نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: برنامه نویسی server side ?

Question برنامه نویسی server side ?

سلام. خسته نباشید.

میخواستم اگه میشه این مشکله بزرگو واسم یکی حل کنه !!!!!!!

من j2se و تموم کردم . الان برای ادامه کارم هم میتونم برم به سمت اندروید و هم j2ee . از طرفی شاید این خیلی عجیب باشه ولی من

ازبرنامه نویسی وب بدم میاد!!!!!منظورم client side . کلا دوست ندارم واسه کاربر کد بنویسم و گرافیکو دوست ندارم . سوالم اینجاست آیا میشه فقط با یادگیری server

side بتونم j2ee و به طورکامل یاد بگیرم؟ و آیا برای برنامه نویس صرفا server side کار توی بازار کار هست ؟ یا نه باید برای کار باید هم server side

, هم client side و بلد بود؟ یا اصلا بی خیال دنیای بزرگه j2ee بشم و کارمو با اندروید ادامه بدم ؟؟؟

واقعا گیج شدم.ممنون میشم کمکم کنید

کاربر دائمی آواتار ahmad.mo74
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: برنامه نویسی server side ?

سلام، هر چی یاد بگیری خوبه چه اندروید چه jee جفتشون آینده دارن جفتشون بازار کار دارن، ولی اندروید هنوز خیلی جا نیفتاده تو ایران. به نظر من شما تمرکزتو بزار رو jee مباحث پایه رو یاد بگیر و سعی کن یه جا استخدام شی تا اصل کاریارو سر کار یاد بگیری و مطمئن باش اصلا ضرر نمیکنی تو jee هر چی یاد بگیری خوبه و به دردت میخوره.

بلد بودن یه حرفه تخصص یه حرف دیگه ست! خیلی از اساتیدی که اینجا میبینی علاوه بر تسلط کامل روی Java (همه ی Frameworkهاش!!!) برنامه نویس PHP و Nodejs و ... هم هستن. Client Side و طراحی DataBase رو میتونن در حد تیم ملی تدریس کنن و در عین حال حتی برنامه نویس NET. هم ممکنه باشن!

همه اینا رو گفتم تا بگم اگه میخوای تنهایی پول در بیاری که باید همه فن حریف باشی تا خودت پروژه ت رو مدیریت کنی!
    اما اگه اهل Team Working هستی؛ مگه میشه یه نفر متخصص Server Side باشه و هیچی هیچی از Client Side ندونه و مثلا در مورد AJAX و حتی jQuery چیزی ندونه؟!

به نظر من حالا که میگی علاقه ت به سمت Server Side هستش تخصصت رو بذار رو این مطلب ولی بیخیال بقیه هم نشو. چون توی کار تیمی فقط موقعی میتونی با مسئول JavaScript پروژه هماهنگ باشی که توام در موردش اطلاعات خوبی داشته باشی. همین قضیه در مورد Database و ... هست.

البته نظر شخصیم بودا!
    اگر به بهداشت و سلامت حیوانات علاقه دارید، از vetMD.ir دیدن کنید.
    وبلاگ شخصی من: fadavi.net

اینجا کمتر سر می‌زنم. (تلگرام من)

باشه. ممنونم . نظر بقیه دوستان چیه ؟ نظر استاد cups_of_java چیه؟

کاربر دائمی آواتار cups_of_java
    محل زندگی
    تهران

اول اینکه من استاد که نیستم.... به اندازه علاقه خودم خوندم و بلدم فقط....
    حرفایی که بچه ها زدن کاملن درسته.... من این رو اضافه میکنم:

1) یه مهاجم فوتبالیست که خوب هد می زنه تو موقعیت های تک تک شانس کمی برای گل زدن داره ولی ممکنه هر سانتی رو گل کنه! این ها تکنیک ها و مهارت های مختلفی هستند... یادگیریشون باعث میشه شما بهتر از فرصت ها استفاده کنی. بهتر یاد بگیری... بهتر کارا رو انجام بدی... دیدو دانشت بیشتر شه... اما خوب.... هر فوتبالیستی یه نقطه قوت داره... مثلن علی کریمی خوب دریبل میزنه! شما هم بسته به علاقت ممکنه backend رو بیشتر از frontend و کارهای GUI دوست داشته باشی (مثل خود من) یا بر عکس....

به علاقت نگاه کن پس!

اما در مورد موقعیت های کاری... خوب frontend فرصت های شغلی بیشتری داره و برنامه نویس های معمولی هم زیاد می خوان چون کاری که همه می تونن انجام بدن....
    backend مهارت هایی رو می طلبه که در طی پروژه ها و سال ها بدست میاد و اصولن آدمای قدیمی تر تو شرکت ها و پروژه ها بهش دست میزنن پس موقعیت شغلیش کمتره در بدو ورود به یه شرکت....

به هر شکل تو ایران اینا رو خیلی از هم جدا نمکنن و همه، همه کار میکنن :)

باز سوال خاصی داشتی می تونی بپرسی...

ممنونم. و به نظرتون اندروید چطوره ؟ بازارکارش ?و با توجه به اینکه علاقه من به خود جاواست تا html , css , jquery ... . نظرتون نسبت بهش چیه ؟

کاربر دائمی آواتار cups_of_java
    محل زندگی
    تهران

بازار موبایل کلن خوبه... بد نیست... حالا چه جاوا رو اندروید چه تکنولوژی های دیگه.... :)

کاربر دائمی آواتار A.iman
    محل زندگی
    تبریز

ولی فکر نکن که اندروید نیازی به گرفیک نداره !
    واسه یه منو ساختن با انیمیشن پدر آدم با xml در میاد ! اصلا به نظر من اندروید بیشتر UI اش مهمه تا ... !

تاپیک های مشابه

1. سوال: برنامه نویسی Server - Client تحت اینترنت
    نوشته شده توسط si6arp در بخش C#‎‎
    پاسخ: 5
    آخرین پست: شنبه 06 آذر 1389, 21:35 عصر
  2. برنامه نویسی تحت windows server 2003
    نوشته شده توسط Younes در بخش شبکه و Networking‌
    پاسخ: 8
    آخرین پست: سه شنبه 24 آبان 1384, 08:16 صبح
  3. برنامه نویسی client/server در vb.net
    نوشته شده توسط lale2236 در بخش VB.NET
    پاسخ: 1