نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: راهنمایی در مورد header Detail در طراحی جداول پایگاه داده

Post راهنمایی در مورد header Detail در طراحی جداول پایگاه داده

سلام دوستان من اطلاعاتی در مورد header و Detail یا رابطه child و parent در طراحی جداول رو می خواستم اگه منبعی رو هم برای این موضوع می شناسید لطفا اون رو هم معرفی کنید.
    بازم از کمکی که می کنید نهایت سپاسگزاری رو دارم.

نقل قول: راهنمایی در مورد header Detail در طراحی جداول پایگاه داده

سلام.
    شما الان در مورد چی میخواهید اطلاعات داشته باشید؟؟
    رابطه Parent-Child در SQL Server با چند روش پیاده سازی میشه.
    منظور از این رابطه چیزی مثل چارت سازمانی می باشد که هر ریسی کارمندی داره و هرکارمندی میتونه خودش رییس یک کارمند دیگه باشه.یا مثال دیگه اون میتونه شجره نامه افراد باشه.
    ولی رابطه Master-Detail کاملا با رابطه بالا فرق میکنه و بهتره این اسامی رو جداگانه به کار ببریم.
    در این رابطه هر جدول یک Header داره و یک سری جزئیات. مثلا یک فاکتور فروش یک هدر داره که شامل تاریخ ، نام خریدار و شماره فاکتور هست و یک سری جزئیات مثل ریز کالاهای خریداری شده می باشد که میشه مثلا با دوتا جدول Header-Detail این روش رو پیاده سازی کرد.

نقل قول نوشته شده توسط حمیدرضاصادقیان مشاهده تاپیک
    سلام. شما الان در مورد چی میخواهید اطلاعات داشته باشید؟؟ رابطه Parent-Child در SQL Server با چند روش پیاده سازی میشه. منظور از این رابطه چیزی مثل چارت سازمانی می باشد که هر ریسی کارمندی داره و هرکارمندی میتونه خودش رییس یک کارمند دیگه باشه.یا مثال دیگه اون میتونه شجره نامه افراد باشه. ولی رابطه Master-Detail کاملا با رابطه بالا فرق میکنه و بهتره این اسامی رو جداگانه به کار ببریم. در این رابطه هر جدول یک Header داره و یک سری جزئیات. مثلا یک فاکتور فروش یک هدر داره که شامل تاریخ ، نام خریدار و شماره فاکتور هست و یک سری جزئیات مثل ریز کالاهای خریداری شده می باشد که میشه مثلا با دوتا جدول Header-Detail این روش رو پیاده سازی کرد.
    از اینکه کمک کردید نهایت تشکرو دارم منظور من Master-Detail بود بله در کل آیا منبعی رو سراغ دارید بتونم اطلاعات مفیدی رو در مورد هردو شون بدست بیارم هم Master-Detail و هم Parent-Child ؟ اگه کتابی هم در این زمینه ها می شناسید لطفا معرفی کنید. ممنونم از لطف شما.

برای این مورد باید کتابهای تحلیل و طراحی دیتابیس رو مطالعه کنید.
    من کتاب Apress Pro SQL Server 2012 Relational Database Design and Implementation رو بهتون پیشنهاد می کنم.

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 11
    آخرین پست: جمعه 01 دی 1391, 18:40 عصر
  2. سوال: راهنمایی در مورد بهینه سازی رابطه در جداول!!!؟؟
    نوشته شده توسط a_j0321 در بخش SQL Server
    پاسخ: 8
    آخرین پست: یک شنبه 09 آبان 1389, 14:54 عصر
  3. دنبال یه کلاس برای انتقال جداول پایگاه داده
    نوشته شده توسط Amir64 در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 1
    آخرین پست: جمعه 24 فروردین 1386, 02:10 صبح
  4. وارد کردن عکس در جداول پایگاه داده
    نوشته شده توسط sabaab1359 در بخش SQL Server
    پاسخ: 4
    آخرین پست: سه شنبه 02 خرداد 1385, 15:29 عصر
  5. در موقع ساختن Setup تکلیف جداول پایگاه داده چی میشه؟
    نوشته شده توسط سهیلا در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 4
    آخرین پست: شنبه 02 خرداد 1383, 06:26 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •