معمولا در سایت هایی که اقدام به فروش هاست میکنند، جدولی از مشخصات تکنیکی و خصوصا محدودیت ترافیک به گیگابایت ارائه میشه.
سوال مهم بنده این هست که چرا هیچوقت اشاره ایی به سرعت اتصال وب سرورها به شبکه اینترنت نمیشود؟
بلاخره این سرورها با یک سرعتی مشخص و طبیعتا بالا به شبکه اینترنت متصل هستند که مشخص کننده قابلیت استفاده همزمان خیل کثیری از بازدیدکننده گان به صورت همزمان باشد.
مثلا اگر با سرعت 1Gbps به شبکه اینترنت متصل باشد یعنی 7812 نفر میتونن با سرعت 128Kbps از این سایت بطور همزمان فایلی رو دانلود کنن (!)
بعد سوالی دارم اینکه سایت های فارسی زبان پرترافیکی مثل کلوب احتمالا با چه سرعتی متصل هستند. یا سایت هایی در حد یک فرومی مثل همین وب سایت چطور؟ در مورد گوگل، یوتوب اینا هم نمی پرسم چون قطعا فیبر نوری مستقیم به CPU وصله لابد
*شاید بگید با هر سرعتی میتونه باشه... هرچی بیشتر پول بده سرعت بالاتر. ولی منظور من حداقل و یا میانگین سرعت که معمول هست رو میخوام. مثلا برای کاربرای اینترنت معمولی میتونم حدس بزنم دیگه امروزه روز هیچ کسی نیست که زیر 20kbps به اینترنت وصل بشه و میانگینش هم تو ایران من میگم 128Kbps ، مثلا شاید جواب من این باشه که ارزان ترین هاست ها کم کم با سرعت 1Gbps وصل هستند اقلا ولی محدودیت ترافیکه که مهمّه! *