نمایش نتایج 1 تا 14 از 14

نام تاپیک: ساخت نرم افزار اتوماسیون اداری

ساخت نرم افزار اتوماسیون اداری

دوستان و اساتید سلام

میخواستم یه نرم افزار اتوماسیون اداری رو شروع کنم، گفتم قبلش یه همفکری با شما اساتید داشته باشم.

به نظر شما برای یه نرم افزار اتوماسیون اداری تحت شبکه برای اتصال به سرور از چه سیستمی استفاده کنم؟ (وب سرویس، wcf ، سوکت و یا چیز دیگه؟! )
    برای پرینت فرم ها از کدوم ابزار استفاده کنم؟ (کریستال ریپرت، ابزار ریپرت خود ویژوال استودیو و یا ابزارای دیگه؟! )
    پروژه ویندوز فرم اپلیکیشن باشه بهتره یا wpf ؟

تو موضوعات پیرامون، به چه چیز هایی توجه کنم؟

پیشاپیش از دوستان و اساتیدی که بنده رو راهنمایی می کنن تشکر میکنم.

نقل قول: ساخت نرم افزار اتوماسیون اداری

سلام
    سوالت خیلی کلیه دوست عزیز ، ولی خب به هر حال

منظورت از تحت شبکه بودن چیه؟ اگر اینه که نرم افزارت رو کلاتنت ها نصب بشه و دیتابیس رو سرور باشه کار خاصی نیاز نیست بکنی دوست عزیز ، خود SqlServer امکانات کار تحت شبکه رو داره ، فقط با تنظیم کانکشن استرینگ ، اگرم منظورت از تحت شبکه مدل دیگری هست که طبیعتا باید اول مسئله رو دقیق طرح کنی تا راهکار مناسب براش پیدا بشه.

برای پرینت هم کلا نیاز داری از ابزارهای گزارش سازی استفاده کنی همین هایی که اسم بردی یا Fast Report یا Stimulsoft Report که برمیگرده به اینکه با کدوم راحت تری (البته پیشنهاد من FastReport هستش)

ویندوز فرم یا ویندوز اپلیکیشن؟ کدوم رو بهتر بلدی؟ با اون کار کن
    تجربه بنده بهم نشون داده اکثرا بچه ها فقط اسم WPF رو میارن و عملا بلد نیستن از امکاناتش استفاده کنن ، انگار خیلی با کلاسه پروژه WPF باشه ، بنابراین من ویندوز اپلیکیشن رو ترجیح میدم به علت سرعت نسبتا بهتری که نسبت به WPF داره موقع اجرا ، مگر اینکه به امکانات خاص WPF که تو ویندوز اپلیکیشن نیست نیاز داشته باشم.

تو سایر موضوعات هم ، قبل از شروع کد نویسی همه مسائل و نیازمندی های سیستم رو به دقت تحلیل کن تا بعدا به مشکل برنخوری.

موفق باشید.
    آخرین ویرایش به وسیله محمد آشتیانی : شنبه 25 مرداد 1393 در 12:32 عصر
    قوانین سایت برنامه نویس [ به سوالات از طریق پیام خصوصی پاسخ داده نمی شود ]

منظورم اینه که وقتی تحت شبکست دیگه اتصال مستقیم با sqlserver برقرار نکنه و یه نرم افزار واسط اتصال و عملیات رو کنترل کنه و نحت لایه نرم افزار لاگ بگیره
    جدای از بانک اطلاعاتی یه سری فایل هم هست که تو سرور ذخیره میشه و کلاینت ها از همون نرم افزار واسط درخواستش میکنن
    بلد بودن خیلی اهمیت نداره چون خیلی سریع میشه یاد گرفت.
    یکی از نقاط قوت wpf اینه که حد اقل بخشی از کارو از گردن CPU بر میداره و میذاره رو دوش gpu

کاربر تازه وارد آواتار m.fazlali
    محل زندگی
    تهران

اگر چنین حالتی را نیاز داری wcf بسیار انتخاب خوبی است اما در مورد wpf باید بگم استفاده از کارت گرافیک همیشه حسن نیست زیرا در خیلی از دستگاهای شرکتها کارت گرافیک وجود ندارد و یا از thin client استفاده میکنند گه گرافیک سنگین را بصورت قوی جابجا نمیکند تمام چیزایی g/k

کاربر تازه وارد آواتار m.fazlali
    محل زندگی
    تهران

اگر چنین حالتی را نیاز داری wcf بسیار انتخاب خوبی است اما در مورد wpf باید بگم استفاده از کارت گرافیک همیشه حسن نیست زیرا در خیلی از دستگاهای شرکتها کارت گرافیک وجود ندارد و یا از thin client استفاده میکنند گه گرافیک سنگین را بصورت قوی جابجا نمیکند تمام چیزایی که برات نوشتم تجربه شده بود ونیز باید بگم که یاد گرفتن با حرفه ای شدن خیلی فرق میکند .

کاربر دائمی آواتار biotechsoft
    محل زندگی
    اصفهان

سورس این نرم افزار هست اگه تمایل به خرید داشته باشی:
    https://biotechsoft.ir/%d9%86%d8%b1%...7%d8%b1%db%8c/
    آخرین ویرایش به وسیله biotechsoft : دوشنبه 26 شهریور 1397 در 12:13 عصر

سلام من میخوام اتوماسیون اداری رو با asp بنویسم بنظرتون قالب رو چطور طراحی کنم که فضا کم نیارم قالبهایی ک مثل فریم بندی هست چطوری طراحی میشه
    ی سوال دیگه : گرید ویوویی ک بتونیم تو هدر هر ستون سرچ گذاشت و سورت کرد و با کلیک روی هرجای ردیف اون رکورد رو انتخاب کرد چطوریه
    ممنون میشم کمک کنید

سلام
    آقای آشتیانی توضیحات مفیدی دادن ولی در ادامه چند نکته :
    1.من تجربه ساخت اتوماسیون رو داشتم و بخاطر تراکنشهای خیلی بالا و ذخیره سازی تصاویر و ..... از اوراکل استفاده کردیم (پروژه ما در سازمان های دولتی بود....) و پیشنهاد میکنم ابتدا نسبت به تراکنش ها و وسعت کار بهترین بانک رو انتخاب کنین
    2.به شخصه این کارها و چنین پروژه های نسبتا حجیمی رو با WinApp انجام میدم
    3.در پروژه احتیاج به استفاده از سوکت خواهید داشت(البته بنا به امکانات و سطح پروژه ای که میخوای بسازی و...)
    4.سعی کنید جهت نصب برنامه ازClickonce استفاده کنید
    5.اگر سیستم جامع میخواین تهیه کنین حتما بفکر وب هم باشید ( توی ادارات بخش وب بیشتر استقبال میشه بخاطر مسائل دور کاری و ...)
    6.فاز گزارش (ریپورت) خیلی روش توجه کنید (هر اداره یک سربرگ خاص و قالب نامه های متفاوتی داره (تاریخ.شماره نامه.امضا و ...) و سیستم باید امکان تولید یک گزارش انعطاف پذیر رو برای کاربر در حین اجرا فراهم کنه و .... ).
    در آخر پیشنهاد میکنم ابتدا از چندین برنامه اتوماسیون اداری جا افتاده دیدن و استفاده کنین و سپس شروع به کار کنین..

موفق باشید

کاربر دائمی آواتار swallow.pa
    محل زندگی
    توی خونه

نقل قول نوشته شده توسط mortezamhd مشاهده تاپیک
    سلام
    1.من تجربه ساخت اتوماسیون رو داشتم و بخاطر تراکنشهای خیلی بالا و ذخیره سازی تصاویر و ..... از اوراکل استفاده کردیم (پروژه ما در سازمان های دولتی بود....) و پیشنهاد میکنم ابتدا نسبت به تراکنش ها و وسعت کار بهترین بانک رو انتخاب کنین
    3.در پروژه احتیاج به استفاده از سوکت خواهید داشت(البته بنا به امکانات و سطح پروژه ای که میخوای بسازی و...)
    5.اگر سیستم جامع میخواین تهیه کنین حتما بفکر وب هم باشید ( توی ادارات بخش وب بیشتر استقبال میشه بخاطر مسائل دور کاری و ...)
    6.فاز گزارش (ریپورت) خیلی روش توجه کنید (هر اداره یک سربرگ خاص و قالب نامه های متفاوتی داره (تاریخ.شماره نامه.امضا و ...) و سیستم باید امکان تولید یک گزارش انعطاف پذیر رو برای کاربر در حین اجرا فراهم کنه و .... ).
    در آخر پیشنهاد میکنم ابتدا از چندین برنامه اتوماسیون اداری جا افتاده دیدن و استفاده کنین و سپس شروع به کار کنین..

موفق باشید
    با سلام اگه امكان داره در مورد كليك وانس بيستر توضيح بديد
    ممنونم

نقل قول نوشته شده توسط swallow.pa مشاهده تاپیک
    با سلام اگه امكان داره در مورد كليك وانس بيستر توضيح بديد
    ممنونم
    http://msdn.microsoft.com/en-us/library/31kztyey.aspx

کاربر دائمی آواتار momimomi
    محل زندگی
    اصفهان

نقل قول نوشته شده توسط mortezamhd مشاهده تاپیک
    سلام

موفق باشید
    سلام دوست عزیز
    باتوجه به تجربۀ شما چند سوال داشتم
    بنده برای محل کارم (یکی از ادارات) یه نرم افزار دستکتاپ با سی شارپ نوشتم که یک قسمت و امورات مربوط به اون قسمت رو پوشش میده
    ولی میخوام به جای این نرم افزار یه نرم افزار جامع بسازم که فقط روی یه سیستم نصب بشه و بقیۀ کاربرا با زدن ip در مرورگر به اون نرم افزار جامع دسترسی داشته باشن و با زدن یوزر و پسورد مربوط به خودشون و سطح اختیاراتی که دارند با سیستم کار کنند.
    سوال اول: آیا asp.net و سی شارپ برای این کار مناسبند؟
    سوال دوم: در ابتدا برای طراحی باید از html و css استفاده کنم؟ یا همون ابزار موجود در asp کافی است؟
    سوال سوم: لطفا یه pdf یا فیلم آموزشی برای شروع کار (از ابتدا) معرفی نمایید.
    ممنون
    moslemsoftware@ gmail.com

کاربر دائمی آواتار momimomi
    محل زندگی
    اصفهان

دوستان این نرم افزار با چه زبانی درست شده و از چه ابزاری استفاده کرده؟
    http://www.biotechsoft.ir/post/27

نقل قول نوشته شده توسط momimomi مشاهده تاپیک
    سلام دوست عزیز
    باتوجه به تجربۀ شما چند سوال داشتم
    بنده برای محل کارم (یکی از ادارات) یه نرم افزار دستکتاپ با سی شارپ نوشتم که یک قسمت و امورات مربوط به اون قسمت رو پوشش میده
    ولی میخوام به جای این نرم افزار یه نرم افزار جامع بسازم که فقط روی یه سیستم نصب بشه و بقیۀ کاربرا با زدن ip در مرورگر به اون نرم افزار جامع دسترسی داشته باشن و با زدن یوزر و پسورد مربوط به خودشون و سطح اختیاراتی که دارند با سیستم کار کنند.
    سوال اول: آیا asp.net و سی شارپ برای این کار مناسبند؟
    سوال دوم: در ابتدا برای طراحی باید از html و css استفاده کنم؟ یا همون ابزار موجود در asp کافی است؟
    سوال سوم: لطفا یه pdf یا فیلم آموزشی برای شروع کار (از ابتدا) معرفی نمایید.
    ممنون
    moslemsoftware@ gmail.com
    سلام

1. بله شما میتونین از طریق این زبان با ASP کار کنین....
    2.پیشنهاد بنده اینه که ابتدا HTML رو کامل مسلط بشین (CSS و .... گام های بعدی هستن)و سپس شروع به کار با asp بکنین.....
    3. به تالار ASP.NET مراجعه کنین

موفق باشید

کاربر دائمی آواتار biotechsoft
    محل زندگی
    اصفهان

نسخه تحت وب اتوماسیون اداری نگاه هم آماده شده
    دانلود رایگان از لینک زیر:
    https://office_auto.biotechsoft.ir
    آخرین ویرایش به وسیله biotechsoft : سه شنبه 21 اسفند 1397 در 11:04 صبح

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 14