نمایش نتایج 1 تا 10 از 10

نام تاپیک: بهترین توزیع لینوکس برای لپتاپ

بهترین توزیع لینوکس برای لپتاپ

سلام من یک توزیع لینوکس میخوام با شرایط زیر :

1. به لپتاپ فشار نیاره و داغ نکنه (آبونتو 8 تا 13 قدیما نصب کرده بودم خیلی داغ میکرد)

2. درایورها را کامل بشناسه ( مدل لپتاپم ASUS K53SV با گرافیک HD4000 اینتل و گرافیک دوم Nvidia ) آبونتو اینها را هم خوب نمیشناخت و توی اترنت هم مشکل داشت .

3. منابع کمی مصرف کنه تا باطری زود تموم نشه و سرعتش خوب و روان باشه .

4. برای یک تازه کار راحت و خوب و دلچسب باشه و نرم افزارهای کامل و جامع داشته باشه . مخصوصا پلیر قوی برای فیلم دیدن .

5. مصرف اینترنتش هم زیاد نباشه .

6. برای برنامه نویسی PHP هم بشه استفاده کرد .

در کل میخوام روی لپتاپم احساس کمبود نکنم و فکر ویندوز به سرم نزنه .

دوستان چه توزیعی پیشنهاد میدید ؟

کاربر دائمی آواتار alireza es
    محل زندگی
    سرزمین اتش

نقل قول: بهترین توزیع لینوکس برای لپتاپ

داآش ...
    1-فشار اوردن به لپ تاپ بیشتر مربوط میشه به دسکتاپ شما اوبونتو 14.04 رو نصب کن اگه فشار اورد دسکتاپ گنوم و یا xfce رو نصب کن
    2-معمولا اوبونتو به این معروفه که درایو هارو خوب میشناسه.شما نصب کن اگه نشناخت میتونی تو یه کافی دنبالش بگردی و نصبش کنی
    3-بازم این یکی مربوط میشه به دسکتاپ.دسکتاپ Xfce خیلی روان هستش(دقت کن پیشفرض این دسکتاپ خیلی زشته و باید کارای زیادی روش انجام بدی)
    4-اوبونتو - vlc
    5- :|
    6-تو هر لینوکسی میتونی php و مخلفاتشو نصب کنی خیالت راحت
    همه این چیزا که درباره اوبونتو گفتم در مورد فدورا هم صدق میکنه و قراره به زودی نسخه جدیدش منتشر بشه

نقل قول نوشته شده توسط alireza es مشاهده تاپیک
    داآش ...
    1-فشار اوردن به لپ تاپ بیشتر مربوط میشه به دسکتاپ شما اوبونتو 14.04 رو نصب کن اگه فشار اورد دسکتاپ گنوم و یا xfce رو نصب کن
    2-معمولا اوبونتو به این معروفه که درایو هارو خوب میشناسه.شما نصب کن اگه نشناخت میتونی تو یه کافی دنبالش بگردی و نصبش کنی
    3-بازم این یکی مربوط میشه به دسکتاپ.دسکتاپ Xfce خیلی روان هستش(دقت کن پیشفرض این دسکتاپ خیلی زشته و باید کارای زیادی روش انجام بدی)
    4-اوبونتو - vlc
    5- :|
    6-تو هر لینوکسی میتونی php و مخلفاتشو نصب کنی خیالت راحت
    همه این چیزا که درباره اوبونتو گفتم در مورد فدورا هم صدق میکنه و قراره به زودی نسخه جدیدش منتشر بشه
    مرسی دادا . فدورا که شنیدم یکم سخته و برای من که تازه کارم شاید جالب نباشه .

مینت بهتره یا آبونتو ؟ شنیدم مینت سرعتش بیشتره و زیبا تر و راحت تره . (البته میدونم مینت کاستومیز شده ی ابونتو هست )

کاربر دائمی آواتار alireza es
    محل زندگی
    سرزمین اتش

نقل قول نوشته شده توسط HOSSEINONLINE7 مشاهده تاپیک
    مرسی دادا . فدورا که شنیدم یکم سخته و برای من که تازه کارم شاید جالب نباشه .

مینت بهتره یا آبونتو ؟ شنیدم مینت سرعتش بیشتره و زیبا تر و راحت تره . (البته میدونم مینت کاستومیز شده ی ابونتو هست )
    از دسکتاپ هرکدوم بیشتر خوشت اومد نصبش کن
    هرچند میشه دسکتاپ مینت که اسمش سینامون هست رو روی اوبونتو نصب کرد ولی تو لینوکس یه قانونی هست که میگه
    اگه از یه دسکتاپی خوشت اومد بهتره توزیعی که پیشفرض اونو داره نصب کنی
    این بحث بیشتر سلیقه ایه

نقل قول نوشته شده توسط alireza es مشاهده تاپیک
    از دسکتاپ هرکدوم بیشتر خوشت اومد نصبش کن
    هرچند میشه دسکتاپ مینت که اسمش سینامون هست رو روی اوبونتو نصب کرد ولی تو لینوکس یه قانونی هست که میگه
    اگه از یه دسکتاپی خوشت اومد بهتره توزیعی که پیشفرض اونو داره نصب کنی
    این بحث بیشتر سلیقه ایه
    مینت را بصورت Live اجرا کردن ببینم چطوره . از لینوکس خوشم میاد ولی نمیدونم چرا توش احساس خفگی میکنم .من ابونتو قبلا داشتم و الان با مینت هم تقریبا همین طوره .
    احساس میکنم همه چیز روان نیست . نمیدونم بخاطر اینه که بهش عادت ندارم یا توزیع ابونتو و مینت اینطوریه .

گرافیک اینتلم را نشناخته و فقط Nvidia را نصب کرد .
    زبان فارسی هم هرکار کردم نتونستم به کیبوردش اضافه کنم .

موس را میبرم سمت راست دسکتاپ گم میشه و باید یکم به سمت چپ بکشم تا از سمت راست دربیاد . خیلی رو مخه .

پارتیشن ها اسم ندارن و فقط با حجم مشخص شدن . نمیشه براشون مثل ویندوز اسم گذاشت که قاطی نشن ؟ مثلا C-D-E

نقل قول نوشته شده توسط HOSSEINONLINE7 مشاهده تاپیک
    مینت را بصورت Live اجرا کردن ببینم چطوره . از لینوکس خوشم میاد ولی نمیدونم چرا توش احساس خفگی میکنم .من ابونتو قبلا داشتم و الان با مینت هم تقریبا همین طوره .
    احساس میکنم همه چیز روان نیست . نمیدونم بخاطر اینه که بهش عادت ندارم یا توزیع ابونتو و مینت اینطوریه .

گرافیک اینتلم را نشناخته و فقط Nvidia را نصب کرد .
    زبان فارسی هم هرکار کردم نتونستم به کیبوردش اضافه کنم .

موس را میبرم سمت راست دسکتاپ گم میشه و باید یکم به سمت چپ بکشم تا از سمت راست دربیاد . خیلی رو مخه .

پارتیشن ها اسم ندارن و فقط با حجم مشخص شدن . نمیشه براشون مثل ویندوز اسم گذاشت که قاطی نشن ؟ مثلا C-D-E
    خخخخ
    شما که سعی داری همه چیزت ویندوزی باشه خوب برو همون ویندوزت رو نصب کن

سلام دوستان منم میخوام لینوکس نسب کنم و استفاده کنم ولی نمیدونم چرا هر بار که میخوام نصبش کنم یه مشکلی پیش میاد . یعنی یا نصب نمیشه یا کامل نصب نمیشه.
    قبلا یه بار نصبش کردم ولی الان حتی همون قبلی رو هم بخوام نصب نمیشه.

برای دفعات اول که میخواهید لینوکس را تجربه کنید پیشنهاد میدم در vmware. ویا virtual pc نصب کنید وامتحان کنید به این ترتیب مشکلی در بهم ریختن پارتیشنهای سیستمت ندارید. و راحت فایلها را از همدیگر با کشید. و رها کردن کپی کنید به شرطی که toolsها را نصب کرده باشید
    باشید
    البته کمی با شناساندن سخت افزارها به مشکل بخورید که پیشنهاد میدم از جدیدترین نسخه vmware وی virtual pc استفاده کنید

در ضمن لینوکس اوبنتو و فدورا و سوزی خوبن البته در نظر داشته باشید که از لحاظ ظاهر ونحوه کارکردن و دستورات فرقی ندارند منظورم همه لینوکسهاست یکی را درست یادبگیرید همه را تقریبا بلدید

منظورم از یادگیری اصولی اینه که سعی کنید همه چی را به سبک دستوری یادبگیرید و در مد متنی کار کنید حتی نصب نرم افزارها و کپی فایلها وغیره سعی نکنید از همون اول کار با محیط گرافیکی شروع کنید کارکردن در مد متنی باعث میشه شما با ساختار وبخشهای مختلف لینوکس بهتر آشنایی پیدا کنید!
    درضمن لینوکسهاست مندرجا. و مندریک از لحاظ ظاهری خیلی شبیه ویندوز بود!

پیشنهاد آخر. اینه که اگه میخواید براساس لینوکس کارکنید و ازش خوشتون آمد کلا ویندوز را پاک کنید و همه چی را براساس لینوکس کارکنید به این ترتیب مجبور میشود همه کارها را باهاش انجام بدید وبا کوچکترین مشکلی نمیرید سراغ ویندوز!

[younes]
    مهمان

ه لپتاپ فشار نیاره و داغ نکنه (آبونتو 8 تا 13 قدیما نصب کرده بودم خیلی داغ میکرد)
    فکر نمیکنم این قدر ها هم سنگینیش محسوس باشه من خودم از opensuse و KDE استفاده میکنم و در اوج مصرف (استفاده از مرورگر و netbeans IDE و vlc player و شاید چند تا سرویس در حال اجرا) هیچ وقت مصرف رم به دو گیگ نرسیده. در مورد پردازنده هم نظری ندارم اما خب سیستمم تا حالا هنگ نکرده و این یعنی به احتمال زیاد به خوبی کار میکنه و فشاری بهش نمیاد.

تاپیک های مشابه

1. سوال: بهترین هاست لینوکس برای راه اندازی فروشگاه ....
    نوشته شده توسط reza6966 در بخش PHP
    پاسخ: 4
    آخرین پست: شنبه 09 بهمن 1389, 02:12 صبح
  2. بهترین توزیع لینوکس برای طراحی با php و mysql
    نوشته شده توسط samansepehri444 در بخش PHP
    پاسخ: 8
    آخرین پست: جمعه 09 اسفند 1387, 16:13 عصر
  3. بهترین نسخه لینوکس برای مبتدیان
    نوشته شده توسط Best Programmer در بخش توسعه‌ی لینوکس و نرم افزارهای آزاد
    پاسخ: 3
    آخرین پست: سه شنبه 08 خرداد 1386, 13:24 عصر
  4. کدام توزیع لینوکس برای شما مناسب است ؟
    نوشته شده توسط Mojgan110 در بخش توسعه‌ی لینوکس و نرم افزارهای آزاد
    پاسخ: 1
    آخرین پست: یک شنبه 12 آذر 1385, 19:02 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •