صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمایش نتایج 41 تا 58 از 58

نام تاپیک: ریاضی و برنامه نویسی

کاربر دائمی آواتار raminlich
    محل زندگی
    خوزستان

نقل قول: ریاضی و برنامه نویسی

اره خوب ولی تنها بازی سازی نیست دوستدارم در کنارش برنامه های به غیر از بازی هم بنویسیم حالا هر چی باشه کلا من با برنامه نویسی حال میکنم نتنها برنامه نویسی علاقه ایی درونم هست همش دلم می خواد چیز های که در ذهنم هست رو به وجود یارم مثلا من وقتی خیلی بچه بودم با خمیر هر چی تو دنیا بود می ساختم از ادم تا حیوون
    اینم بگم من ممکنه بگم از ریاضی بدم میاد به خاطره انکه هنوز ریاضی رو درک نکردم
    تا همین 4و5 ماه پیش من تو دانشگاه الگرویتم ها رو بلد نبودم بعد رفتم پیش یه مهندس برام قشنگ توضیح داد از اون موقع بود که به برنامه نویسی علا قه پیدا کردم سرتونو درد نیارم
    کلان من برنامه نویسی رو دوست دارم

کاربر دائمی آواتار (while(c=1) printf(cpp=0
    محل زندگی
    جایی که تو نیستی

Smile نقل قول: ریاضی و برنامه نویسی

نقل قول نوشته شده توسط raminlich مشاهده تاپیک
    اره خوب ولی تنها بازی سازی نیست دوستدارم در کنارش برنامه های به غیر از بازی هم بنویسیم حالا هر چی باشه کلا من با برنامه نویسی حال میکنم نتنها برنامه نویسی علاقه ایی درونم هست همش دلم می خواد چیز های که در ذهنم هست رو به وجود یارم مثلا من وقتی خیلی بچه بودم با خمیر هر چی تو دنیا بود می ساختم از ادم تا حیوون
    اینم بگم من ممکنه بگم از ریاضی بدم میاد به خاطره انکه هنوز ریاضی رو درک نکردم
    تا همین 4و5 ماه پیش من تو دانشگاه الگرویتم ها رو بلد نبودم بعد رفتم پیش یه مهندس برام قشنگ توضیح داد از اون موقع بود که به برنامه نویسی علا قه پیدا کردم سرتونو درد نیارم
    کلان من برنامه نویسی رو دوست دارم
    بازی سازی
    بازی سازی مثل فیلم سازی می مونه; حتی سخت تر از فیلم سازی. بازی سازی بیشتر وقتها گروهی انجام میشه; گروهی که تشکیل میشه از :
    1. طراح گرافیک سه بعدی (مدل سازان، کاراکتر سازان، محیط سازان، اشیاء سازان)
    2. طراح گرافیک دو بعدی (طراحی Menu و ...)
    3. ویراستار برای موتور بازی سازی (CryEngine ,UDK و Unity 3D از جمله موتورهای بازی سازی بسیار معروف هستن)
    4. آهنگ ساز (برای موسیقی متن بازی، موسیقی های تیتراژ شروع و تیتراژ پایانی)
    5. کارگردان (برای مثال: این کارگردان هست که باید به طراحان سه بعدی بگه که مدل شما در صحنه مربوطه باید چه واکنشی از خودش نشون بده تا به واقعیت شبیه تر باشه. هرچقدر بیشتر کیفیت بازی ها بالا بره، بیشتر نیاز به کارگردانان میشه)
    6. نویسنده
    7. برنامه نویس

بنابراین، اگر بخوای بازی ساز بشی، باید زمینه کاریت رو مشخص کنی :
    طراحی
    (زمینه کاریت در طراحی رو باید مشخص کنی، به علاوه انتخاب یک نرم افزار طراحی مثل 3D Max یا Photoshop)،
    ویراستاری (برای وارد کردن و ویرایش مدل ها، کاراکترها، اشیاء و صداها در نرم افزار موتور بازی سازی مربوطه)،
    آهنگ سازی (زمینه کاریت در آهنگ سازی رو باید مشخص کنی، به علاوه انتخاب یک نرم افزار آهنگ سازی مثل FL Studio،
    کارگردانی
    (معمولا سرگروه نقش کارگردان اولیه رو داره; اما میشه از کارگردانان خبره کمک گرفت)، برنامه نویسی (موتورهای بازی سازی معروف از زبان هایی مثل Lua, Unreal Script, JavaScript, C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ ‎‎‎‎‎‎‎‎, Boo و Python پشتیبانی می کنن)،
    نویسندگی
    (ساخت داستان بازی).
    اگر بخوای برنامه نویس یکی ازاین موتورهای باز سازی بشی، باید ببینی که از چه زبانی پشتیبانی می کنه تا همون زبان رو یاد بگیری; برای مثال: موتور Unity 3D از سه زبان C#, Java Script و Boo پشتیبانی می کنه،
    و موتور UDK و Unreal Engine از زبان Unreal Script استفاده می کنن.

برنامه نویسی تحت وب
    اگر دوست داری از برنامه نویسی برای ساخت و راه اندازی وبسایت یا انجمن استفاده کنی، زبان های زیر محبوب هستن :
    1. PHP
    2. Java
    3. JavaScript
    4. Python
    5. Ruby
    6. Perl
    7. ++C

برنامه نویسی مخصوص ساخت اپلیکیشن
    اگر دوست داری برای سیستم عامل خاصی اپلیکیشن بسازی، زبان های زیر محبوب هستن :

1. ++C (سیستم عامل: Windows Phone, Windows, UNIX, Linux,Mac OS X)
    2. Java(سیستم عامل: Windows Phone, Windows, UNIX, Linux,Mac OS X, Android)
    3. Objective-C (سیستم عامل: Mac OS X, iOS)
    4. #C (سیستم عامل: Windows Phone, Windows)

برنامه نویسی سیستمی
    اگر میخوای قادر به مدیریت سخت افزار کامپیوتر باشی (مموری، هارد دیسک و پردازشگر)، تا بتونی نرم افزارهای سیستمی مثل درایور کارت گرافیک، درایور کارت صدا، کرنل وسیستم عامل و از این قبیل بسازی، زبان های زیر محبوب هستن :

1. Assembly x86, x64
    2. C
    3. ++C

بعضی از زبان ها مثل PHP مختص به انجام یک وظیفه هستن، اما بعضی از زبان ها مثل C و++C در گروه زبان های سیستمی و همه منظوره هستن; یعنی با این دو زبان میشه هر برنامه ای ساخت; از این دو زبان همچنان میشه برای طراحی وبسایت استفاده کرد، اما اندکی از مردم هستن که راه دور (++C) و دورتر (C) رو انتخاب می کنن در حالی که راه نزدیکتری (PHP) وجود داره.
    انتخاب با خودته. هر سوالی د
    اشتی بپرس. اگر بخوای، از نو همه چیز رو برات واضح تر توضیج میدم.
    اگر روی نام زبان ها کلیک کنی، متصل میشی به وبسایت ویکی پدیا تا درباره زبان مورد نظرت اطلاعات کسب کنی.

موفق باشی.
    آخرین ویرایش به وسیله (while(c=1) printf(cpp=0 : سه شنبه 16 اردیبهشت 1393 در 21:18 عصر

نقل قول نوشته شده توسط (while(c=1) printf(cpp=0 مشاهده تاپیک
    منظور شما از برنامه های غلط انداز چیه؟
    نخواستم از واژه هایی که خود شما در توصیف اون برنامه به کار بردید استفاده کنم

محل زندگی
    جایی که تو نیستی

نقل قول نوشته شده توسط rahnema1 مشاهده تاپیک
    نخواستم از واژه هایی که خود شما در توصیف اون برنامه به کار بردید استفاده کنم
    سربسته صحبت نکن، عزیز. حرفت رو بزن. می بخشی که من اشتباه کردم و رامین جان رو راهنمایی کردم. همچنان می بخشی که راهنمایی های بنده و بعضی از دوستان عزیز باب میل شما نبود.

سربسته صحبت نکن، عزیز. حرفت رو بزن. می بخشی که من اشتباه کردم و رامین جان رو راهنمایی کردم. همچنان می بخشی که راهنمایی های بنده و بعضی از دوستان عزیز باب میل شما نبود.
    حرفهایی زده شد اگه تند شدم از شما و سایر دوستان معذرت می خوام

محل زندگی
    جایی که تو نیستی

نقل قول نوشته شده توسط rahnema1 مشاهده تاپیک
    حرفهایی زده شد اگه تند شدم از شما و سایر دوستان معذرت می خوام
    من مخلص شما هستم.

کاربر دائمی آواتار hadi0x7c7
    محل زندگی
    تهران

حوصلم نشد همه پستا رو بخونم ولی اینجا نظرم رو میگم
    ببنید تیم ملی المپیاد کامپیوتر رو چطوری انتخاب میکنن؟ 3 تا مرحله آزمون که دوتای اولش همش ریاضی گسسته هست. خب این ینی چی؟ ینی کسی میتونه یه برنامه نویس خوب بشه(البته اینجا عالی) که ریاضیش قوی باشه. حالا همه که نمیخوان در حد المپیاد کار کنن ولی توی همین برنامه های کاربردی هم اونایی که ریاضیشون خوبه، یا بهتر تحلیلشون قوی هست خیلی متمایز تر هستن از سایر افراد. البته صنعت نرم افزار همش ریاضی نیست خیلی فاکتور های دیگه یا وجود داره. حد اقل در سای رشته کامپوتر همشون پایشون ریاضی هست.

محل زندگی
    جایی که تو نیستی

نقل قول نوشته شده توسط hadi0x7c7 مشاهده تاپیک
    حوصلم نشد همه پستا رو بخونم ولی اینجا نظرم رو میگم
    ببنید تیم ملی المپیاد کامپیوتر رو چطوری انتخاب میکنن؟ 3 تا مرحله آزمون که دوتای اولش همش ریاضی گسسته هست. خب این ینی چی؟ ینی کسی میتونه یه برنامه نویس خوب بشه(البته اینجا عالی) که ریاضیش قوی باشه. حالا همه که نمیخوان در حد المپیاد کار کنن ولی توی همین برنامه های کاربردی هم اونایی که ریاضیشون خوبه، یا بهتر تحلیلشون قوی هست خیلی متمایز تر هستن از سایر افراد. البته صنعت نرم افزار همش ریاضی نیست خیلی فاکتور های دیگه یا وجود داره. حد اقل در سای رشته کامپوتر همشون پایشون ریاضی هست.
    تعریف از برنامه نویسی به صورت کلی بسیار اشتباه هست. به قول مرحوم دنیس ریچی بزرگ: برنامه نویسی یعنی استفاده از توابع و متغیرها; بنابراین، متغیرها که واظح و آشکار هستن، اما توابع متفاوت هستن; برای ریاضیات گسسته و از این قبیل هم باید توابعی خاص برای انجام عملیات مورد نظر تعریف بشه.

شما برنامه نویسی رو یادبگیر شروع کن به نوشتن برنامه هر جا دیدی بدون ریاضی نمی تونی کاری کنی شروع کن به یاد گیری ریاضی !
    به نظر من چیزی که عملی نباشه ونشه ازش استفاده کرد بدرد نمی خوره حالا یک نفر بیاد بشینه گسسته آمار وووو رو بخونه بعد نتونه ازشون استفاده کنه فایدش چیه
    یادگیری خودش 4 تا بخش داره
    دیدن - گوش دادن - تجسم کردن - عمل کردن !
    خوندن ریاضی محض نهایتا با دو تا یا 3 تای اولی کار داره 25% یادگیری می مونه هنوز

کاربرد ریاضی که زیاده شما باید اول منظورتو از برنامه نویسی مشخص کنی !! مثلا ادم می تونه یک شبیه ساز برای فیزیک هم بسازه یعنی بسته به برنامه ممکنه به فیزیک هم نیاز پیدا کنی ! حالا میشه گفت برای برنامه نویسی نیاز به فیزیک هست ؟ واضحه که نه !
    ولی در مجموع ریاضیات لازمه(همون if/else جمع و تفریق هم خودشون ریاضی حساب میشن ! ) ولی این که تا چه حدی لازمه دیگه بستگی به چیزی که قراره نوشته بشه داره !
    شما اگر بخوای یک سایت ساده بنویسی به ریاضی نیاز پیدا نمی کنی ولی همین که یکم بخوای سطح سایت بره بالاتر کاملا به ریاضی نیاز پیدا میشه ( مثلایک سایت در حد فیسبوک الگوریتم هایی که نوشته شده برای پیشنهاد friend - برای اشتراک گذاری - برای ذخیره این حجم از اطلاعات و پردازششون به نظرتون فقط با خلاقیت قابل نوشتنه ؟! یا یک engine جست و جو ؟ طبیعتا نه ! ) البته خب تو ایران کسی از این چیزا دوست نداره بنویسه :)

از اونجایی که این جا تالار ++C هستش
    چند تا از جاهایی که من ریاضی آمار دیدم استفاده میشه :
    در مورد پردازش تصویر بازم به هندسه جبر خطی گراف آمار و... دارین چند تا نمونه ساده :
    مثلا برای این که گوشه های تصویر رو بدست بیارن از مشتق و گرادیان و لاپلاس استفاده می کنن
    یا برای حذف نویز تصویر از توزیع گاوسین در آمار استفاده میکنن
    یا مثلا برای افزایش کنتراست تصویر از تعدیل نمودار فراوانی استفاده میشه (آمار +ریاضی )
    یا برای پیدا کردن تشابه متن های 2 سایت از ضرب نقطه ای استفاده میشه : http://nlp.stanford.edu/IR-book/html...roducts-1.html
    و...

در مورد الگوریتم هم آمار + ریاضیات گسسته خیلی کاربرد داره
    ساختار های خیلی زیادی هم هستن که زیاضی کاملا دخیله داخلشون
    برای نمونه ساختار Hash table که اکثر جاهایی که نیاز به جست و جو سریع هست استفاده میشه برای hash کردن کاملا از آمار استفاده می کنه

یا مثلا زمانی که نیازی به ساختار برای جست و جو ورود خوندن سریع داشته باشیم از binary search tree و چیزایی مثل red and black tree , AVL tree و ... اسفاده میشه که از ساختار درخت و گراف استفاده می کنن که میشه گفت مربوط میشن به ریاضیات گسسته ! .

یا یکی از الگوریتم های پیمایش گراف که BFS هست که توضیحاتش رو می تونید این جا ببینید : BFS برای نوشتن garbage collector استفاده می کن یا برای پیمایش صفحات وب و ...
    و خیلی از کاربرد های دیگه که با جست و جو توی اینترنت راحت می تونید پیدا کنید !

یا اگوریتم ژنتیک که برای بهینه سازی بعضی جا ها ازش استفاده میشه درصد زیادیش آمار و ریاضی هست .

یا الگوریتم های مربوط به یادگیری ماشین مثل SVM -neural network و ... کلا ریاضی ان مثلا کتاب زیر که درباره شبکه عصبی هست رو دانلود کن ببین !
    http://arashvahidi.persiangig.com/.B...%5d.Hagan_.pdf

یا حتی در مورد دیتابیس یکی از شاخه های علوم کامپیوتر در مورد data mining هستش که در مورد استخراج اطلاعات از دیتابیس هست پیش نیاز اولیش آمار هستتش
    علم رمز نگاری هم که کاملا بر اساس نظریه اعداد و آمار هستش !

محل زندگی
    خوزستان

بازی سازی
    بازی سازی مثل فیلم سازی می مونه; حتی سخت تر از فیلم سازی. بازی سازی بیشتر وقتها گروهی انجام میشه; گروهی که تشکیل میشه از :
    1. طراح گرافیک سه بعدی (مدل سازان، کاراکتر سازان، محیط سازان، اشیاء سازان)
    2. طراح گرافیک دو بعدی (طراحی Menu و ...)
    3. ویراستار برای موتور بازی سازی (CryEngine ,UDK و Unity 3D از جمله موتورهای بازی سازی بسیار معروف هستن)
    4. آهنگ ساز (برای موسیقی متن بازی، موسیقی های تیتراژ شروع و تیتراژ پایانی)
    5. کارگردان (برای مثال: این کارگردان هست که باید به طراحان سه بعدی بگه که مدل شما در صحنه مربوطه باید چه واکنشی از خودش نشون بده تا به واقعیت شبیه تر باشه. هرچقدر بیشتر کیفیت بازی ها بالا بره، بیشتر نیاز به کارگردانان میشه)
    6. نویسنده
    7. برنامه نویس

بنابراین، اگر بخوای بازی ساز بشی، باید زمینه کاریت رو مشخص کنی :

شما فک کن من کی خوام برنامه نویس موتور ها بشم خوب حالا چه مبحص از ریاضیات رو باید بلد باشم؟
    لطفا برای گرافیک هم بگین

محل زندگی
    جایی که تو نیستی

Smile نقل قول: ریاضی و برنامه نویسی

شما فک کن من کی خوام برنامه نویس موتور ها بشم خوب حالا چه مبحص از ریاضیات رو باید بلد باشم؟
    لطفا برای گرافیک هم بگین
    ببین، چرا پله به پله عمل نمی کنی؟ تو کتاب زبان برنامه نویسی مربوطه ات رو دانلود می کنی یا می خری و می خونیش، و اگر هرکجا مشکلی داشتی، میری در انجمن ها درباره مشکلت با دیگران بحث می کنی. چندبار اشاره کردم که بستگی به برنامه ای داره که قراره بنویسی. کدهایی که برای بازی ها نوشته میشن ممکنه تکراری و به یک روش خاص نوشته بشن; برای مثال: یک طراح سه بعدی یک تفنگ طراحی کرد، و شما به عنوان برنامه نویس وظیفه داری تا رفتارهای تفنگ رو تعریف کنی; شما کد بارگذاری تفنگ رو می نوییسی | سرعت پرتاب فشنگ ها رو می نویسی | باید معلوم کنی که چند فشنگ در خشاب تفنگ مورد نظر جای بگیره (شرط) | سرعت پر شدن خشاب رو معلوم کنی | باید معلوم کنی که فشنگ ها با چه دکمه ای پرتاب بشن (fire) و با چه دکمه ای خشاب عوض بشه (Reload) | اگر تفنگ مورد نظر دوربین داره، باید تنظیمات دوربینش رو با کد نویسی انجام بدی (وارد شدن به محیط دوربین، اندازه زوم کردن دوربین، سرعت حرکت دوربین، خارج شدن از محیط دوربین) | وقتی فشنگی پرتاب شد و به شیء مورد نظر اصابت کرد،طی زمان معینی فشنگ ناپدید بشه | خاصیت فیزیکی فشنگ و اسلحه معلوم بشه | عوض کردن خشاب (یعنی مقدار جدید جایگزین مقدار قبلی داخل متغیر خشاب بشه) | مشخص سازی تعداد فشنگ ها در هر خشاب | تنظیم صدای تفنگ زمان شلیک و عوض شدن خشاب (بستگی به محیط باز و بسته و محیط های دارای انعکاس صدا) | در صورت لزوم، نحوه ضربه زدن با تفنگ به دشمن و ...

رامین جان، اگر میخوای عمرت رو برای کاری بگذاری، با وجود تموم سختی ها، دلسرد نمیشی. کلی انجمن بازی سازی وجود داره که می تونی درونشون فعالیت کنی. از ایرانی گرفته تا خارجی; برای مثال :
    انجمن یونیتی: forum.unity3d.ir
    انجمن یو دی کِی: www.udk.ir
    اول زمینه کاریت رو معلوم کن، بعدش در انجمن مخصوص به خودش سوالاتت رو بپرس.

طراحی گرافیکِ مثلا سه بعدی یک دنیای دیگست. از بهترین نرم افزارهای طراحی سه بعدی فوق العاده قدرتمند و حرفه ای و چاق! میشه به 3D Max و Maya اشاره کرد; برای کار با این نرم افزارها نیاز به یک سیستم قدرتمند و به روز هست; از Memory حداقل 8GB بگیر تا 128GB و بیشتر | از پردازشگر Core i5 اینتل بگیر تا بالاترین و گرونترین هاش | از کارت گرافیک های گرون مثلا مدل GTX انویدیای بی شرف و ***** بگیر تا گرونترین هاش | همچنان یک دستگاه منبع تغذیه برق قدرتمند میخوای به علاوه یک مادربرد که از اینها پشتیبانی کنه. اگر بخوای با اِدیتور/ موتور بازی سازی UDK کار کنی، اگر سیستم بسیار قدرتمندی نداشته باشی، کارکردن باهاش مثل این می مونه که داخل جهنمی; هم روی اعصابت تاثیر می گذاره و هم روی سیستم کامپیوترت; چون فشار بدی روی سیستم میاره، و این فشار رو اعصابت تاثیر بد می گذاره. وقتی پردازشگر کامپیوتر من داغ می کنه، و سرعت پَنکه اش بالا میره، انگار مغزم داره می سوزه. در خلاصه، اگر بخوای وارد دنیای گرافیک بشی، بهتره به پُشتوانه یک سیستم کامپیوتریِ قدرتمند راه خودت رو شروع کنی.
    سعی کن اون کاری که دوست داری رو انجام بدی، نه اون کاری که فقط استعدادش رو داری اما دوستش نداری. لذت ببر.

رامین جان، بشین و تمیز چیزهایی که دوست داری انجام بدی رو بنویس. اگر دوست داری برنامه بنویسی، اول از همه معلوم کن چه چیزی قراره بنویسی، بعدش زبان مورد نظرت رو انتخاب کن (در پُست بالا توضیح دادم).
    هروقت معلوم کردی که چیکار قراره بکنی، اونوقت اگر دیدی نیازی به یادگیری بخشهای خاصی از ریاضی وجود داره، برو سراغ یادگیری اون بخشها.
    برنامه ای که دوست داری بنویسی رو معلوم کن چیه و چکار قرار انجام بده، بعدش برنامه ات رو تقصیم کن به برنامه های کوچک; وقتی این کار رو انجام دادی، متوجه میشی که در کدام یک از برنامه ها چه نیازی به ریاضی هست.

خوبه که بدونی نرم افزارهای بزرگی مثل 3D Max یا Photoshop، یک برنامه چند هزار خطی درار نیستن!; اینها و همه نرم افزارهای بزرگ از صدها برنامه کوچک نوشته شدن; یه برنامه ده خطه، یکی پنجاه خطه، یکی بیست خطه; اینها باهم یک نرم افزار رو تشکیل میدن; برای همین میگم که برای ساخت برنامه ای، باید اون رو به برنامه های کوچک تقسیم کنی، و به خودت بگی: در این برنامه کوچک، من باید اون بخش از ریاضی رو بلد باشم; بنابارین میری و همون بخش از ریاضی رو مطالعه می کنی تا برنامه ات رو بتونی بنویسی; این روند همینطور ادامه داره تا اینکه کم کم قوی و با تجربه بشی. انتظار نداشته باش که یک شبه یک برنامه نویس خوب بشی.
    هر کدام از ما در این انجمن، بسیار ضعف در بخشهای مختلف برنامه نویسی داریم، و کسی نیست که این رو تکذیب کنه، و ما این رو می دونیم; ما سعی می کنیم تا اندازه ای که می دونیم و می تونیم به همدیگه کمک کنیم.
    خیلی از ما پولدار نیستیم تا بتونیم به دانشگاه های نسبتا خوب ایران بریم; هرچند که تاثیری نداره; اونقدر هم خاکی هستیم که مثل برخی از دانشگاهی ها مغرور به چیزهایی که یاد گرفتیم نباشیم و با روی باز به همدیگه کمک کنیم.
    دلیل اینکه از پاسخ دادن به سوالات تو خسته نمیشم، اینه که خودمم روزی مثل تو به این انجمن و اون انجمن سَرَک می کشیدم و سوال می کردم تا به جواب هام برسم; مُسلما من برنامه نویس به دنیا نیومدم و همه ما از صفر شروع کردیم.
    صفا و صیمیت همینجاست، رامین جان. ما رُک هستیم; مثل بعضی ها اَدا و اُصول درنمیاریم، و تجربه های خودمون رو در اختیار کسانی که روزی شبیهشون بودیم قرار میدیم.

به راهی که درونشی توجه کن، نه مقصد; تو راهِت رو دوست داشته باش; مطئن باش که فقط یک مقصد در این راه وجود نداره; هر قدم به جلو، رسیدن به یک مقصد محسوب میشه، و هر مقصد، مَبدعیه برای رسیدن به مقصدی بعد.
    اگر باز هم سوال هایی داری، بپرس.

موفق باشی.
    آخرین ویرایش به وسیله (while(c=1) printf(cpp=0 : چهارشنبه 17 اردیبهشت 1393 در 07:58 صبح

محل زندگی
    خوزستان

اولا انو بگم که نمی دونم چجوری ازت تشکر کنم
    دوما حالا من می خوام بزنم تو کار موتور چند تا سر در گمی جلو راهمه
    1-انواع موتور ها هستن با زبون های مختلف
    2-بنظرت من بخوام C#‎ یا هر زبون دیگه رود یاد بگیرم نیازه که C رو هم خوب یاد بگیرم اینو می گم چون زیاد تو طول روز وقت ندارم برنامه نویسی بخونم دانشگاه بدمصب مگه میزاه بنظرت واقعا ضروریه C رو بخونم؟؟
    if(تاثیر داره سی خوندنم)
    تاثیراتش تو آینده برنامه نویسیم اگه بخونم؟
    else
    اگه نخونم تاثیراتش چیه؟

محل زندگی
    جایی که تو نیستی

اولا انو بگم که نمی دونم چجوری ازت تشکر کنم
    دوما حالا من می خوام بزنم تو کار موتور چند تا سر در گمی جلو راهمه
    1-انواع موتور ها هستن با زبون های مختلف
    2-بنظرت من بخوام C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ ‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ ‎‎‎‎ یا هر زبون دیگه رود یاد بگیرم نیازه که C رو هم خوب یاد بگیرم اینو می گم چون زیاد تو طول روز وقت ندارم برنامه نویسی بخونم دانشگاه بدمصب مگه میزاه بنظرت واقعا ضروریه C رو بخونم؟؟
    if(تاثیر داره سی خوندنم)
    تاثیراتش تو آینده برنامه نویسیم اگه بخونم؟
    else
    اگه نخونم تاثیراتش چیه؟
    نیاز به تشکر کردن نیست. کسانی بودن و هستن که من رو کمک می کنن، من هم به کسانی که مثل خودم سوال دارن کمک می کنم.
    سی شارپ بیشتر از ++C و Java الهام گرفته شده; سینتاکس یا سینتَکس (ترکیب و شکل کدنویسی) در #C شبیه به این دو زبان هستن.
    می تونی مستقیم بری و #C رو یاد بگیری، اما از اونجایی که یک زبان بسیار سطح بالاست، ممکنه یادگیریش کمی پیچیده باشه.
    کلمات کلیدی معروفی مثل for، while، do، while، if، break, else, case, do, float, double, int, long, void, null, return, default که در C وجود دارن، در #C هم وجود دارن. اما خب بسیاری کلمات جدید در #C تعریف شده که مدت یادگیری این زبان رو درازتر می کنه.
    به این دلیل میگم از C شروع کن چون زبان کوچکی هست و یک خَروار کلمه کلیدی و Class روی سرت هموار نمی کنه.
    یادگیری زبان C بسیار راحته، منتها سختیش وقتی از راه می رسه که بخوای کارهای بزرگ باهاش انجام بدی; در این صورت مجبوری بسیاری فایل Header که حاویه تابع/توابع هست خَلق کنی;
    برای مثال میخوایم یک فایل Header حاویه یک تابع ساده بسازیم :

1. نرم افزاری مانند Notepad رو باز می کنیم.
    2. داخلش یک تابع می نویسیم (برنامه شماره یک) :
    3. برنامه رو به نام myheader.h ذخیره می کنیم.
    4. در هر سیستم عاملی، فایل myheader.h رو در مکانی که کامپایلر نصب شده، در پوشه include اون کپی می کنیم (مسیر جست و جو در کامپایلر GCC در لینوکس /usr/local/include/).
    5. برای استفاده از myheader.h در یک برنامه، این گونه عمل می کنیم(برنامه شماره دو) :

/*برنامه شماره یک*/
    /*تابع ضرب دو عدد با یکدیگر*/
    int zarb (int a, int b)
    {
    return a*b;
    }

/*برنامه شماره دو*/
    #include <stdio.h>
    #include <myheader.h>
    int zarb (int a, int b);
    void main ()
    {
    int shomareh1 = 10, shomareh2 = 3, natijeh;
    natijeh = zarb (shomareh1, shomareh2);
    printf ("نتیجه ضرب اعداد درون متغیرهای شماره1 و شماره2 با یکدیگر می شود = %d", natijeh);
    }

یه خورده با کلمات کلیدی موجود در زبان C نسخه ANSI (که در سال 89 و 90 توسعه داده شده) کار کن، بعدش اگر خواستی برو سراغ یک زبان سطح بالای معروف مثل #C.
    من نسخه C99 و C11 رو قبول ندارم، چون از حالت استاندارد خارج شده. یادگیری زبان C ربطی به یادگیری یک زبان شیء گرا نداره; منتها چون زبان های شیء گرای معروف همچنان از سینتکس زبان C استفاده می کنن، بهتره که زبان C رو کمی قبلش بخونی تا وقتی که کار با کلمات کلیدی قدیمی رو خوب یاد بگیری و بعدش بری سراغ زبان هایی مثل #C; من فقط نمیخوام که تو گیج بشی در یادگیری #C یا هر زبان سطح بالای دیگری.
    بببین زبان سی شارپ (جدا از Class ها) چندتا کلمه کلیدی داره (روی کلمه کلیدی مورد نظر کلیک کن تا متصل بشی به وبسایت مایکروسافت تا نمونه کدش رو ببینی) :
    به همین جهت میگم که اول کمی با نحوه برنامه نویسی در C آشنا شو، بعدش برو سراغ این زبان های عجیب و چاق و خپل!

حلقه while در زبان Unreal Script :

while(ammo < maxammo)
    {
    ammo = ammo + 1;

if(ammo >= maxammo)
    break;
    }

حلقه for در زبان Java Script :
    <html>
    <body>
    <script type="text/javascript">
    var i = 0
    for (i = 0; i <= 10; i++)
    {
    document.write("The number is " + i)
    document.write("<br />")
    }
    </script>
    </body>
    </html>

سوالت رو بپرس!
    موفق باشی.
    آخرین ویرایش به وسیله (while(c=1) printf(cpp=0 : چهارشنبه 17 اردیبهشت 1393 در 23:59 عصر

محل زندگی
    جایی که تو نیستی

حلقه while در زبان Unreal Script :

راستش حوصله میخواد ادم بشینه کل پستها رو بخونه منم حوصله خوندن کاملشون رو ندارم
    اما خلاصه بگم هم rahnema1 و هم (while(c=1) printf(cpp=0
    خیلی از برنامه ها نیاز به داشتن دانش بالا ریاضی نداره حتی در برنامه های به اصطلاح حرفه ایی (البته تعریف برنامه حرفه ایی چیه؟)در عوض برنامه هایی هستند که تماما در ریاضی خلاصه شدن اما داشتن دانش ریاضی در حد متوسط برای یه برنامه نویس حتما لازمه .
    در مورد دوستمون حیطه خودشون رو بازی سازی اونم مبحث انجین نویسی در نظر گرفتن که باید بگم ریاضی بلد نباشید باید بیخیال این موضوع بشید هرچند انجین نویسی کار یک نفر نیست و بهتره گروهی باشه .یه بخش از انجین نویسی هوش مصنوعیه یه بخش دیگه فیزیک و یا خود گرافیک و... دوتای اول تقریبا خودشون تووی ریاضی خلاصه شدن و الگوریتهای مختلف هرچند برای هردوی اینها کتابخونه های آماده وجود داره اما خیلی مواقع مجبور میشید یه جای کار رو خودتون بنویسید یا کتابخونه مربوطه رو توسعه بدید حالا اگه رایاضیاتتون در حد قابل قبولی نباشه مطمئنا درک درستی از این کتابخونه ها و اصلاح و توسعه اشون نخواهید داشت .

محل زندگی
    جایی که تو نیستی

نقل قول نوشته شده توسط majid1605 مشاهده تاپیک
    راستش حوصله میخواد ادم بشینه کل پستها رو بخونه منم حوصله خوندن کاملشون رو ندارم
    اما خلاصه بگم هم rahnema1 و هم (while(c=1) printf(cpp=0
    خیلی از برنامه ها نیاز به داشتن دانش بالا ریاضی نداره حتی در برنامه های به اصطلاح حرفه ایی (البته تعریف برنامه حرفه ایی چیه؟)در عوض برنامه هایی هستند که تماما در ریاضی خلاصه شدن اما داشتن دانش ریاضی در حد متوسط برای یه برنامه نویس حتما لازمه.
    بهتر بود کل پست ها رو می خوندید، وگرنه رو به بنده نمی کردید و چیزی رو که خودم به لحاظی برای رامین جان چندبار تکرار کردم رو توضیح نمی دادید.
    آخرین ویرایش به وسیله (while(c=1) printf(cpp=0 : یک شنبه 28 اردیبهشت 1393 در 10:24 صبح

کاربر دائمی
    محل زندگی
    35°41′46″N 51°25′23″E

دوستان یه نگاهی به زبان Haskell بیاندازید اگه ندیدید... اگر هم مثال هاش رو ببینید خوب متوجه می شید که داشتن دانش ریاضی بیش تر چه قدر در برنامه نویسی می تونه کمکتون کنه... Haskell که اصلا یه پله از بقیه بالاتره در این زمینه!... یه زبان Functional قدرت مند هست... اگه شروع کنید به یادگیریش شاید اصلا به ریاضی علاقه ی بیش تری پیدا کنید... ولی قبلش باید یه سطحی از دانش ریاضی رو داشته باشید که بتونید شروع کنید و لذت ببرید...
    به جای این که کلی کد بزنید و بگید چه طوری می شه به خواسته تون برسید، برای Haskell خواسته تون رو تعریف کنید و بهش برسید! یه جورایی، سوال اصلی 'چی' هست نه 'چگونه'...!

کاربر دائمی آواتار sa1378
    محل زندگی
    شاهی

من که برای المپیاد کامپیوتر برنامه نویسی میکنم کلا فقط ریاضی هست
    ولی برنامه نویسی گرافیکی مثلا با vb خیلی کمتر ریاضی میخواد

صفحه 2 از 2 اولاول 12

تاپیک های مشابه

1. سوال: برنامه نویسی یک عبارت ریاضی
    نوشته شده توسط mojtaba_dehghan در بخش برنامه نویسی با زبان C و ++C
    پاسخ: 2
    آخرین پست: یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 18:38 عصر
  2. یک حقه ریاضی برای برنامه نویسی (مقالات آموزشی)
    نوشته شده توسط new_sra در بخش مباحث و مقالات فراگیر مهندسی نرم افزار
    پاسخ: 7
    آخرین پست: سه شنبه 03 خرداد 1390, 16:02 عصر
  3. آموزش: اموزش ویدئویی استفاده از چند تابع ریاضی در برنامه نویسی
    نوشته شده توسط mmd2009 در بخش C#‎‎
    پاسخ: 0
    آخرین پست: دوشنبه 14 تیر 1389, 14:07 عصر
  4. نکته های برنامه نویسی
    نوشته شده توسط JavanSoft در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 2
    آخرین پست: یک شنبه 14 تیر 1383, 12:24 عصر
  5. زبان برنامه نویسی جدید AFP یا Active Foxpro Pages