نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: راهنمایی در مورد بخش تبلیغات فروش

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran

راهنمایی در مورد بخش تبلیغات فروش

سلام.
    فرض کنید قراره در صفحه اول سایت محصولات ویژه شرکت های مختلف نشون داده بشه. (هر شرکت یا هر فرد یک محصول)
    و با کلیک روی هر عکس در صفحه دیگه 4 محصول
    شما اگه بودید جداول این کار رو چطور طراحی می کردید و کلاً به چه روش این کار رو انجام می دادید.
    البته من خودم تا یه جای کار پیش رفتم ولی می خوام نظر دوستان رو هم بدونم.
    کاری که من کردم:
    یه جدول برای محصولات که علاوه بر اطلاعات مربوط به محصول فیدهای نام فروشنده و تاریخ انقضا و یه فیلد از نوع Yes/No به اسم IsSpecial (مشخص کننده اینکه محصول ویژه هست یا نه) در نظر گرفتم.
    در صفحه اول گفتم اگه فیلد isspecial بود و تاریخ انقضا از تاریخ امروز بزرگتر بود بیا محصول رو نشون بده ولی مسئله اینه که ممکنه چند تا محصول به عنوان isspecial تیک بخوره توسط ادمین این رو نمی دونم با
    select top 1 آیا حلش کنم یا راه دیگه ای به نظرتون می رسه.

بعد هم اومدم نام فروشنده رو پاس می دم با کوئری استرینگ به صفحه بعد که اونجا هم محصولات رو بر اساس نام فروشنده و اینکه تاریخ انقضا از امروز بزرگتر باشه نشون می دم.
    اونجا هم فقط باید 4 محصول نشون داده بشه. که این رو هم با فکر کنم select top 4 حل کنم ولی مطمئن نیستم کارم درسته یا نه؟ آیا راه بهتری به ذهنتون می رسه؟

در ضمن فکر کنم بر اساس تاریخ هم باید order by کنم درسته؟

کاربر دائمی آواتار demolition
    محل زندگی
    تفلیس-اصفهان -شیراز- تهران

نقل قول: راهنمایی در مورد بخش تبلیغات فروش

نقل قول نوشته شده توسط bftarane مشاهده تاپیک
    کاری که من کردم:
    یه جدول برای محصولات که علاوه بر اطلاعات مربوط به محصول فیدهای نام فروشنده و تاریخ انقضا و یه فیلد از نوع Yes/No به اسم IsSpecial (مشخص کننده اینکه محصول ویژه هست یا نه) در نظر گرفتم.
    روش درست اینه که یک جدول برای ثبت فروشندگان ایجاد کنید و در قسمت محصول id فروشنده را بگیرد.
    مورد دوم شما از RadioButton استفاده کنید که امکانه انتخاب چند محصول از ادمین گرفته بشه (البته اگه قراره یک محصول نمایش داده بشه)
    مورد سوم اگه نام و فامیل چند تا فروشنده مثله هم باشه چه اتفاقی میوفته!! اگه جدوله فروشندگان رو ایجاد کنید اینجا id فروشنده رو پاس میدید به کوئری

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran

نقل قول: راهنمایی در مورد بخش تبلیغات فروش

مورد سوم اگه نام و فامیل چند تا فروشنده مثله هم باشه چه اتفاقی میوفته!! اگه جدوله فروشندگان رو ایجاد کنید اینجا id فروشنده رو پاس میدید به کوئری
    برای این مسئله فکر کرده بودم که موقع درج نام فروشنده (منظورم نام و نام خانوادگی نبود، منظورم چیزی مثل نام کاربری بود) اگه نام تکراری بود اجازه درج داده نشه و نام غیرتکراری وارد کنه.
    ولی فکر کنم ایده شما بهتر باشه.

تاپیک های مشابه

1. راهنمایی در مورد بخش سوالات SQL
    نوشته شده توسط alaveh در بخش بانک های اطلاعاتی در Delphi
    پاسخ: 1
    آخرین پست: سه شنبه 21 تیر 1390, 16:24 عصر
  2. راهنمایی در مورد فاکتور خرید و فروش
    نوشته شده توسط RIG000 در بخش C#‎‎
    پاسخ: 6
    آخرین پست: شنبه 19 تیر 1389, 19:14 عصر
  3. راهنمایی در مورد این بخش ها از یک سیستم عامل
    نوشته شده توسط reza10203045 در بخش توسعه‌ی هسته‌ی سیستم عامل