نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: چطور باید فایلها و دیتابیس سایتهایی که بازدید بالا دارن رو تغییر بدیم تا از دید کاربرها مخفی باشه؟

چطور باید فایلها و دیتابیس سایتهایی که بازدید بالا دارن رو تغییر بدیم تا از دید کاربرها مخفی باشه؟

فرض کنید یه سایت دارید که روزانه بالای 40 - 50 هزار بازدید داره تصمیم دارید برخی از کدها رو ویرایش کنید یا دیتابیس رو تغییر بدید

در این صورت چطور باید کار رو انجام داد که کاربرها متوجه تعمیرات سایت نشن؟

نقل قول: چطور باید فایلها و دیتابیس سایتهایی که بازدید بالا دارن رو تغییر بدیم تا از دید کاربرها مخف

کار خاصی لازم نیست انجام بدین بجز اینکه Interface بیرونی سایت تغییر نکنه. مثلاً همچنان سایت به همون لینکهای قبلی و با همون خروجی قبلی جواب بده درحالی که کدنویسی داخلش حسابی تغییر کرده. اینجور وقتها استفاده از الگوهای طراحی مثل MVC خیلی بدرد میخوره. Viewها ثابت هستن و Modelها و Controllerها رو تغییر میدین (حتی ممکنه فقط Modelها تغییر کنن).

نقل قول: چطور باید فایلها و دیتابیس سایتهایی که بازدید بالا دارن رو تغییر بدیم تا از دید کاربرها مخف

فرض کنید Modelها و Controllerها رو تغییر بدیم و همزمان کاربرها همین Modelها و Controllerها رو فراخوانی کنن

در این شرایط راهی نیست که تغییرات از دید کاربرها مخفی بمونه مخصوصا وقتی تعداد بازدید سایت بالاست

البته فکر کنم باید حتما روی یک نسخهء جداگانه توسعه و تست کرد و بعد از اینکه مطمئن شدید کار میکنه و مشکلی نداره اونوقت بجای فایلهای Production بذارید.
    باید سعی کرد با دیتا و شرایط تاحدممکن نزدیک به واقعی هم تست کرد.

البته فکر کنم باید حتما روی یک نسخهء جداگانه توسعه و تست کرد و بعد از اینکه مطمئن شدید کار میکنه و مشکلی نداره اونوقت بجای فایلهای Production بذارید.
    همین الان هم کدها رو روی لوکال تست می کنم و بعد توی سرور آپلود می کنم

اما در هر صورت احتمال اینکه کاربرها متوجه تغییرات بشن زیاده و باید راهی باشه

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 1
    آخرین پست: شنبه 13 خرداد 1391, 23:34 عصر
  2. پاسخ: 5
    آخرین پست: چهارشنبه 16 آذر 1390, 19:25 عصر
  3. سوال: کانکشن استرینگ دیتابیس روی هاست رو چطور باید ست کنم ؟
    نوشته شده توسط zeos_man در بخش C#‎‎
    پاسخ: 3
    آخرین پست: یک شنبه 13 آذر 1390, 11:32 صبح
  4. پاسخ: 7
    آخرین پست: چهارشنبه 15 تیر 1390, 13:57 عصر
  5. سوال: مقدار یه CheckBoxرو چطور باید در دیتابیس ذخیره کرد ؟
    نوشته شده توسط mohsen gh در بخش VB.NET
    پاسخ: 1
    آخرین پست: شنبه 27 شهریور 1389, 18:36 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •