سلام
چند سالی هست که به برنامه نویسی علاقه مند شدم ودر اوقات فراغت سعی میکنم برنامه نویسی کار کنم و به تازگی به این فکر افتادم که به صورت جدی تری در این زمینه کار و از این راه درآمدی کسب کنم.خب افرادی که مهندس نرم افزار هستند و مدرک دانشگاهی دارند هیچ نگرانی از این بابت ندارند اما سایرین چطور؟
شخصا به هوش مصنوعی علاقه داشتم وکمی هم بازی سازی اما نمیدانم مثلا حتی در صورت کسب مهارت و دانش کافی در زمینه هوش مصنوعی چگونه میتوانم از این راه درآمد کسب کنم.
یکی از دوستانم برنامه نویسی برای موبایل و بخصوص اندروید رو پیشنهاد داده بود گفته بود اگر یک اپلیکیشن خوب بنویسی میتوانی از طریق مارکت گوگل و سایت های مشابه آنرا بفروشی.اما اینطور که شنیدم تعداد برنامه نویسان اندروید خیلی زیاد شده و اپلیکیشن های رایگان زیادی هم ساخته شده بنابر این فکر نمیکنم بازار ظرفیت برنامه نویسان جدیدتر را داشته باشد گزینه دیگر ios است که احتمالا نوشتن اپلیکیشن برای آن سخت تر باشد و منابع آموزشی بسیار محدود تر.
با توجه به تجربیاتی که دوستان برنامه نویس دارند چه راهی پیشنهاد میدهند، به نظرتان باید چه شاخه و بخشی را دنبال کنم بخصوص برای فردی که قصد استخدام مثلا در ادارات و سازمانها را ندارد. بخصوص اینکه شاید در چند سال آینده مجبور به مهاجرت به اروپا یا آمریکا شوم و از حالا علاوه بر یادگیری زبان بدنبال مهارت و دانشی هستم که در آن ممالک هم بتوانم گلیمم را از آب در بیاورم.
متاسفانه هیچ ایده و اطلاعاتی در مورد آینده شغلی برنامه نویسی ندارم و بجز افرادی که مثلا در شرکت های نرم افزاری استخدام میشوند راه دیگری سراغ ندارم لطفا راهنمایی کنید، همین باعث دلسردی من میشه و معمولا بعد چند هفته مطالعه کتب ومقالات و کدنویسی کار رو رها میکنم و بعد از چندین ماه که دوباره امیدوار میشم کلی از مطالب از یادم رفته و حتی کدهایی که قبلا نوشتم رو نمیدونم چطوری کار میکنند. اگه این دغدغه مالی حل میشد الان خیلی جلو بودم.
با سپاس از سروران گرامی