نمایش نتایج 1 تا 9 از 9

نام تاپیک: انتقال اطلاعات از foxpro به sql

کاربر تازه وارد

انتقال اطلاعات از foxpro به sql

سلام دوستان آیا امکان اینکه اطلاعات رو از بانک foxpro به sql انتقال داد وجود دارد یا خیر اگر این امکان وجود دارد لطفا در باره اش توضیح بدید
    با تشکر

Lightbulb نقل قول: انتقال اطلاعات از foxpro به sql

بله صد در صد وجود داره
    1- اگر تحت داس هست که باید ابتدا کانورت به ویندوز کد پیج بشه
    2- در مرحله بعد با استفاده از Import data در SSMS با انتخاب Provider ویژوال فاکس به دیتابیس تون import کنید.
    3- البته ست کردن collation های دیتابیستون به Arabic برای نمایش درست فارسی
    در صورت تمایل به استفاده نکردن از import data خود sql server می توانید به روش دستی کار انتقال را انجام دهید به هر زبانی که کار می کنید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    دامغان

نقل قول: انتقال اطلاعات از foxpro به sql

1- اگر تحت داس هست که باید ابتدا کانورت به ویندوز کد پیج بشه
    اگه تحت ويندوز هم باشه بايد تبديل كدپيج به sql انجام بشه:
    مگر اينكه فايل جدول فاكس رو به يك فايل متني تبديل كني و بعد export كني به sql .

نقل قول نوشته شده توسط gh_khajehzade مشاهده تاپیک
    اگه تحت ويندوز هم باشه بايد تبديل كدپيج به sql انجام بشه:
    مگر اينكه فايل جدول فاكس رو به يك فايل متني تبديل كني و بعد export كني به sql .
    اگر درست به تاپیک نگاه می کردید می دید که نوشتم که باید Collation های دیتابیس رو ست کنند
    بعد بدترین کار ممکن اینکه به txt فایل تبدیل کنیم زیرا؟
    1- اگر جدول رکورد میلیونی داشت چی ؟ فایل txt چی میشه؟
    2- اگر تعداد فیلدهای جدول زیاد بود ؟
    3- اگر در رکورد های جدول از جداکنندها استفاده شده بود چی ؟
    لطفا اگه میشه کمی تحقیق کنید بعد پست بزنید

کاربر دائمی آواتار javad_1349
    محل زندگی
    سرزمین خدا

باسلام به همه عزیزان
    من برنامه حسابداری یا ویژوال نوشتم حال اگر بخواهم database در sql باشه واز طریق برنامه اطلاعات درآن ذخیره شود چه دستور باید نوشت به صورت گام به گام اگه می شه توضیح بدین یا اگر برنامه در این زمینه وجود دارد قراربدین متشکرم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    دامغان

دوست عزيز farhad با سلام و تشكر از توضيحاتتون!
    اگر درست به تاپیک نگاه می کردید می دید که نوشتم که باید Collation های دیتابیس رو ست کنند
    بر اساس تجربه عملي حتي اگه collation هم arabic باشد باز با import ,فونت فارسي رو نشون نميده(ssms كه اشاره كردي نميدونم چيه .من با از dts import/export wizard در sqlserver استفاده كردم)
    بعد بدترین کار ممکن اینکه به txt فایل تبدیل کنیم زیرا؟
    هر كاري مزايا و معايب خودشو داره.اشكالي كه در مورد ركوردهاي زياد ميگي كاملا درسته.ولي با تعداد كم و اگه نخواي تبديل كد پيج رو انجام ندي مناسبه.
    اگر در رکورد های جدول از جداکنندها استفاده شده بود چی
    منظورت از جدا كننده چيه؟
    لطفا اگه میشه کمی تحقیق کنید بعد پست بزنید
    بابت نصيحت ارزشمندت واقعا سپاسگذارم.
    توضيح مهم:
    دوست عزيز من برنامه نويسي فاكس رو كاملا تجربي(متاسفانه) ونه علمي ياد گرفتم.خيلي كمتر از اون كار با sql server رو.خيلي بيشتر از بلد بودن برنامه نويسي, به اون علاقه دارم.(خيلي فاكس رو دوست دارم يك دليلش اينه كه زبا ن برنامه نويسي ديگه اي بلد نيستم!)تازه همونطور كه گفتم همونم كاملا تجربي.(با بازي كردن! با برنامه تحت dos كه تو اداره استفاده ميكنيم).
    از جنابعالي كه از معدود اعضاي با سابقه اين فروم هستيد كه هنوز خوشبختانه فعاليد, خواهش ميكنم بيشتر به ما مبتدي ها كمك كنيد.
    با احترام و تشكر فراوان

کاربر دائمی
    محل زندگی
    دامغان

دوست عزيز javad با سلام
    توضيحاتش طولانيه .قصد دارم در آينده نزديك هرچي تواين زمينه بلدم رو ارائه كنم.اميدوارم هر چي زودتر بتونم اين كار رو انجام بدم.(چند ماه كه ميخوام !)
    البته ميتونيد از توضيحات جناب توكل نيز كه در مورد كار با my sql هست (شباهت زيادي تو اين زمينه با sqlserver داره) استفاده كنيد.
    http://www.barnamenevis.org/showthre...رو-و-MySQL

با سلام
    دوست عزیز khajezade
    خوبه که تو هیاهویی که NET. به راه انداخته باز هم کسانی مثل شما هستند که دوست دارند با V-FOX کار کنند متاسفانه اکثر کسانی که V-fox رد میکنند اصلا هیچ گونه اطلاعاتی در باره این زبان ندارند فکر میکنند که مثل Foxpro داس هستش اما سخت در اشتباها شی گرائی که در vb قابل اجرا هست در vfox هم هست همچنین انعطاف پذیری که در Vb هست در Vfox هم هست از همه اینها که بگذریم فرقی نمیکنه با چه زبانی کد می نویسید مهمه اینه که برنامه ای که میسازید خوب و بهینه نوشته باشید در قدرت زبانهای دات نتی که شکی نیست اما در بسیاری از شرکتها و کارخانجات بزرگ تولیدی اکثرا نرم افزارهایی با فاکس پرو تحت داس کار شده است حال سوال اینست بعد از مهندسی معکوس در این نرم افزار ها چه گزینه ای بهتر از V-fox پیدا میشود منتهی اگر کد هایی که می نویسید با فکر و ایده باشد . با تلفیق برنامه های V-fox و ++VC چه کار هایی که نمیشه کرد درسته که v-fox زبان سطح بالاست اما قابلیتهای بسیاری داره که خیلی نمی دونن چون که منابع فارسی نداره.
    مثال تابع BINDEVENT چند نفر از این تابع استفاده کردن برای پیاده کردن همین دستور تو WIN32 ویژوال سی حداقل 20 تا خط کد نوشتم که رفتار همون دستور را انجام بده جهت اطلاع اون دوستانی که نمی دونن تابع فوق چه میکنه با استفاده از این تابع می توانید در زمان رخ دادن یکی از event های استاندارد هر شی در برنامه تون مثل (Keypress,click,dblclik) ... یک تابع یا یک پروسیجر را صدا زده تا کنترل برنامه تون به اون تابع انتقال داده بشه البته event ها شامل event هایی که برخی OLE ها ارسال میکنند هم میشه که می تونید باهاشون خیلی کارها بکنید حالا تصور کنید یک گرید دارید که در برنامه بصورت دینامیک پر میشود حال اگر بخواهید بگید که اگر کاربر بر روی یکی از هدر ها کلیک کرد تابع شما را صدا بزند چه باید کرد بهترین راه استفاده از این تابع هست البته روشهای دیگری هم هست که البته هم پیچیده شدن کد را باعث خواهند شد همه حجم app را افزایش خواهند داد به علت خطوط زیاد کد. حالا خودتون قضاوت کنید که V-fox چطوره؟
    در جواب اون دوست عزیز که گفتن می خوان از SQL-SERVER استفاده کنن باید بگم چندین مرحله داره
    1- ساخت یک کلاس CUSTOM
    2-کنترل کانکشن ها
    3- insert-update-delete
    4- کنترل خطاها
    5-کنترل Transaction ها
    6- کنترل Row level locking در صورت نیاز
    7- تهیه SP های مورد نیاز
    8- تهیه VIEW ها در صورت نیاز
    در زبانهای دیگر مثل #C یا VB یک کنترل استاندارد برای SQL server وجود دارد ولی تو V-FOX نیست باید خودتون این کنترل را بسازید با استفاده از دستورات SQLEXQ و دستورات مشابه اون که تو HELP اش هم هست کافی که کلاس تون که ساختید بر روی فرم هایتون Create کنید و کنترل برنامه رو دستتون بگیرید.
    البته من کلاس فوق را به صورت OLE COM server تو VC درست کردم تو برنامه های V-FOX ام صدا میزنم برای کنترل وامنیت بیشتر در شبکه برنامه نویسی 3 لایه
    بهتره تا یک قسمتی پیش برید در صورت اشکال بیان کنید تا کمکتون کنیم

با سلام .... من داخل تلالر همه موارد مربوط به فاکس پرو را مطالعه کردم ..... من از sql 2017 استفاده میکنم ..... در برخی موارد نیاز به تیدیل اطلاعات از sqlserver 2017 به فاکس پرو تحت داس دارم با تبدیل کامل زبان فارسی .... در حال حاضر به این روش عمل میکنم که ابتدا تبدیل به اکسل 2017 .... سپس اکسل 2017 به unicode txt ........ سپس با یک نرم افزار مبدل تبدیل به dbf تحت داس ..... همه این موارد مستلزم به گذران زمان است ..... چنانچه نرم افزار مبدل که بتوان به سهولت و در کمترین زمان اطلاعات sqlserver را به dbf تحت داس با رعایت تبدیل کامل زبان فارسی . وجود دارد ممنون میشم به من معرفی کنید ..... با تشکر سیدجلال حجازی

تاپیک های مشابه

1. انتقال اطلاعات از Excel به SQL
    نوشته شده توسط ama55555 در بخش بانک های اطلاعاتی در Delphi
    پاسخ: 5
    آخرین پست: یک شنبه 15 آبان 1390, 15:35 عصر
  2. پایین بودن سرعت انتقال اطلاعات توسط خط تلفن SQL
    نوشته شده توسط mpmsoft در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 1
    آخرین پست: سه شنبه 01 خرداد 1386, 00:52 صبح
  3. انتقال اطلاعات از Acsess به Sql
    نوشته شده توسط مجتبی جوادی در بخش SQL Server
    پاسخ: 12