نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: آیا زبان جاوا برای نوشتن یک برنامه ی تحت وب از php و asp.net بهتر است؟؟ (دلایلتونو بگین)

کاربر تازه وارد

Question آیا زبان جاوا برای نوشتن یک برنامه ی تحت وب از php و asp.net بهتر است؟؟ (دلایلتونو بگین)

با سلام خدمت دوستان جاوا کار

می خواستم بدونم برای نوشتن یک برنامه ی تحت وب که کار زیادی با دیتابیس داره و لازمه که پنل پیشرفته ای برای کاربران و مدیران سایت طراحی بشه، کدوم از این زبانها بهتره: جاوا ؟ php؟ asp.net؟

من با دو نفر حرف زدم گفتند صد در صد جاوا ... میخواستم نظر شما و دلایلتون رو هم بدونم.

و اینکه اگه اینقد جاوا خوبه چرا اینقدر در ایران با php سایتهارو مینویسن؟

کلا ممنون میشم راهنمایی کنین...

پیشاپیش ممنون

نقل قول: آیا زبان جاوا برای نوشتن یک برنامه ی تحت وب از php و asp.net بهتر است؟؟ (دلایلتونو بگین)

سایت برنامه نویس پره از این سوالات. سرچ بکنید پیدا میکنید حداقل ۴۰۰ صفحه آ چهار میتونین مقاله تهیه کنید ولی در کل این سوالتون مربوط به این بخش نمیشه.

نقل قول: آیا زبان جاوا برای نوشتن یک برنامه ی تحت وب از php و asp.net بهتر است؟؟ (دلایلتونو بگین)

سلام
    بحث طراحی سایت و دیتابیس که زیاد مربوط به این زبان ها نیست، اما خب سرعت و قدرت جاوا نسبت به زبان های اسکریپی بیشتر هست
    من خودم در این باره زیاد تحقیق کردم و الان بخوام به زبان های برنامه نویسی رای بدم کلا دوتا زبان جاوا و پایتون قبول دارم.
    چون هزینه پیاده سازی جاوا زیادتر هست و برایسایت های عادی به صرفه نیست از این تکنولوژی استفاده کنند اما برای کارهای بزرگ از ان استفاده میشه، مثل درگاه پرداخت بانک ها ...
    https://saba.bankmelli-iran.com/Home.jsp

اولا به نظر من باید ببینی روی کدوم بیشتر مهارت داری مثلا خودم ترجیح می دم حتی برنامه های کوچیک رو هم با جاوا بنویسم در مرحله بعد php برای وب سایت و جاوا برای نرم افزار های تحت وب مناسبتره با این حال یاد گیری اولیه جاوا خیلی سخت تر ولی به نظرم بعد از یاد گیری برنامه نویسی با اون راحت تره از طرفی یه جورایی جاوا همه نوع برنامه نویسی ای و برای پلتفرم های مختلف مثلا موبایل ،لینوکس و ... میشه انجام داد یه جورایی یه زبانیه که به درد همه کاری میخوره

کاربر تازه وارد

نقل قول نوشته شده توسط tux-world مشاهده تاپیک
    سایت برنامه نویس پره از این سوالات. سرچ بکنید پیدا میکنید حداقل ۴۰۰ صفحه آ چهار میتونین مقاله تهیه کنید ولی در کل این سوالتون مربوط به این بخش نمیشه.
    اینجا پرسیدم چون فکر کردم افراد جاواکار به اینجا رفت و آمد دارن و میتونم از تجربه و نظریاتشون استفاده کنم. ضمنا از اونموقع دارم سرچ میکنم اما به جواب ِجامع و کاملی نرسیدم. بعد هم چه اشکال داره آدم سوال تکراری میپرسه، وقتی من الان این سوال رو میپرسم، کاربران ِفعال ِفعلی میتونن ببیننش که ممکنه اطلاعات بیشتری نسبت به کاربران قدیمی که مثلا همین سوال رو سال پیش جواب دادن داشته باشن.
    در کل توقع نداشتم همچین پاسخی ببینم اینجا! البته ممنون، چون باعث شدید توی سایت سرچ کنم و یه چیزهایی هم اونجا خوندم.

نقل قول نوشته شده توسط manoto1371 مشاهده تاپیک
    سلام
    بحث طراحی سایت و دیتابیس که زیاد مربوط به این زبان ها نیست، اما خب سرعت و قدرت جاوا نسبت به زبان های اسکریپی بیشتر هست
    من خودم در این باره زیاد تحقیق کردم و الان بخوام به زبان های برنامه نویسی رای بدم کلا دوتا زبان جاوا و پایتون قبول دارم.
    چون هزینه پیاده سازی جاوا زیادتر هست و برایسایت های عادی به صرفه نیست از این تکنولوژی استفاده کنند اما برای کارهای بزرگ از ان استفاده میشه، مثل درگاه پرداخت بانک ها ...
    https://saba.bankmelli-iran.com/Home.jsp
    منظورتون رو از اینکه گفتین "هزینه پیاده سازی جاوا زیادتر هست و برای سایتهای عادی به صرفه نیست" نفهمیدم. یعنی سرعت توسعه ی سایت با جاوا کمتره یا جاوا سربار بیشتری داره یا چی؟ ممنون میشم توضیح بدید

نقل قول نوشته شده توسط mohsen215 مشاهده تاپیک
    اولا به نظر من باید ببینی روی کدوم بیشتر مهارت داری مثلا خودم ترجیح می دم حتی برنامه های کوچیک رو هم با جاوا بنویسم در مرحله بعد php برای وب سایت و جاوا برای نرم افزار های تحت وب مناسبتره با این حال یاد گیری اولیه جاوا خیلی سخت تر ولی به نظرم بعد از یاد گیری برنامه نویسی با اون راحت تره از طرفی یه جورایی جاوا همه نوع برنامه نویسی ای و برای پلتفرم های مختلف مثلا موبایل ،لینوکس و ... میشه انجام داد یه جورایی یه زبانیه که به درد همه کاری میخوره
    من برنامه های دسکتاپ زیادی با جاوا نوشتم اما برنامه ی تحت شبکه باهاش ننوشتم تاحالا! برنامه ای که نوشتنش بهم پیشنهاد شده و باید برای زبانش تصمیم بگیرم، برای یک قسمت ِیک وبسایته. که کاربراها بتونن مشخصات یه سری محصول و شرکت رو ببینن؛ و مدیران ِاون شرکت ها هم بتونن مشخصات و محصولات شرکتشونو به سایت اضافه کنن.

نمیدونم الان اینی که گفتم جاوا براش به صرفه هست یا نه؛ و اصلا از چه نظر باید به صرفه باشه؟؟؟

بازم ممنون از همگی، امیدوارم باز هم جوابم رو بدید :)

کاربر دائمی آواتار cups_of_java
    محل زندگی
    تهران

برای خیلی از کارهای تحت وب این دو سه تایی که نام بردید همشون به موفقیت منجر میشن. اما نکته علاقه و انگیزه و جهت ذهنی شما، زمان اجرا، زحمت اجرا، و مسائل اجرایی هستش.
    کلن php از نظر انجام سریع تر و جمع و جور تره اگه مسلط باشید بهش. مخصوصن فریم ورک ها و فروشگاه ها و .... کلن ابزار زیادی تحت وب آمادشون وجود داره تو دنیای php
    جاوا بزرگ تره، حجم کد بیشتر، سواد بیشتر و جزییات بیشتری رو می طلبه... اقیانوس بزرگیه... اینجا هم ابزار و پروژه های آماده هست البته تا حدودی...

خلاصه جنس کار و آینده و نجوه مدیریت شماست که باعث میشه چه تکنولوژی ای رو انتخاب کنید.

سلام
    منظورم هزینه سرور جاوا و ... بود.
    نسبت به سرور php که خیلی ارزان هست.

تاپیک های مشابه

1. مبتدی: بکاربردن چند زبان باهم برای نوشتن یک برنامه واحد
    نوشته شده توسط 1010011010 در بخش برنامه نویسی مبتنی بر Microsoft .Net Framework
    پاسخ: 0
    آخرین پست: جمعه 29 آذر 1392, 00:09 صبح
  2. استخدام برنامه نویس وب حرفه ای PHP و ASP.NET
    نوشته شده توسط mrsalehi در بخش آگهی های استخدام
    آخرین پست: یک شنبه 18 دی 1390, 22:03 عصر
  3. استخدام طراح و برنامه نویس وب مسلط به PHP یا Asp.net
    نوشته شده توسط 13001300 در بخش آگهی های استخدام
    آخرین پست: سه شنبه 13 دی 1390, 22:51 عصر
  4. استخدام طراح و برنامه نویس وب مسلط به PHP یا Asp.net
    نوشته شده توسط 13001300 در بخش آگهی های استخدام