نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: اتصال ترازوی دیجیتال به برنامه های نوشته شده به زبان دلفی

کاربر دائمی آواتار DlphIran
    محل زندگی
    استان گرم یزد

اتصال ترازوی دیجیتال به برنامه های نوشته شده به زبان دلفی

سلام
    چند تا سؤال دارم
    1- چطور میشه ترازوی دیجیتال را به رایانه وصل کرد( نحوه نصب یا اتصال کابل)
    2- چه جوری میشه اطلاعات وزن را از ترازو در محیط برنامه نویسی دلفی که با Sql Server کار میکنه را وارد Edit.text کرد
    منظور کلی من این است که می خوام یه قابلیت رو به نرم افزار حسابداری زرگری بدم که اطلاعات ترازوی دیجیتالی اونا رو وارد Edit .text کنم و ذخیره کنم.
    لطفا کامل راهنمایی کنید

معمولا این جور ترازوها با استفاده از پورت سریال این کارها رو انجام میدن(منظورتون ترازوهای AND هست دیگه) واسه این کار باید رابط پورت سریال این دستگاهها رو که حدودا 60 تومن ÷ولشه بگیری . و با یه کابل RS232 اونو به پورت سریال وسل کنی و ...
    You never know what you can do until you try

کاربر دائمی آواتار DlphIran
    محل زندگی
    استان گرم یزد
    خوب بعد که اتصال پیدا کرد چطور توی برنامه نویسی دلفی اطلاعات را از پورت وارد یه edit.text کنم ، این مشکل اصلی من هست

کاربر دائمی آواتار shobair
    محل زندگی
    تهران
    سلام
    بستگی به فرمت اطلاعات قرار گرفته روی پورت داره. اول باید بتونی اطلاعات روی پورت رو بخونی. برای اینکار کامپوننت هایی وجود داره مثل ASync . یا اگه حرفه ای تر باشی میتونی خودت کدش رو بنویسی. بعد باید فرمتش رو پیدا کنی. البته فکر نمی کنم ترازوهای دیجیتال اطلاعات رو رمزگذاری کنن. ولی بهترین منبع، شرکت سازنده اونها هستش. میتونی اطلاعات کافی در مورد فرمت اطلاعاتی ترازو رو از خودشون بگیری. بعدش دیگه میتونی اطلاعات رو آنالیز کنی و استفاده کنی.

شبیر

نقل قول نوشته شده توسط DlphIran
    خوب بعد که اتصال پیدا کرد چطور توی برنامه نویسی دلفی اطلاعات را از پورت وارد یه edit.text کنم ، این مشکل اصلی من هست
    همین جا یه جستجو بکن در مورد نحوه نوشتن و خواندن از پورتهای سریال
    خود من یادمه توابعش رو گذاشته بودم.
    بعد از اینکه اطلاعات رو دریافت کردی باید با توجه به فرمت اطلاعات دریافت شده وزن مورد نظر رو استخراج کنی.
    You never know what you can do until you try

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •