نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: sql server بدون linq

کاربر دائمی آواتار morika
    محل زندگی
    کرج

Question sql server بدون linq

سلام
    راستش من تازه شروع به کار با تکنولوژی MVC کردم
    الان یه سوالی برام پیش اومده که من هر منبعی رو که نگاه می کنم با linq کار کرده برای کار با database
    مگه تو mvc نمیشه از هون راه های قدیمی که تو asp.net با بانک ارتباط برقرار کرد؟ منظورم همون کد هایی هست که تو خود فایل cs. می نوشتیم و connection و ست می کردیم و command می دادیم و بعد هم اطلاعات رو تو datatable می ریختیم؟ البته تو mvc هم میشه این کارارو کرد اما تا جایی که من امتحان کردم با انجام این کارها تو فرم عملا هیج استفاده ای از بخش model نمیشه و فکر می کنم این کار به برنامه نویسی لایه ای که MVC واسه این طراحی شده ضربه سنگینی می زنه. کلا من الان بدحوری سردرگم شدم. اگه میشه یکی از دوستان یه جواب صریح به من بده. شرمنده اگه سوالم خیلی ابتدایی و طولانی بود
    ممنون

نقل قول: sql server بدون linq

مسلما روش قدیمی خیلی دردسر داشته که به روش جدید رو آورده شده.
    روش جدید خیلی بهتر است و چیزی که شما با اون مشکل دارید EntityFramework و بعد LINQ است. این دو هیچ ربطی به مدل MVC ندارند و روش دسترسی به اطلاعات میتواند روش قدیمی باشد. ولی همگام کردن روش قدیمی درون کنترلر های MVC غیر متعارف است.

در ضمن هر آموزشی در مورد MVC بیابید از روش Entityframework و بعد LINQ استفاده کرده است. چنانچه آنها را بکار نگرفته باشید عملا کتابها و منابع و راهنمایی دوستان به شما کمک نمیکند و مجبور میشوید همه ی کارهای را خودتان انجام دهید.

برای اینکه یک پروژه را با MVC و EntityFramwork و LINQ بالا بیاورید خیلی زمان لازم نیست ولی روشهای دیگر شما را درگیر مسائل پیچیده تری میکند.

نباید تصور کنید ASP MVC زبان متفاوتی است تنها مسئله این است که تلاش زیادی شده با استفاده از یک سری پیشفرض ها شروع پروژه و کد نویسی در آن ساده شود. استفاده نکردن از پیشفرض ها شنا کردن برخلاف جریان آب محسوب میشود این یعنی بدون دلیل وقت و انرژی خود را تلف میکنید.

کاربر دائمی آواتار d_derakhshani
    محل زندگی
    تهران، d.derakhshani@yahoo.com

نقل قول: sql server بدون linq

از اونجا که MVC با مدل کار میکنه باید اگه از روش قدیمی هم استفاده میکنید حتما داده های واکشی شده در کلاس هایی متناسب با داده واکشی (مدل)شده قرار بگیره بعد به کار برده شه یعنی خودتون یک ORM کوچیک بنویسید که همون کاریه که EF و یا Linq to sql حرفه ای تر برای شما انجام میدن!
    خوب حالا کدوم بهتره؟

تاپیک های مشابه

1. نصب sql server بدون نصب ویزوال استدیو دات نت
    نوشته شده توسط Mrs.Net در بخش SQL Server
    پاسخ: 6
    آخرین پست: دوشنبه 06 خرداد 1387, 15:56 عصر
  2. واکشی اطلاعات فارسی در SQL Server بدون داشتن زبان فارسی
    نوشته شده توسط mrt2081 در بخش بانک های اطلاعاتی در Delphi
    پاسخ: 2
    آخرین پست: پنج شنبه 13 دی 1386, 15:52 عصر
  3. ارتباط با SQL server بدون نصب آن
    نوشته شده توسط as_re63 در بخش C#‎‎