روش کسب درآمد شما چیست؟
شاید خیلی از شما روش کسب درآمدی غیر از دنیای مجازی داشته باشید. اما روی سخن من با شماست که روش کسب درآمد شما از راه اینترنت، این دنیای سایبری هست. بله شمایی که وب‌سایت دارید به چه طریقی کسب درآمد می‌کنید؟
فکر کنم مواردی که اشاره می‌کنم. شاید جزئی از پاسخ‌های شما باشه، جذب تبلیغات، فروشگاه آنلاین، ارائه خدمات آنلاین و کسب درآمد و یا ارائه خدمات غیر آنلاینی که از طریق ابزار اینترنت تبلیغ یا سفارش می‌شوند.
من به شخصه سعی می‌کنم ترکیبی از همه روش‌ها را داشته باشم. ولیکن نتیجه‌ای که من گرفتم حاصل یک پردازش خیلی کوچیک بود که در ادامه براتون اشاره می‌کنم.
دسته‌بندی کارها از نظر مدت زمان تبدیل به درآمد
در ابتدا کارهایی را که می‌توان چه به صورت خدمات آنلاین و چه به صورت خدمات غیرآنلاین ارائه کرد را از نظر مدت زمان اجرا تا رسیدن به درآمد بررسی می‌کنیم. این فعالیت‌ها به ۳ دسته کلی تقسیم می‌شوند.
کارهای بلند مدت
این‌گونه کارها مدت زمان زیاد را صرف تحلیل، اجرا و رفع عیوب می‌کنند و شاید اگر شما تجربه کافی نداشته باشید اینگونه پروژه‌ها بسیار به ضرر شما تمام بشوند. بطور مثال خیلی از دوستان توسط ابزارهای آنلاین یا وبسایت خود اقدام به گرفتن پروژه طراحی سایت و یا برنامه‌نویسی می‌کنند. همانطور که شما هم واقف هستید اکثر پروژه‌های طراحی سایت به دلایل مختلف شامل ۳۰۰ درصد تاخیر هستند. با کمی محاسبات کوتاه متوجه می‌شویم که اگر این پروژه با مبلغ ۶۰۰۰۰۰۰ ریال در مدت ۲ ماه به انجام برسد. یعنی شما ضرر کرده‌اید. بله اکثر کسانی که آزاد (Free Lancer) کار می‌کنند بدلیل انجام ندادن این محاسبات با شکست مواجه می‌شوند. در آخر متوجه می‌شوند که اگر جایی استخدام شده بودند ماهیانه بیشتر از این دریافتی داشتند.
برخی پروژه‌ها ممکن است پروژه‌های بزرگ دولتی یا شرکت‌های بزرگ بنظر برسند. شاید پروژه‌ای با رقم یکصد میلیون ریال آن‌هم برای طراحی یک سایت، خیلی‌ها رو وسوسه کنه. اکثر طراحان سایت پیش خودشون حساب می‌کنند که کار رو با ابزارهای مدیریت محتوای رایگان ظرف مدت ۱ ماه انجام می‌دهند و سودی خوب بدست می‌آورند. ولیکن مسئله زمانی به بن بست می‌رسد که شرکت دولتی یا خصوصی مذکور برای تصویه حساب چک ۶ ماهه می‌دهد و یا مبلغ ۲۵ درصد مبلغ را پس از گزارش تاییده فلان اداره پرداخت می‌کند که خود این پروسه حداقل ۳ ماه زمان می‌برد.
با احتساب این موارد که خیلی از شما تابحال تجربه کرده‌اید نمی‌توان گفت کارهای پروژه‌ای زیاد به نفع ما باشند.

ادامه مطلب: http://digiseo.ir/post/c_showListObj...8C%D8%AA%D8%9F
فایل پی دی اف: http://fsnet.ir/home/1/files/%D8%A7%...8%AA%D8%9F.pdf