صفحه 3 از 3 اولاول 123
نمایش نتایج 81 تا 101 از 101

نام تاپیک: تولید فایل اجرایی از فایل پایگاه داده (اکسس 2007)

کاربر دائمی آواتار AbbasSediqi
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: تولید فایل اجرایی از فایل پایگاه داده (اکسس 2007)

این هم مقایسه دوفایل یک نمونه( بدون هیچ Table یا Form ، دیتابیس خالی ) . یکی بدون password و دیگری دارای password

ضمیمه 120098

سلام

تخصص اصلی من VB هستش ولی قبلا مثل شما با اکسس کار می‌کردم، اما خب دیدم برنامه نویسی تجاری با اکسس خیلی خیلی محدودتر و دست و پاگیرتر از یک زبان برنامه نویسی است بنابراین سریعا اون رو رها کردم حتی تا یک مدتی گزارشاتم درون همون فایل اکسس بود ولی اونم تغییر دادم

ممکنه کسی که اکسس کار می‌کنه هم بتونه برنامه خوبی بنویسه و در بعضی موارد مثل تولید سریع فرم و گزارشات کارش راحت باشه ولی اصلا انعطاف پذیری و قدرت کار با یک زبان برنامه نویسی رو نداره و خیلی کارها با دردسر زیادی همراه میشه
    البته از این مدل ویزاردهای ایجاد فرم و گزارشات هم تو زبانهای برنامه نویسی فراوان پیدا میشه

زبان VB6 هم که کاملا مشابه اکسس است با امکانات بیشتر، یعنی دقیقا می‌تونید کدهای نوشته شده در اکسس رو درون VB6 کپی کنید و هیچ تغییری نیاز نیست

در نهایت طبق تجربه موکدا توصیه می‌کنم اگر قراره برنامه های تجاری بنویسید از زبانهای برنامه نویسی استفاده کنید و اصلا هم کارتون سخت نیست

اما در مورد موضوع این تاپیک و با توجه به اینکه خیلی ها ممکنه تاحالا برنامه های بزرگی در اکسس نوشته باشن که انتقالش به یک زبان برنامه نویسی مشکل باشه و برای اینکه موضوع پسورد و ... حل بشه یک راه حل دیگه علاوه بر راههای گفته شده در این تاپیک این هستش که روالهای پایه ای و اصلی برنامتون رو در زبان VB6 بنویسید و به صورت DLL در بیارید و در اکسس از اونها استفاده کنید، مثلا روالهای محاسباتی مهم و ... که خودتون با توجه به برنامه بهتر می‌دونید کدوم ها هستند، برای DLL هم می‌تونید به راحتی قفل بزارید (قفل لایسنس تلفنی یا سخت افزاری یا ...)که کسی نتونه استفاده کنه
    به این ترتیب حتی اگر فایلتون باز بشه کسی قادر به استفاده از اون نیست چون قسمتی از کارتون در اکسس نیست که کسی کپی کنه مثل اینکه قراره یک ماشین رو کپی کنید ولی وقتی در کاپوت رو باز کنید یک موتور کاملا پلمپ شده می‌بینید که به این راحتی ها قابل باز شدن نیست

البته این راهی که عرض کردم علاوه بر تدابیری هست که قبلا در خود اکسس انجام می‌دادید
    اگر من و شما هر كدوم يك چيز ياد داشته باشيم و به هم ياد بديم، حالا هر كدوم دو تا چيز ياد داريم ! http://www.ArminaCo.com

کاربر دائمی آواتار ایلیا آخوندزاده
    محل زندگی
    تبریز

ولی من از راهکار های استاتید در این تاپیک استفاده کردم ولی بازم مشکلی هست و اون اینه که صداهارو اجرا نمی کنه. باید فکر اساسی کرد.

کاربر دائمی آواتار ایلیا آخوندزاده
    محل زندگی
    تبریز

هیچ چیز غیر ممکن نیست تو بذار چون بازکردن رمزش سخته

منتظر تایید آدرس ایمیل

نقل قول نوشته شده توسط vbhamed مشاهده تاپیک
    سلام

تخصص اصلی من VB هستش ولی قبلا مثل شما با اکسس کار می‌کردم، اما خب دیدم برنامه نویسی تجاری با اکسس خیلی خیلی محدودتر و دست و پاگیرتر از یک زبان برنامه نویسی است بنابراین سریعا اون رو رها کردم حتی تا یک مدتی گزارشاتم درون همون فایل اکسس بود ولی اونم تغییر دادم

ممکنه کسی که اکسس کار می‌کنه هم بتونه برنامه خوبی بنویسه و در بعضی موارد مثل تولید سریع فرم و گزارشات کارش راحت باشه ولی اصلا انعطاف پذیری و قدرت کار با یک زبان برنامه نویسی رو نداره و خیلی کارها با دردسر زیادی همراه میشه
    البته از این مدل ویزاردهای ایجاد فرم و گزارشات هم تو زبانهای برنامه نویسی فراوان پیدا میشه

زبان VB6 هم که کاملا مشابه اکسس است با امکانات بیشتر، یعنی دقیقا می‌تونید کدهای نوشته شده در اکسس رو درون VB6 کپی کنید و هیچ تغییری نیاز نیست

در نهایت طبق تجربه موکدا توصیه می‌کنم اگر قراره برنامه های تجاری بنویسید از زبانهای برنامه نویسی استفاده کنید و اصلا هم کارتون سخت نیست
    با سلام و عرض ادب خدمت استاد vbhamed عزیز
    به نظرم با همین اکسس که خیلی ها آن را فقط بعنوان پایگاه داده می شناسند و نمی توان برنامه های زیبا و جذاب در این محیط پیاده کرد خیلی کارهای قشنگ و جذابی تهیه و طراحی نمود که در ظاهر با برنامه های تهیه شده در زبان های برنامه نویسی پیشرفته هیچ تفاوتی ندارد و تهیه این برنامه جذاب و دیدنی صرفاً از عهده اساتیدی همچون استاد پیروز مهر و استاد بهرامی بر می آید که در برنامه نویسی در محیط اکسس ید بالائی دارند .

ویدئو پست 18 همین تاپیک را ملاحظه بفرمائید!
    و یا تصاویر پست های آقای بهرامی در تاپیک زیر را ملاحظه بفرمائید ! خدا وکیلی تصور میشه انمونه های فوق در محیط اکسس تهیه شده باشد ؟
    راست چین نمودن منوهای اکسس ( منظورم منوهایی اافقی شامل پرونده ، امکانات و در برنامه برنامه است )یک موضوع حل نشده ای است که تا کنون در این تالار برای حل آن راهکاری ارائه نشده که در برنامه های آقای بهرامی بخوبی این مسئله حل شده
    موفق باشید

https://barnamenevis.org/showthread.p...25#post1985925

سلام
    دوست عزيزم
    من كه اشاره كردم با اكسس هم ميشه كارهاي خوبي انجام داد، اما از قديم گفتن هر كسي را بهر كاري ساختند، در مورد نرم افزارها هم همينطوره، مقايسه شما مثل اين مي‌مونه كه يك نفر گرافيست حرفه‌اي بخواد از بين فتوشاپ و كلي برنامه هاي گرافيكي ديگه كه بعضا كارهايي رو راحت تر از فتوشاپ انجام مي‌دن انتخاب كنه، مسلمه كه فتوشاپ يك برنامه پايه‌اي گرافيكي است و قطعا انتخاب حرفه اي هاست وگرنه تو اينترنت جستجو كنيد ببينيد شخصي پيدا شده با نقاش ويندوز چه نقاشيهاي حرفه اي و جالبي كشيده يا جالب تر از اون طرف با رنگبندي سلولهاي شيت اكسل نقاشيهاي زيبا كشيده ! ولي به نظر شما اين كار درسته ؟ حساب وقت بسيار گرانبها رو نمي‌كنيد

شما مشكل جالبي رو مطرح كرديد كه به قول شما تا كنون براش راهكاري ارائه نشده در حاليكه در زبانهاي برنامه نويسي اصلا به اين موضوعات پيش پا افتاده فكر نمي‌كنن و هم و غم برنامه نويس اين مسائل جزئي نيست، من هم كه گفتم در انجام كار حرفه اي با اكسس مطمئنا به دردسرهاي زيادي برمي‌خوريد كه تا شما بخواين دنبال حل اينطور مشكلات باشيد، برنامه نويسهاي زبانهاي برنامه نويسي برنامشون رو هم نوشتن و تحويل دادن

دوست گرامي، مشكل ما چند تا چيز هست، يكي عادت كردن به رويه خاصي براي انجام كارها و ترس از تجربه راههاي جديد و اصولي تر
    يعني فكر مي‌كنيم اگر به سراغ متد جديد بريم چون چيز زيادي بلد نيستيم توش مي‌مونيم و نمي‌تونيم كارمون رو انجام بديم در حاليكه همه اين امكانات براي راحتي ما طراحي شد و نياز هم نيست يكباره سوئيچ كنيد، كم كم مي‌تونيد از زبانهاي برنامه نويسي در كنار اكسس استفاده كنيد تا اينكه به طور كامل سوئيچ كنيد

ضمنا در مورد بانك اطلاعاتي الان بانك اطلاعاتي Jet ميكروسافت كه برنامه اكسس بر پايه اون كار مي‌كنه ديگه براي كارهاي امروزي زياد جوابگو نيست و Sql Server و Oracle و ... هستن كه بايد استفاده بشن

تابحال با كلاسها كار كردين، وراثت، چند ريختي، پلي مورفيسم و ...، كار با اينترنت چطور (منظورم وب سايت نيست بلكه برنامه اي كه با وب در ارتباطه)
    البته قصد من مطرح كردن چند اصطلاح دهن پر كن نيست، اينها هم تكنيك هايي هستن كه براي برنامه نويسي هاي نوين كاربرد دارن و كار برنامه نويس رو بسيار راحت و ساخت يافته مي‌كنن و امكان نوشتن برنامه هاي بهتري رو ميدن، شايد با آجر آجر روي هم گذاشتن به روش قديم بشه خونه قشنگي ساخت اما به نظر شما ميشه با اين روش برجهاي خيلي بلند و بزرگ ساخت، ضد زلزله باشه، امكانات مختلف از جمله آسانسور و شوتينگ زباله و ... ، بماند كه طرف الان با پرينتر سه بعدي سايز بزرگ يك خونه رو در 1 روز مي‌سازه !!!
    اگر هم بگيد ميشه با همون روش قديمي همه اينها رو ساخت حتما زمان، هزينه و نيروي كار بسيار زيادتري مي‌بره كه قابل توجيه نيست
    http://isna.ir/fa/news/92102413837/%...B9%D8%AF%DB%8C

http://www.chidaneh.com/news/%D8%B3%...%D9%88%D8%B2-0

در دنياي امروز كارها تخصصي شدن، بانك اطلاعاتي سيستم خودش رو داره، نرم افزار سيستم خودش، تازه حتي در سطح نرم افزار الان با معماري سه لايه نوشته ميشه : Data, Business Logic, Application ، حتي در خود لايه ها هم تقسيم بنديهايي وجود داره، مثلا شما به عنوان برنامه نويس با ديتابيس كار مي‌كنيد و اون رو مي‌سازيد ولي افرادي هستن كه روي افزايش سرعت ديتابيس، كوئري ها و ... كار مي‌كنن تا راندمان كلي كار رو افزايش بدن

و حالا تصور كنيد در اكسس همه اينها با هم بايد باشن و همه رو يك نفر مديريت كنه، مطمئنا در جايي به بن بست برمي‌خوريد و بعضي هاش هم اصلا قابل انجام نيست

البته كل موارد مطرح شده در بالا براي كسي هست كه قصدش برنامه نويس شدنه و مي‌خواد در آينده شغلش اين باشه و كار كنه وگرنه براي افرادي كه مي‌خوان نياز خاصي رو رفع كنن يا يك برنامه ساده بنويسن همون اكسس كاملا كفايت مي‌كنه

در پايان توضيحي از معماري 3 لايه هم ببينيد

Data Access Layer
    وظیفه این لایه برقراری ارتباط با منابع داده ای خارجی، مثل پایگاه داده می باشد. این لایه شامل یکسری آبجکت های داده ای است که اطلاعات را از منابع داده ای خارجی دریافت و یا به آنها ارسال می کنند.

Business Logic Layer
    این لایه همانند یک لایه واسط عمل می کند که اطلاعات را از برنامه دریافت می نماید و به لایه Data ارسال و یا نتایج تولید شده از درخواست های ارسالی را از لایه Data دریافت و به برنامه تحویل می دهد. کلیه قوانین سازمانی و شرایط حاکم بر سیستم در این بخش بررسی و کنترل می شوند.

Application Layer
    این لایه همان رابط های کاربری و فرمهایی است که کاربران سیستم با آنها سر و کار دارند.

نحوه ارتباط لایه ها با یکدیگر

درخواست های کاربر از لایه Application به لایه Business ارسال می گردد. لایه Business کنترل های لازم را بر روی اطلاعات انجام می دهد و در صورت صحت، درخواست را به لایه Data ارسال می نماید. لایه Data نیز با توجه به درخواست کاربر پردازش های لازم را بر روی داده ها انجام داده و نتیجه حاصله را به لایه Business تحویل می دهد. لایه Business نیز خروجی دریافتی از لایه Data را به لایه Application ارسال می نماید.

در واقع در این معماری لایه Application هیچ اطلاعاتی راجع به لایه Data ندارد و نمی تواند به آن دسترسی داشته باشد. همچنین لایه Data نیز هیچ اطلاعاتی راجع به لایه Application و Business ندارد. اما لایه Business چون به عنوان یک لایه واسط عمل می کند به هر دو لایه دسترسی و از آنها اطلاع دارد.

در زبانهای برنامه نویسی برای پیاده سازی هر لایه یک Class Library یا کتابخانه ای از کلاسها را ایجاد می نمایند.

مزایای استفاده از معماری 3 لایه

هر گونه تغییر در لایه Data یا منابع داده ای خارجی موجب می شود تا کمترین آسیب را به لایه های دیگر و ساختار برنامه وارد نماید.
    بخش بندی برنامه در چندین لایه که باعث کاهش پیچیدگی و حجم کد نویسی می گردد.
    تغییر، توسعه، نگهداری و پشتیبانی از نرم افزار در آینده به آسانی صورت می گیرد.
    هر لایه به صورت مستقل عمل می کند و هیچگونه وابستگی بین آنها وجود ندارد.
    امکان استفاده مجدد از کلاس های هر لایه در پروژه های دیگر
    تجزیه یک سیستم به چند زیر سیستم و توسعه سریعتر و آسان تر آن
    لایه Application با عبارات و دستورات پایگاه داده آمیخته نمی گردد
    قاعده Location Transparency (عدم مداخله و درگیری لایه ها با یکدیگر) حفظ می شود.
    اگر من و شما هر كدوم يك چيز ياد داشته باشيم و به هم ياد بديم، حالا هر كدوم دو تا چيز ياد داريم ! http://www.ArminaCo.com

کاربر دائمی
    محل زندگی
    قزوین

سلام
    دوست عزيزم
    من كه اشاره كردم با اكسس ....
    سلام جناب آقای فرجام فر

مطالب متعددی درج فرمودید که پاسخ دهی به اونها هم طولانیه و هم زمانبر , که تصور میکنم به دلیل مغایرت با عنوان اصلی تاپیک , مناسب هست در یک تاپیک مجزا مورد بررسی قرار بگیره

بنده هیچ تعهد و عرق خاصی به اکسس ندارم ولیکن به برخی ایرادهایی که وارد میشه , نقد وارد هستش , این رو هم خدمت شما عرض کردم تا بدونیم که متعصبانه در خصوص اکسس صحبت نمیکنم , بلکه صرفا زمینه تخصصی کار رو توضیح میدم و بس

مواردی رو مطرح فرمودید که برخی از اونها با واقعیات فنی اکسس همخوانی کاملی ندارند

تصور میکنم با نگاهی درست به فیلد کاری اکسس و محدوده کاربردی اون , میشه از دست زدن به قیاسهای نادرست , فارغ بشیم و راهنماییهایی کاملا روشن در زمینه محدوده کاربردی این محصول از مجموعه آفیس رو داشته باشیم

قیاسهایی که میبایست بر مبنای واقعیات جاری و نحوه عملکردی محصولات باشه

موفق باشید

منتظر تایید آدرس ایمیل

سلام
    دوست عزيزم
    من كه اشاره كردم با اكسس هم ميشه كارهاي خوبي انجام داد، اما از قديم گفتن هر كسي را بهر كاري ساختند، در مورد نرم افزارها هم همينطوره، مقايسه شما مثل اين مي‌مونه كه يك نفر گرافيست حرفه‌اي بخواد از بين فتوشاپ و كلي برنامه هاي گرافيكي ديگه كه بعضا كارهايي رو راحت تر از فتوشاپ انجام مي‌دن انتخاب كنه، مسلمه كه فتوشاپ يك برنامه پايه‌اي گرافيكي است و قطعا انتخاب حرفه اي هاست وگرنه تو اينترنت جستجو كنيد ببينيد شخصي پيدا شده با نقاش ويندوز چه نقاشيهاي حرفه اي و جالبي كشيده يا جالب تر از اون طرف با رنگبندي سلولهاي شيت اكسل نقاشيهاي زيبا كشيده ! ولي به نظر شما اين كار درسته ؟ حساب وقت بسيار گرانبها رو نمي‌كنيد
    سلام
    استاد عزیز ! آیا شما که یک برنامه نویس حرفه ای به زبان وی بی هستید برای هر برنامه ای که مشتری به شما سفارش آن را میدهد از ابتدا و بدون در نظر گرفتن برنامه هائیکه قبلاً طراحی و تهیه نموده اید شروع به کدنویسی و طراحی قسمت های مختلف آن می نمائید یا نه از الگو های طراحی شده قبلی خود برای تهیه برنامه جدید بهره برداری می کنید ؟
    زمان از دست رفته برای طراحی یک مورد خاص مثل طراحی اینترفیس یک برنامه در اکسس یکبار صورت می گیرد و برنامه نویس می تواند برای انواع برنامه ها از آن استفاده و بهره برداری نماید . و قرار نیست برنامه نویس برای هر برنامه ای یک سری کارهای اولیه همانند ایجاد فرم مخصوص دسترسی کاربران و یا فرم مربوط به حذف و اضافه نمودن کاربر و تغییر رمز عبور را انجام بدهد .
    درسته که زمانی شما هم با اکسس کار کرده اید ولی انصافاً در چه سطحی و با چه ورژنی از اکسس کار کرده اید ؟ آیا میدانی که در ورژن های جدید اکسس همانند 2010 و 2013 چه امکاناتی برای برنامه نویسی در این محیط در نظر گرفته شده که کار برنامه نویس را فوق العاده سهل و آسان می نماید.
    بنابراین قضاوت در خصوص اینکه برنامه نویسی تجاری با اکسس خیلی خیلی محدودتر و دست و پاگیرتر از یک زبان برنامه نویسی است را باید به افراد حرفه ای ( همانند استاد پیروز مهر ) بسپاریم که دارای شناخت کامل از محیط اکسس هستند .
    موفق باشید

دوست گرامي

در مورد تاپيك جداگانه من هم با جناب New Account موافقم

موقعي كه من با اكسس كار مي‌كردم هم به صورت نسبتا حرفه اي كار مي‌كردم البته نه به اندازه اساتيد اين تاپيك

ولي قبلا هم گفتم هر ابزاري استفاده هاي خودش رو داره كه براي اون تعريف شده، وگرنه خب كل آفيس زبان VBA رو پشتيباني مي‌كنه، CorelDraw, Photoshop, Word هم VBA دارن ولي نميشه نتيجه گرفت كه پس با فتوشاپ يا Word هم برنامه حسابداري بنويسيم چون ميشه گرافيكي تر كار كرد يا از امكانات Word استفاده كرد

ضمنا در مورد دوستمون هم كه گفتن امكانات جديد اكسس 2010 و 2013 رو ببينيد، اولا اينكه زبان تقريبا همون قبلي است و دوم اينكه خب زبانهاي برنامه نويسي هم پيشرفت مي‌كنند فقط فرقش اينه كه زبانهاي برنامه نويسي خيلي پيشرفت بيشتر و سريعتري دارند و اصلا قابل مقايسه با برنامه نويسي اكسس نيستند

ببينيد، من اگر بخوام مي‌تونم توي زبان برنامه نويسي خودم با همون VBA تقريبا از كل امكانات اكسس هم استفاده كنم و امكانات زبان خودم رو هم كه دارم، بنابراين در يك زبان برنامه نويسي، شما چيزهاي بيشتري علاوه بر امكانات اكسس در اختيار داريد و مشكلاتي اينچنيني از قبيل راستچين كردن و ... كه حتي شده يكبار بخواين براش وقت بزاريد يا مشكلاتي نظير Exe شدن كه هنوز هم به درستي حل نشده نداريد و مي‌تونيد وقتتون رو صرف بالا بردن كيفيت برنامه و تسريع در انجام اون كنيد

ضمنا پاسخي در مورد تكنيكهاي برنامه نويسي شامل وراثت و چند ريختي و ... يا برنامه نويسي چند لايه نداديد، تازه اينها هنوز آخرين تكنيكها نيستند

شما الان مثلا سي شارپ يا وي بي دات نت كار مي‌كنيد، مي‌تونيد خيلي خيلي راحت تر برنامه بنويسيد، چند هزار تابع حرفه‌اي آماده استفاده كه حتي خودتون هم براي نوشتنش وقت نذاشتيد و باعث كاهش شديد هزينه و زمان توليد برنامه ميشه، برنامه‌نويسي تحت شبكه، توليد وب سايت، برنامه نويسي سيستمهاي مختلف از جمله گوشيهاي اندرويد، كار با ديتابيسهاي مختلف از جمله Access, Sql Server, Oracle, DB2, ...، زبان Linq، توليد اينترفيس با WPF، كار با DirectX و انجام كارهاي گرافيكي، توليد بازيهاي كامپيوتري و كلي موارد ديگه

خب كدوم اينها رو ميشه با اون قدرت تو اكسس انجام داد، بعضي هاش كه اصلا امكان پذير نيست، بهتره كمي واقع بين باشيم

اكسس نرم افزاري است كه با بانك اطلاعاتي Jet ميكروسافت كار مي‌كنه و بيشترين كاربردش هم در زمينه بانك اطلاعاتي است ولي مگه برنامه‌نويسي فقط تو بانك اطلاعاتي خلاصه ميشه، تازه تو همين زمينه هم زبانهاي برنامه نويسي بسيار قويتر عمل مي‌كنند

ضمنا بهتره اساتيد و ساير دوستان اگر اينكار نكردن، مدتي رو با يك زبان كار كنند و با تكنيكهاي زبانها آشنا بشن بعد خودشون مقايسه كنن و تصميم بگيرن كدوم يكي براي چه كاري مناسبتر هست، ممكنه من خودم هم حتي همين الان اگر پروژه اي داشته باشم كه تشخيص بدم اكسس براي اون بهتره از اكسس استفاده كنم و هيچ تعصب خاصي ندارم ولي در 95% مواقع همچين حالتي پيش نمياد

همونطور كه در پست قبلي گفتم مشكل ما اينه كه به رويه خاصي براي انجام كارها عادت مي‌كنيم و مي‌ترسيم راههاي جديد و اصولي تر رو تجربه كنيم، يعني فكر مي‌كنيم اگر به سراغ متد جديد بريم چون چيز زيادي بلد نيستيم توش مي‌مونيم و نمي‌تونيم كارمون رو انجام بديم
    شايد هم برامون سخته قبول كنيم كاري كه تاحالا انجام مي‌داديم درست نبوده، و مشكل بعدي هم توليداتي هست كه تاحالا داشتيم و نمي‌تونيم اونها رو رها كنيم ولي مشكلي نيست بهرحال تو اون كار ما كلي تجربه كسب كرديم و به نظر من باز هم چيز زيادي از دست نرفته
    به نقل از اميرالمؤمنين حضرت علي (ع) :
    هرگاه از كاري بترسي خود را به ميان آن افكن، زيرا سختي بر حذر بودن، بزرگتر از آن چيزي است كه از آن مي‌ترسي

کاربر دائمی
    محل زندگی
    قزوین

سلام جناب آقاي فرجام فر

تصور ميكنم يك مقدار از حواشي كم كنيم بهتره و بر روي يك هدف مشخص متمركز بشيم

تصور ميكنم شما قصد مقايسه VB رو اكسس رو داشتيد حال WPF - SQL-Oracle و مابقي چطور توي مبحث وارد شد تصور ميكنم يك مقدار به انحراف كشيدن مبحث هستش

تخصص اصلی من VB هستش
    صحبتي از ديگر محيطهاي توسعه نبود

اطلاعات بنده هم در خصوص محيطهاي ديگه متاسفانه خيلي كمه ولي اگر به امضاي بنده هم توجه بفرماييد ، بنده هم يك مقدار خيلي جزئي در محيط VB فعاليت ميكنم و اتفاقا شما هيچ رد پايي از توليد يك محصول توسط اكسس از جانب بنده در محيط مجازي نمي بينيد ( استفاده بنده از اين محيوط توسعه در خصوص كارهايي بوده كه نمود عرضه پابليك نداره )

مناسب هستش كه يك تاپيك مجزا تشكيل بديد ، مطلبي ننوشتيد كه نشه پاسخ منطقي داد

موفق باشيد

نقل قول نوشته شده توسط New Account مشاهده تاپیک
    سلام جناب آقاي فرجام فر

تصور ميكنم يك مقدار از حواشي كم كنيم بهتره و بر روي يك هدف مشخص متمركز بشيم

تصور ميكنم شما قصد مقايسه VB رو اكسس رو داشتيد حال WPF - SQL-Oracle و مابقي چطور توي مبحث وارد شد تصور ميكنم يك مقدار به انحراف كشيدن مبحث هستش

صحبتي از ديگر محيطهاي توسعه نبود

موفق باشيد
    سلام
    قصد من مقايسه كلي زبانهاي برنامه نويسي با اكسس بود، VB رو به طور مثال عرض كردم چون زبان VBA اكسس برگرفته و زيرمجموعه اون هست پس انحرافي در بين نيست، در مورد تاپيك جديد هم مشكلي نيست اگر خواستيد ايجاد كنيد تا در اون تاپيك ادامه بديم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    قزوین

Talking نقل قول: تولید فایل اجرایی از فایل پایگاه داده (اکسس 2007)

سلام جناب آقای فرجام فر

در مورد تاپيك جديد هم مشكلي نيست اگر خواستيد ايجاد كنيد تا در اون تاپيك ادامه بديم
    بنده دیگه نیازی به انجام این کار نمیبینم دوست من

فکر میکنم اطلاعاتتون از اکسس یک مقدار نیاز به بازنگری و به روز رسانی و تصحیح داره , احتمالا آخرین نسخه ای که با اون کار کردید نسخه 2003 یعنی مربوط به 11 سال پیش هستش .
    اگر غیر از این بود میبایست میدونستید که از نسخه 2007 و به بعد سیستم Microsoft Jet Database Engine در داخل اکسس به عنوان یک سیستم جانبی مطرح هستش و به جایگزینی اون Access Database Engine به صورت پیش گزیده معرفی شده و تغییرات اساسی در داخل اکسس ایجاد کرده

به طور مثال در داخل همین تاپیک , افزایش توانمندی فوق العاده دیتابیس اکسس در زمینه حفاظت از رمز عبور , ماحصل و یکی از پیامدهای این تغییر بوده

قبلا در خصوص مطالبی که شما درج فرمودید , مطلب زیاد نوشتم , اگر خواستید اونها رو مطالعه بفرمایید , فکر میکنم همون مطالب هم کفایت کنه

شما مطالبی رو به صورت معکوس به کار بردید که تصور میکنم در یک گفتگو وقتی در ابتدا باید بر سر بدیهیات وارد بشیم , این گفتگو چندان منطقی نباشه ( فرضا مقایسه سرعت توسعه در محیط توسعه اکسس با دیگر محیطها )

در پستهای قبلیم جواب بسیاری از مطالب شما داده شده و تصور میکنم نیازی به تکرار اونها نیست (جستجو کنید )

تجربه ثابت کرده درج کردن مطالب و تصورات ذهنی نادرست , در نهایت به صلاح نیست چرا که منجر به کاهش اعتبار نگارنده میشه , پس چه بهتر در ادامه نوشتار , بر روی تک تک مطالب تمرکز کنیم و باری به هر جهت , مطلب ننویسیم , حتی اگر شده باشه به عقب برگردیم و پست ها رو ویرایش کنیم تا کاربران با مطالبی مواجه نباشند که صحت نداره

اکسس نمایانگر یک محیط توسعه یکپارچه کاملا منعطف در زمینه پوشش نیازهای محیطهای کاری کوچیک هستش , با کمترین هزینه و بالاترین سرعتی که در توسعه یک محصول میشه متصور شد و صد البته همچون تمام دیگر محیطهای توسعه , با چالشها , مزایا , گلوگاهها و سهولتهای کاری خاص خودش

متاسفانه مشکل از اونجا ناشی میشه که توسعه دهنده ها و برنامه نویسان در تشخیص صحیح محیط توسعه مورد نیاز دچار مشکل میشن که در این هنگام آدم به یاد جمله زیر میفته

اسلام به ذات خود ندارد عیبی , هر عیب که هست در مسلمانی ماست

اگر قرار باشه که همه این محصولات به جایگزینی هم قابلیت استفاده داشته باشند که Microsoft با این همه طول و عرض و ارتفاع نمایان نمیشد

وینستون چرچیل :

بزرگترین درس زندگی این است که گاهی احمق ها نیز درست میگویند

درسته شما مدیر هستید و ما کاربر با رنگ نام کاربری مشکی , ولی شاید از هر هزار مطلب , یکی از مطالبمون درست باشه

موفق باشید

دوست گرامی

اول از همه اشاره کنم مدیر بودن و نبودن فرقی در اصل قضیه نمی‌کنه، ما قراره با هم بحث منطقی کنیم و تجربه‌هامون رو رد و بدل کنیم، ضمنا من مدیر بخش VB هستم و همونطور که قبلا گفتم اینجا دوستانی هستند که بیشتر از من اکسس کار کرده اند و در این زمینه حرفه ای تر هستند و من ادعایی در این مورد ندارم، این رو از این جهت عرض کردم که بگم رنگ نام کاربری و مسئولیت مدیریتی در سایت و ... هیچ تاثیری در یک مباحثه علمی ندارد.

شما دارید با جملات خودم من رو محکوم می‌کنید، در پستهای قبلی چند بار عرض کردم مطالبی که بیان می‌کنم برای افرادی هست که قراره برنامه نویسی حرفه‌ای سیستمهای مختلف با نیازهای متفاوت رو انجام بدن وگرنه برای کارهایی که اکسس برای انجام اونها طراحی شده مطمئنا اکسس بهتر از بقیه است ولی نمی‌دونم چرا شما متعصبانه برخورد می‌کنید

یه موقع منظور شما این نیست که برای برنامه نویسی حرفه‌ای هم اکسس مناسبه !؟ اگر بگید بله که خودتون جواب خودتون رو دادید که پس Microsoft با این همه طول و عرض و ارتفاع چرا زبانهای برنامه نویسی دیگه رو ایجاد کرده و دائم داره گسترش میده پس حتما اکسس مناسب اینکار نبوده وگرنه به همون بسنده می‌کرد، همینطور شرکتهای دیگه تولید کننده زبانهای برنامه نویسی

به نظر شما این موضوع جالب نیست که مسئله حفاظت از رمز عبور رو به عنوان یکی از توانمندیهای فوق العاده اکسس ورژن جدید مطرح می‌کنید، یعنی اینقدر این موضوع مهمه، مثل بعضی آپشن های خودروهای ایرانی که مثلا این یکی شیشه بالابر برقی داره و اون نداره، در یک نرم افزار برنامه‌نویسی، اینقدر مسائل بزرگتر و مهمتر وجود داره که این چیزها پیشش به حساب نمیاد

حالا اکسس از Jet استفاده می‌کنه یا Access database engine، موضوع مهم اینه که چه کارهای خوب و مهمی می‌تونه انجام بده، در پست قبلی خطوطی رو آبی رنگ نوشتم، در پست قبل ترش هم اشاره کردم ولی نمی‌دونم چرا در پستهاتون اصلا توجهی نمی‌کنید و جوابی برای اونها نمیدین، البته مطمئنا در اکسس برای 90% اونها راه حلی وجود نداره

محل زندگی
    تهران

با سلام خدمت جناب آقای vbhamed

با توجه به نقطه نظر شما و تجربه های شخصی باید عرض کنم که حق با شماست . در کل برنامه Access در هیچ ضمینه ای قابل قیاس با هیچ زیان برنامه نویسي Microsoft نیست و نخواهد بود .

و بزرگترین و بارزترین های اون رو شما اعلام کردید .

در کل اگر به Access و سیاست Microsoft نگاهی بیندازید حتما متوجه خواهید شد که شرکت مذکور از عمد محدودیت هایی رو در این برنامه قرار داده

یکی از بزرگترین همین محدودیت ها استفاده از vba هستش

اگر شرکت مذکور درصدد ارتقاع کلی این برنامه میبود تا الان باید از vb.net بهره ميگرفت

اما با این شرح و عدم توانایی در ارائه فایل اجرایی و تامین امنیت درستی در این برنامه باز فکر میکنم که حتی به ذهن خود شرکت مایکروسافت هم نمیرسید که بشه از این برنامه به این شکل استفاده کرد.

هنر و پشت کار و صد البته علاقه و استادی بعضی افراد برای رفع نقایص قابل ستایشه .

اما در کل با توجه به این که در اکسس راحتی طراحی نه در فرم بلکه در طراحی وکار با دیتابیس (که برای بسیاری از افراد در برنامه نویسی یکی از هفت خان رستم محسوب میشه ) باعث جذابیت این برنامه میشه .

و در کل مخلص کلام این قیاس به طور کل اشتباه است .

ساختار و هسته اصلی اکسس برای مدیریت دیتابیس طراحی شده و نه برای ساخت برنامه

برای همین قضیه اکسس از بسیاری از چیز ها پشتیبانی نمیکنه و نخواهد کرد . چون اگر این امکانات هم اضافه بشه دیگه کسی با زبان های برنامه نویسی کار نخواهد کرد .

اما هدف این تاپیک و اساتید و اعضاء اینه که تا حد ممکن بر محدودیت ها فائق بشن و بتونن در بهترین حالت ممکن از این برنامه استفاده کنن

و در کل این بحث و امثال این صرفا جهت زیاده خواهی بعضی از کاربر ها ست که به گفته جناب آقای پیروز مهر نمی توان به آن جامه عمل پوشاند مثل ساخت فایل اجرایی از اکسس و عملا نشدنی و من و بساری سعی در شبیه سازی این عمل رو داریم که البته تا به الان موفقیت زیادی حاصل نشده

بنابراین بهترین شکل اینه که به یاری همدیگه سعی در پیدا کردن بهترین راه حل ها برای رفع نواقص بر بیایم

و چون تا الان فقط تبدیل کد های برنامه های تحت vb به اکسس داره اتفاق میفته بهتر اینه که سعی در بهینه کردن و ارائه نمونه هاکنیم

و به طور کل حق با شماست . اما نه برای 90% بلکه نهایتا تا 40%

سلام

البته بحث از پست شماره 85 شروع شد که دوستمون گفتن "بعضی ها فکر می‌کنند اکسس فقط برای پایگاه داده طراحی شده" ولی باید گفت که تقریبا همینطوره و اگر قرار باشه استفاده های دیگه بشه نه اینکه اصلا نمی‌تونید ولی محدودیتهای خیلی زیادی دارید

در کل توضیحاتی که آقای AbbasSediqi دادن تایید میشه و البته من هم در پستهای خودم چند بار به این موضوع اشاره کردم که منظور از این بحثها برای حالتی هست که از اکسس بخوایم به عنوان جایگزینی برای زبانهای برنامه نویسی استفاده کنیم وگرنه در حد و حدود کاربرد خودش برنامه بسیار خوبی است

منتظر تایید آدرس ایمیل

نقل قول نوشته شده توسط alirezabahrami مشاهده تاپیک
    با سلام و تشكر از آقاي سعيديان
    لطفاً نمونه جديد كه در رمز آن تغيير كوچكي داده شد را هم امتحان كنيد
    فقط يك خواهش از دوستان گلم دارم و آن اينكه اولاً سعي كنند با معلومات و تخصص خودشان نسبت به كرك نمونه اقدام و اگر هم مي خواهند از تخصص و تجربيات ديگران براي اينكار استفاده كنند سعي كنند اين كسب تجربه براي آنها واقعاً مفيد و سودمند باشد و به دانش آنها بيفزايد.

يا علي
    سلام
    جناب بهرامي آيا راهكار جديدي براي جلوگيري از ورود به محيط اكسس پيدا ننموده ايد؟
    با تشكر

منتظر تایید آدرس ایمیل
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط abas1388 مشاهده تاپیک
    سلام
    جناب بهرامي آيا راهكار جديدي براي جلوگيري از ورود به محيط اكسس پيدا ننموده ايد؟
    با تشكر
    سلام
    لطفاً نمونه جدیدتر را امتحان بفرمائید!
    با تشکر
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

کاربر دائمی آواتار ARData
    محل زندگی
    Karaj

پس با این تفاسیر و خودباوری روسای محترم این پیج را ببندید تا کاربران دچار تردید نشوند !!!! هیچ محیط برنامه نویسی مثل اکسس جامع و معتبر نیست شاید سرعت پردازش آن پایین باشد ولی بیشتر این قضیه مربوط به برنامه کرک شده آفیس می باشد در صورتیکه برنامه اریجینال آفیس را بتوانید تهیه نمایید به طور چشمگیری دارای پردازش بالا و خطای کمتری می باشد .... چه لزومی دارد که EXE یا MDF یا ACCDB باشد ؟ هیچ کدام از این ها از مزیت های ویژه و منحصر به فرد اکسس نمی کاهد .

منتظر تایید آدرس ایمیل

نقل قول نوشته شده توسط alirezabahrami مشاهده تاپیک
    سلام
    لطفاً نمونه جدیدتر را امتحان بفرمائید!
    با تشکر
    سلام
    بی تردید نفوذ به محیط برنامه در نمونه پست 97 استاد بهرامی برای اکثریت دوستان سخت و حتی غیر ممکن است و امکان نفوذ صرفاً برای عزیزانی وجود دارد که دارای شناخت لازم و کافی در زمینه کرک برنامه ها باشند لذا بنظر می رسد بیشتر دوستان تاکنون موفق به نفوذ به محیط برنامه درنمونه فوق نشده اند .
    قابل توجه دوستان اینکه یکی از راه های نفوذ به محیط برنامه اکسس استفاده از برنامه process hacker می باشد که ظاهراً این برنامه برای نفوذ به نمونه اخیر جناب بهرامی فاقد کارائی است .
    یا حق
    آخرین ویرایش به وسیله abas1388 : پنج شنبه 29 خرداد 1393 در 18:23 عصر

نقل قول نوشته شده توسط ARData مشاهده تاپیک
    پس با این تفاسیر و خودباوری روسای محترم این پیج را ببندید تا کاربران دچار تردید نشوند !!!! هیچ محیط برنامه نویسی مثل اکسس جامع و معتبر نیست شاید سرعت پردازش آن پایین باشد ولی بیشتر این قضیه مربوط به برنامه کرک شده آفیس می باشد در صورتیکه برنامه اریجینال آفیس را بتوانید تهیه نمایید به طور چشمگیری دارای پردازش بالا و خطای کمتری می باشد .... چه لزومی دارد که EXE یا MDF یا ACCDB باشد ؟ هیچ کدام از این ها از مزیت های ویژه و منحصر به فرد اکسس نمی کاهد .
    سلام

دوست عزیز، وقتی می‌گید "هیچ محیط برنامه نویسی مثل اکسس جامع و معتبر نیست" این شائبه پیش میاد که با تمام یا بیشتر زبانهای برنامه‌نویسی کار کردید و امکانات و برتریهای و کاستیهای همه رو دیدید و این نتیجه رو گرفتید اما قضاوت در این مورد با خوانندگان...

هدف ما از اینگونه بحثها اثبات برتری نرم افزاری که خودمون باهاش کار می‌کنیم نیست (چیزی شبیه بحث آنتی ویروس یا گوشی موبایل یا حتی تیم فوتبال !)

هدف اینه که مشخص کنیم هر نرم‌افزاری چه کاربردی داره و در زمینه کاربردی خودش باید استفاده بشه و اگر بخوایم نرم‌افزاری رو همه کاره معرفی کنیم که این بهترینه و بقیه هیچ، اینکار هیچ ارزش علمی نداره و کمکی به دوستان نمی‌کنه

محل زندگی
    تهران

دوباره با همون روش کرک شد

http://freeupload.ir/v1ykwi3unpzx/_Me.rar.html

صفحه 3 از 3 اولاول 123

تاپیک های مشابه

1. مشکل در اتصال به پایگاه داده اکسس 2007
    نوشته شده توسط soduko021 در بخش مطالب مرتبط با بانکهای اطلاعاتی در VB6
    پاسخ: 1
    آخرین پست: چهارشنبه 09 فروردین 1391, 16:03 عصر
  2. سوال: ذخیره فایل در پایگاه داده اکسس
    نوشته شده توسط Hamed_Shafiei در بخش C#‎‎
    پاسخ: 2
    آخرین پست: شنبه 28 خرداد 1390, 12:36 عصر
  3. طریقه ذخیره سازی فایل txt در بانک پایگاه داده
    نوشته شده توسط Mitra_folati در بخش VB.NET
    پاسخ: 7
    آخرین پست: شنبه 21 اسفند 1389, 10:47 صبح
  4. باز کردن فایل ها در یک پایگاه داده mysql
    نوشته شده توسط mortezahn در بخش PHP
    آخرین پست: یک شنبه 04 اسفند 1387, 09:02 صبح
  5. بازکردن فایل دخیره شده در پایگاه داده
    نوشته شده توسط rezamahdizadeh در بخش کامپوننت های سایر شرکت ها، و توسعه کامپوننت
    آخرین پست: چهارشنبه 17 بهمن 1386, 06:51 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •