نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: کمپین حمایت از برنامه نویسان (شروع شد)

Thumbs up کمپین حمایت از برنامه نویسان (شروع شد)

چند وقت پیش شرکت ما نامه ای به رئیس جمهور نوشت ... متن این نامه تشریح وضعیت برنامه نویسی در ایران و قانون کپی رایت (دزدی قانونی نرم افزار) و ... بود .

هرچند ما خودمون میدونیم و دولتی ها هم میدونن که وضعیت از چه قراره اما این طبیعیه که اقدامی در این زمینه نکنند ... دلایلی هم داره از جمله اینکه خود اونها اولین نقص کننده ی قانون کپی رایت در باره ی ویندوز و ... هستند ... دلیل بعدی عدم اتحاد اجتماع برنامه نویس هست ... این رو همه میدونیم .

آیا تا الان کمپینی مبنی بر همایت از برنامه نویس ها هست ... ؟
    در کششور های خارجی حتی میوه فروش ها و بقالی ها کمپین حمایتی دارند ... دلیل نبود چنین اجتماعاتی نبود آگاهی ما ایرانی ها از آزادی و حق طلبی هست اما این در مورد ما برنامه نویسان ایرانی کاملا تعجب آوره چرا که ما به نوعی اتصال به دنیای بیرون داریم ... اما هنوز نتونستم دلیلی برای اینکه چرا برنامه نویس ها فکری به حال خودشون نمیکنن پیدا نکردم

من قصد دارم از شرکت های دیگه و حتی مراجعه و رسانه ای کردن ماجرا حق طلبی کنم ... بالاخره فرقی باید بین صنعت الان و ده سال پیش نرم افزار در ایران باشه ... اما یکی از مشکلات اینه که شرکت های بزرگ برنامه نویسی که درامد خوبی دارند حمایت نمیکنند .

کار دومی که قراره انجام بدم اینه که وب سایتی در حمایت از برنامه نویس ها به اسم شرکت و صفحه ای در فیسبوک برای این کار اه اندازی کنم تا افراد متحعهد بیشتریبه ما پیوند داده بشن

کار سوم اینه که نامه ای برای رهبری و رئیس جمهور و وزارت خانه با امضای مدیران شرکت های دانش بنیان و رئیسان پارک های علم و فناوری و رئسای شرکت های نرم افزاری با مهر تجاری اون ها (البته شرکت هایی که قبول کنند ) ارسال کنم

کار سوم رسانه ای کردن ماجرا هست ... من هر کاری میکنم ... از هماهنگی از یکی از رسانه های فارسی زبان تا هماهنگی با رسانه های ملی از جمله وب گردی و ... برای حمایت (هرچند سخت ولی کاراست)

یک سال پیش با یکی از اعضای مایکروسافت در حال بحث بودم وضعیت رو شرح دادم ... و خاهان خرید ه نسخه اورجینال از ویندوز شدم (به صورت ظاهری در اون زمان :) ) خیلی جالب بود اونها حتی مشکلی هم نداشتند با اینکه ویندوزشون در ایران به سرقت میره ... اصلا ایران رو به رسمیت در باره ی نرم افزار نمیشناختن ... اونها حتی به من ویندوز هم ندادند ... خوب یادم میاد که نوشته بودن ایران تحریمه به شما ویندوز نمیدیم ... با اینکه میدونستند از ویندوز کرک شده استفاده میکنم ... حتی مایکروسافتم دوست نداره قانون کپی رایت در ایران برقرار بشه .

کار چهارم .. تبلیغ در دانشگاه ها (البته یکی دوتا من خودم بیشتر دسترسی ندارم) ... خدا رو شکر دوستان زیاد برنامه نویسی دارم که از من حمایت کنند که بیشتر اونها دانش جو هستند .در اینجا چند سوال دارم ... :

آیا راه حل های بهتری دارید ؟
    آیا موافق با من هستید ؟
    آیا به من کمک میکنید ؟ و ... ؟

کاربر دائمی آواتار drsina
    محل زندگی
    Iran - Esf

نقل قول: کمپین حمایت از برنامه نویسان (شروع شد)

شما فعلان فکر World Skills باش ، نمی خواد اینکارا رو کنی !

بچه ها کسی نظر دگه ای نداره ؟

فکر بسیار خوبی
    الان شما عمرانی ها رو در نظر بگیرید، هر کی که بخاد دو تا اجر رو هم بزاره باید بره نظام مهندسی مجوز بگیره
    ولی نرم افزار چی!!!!

اگر این کار مرتب پیگیری بشه و صورت بگیره که خیلی خوبه ولی همیشه برای مدتی جو گیر میشیم خودمونا به آب و آتیش میزنیم و میبینیم نه مسئولی به ما اهمیت میده و نه ملت محل میدن .
    اگر کاری میخواد انجام بشه باید حساب شده باشه و سودی داشته باشه وگرنه کسی اصلا اهمیت نمیده و نمیاد .
    منم توی دانشگاه خودمون میتونم علاقه مندان را جمع کنم .

هر شغلی توی این مملکت صنف داره چون بین مردم شناخته شده هست ولی یکی ازت میپرسه کارت چیه میگی برنامه نویس . میگه چی ؟ یعنی چیکار میکنی ؟ 2 ساعت توضیح میدی میگی با کامپیوتر کار میکنیم و پروژه انجام میدیم و نرم افزار طراحی میکنیم و کارمون سخته و حساب کتاب داره و ... بعد میگه آها منظورت اینه خدمات کامپیوتری داری ؟ سی دی رایت میکنی ؟ حالا تو

سطح سواد مردم نسبت به قبل خیلی بالا اومده و اکثر افراد کاربر کامپیوتر هستن ولی فکر میکنن نرم افزاری که باهاش کار میکنن از آسمون نازل شده .

مشکل اصلی ما اینه . وقتی این حل شد اونم خود به خود درست میشه .

تاپیک های مشابه

1. گفتگو: تشکیل نهاد حمایت از برنامه نویسان
    نوشته شده توسط MMSHFE در بخش PHP
    پاسخ: 2600
    آخرین پست: یک شنبه 23 فروردین 1394, 02:45 صبح
  2. خبر: اطلاعیه های مربوط به نهاد حمایت از برنامه نویسان
    نوشته شده توسط MMSHFE در بخش PHP
    پاسخ: 8
    آخرین پست: سه شنبه 07 آبان 1392, 08:27 صبح
  3. پاسخ: 7
    آخرین پست: دوشنبه 01 مهر 1392, 12:27 عصر
  4. پاسخ: 4