع می کنن می نویسن؟ اصلا اهمیتی داره؟

3- مشتری ازم خواسته که کد اقتصادی شرکت (که مسئولیت محدود هست) رو هم تو فاکتور بنویسم، در صورتی که من اصلا نمی دونم چی هست این کد ! هیچ جایی هم تو مدارک شرکت همچین چیزی ننوشته!

4- بابت فروش نرم افزار باید مالیات هم بدم؟ اگر پاسخ مثبته، چند در صد ؟

ممنون میشم دوستانی که تجربه این کار رو دارن راهنمایی کنن.
    سلام

1-طرح فاکتور فرقی نمیکنه درکل،ولی اگه به ارگان دولتی میخواین بفروشین باید مالیات بپردازین و کد اقتصادی و شناسه ملی و کد ثبت لازمه وگرنه از ذیحسابی برگشت میخوره سندتون (اگر قرارداد ببندین که بیمه هم کسر میشه و حسن انجام کار هم هست که اخر به شما پرداخت میکنن (زمانی که مفاصا حساب بیمه و مالیات رو ببرین))

2- طرح فاکتور 100% سلیقه ای هست .... مثلا ستون مالیات میتونین اضافه کنین و ....
    شماره فاکتور برای بایگانی خودتون لازمه و سعی کنیین جدی بگیرینش

3-فکر کنم الان از طریق سایت بشه ثبت نام کرد برای کد اقتصادی وگرنه باید حضوری برید و بعد حداقل 1 ماه براتون کد صادر میشه....

4- بله - بر اساس مالیات سالیانه که اعلام میشه.....

ضمن تشکر از توجه و جواب های شما، من یکمی با این قوانین مالیاتی ناآشنا هستم، فرض کنید من دارم نرم افزارمو می فروشم 100 تومن، خب در فاکتورمم قیمت نرم افزار رو زدم 100 تومن، الان چقدر و در واقع چند درصد مالیات از من کم می شه؟ اداره مالیاتی میاد قیمت کل رو نگاه می کنه و در صدی رو میگیره ازش یا اینکه نه، مثلا من تو فاکتورم می گم قیمت نرم افزارم 100، n تومن هم مالیاتش، درسته؟بعد خود مالیات میاد از 100+n مالیات می گیره یا نه همون قیمتی که خودم حساب کردم؟
    اصلا کلا چطور میشه چم خم این قوانین رو یاد گرفت؟ چون احساس می کنم الان کلی ضرر کردم !

کاربر دائمی آواتار sajadsobh
    محل زندگی
    رشت

سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان خوب و حرفه ای خودم.
    قراره برم یه سفارش بگیرم میخوام بدونم چقدر قیمت بدم خوبه؟!
    یه شرکته که میخواد انبار خودشو توی این نرم افزار بیاره، اطلاعات همه افراد شرکت رو توش وارد کنه، یه سری selectهای پیچیده بین جداول هم داره و از هر کدوم هم گزارش گیری میخواد با فیلتر های مختلف. در آخر اینکه میخواد تحت شبکه هم باشه، یعنی چند تا سیستم بتونن استفاده کنن. بعدشم اینکه چند کاربره باشه. نقش و سطح دسترسی براش تعریف بشه. پشتیبانگیری هم داشته باشه و ... تقریباً همین دیگه!!
    نظرتون چیه؟

پروژه هم به زبان C#‎‎
    بانک اطلاعاتی sql
    گزارشگیری stimul report
    ممنون.

سلام بچه ها؛ یه سوال داشتم. اگه یه شرکت یا سازمان سفارشی به ما بده، برای حق امتیاز نرم افزار چیکا باید کنم؟ یعنی فقط یه نسخه غیرقابل رایت رو بهش بدم یا نه؛ یه نسخه قابل کپی؟
    و فرق این دو در قیمت چقدر میشه؟

کاربر دائمی آواتار sobaisobai
    محل زندگی
    Tehran

سلام
    یه برنامه نوشتم برای صدور چک و مدیریت مالی پرسنل اموزش و پرورش که امکان چاپ خودکار چک ها رو داره به طور مثال فایل اکثل میدیم به برنامه وچاپ میکنه و بقیه امکانات
    خواستم ببینم کسی میدونه قیمت این برنامه حدودا چقدره؟
    حداقل چقدر ارزش داره؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید

کاربر جدید
    محل زندگی
    Rasht

به نظر من ضعف مدیریت در زمینه قیمت گذاری بر روی پروژه های تولید نرم افزار در کشور عزیزمون بیداد میکنه !
    اینکه باید نظامی واحد برای این مساله وجود داشته باشه و اصلا هم یک آماتور و یک حرفه ای رو از نظر زمان از هم متمایز نکنه
    چرا که مهم خروجی کار هست . شما اگه فهرست بهای نظام مهندسی برای عمران رو در نظر بگیرید میبینید که حسابی برای ریزو درشت کار وقت گذاشتن و قیمت براش در نظر گرفتن که در نهایت همه کارهای انجام شده توسط پیمانکار زیر نظر ناظر با توجه به فهرست بها تبدیل به پول میشه
    حالا فرض کنید شما یه نرم افزار اتوماسیون برای آژانس مسافرتی نوشتید . شامل چه بخش هایی هست چه فاکتور های درش به کار رفته ریز به ریزش پوله . که متاسفانه طرفین با هم به همون شکلی دام و طیور رو معامله میکنن با پروژه های نرم افزار هم همین رفتار رو دارن .
    و بخش عمده این عقب ماندگی به خاطر بی تفاوت بودن مهندسین نرم افزار کشوره که با هم اتحاد ندارند و همین مساله باعث سو استفاده بخش هایی از دولت از این رشته بسیار پر محوا شده. اینکه ساز مان نظام مهندسی کشور در آگهی استخدام خودش یه مهندس کامپیوتر رو یک اپراتور رایانه برای کار های اداری نام میبره!!! دوست مهندس نرم افزار من بدون که کجای کاری پیش مملکتت! و حالا برای پول دراورن کسب کار به وسیله رشتت سردرگم دست به دامن سایت ها و محافل اینترنتی شدیم ؟ بسیار خنده دار و در باطن گریه آوره زمانی که سالهایی از عمر خودتون رو صرف تحصیل و کلنجار رفتن با دانشگاهای عقب مانده با اساتید عقده ای کردیم و حالا دولت از ما انتظار اپراتوری داره .
    تا به الان هم چقدر پیشرفت داشتیم ؟ چقدر نرم افزار های مارو خارج از ایران استفاده میکنن ؟ اصلا صادراتی در کاره ؟ مشتریان ما شرکتها و بازاری ها و اگه پول داشته باشیم و رابطه پروژه های اتو ماسیون دولتی . نقطه پایان کجاست ؟

کاربر جدید آواتار Roya.Rashidi
    محل زندگی
    تهران

سلاممیخاستم بدونم واسه افزایش قمیت و امتیاز یه برنامه این گزینه هام تاثیر دارن ؟؟ اگه اره بی زحمت بگین چقد اهمیت داره ؟؟ مرسی 1 - امکان تغییر زبان به فرانسه / انگلیسی / فارسی (چون قصر مهاجرت داریم شاید اونجا به عنوان رزومه استفاده کنم ) 2 - امکان تغییر پوسته و ظاهر برنامه ( رنگ بندی و غیره ) 3 - فعال و غیر فعلا کردن حالت انیمیشنی به برنامه . راستی بخام گزینه راهنمایی رو با فایل جیف بصورت تصویر متحرک درس کنمم تاثیر داره ؟؟ دباره مرسی

الان معیار قیمت گذاری تو کشور چیه ؟
    من بخوام برا برنامه هام قیمت تعیین کنم باید چه فاکتور هایی رو الان در نظر بگیرم ؟

کاربر دائمی آواتار ghasem110deh
    محل زندگی
    تهران

من از یه استاد (نه دانشگاهی - کسی که واقعا برنامه های خفن مینویسه) سوال کردم گفت 4 تا چیز رو در نظر بگیر :

1- نوع نرم افزار
    2- تلاش و زمانی که (خود برنامه نویس - ربطی به مقایسه با بقیه نداره) صرف کرده
    3- سفارشی بودن
    4- کسی که قراره بخره
    ------------------------
    طبیعتا نوع نرم افزار مهمه , همونطور که قبلا دوستان دیگه هم اشاره کردن ! البته هیچ استاندارد یا سقفی هم وجود نداره مگر انصاف :)

این که چقدر روی پروژه زحمت کشیدی و چقدر زمان برده

اینکه نرم افزار سفارشی یا از اول برای فروش کلی طراحی شده (مثل برنامه های حسابداری)

اما مشتری :
    مشتری وزنه ای که روی هر ترازویی تاثیر میزاره ! و کفه قیمت رو بالا یا پائیین میاره ؛ یه پروژه رو به شخص (حساب و کتاب شخصی) میفروشی 500 هزار تومان , به یه بازاری (با چند تا حجره و گارگر) میدی 3 میلیون و با کمی تغییرات مثلا تحت شبکه کردن و ... میشه تا چند ده میلیون هم فروخت !

بستگی به رابطه هم داره (مثلا شرکت ن - ف - ت) یه پروژه چند میلیونی رو , یک چندصد میلیون هم میخره (البته به فروشنده و رابطش ربط داره)

و خیلی موارد دیگه !

در کل به نظر من هیچ حد و مرزی نداره مگر انصاف آدم (با در نظر گرفتن اشخاص حقیقی و حقوقی)

یا حق !

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

سلام
    به نظر من فقط دو شرط وجود داره ( تو ایران )
    1. قیمت نرم‌افزار برابر است با حداکثر چیزی که بتونی از مشتری بگیری ( چون این حداکثر معمولاً از ارزش نرم‌افزار کمتره )
    2. به هیچ عنوان ارزان نفروشین. ( ارزان فروشی فقط بازار رو خراب می‌کنه و هم‌چنین اعتبار خودتون رو )

صبا صبوحی

سلام به همه دوستان برنامه نویس

به نظرم باید خودمون برا خودمون ارزش قائل شیم وگرنه هیچکی براتون ارزش قائل نمیشه.

اگه همه بچه های برنامه نویس و رشته های کامپیوتر با هم جمع شیم و متحد شیم اونوقت هیچ احدی حقمونو نمیخوره....اما صد حیف که متحد کردنمون کار خداست.

کاربر دائمی آواتار majid_7
    محل زندگی
    خونمون

قیمت نرم افزار

با سلام
    مشتری ازم برنامه ای خواسته با شرایط زیر (درخواستهاش)، نمی دونم چقدر بهش پیشنهاد قیمت بدم!
    - اول باید بگم مثل نرم افزار حسابداری محک میخواد(منتهی ساده تر ، برای افراد کاملا مبتدی)
    - 2 تا نرم افزار میخواد(یکی برای شهرستان و یکی برای مرکز استان)نرم افزار شهرستان ساده ست و فقط ورود اطلاعات رو داره و ارسال اون از طریق ایمیل(توسط خود نرم افزار) به نرم افزار گیرنده توی مرکز استان(بدون اینکه جایی ثبت بشه)
    - قسمت ورود از اثر انگشت استفاده بشه بجای پسوورد
    - امکان استفاده از پنل پیامک
    - ثبت چک و اعلان سررسید و ...
    - چند تا انبار مختلف میخواد برای هر شهرستان بصورت جداگانه
    - تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات بصورت هفتگی
    -چاپ کامپیوتری روی چک (دست نویس نباشه)
    صفحه مدیریت مخصوص برای کنترل کاربران(ورودی هاشون و امکان تغییر و ...)
    انواع گزارش گیری های مختلف (هفتگی ، روزانه ، ماهانه ، سالیانه) از کلیه انبارها
    جمع بندی کل هزینه های دریافتی و پرداختی طی بازه مشخص
    تعداد کارکردهای پیمانکاران در بازه زمانی
    از همه مهمتر امکان اضافه کردن هر چیزی که مورد نیاز باشه در آینده توسط خودش(یک گزینه جدید!!!) و مدت زمان خیلی محدودیه که واسه طراحیش گذاشته(یک ماه)

البته هنوز درخواستهاش ادامه داره
    با همین تفاسیر موندم چقدر بهش پیشنهاد بدم که کپ نکنه
    از یک طرف هم بقول استادم MMSHFE نمیخوام مشتری رو پررو کنم!

لطفا سریعتر بهم جواب بدید !

کاربر جدید
    محل زندگی
    ایران

"حالا از خیلی از دانشگاه ها بگذریم که مفت مدرک می دن ؛ واقعا از تمامی رشته های پر ادعای دیگه عمیق تر و سخت تر است تحصیل می کنه و این آخرش نحوه ی برخورد جامعه با برنامه نویس ها و مهندس های واقعی کامپیوتر؛"
    اینو خیلی خوب اومدی.مرسی

من هم با همه بچه ها موافق البته من رشتم کامپیوتر نیست در مورد اینکه مردم از سختی کار اطلاع ندارن
    ولی دارم برنامه نویس کار می کنم (تازه شروع کردم)
    ووافعا تنها کسی که می تون شما رو به حقتون برسونه خود شما هایی ولا غیر باید خود تون یه همت بکنید من نمی دونم شما ها هم ایا انجمن رسمی یا صنفی چیزی دارید یا نه
    ولی اگه داشته باشیم خیلی خوبه و از همه مهم تر بستن قردادا قبل از شروع کار حتی با دوست همسایه اشنا وفامیل
    به امید موفقت همه

عوامل موثر در قیمت گذاری را تو درس مهندسی نرم افزار خوندیم !
    اما تو بازار واقعا فرق می کنه !

سلام خدمت دوستان
    قیمت پیاده سازی هر کدام از موارد زیر چقدر هست؟( محدوده هم باشه کافیه)
    نرم افزار تحت شبکه با سطح دسترسی های متفاوت
    قابلیت ارسال اس ام اس به افراد مورد نظر (لیستی بیش از چند هزار نفر)
    قابلیت تحت وب بودن نرم افزار برای ارسال و دریافت اطلاعات

مشتری سازمان دولتی است

سلام
    ببخسید که تاپیک زیرخاکی میارم بالا یکی از دوستان پیشنهاد دادن تو برنامه باگ باشه
    و شخص دیگه ای از این پیشنهاد استقبال کرد
    من از این عزیزان سوال دارم!
    باگ داشتن پروژه یعنی از دست رفتن امنیت پروژه و از دست دادن اعتبار شما
    به نظرتون درسته تو پروژه باگ باشه تمام زحمتهای کارفرمارو به باد بدین!!!

ببخشید ولی من اسم اینکار میزارم عقده ای بودن!!!!
    وقتی قراردادی مابین برنامه نویس و کارفرما امضا بشه دلیلی برای اینکار نیست
    یک برنامه نویس وظف تمام تلاش و سعی خودش بکنه تا پروژه رو سر موقع و بدون باگ تحویل بده

صحبتای چالبی رو دیدم ک لازم دونستم منم نظرمو بگم.ببینید دوستان بنده در حال حاضر مدیر پروژه یک شرکت طراحی و تولید وب اپلیکیشن هستم و تا حالا پروژه های زیادی رو انجام دادم ک حالا تجربیاتمو میگم شاید بدرد کسی خورد.
    در بحث قیمت گذاری(منظورم فقط اپلیکیشنهای تحت وب هست).
    کلا پروژه رو به دو بخش تقسیم میکنیم.یکی ui(ظاهر پروژه) یکی backend(سورس کد)
    .کار ui ک مختص ui کار هست معمولا از صفحه ای ۵۰ هزار تومن تا ۲۰۰ تومن هستش بر اساس المان ها و فرمت صفحه. اما کار کد نویسی ملاکهای بسیاری داره. اول اینکه شما ی مبلغ پایه دارید ک حتی اگه ۱ خط کد هم لازمه اون مبلغ حتما باید پرداخت بشه به شما. مثلا مبلغ پایه ۱ تومن.حالا پروژه رو تقسیم بندی میکنید.مثلا سیستم ثبت نام و لاگین ۳۰۰ تومن
    گزارشگیری هر صفحه ۵۰ تومن.اگه مالی باشه ۱۰۰ تومن (اعداد جهت مثال هستش ولی بنده اینجور محاسبه رو هم داشتم) و به همین ترتیب سیتمهای اصلی پروژه رو قیمت گذاری منطقی میکنید و در نهایت جمع کل.
    مثلا ۱۰ صفحه ui داشته میانگین ۱۰۰ تومن میشه ۱ میلیون. ۵ تا سیستم داشتیم و....
    ک میبینید براحتی و بصورت منطقی میتونید قیمت پروژتونو محاسبه کنید.
    موفق باشید.

با درود
    من تجربه خودم رو تو زمینه بازاریابی و کار در حوزه نرم افزار اینجا میگم شاید برای بعضی ها مفید واقع بشه
    اولین چیزی که دوستان جدیدی که میخوان وارد حوزه برنامه نویسی و مارکتینگ نرم افزاری بشن باید بدونند اینکه باید صبر و تحملشون خیلی بالا باشه چون حوزه نرم افزار یه محیط فرار ، با سرعت رشد بالا و همچنین ریزه کاری های خیلی زیاد داره.
    دومین اصل تو این حوزه داشتن وجدان کاریه ، یعنی شما وقتی میخوای یک برنامه رو بنویسی و به بازار بدی باید بدونی طرف مقابلت که قراره ازش استفاده کنه چه کسیه
    من خودم اولین برنامه ای که نوشتم تحت اکسس بود و برای جایی که کار میکردم ازش استفاده میکردم برای راحتی کار خودم،دیدم چقدر داشتن یک برنامه کامپیوتری برای پیشبرد مفیدتر کار خوبه ، نسخه تکمیلی اون برنامه رو با vb6 نوشتم
    اونقدر کد نوشتم که شبها هم خواب کد میدیدم.اینها زمینه ساز شدن برای ورود من به عنوان یک عضو کوچولوی جامعه عظیم و معظم برنامه نویس کشور
    اولین برنامه تجاریم یه برنامه ساده بود با نگاه درآمدی خیریه محور ، استقبالی که ازش شد برام به عنوان اولین تجربه نرم افزارهای تجاری فوق العاده بود ، نزدیک صد نسخه دانلود و نصب در عرض دو یا سه ماه
    برنامه نویس باید ایده پرداز قوی باشه ، همه چیز دور و بر خودش رو ببینه و تحلیل کنه ،ایده ای که به ذهنش میاد رو تجسم کنه ، همون لحظه تمام صفحات ، دیتابیسها و فیلد ها و .... رو ذهنش طراحی کنه
    ببینه آیا تجسمش رو میتونه خودش اجرا کنه ، اگر شد باید بره رو کاغذ پیاده کنه ، بعد یه دمو بساز ، اجرا کنه بعد اگر دید خودش تونست ازش استفاده کنه تازه شروع کنه چهارچوب اصلی برنامه رو پیاده سازی کنه
    اما بزرگترین تجربی کار من
    دوستان وقتی میخوایید وارد مبحث برنامه نویسی و فروش اون بشید حتما توجه کنید خواسته مشتری چیه ، مشتری نرم افزار حسابداری میخواد ، فروش میخواد ، انبار می خواد و ... من به عنوان یه عضو کوچیک حوزه نرم افزار وقتی چنین مشتری به سراغم بیاد اول خوب به نیاز ها و حرفهاش گوش میکنم ببینم آیا چیزی که میخواد جدیده یا نه چیزی هست که تو بازار موجوده
    اینطور مواقع با خودتون رو راست باشید و بلند پروازی رو بذارید کنار ، من اگر ببینم خواسته مشتریم تو بازار هست حتما اون رو سوق میدم به طرف اون محصولات ، چرا ؟
    چون اون برنامه ها امتحان پس دادن ، دوم اینکه هزینه تولید اون نه برای شما مقرون بصرفست نه برای مشتری و فقط وقت و زمان رو هدر میدید
    من برای بزرگترین چالش کاری خودم پروژه ای رو قبول کردم که همه چیزش جدید بود
    مثل برنامه های حسابداری و فروش نبود که چهارچوب مشخصی داشته باشه و شما اونها و مطالعه کنید و با تلفیق اونها با دانش خودتون بتونید برنامه بنویسید
    وقتی من پروژه رو قبول کردم پرسیدم که آیا قبلا رو این برنامه کار شده بوده یا نه ، گفتند قبلا سه شرکت برنامه نویسی اومدند و کار رو استارت زدند ولی چون کار تو تمام حوزه هاش یک چیز جدید بود وسط کار رها کردند و رفتند
    من این پروژه رو قبول کردم و نزدیک سه سال باهاش درگیر شدم ، تو این مدت حتی با اصرار شدید مدیر پروژه ریالی بابت دستمزد نگرفتم ، چون واقعا انقدر این پروژه سنگین بود که هیچکس باور نمیکرد به سرانجام برسه ، خود دوستانی که تو بحث طراحی داشتند با من همکاری میکردن از زیاد بودن ریزه کاری های خودشون تعجب کرده بودند و باور نمیکردند اون ها رو بشه با هم ترکیب کرد و راه حلهای جدید پیدا کرد
    شیرینی راه افتادن پروژه اونقدر برام شیرین بود که هنوز که هنوز از ته قلبم بهش میبالم و عینه بچه خودم دوستش دارم

صفحه 2 از 2 اولاول 12

تاپیک های مشابه

1. سوال: نحوه قیمت گذاری روی برنامه ها
    نوشته شده توسط alinoori76 در بخش Access
    پاسخ: 7
    آخرین پست: سه شنبه 05 خرداد 1394, 23:51 عصر
  2. نحوه قیمت گذاری روی پروژه ها
    نوشته شده توسط mm_cu12 در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 6
    آخرین پست: سه شنبه 08 اسفند 1391, 13:14 عصر
  3. نحوه قیمت گذاری برای سایت ها
    نوشته شده توسط baha_ks در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 2
    آخرین پست: یک شنبه 25 دی 1390, 16:42 عصر
  4. گفتگو: ملاک های قیمت گذاری پروژه های PHP
    نوشته شده توسط ahmadbadpey در بخش PHP
    پاسخ: 2
    آخرین پست: چهارشنبه 20 خرداد 1388, 01:42 صبح
  5. قیمت گذاری پروژه ها
    نوشته شده توسط fmehdi در بخش PHP