نمایش نتایج 1 تا 12 از 12

نام تاپیک: ( اضافه/ویرایش/حذف ) فیلد یا جدول به Database .. بدون صدمه زدن به داده‌های از قبل وارد شده

مدیر بخش آواتار gilsoft
    محل زندگی
    رشت

Question ( اضافه/ویرایش/حذف ) فیلد یا جدول به Database .. بدون صدمه زدن به داده‌های از قبل وارد شده

سلام دوستان

متاسفانه هنوز نرم‌افزارم بطور کامل آماده نشده ! .. و مجبور شدم که به مشتری ( بصورت ناقص یا همان Beta ) تحویل بدم ...

مطمئنم که در ساختار جداول Database تغییرات و یا اضافاتی خواهم داشت ( از آن طرف مشتری هم مشغول وارد کردن اطلاعات اصلی خود می‌باشد )

حال سئوالم اینه که : آیا ( با در نظر گرفتن اینکه با اطلاعات وارده توسط مشتری لطمه‌ای وارد نشود ) راهی هست که بتونم در سیستم مقصد (‌ یا مشتری ) ساختار Databaseام رو Update کنم ؟ ( یعنی فیلدهای جدیدی در جداول موجود اضافه کنم .. یا جدول جدیدی به Database مربوطه اضافه کنم بدون اینکه به اطلاعات مشتری آسیبی برسد ! ) ( مانند ReDim Preserve در VB.NET )

امیدوارم که تونسته باشم منظورم ( یا خواسته‌ام ) رو برسونم ....
    قوانین سایت برنامه نویس [به هیچ عنوان از طریق پیام خصوصی به سوالات پاسخ داده نمی‌شود.]
    حمید محرابی

چون وا نمیکنی گِره‌ای خود گِره مّشو / ابرو گشاده باش چو دستت گشاده نیست

کاربر دائمی آواتار parvizwpf
    محل زندگی
    TEH

نقل قول: ( اضافه/ویرایش/حذف ) فیلد یا جدول به Database .. بدون صدمه زدن به داده‌های از قبل وارد شده

برنامهتون رو با چی نوشتید؟ ببینید یک روز این حرفارو نداره که به مشتری بگید کار نکنه بعد برید اطلاعاتو دیتابیسشو بگیرید و با دیتبیس خودتون یکی کنید و تمام

مدیر بخش آواتار gilsoft
    محل زندگی
    رشت

نقل قول: ( اضافه/ویرایش/حذف ) فیلد یا جدول به Database .. بدون صدمه زدن به داده‌های از قبل وارد شده

نقل قول نوشته شده توسط parvizwpf مشاهده تاپیک
    برنامهتون رو با چی نوشتید؟ ببینید یک روز این حرفارو نداره که به مشتری بگید کار نکنه بعد برید اطلاعاتو دیتابیسشو بگیرید و با دیتبیس خودتون یکی کنید و تمام
    سلام دوست عزیز

برنامه با VB.NET.2010 و SQL.Server.2008 نوشته شده

مسئله یک روز / دو روز .. یک بار / دو بار نیست ! من تقریبا هر شب که مقداری از برنامه رو تکمیل میکنم .. فردا صبحِ‌ش باید ببرم نزد مشتری و هم نرم‌افزار و هم ساختار جداول رو Update کنم .. ( در واقع مشتری همون شرکت‌ایه که من توش کار مي‌کنم ! )

به علت پاره‌ای از مسائل نمی‌تونم تو شرکت برنامه‌نویسی کنم ..

از طریق همین شرکت به 3تا شرکت دیگه هم فروختم .. جمعا 4تا شرکت .. که هر شرکت 2تا دفتر (Database ) داره ( یکی اصلی و یکی رسمی ) .. با این حساب می‌شود 8تا Database !

من میخوام با نوشتن یه چیزی مثل Stored Procedure در هر کدام از Serverها ( مجموعا 4تا سرور ) به راحتی این تغییرات صورت بگیره .. ( ناگفته نماند با 2تا از شرکت‌ها بصورت Remote از طریق TeamViewer ارتباط دارم )

مطمئنم که یه راهی هست : اگه نباشه .. نرم‌افزارهایی مثل نرم‌افزار هلو .. چگونه Databaseهای خودشونو Update ميکنن ؟!

طبق مطالعات و بررسی‌های من .. با Alter Table مي‌تونم ساختار جداول رو تغییر بدم .. اما نميدونم چجوری باید اطلاعات جداول رو حفظ کنم ؟

اینم تصویر صفحه اصلی نرم‌افزار :
    mainForm.png
    قوانین سایت برنامه نویس [به هیچ عنوان از طریق پیام خصوصی به سوالات پاسخ داده نمی‌شود.]
    حمید محرابی

سلام
    بررسی های شما درسته ، با دستور ALTER TABLE اطلاعات قبلی از بین نمیره
    مثل این

USE YourDB
    ALTER TABLE dbo.TableName ADD newclm VARCHAR(20) NULL ;

یه فیلد به جدول موجود اضافه میکنه ،البته با اطلاعات قبلی
    البته یه نکته رو مد نظر داشته باشید ، اینکه اگر خواستید بنا بر نیاز مثلا طول یک فیلد Char رو که قبلا 20 بوده به 15 کاهش بدید ، مهمه که تو اون فیلد قبلا رشته ای با طول بیشتر از 15 ثبت نشده باشه وگرنه به مشکل بر خواهید خورد.

موفق باشید
    قوانین سایت برنامه نویس [ به سوالات از طریق پیام خصوصی پاسخ داده نمی شود ]

کاربر دائمی آواتار alimanam
    محل زندگی
    لندن

با سلام

همانطور که دوست خوبمون گفتن با کدی که ذکر کردن میتونین یک فیلد به تیبلی که قبلاً وجود داشته اضافه کرد و توضیحی هم که دادن کاملا درسته , برای مابقی کارها ( حذف , اضافه , تیبل هم دستورات sql کفایت میکنه . به لینک زیر مراجعه کنین توضیح داده شده البته با استفاده از فضای نام Microsoft.SqlServer.Smo این کار رو کرده . در خاتمه یادآور میشم حفظ یکپارچکی دیتابیس رو هم مد نظر داشته باشید مخصوصاً اگر روابطی بین فیلدهای ویرایش شده بوجود میاد .

http://technet.microsoft.com/en-us/library/ms162203%28v=sql.90%29.aspx

موفق باشید./

با سلام
    از چه کامپوننتی جهت طراحی استفاده کرده اید؟

سلام.
    شما وقتی Database رو تغییر میدین ، تغییرات رو در قالب یک script باید نگهداری کنید.
    فقط در این Script باید توجه داشته باشین که خودتون داده ها رو بروز کنید.اگر فیلدی اضافه می کنید مقدار پیش فرض در نظر بگیرید.
    اگر یک فیلد به یک فیلد دیگه منتقل میشه مراحل کار رو به دقت انجام بدید.
    درنهایت این Script روی سیستم مشتری اجرا میشه و تغییرات صورت میگیره و مشتری هم کارش رو ادامه میده.
    اگر تغییرات زیاد هست و نیاز به تبدیل اطلاعات هست. بهتره از SSIS استفاده کنید که خوب البته پیچیدگی خاص خودش رو داره و اگر خیلی کار گسترده نیست نیازی به استفاده از اون نیست.

مدیر بخش آواتار gilsoft
    محل زندگی
    رشت

نقل قول نوشته شده توسط bahman123456 مشاهده تاپیک
    با سلام
    از چه کامپوننتی جهت طراحی استفاده کرده اید؟
    سلام دوست عزیز

از کامپوننت DevComponents.DotNetBar.11.7.0.0 استفاده کردم ....
    حمید محرابی

مدیر بخش آواتار gilsoft
    محل زندگی
    رشت

سلام دوستان

همانطور که میدانید دستور ALTER به انتهای ستونهای یک جدول ... یک ستون اضافه می‌کند ....

حالا من میخوام بدونم که : آیا میشه مابین دو ستون یک جدول ... یک ستون جدید درج کرد ؟
    حمید محرابی

کاربر دائمی آواتار parvizwpf
    محل زندگی
    TEH

مدیر بخش آواتار gilsoft
    محل زندگی
    رشت

نقل قول نوشته شده توسط parvizwpf مشاهده تاپیک
    سلام دوست عزیز

بابت جوابتون ممنونم .. اما من چیزی ازش سر در نیاوردم
    حمید محرابی

سلام
    جناب محرابی البته بنده خودم جواب رو نمیدونم اما تو لینکی که دوستمون دادن نتیجه اینه که خیر نمیشه اینکارو کرد
    اما خب فرقی نداره که ، شما تو کوئریت ترتیب دلخواهت رو برای نمایش میتونی اعمال کنی.

موفق باشید.
    قوانین سایت برنامه نویس [ به سوالات از طریق پیام خصوصی پاسخ داده نمی شود ]

تاپیک های مشابه

1. سوال: اضافه کردن یک فیلد در جدول با کدنویسی
    نوشته شده توسط moghadam1372 در بخش مطالب مرتبط با بانکهای اطلاعاتی در VB6
    پاسخ: 3
    آخرین پست: دوشنبه 27 شهریور 1391, 14:30 عصر
  2. سوال: اضافه و حذف فیلد به detailView و gridView
    نوشته شده توسط desatir7316 در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 0
    آخرین پست: جمعه 19 خرداد 1391, 21:56 عصر
  3. اضافه نمودن یک فیلد به جدول لینک شده به دیتابیس