مشاهده دست آورد نظرسنجی: بگو با کدم از این سوال ها حال کردی

رای دهنده
10. شما نمی توانید در این رای گیری رای بدهید
  • خیلی باحال بود داد حال کردم با سروست

7 70.00%
  • ای چی نوشته این سورس اصلا به کارم نیامد.

3 30.00%
نظرسنجی چند گزینه ای
نمایش نتایج 1 تا 31 از 31

نام تاپیک: دانلود برنامه حسابداری با امکانات کامل و همچنین چاپ فاکتور با تکنولوژی EF

دانلود برنامه حسابداری با امکانات کامل و همچنین چاپ فاکتور با تکنولوژی EF

به نام خدا
    این برنامه فقط 5 درصد اولش قرار میگره و کامل قرار نمگیره این فقط برای رفع مشکل و صدور یک فاکتور هستش.

این فایل آموزشی به زبان سی شارپ و با تکنولوژی Ef هستش که برای دوستان قرار داده شده قبل از اینکه دوستان عزیز فایل رو دانلود کنید و برای یاد گیری استفاده کنید باید قبلش یه نکاتی رو بگم. این رو بگم سورس به صورت رایگان هستش برای دانلود فقط تنها ایراد ویرایش کلی هستش ویرایش میشه یک جا کل اطلاعات ولی مخفی میشه ویرایش تکی فایل خوب کار میکنه.
    قبل از اینکه دانلود کنید این فایل رو باید بگم کسی که این فایل رو دانلود میکنه اولین کار این هستش که برای فرج امام زمان یک دعا و برای سلامتی تمام بیماران و مشکل مالی دارن و نمی توان ازدواج کنن و تو زندان هستن دعا کنید تا مشکلات شان رفع بشه. و برای سلامتی تمام بچه های زحمت کش این سایت که همه جور کمک کردن و همین طور برای سلامتی این چند نفر که تو ساخت این برنامه خیلی کمک کردن اول آقا خو خان ، آقا مهرداد کیانیان، alexmcse، و چند دیگر از دوستان که خیلی من رو کمک کردن تا بتونم این فایل رو بسازم و در اختیار شما قرار بدم برای خود این استاد زحمت کش برای خودشون خانواده شوون دعا کنید و همچنین برای همه اموات یک فاتح بفرستید از جمله پدر آقا خو خان ، مادر بزرگ خودم و پدر بزرگ خالم یک فاتح بفرستید . و برای سلامتی تمام پدر مادر ها همچنین پدر مادر خودتون و من هم دعا کنید و دعا کنید همه مرض ها شفا پیدا کنن و خدا از سر تقصیرات همه ما بگذره. و خواهشاً برای من هم یک دعا کنید چون سرباز شدم دعا کنید عذتم نکنند من رو تو سربازی بخاطر بیماری که دارم و همین طور من رو انتقال بدن تهران از شهرستان تا بتونم در برنامه نویسی باز کمک کنم و فایل آموزشی جدید تر و بهتر برای شما قرار بدم.
    خداوکیلی کسی این دعا رو نکنه خیلی گدا تشریف داره و راضی نیستم کسی دانلود کنه این فایل رو کسی برای یک دعا عاجز هستش برای کمک به دیگران هم عاجز هستش خواهشی دارم دعا مورد نظر رو کنید و فاتح برای پدر آقا خو خان مادر بزرگ پدر بزرگ و همین طور خالم کنید و دانلود کنید چیز خیلی زیادی نخواستم سر باز زنید و برای انتقال من هم دعا کنید تا بتونم بیام تهران نزدیک خانه ام تا برای شما بتونم فایل باحال برنامه نویسی با تکنولوژی جدید قرار بدم.
    امکانات برنامه از ریز تا درشت.
    ساخت ابزار های همچون dataGridView ، Textbox ، Label به وسیله کلاس که داره ویژگی های همون چون
    : TextBox عدد در TextBox متن ، امکان Enter زدن در کادر متن ، عوض شدن رنگ کادر متن در صورت خالی رها شدن
    DataGridView : عوض کردن یکی در میان رنگ دیتاگریدویو از قسمت ویژگی ها، Enter زدن در دیتاگریدویو ، عوض شدن رنگ سلول مورد نظر انتخابی برای ویرایش سلول دیتاگریدویو.
    TextBox User Pass : داره ویژگی جلوگیری از اسکیول انجیر برای هک برنامه
    داره اعمال تنظیمات کلی برای کل برنامه مثل مقدار دهی به یک کادر متن که در دیگر کادر متن همون مقدار قرار بگیره.
    تنظیمات برنامه و امکان قرار دادن راهنما برنامه
    انجام عمل پشتیبان گیری و باز گرانی اطلاعات از دیتابیس.
    ظاهر شدن فرم ثبت شرکت و کاربر برای بار اول در صورت خالی بودن دیتابیس که وقتی دیتابیس پور بشه بار اول دیگه ظاهر نمیشه.

امکان تغییر اندازه تصویر موقع ذخیره تصویر

امکان جلوه دادن به دکمه به وسیله کلاس Program
    امکان رفتن اتوماتیک به کادر متن بعدی در صورت پور شدن اندازه کادر متن.
    ذخیره اطلاعات به صورت کادر متن و یا کل دیتاگرید ویو با هم و جلوگیری از ذخیره اطلاعات تکراری و جلوگیری از خالی رها شدن کادر متن.
    ویرایش اطلاعات به وسیله کادر متن تکی درست برنامه جواب میده ولی به وسیله دیتاگرید ویو ذخیره میکنه و بعد مخفی میکنه اطلاع اتش رو چون میرم سربازی 2 روز دیگه گفتم همین رو قرار بدم خیلی از مشکلات ون رفع بشه.
    حذف سطر دیتاگرید ویو چند تای و حذف از دیتابیس
    امکان ارسال اطلاعات کلی و یا تکی از دیتاگرید ویو به دیتاگرید ویو و یا اطلاعات دیتاگرید ویو به کادر متن
    جستجو اطلاعات به صورت تکی یا چند گزینه از Combo box و امکان جستجو در نوع فیلد دیتابیس int و nvarchar
    وارد کردن اطلاعات برای سریع ویرایش و یا ذخیره کردن و یا جستجو به وسیله autolistcomplete که از دیتابیس داده ها رو میگیره و تکراری هم نمیاری برای وارد کردن سریع اطلاعات.
    چاپ اطلاعات موجود در دیتاگرید ویو به وسیله استیمول که هر چیزی جستجو بشه و در دیتاگرید ویو نمایش داده بشه و یا اطلاعات مربوط به همون صفحه در دیتاگرید ویو برای چاپ ارسال میشه.
    امکان ارسال اطلاعات شرکت مورد نظر و مشتری و اطلاعات مشتری یک جا برای چاپ که اطلاعات شرکت برحسب شعبه که کاربری که وارد میشه بر حسب سطح دسترسی که دارد اطلاعات مربوط به شرکت و شعبه ظاهر میشه برای چاپ و همچنین ارسال تاریخ و زمان شمسی به استیمول برای چاپ.
    ایجاد سطح دسترسی برای هر کاربر و نمایش اطلاعات کاربر وارد شده به برنامه و امکان ذخیره کاربر وارد شده تاریخ مدت زمان و ساعت که معلوم بشه کدام کاربر چه مدت در سیستم بوده که مدیر بتوانی ببینه کی وارد شده و چقدر در سیستم بوده.
    جا به جای فرم به وسیله توابع API

صفحه بندی دیتاگرید ویو در نمایش و جستجو اطلاعات که اطلاعات صفحه بندی میشه و برنامه صفحه بندی خودش رو از دست نمیدهد و عمل محاسبات یک سلول به وسیله دستور For ور دستور EF انجام میده.
    انجام عمل محاسبات درصد تخفیف ، مالیات ، و هزینه کل . و کم کردن هزینه به وسیله دیتاگرید ویو و کادر متن
    جدا کردن سه رغم اعشار در کادر متن و برچسب و محاسبه بی نشان
    تبدیل عدد به حروف
    این امکانات برنامه من هستش فقط چیزی که می ماند در تنظیمات تعداد نمایش اطلاعات دیتاگرید ویو رو معلوم کنید تا اطلاعات رو ببینید.
    این هم تصاویر برنامه.

این هم سورس برنامه برای دانلود تو این 2 روز که هستم در خدمت مشکلی داشتید بگید تمام فایل های مورد نیاز هم پیشش هستش هتا دیتابیس فقط دیتابیس رو اتچ کنید اتچ کنید دیتابیس آسیب میبینه. ار کنار فایل اجرای دیتابیس رو اجرا کنید و برنامه بدون مشکل اجرا میشه. کسی هم استیمول نداره برنامه بدون هیچ خطای فایل استیول رو برایش اجرا میکنه.
    خواهشاً دعا کردن و فاتح فرستادن فراموش نشود.
    http://uplod.ir/pubash4agkvv/Canopy_...re_Full.7z.htm
    یه خواهشی که دارم اگه کسی دانلود کردش و تو سیستم استفاده کرد به هم بگه درست برنامه رو نشان داد تو سیستمش یا اینکه نه دکمه های یکی بزرگ یکی کوچک نشان داد و برنامه به کل بهم ریخته نشان داد یا نه درست نشان داد ممنون میشم به هم بگید یا تو اینجا یا ایمیل sdvp_1991@yahoo.com به هم بگید ایرادم رو. که برنامه تو سیستم شما خوب نشان نداد.
    موفق باشید.

نقل قول: دانلود برنامه حسابداری با امکانات کامل و همچنین چاپ فاکتور با تکنولوژی EF

دوستان عزیز یه چیز هستش که من در مورد کدم نگفتم این هستش که من دستور های تکراری رو کلاس نویسی کردم یعنی ابزار های که نیاز داشتم مثل دیتاگرید ویو ، کادر متن ، دکمه و برچسب رو خودم ساختم برای کد نویسی کمتر کردن و دوم اینکه بعضی از کد ها رو خیلی نیاز داشتم مثل ریستور بکاپ ، ساعت و تاریخ و غیره رو در کد از دم در یک کلاس نوشتم و صدا کردم دستور رو کسی خواست بدون اون دستور رو از کجا صدا کردم فقط کافی هستش کلید Ctrl رو پایین نگهر دارید و روی دستور صدا زده کلیک کنید تا به دستور که نوشته شده یعنی دستور اصلی ارجا داده میشید و میبینید چطور یک دستور رو مثل تاریخ و زمان رو در یک جا نوشته ولی در 100 جا استفاده کردم و کد نویسی رو خیلی کمتر میکنید و راحت میشید از کد نویسی زیاد هر چیزی که فکرش رو میکنید من کدش رو نوشتم در تکنولوژی EFو دستور های سی شارپ یعنی من به اون صورت کد نویسی زیادی نکردم اگه از این روش من برید از کد نویسی زیاد راحت میشید.

نقل قول: دانلود برنامه حسابداری با امکانات کامل و همچنین چاپ فاکتور با تکنولوژی EF

دوستان گل عزیز که پیغام میگزارید برای من و یا سوالی داشتید که من یک عذر خواهی خواهی به شما دوستان بدهکار هستم اگه نتونم جواب سوال شما رو بدم در مورد این برنامه چون من سرباز شدم از بد شانسی باید برم سربازی امروز هم نظام وظیفه بلیط داده برای همدان که اعزام شدم به همدان و دوره آموزشی ام رو اونجا هستم و من هم طی 2 سال که سرباز هستم قسط برگشت به خونم رو ندارم اگه نزدیک خانه بیفتم حتماً جواب میدم ولی شهرستان بیفتم بر نمیگردم پس دوستان عزیز ببخشید اگه من نتونم جواب شما رو بدم ولی به یکی از دوستان بزرگ گوار گفتم که اگه وقت کنه به شما میگه چیکار کنید چون دوست عزیز و بزرگوار روش کد نویسی من رو میدونه اسم این دوست رو نمیارم چون ممکنه وقت نکنه اگه وقت کرد در این مسئله شما رو کمک کنه خیلی ممنون ش میشم. ولی خودم ام امدم و روی اینترنت بودم به روی چشم حتما کمک میکنم اگه به اینترنت دسترسی پیدا کنم.

موفق باشید.

دوستان عزیز به علت اینکه سایت uplod.ir پاک شده من سورس برنامه حسابداری خودم رو این سایت آپلود کردم . شما میتونید سورس من رو از این لینک دانلود کنید.
    http://www.4shared.com/archive/LpNiI..._Software.html

کاربر دائمی آواتار علی فتحی
    محل زندگی
    مهاباد

خیلی جالب بود ولی کارنمیکنه هیچ یک از فرماش باز نمیشه

سلام آقا فتحی گل سورس من تمام فر م هاش باز میشه ولی باید با دات نت 2010 .و اسکیول 2008 باشه نسخه express اگه از این بالا تر هستش نسخه دات نت و اسکیول باید دیتابیس و اسکیول رو به روز کنید اگه به روز نشه باز نمی کنه ولی دیگه فکر نکنن بتونید برنامه رو 2010 به نسخه پایین انتقال بدید وگر نه باز میشه چون قبل از آپلود فایل رو امتحان کردم و بعد روی سرور آپلود کردم اگه دیر جواب دادم شرمنده چون سرباز هستم دیر به دیر میام اینترنت اگه مرخصی گرفتم و خانه بودم مشکلتون رو بگید تا جواب شما رو بدم آدی من هم روی یاهو هستش برای جواب دادن خواستید روی یاهو هم سوال بپرسید.
    موفق باشید.

کاربر دائمی آواتار sajjad_kochekian
    محل زندگی
    اصفهان نصف جهان

Question نقل قول: دانلود برنامه حسابداری با امکانات کامل و همچنین چاپ فاکتور با تکنولوژی EF

من نتونستم برانم را در VS2012 اجرا کنم
    وقتی دکمه ادامه را کلیک می کنم بعد از چند لحظه این خطا را میده
    err.jpg

دوست عزیز شرمنده دیر جواب میدم چون آش خور شدم علت این خطا هم میتونم بگم بخاطر ارتباط با دیتابیس هستش چون دیتابیس من 2008 و برای شما 2012 و دوم مسیر فایل رو امکانش داره داره ایراد میگیره به جز این 2 تا خطا گفتم هیچ خطا دیگه نمیشه بخاطر همسان نداری با دیتابیس خطا میده یا آدرس این 2 مورد رو چک کنید مشکلتون هل میشه و برنامه کار میکنه.

کاربر دائمی آواتار علی فتحی
    محل زندگی
    مهاباد

جالب هستش ولی اگر لطف کنید .روی ثبت سند حسابداری چ کارا کردی نشون بدی خیلی ممنون میشم.اینجا عمل نمیکنه

کاربر دائمی آواتار juza66
    محل زندگی
    هفت تپه - 7hill

جهت کشیدن به سطر برای اونایی که به کارشون میاد
    خوب بود ممنون

سلام دوستان کسی میتونه در تعیین سطح دسترسی کاربران
    به روش Entity Framework

کمکم کنه؟؟

سلام دوست عزیز این سورس سطح دسترسی هم کدش نوشته شده بر حسب کسی که وارد میشه یعنی کاربر بهش اجازه میدی کدم فرم ببینه و کدم رو نببینه این میشه سطح دسترسی که من در ثبت کاربر و لایگن انجام دادم در سورسم.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

متاسفانه نمیشه دانلود کرد اگر امکان داره در جای دیگه آپلود کنید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کرمانشاه

چه طراحی بدی داره ،، خیلی خیلی ضعیف و غیر استاندارد هست . کمی روش کار کنید

کاربر دائمی آواتار ali_md110
    محل زندگی
    شیراز

نقل قول نوشته شده توسط davidrobert مشاهده تاپیک
    دوست عزیز شرمنده دیر جواب میدم چون آش خور شدم علت این خطا هم میتونم بگم بخاطر ارتباط با دیتابیس هستش چون دیتابیس من 2008 و برای شما 2012 و دوم مسیر فایل رو امکانش داره داره ایراد میگیره به جز این 2 تا خطا گفتم هیچ خطا دیگه نمیشه بخاطر همسان نداری با دیتابیس خطا میده یا آدرس این 2 مورد رو چک کنید مشکلتون هل میشه و برنامه کار میکنه.
    وقتی با ef کار میکنید نوع بانک مهم نیست فقط کانکشن استرینگ تغییر میکند
    تفاوتی در ورژن 2008 یا 2012 بودن دیتابیس ندارد

سلام و خسته نباشید اول از دوست عزیزم تشکر میکنم خاطره خیلی قدیمی رو برای بنده زنده کرد با این پست آقای ali_md110 بنده این پروژه رو دوره سربازی نوشتم که خدا هیچ جوانی سرباز نکنه . و از این ماجراخیلی میگذره و عذر خواهی به کسی جواب ندادم چون اون موقع سرباز بودم و در جواب این دوست عزیز. در تکنولوژی Ef متاسفانه باگ انقدر داره و همین طور آزار عذیت کدهای کوئری نویسی و شدت کند بودن برنامه این برنامه رو بنده خودم که درستش کردم و جای که آپلود کردم دیدم پاک شده و خودم از تکنولوژی EF بخاطر کندی و کوئری نویسی های دشوارش با EF خداحافظی کردم و الان کدنویسی که انجام دادم کدنویسی هوشمند ADO هستش و این سبک کدنویسی به این صورت هستش کدنویسی کمتر از EF و همین طور با یک خط ساده و با سرعت فراوان دستورات اجرا میکنه و کل برنامه با یک دستور ساده برنامه رو مدیریت میکنه. و سعی میکنم یک دستور ساده بنویسم و لذت بخش بودن دستور ADO و راحتی دستور ADO مشاهده کنید . دوم در رشته اتصال های مختلف و ارتباط های مختلف برخلاف ADO که دیتابیسش فرق نمیکنه کدام ورژن باشه ولی EF فرق میکنه و خیلی سخت ارتباط میگیره یا نمیگیره بخاطر آزا عذیت های زیاد دستورات EF ول کردم این تکنولوژی رو و با تکنولوژی ADO که حتی سازگار با Razor Pages هستش استفاده میکنم و سبک این تکنولوژی به صورتی هستش که بنده برای خودم دستورات ADO شبی سازی و شی گرا کردم که زیاد کدنویسی نمیکنم وبییشتر دستورات بنده رو خود ADO مینوسه. سعی میکنم تو این یکی 2 روز یک نمونه درست کنم و در اختیار دوستان قرار بدم و تشکر میکنم یاد این پست برای بنده زنده کردید.

محل زندگی
    شیراز

سلام و خسته نباشید اول از دوست عزیزم تشکر میکنم خاطره خیلی قدیمی رو برای بنده زنده کرد با این پست آقای ali_md110 بنده این پروژه رو دوره سربازی نوشتم که خدا هیچ جوانی سرباز نکنه . و از این ماجراخیلی میگذره و عذر خواهی به کسی جواب ندادم چون اون موقع سرباز بودم و در جواب این دوست عزیز. در تکنولوژی Ef متاسفانه باگ انقدر داره و همین طور آزار عذیت کدهای کوئری نویسی و شدت کند بودن برنامه این برنامه رو بنده خودم که درستش کردم و جای که آپلود کردم دیدم پاک شده و خودم از تکنولوژی EF بخاطر کندی و کوئری نویسی های دشوارش با EF خداحافظی کردم و الان کدنویسی که انجام دادم کدنویسی هوشمند ADO هستش و این سبک کدنویسی به این صورت هستش کدنویسی کمتر از EF و همین طور با یک خط ساده و با سرعت فراوان دستورات اجرا میکنه و کل برنامه با یک دستور ساده برنامه رو مدیریت میکنه. و سعی میکنم یک دستور ساده بنویسم و لذت بخش بودن دستور ADO و راحتی دستور ADO مشاهده کنید . دوم در رشته اتصال های مختلف و ارتباط های مختلف برخلاف ADO که دیتابیسش فرق نمیکنه کدام ورژن باشه ولی EF فرق میکنه و خیلی سخت ارتباط میگیره یا نمیگیره بخاطر آزا عذیت های زیاد دستورات EF ول کردم این تکنولوژی رو و با تکنولوژی ADO که حتی سازگار با Razor Pages هستش استفاده میکنم و سبک این تکنولوژی به صورتی هستش که بنده برای خودم دستورات ADO شبی سازی و شی گرا کردم که زیاد کدنویسی نمیکنم وبییشتر دستورات بنده رو خود ADO مینوسه. سعی میکنم تو این یکی 2 روز یک نمونه درست کنم و در اختیار دوستان قرار بدم و تشکر میکنم یاد این پست برای بنده زنده کردید.
    کلمه" انقدر" ب معنای خیلی زیاد هست که در واقع اینجور نیست
    منظور شما از باگ چیست؟
    و همچنین اگر باگ EF را دریافتید میتوانید به سایت توسعه دهنده آن گزارش کنید
    در ضمن ADO مرده و الان 7 تا کفن پوسانده
    ef و سایر ORM ها ب مراتب سرعت توسعه نرم افزار را بالا میبرد
    تکنیک های مختلفی هم برای بهینه کردن سرعت دستورات EF وجود د ارد

نقل قول نوشته شده توسط ali_md110 مشاهده تاپیک
    کلمه" انقدر" ب معنای خیلی زیاد هست که در واقع اینجور نیست
    منظور شما از باگ چیست؟
    و همچنین اگر باگ EF را دریافتید میتوانید به سایت توسعه دهنده آن گزارش کنید
    در ضمن ADO مرده و الان 7 تا کفن پوسانده
    ef و سایر ORM ها ب مراتب سرعت توسعه نرم افزار را بالا میبرد
    تکنیک های مختلفی هم برای بهینه کردن سرعت دستورات EF وجود د ارد
    سبک کد نویسی که تو ADO استفاده میکنم سرعت بسیار عالی داره و همین طور کدنویسی اش از EF کمتر میتوانم به این صورت بگم کاهش کدنویسی شدید در ADO و همین طور کدنویسی ساده که برنامه نویس های دیگه این ببینن عاشق ADO میشن و از EF که باید کوئری های پیچیده استفاده کنی که ممکن خیلی ها بابت این کوئری های پیچیده از EF خسته بیشن خود من بابت کوئری نوشتن از EF خسته شدم چون داخل ADO کوئری خودم نمینویسم خودش مینویسه خیلی کارم ساده تر کرده و سرعتش که حرف نداره و تست های که از EF و ADO گرفتم اصلا نمیتوانم برم سمت EF یعنی مشتری های خودم اون موقع دیگه برنامه قبول نمیکنن اگه با EF باشه بخاطر کندی پیش از هد و کوئری های مشتی که با ADO میشه نوشت خود EF فکرش کنه هم نمیشه نوشت بشه نوشت کلا آدم داغون میکنه برای نوشتن

محل زندگی
    شیراز

این تاپیک مربوط به نرم افزار حسابرسی شماست و جایی برای بحث در مورد توانایی های ADO و تکنیک های دیگر نیست
    همشه کوتاه کد نوشتن نشانه خوب نوشتن نیست
    شما یک wrapperبر Ado نوشتید و دارید استفاده میکنید این روشها قبلا مرسوم بوده الان هم بعضی ها پیاده سازی و استفاده میکنند ولی به منسوخ شده های برنامه نویسی پیوسته است
    منظور از کوئری از نظر شما چیست؟
    اجماع نظر اکثر برنامه نویسان پایگاه داده بر ان باورند تقاضاهای پشرفته توسط orm هایی مثل EF بسیار سریعتر نوشته مشود و در بعضی مواقع معادل SQL دستورات EF با Tsql به مراتب سخت تر و وقت گیر تر میباشد
    در ضمن مبحث UNIT TEST با ORM ها هم در نظر بگیرید
    این کندی برنامه های شما با EF بخاطر عدم آگاهی شما از چگونگی بکارگیری کارایی حداکثری EF می باشد
    اگر ado جوابگوی برنامه نویسان عصر حاضر بود مهندسین ماکروسافت سراغ تکنیک های دیگر نمیرفتند

نقل قول نوشته شده توسط ali_md110 مشاهده تاپیک
    این تاپیک مربوط به نرم افزار حسابرسی شماست و جایی برای بحث در مورد توانایی های ADO و تکنیک های دیگر نیست
    همشه کوتاه کد نوشتن نشانه خوب نوشتن نیست
    شما یک wrapperبر Ado نوشتید و دارید استفاده میکنید این روشها قبلا مرسوم بوده الان هم بعضی ها پیاده سازی و استفاده میکنند ولی به منسوخ شده های برنامه نویسی پیوسته است
    منظور از کوئری از نظر شما چیست؟
    اجماع نظر اکثر برنامه نویسان پایگاه داده بر ان باورند تقاضاهای پشرفته توسط orm هایی مثل EF بسیار سریعتر نوشته مشود و در بعضی مواقع معادل SQL دستورات EF با Tsql به مراتب سخت تر و وقت گیر تر میباشد
    در ضمن مبحث UNIT TEST با ORM ها هم در نظر بگیرید
    این کندی برنامه های شما با EF بخاطر عدم آگاهی شما از چگونگی بکارگیری کارایی حداکثری EF می باشد
    اگر ado جوابگوی برنامه نویسان عصر حاضر بود مهندسین ماکروسافت سراغ تکنیک های دیگر نمیرفتند
    سلام و خسته نباشید دوست عزیز بنده همن طور که قول دادم فایل کمکی درست کردم و درون این تاپیک لینک تاپیک قرار دادم .
    دوم چرا وقتی کدنویسی کمتر باشه ردیابی کد برای خطایابی سریع تر هستش جسارت نباشه تجربه ای که بنده به دست آوردم در ADO,EF,Linq واقعا کدنویسی ADO هم از لحاظ سرعت و هم دستورات ساده تر کار راحت کرده.
    دوم مشاهده کنید تکنولوژی MVc هم داره کم کم میره کنار هستش ولی خود میکروسافت داره میزارتش کنار و Razor Pages رو در اولین لیست برنامه نویسی قرار داده و در این فایل آموزشی این سبک کد با کدنویسی Core Razor Pages ارتباط داره فقط به جای اون دستور نمایش که قرار دادم داخل Helper از یک نمایش خیلی هوشمند که حتی نوع پرامتر و همچیز از دیتابیس مقایسه میکنه و یکی حتی نوع فیلد اشتباه بدی گیر میده و درست مانند get;set; دستورات EF هستش ولی راحتر از اون و هوشمند و یک دستور دیگه هم داره برای تبدیل نمایش اطلاعات لیست به دیتاتیبل که در این فایل آموزشی قرار ندادم یعنی دو تا پرامتر یکی نمایش و دومی تبدیل مقادیر هستش اگه کسی مایل بود کدنویسی وب به صورت ADO ولی این تکنولوژی روی Razor Pages جواب میده ADO منظورم هستش یعنی در تکنولوژی MVC حتی امکان نوشتن ADO نویسی به آدم نمیده ولی در تکنولوژی جدید دست میکروسافت درد نکنه فکر به حال ما کرد و امکان ADO نویسی درون Razor Pages قرار داده مشاهده میکنید این تکنولوژی Razor Pages جدید هستش ولی امکانات ADO پشیبانی میکنه ولی MVC نه که خود میکروسافت این نیاورده درسته سریع مردم شیفته اش شدن ولی من نه چون ADO و خیلی کاراها قبول نمیکرد خودم بیزار بودم ولی با تکنولوژی جدید تونستم باز کاهش کدنویسسی داشتم باشم و سعی به یاد گیری کدنویسی جدید وب کنم.
    بله میکروسافت سعی داره با آوردن تکنولوژِی EF از دنیا ADO شاید خداحافظی کنه که این طوری هم فکر نکنم کنه چون با زدن سه تا دکمه ساده روی اسکیول سرور Ctrl+Shift+Q که پنجره ویزارد اسکیول برای نوشتن دستورات نمایش، ویرایش و و غیره خودش دستورات کاربردی مینویسه و خیلی جلو میندازه آدم رو که برخلاف EF باید یک ساعت وقت بزاری بنویسی تازه شک داری کوئری تو در تو آیا درست هستش یا نه چند بار آزمون خط میگیره آیا کوئری تو در تو درست یا نه ولی اسکیول ویزارد درست میکنی و خودش دستور قرار میده و همون لحظه تست میگیری میبینی درسته و کار کمتر میشه.
    حتما فایل بنده سر بزنید و مشاهده کنید چقدر کاهش و کدنویسی رو ساده تر کردم. حتی از EF کدنویسی کمتر شده

خیلی دوست دارم سبک کدنویسی شما در EF رو ببینم که چرا انقدر از EF زده شدین، متاسفانه لینک ها کار نمیکنن لطفا برنامه رو همینجا آپلود کنید، از طریق حالت پیشرفته همین ادیتور سایت

فکر میکردم این فایل از دست دادم و پاکش کردم ولی دیدم نه هنوز دارمش این هم لینک دانلودش
    http://s8.picofile.com/file/83570263...e_Full.7z.html

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    دنیایی به نام برنامه نویسی

سلام. هیچ موقع برای رهایی از یک مساله, روی مساله را پاک نکنید.
    و هیچ موقع از روی تعصب کاری را انجام ندهید.
    بی شک EF یکی از بهترین Ormهایی هست که بنده تابحال دیدم و الان هم با EF Core کار میکنم و ازش راضی هستم. EF هییییچ باگی ندارد, سال هاست در پروژه های رسمی و اداری بنده کار میکنن
    سرعت اجرای دستورات هم در EF بیشتر از ADO هست.

ولی با EF شما راحت همچین دستوری که هم تبدیل تاریخ میلادی به شمسی و هم سه رقم اعشار و کلی عملیات دیگه که با هم انجام بده و خروجی 83 تا فیلد و 189.448 رکورد تو 30 ثانیه داخل شبکه همه رو لود کنه و توسط اینترنت و از راه دور تو یک دقیقه با این همچین کوئری لود کنه به نظر شما شما میتوانید با ای اف این کوئری بدون ایراد و با سرعت بنویسید.

SELECT DISTINCT TOP (100) PERCENT Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Shomare_Parvande, Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_SHS_ ShomareSanad,
    (SELECT dbo.MakeCompleteShmsiDate(Tbl_Gobouz_Vosual_Derame d.GVD_Date_Sabt_Sanad, '/') AS Expr1),
    CASE WHEN Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_Mele yat = 0 THEN N'غیر ایرانی' ELSE 'ایرانی' END, Tbl_Category_Motvafa.CM_Category_Motvafa,
    Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_CM_C ode_Mali, Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_Shom are_Shenasname, Tbl_category_sex.CTS_Sex,
    Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_Name AndLast, Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_Fath er, Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_Maha l_Sodor,
    Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_Tel, Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_Mobi le, Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_Name _Tahvall_Grande,
    Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_Nesb at_By_Motvafa, Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Moshekhesat_Perdakht _Konenede, Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Shomare_Perdakhtkone nde,
    (SELECT dbo.MakeCompleteShmsiDate(Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_P esh_And_Sanad_Gabr.SM_Born, '/') AS Expr1),
    (SELECT dbo.MakeCompleteShmsiDate(Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_P esh_And_Sanad_Gabr.SM_Death, '/') AS Expr1), Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_AgeY ear, Tbl_Bolog.B_Bolog,
    Tbl_Result_Tomp.RT_Title, Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_From , Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_Maha l_Dafn, Tbl_Gabr.SM_Faz, Tbl_NameGete.NG_NameGete,
    Tbl_Gabr.SM_Gete, Tbl_Gabr.SM_Radif, Tbl_Gabr.SM_Shomare, Tbl_Gabr.SM_Tabage, Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_Reze rv,
    Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_Shom are_Gevaye_Fot, Tbl_EletePhot.EPH_EletePhoto, Tbl_Ostan.O_Title, Tbl_City.C_Title,
    Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_Addr ess_Mahal_Sokonet, CASE WHEN Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_Bome _Ger_Bome = 1 THEN N'بومی' ELSE N'غیر بومی' END,
    Tbl_Category_Mahal_Vogo_Fot.CMVF_Title, Tbl_Ostan_1.O_Title, Tbl_City_1.C_Title, Tbl_Category_Vazeyat_Gabr.CVG_Title, Tbl_Category_Pay.CP_Title, Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_Desc ription,
    format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Gevahe_Motese de, 'N0'), format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Sang, 'N0'), format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Gevaye_Be_Eda rat, 'N0'),
    format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Sard_Khone, 'N0'), format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Naeloun, 'N0'), format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Cover, 'N0'),
    format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Nemasaze, 'N0'), format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Jame_Avery_V_ Ya_Zedofone_Ambolance, 'N0'), format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Tashkel_Perva nde, 'N0'),
    format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Khedemat_Baz_ Kardan_Gabr_Amade, 'N0'), format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Soder_Gavaye_ Sabt_Ahval, 'N0'),
    format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Soder_Gavaye_ Dafn, 'N0'), format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Sodor_Sanad_H ag_Entgal_Az_Gabr, 'N0'), Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Sayer_Title1,
    format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Sayer_Money1, 'N0'), Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Sayer_Title2, format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Sayer_Money2, 'N0'),
    format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Baste_Farhang e, 'N0'), Tbl_Medah.M_Name_Medah, format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_M_Money, 'N0'), format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Jame_Kol1, 'N0'),
    Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Darsad_Maleyat, format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Mablag_Maleya t, 'N0'), format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Dafn, 'N0'),
    format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Pesh_Forosh, 'N0'), Tbl_Personial.P_Name + N' ' + Tbl_Personial.P_Last, Tbl_Personial_1.P_Name + N' ' + Tbl_Personial_1.P_Last,
    format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Integal, 'N0'), format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Tashi, 'N0'), format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Tvagof, 'N0'),
    format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Jame_Hazene2, 'N0'), format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Mablag_Takhfe f, 'N0'), Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_Toze yat_Tekhfef,
    format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Mablag_Perdak hte, 'N0'), Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Nahve_Perdakht, format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Perdakht_Nagd , 'N0'),
    format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Perdakht_Card , 'N0'), format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Monde, 'N0'),
    CASE WHEN Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Vazeyet_Perdakht = 1 THEN N'تسویه' ELSE N'بدهکار' END, Tbl_Users.U_U_Username
    FROM Tbl_Personial INNER JOIN
    Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr INNER JOIN
    Tbl_Category_Motvafa ON Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_CM_I D = Tbl_Category_Motvafa.CM_ID INNER JOIN
    Tbl_category_sex ON Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_Sex = Tbl_category_sex.CTS_ID INNER JOIN
    Tbl_EletePhot ON Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_ID_E let_Fot = Tbl_EletePhot.EPH_Id INNER JOIN
    Tbl_Category_Mahal_Vogo_Fot ON Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_CMVF _ID = Tbl_Category_Mahal_Vogo_Fot.CMVF_ID INNER JOIN
    Tbl_City ON Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_Sock onet_C_ID = Tbl_City.C_ID INNER JOIN
    Tbl_Ostan ON Tbl_City.C_O_ID = Tbl_Ostan.O_ID INNER JOIN
    Tbl_City AS Tbl_City_1 ON Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_Fot_ C_ID = Tbl_City_1.C_ID INNER JOIN
    Tbl_Ostan AS Tbl_Ostan_1 ON Tbl_City_1.C_O_ID = Tbl_Ostan_1.O_ID INNER JOIN
    Tbl_Category_Vazeyat_Gabr ON Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_CVG_ ID = Tbl_Category_Vazeyat_Gabr.CVG_ID INNER JOIN
    Tbl_Category_Pay ON Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_CP_I D = Tbl_Category_Pay.CP_ID INNER JOIN
    Tbl_Result_Tomp ON Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_RT_I D = Tbl_Result_Tomp.RT_ID INNER JOIN
    Tbl_Bolog ON Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_ID_B olog = Tbl_Bolog.B_ID_Bolog INNER JOIN
    Tbl_Users ON Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_U_Us ername = Tbl_Users.U_ID INNER JOIN
    Tbl_Sanad ON Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_SHS_ ShomareSanad = Tbl_Sanad.S_Shomare_Sanad INNER JOIN
    Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed ON Tbl_Sanad.S_Shomare_Sanad = Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_SHS_ShomareSanad INNER JOIN
    Tbl_Gabr ON Tbl_Sanad.S_Shomare_Sanad = Tbl_Gabr.G_S_Shomare_Sanad AND Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_CM_C ode_Mali = Tbl_Gabr.SM_CM_Code_Mali INNER JOIN
    Tbl_NameGete ON Tbl_Gabr.SM_Name_Gete = Tbl_NameGete.NG_ID INNER JOIN
    Tbl_Medah ON Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_M_ID = Tbl_Medah.M_ID ON Tbl_Personial.P_ID = Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_CVA_Code_Ranande INNER JOIN
    Tbl_Personial AS Tbl_Personial_1 ON Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_CVA_Code_Ranande1 = Tbl_Personial_1.P_ID
    WHERE ((SELECT dbo.MakeCompleteShmsiDate(Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_P esh_And_Sanad_Gabr.SM_Death, '/') AS Expr1) IS NOT NULL) AND (Tbl_Gabr.SM_Vazeyet = 1) AND
    (Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_Mah lsabtEtelat = @SM_MahlsabtEtelat)
    ORDER BY Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Shomare_Parvande DESC

این نیاز مشتری من هستش و بایستی به همه اطلاعات تحت شبکه بهش دسترسی داشته باشه و مشتری بنده 40 کیلو متر از بنده فاصله داره و روی سیستم خودش 30 ثانیه 189.448 تا رکورد لود کردم و روی سیستم خودم چون داشتم از سرورش دانلود میکردم تو 1 دقیقه توسط نرم افزار نه وب با IP لوکل نه با آدرس سروری امکانش هستش همچین تستی با EF بگیری و نظر بدید.
    این هم بگم 189.448 تا رکورد بنده تبدیل تاریخ و همین طور تبدیل سه رغم اعشار و دستورات شرطی که داخل کوئری هام اضافه کردم انقدر زمان برد اگه اونها نباشن بدون اونها تست گرفتم تو یک تا 5 ثانیه 189.448 تا رکورد برای بنده لود شود

محل زندگی
    شیراز

مشکل روش شما همینجاست که تمام مسئولیتها را به عهده سرور میگذارید
    در ضمن بهینه بودن و نحوه ی طراحی مدل های شما هم در روند بازیابی اطلاعات تاثیر زیادی دارند ممکنه بعضی از این جداول شما نیاز نباشند یا شاید در طراحی شما ایجاد حلقه شده باشد

در کوئریهاتون بعضی از این تبدلها که جنبه نمایشی و بصری دارند بر عهده کلاینت بگذارید (مانند عدد به حروف یا تبدیل تاریخ ها و برخی محاسبات نمایشی ) و از کوئری هاتون حذف کنید
    json میتونه کمک زیادی در این زمینه بکنه

مواردی مثل (ef6)Lazy Loading و eager loadig - حذف جوینهای اضافی و همچنین
    بکارگیری Automapper گزینه مناسبی برای سرعت بیشتر بازبابی هست
    میتونید از Repository هم استفاده کنید

اگر app شما winform هست به سمت گزینه های web برید
    React یا انگولار گزینه های خوبی هستند

سلام و خسته نباشید تمام اون اطلاعات 83 فیلد نیاز مشتری هستش و خواسته اش و بنده تستی که توسط خود پروسیجر گرفتم 47 ثانیه میکشه لود کنه داخل پروسیجر ولی توسط برنامه بنده 30 ثانیه کشید لود کنه روی سیستم مشتری چون تایمر میگیرم بدانم هر دستور چقدر فعالیت میکنه و به کل در دیتابیس بنده عدد ذخیره میشه و عنوان هاش در جای دیگر هستش بخاطر همین بنده از inner join استفاده کردم و هم چنین دوم مورد که گفتید برای سه رقم اعشار اول بنده به گرید ویو دادم ولی بازده زمانی نمایش برای گرید ویو از 30 ثانیه روی سیستم زده بالا خیلی هم بالا از سرور زود ارسال میشود ولی توسط برنامه نزدیک به 2 دقیقه کشید لود بشه در دیتاگرید ویو و بنده از prograssar استفاده کردم نزدیک به 10 ثانیه عمل Progessbar باز بهش اضافه کرد یعنی بازده زمانی همین طور لحظه به لحظه بیشتر میشود به همین خاطر بنده صفحه هنگ به کاربرم نشان میدم تا زمان لود اطلاعات و علتش هم به مشتری گفتم و به صفحه هنگ که بعد از 30 ثانیه 189.448 تا رکوردش بهش نشون بده راضی هستش چون تاریخ روی دیتابیس بنده میلادی هستش و نه شمسی که 4 تا تاریخ دارم که باید تبدیل به شمسی بشه و اونیکه تاریخ نداره برسی و جلو هنگ بگیره که موقع ارسال به شمسی Functions هام متوجه نشن تاریخ شمسی وجود نداره که خطا نده که بابت این موضوع هم شرط نویسی کردم روی دیتابیس.

دوم بنده دارم کم کم از دنیا ویندوز خداحافظی میکنم و دارم میرم سراغ Asp Razor Pages که هم ADO رو خیلی خوب پشتیبانی میکنه چون برای سایت جامع حسابداری که دارم مینویسم نباید رفرش داشته باشه دارم با فیلم های آموزشی Angular نویسی هم یاد میگیرم که سایتم رفرش نداشته باشه تا بتوانم سرعت کارم رو بیشتر کنم و فراخونی های زیاد بتوانم انجام بدم.
    و برای سرعت بخشیدن هم بیشتر کارها میخوام پروسیجر نویسی و همین طور Trigger نویسی کنم که کد کمتری روی سایت بنویسم و درست دیتابیس روی اون ستون های که میگیره روی دیتابیس چه برای نمایش یا ویرایش و ذخیره کار کنه که زمان دیتابیس گرفته نشه

جدا بابت محاسبات هزینه چون بنده همه فیلد ها عددی میدم به دیتابیس و دیتابیس بعد از ذخیره محاسبه میکنه و هزینه محاسبه شده رو قرار میده روی ستون های که باید هزینه های محاسبه باشه یعنی اگه بنده دارم هزینه رو میفرستم به دیتابیس درصد هزینه ، جمع کل و خیلی هز محاسبات نمی فرستم به دیتابیس یعنی دیتابیس بنده بدون داشته جمع های محاسباتی مقدار دادی رو میگیره و خودش محاسبه و قرار میده روی فیلد جاریش بخاطر همین یک رقم اگه اشتباه کنه مشتری ام بهم اطلاع میده اگه دسترسی نداشته باشه من روی دیتابیس درست میکنم و اون دیتابیس باقی هزینه اش محاسبه میکنه و بهش نشان میده و نگران محاسبه هزینه نیستم از این جهت. به همین خاطر تو کوئری نویسی برای نمایش هزینه نگران مقدار اشتباه یا درستش نیستم چون دیتابیس درست قرار داده و من فقط میگم نشان بده هزینه رو چون میدونم دیتابیس خودش هزینه رو درست کرده.
    و این هم بگم 30 هزینه مختلف هستش که کاربر بنده از مشتری میگیره و باید آمار همه هزینه ها رو داشته باشه هر روز برای حساب کتاب بخاطر همین خیلی سعی کردم فیلد های رو کم کنم که از 103 تا فیلد آوردم روی 83 تا فیلد برای نمایش همین طوری میدونی مشتری پادشاه هستش پس باید اون طوری که میخواد به هرقیمتی با سرعت بیشتر بهش بدیم تا راضی باشه

ولی با EF شما راحت همچین دستوری که هم تبدیل تاریخ میلادی به شمسی و هم سه رقم اعشار و کلی عملیات دیگه که با هم انجام بده و خروجی 83 تا فیلد و 189.448 رکورد تو 30 ثانیه داخل شبکه همه رو لود کنه و توسط اینترنت و از راه دور تو یک دقیقه با این همچین کوئری لود کنه به نظر شما شما میتوانید با ای اف این کوئری بدون ایراد و با سرعت بنویسید.

SELECT DISTINCT TOP (100) PERCENT Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Shomare_Parvande, Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_SHS_ ShomareSanad,
    (SELECT dbo.MakeCompleteShmsiDate(Tbl_Gobouz_Vosual_Derame d.GVD_Date_Sabt_Sanad, '/') AS Expr1),
    CASE WHEN Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_Mele yat = 0 THEN N'غیر ایرانی' ELSE 'ایرانی' END, Tbl_Category_Motvafa.CM_Category_Motvafa,
    Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_CM_C ode_Mali, Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_Shom are_Shenasname, Tbl_category_sex.CTS_Sex,
    Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_Name AndLast, Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_Fath er, Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_Maha l_Sodor,
    Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_Tel, Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_Mobi le, Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_Name _Tahvall_Grande,
    Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_Nesb at_By_Motvafa, Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Moshekhesat_Perdakht _Konenede, Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Shomare_Perdakhtkone nde,
    (SELECT dbo.MakeCompleteShmsiDate(Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_P esh_And_Sanad_Gabr.SM_Born, '/') AS Expr1),
    (SELECT dbo.MakeCompleteShmsiDate(Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_P esh_And_Sanad_Gabr.SM_Death, '/') AS Expr1), Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_AgeY ear, Tbl_Bolog.B_Bolog,
    Tbl_Result_Tomp.RT_Title, Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_From , Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_Maha l_Dafn, Tbl_Gabr.SM_Faz, Tbl_NameGete.NG_NameGete,
    Tbl_Gabr.SM_Gete, Tbl_Gabr.SM_Radif, Tbl_Gabr.SM_Shomare, Tbl_Gabr.SM_Tabage, Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_Reze rv,
    Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_Shom are_Gevaye_Fot, Tbl_EletePhot.EPH_EletePhoto, Tbl_Ostan.O_Title, Tbl_City.C_Title,
    Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_Addr ess_Mahal_Sokonet, CASE WHEN Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_Bome _Ger_Bome = 1 THEN N'بومی' ELSE N'غیر بومی' END,
    Tbl_Category_Mahal_Vogo_Fot.CMVF_Title, Tbl_Ostan_1.O_Title, Tbl_City_1.C_Title, Tbl_Category_Vazeyat_Gabr.CVG_Title, Tbl_Category_Pay.CP_Title, Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_Desc ription,
    format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Gevahe_Motese de, 'N0'), format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Sang, 'N0'), format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Gevaye_Be_Eda rat, 'N0'),
    format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Sard_Khone, 'N0'), format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Naeloun, 'N0'), format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Cover, 'N0'),
    format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Nemasaze, 'N0'), format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Jame_Avery_V_ Ya_Zedofone_Ambolance, 'N0'), format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Tashkel_Perva nde, 'N0'),
    format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Khedemat_Baz_ Kardan_Gabr_Amade, 'N0'), format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Soder_Gavaye_ Sabt_Ahval, 'N0'),
    format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Soder_Gavaye_ Dafn, 'N0'), format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Sodor_Sanad_H ag_Entgal_Az_Gabr, 'N0'), Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Sayer_Title1,
    format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Sayer_Money1, 'N0'), Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Sayer_Title2, format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Sayer_Money2, 'N0'),
    format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Baste_Farhang e, 'N0'), Tbl_Medah.M_Name_Medah, format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_M_Money, 'N0'), format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Jame_Kol1, 'N0'),
    Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Darsad_Maleyat, format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Mablag_Maleya t, 'N0'), format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Dafn, 'N0'),
    format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Pesh_Forosh, 'N0'), Tbl_Personial.P_Name + N' ' + Tbl_Personial.P_Last, Tbl_Personial_1.P_Name + N' ' + Tbl_Personial_1.P_Last,
    format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Integal, 'N0'), format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Tashi, 'N0'), format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Tvagof, 'N0'),
    format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Jame_Hazene2, 'N0'), format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Mablag_Takhfe f, 'N0'), Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_Toze yat_Tekhfef,
    format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Mablag_Perdak hte, 'N0'), Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Nahve_Perdakht, format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Perdakht_Nagd , 'N0'),
    format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Perdakht_Card , 'N0'), format(Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Monde, 'N0'),
    CASE WHEN Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_Vazeyet_Perdakht = 1 THEN N'تسویه' ELSE N'بدهکار' END, Tbl_Users.U_U_Username
    Tbl_Category_Motvafa ON Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_CM_I D = Tbl_Category_Motvafa.CM_ID INNER JOIN
    Tbl_category_sex ON Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_Sex = Tbl_category_sex.CTS_ID INNER JOIN
    Tbl_EletePhot ON Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_ID_E let_Fot = Tbl_EletePhot.EPH_Id INNER JOIN
    Tbl_Category_Mahal_Vogo_Fot ON Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_CMVF _ID = Tbl_Category_Mahal_Vogo_Fot.CMVF_ID INNER JOIN
    Tbl_City ON Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_Sock onet_C_ID = Tbl_City.C_ID INNER JOIN
    Tbl_City AS Tbl_City_1 ON Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_Fot_ C_ID = Tbl_City_1.C_ID INNER JOIN
    Tbl_Category_Vazeyat_Gabr ON Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_CVG_ ID = Tbl_Category_Vazeyat_Gabr.CVG_ID INNER JOIN
    Tbl_Category_Pay ON Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_CP_I D = Tbl_Category_Pay.CP_ID INNER JOIN
    Tbl_Result_Tomp ON Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_RT_I D = Tbl_Result_Tomp.RT_ID INNER JOIN
    Tbl_Bolog ON Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_ID_B olog = Tbl_Bolog.B_ID_Bolog INNER JOIN
    Tbl_Users ON Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_U_Us ername = Tbl_Users.U_ID INNER JOIN
    Tbl_Sanad ON Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_SHS_ ShomareSanad = Tbl_Sanad.S_Shomare_Sanad INNER JOIN
    Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed ON Tbl_Sanad.S_Shomare_Sanad = Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_SHS_ShomareSanad INNER JOIN
    Tbl_Gabr ON Tbl_Sanad.S_Shomare_Sanad = Tbl_Gabr.G_S_Shomare_Sanad AND Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_CM_C ode_Mali = Tbl_Gabr.SM_CM_Code_Mali INNER JOIN
    Tbl_Medah ON Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_M_ID = Tbl_Medah.M_ID ON Tbl_Personial.P_ID = Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_CVA_Code_Ranande INNER JOIN
    Tbl_Personial AS Tbl_Personial_1 ON Tbl_Gobouz_Vosual_Deramed.GVD_CVA_Code_Ranande1 = Tbl_Personial_1.P_ID
    WHERE ((SELECT dbo.MakeCompleteShmsiDate(Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_P esh_And_Sanad_Gabr.SM_Death, '/') AS Expr1) IS NOT NULL) AND (Tbl_Gabr.SM_Vazeyet = 1) AND
    (Tbl_Sabt_Motovafy_Gabz_Pesh_And_Sanad_Gabr.SM_Mah lsabtEtelat = @SM_MahlsabtEtelat)

این نیاز مشتری من هستش و بایستی به همه اطلاعات تحت شبکه بهش دسترسی داشته باشه و مشتری بنده 40 کیلو متر از بنده فاصله داره و روی سیستم خودش 30 ثانیه 189.448 تا رکورد لود کردم و روی سیستم خودم چون داشتم از سرورش دانلود میکردم تو 1 دقیقه توسط نرم افزار نه وب با IP لوکل نه با آدرس سروری امکانش هستش همچین تستی با EF بگیری و نظر بدید.
    این هم بگم 189.448 تا رکورد بنده تبدیل تاریخ و همین طور تبدیل سه رغم اعشار و دستورات شرطی که داخل کوئری هام اضافه کردم انقدر زمان برد اگه اونها نباشن بدون اونها تست گرفتم تو یک تا 5 ثانیه 189.448 تا رکورد برای بنده لود شود
    تمامی این مواردی که شما توسط sql انجام میدین من سمت کد نویسی C#‎ و توسط کلاس ها و پراپرتی ها انجام میدم و هیچ کاستی سرعتی هم در لود اطلاعات شاهد نیستم مزیت روش من نسبت به شما همونطور که دوستمون هم اشاره کردن اینه که من مسئولیت فیلدهای نمایشی رو میذارم به عهده کلاینت و از سمت سرور فقط فیلدهای خام رو واکشی میکنم ولی در روش شما همه کارها توسط سرور انجام میشه که خب این بار اضافه ای روی سرور هست.
    اینم یه نمونه از روش بنده:
    [NotMapped]
    public string InvoiceDateDisplay { get { return ConvertDate.Converting.NumericDateWithClock(Invoic eDate, '/', true, true, false, false); } }

[NotMapped]
    public string TotalPriceDisplay { get { return string.Format("{0:n0} تومان", TotalPrice); } }

[NotMapped]
    public string TotalProductsDisplay { get { return string.Format("{0:n0} تومان", TotalPrice - ValueAddedPrice + Discount); } }

[NotMapped]
    public string ValueAddedPriceDisplay { get { return string.Format("{0:n0} تومان", ValueAddedPrice); } }

[NotMapped]
    public string DiscountDisplay { get { return string.Format("{0:n0} تومان", Discount); } }

[NotMapped]
    public string SalesPriceDisplay { get { return string.Format("{0:n0} تومان", SalesPrice); } }

[NotMapped]
    public string ModifiedDateDisplay { get { return ConvertDate.Converting.NumericDateWithClock(Modifi edDate, '/', true, true, false, false); } }

[NotMapped]
    public string CategoryName { get { return Category != null ? Category.Name : "تعریف نشده"; } }

[NotMapped]
    public string QuantityAndMeasureUnitDisplay { get { return MeasureUnit == null || Quantity == 0 ? string.Format("{0:n0}", Quantity) : string.Format("{0:n0} {1}", Quantity, MeasureUnit.Title); } }

[NotMapped]
    public string SoldQuantityDisplay { get { return MeasureUnit == null || SoldQuantity == 0 ? string.Format("{0:n0}", SoldQuantity) : string.Format("{0:n0} {1}", SoldQuantity, MeasureUnit.Title); } }

نقل قول نوشته شده توسط mr.sirwan مشاهده تاپیک
    تمامی این مواردی که شما توسط sql انجام میدین من سمت کد نویسی C#‎‎‎‎‎ و توسط کلاس ها و پراپرتی ها انجام میدم و هیچ کاستی سرعتی هم در لود اطلاعات شاهد نیستم مزیت روش من نسبت به شما همونطور که دوستمون هم اشاره کردن اینه که من مسئولیت فیلدهای نمایشی رو میذارم به عهده کلاینت و از سمت سرور فقط فیلدهای خام رو واکشی میکنم ولی در روش شما همه کارها توسط سرور انجام میشه که خب این بار اضافه ای روی سرور هست.
    اینم یه نمونه از روش بنده:
    نقل قول نوشته شده توسط mr.sirwan مشاهده تاپیک
    [NotMapped]
    public string InvoiceDateDisplay { get { return ConvertDate.Converting.NumericDateWithClock(Invoic eDate, '/', true, true, false, false); } }

[NotMapped]
    public string TotalPriceDisplay { get { return string.Format("{0:n0} تومان", TotalPrice); } }

[NotMapped]
    public string TotalProductsDisplay { get { return string.Format("{0:n0} تومان", TotalPrice - ValueAddedPrice + Discount); } }

[NotMapped]
    public string ValueAddedPriceDisplay { get { return string.Format("{0:n0} تومان", ValueAddedPrice); } }

[NotMapped]
    public string DiscountDisplay { get { return string.Format("{0:n0} تومان", Discount); } }

[NotMapped]
    public string SalesPriceDisplay { get { return string.Format("{0:n0} تومان", SalesPrice); } }

[NotMapped]
    public string ModifiedDateDisplay { get { return ConvertDate.Converting.NumericDateWithClock(Modifi edDate, '/', true, true, false, false); } }

[NotMapped]
    public string CategoryName { get { return Category != null ? Category.Name : "تعریف نشده"; } }

[NotMapped]
    public string QuantityAndMeasureUnitDisplay { get { return MeasureUnit == null || Quantity == 0 ? string.Format("{0:n0}", Quantity) : string.Format("{0:n0} {1}", Quantity, MeasureUnit.Title); } }

[NotMapped]
    public string SoldQuantityDisplay { get { return MeasureUnit == null || SoldQuantity == 0 ? string.Format("{0:n0}", SoldQuantity) : string.Format("{0:n0} {1}", SoldQuantity, MeasureUnit.Title); } }

بله روش شما به صورت پراپرتی هستش و این روش هم میشه من در حد ساده انجام دادم

[Display(Name = "شناسه")]
    public int AS_ID { get; set; }

[Display(Name = "نام کاربری")]
    public string AS_USername { get; set; }

[Display(Name = "رمز عبور")]
    public string AS_Password { get; set; }

[Display(Name = "شماره ارسال کننده")]
    public string AS_Number { get; set; }

ولی این در EF هستش در ADO بخاطر لیست کار کردن از این روش استفاده کردم بخاطر Razor pages چون برای نمایش باید به صورت لیست مقدار میدادم.
    برای تبدیل تاریخ دو مسئله و مشکل میشه گفت پیش اومده.
    این مشکلی که میگم باهاش برخورد کردم و خیلی بنده رو اذیت کرد. اسکیول سرور بنده 2017 هستش و ویندوز سرور من 2016 هستش و تاریخ ویندوز سرور من میلادی هستش و شمسی هم نیست ولی شمسی رو میشناسه و روش قرار دادم و حالت الگوی زبانش رو هم persian_100 هستش. و موقع ذخیره اگه تبدیل تاریخ شمسی انجام ندم و روی سیستم خودم که ویندوز 10 هستش میام لود اطلاعات انجام میده چون روی اسکیول تاریخ میلادی هستش و سیستم بنده 10 هستش بدون تبدیل تاریخ، تاریخ میلادی رو شمسی نشان میده و بخواهم ذخیره کنم تاریخ شمسی بهش بدم که قبلش ذخیره کنه به میلادی 1398 میدم باید تبدیل کنه به 2019 تبدیل میکنه ولی موقعی که میره روی دیتابیس بشینه خود اسکیول هم 2019 فکر میکنه شمسی و تبدیل میکنه به 2658 یعنی باز تاریخ 600 سال میبری جلو خود اسکیول وقتی نوع فیلد از نوع Date هستش. که یک سورس آقای کرامتی عزیز به بنده دادن این سورس این مشکل رو حل کرد در تبدیل تاریخ تو دیتابیس با مشکلی برخورد نکردم ولی سرعتش واقعاً خیلی بد بود بنده تو برنامه ام حتی برنامه سازمانی که نوشتم یک فرم دارم بالا صد تا ابزار روش هستش که اینقدر پر شده صفحه بندی کردم اون فرم چون اطلاعات زیادی از مشتری همون لحظه میگیره که کلی بررسی از دیتابیس قبل ذخیره انجام میده و و بعد از ذخیره باز کلی عملیات ذخیره و چند تا دونه ویرایش و در آخر سر عملیات باز خوانی اطلاعات تا اطلاعات ثبت شده فراخوانی بینش روی فروش اگه همون لحظه اطلاعات ثبت شده رو ویرایش کرد با مشکلی برخورد نکنه که بالغ به 30 هزار خط شد این یک فرم چون فرم مادر و اصلی هستش و سر رفت و برگشت زیاد به سمت سرور با EF بنده زیاد زمین خوردم. به همین دلیل تو ADO بدون مشکل کاهش سرعت سریعی تو برنامه تحت شبکه که 5 نفر همزمان استفاده میکنن و برنامه روی سیستم سرور نیست روی یک سیستم معمولی با رم 8 و CPU Celeron خوب داره کار میکنه و اطلاعات بهشون نشان میده ولی تو EF من 20 عملیات بررسی دیتابیس و قبل و بعد از ذخیره انجام میدم سیستم به کل دیگه میخوابی. چون سیستم ضعیف هستش ولی این سیستم جز خود کاربر از اون استفاده میکنه 5 نفر دیگه همون لحظه ازش استفاده میکنن.
    سر گزارش گیری های بازده زمانی چون تاریخ شمسی ذخیره میکردم تو نوع فیلد Text مشکل ذخیره نداشتم ولی تو گزارش گیری ها برحسب تاریخ خیلی من اذیت میکرد. و باعث میشود گزارش نگیرم درست و همه گزارش من ایراد داشت بخاطر همین مجبورم همه رو ببرم سمت سرور تا با مشکل بر نخورم

کاربر تازه وارد
    محل زندگی

من این دستور رو کمتر از 10 ثانیه با ef اجرا کنم چی میشه؟

کاربر تازه وارد
    محل زندگی

نقل قول نوشته شده توسط nadia92 مشاهده تاپیک

چه تعداد رکورد و همین طور چه تعداد فیلد کمتر از 10 ثانیه میتوانید اجرا بگیرید و من یادم رفت راجب این دستور بگم دیتابیس بنده روی یک سیستم معمولی هستش با Ram 8و CPU Celeron هستش و خود کاربر از این سیستم استفاده میکنه و 5 کاربر دیگه هم ازش استفاده میکنن هم زمان و همه فشار هم روی همین سیستم هستش و سرور هم نیست. ویندوز اش هم 7 هستش سیستم قدیمی هم هستش

تاپیک های مشابه

1. آموزش: سورس کامل برنامه حسابداری فروشگاهی
    نوشته شده توسط Mask در بخش بانک های اطلاعاتی در Delphi
    پاسخ: 21
    آخرین پست: چهارشنبه 02 شهریور 1401, 06:53 صبح
  2. سورس کامل برنامه حسابداری
    نوشته شده توسط RealDream در بخش Foxpro
    پاسخ: 19
    آخرین پست: جمعه 28 بهمن 1390, 17:59 عصر
  3. درخواست یه برنامه حسابداری کامل
    نوشته شده توسط vahdat86 در بخش Access
    پاسخ: 11