نمایش نتایج 1 تا 15 از 15

نام تاپیک: نرم افزار برنامه نویسی C++‎

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

نرم افزار برنامه نویسی C++‎

سلام
    میخواستم بدونم نرم افزار برنامه نویسی C++‎ چی هست؟
    با سپاس Spaceman

نقل قول: نرم افزار برنامه نویسی C++‎

مثلا اینی که خودم استفاده میکنم :

microsoft visual studio 2012
    نرم افزار ها یا ide های دیگه ای هم هستند برا نوشتن و کامپایل کد.

کاربر دائمی آواتار sa1378
    محل زندگی
    شاهی

لیست کامپایلر ها و IDE های شامل کامپایلر معروف :

1- کامپایلر قدرتمند Visual Studio
    تقریبا می توان گفت بهترین محیط و کامپایلر برنامه نویسی است که از زبان های زیادی پشتیبانی میکند . نسخه ۲۰۱۲ آن را می توانید از سایت ماکروسافت ( اینجا ) دانلود کنید و از برنامه نویسی لذت ببرید .

۲- IDE با نام ++DevC که کامپایلر آن minGW است ؛ نسخه تبدیل شده ویندوز gcc
    http://www.bloodshed.net/devcpp.html

3- کامپایلر gcc ، محبوب ترین کامپایلر لینوکس :
    http://gcc.gnu.org

4- کامپایلر تجاری C++‎‎Builder
    http://www.codegear.com/products/cppbuilder

5- یک IDE به نام Code::Blocks (در مقایسه با سایر موارد محبوبیت وسیعی ندارد)

۶- کامپایلر تجاری Intel
    http://software.intel.com/en-us/intel-compilers

7- یک IDE قدرتمند با نام Eclipse CDT برای همه سیستم عامل ها .
    ( کامپایلر آن gcc است )
    http://www.eclipse.org/cdt

کاربر دائمی آواتار alireza es
    محل زندگی
    سرزمین اتش

نقل قول: نرم افزار برنامه نویسی C++‎‎

نقل قول نوشته شده توسط sa1378 مشاهده تاپیک
    ۲- IDE با نام ++DevC که کامپایلر آن minGW است ؛ نسخه تبدیل شده ویندوز gcc
    http://www.bloodshed.net/devcpp.html
    اصلا روی این ide اشغال و مضخرف DevC++‎‎‎ حساب باز نکنین.یعنی اشغال ترین ide ای هستش که تو عمرتون دیدین برخی ویرایش گر ها
    از این ide بهتر عمل میکنن.خود این بنده خدا notepad++ رنگ بندیش بهتر از این هستش
    این ide زباله به تمام معناست از این زباله تر سیستم اموزش و پرورش ماست که روش حساب باز کرده(یعنی میگردیم ... اشغال ترین چیزو پیدا میکنیم و
    انتخواب میکنیم.)
    من اکثر ide های مختلفو امتحان کردم
    نرم افزار code::blocks زیادی خوب نیست (هرچند بارها بهتر از DEVC++‎‎‎ هستش)

Qt Creator و visual C++‎‎‎ و C++‎‎‎ builder نرم افزار های حرفه ای هستند هرچند برخی ها اخریو به خاطر کامپایلرش سرکوب میکنن ولی من که استفاده کردم و مشکلی ندیدم
    خیلی هم خوبه در ضمن هرسه این نرم افزار ها محیط ویژوال دارند و قابلیت های فراوان !!
    بعد از این ها میرسیم به eclipse که اول مختص زبان جاواس و اگه بخوای چندین زبان رو هم زمان یاد بگیرین خیلی عالیه چون با پلاگین هاش تقریبا همه زبان هارو پشتیبانی میکنه(html , python ...)

یه ide دیگه ای هم هست که مثل eclipse مختص زبان جاواس و با پلاگین ها باید روش C++‎‎‎ بنویسین اسمش نت بینز هستش و تو این سایت بیشترین رتبه رو اورده(البته تو زمینه جاوا)

اگه ویرایش گر بخواین دو ویرایش گر Vim و Emacs هستند که اول ویرایش گرند ولی با پلاگین ها میشه اونو به یه ide حرفه ای تبدیل کرد(لینوکس کارهای قدیمی ازش استفاده میکنن)
    اگه ویرایش گر دیگه ای هم بخواین تو ویندوز notepad++ و تو لینوکس gedit هستند.

پیشنهاد من Qt Creator و visual C++‎‎‎ و C++‎‎‎ builder هستش.
    تو زمینه کامپایلر هم اگه بخواین تو لینوکس بنویسین g++ (کامپایلر gcc برای زبان C هستش نه C++‎‎‎)
    اگه بخواین تو زمینه ویندوز بنویسین Mingw (که نسخه ویندوز g++ هستش) msvc و C++‎‎‎ builder (نمیدونم چرا خیلی ها C++‎‎‎ builder رو سرکوب میکنن علت خاصی داره؟)
    موفق باشین.

نقل قول نوشته شده توسط NASA's Spaceman مشاهده تاپیک
    سلام
    میخواستم بدونم نرم افزار برنامه نویسی C++‎‎‎‎‎ چی هست؟
    با سپاس Spaceman
    سلام ،

به انجمن های C/C++‎‎‎‎ خوش اومدی دوست عزیز فکر میکنم حرفهای من تو پست کدام زبان رو ترجیح می دهید مفید بود ! خوشحالم...
    پس قبل از هر چیز خوش اومدین به تالار های C++‎‎‎‎

در محیط ویندوز Visual Studio قدرتمندترین نرم افزار برنامه نویسی هستش که C/C++‎‎‎‎ رو هم به خوبی پشتیبانی میکنه.
    ولی محیط Qt Creator رو هم برای طراحی و پیاده سازی GUI پیشنهاد میکنم.

شما برای شروع کار ابتدا C++‎‎‎‎ رو یاد بگیرید و سپس برید سراغ کتابخانه های اون که یکی از بهترین ها Qt خواهد بود.

در رابطه با آموزش ها برای خود C/C++‎‎‎‎ تا حدی من قبلا توضیحاتی دادم : https://barnamenevis.org/showthread.p...AF%D8%A7%D9%85

و در رابطه با نحوه طراحی و پیاده سازی : https://barnamenevis.org/showthread.p...AF%D8%A7%D9%85

و بهترین مستندات سایت خود cplusplus.com و منابع رسمی :

http://www.cprogramming.com/tutorial/c-tutorial.html
    http://www.tutorialspoint.com/cprogramming/
    http://www.learn-c.org/
    http://www.programiz.com/c-programming

اولش کمی سخته ولی مهم همین اولشه یکم سختی بکشید قول میدم از انتخاب این زبان پشیمون نباشی ولی نه اگه حوصله این کار رو نداشته باشید متاسفانه باید بگم در اینصورت C++‎‎‎‎ نمیتونه دوست شما باشه چون واقعا سخته ... ولی خب سخت بودنش گفتم مزیت ها و نتیجه هایی داره که خستگی تن آدم در میاد

این قوانین رو هم مطالعه بفرمایید : https://barnamenevis.org/showthread.p...4%D9%88%D8%AF-!

موفق باشید.

کاربر دائمی آواتار #target
    محل زندگی
    استان گلستان

(نمیدونم چرا خیلی ها C++‎‎‎‎ builder رو سرکوب میکنن علت خاصی داره؟)
    با تجربه خودم اگه بخام بپم کامپایلرش که خب ایراد ندیدم ولی محیط توسعه باگ های زیاد و عجیب داشت . نشخه های جدیدشو نمیدونم

محل زندگی
    سرزمین اتش

نقل قول نوشته شده توسط #target مشاهده تاپیک
    با تجربه خودم اگه بخام بپم کامپایلرش که خب ایراد ندیدم ولی محیط توسعه باگ های زیاد و عجیب داشت . نشخه های جدیدشو نمیدونم
    محیط توسعه اش که خیلی خوبه و برعکس !ایراد رو دقیقا به کامپایلرش میگیرن.یه بار خواستم کامپایلرش رو تعویض کنم ادا هایی دراورد که نگم بهتره(البته طبیعیه)
    سوال من دقیقا اینه که من هم تو فروم های خارجی و هم ایرانی دیدم که میگن C++‎ builder خوب نیست.مشکلش چیه؟؟
    نکته ریز انحرافی:خوش به حال شماها که زبونتونو انتخواب کردین ولی من یه ساله دارم میان دلفی و C++‎ و اخیرا هم جاوا و پایتون دست و پا میزنم.همین خوبه ادامه بدین

نقل قول نوشته شده توسط alireza es مشاهده تاپیک
    خوش به حال شماها که زبونتونو انتخواب کردین ولی من یه ساله دارم میان دلفی و C++‎‎ و اخیرا هم جاوا و پایتون دست و پا میزنم.همین خوبه ادامه بدین
    برای چی معلق موندی رو هوا ؟ خب یکیشو انتخاب کن دیگه...
    از من که سخت پسندتر نیستی 2..3 سال سهله چندین سال رو دات نتو زبان های دیگه کار کردم آخرش همرو ریختم دور ... اومدم طرف C++‎ و کاملا راضیم چون چیزی نیست که نتونم باهاش پیاده کنم مخصوصا کیفیت و سرعتش خستگی و سختیه زبان رو شیرین میکنه.

اصلا روی این ide اشغال و مضخرف DevC++‎‎‎‎‎‎ حساب باز نکنین.یعنی اشغال ترین ide ای هستش که تو عمرتون دیدین برخی ویرایش گر ها
    از این ide بهتر عمل میکنن.
    اتفاقا dev ++c عشق منه.
    سلام
    میخواستم بدونم نرم افزار برنامه نویسی C++‎‎‎‎ چی هست؟
    سلام.اگه می خوای C++‎‎‎ رو یاد بگیری.اولین قدم اینه که سوسول بازی رو بذار کنار.یک ide مثل dev رو دانلود کن و شروع کن به یادگیری.از الان بیای بگی dev فلان رو نداره و یا بهمان رو نداره.به نظر من بری سمت یک زبان دیگه بهتره.هر وقت C++‎‎‎ برات جا افتاد برو سراغ فریمورک های کله گنده.مثلا Qt .حالا اگه نمی خوای حرف من رو گوش کنی و می خوای دنبال ide های دیگه بری خب برو.مورد ندارند.همشون سر وته یک الماسن.اما فعلا سوسول بازی رو بذار کنار.

بسیار موافقم و نظر منم اینه که اصلا خوب نیست از ابتدا با نرم افزاری کار کنی که خیلی امکانات بهت میده (به قول شما سوسول بازی). من حتی میگم برای شروع اصلا از IDE استفاده نکن!
    بشین با VIM یا NOTEPAD++ کد بزن و خودت کامپایل کن.
    یکم دیگه تو همین انجمن بگردی سوالات بسیار رو می بینی که همشون به خاطر عادت کردن به این امکاناته مثل دیباگر ویژوال استودیو. و به طور خلاصه بگم هر امکانی رو که به صورت آماده استفاده کنی رو یاد نخواهی گرفت! اگر همیشه کدت رو با ویژوال دیباگ کنی و F10 بزنی بری جلو، هیچ وقت یاد نمی گیری خودت کدت رو دیباگ کنی.
    (اگه امکانش رو داری اوبونتو نصب کن)

کاربر دائمی آواتار sa1378
    محل زندگی
    شاهی

نقل قول نوشته شده توسط a.r.khoshghalb مشاهده تاپیک
    بسیار موافقم و نظر منم اینه که اصلا خوب نیست از ابتدا با نرم افزاری کار کنی که خیلی امکانات بهت میده (به قول شما سوسول بازی). من حتی میگم برای شروع اصلا از IDE استفاده نکن!
    بشین با VIM یا NOTEPAD++ کد بزن و خودت کامپایل کن.
    یکم دیگه تو همین انجمن بگردی سوالات بسیار رو می بینی که همشون به خاطر عادت کردن به این امکاناته مثل دیباگر ویژوال استودیو. و به طور خلاصه بگم هر امکانی رو که به صورت آماده استفاده کنی رو یاد نخواهی گرفت! اگر همیشه کدت رو با ویژوال دیباگ کنی و F10 بزنی بری جلو، هیچ وقت یاد نمی گیری خودت کدت رو دیباگ کنی.
    (اگه امکانش رو داری اوبونتو نصب کن)
    ابونتو چه امکاناتی میده به برنامه نویس؟

دقیقا هیچی. :D
    اوبونتو رو گفتم بخاطر ترمینالش.
    کار کردن با ترمینالش خیلی راحته و ترمینالش واقعا کامله، یعنی می تونی اصلا از ترمینال برای همه کار هات استفاده کنی...
    دوستمون اگه اوبونتو نصب کنه، می تونه تو همون ترمینال کد بزنه، تو همون ترمینال کامپایل کنه و تو همون ترمینال ران کنه و به نظر من این روش درست برای شروع کد زنیه.

نقل قول نوشته شده توسط sa1378 مشاهده تاپیک
    ابونتو چه امکاناتی میده به برنامه نویس؟
    در توزیع های گنو/لینوکس مانند ابونتو، بعضی از کامپایلرها بصورت پیش فرض نصب هست، مانند پایتون یا gcc که اگر هم نصب نباشه با یک دستور ساده نصب و کانفیگ میشه. به دلیل نصب و پیکربندی ساده ابزارهای برنامه نویسی و کامپایلر ها، بسیاری از برنامه نویسان محیط لینوکس رو ترجیح میدن.

البته برای اینکه کد رو هم در ترمینال بنویسید و هم در ترمینال کامپایل و اجرا کنید، راه دیگه ای هم هست، نسخه vim ویندوز رو دانلود کنید، که در یک ترمینال این سه کار رو می تونید انجام بدید. برای مثال برای سوییج کردن از محیط ویرایشگر به شل (ترمینال) و کامپایل فایل، از این دستور استفاده می کنید:

:! g++ -o file.exe file.cpp
    آخرین ویرایش به وسیله ProgramYL : یک شنبه 26 مرداد 1393 در 19:20 عصر

محل زندگی
    سرزمین اتش

نقل قول نوشته شده توسط رضاس1000 مشاهده تاپیک
    اتفاقا dev ++c عشق منه.

سلام.اگه می خوای C++‎‎‎‎‎‎‎ رو یاد بگیری.اولین قدم اینه که سوسول بازی رو بذار کنار.یک ide مثل dev رو دانلود کن و شروع کن به یادگیری.از الان بیای بگی dev فلان رو نداره و یا بهمان رو نداره.به نظر من بری سمت یک زبان دیگه بهتره.هر وقت C++‎‎‎‎‎‎‎ برات جا افتاد برو سراغ فریمورک های کله گنده.مثلا Qt .حالا اگه نمی خوای حرف من رو گوش کنی و می خوای دنبال ide های دیگه بری خب برو.مورد ندارند.همشون سر وته یک الماسن.اما فعلا سوسول بازی رو بذار کنار.
    سوسول بازی؟؟محض اطلاع باید بگم من خودم با ویرایشگر کد نویسی با C++‎‎‎‎ رو شروع کردم(ای کاش نمیکردم).این dev C++‎‎‎‎ اگه اسمشو از ide به editor تغییر بده خیلی بهتره(هرچند من بازم باهاش مشکل دارم)
    آدم میاد و دو سه بار با ویرایشگر هایی مثل Vim شروع میکنه و تحت کنسول کامپایل میکنه و بعد که یاد گرفت اجبارا باید بره سمت یه ide قدرتمند.کسایی هم که نمیرن
    فقط بلدن پز بدن و بگن ما خیلی قدیمی هستیم(چ* کلاسی )وگرنه تو جرات داری یه نرم افزار کوچیک رو با dev C++‎‎‎‎ اشغال توسعه بده.وقتی ide های حرفه ای ،نیمه حرفه ای و ... حتی نیمه اشغال
    وجود دارن هیچ دلیلی وجود نداره یه نفر از نژاد انسان تو این کره خاکی dev C++‎‎‎‎ کار کنه(البته به جز ایران تو سیستم اموزش پرورش).اگه یه دلیل بیارین شمارو به چالش میکشونماا ...
    الان ide های گمنامی وجود دارن که پتانسیل خیلی بهتری نسبت به dev دارن.مثلا تو لینوکس یکی هست به نام k develop که یه ide خیلی خوب و با پتانسیل بالاس.توش میشه Qt نوشت و خودش هم با کیوت نوشته شده

حرف شما که میگین استفاده از ide های حرفه ای تنبل بازی و سوسول بازیه حرف شما تو زمینه آموزش و یاد گیری C++‎‎‎‎ درسته که تو اون شرایط بازم ویرایشگرا وضعیت خیلی بهتری نسبت به Dev دارن
    رنگ بندیشون بهتره،تازه برخی هاشون خطا یاب هم دارن !!اما وقتی طرف یاد گرفت و خواست یه نرم افزار بسازه دیگه باید بره به سمت ide های بزرگ و حرفه ای

تایپکو از بحث خارج نکنیم.طبق اطلاعاتی که نسبت به شما NASA's Spaceman دارم شما قبلا دات نت کار بودی.به نظر من شما بهتره از ویژوال استادیو خارج نشی چون
    بهش عادت کردی و اونو یاد گرفتی.اگه بخوای win32 یا .net یا mfc و یا qt بنویسی همه اینا امکانش فراهم شده.حرفایی مثل سوسول بازی و ... رو فراموش کن چون اگه بخوای تحت ویرایشگر
    کد بنویسی و تحت کنسول کامپیال کنی فوقش دوسه تا چیز یاد میگیری که اونم بعدا یادت میره!
    خواستی به عنوان یه چیز اضافه یاد بگیر ولی قبلش باید یه دو سه بار خودتو تو یه ide (دقت کنین ide)به چالش بکش.
    درضمن کل این تایپک یه بحث تکراری بودا !اما ارزششو داشت دوباره سر این موضوع بحث شه
    ============================================
    نفسم در اومد اینقدر از Dev حرف زدم.کلی بگم ویرایشگر هایی مثل Dev (باور کنین ویرایشگره)دوتا کاربرد دارن
    1-اگه بخواین خودتونو به سختی بندازین که چیزای جدید یادبگیرین(من که چیزی یاد نگرفتم)
    2-یه کد بزرگ نوشتین و میخواین یه قسمت کوچیکشو ویرایش کنین.
    تو این شرایط اره dev و دیگر ویرایش گرا به درد میخورن که من شخصا ویرایشگرای دیگه رو ترجیح میدم تا dev

نقل قول نوشته شده توسط alireza es مشاهده تاپیک
    سوسول بازی؟؟محض اطلاع باید بگم من خودم با ویرایشگر کد نویسی با C++‎‎‎‎‎ رو شروع کردم(ای کاش نمیکردم).این dev C++‎‎‎‎‎ اگه اسمشو از ide به editor تغییر بده خیلی بهتره(هرچند من بازم باهاش مشکل دارم)
    آدم میاد و دو سه بار با ویرایشگر هایی مثل Vim شروع میکنه و تحت کنسول کامپایل میکنه و بعد که یاد گرفت اجبارا باید بره سمت یه ide قدرتمند.کسایی هم که نمیرن
    فقط بلدن پز بدن و بگن ما خیلی قدیمی هستیم(چ* کلاسی )وگرنه تو جرات داری یه نرم افزار کوچیک رو با dev C++‎‎‎‎‎ اشغال توسعه بده.وقتی ide های حرفه ای ،نیمه حرفه ای و ... حتی نیمه اشغال
    وجود دارن هیچ دلیلی وجود نداره یه نفر از نژاد انسان تو این کره خاکی dev C++‎‎‎‎‎ کار کنه(البته به جز ایران تو سیستم اموزش پرورش).اگه یه دلیل بیارین شمارو به چالش میکشونماا ...
    الان ide های گمنامی وجود دارن که پتانسیل خیلی بهتری نسبت به dev دارن.مثلا تو لینوکس یکی هست به نام k develop که یه ide خیلی خوب و با پتانسیل بالاس.توش میشه Qt نوشت و خودش هم با کیوت نوشته شده

حرف شما که میگین استفاده از ide های حرفه ای تنبل بازی و سوسول بازیه حرف شما تو زمینه آموزش و یاد گیری C++‎‎‎‎‎ درسته که تو اون شرایط بازم ویرایشگرا وضعیت خیلی بهتری نسبت به Dev دارن
    رنگ بندیشون بهتره،تازه برخی هاشون خطا یاب هم دارن !!اما وقتی طرف یاد گرفت و خواست یه نرم افزار بسازه دیگه باید بره به سمت ide های بزرگ و حرفه ای

تایپکو از بحث خارج نکنیم.طبق اطلاعاتی که نسبت به شما NASA's Spaceman دارم شما قبلا دات نت کار بودی.به نظر من شما بهتره از ویژوال استادیو خارج نشی چون
    بهش عادت کردی و اونو یاد گرفتی.اگه بخوای win32 یا .net یا mfc و یا qt بنویسی همه اینا امکانش فراهم شده.حرفایی مثل سوسول بازی و ... رو فراموش کن چون اگه بخوای تحت ویرایشگر
    کد بنویسی و تحت کنسول کامپیال کنی فوقش دوسه تا چیز یاد میگیری که اونم بعدا یادت میره!
    خواستی به عنوان یه چیز اضافه یاد بگیر ولی قبلش باید یه دو سه بار خودتو تو یه ide (دقت کنین ide)به چالش بکش.
    درضمن کل این تایپک یه بحث تکراری بودا !اما ارزششو داشت دوباره سر این موضوع بحث شه
    ============================================
    نفسم در اومد اینقدر از Dev حرف زدم.کلی بگم ویرایشگر هایی مثل Dev (باور کنین ویرایشگره)دوتا کاربرد دارن
    1-اگه بخواین خودتونو به سختی بندازین که چیزای جدید یادبگیرین(من که چیزی یاد نگرفتم)
    2-یه کد بزرگ نوشتین و میخواین یه قسمت کوچیکشو ویرایش کنین.
    تو این شرایط اره dev و دیگر ویرایش گرا به درد میخورن که من شخصا ویرایشگرای دیگه رو ترجیح میدم تا dev
    اقا شما ببخشید.بالاخره سلیقه هامون فرق می کنه.ولی در کل حرف من اینه که فردی که می خواد C++‎ رو یاد بگیره باید از IDE های ساده استفاده کنه.حالا اسمش هر چی می خواد بشه.کاراموز نباید خودش رو به این امکانات در گام اول وابسته کنه.در برنامه های بزرگ این امکانات واجب هست.اما برای یادگیری C++‎ مکروه است!!! الان همین ماشین حساب یک بلایی سر ما اورده که جمع و تفریق های ساده ام عادت کردیم با ماشین حساب انجام بدیم.
    جناب NASA's Spaceman شما هم اگه C++‎ بلدی برو سراغ فریمورک های کله گنده که باهاشون می تونی تحت کنسول هم کار کنی.اما اگه می خوای شروع به یادگیری کنی سعی کن از امکانات IDE ای که استفاده می کنی بهره نگیری.این پیشنهاد منه.حالا تصمیم با خودته وکسی هم اجبارت نکرده.

تاپیک های مشابه

1. سوال: نرم افزار برنامه نویسی
    نوشته شده توسط drwatson در بخش برنامه نویسی موبایل
    پاسخ: 27
    آخرین پست: جمعه 09 آبان 1399, 00:37 صبح
  2. نرم افزار برنامه نویسی موبایل
    نوشته شده توسط dalganzz در بخش گفتگو با مسئولین سایت، درخواست و پیشنهاد
    پاسخ: 0
    آخرین پست: جمعه 13 شهریور 1388, 15:02 عصر
  3. سوال: یادگیری کدام نرم افزار برنامه نویسی ساده تر است و کدام کاربردی تر و مهمتر.باتشکر
    نوشته شده توسط mehravh در بخش بانک های اطلاعاتی در Delphi
    پاسخ: 3
    آخرین پست: یک شنبه 07 مهر 1387, 01:10 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •