صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 50

نام تاپیک: جبیر 2 با هسته و ساختار کاملا مستقل در سورسفورج

جبیر 2 با هسته و ساختار کاملا مستقل در سورسفورج

با سلام.
    در پست های قبلی به کرات در مورد جبیر 2 نوشتم. حقیقتش FreeBSD حسابی ناامیدم کرده بود و دوست داشتم به لینوکس برگردم و دوباره ریمستر اوبونتو رو بدم بیرون. تا اینکه ، یکی از سورسهایی که قبلا دستکاری کرده بودم رو کامپایل کردم و به این رسیدم :
    بعد از اون ، دوست داشتم بیشتر و بیشتر دست کاری کنم تا به چیز مطلوبی که میخوام برسم ، نه تنها یک نام کرنل ، بلکه سایر بخش ها رو هم دستکاری کردم تا بتونم یک BSD کاملا مستقل برای خودم درست کنم.
    یکی از بهترین BSD های غیرمعروف، MidnightBSD هست. سعی کردم دستکاری های اون در سورس FreeBSD رو دوباره انجام بدم ، و بعدش هم برسم به اینکه نصاب رو تغییر بدم. در نهایت یک دیسک ساختم و به این رسیدم :
    بعد از نصب ، شروع کردم به تست نرم افزارهای لازم. X.org و XFCE4 رو روش نصب کردم و بعدش هم فایرفاکس و لیبرآفیس. هم چنین آپاچی رو دارم تست میکنم و همه چیز به خوبی روی این سیستم عامل جدید کار داده.و از همه مهم تر ، هزینه ای بابت سرور دیگه پرداخت نمیکنم و روی سورسفورج قرارش دادم. برای دانلود از سورسفورج کلیک کنیدهنوز وبسایت بین المللی رو آپدیت نکردم ان شا الله بزودی :)

منبع : http://haghiri75.com/?p=656

نقل قول: جبیر 2 با هسته و ساختار کاملا مستقل در سورسفورج

نکات انتشار و ریلیز رسمی : http://haghiri75.com/?p=658

تا الان قریب به 110 دانلود از سورسفورج از کشورهای مختلف داشته :).

برای بردهای کوبی برد هم آماده شد :
    http://haghiri75.com/?p=665

برای بردهای رزبری پای هم آماده شد :
    http://haghiri75.com/?p=667

نسخه ۲.۰.۱ منتشر شد : http://jabirproject.org/archives/153

معرفی رابط کاربری کادمیم : http://jabirproject.org/archives/182

دموی رابط کاربری کادمیم : http://jabirproject.org/archives/186

و بزودی هم یک سورپرایز دیگه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    35°41′46″N 51°25′23″E

سلام دوست عزیز!
    این CadmiumUI چیز جالبی هست... می شه یه مقدار در موردش توضیح بدید...؟

همونطور که میدونید، با HTML5 میتونید تقریبا برای هر پلتفرمی، برنامه نیتیو بسازید. این یکی از ویژگی های خوب این زبان هست، ما هم قصد داریم رابط گرافیکیمون که از X استفاده میکنه رو، به کمک مرورگر فایرفاکس (یا شایدم یک فورک از کرومیوم (نه کروم) ) بصورت native اجرا کنیم. هدف از این کار، این هست که کاربر تا زمانی که اینترنت داره و قصد انجام کارهای خاص و حساس و حرفه ای نداره، به سیستمش فشار نیاره (اگر میخواید منظور من رو کاملا درک کنید، فقط چند ساعت PC-BSD رو نصب کنید تا ببینید چه فشاری به CPU, RAM و سایر اجزا وارد میکنه محیط گرافیکیش).
    همچنین، برنامه هایی که برای مرورگرهایی مثل کروم نوشته شده، عمدتا قابلیت اجرا بصورت یک وبسایت یا بهتره بگم وب اپلیکشن رو دارند و به خوبی با HTML5 سازگار میشن، یعنی میشه انداختشون توی یک iframe و لودشون کرد (اگر کادمیم رو تست کرده باشید حتما دیدید که چه کردیم).
    کل تلاش تیم ما این بوده که با حداقل دانش برنامه نویسی بتونیم بهترین ها رو خلق کنیم، و در کارمون هم بحمد الله موفق بودیم تاکنون!

کل تلاش تیم ما این بوده که با حداقل دانش برنامه نویسی بتونیم بهترین ها رو خلق کنیم، و در کارمون هم بحمد الله موفق بودیم تاکنون!
    شما کار بسیار بزرگی انجام دادید و انشاا.. موفق باشید. ایرادی که به کار شما گرفته میشه اینه که سایتتون فارسی نیست. وگرنه تا دلتون بخواد سیستم عامل با قابلیت های گوناگون توی distrowatch موجود هست. به فکر تبلیغات و راهنمایی های کاربردی فارسی باشید. مطمئنا قشر خوبی از شما استقبال خواهد کرد.

با HTML5 میتونید تقریبا برای هر پلتفرمی، برنامه نیتیو بسازید
    ؟

رابط گرافیکیمون که از X استفاده میکنه رو، به کمک مرورگر فایرفاکس (یا شایدم یک فورک از کرومیوم (نه کروم) ) بصورت native اجرا کنیم
    بعد خود فایرفاکس و کروم از چی استفاده کنه برای رندر؟!!!
    بعد یه سوال میخوای x رو به کمک firefox یا کروم اجرا کنی؟!

هدف از این کار، این هست که کاربر تا زمانی که اینترنت داره و قصد انجام کارهای خاص و حساس و حرفه ای نداره، به سیستمش فشار نیاره
    بعد قراره با browser جلوی فشار رو بگیری؟!

همچنین، برنامه هایی که برای مرورگرهایی مثل کروم نوشته شده، عمدتا قابلیت اجرا بصورت یک وبسایت یا بهتره بگم وب اپلیکشن رو دارند و به خوبی با HTML5 سازگار میشن، یعنی میشه انداختشون توی یک iframe و لودشون کرد (اگر کادمیم رو تست کرده باشید حتما دیدید که چه کردیم).
    یعنی بیخیال ۹۹ درصد برنامه ها؟!

از ایردات فنی هم بگذریم کل ایده از پایه اشتباه هست. نمی دونم چطور ادعا دارید که موفق بودید. اما با قسمت اول جمله کاملا موافق هستم.

شاید منظورشون حرکت به سمت webOS باشه.(البته فقط GUI)

نقل قول نوشته شده توسط pswin.pooya مشاهده تاپیک
    ؟

بعد خود فایرفاکس و کروم از چی استفاده کنه برای رندر؟!!!
    بعد یه سوال میخوای x رو به کمک firefox یا کروم اجرا کنی؟!

بعد قراره با browser جلوی فشار رو بگیری؟!

یعنی بیخیال ۹۹ درصد برنامه ها؟!

از ایردات فنی هم بگذریم کل ایده از پایه اشتباه هست. نمی دونم چطور ادعا دارید که موفق بودید. اما با قسمت اول جمله کاملا موافق هستم.
    ۱. دیگه هر بچه ای از این اطلاع داره که ابتدا X ران میشه و بعد مرورگر رو توی اون ران میکنن. مثل گوگل کروم او اس و سایر او اس های موجود و مشابه.
    ۲. یک فضای خالی X + یک فایرفاکس یا کروم، به همراه نهایتا اوپن باکس فشار بسیار کمتری به سیستم میاره، در مقایسه با KDE یا GNOME.
    ۳. نه، اگر پست بنده در وبلاگ رو بخونید، حتما متوجه خواهید شد حرکت به سمت وب، تنها بخشی از کار ماست، و بیشتر تلاش ما روی این بوده که میزکارهای گرافیکی هم در کنار این Cadmium UI هم در دسترس باشن.
    ۴. همینقدر که در جشنواره های مختلف داخلی ازمون تجلیل شده و همچنین سایت های ایرانی و خارجی باهامون مصاحبه کردن، خودش نمایانگر موفقیت بوده.

در مورد HTML5 و برنامه های Native :
    با استفاده از ابزارهایی مثل PhoneGap میتونید به سادگی برنامه های Native تهیه کنید، یا خودتون پلتفرمی تهیه کنید که اینگونه باشه.

نقل قول نوشته شده توسط emadrezvani مشاهده تاپیک
    شما کار بسیار بزرگی انجام دادید و انشاا.. موفق باشید. ایرادی که به کار شما گرفته میشه اینه که سایتتون فارسی نیست. وگرنه تا دلتون بخواد سیستم عامل با قابلیت های گوناگون توی distrowatch موجود هست. به فکر تبلیغات و راهنمایی های کاربردی فارسی باشید. مطمئنا قشر خوبی از شما استقبال خواهد کرد.
    باید خدمتتون عرض کنم که ما اوایل کار به صورت گسترده کارمون رو در وبسایتهای فارسی زبان آغاز کردیم، و وب انگلیسی خیلی خیلی تشریفاتی بود! اما بعد از مدتی دیدیم که بازار نرم افزار آزاد ایران، و ساختن توزیع خیلی داغ شده و روز به روز کسانی که هیچی از لینوکس نمیدونن و اومدن با UCK و ابزارهای مشابه یک توزیع ساختن، شاخ شدن برای ما (نمونش همون قاصدک). ما سوییچ کردیم به کرنل BSD و بعد تونستیم با Fork کردن کدپایه (codebase) این سیستم عامل، هسته خودمون رو داشته باشیم که از خیلی جهات (به خصوص کانفیگ پیشفرض) از FreeBSD و PC-BSD بهتر عمل کرده. ولی مشکل اینه که کسانی که در عرصه BSD در ایران فعال هستند، اصولا کسانی هستن که از این سیستم عامل پول در میارن، و خب طبیعتا FreeBSD که قریب به ۲۵ ساله داره توسعه داده میشه و کلی ویژگی مثبت (از نظر پشتیبانی و معنوی) داره رو ول کنن و بچسبن به کار ما.
    از طرفی، در فرومهای با محوریت «برنامه نویسی سیستم عامل» هم افرادی هستند که سیستم عامل های ساده ای نوشتن ولی چون از صفر نوشتنش، احساس «خود ریچی پنداری» (ر. ک دنیس ریچی، ویکیپدیا) بهشون دست داده و از کوچک ترین حرکتی (حتی حرکت هایی که به شکل ایده هستن و عملی نشدن) ایرادات بنی اسراییلی (کاش بنی اسراییلی! ایراداتشون داعشی هست دیگه :|) میگیرن و سعی در خرد کردن طرف مقابل دارند.
    به همین دلایل، ما کار فارسی رو زمانی آغاز میکنیم که تبدیل به یک برند ثبت شده بین المللی شده باشیم و اون روز هم نزدیکه

از طرفی، در فرومهای با محوریت «برنامه نویسی سیستم عامل» هم افرادی هستند که سیستم عامل های ساده ای نوشتن ولی چون از صفر نوشتنش، احساس «خود ریچی پنداری» (ر. ک دنیس ریچی، ویکیپدیا) بهشون دست داده و از کوچک ترین حرکتی (حتی حرکت هایی که به شکل ایده هستن و عملی نشدن) ایرادات بنی اسراییلی (کاش بنی اسراییلی! ایراداتشون داعشی هست دیگه :|) میگیرن و سعی در خرد کردن طرف مقابل دارند.
    همیشه هست و خواهد بود ... شما کارت و انجام بده. حتی اگه دانشتون هم کم باشه بازم ادامه بده. اشتباهات توی کار بیرون میاد. صرف کاربر BSD بودن آدم رو حرفه ای نمی کنه. حالت بد موضوع اینه که شما در بدترین شرایط مسلط به خیلی از موارد ساختار BSD میشید.
    همیشه گوش شنوا برای انتقاد و حتی بد و بیراه داشته باشید !!‌ همین ها باعث پیشرفت میشه.
    امیدوارم توی کارتون پیشرفت کنید.(البته شما هم یه مقدار از خود ریچی پنداری باید فاصله بگیری‌)

همیشه هست و خواهد بود ... شما کارت و انجام بده. حتی اگه دانشتون هم کم باشه بازم ادامه بده. اشتباهات توی کار بیرون میاد. صرف کاربر BSD بودن آدم رو حرفه ای نمی کنه. حالت بد موضوع اینه که شما در بدترین شرایط مسلط به خیلی از موارد ساختار BSD میشید.
    همیشه گوش شنوا برای انتقاد و حتی بد و بیراه داشته باشید !!‌ همین ها باعث پیشرفت میشه.
    امیدوارم توی کارتون پیشرفت کنید.(البته شما هم یه مقدار از خود ریچی پنداری باید فاصله بگیری‌)
    ۱. دوست عزیز کاربر BSD بودن کسی رو حرفه ای نمی کنه، و من هیچ ادعایی روی این ندارم :)
    ۲. فورک کردن BSD کاری نیست که فقط ما انجام داده باشیم. شرکت بزرگی مثل Apple سیستم عاملش رو از BSD فورک کرده و باقیش رو خودش ساخته (که البته خیلی از لایبرری هاش رو از BSD و UNIX به ارث برده) و نام Darwin روی هسته گذاشته، ما هم سیستم عامل خودمون رو فورک کردیم و اسم JabirOS رو روی کل سیستم عامل گذاشتیم! و البته کارای ما فرق بسیاری با اپل داره :
    الف. محصول ما متن باز و رایگانه و نه تجاری و کدبسته.
    ب. ما همیشه همه جا هستیم (همین الان توی فروم های کوبی برد، رزبری پای، ... هم هستم) و همه جا شخصا جواب سوالات و شبهات رو میدم.

به همین دلایل، ما کار فارسی رو زمانی آغاز میکنیم که تبدیل به یک برند ثبت شده بین المللی شده باشیم و اون روز هم نزدیکه
    همونها که بهشون میگین بنی اسرائیلی:

1. اسم MikeOS رو عوض نمی کنن و نمی گین سیستم عامل ...
    2. به توزیع لینوکس نمی گن سیستم عامل ملی
    3. به اپ IOS نمی گن شبیه ساز سیستم عامل پاسارگارد!!! (کاش لااقل app هم ارزشش رو داشت)
    4. با شیپور و ... راه نمی افتن برای یه توزیع اونم نه از پایه کنفرانس بذارن
    5. فرق کنفراس و همایش رو میدونن
    6. ایده غیر عملی نمی ترکونن که فقط بگن ایده داشتم ها!!! و بعدش مجبور شن یگن حمایت نمی کنن و از ایده من ایراد میگیرن.
    7. اگه ازشون ایراد بگیرن دلیلش رو میپرسن

با HTML5 میتونید تقریبا برای هر پلتفرمی، برنامه نیتیو بسازید

برادر من با HTML 5 برنامه native نمی نویسن. میشه از html5 در کنار برنامه های native استفاده کرد.

با استفاده از ابزارهایی مثل PhoneGap میتونید به سادگی برنامه های Native تهیه کنید، یا خودتون پلتفرمی تهیه کنید که اینگونه باشه.
    بعد الان میخوای با PhoneGap اینکار رو بکنی؟! این یه فریم ورک هست که اجازه میده شما بتونید برنامه های نه کاملا native با JS و CSS و HTML5 بسازید در حقیقت این فریم ورک برنامه native نمی سازه بلکه یه web view تولید میکنه که توش html 5 و ... رو رندر میکنه (مثل Qt) ولی کد js و ... رو تبدیل به native نمیکنه. کاری که این فریم ورک ها انجام میدن اینه که HTML 5 و ... رو توسعه میدن و یکسری js برای هر پلتفرم فراهم میکنن تا بتونید یه توابع یا بهتر بگم فقط امکاناتی که برنامه های native در گوشی و ... دارن اسنفاده کنید.

خب برگردیم به ایده شما. من بازهم موندم ایده نوین شما چیه؟! استفاده از مرورگر برای مثلا desktop env یا wm ؟!
    استفاده از مرورگر برای افزایش کارایی (سرعت و ... ) ؟ که تا اونجا که من میدونم یکی از بدترین کارایی ها رو داره!!!

من فکر کنم اگر انرژیتون رو فقط به یادگیری و مطابعه متمرکز کنید خیلی بهتر باشه. چون هنوز خیلی زود هست تا اینکه بخوایید به ایده پردازی اونم در این حیطه فکر کنید. مخصوصا اگر ایده فنی باشه. برای کار در حیطه سیستم عامل لااقل در حد کم هم باشه با از همه چی کامپیوتر سر در بیارید. اینکه توزیع لینوکس و یا FreeBSD و MikeOS رو دوباره کامپابل کنید خوبه اما اینکار رو هر روز بخوایید تکرار کنید فقط زمان خودتون رو هدر می دید. و بدتر از اون ادعا هست. اسم سیستم عامل ایرانی و ملی و ... دادن به کدی که حتی برنامه نویسهاش نمی دونن ایران کجای نقشه هست یکم زشت هست. لااقل توی هسته تغییر می دادین (به غیر از تغییر رشته ها) و میگفتین فلان امکان رو به هسته اضافه کردم باز یه چیزی اما وقتی حتی نمی تونید یه داریور ساده رو هم بنویسید یا یه ماژول کاربردی هم اضافه کنید که دیگه سر جای خودش.

تنها یک نام کرنل ، بلکه سایر بخش ها رو هم دستکاری کردم تا بتونم یک BSD کاملا مستقل برای خودم درست کنم.
    بعد واقعا میخوام بدونم چی رو در هسته تغییر دادی. لطفا یک شرح به همراه اسم فایل ها هم بذار تا ما هم استفاده کنیم از هسته کاملا مستقل شما.

و بدتر از اون ادعا هست. اسم سیستم عامل ایرانی و ملی و ... دادن به کدی که حتی برنامه نویسهاش نمی دونن ایران کجای نقشه هست یکم زشت هست. لااقل توی هسته تغییر می دادین (به غیر از تغییر رشته ها) و میگفتین فلان امکان رو به هسته اضافه کردم باز یه چیزی اما وقتی حتی نمی تونید یه داریور ساده رو هم بنویسید یا یه ماژول کاربردی هم اضافه کنید که دیگه سر جای خودش
    تنها یک نام کرنل ، بلکه سایر بخش ها رو هم دستکاری کردم تا بتونم یک BSD کاملا مستقل برای خودم درست کنم.

.
    بنده هم جواب می خوام.بخصوص در تغییرات هسته مستقل.

1. اسم MikeOS رو عوض نمی کنن و نمی گین سیستم عامل ...
    2. به توزیع لینوکس نمی گن سیستم عامل ملی
    3. به اپ IOS نمی گن شبیه ساز سیستم عامل پاسارگارد!!! (کاش لااقل app هم ارزشش رو داشت)
    4. با شیپور و ... راه نمی افتن برای یه توزیع اونم نه از پایه کنفرانس بذارن
    5. فرق کنفراس و همایش رو میدونن
    6. ایده غیر عملی نمی ترکونن که فقط بگن ایده داشتم ها!!! و بعدش مجبور شن یگن حمایت نمی کنن و از ایده من ایراد میگیرن.
    7. اگه ازشون ایراد بگیرن دلیلش رو میپرسن
    ۱. در مورد این حرفی ندارم، اون سیستم عامل حتی در وبسایت مایک او اس هم معرفی شد ;)
    ۲. ما هیچوقت از این لفظ استفاده نکردیم
    ۳. IOS (با حروف تماما بزرگ) سیستم عامل سیسکو هست و ما هیچوقت اپلیکشنی برای اون نساختیم، ما برای iOS اپل اپلیکشن درست کردیم و قصد هم تست محیطی بود که قصد داشتیم برای موبایل طراحی کنیم.
    ۴. اون به درخواست مسوولین آموزش و پرورش هرمزگان بود.
    ۵. همونا بدونن برای ما کافیه
    ۶. دوست دارم بیشتر توضیح بدید!
    ۷. ایراد! نه تز الکی

برادر من با HTML 5 برنامه native نمی نویسن. میشه از html5 در کنار برنامه های native استفاده کرد.
    د الان میخوای با PhoneGap اینکار رو بکنی؟! این یه فریم ورک هست که اجازه میده شما بتونید برنامه های نه کاملا native با JS و CSS و HTML5 بسازید در حقیقت این فریم ورک برنامه native نمی سازه بلکه یه web view تولید میکنه که توش html 5 و ... رو رندر میکنه (مثل Qt) ولی کد js و ... رو تبدیل به native نمیکنه. کاری که این فریم ورک ها انجام میدن اینه که HTML 5 و ... رو توسعه میدن و یکسری js برای هر پلتفرم فراهم میکنن تا بتونید یه توابع یا بهتر بگم فقط امکاناتی که برنامه های native در گوشی و ... دارن اسنفاده کنید.
    این لینک هفت مورد از چهارچوب ها رو با قابلیتهاشون رو توضیح داده : http://www.gajotres.net/top-7-mobile...l5-frameworks/

خب برگردیم به ایده شما. من بازهم موندم ایده نوین شما چیه؟! استفاده از مرورگر برای مثلا desktop env یا wm ؟!
    استفاده از مرورگر برای افزایش کارایی (سرعت و ... ) ؟ که تا اونجا که من میدونم یکی از بدترین کارایی ها رو داره!
    من به اندازه کافی این رو براتون توضیح دادم، حالا داره کم کم میشه قضیه میخ آهنین و سنگ و رابطشون باهم کاری ندارم، ولی گفتم که میزکارهای کامل مثل KDE یا GNOME نسخه های جدیدشون خیلی با BSD هماهنگ نیستن. کافیه از دایره اوبونتو پاتون رو بیرون بزارید و برای چند ساعت PC-BSD رو با KDE اجرا کنید و تفاوتش رو با اوبونتو+KDE تجربه کنید و ببینید حتی از یک کامپیوتر با منابع بالا هم چه کاری میکشه! و چه بلایی سرش میاره. هدف ما یک رابط وب بیس + یک میزکار سبک در کنارش برای کار آفلاین هست و این رو توضیح دادم .

سم سیستم عامل ایرانی و ملی و ... دادن به کدی که حتی برنامه نویسهاش نمی دونن ایران کجای نقشه هست
    احتمالا شما از اون پان-ترکیست ها هستید (با توجه به محل سکونتتون دارم میگم) و دوست دارید بصورت مداوم ایران و ایرانی رو بکوبید و از دولت های جعلی جمهوری آذربایجان و ترکیه حمایت کنید. عرضم به خدمتتون که الان در توسعه دهنده های هسته FreeBSD هم ایرانی هست و وقتی توی کانال IRC خودت رو ایرانی معرفی کنی تنها نیستی و همه ازت به بهترین شکل استقبال میکنن

بعد واقعا میخوام بدونم چی رو در هسته تغییر دادی. لطفا یک شرح به همراه اسم فایل ها هم بذار تا ما هم استفاده کنیم از هسته کاملا مستقل شما.
    سورسها در گیتهاب موجوده : https://github.com/prp-e/JabirOS-source

و میتونید با بازخوانی سورس، به خوبی متوجه تغییرات بشید

احتمالا شما از اون پان-ترکیست ها هستید (با توجه به محل سکونتتون دارم میگم) و دوست دارید بصورت مداوم ایران و ایرانی رو بکوبید و از دولت های جعلی جمهوری آذربایجان و ترکیه حمایت کنید. عرضم به خدمتتون که الان در توسعه دهنده های هسته FreeBSD هم ایرانی هست و وقتی توی کانال IRC خودت رو ایرانی معرفی کنی تنها نیستی و همه ازت به بهترین شکل استقبال میکنن
    توهین ممنوع ! حداقل تا این حد بدونید که آقای شاهین فعالیتی که در موضوع سیستم عامل انجام دادن بهتر از کار اون کسانی هست که دم از طراحی سیستم عامل ملی/ ایرانی زدن !!! IRC شما کجاست ؟!!!

غیر منطقی ترین جواب بود. تغییرات علمی بگید. با دوتا commit که نمیشه ...

توهین ممنوع ! حداقل تا این حد بدونید که آقای شاهین فعالیتی که در موضوع سیستم عامل انجام دادن بهتر از کار اون کسانی هست که دم از طراحی سیستم عامل ملی/ ایرانی زدن !!! IRC شما کجاست ؟!!!
    توهین؟ من توهینی نکردم

IRC من #jabirproject روی سرور FreeNode هست که به خاطر غیرفعال بودن فعلا در حال خاک خوردنه!

غیر منطقی ترین جواب بود. تغییرات علمی بگید. با دوتا commit که نمیشه ...
    من لینک گیتهاب دادم که برید و کدها رو بخونید، نه اینکه فقط کامیتها رو ببینید!

من لینک گیتهاب دادم که برید و کدها رو بخونید، نه اینکه فقط کامیتها رو ببینید!
    علمی نیست. بنده اگه طراح یک سیستم عامل باشم(یا حداقل ادای اونو داشته باشم) باید در مورد ساختار و یا تغییرات جدید اون بتونم با منتقدان بحث کنم.
    شما بگید فلان بخش مشکل داشت من رفع کردم و یا بخش جدیدی اضافه کردم. یا اصلا یه توزیع جدید هست و ...

علمی نیست. بنده اگه طراح یک سیستم عامل باشم(یا حداقل ادای اونو داشته باشم) باید در مورد ساختار و یا تغییرات جدید اون بتونم با منتقدان بحث کنم.
    شما بگید فلان بخش مشکل داشت من رفع کردم و یا بخش جدیدی اضافه کردم. یا اصلا یه توزیع جدید هست و ...
    عزیز من سورس رو دادم بهت بری بخونی میگی علمی نیست؟ عجبا :|

عزیز من سورس رو دادم بهت بری بخونی میگی علمی نیست؟ عجبا :|
    بله علمی نیست !!
    تغییرات خودتون رو بگید. بگید فلان جا مشکل داشت من رفع کردم. بگید اضافه کردم. و ...
    کلی آدم توی این انجمن هست که این حرف من رو تایید کنه!‌ باید diff بگیرم تا بهت بگم چکار کردی ؟!

۶. دوست دارم بیشتر توضیح بدید!

احتمالا شما از اون پان-ترکیست ها هستید (با توجه به محل سکونتتون دارم میگم) و دوست دارید بصورت مداوم ایران و ایرانی رو بکوبید و از دولت های جعلی جمهوری آذربایجان و ترکیه حمایت کنید.
    1. افتخار میکنم که ایرانی هستم.
    2. افتخار میکنم که از قوم ترک (آذری) هستم.
    3. نه از آذربایجان حمایت میکنم و نه ترکیه اما همنطور که نمی ذارم کسی به کشور و ... من توهین کنه نمی ذارم کسی هم به کشورها و قومیت های دیگه توهین کنه.

من افتخار میکنم از قومی هستم که تاریخ نوشتیم. همیشه تحت هر شرایط پشت سر هم بودیم با شجاعت و اتکا بهم تونستیم با مشکلاتومن کنار بیایم. ما به خودمون افتخار میکنیم و مطمئنم لایقش هم هستیم.

احتمالا شما از اون پان-ترکیست ها هستید (با توجه به محل سکونتتون دارم میگم) و دوست دارید بصورت مداوم ایران و ایرانی رو بکوبید
    محل سکونت من (تبریز) شهری هست با 5000 سال قدمت و خاندانهای زیادی (از جمله صفوی)
    محل سکونت من (تبریز) شهری هست که برای ایران همه چیز خودش رو فدا کرده و میکنه
    محل سکونت من (تبریز) شهری هست که مردمش توی مشروطه از گشنگی مردن اما دروازه شهر رو باز نکردن تا آزاد بودن رو معنی کنن.
    محل سکونت من (تبریز) شهری هست که 50 بار جلو حمله عثمانی ایستاد و چاهای آب رو پر از خاک کردن، علوفه ها رو آتیش زدن تا لشکر عثمانی نتونه آب و غذا تامین کنه و وارد ایران بشه.
    محل سکونت من (تبریز) شهری هست که یکی از برگترین لشکرهای ایران (عاشورا) رو فرستاد تا خرمشهر آزاد شه.
    محل سکونت من (تبریز) شهری هست که مردمش کمترین خلاف رو داخل ایران انجام میدن.
    محل سکونت من (تبریز) شهری هست که امنترین شهر ایرانه
    محل سکونت من (تبریز) شهری هست که مردمش بجای گدایی کار میکنن.

سرزمین ما متر به مترش افتخارات پدران ماست. متر به مترش داستان شجاعت های ماست. متر به مترش نشان اصالت ماست.

ما احتیاجی به کوبیدن کسی نداریم مخصوصا اگر اون کس کشوری باشه که همه چیز رو به پاش ریختیم و می ریزیم اگر مشکلی داشته باشیم مردونه میام جلو (مثل مشروطه). مردم ما اصیل و با شرف هستند.

بنده هم جواب می خوام.بخصوص در تغییرات هسته مستقل.
    آقای رضوی

من بیخایل هسته کاملا مستقل شدم فقط میخوام اسم چند تا فایل و تغییراتی رو که توش داده رو بگه. من که میدونم تغییرات در حد تغییر رشته ها و کانفیگ است. و نه تنها خود سیستم عامل مستقل نیست تغییرات در هسته هم نداشتیم.

احساس میکنم اگه شما واقعا دانش طراحی سیستم عامل داشتید حتما پروژه BYOOS رو ادامه میدادید.
    به نظرم همین کار رو ادامه بدید و فقط بتونید درست اطلاع رسانی کنید. وقتی من سوال از تغییرات میپرسم علمی جواب بدید. بارها از خود من بابت سیستم عامل کوثر سوال شد که حتی جواب درستی واسه اون نداشتم(در برخی موارد علمش رو هم نداشتم). اما افراد رو پرت نکردم اونور. نمونش الان نویسنده و عضو گروه ما شده !!!

2. افتخار میکنم که از قوم ترک (آذری) هستم.
    فقط همین رو بدونین که آذری ها ترک نیستند و حتی زبان و فرهنگ آذری هم ترکی نیست. به من فارس شک دارید؟ اشکالی نداره بزرگترین ادیب آذری، احمد کسروی بزرگوار بارها این رو با ادله محکم اثبات کرده.

-----
    شما از من تغییرات رو خواستید، من هم به شما لینک گیتهاب رو دادم، فقط هم هسته نیست، همه سوراخ سمبه های سیستم عامل هم هست. الان هم کلی دوست و همکار از سراسر جهان هستند که منتظرن ما نسخه های اولیه CadmiumUI رو ارائه بدیم تا تستش کنن یا روی نسخه های قبلی JabirOS نصبش کنن، حداقل میتونم بگم کدوم کشورها بیشترین دانلودها رو داشته :
    لهستان، تایوان، ژاپن، روسیه، آلمان و آمریکا.
    مدرک هم بخواید میتونم براتون رو کنم ;)

فقط همین رو بدونین که آذری ها ترک نیستند و حتی زبان و فرهنگ آذری هم ترکی نیست. به من فارس شک دارید؟ اشکالی نداره بزرگترین ادیب آذری، احمد کسروی بزرگوار بارها این رو با ادله محکم اثبات کرده.

-----
    شما از من تغییرات رو خواستید، من هم به شما لینک گیتهاب رو دادم، فقط هم هسته نیست، همه سوراخ سمبه های سیستم عامل هم هست. الان هم کلی دوست و همکار از سراسر جهان هستند که منتظرن ما نسخه های اولیه CadmiumUI رو ارائه بدیم تا تستش کنن یا روی نسخه های قبلی JabirOS نصبش کنن، حداقل میتونم بگم کدوم کشورها بیشترین دانلودها رو داشته :
    لهستان، تایوان، ژاپن، روسیه، آلمان و آمریکا.
    مدرک هم بخواید میتونم براتون رو کنم ;)
    بحث رو به حاشیه نبرید.
    دوست عزیز و گرامی! مدارک و اسناد خودتون رو آرشیو کنید واسه یادگاری. شما وب سایت انگلیسی راه انداختید اونوقت دانلود از خارج نداشته باشید؟! مطمئن باشید اونایی هم که دانلود کردن یا حالیشون نبوده دارن با چی کار میکنن و یا کنجکاو بودن بدون تغییرات شما در این BSD چی بوده. اینو به جرات میگم قابل رد کردن هست نیست.
    اگه اینطور باشه که به دانلود استناد کنید. وبلاگ سیستم عامل من فارسی هست و آمار کشورهای خارجیش .... دانلود .... به قول خودتون نمونه ارائه کنم؟!

• کشور

درصد
    • ایران
      ۱۵۸۰
    • اروپا
      ۳۸۶۱
    • آمریکا
      ۳۲۹
    • صربستان
      ۵۲۹
    • آلمان
      ۴۵۰
    • فنلاند
      ۲۲۰

خب، کافیه در توییتر سرچ کنید JabirOS تا نقدهایی که به زبانهای اسپانیولی، تایلندی، ژاپنی، انگلیسی، اسکاندیناویایی (نروژی، سوئدی، دانمارکی، فنلاندی و ایسلندی) ، ترکی و حتی عربی نوشته شده رو بخونید :-)
    اگر فقط صرف کنجکاوی بود، مطمئن باشید بعدش نقد نمی نوشتن. همه نقدها رو که میشد با مترجم های ماشینی ازشون نتیجه درست و درمون گرفت خوندم. بعضیاشون ایرادات زیادی گرفتن و محض اطلاع، همه ایراداتشون رو نوشتم تا یکی یکی در نسخه های جدید رفع بشه.
    همچنین وبسایتهای معتبری مثل Phoronix, FreeBSD News و DiscoverBSD خبر ها رو منتشر کردند و همون اوایل که ما فقط یه تغییر اسم ساده (بهتر بگم احمقانه!) روی FreeBSD انجام داده بودیم DiscoverBSD با من مصاحبه کرد، اینا براتون کافی نیست تا پروژه رو یک پروژه شناخته شده جهانی معرفی کنم؟؟!

موضوع آمار و معرفی در سایت های دیگه نیست! آقا در یک پست تمام تغییرات خودتونو در این سیستم عامل(مخصوصا در هسته) بیان کنید. در غیر این صورت بنده در مورد این سیستم عامل فقط یه تغییر اسم میدونم !
    مهم این نیست که تغییر اسم باشه. من از اول توصیه کردم حتما این کار رو ادامه بدید و انشاا.. تغییرات اساسی هم توی هسته انجام بشه.

موضوع آمار و معرفی در سایت های دیگه نیست! آقا در یک پست تمام تغییرات خودتونو در این سیستم عامل(مخصوصا در هسته) بیان کنید. در غیر این صورت بنده در مورد این سیستم عامل فقط یه تغییر اسم میدونم !
    مهم این نیست که تغییر اسم باشه. من از اول توصیه کردم حتما این کار رو ادامه بدید و انشاا.. تغییرات اساسی هم توی هسته انجام بشه.
    گرچه با وجود سیستم های کنترل سورس چنین چیزی رو بیخود میدونم، ولی برای شما میگم :
    ۱. تغییر در اسم هسته (که دیگه در شاتها هم مشخصه)
    ۲. تغییر در کنترل انرژی (مصرف برق یا بهتر بگم باتری، برای لپتاپها)
    ۳. رفع مشکل دوگرافیکه ها تا حد زیاد

فعلا این سه تغییر، در اوایل کار انجام شده. به مرور زمان و با کمک رهبران پروژه DragonFly BSD که از دوستان صمیمی من هم هستن به سمتی میریم که سیستم عامل رو کاملا منحصر به فرد کنیم

همچنین وبسایتهای معتبری مثل Phoronix, FreeBSD News و DiscoverBSD خبر ها رو منتشر کردند و همون اوایل که ما فقط یه تغییر اسم ساده (بهتر بگم احمقانه!) روی FreeBSD انجام داده بودیم DiscoverBSD با من مصاحبه کرد، اینا براتون کافی نیست تا پروژه رو یک پروژه شناخته شده جهانی معرفی کنم؟؟!
    برادر من

توی اون وبلاگ طرق پرسیده هدف جیه؟ میگی secret
    بعد میگه فرق چیه؟ سوال رو می پیچونی

از وبلاگ ها که بگذریم

توی لینک زیر در موردش به اندازه کافی نقد شده. فکر نکنم به تویتر نیازی باشه:

https://forums.freebsd.org/viewtopic.php?t=39655

فقط خواهشا نه دیگه اسم persian بیار و نه ایرانی. این ملت آبرو داره

و یه خواهش دیگه کامنت کسی رو سانسور نکن جماعت بدجور شاکی شدن
    گرچه با وجود سیستم های کنترل سورس چنین چیزی رو بیخود میدونم، ولی برای شما میگم :
    یه سوال چه شکلی مصرف انرژی رو کم کردی و چه شکلی میتونی اثبات کنی؟ و سوال دوم مشکل دو گرافیکه بودن رو چه شکلی حل کردی؟!

تغییر چهارم که یادت رفته تغییر فایل readme هست

با فرض درست بودن ادعا هم خب تا اینجا که مربوط به هسته نیست.

خب دوتا موضوع اینجا مطرحه. یکی اینه که مثلا یک باگی و کمبودی توی مدیر کنترل مصرف انرژی وجود داره و شما اونو رفع کردید. یا اینکه شما کانفیک بهینه ای برای اون در نظر گرفتید.
    در مورد مشکل دوگرافیکه ها هم همین موضوع مطرحه.
    اگه رفتین به سمت درایور نویسی و تغییرات کد درایور ها که بسیار هم خوب!‌ اما اگه کانفیگ هست که بازم خوبه اما بهتره مدل خودتون رو بگید و بگید تغییرات چیها بودن.

خب دوتا موضوع اینجا مطرحه. یکی اینه که مثلا یک باگی و کمبودی توی مدیر کنترل مصرف انرژی وجود داره و شما اونو رفع کردید. یا اینکه شما کانفیک بهینه ای برای اون در نظر گرفتید.
    در مورد مشکل دوگرافیکه ها هم همین موضوع مطرحه.
    اگه رفتین به سمت درایور نویسی و تغییرات کد درایور ها که بسیار هم خوب!‌ اما اگه کانفیگ هست که بازم خوبه اما بهتره مدل خودتون رو بگید و بگید تغییرات چیها بودن.
    تعدادی از ماژولهای FreeBSD که مربوط به دوگرافیکه ها میشن (در واقع وقتی کاربر تنظیم کرده Switchable Graphics کاری که خودم کردم تا بتونم بازیهای ویندوزم رو به بهترین شکل اجرا کنم) به صورت پیشفرض لود نمیشن و کاری که خود FreeBSD انجام میده اینه که اون ماژول رو پیشنهاد میده به کاربر (البته در هندبوکش) و همون ماژولها رو ما بصورت پیشفرض لود کردیم، یعنی چیزی که در هسته بوده ولی لود نمیشده.
    در مورد انرژی هم از کانفیگ کرنل استفاده کردیم که در سورسها همه چیزش موجوده (نمیخواستم دوباره بفرستمتون سراغش ولی چون کار خودم نبود از کسی کمک گرفتم که مدرک BSDA داره تا هسته رو کانفیگ کنه).

تغییر چهارم که یادت رفته تغییر فایل readme هست
    خیلی مهم نیست. مال MidnightBSD و چندتا دیگه هم هنوز روی FreeBSD مونده :-). ترس هم نداره که، قبل از پرسیدن میفهمن از FreeBSD فورک شده

برادر من

توی اون وبلاگ طرق پرسیده هدف جیه؟ میگی secret
    بعد میگه فرق چیه؟ سوال رو می پیچونی

از وبلاگ ها که بگذریم

توی لینک زیر در موردش به اندازه کافی نقد شده. فکر نکنم به تویتر نیازی باشه:

https://forums.freebsd.org/viewtopic.php?t=39655

فقط خواهشا نه دیگه اسم persian بیار و نه ایرانی. این ملت آبرو داره

و یه خواهش دیگه کامنت کسی رو سانسور نکن جماعت بدجور شاکی شدن
    من نوشتم که اون مال کی هست، خیلی قدیمی هست و ما هم جوون و خام! اون پست انجمن FreeBSD هم همچنین.
    نظری رو اگر در وبلاگ خودم سانسور کنم، این حقمه! وگرنه وردپرس دکمه Trash رو قرار نمیداد

به قول یکی من دیگه حرفی ندارم !

ویرایش: حذف عکس.

آخرین ویرایش به وسیله emadrezvani : دوشنبه 23 تیر 1393 در 18:30 عصر دلیل: حذف عکس

این آقا چند وقت پیش اومده بود میگفت که کرنل نوشته، درحالیکه یک بوت لودر نوشته بود و نهایتش یه چیزی که دوتا جنگولک منگولک هم بهش اضافه شده بود.
    آخه کرنل با بوت لودر یا اون جنگولک بازیا چقدر فرق داره بنظر شما؟ اصلا قابل مقایسه هست از نظر حجم و پیچیدگی و علم و اصولی که نیاز داره؟ کسی که فرق و تعریف کرنل رو نمیدونه، بعد میخواد سیستم عامل توسعه بده؟ اونم کرنل های امروزی، مالتی تسکینگ، حافظه محافظت شده، و امکانات پیشرفته دیگری که نیاز دارن، تا بتونن یه چیزی بیشتر از اسباب بازی و سرگمی و آموزش سطح پایین باشن (تازه اینکه بتونن با کرنل های مدرن امروزی رقابت کند که بماند).
    اون موقع هم بهش ایراد گرفتم و بحث کردیم یادتون باشه.
    حالا معلوم نیست ایشون همیشه اینطور عجله داره و سطحیه، یا اینکه عمدی در این جار و جنجال ها و مطالب خلاف واقع داره.
    البته من در زمینهء توسعهء سیستم عامل تخصص و تجربه ای ندارم، ولی دیگه تا این حد اطلاعات عمومی دارم میفهمم که!
    البته بنظر بنده هم عاقلانه و شدنی اینه که روی استفاده از همین کرنل های موجود بازمتن کار بشه. ولی دیگه تغییر چندتا رشته و کانفیگ و تم و اینکه چه برنامه ها و سرویسهایی بالا بیان و نیان رو که توسعهء سیستم عامل و کرنل جدید و مستقل نمیگن به گمانم! بلد بودن کامپایل کردن و سرهم کردن ماجول ها و اجزاء یک چیزه، و توسعه به معنای واقعی (برنامه نویسی و تغییرات درونی خود کرنل و برنامه های دیگر سیستم عامل) چیز دیگر.
    الان نوشته با هسته و ساختار کاملا مستقل، یعنی چی دقیقا؟

رابط کاربری کادمیم به خوبی روی جبیر او اس کار میکند.

اطلاعات تکمیلی : http://jabirproject.org/archives/196

فورونیکس هم کادمیم رو معرفی کرد (البته فورونیکس خیلی خیلی نقادانه هست مطالبش) : http://www.phoronix.com/scan.php?pag...tem&px=MTc0MTM

فورونیکس هم کادمیم رو معرفی کرد (البته فورونیکس خیلی خیلی نقادانه هست مطالبش) : http://www.phoronix.com/scan.php?pag...tem&px=MTc0MTM
    واقعا برای من سواله. یه نفر چه شکلی میتونه از رو نره. من گفتم بعد از پست ۳۱ دیگه بیخیال میشی ( لااقل از رو میری)

باورم نمیشه که هنوز به این تبلیغات بیخود داری ادامه میدی. البته از یه نظر هم خوبه. فرض کن بازار یاب اینا بشی از گنجشک یه چیزی شبیه فضاپیما میسازی و به خورد این جماعت میدی.

یه سوال دیگه هم دارم. واقعا هدفت چیه؟! اینکه مثلا شهرت پیدا کنی؟ یا اینکه مثلا جماعت رو جیگر فرض کنی؟! یا ....

Muhammadreza Haghiri of the Jabir Project wrote into Phoronix today to share news about their Cadmium UI, a new HTML5 GUI they're trying to use for their BSD-forked operating system.
    شما خبر بهشون دادید یا خودشون فهمیدن و درج کردن؟!

Originally Posted by Muhammadreza Haghiri

BSD is the best choice for servers, but it's a "desktop environment", and not related to server
    ---------------------------------------------
    Pawlerson: Where do such bullshit come from? It is a known fact it has much lower server market share and this is because Linux has wiped it out from this market. Linux is known of being the best as a server.

I suppose bsd fanboys write about servers, because it's an only place bsd market share is little higher than 0,0%. However, if it's 5% it doesn't mean it's the best choice. What logic is this? I just checked: it doesn't even have 5%.

http://en.wikipedia.org/wiki/Usage_s...n_the_Internet
    به قول یارو کجا چنین حرف مزخرفی اومده ؟!

آقا این حرفت دیگه خیلی ...
    No, In fact, we claimed this advantage because Web-based games are more than native linux games, and that's only a joke .
    واقعا joke‌ ؟! بیخیال .... ارباب حلقه ها جوک ؟ Blender جوک‌؟ ....

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

تاپیک های مشابه

1. ساختار متغیر SINGLE یا Double در حافظه
    نوشته شده توسط zehs_sha در بخش برنامه نویسی با زبان C و ++C
    پاسخ: 1
    آخرین پست: پنج شنبه 25 مهر 1398, 12:08 عصر
  2. هسته جبیر ، هم اکنون بصورت کاربردی استفاده می شود.
    نوشته شده توسط prpe26 در بخش توسعه‌ی لینوکس و نرم افزارهای آزاد
    پاسخ: 0
    آخرین پست: چهارشنبه 17 اردیبهشت 1393, 21:24 عصر
  3. ساختار متغیر SINGLE یا Double در حافظه
    نوشته شده توسط zehs_sha در بخش برنامه نویسی در Delphi
    آخرین پست: سه شنبه 06 آبان 1382, 18:57 عصر
  4. ساختار متغیر SINGLE یا Double در حافظه
    نوشته شده توسط zehs_sha در بخش VB.NET
    آخرین پست: دوشنبه 05 آبان 1382, 05:34 صبح
  5. شبیه سازی ساختار نمایش درختی فهرست یک کتاب