در مورد خونریزی قلبی اینترنت نفهمیدم منظورتون دقیقا چی هست و شما چطور میخواید با نوشتن سیستم عامل جدید جلوی این مشکل رو بگیرید. در مورد stuxnet هم اطلاعات زیادی ندارم اصلا نمیدونم ویروس بوده یا تروجان در هر حال بدافزاری بوده برای ایجاد اختلال در تاسیسات هسته ای. اگر سیستم عامل رو به شکل یک PlatForm یا یک لایه سرویس روی سخت افزار در نظر بگیریم به فرض اینکه بد افزار اومده و روی سیستم عامل ویندوز نشسته تغییر این platform یا لایه زیری به نظر نمیاد کار مثبت یا عاقلانه ای در جهت امن کردن محیط باشه. البته منطق حرف به ظاهر درست هست ولی مقرون به صرفه نیست. اینکه یک سیستم عامل کد بسته (closed source) و Private ای باشه که کسی از داخلش سر در نیاره که تازه بخواد malware هم براش طراحی کنه.
من از همه دوستان بابت نظرهاشون تشکر می کنم. بنده با دانش کمی که دارم پا یه این حوزه از کامپیوتر گذاشتم و خدا رو شکر که تا اینجای کار هم کلی تجربه کسب کردم. از نقطه نظر امنیت هم نیازی به بحث و جدل که نداریم. من سالهاست با این موضوع درگیرم و بیشتر از اون افرادی که نشستن پشت و میزو میگن اینجا ما ایمن سازی کردیم و اونجا بهترین کاری کردیم و ... حرف واسه گفتن دارم.(مهم نیست ...). ( خیلی دوست دارین از خاطرات قدیم بدونین از اینجا و اینجا و .... خیلی چیزا که رو نشده و نخواهد شد رو میشه حرف زد. ) اینکه بنده میگم میشه ویندوز XP رو با یه تیم حرفه ای توی ۵ یا ۶ سال(اسمی و رسما بالاتره) داد بیرون حرف غیر منطقی نیست. (خیلی دوست دارین کد های ویندوز NT و 2000 رو واستون بزارم و تغییرات رو ببینید و بعد نظر بدید). اینکه مدت بین ۹۵ تا XP هم 6 سال بوده حرفی نیست! به نظر من ادامه دادن موضوع حاشیه ای میشه و من رسما تمام حرفایی رو که زدم تکذیب می کنم و همشون رو غیر علمی و غیر منطقی تلقی می کنم.
بحث بسیار به حاشیه کشیده شده. من که راهم رو ادامه میدم و امیدوارم این تاپیک توسط مدیران انجمن بسته نشه. دلیل باز کردن این تاپیک هم اطلاع رسانی بوده و نهایتا بعد از ارائه اولین کد نتیجه این بحث ها رو خواهیم دید.