نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: نخستین Bug تاریخ رایانه!

نخستین Bug تاریخ رایانه!

آیا میدانید نخستین باگ در یک رایانه چه بوده است؟
    پس به این تصویر دقت کنید:

عامل اون باگ اون شب پره ای بوده که توی رلهء کامپیوتر پیدا کردن و بطور فیزیکی به گزارش این واقعه ضمیمه کردن که مشاهده میکنید!

یکی از معانی Bug در زبان انگلیسی «حشره» است.

منبع: http://en.wikipedia.org/wiki/Software_bug

کاربر دائمی آواتار alireza es
    محل زندگی
    سرزمین اتش

نقل قول: نخستین Bug تاریخ رایانه!

نقل قول نوشته شده توسط eshpilen مشاهده تاپیک
    آیا میدانید نخستین باگ در یک رایانه چه بوده است؟
    پس به این تصویر دقت کنید:

عامل اون باگ اون شب پره ای بوده که توی رلهء کامپیوتر پیدا کردن و بطور فیزیکی به گزارش این واقعه ضمیمه کردن که مشاهده میکنید!

یکی از معانی Bug در زبان انگلیسی «حشره» است.

منبع: http://en.wikipedia.org/wiki/Software_bug
    فکر کنم فقط از این به بعد به مشکلات نرم افزاری میگفتن باگ چون کمی بعیده که قبل از این مشکلات نرم افزاری وجود نداشته باشه

بله البته اینطوره که شما میگید.
    تازه این لزوما اولین مورد حشره هایی که موجب ایجاد خطا در رایانه های اون زمان شده بودن نبوده، بلکه اولین موردی بوده که جسدش رو هم پیدا و به گزارش ضمیمه کردن و این گزارش عمومی شده و از اون به بعد بود که اصطلاح Bug متداول شد.

این عکس فک کنم قلابیه:

۱. فرمت متن فرمت گزارش رو نداره.
    ۲. جنس کاغذ سالم بودنش بعد از اینهمه سال
    ۳. توی خط آخر نوشته first actual case fo bug founded و اینکه بعد از اون زمان اسم ایراد رو گذاشتن باگ.
    ۴. اون زمان هنوز از tape استفاده نمی شده و داخل تست ها تست tape هست.
    ۵. فرمت من بیشتر شبیه چک لیست هست که نه اون قالب رو داره و نه اینکه آیتمی مثل adder نمی تونسته نزدیک آیتمی مثل tape باشه.
    ۶. کشف حشره بعد از این شروع شد که خواستن دوباره سیستم رو منتاژ کنن و اون زمان هیچ کدوم از تست ها جواب نداده بود.

http://americanhistory.si.edu/collec...ct/nmah_334663
    طبیعتا عکس و سند معروفیه و ازش در موزه و اینا هم نگهداری شده. سرچ کنی میتونی منابع دیگری هم پیدا کنی.

نقل قول نوشته شده توسط pswin.pooya مشاهده تاپیک
    ۱. فرمت متن فرمت گزارش رو نداره.
    حالا من گفتم گزارش منظورم این نبود که یک گزارش رسمی طبق فرمت خاصی بوده. میتونه یک یادداشت و پیش نویس بوده باشه.

۲. جنس کاغذ سالم بودنش بعد از اینهمه سال
    احتمالا عکسش سالها پیش گرفته شده. شایدم با فتوشاپ روش کار کرده باشن که واضحتر بشه. بهرحال در صحت خود عکس خللی وارد نمیکنه و منابع دیگر هست میتونید سرچ و پیدا کنید (در بالاتر یکیش رو گذاشتم).

۳. توی خط آخر نوشته first actual case fo bug founded و اینکه بعد از اون زمان اسم ایراد رو گذاشتن باگ.
    منظور از اون bug در اون متن همون حشره بوده، نه اصطلاح باگ امروزی. چون قبلا متوجه شده بودن که حشرات موجب ایجاد یکسری از خطاها شده بودن، اما جسدشون رو پیدا نکرده بودن یا موقع ارتکاب جرم دستگیرشون نکرده بودن، واسه همین نوشته اولین مورد واقعی از حشره پیدا شده!

۴. اون زمان هنوز از tape استفاده نمی شده و داخل تست ها تست tape هست.
    منظورت tape مغناطیسی هست یا کاغذی؟
    کامپیوتر مورد اشاره Harvard Mark II بوده که در متن آمده برنامش رو از روی tape میخونده:

it read an instruction of the program one at a time from a tape and executed it (like the Mark I)

۵. فرمت من بیشتر شبیه چک لیست هست که نه اون قالب رو داره و نه اینکه آیتمی مثل adder نمی تونسته نزدیک آیتمی مثل tape باشه.
    متوجه منظورت نشدم.

۶. کشف حشره بعد از این شروع شد که خواستن دوباره سیستم رو منتاژ کنن و اون زمان هیچ کدوم از تست ها جواب نداده بود.
    جان؟

اینم یک منبع دیگر (تصاویری که درش هست گویاست): http://history-computer.com/ModernCo...ays/Aiken.html

تاپیک های مشابه

1. خبر: دعوت از بازی سازان ایرانی برای حضور در نخستین جشنواره بازی های رایانه ای تهران
    نوشته شده توسط REZAsys در بخش طراحی و ساخت بازی‌های کامپیوتری
    پاسخ: 0
    آخرین پست: شنبه 29 خرداد 1389, 09:21 صبح
  2. تاریخ سرور نه تاریخ کلاینت!!!!!!!!!!!!!
    نوشته شده توسط poulaei در بخش Access
    پاسخ: 4
    آخرین پست: پنج شنبه 30 تیر 1384, 00:04 صبح
  3. تبدیل تاریخ از میلادی به شمسی و بر عکس
    نوشته شده توسط (امید) در بخش مباحث عمومی دلفی و پاسکال
    پاسخ: 2
    آخرین پست: پنج شنبه 02 مهر 1383, 07:38 صبح
  4. یک تجربه (در مورد تاریخ)
    نوشته شده توسط (امید) در بخش مباحث عمومی دلفی و پاسکال
    پاسخ: 3
    آخرین پست: چهارشنبه 28 مرداد 1383, 12:31 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار