نمایش نتایج 1 تا 20 از 20

نام تاپیک: (مشکل رایانه ای) جایزه برای کسی که بتونه این مشکل رو پیدا کنه

کاربر جدید آواتار Facefa
    محل زندگی
    تهران

Post (مشکل رایانه ای) جایزه برای کسی که بتونه این مشکل رو پیدا کنه

تقریبا نزدیک به دو ساعت که از روشن شدن سیستم میگذره ، وقتی به قسمت مای کامپیوتر میرم و بلافاصله کلوز میکنم ، صفحه و ماوس به مدت 3،4 ثانیه فریز میشه ، البته وقتی سیستم بیشتر روشن بمونه مدت همین فریز شدن هم بیشتر میشه ، زمانی که همون صفحه رو یک بار مینی مایز میکنم و برمیگردونم و کلوز میکنم دیگه فریز نمیشه ، اگر تو صفحه اصلی ، همون دسکتاپ یه نرم افزار و باز میکنم ، مثلا آنتی ویروس یا هر نرم افزار دیگه ، همین عمل رو تکرار میکنم ، دیگه فریز نمیشه ، اگر تو قسمت پرسونالیز ، آرشیتکت رو انتخاب کنم ، مشکل حل شده و از فریز شدن خبری نیست ، تقریبا یک سال قبل هم اینطور شده بود که از خیلی ها سوال کردم کسی نمیدونست مشکل از چیه ، که خودم ورژن گرافیک رو تغییر دادم درست شد ، اما باز همون مشکل رو پیدا کردم که دیگه با عوض کردن ورژن گرافیک هم درست نشد ، از وینوز سون استفاده میکنم ، بارها ویندوز رو عوض کردم ، حتی ویندوز شرکت های دیگه رو هم امتحان کردم حل نشد ، 32 بیت یا 64 بیت هم فرقی نداره نرم افزار هارو تک تک تست کردم ، منظور همون نرم افزارهایی که نصب میکنم مثل یاهو مسنجر ، کی ام پلایر از این چیزها ، فکر نمیکنم مشکل نرم افزاری باشه ، بدون نصب گرافیک هم در آخر تست کردم که متاسفانه فریز شد ، اینم بگم که وقتی زمان فریز میرسه ، نرم افزار که میخوام نصب کنم ، وسط نصب به حالت هنگ شدن میره و کنسل که میزنم تا چند دقیقه سیستم بسیار سنگین میشه
    کسی هست که بتونه این مشکل رو حل کنه ؟ تا به امروز که از هر تعمیرگاهی و هر کسی و کمک رایانه ، چند جای دیگه که شماره تماس شون تو اینترنت هم هست پرسیدم ، هر کی یه جواب میده ، که تست کردم و درست نشده

کاربر دائمی آواتار returnx
    محل زندگی
    ?

نقل قول: (مشکل رایانه ای) جایزه برای کسی که بتونه این مشکل رو پیدا کنه

اصولا در سیستم عامل ها پر هزینه ترین کار که باعث ایجاد وقفه در پروسه میشه عمل I/O هست ، در موردی که شما گفتید اولین نکته ای که ذهن منُ درگیر کرد همین عمل I/O هست ، حس می کنم زمانی که سیستم شما فریز میشه داره عمل نوشتن را انجام میده و همین باعث بلاکِ شدن سیستم میشه و حالا باید دید این عمل نوشتن داره کجا اتفاق میفته...
    همونطور که میدونیم سرعت CPU بسیار بسیار بالاست و بیشتر زمانش Idle هست ، Ram هم از سرعت نسبتا بالایی برخوردارِ ولی اما Hard بسیار بسیار کند هست ، حالا شما به این کندی ذاتی Hard خرابی Hard را هم اضافه کنید ، حالا سرعت Hard بسیار بسیار پایین تر هست...
    احتمالا اون فریز شدنِ بخاطر اینکه سیستمتون می خواد عمل نوشتن در Hard را انجام بده و کندی Hard تون باعث میشه زمان زیادی صرف بشه و سیستم هم منتظر این نوشتن باشه و باعث بشه شما سیستم را در حالت فریز ببینید...
    پیشنهاد من اینکه ، یک Hard دیگه که مطمئن هستید سالم هست رو سیستمتون نصب کنید ، اگر این مشکل برطرف نشد باید احتمال های دیگه ای را بررسی کرد...

نقل قول نوشته شده توسط Facefa مشاهده تاپیک
    تقریبا نزدیک به دو ساعت که از روشن شدن سیستم میگذره ، وقتی به قسمت مای کامپیوتر میرم و بلافاصله کلوز میکنم ، صفحه و ماوس به مدت 3،4 ثانیه فریز میشه ، البته وقتی سیستم بیشتر روشن بمونه مدت همین فریز شدن هم بیشتر میشه ، زمانی که همون صفحه رو یک بار مینی مایز میکنم و برمیگردونم و کلوز میکنم دیگه فریز نمیشه ، اگر تو صفحه اصلی ، همون دسکتاپ یه نرم افزار و باز میکنم ، مثلا آنتی ویروس یا هر نرم افزار دیگه ، همین عمل رو تکرار میکنم ، دیگه فریز نمیشه ، اگر تو قسمت پرسونالیز ، آرشیتکت رو انتخاب کنم ، مشکل حل شده و از فریز شدن خبری نیست ، تقریبا یک سال قبل هم اینطور شده بود که از خیلی ها سوال کردم کسی نمیدونست مشکل از چیه ، که خودم ورژن گرافیک رو تغییر دادم درست شد ، اما باز همون مشکل رو پیدا کردم که دیگه با عوض کردن ورژن گرافیک هم درست نشد ، از وینوز سون استفاده میکنم ، بارها ویندوز رو عوض کردم ، حتی ویندوز شرکت های دیگه رو هم امتحان کردم حل نشد ، 32 بیت یا 64 بیت هم فرقی نداره نرم افزار هارو تک تک تست کردم ، منظور همون نرم افزارهایی که نصب میکنم مثل یاهو مسنجر ، کی ام پلایر از این چیزها ، فکر نمیکنم مشکل نرم افزاری باشه ، بدون نصب گرافیک هم در آخر تست کردم که متاسفانه فریز شد ، اینم بگم که وقتی زمان فریز میرسه ، نرم افزار که میخوام نصب کنم ، وسط نصب به حالت هنگ شدن میره و کنسل که میزنم تا چند دقیقه سیستم بسیار سنگین میشه
    کسی هست که بتونه این مشکل رو حل کنه ؟ تا به امروز که از هر تعمیرگاهی و هر کسی و کمک رایانه ، چند جای دیگه که شماره تماس شون تو اینترنت هم هست پرسیدم ، هر کی یه جواب میده ، که تست کردم و درست نشده

عزیز این مشکل رو منم داشتم ... از آنتی ویروس هست (یا Windows Defender یا ... همشونو حذف کن)

کاربر جدید آواتار Facefa
    محل زندگی
    تهران

بله ، البته چندین بار گفتن که امکان داره مشکل از هارد باشه ، با هارد دیگه تست کن
    البته من با نرم افزار Macrorit Disk Scanner
    تست کردم که هیچ مشکل ، بد سکتوری وجود نداشت
    حالا دوباره گام به گام جلو میرم تا ببینم مشکل از کجا سر در میاره

کاربر جدید آواتار Facefa
    محل زندگی
    تهران

در مورد آنتی ویروس ، فکر کنم نشده بدون آنتی ویروس تست کنم
    امتحانش ضرری نداره ، شاید از ورژن همون آنتی ویروس باشه ،، چون بعد از نصب Avira ، Avast ، خیلی وقته از Eset Smart Security استفاده میکنم . یعنی قبلا که اینطوری نبوده
    آخرین ویرایش به وسیله Facefa : چهارشنبه 18 تیر 1393 در 17:46 عصر

کاربر جدید آواتار Facefa
    محل زندگی
    تهران

تو حالت Safe mod تقریبا نزدیک 5 ساعت تست گرفتم ، بدون اینکه فریز بشه ، حتی بعد از 5 ساعت ذره ای هم از سرعت سیستم کم نشد و به کارش ادامه داد

تو حالت Safe mod تقریبا نزدیک 5 ساعت تست گرفتم ، بدون اینکه فریز بشه ، حتی بعد از 5 ساعت ذره ای هم از سرعت سیستم کم نشد و به کارش ادامه داد
    یه ویندوز عوض کن ...الان معلوم شد صد در صد یا از ویندوزه یا یکی از نرم افزار ها (آنتی ویروس رو تست کردی) ... ویندوز عوض کن بدو :)

کاربر جدید آواتار Facefa
    محل زندگی
    تهران

عباس جون داداش آنتی ویروس رو نه تست نکردم ،، اما ویندوز 10 دفعه عوض کردم ، بدون اینکه حتی یه نرم افزار نصب کنم تست کردم فریز شد ،، البته فکر کنم همیشه آنتی ویروس رو نصب کردم
    بیشتر ویندوز شرکت گردو رو نصب میکنم ، یه دفعه هم واسه ام آر تی و تست کردم که اونم فریز شد
    ولی حالا که فکرشو میکنم ، آنتی ویروس رو نصب کردم ، باید برم یه ویندوز نوین پندار هم بگیرم ، با اون تست کنم ، دیگه آنتی ویروسم نصب نمیکنم ، ببینم از اونه

میشه یه کاری هم کرد : آنتی ویروس رو به کل ریموو کنم و یه ریاستارت بدم و تست بگیرم

بدبختی اینه که دیگه آنتی ویروس مثلا

Eset Smart Security نمیشه نصب کرد ، مشکل ساز میشه ،، ارورهای الکی میده ، باید بعد نصب ویندوز ، اولین نرم افزار غیر ، آنتی ویروس باشه ، Eset که این شکلیه

مشکلی نیست در مورد Eset هم اشتباه میکنی فرقی نمیکنه چه نرم افزاری نصب کنی من همیشه eset رو بعد از همه نصب میکردم الانم از F-Secure استفاده میکنم .. !
    موفق باشی ...

کاربر جدید آواتار Facefa
    محل زندگی
    تهران

ورژن های قدیمی Eset ،، بعد نصب چند نرم افزار ، اقدام به نصب میکردی ، مشکل به وجود میاورد ،، اما خوشبختانه ورژن جدید ، مثلا 7.0.302.26 اینطوری نبود ، بدون مشکل سازی رفت رو سیستم

و اما مشکل : خوب حالا احتمال آنتی ویروس هم از بین رفت ،،، به کل
    Uninstall کردم و یه ریاستارت دادم ، تقریبا بعد 3 ساعت فریز شد دوباره ، از آنتی ویروس هم نبود

پشینهاد ویژه : به خدا توکل کن و با تمام قدرت با مشت بزن بر سر کیست ... :) یا علی

کاربر جدید آواتار Facefa
    محل زندگی
    تهران

اما یه دفعه شاکیم کرد زدم تو سرش

خلاصه که داداش معلوم نیست از کجاست ، از کدوم نرم افزار ، میگه میمیرم اما درست نمیشم .

کاربر دائمی آواتار FastCode
    محل زندگی
    /dev/null

فکر میکنم میدونم مشکل چیه.
    http://superuser.com/questions/23681...down-windows-7 (site is currently down 2014 jul 13 16:00PM IRST)
    http://www.neowin.net/forum/topic/10...ive-spin-down/

کاربر جدید آواتار Facefa
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط FastCode مشاهده تاپیک
    فکر میکنم میدونم مشکل چیه.
    http://superuser.com/questions/23681...down-windows-7 (site is currently down 2014 jul 13 16:00PM IRST)
    http://www.neowin.net/forum/topic/10...ive-spin-down/
    دوست عزیز ، دقیقا متوجه نشدم ، یعنی از هارد
    ممکنه واضح تر توضیح بدین ، بلکه حل بشه بالاخره ، بعد از مدتها ، و مشورت با صدها نفر

سلام منهم چند وقت پیش همین مشکل رو در ویندوز 7 داشتم ویندوز رو عوض کردم ویندوز 8 مشکل حل شد اما باز پس از مدتی این مشکل دوباره برگشت هارد رو اسکن کردم دیدم بدسکتور داره و بدسکتورها رو تعمیر کردم الان دیگه مشکلی باهاش ندارم

کاربر دائمی آواتار FastCode
    محل زندگی
    /dev/null

دوست عزیز ، دقیقا متوجه نشدم ، یعنی از هارد
    ممکنه واضح تر توضیح بدین ، بلکه حل بشه بالاخره ، بعد از مدتها ، و مشورت با صدها نفر
    این لینکها یعنی مشکل شما مشکل نیست. وهارد شما برای صرفه جویی در انرژی پس از چند دقیقه بیکاری خودش رو خاموش میکنه. اگر دوست دارید این حالت ایجاد نشه راه هایی که در لینک ها گفته شده رو برید.
    درضمن سایت اول الان دیگه آپ هست.

کاربر جدید آواتار Facefa
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط farzadyazdan مشاهده تاپیک
    سلام منهم چند وقت پیش همین مشکل رو در ویندوز 7 داشتم ویندوز رو عوض کردم ویندوز 8 مشکل حل شد اما باز پس از مدتی این مشکل دوباره برگشت هارد رو اسکن کردم دیدم بدسکتور داره و بدسکتورها رو تعمیر کردم الان دیگه مشکلی باهاش ندارم
    سلام ، من هم تو این فکر هستم که با ویندوز 8 هم یک بار تست کنم ،،، اما هارد من هیچ مشکلی نداره ، چند بار با Microrit تست کردم ، یه دونه بدسکتورم نداره

کاربر جدید آواتار Facefa
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط FastCode مشاهده تاپیک
    این لینکها یعنی مشکل شما مشکل نیست. وهارد شما برای صرفه جویی در انرژی پس از چند دقیقه بیکاری خودش رو خاموش میکنه. اگر دوست دارید این حالت ایجاد نشه راه هایی که در لینک ها گفته شده رو برید.
    درضمن سایت اول الان دیگه آپ هست.
    این یعنی مشکل نیست ؟ به گفته شما : هارد برای صرفه جویی در انرژی ، پس از چند دقیقه بیکاری خودش رو خاموش میکنه ،،، این مشکل دقیقا 2/5 ، 3 ساعت بعد از روشن شدن اتفاق میافته ،، یعنی سیستم دیگه نیاز نمیدونه استفاده از هارد و خودش قسمتی از خودشو خاموش میکنه ، و دیگه هر چقدر نیاز هم داشتیم روشن نمیشه . یعنی دیگه صلاح نمیدونه ،

حالا بگیم گفته شما درست ، ولی این در مواقعی هست که یک دفعه این وضع پیش بیاد و فریز بشه که بگیم هارد خاموش شد ،،، در صورتی که از یک مقدار جلوتر ، به آهستگی دیده میشه که میخواد فریز بشه

و ،، اگر اینطور بود ، گذشته بر این هم سیستم به این وضع افتاده بود ، که با تغییر ورژن گرافیک درست شد

و ناگفته نباشد که : سیستم یا هارد اصلا بیکار نمیشه که بخواد مصرف رو بیاره پایین و خاموش بشه ،،، دقیقا زمانی که بیشترین استفاده از هارد و سیستم برده میشه ، تست که میزنم ، میبینم داره فریز میشه

حالا فقط یک جا میشه این جواب رو تایید کرد : اون زمانی که هارد خاموش شد ، سیستم فریز میشه ،،، و بلافاصله بعد از ریاستارت فریز از بین میره ،،، یعنی : هارد دوباره شروع به کار کرده خودم هنگ کردم دیگه

کاربر جدید آواتار Facefa
    محل زندگی
    تهران

دست یکایک دوستانی که با نظراتشون من رو تنها نزاشتن درد نکنه
    و تشکر از مدیر کل سایت ، بابت به وجود آوردن محلی که مشکلاتمون رو از پیش رو برمیداریم و تک تک کسانی که بدون هیچ چشم داشتی کمک میکنن و یاری میرسونن
    بالاخره بعد از مدتها و مشورت های بیشمار مشکل از پیش رو برداشته شد
    به قول فیلمها و سریال ها

(پایان)

slm man ham hamin moshkelo dashtam systeman faqat ba ye verion driver carte geraphicam in moshkelo nadare age driverreshu update konam ya versionesho awaz konam intoor misheshaadm inam moshkele systeme shuma ham bashe

تاپیک های مشابه

1. سوال: کسی می تونه این برنامه رو تکمیل کنه
    نوشته شده توسط Alireza Pro در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 7
    آخرین پست: جمعه 10 شهریور 1391, 19:00 عصر
  2. کسی می تونه این برنامه رو تکمیل کنه ؟
    نوشته شده توسط ee_persian در بخش Setup و Deployment
    پاسخ: 4
    آخرین پست: شنبه 23 مرداد 1389, 16:22 عصر
  3. کسی تا حالا این مشکل رو داشته
    نوشته شده توسط daffy_duck376 در بخش گزارش سازی با Crystal Report
    پاسخ: 2
    آخرین پست: جمعه 16 بهمن 1388, 18:37 عصر
  4. سوال: کمک ( کسی می تونه این تابع رو درست کنه )
    نوشته شده توسط lolojoon در بخش برنامه نویسی با زبان C و ++C
    پاسخ: 5
    آخرین پست: دوشنبه 13 خرداد 1387, 10:04 صبح
  5. کسی راه حلی برای این مشکل داره
    نوشته شده توسط googoole در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 3
    آخرین پست: یک شنبه 24 دی 1385, 23:27 عصر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید