نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: آینده WPF

کاربر دائمی
    محل زندگی
    پونک

آینده WPF

سلام
    یه سوالی که مدتیه ذهنم رو درگیر کرده اینه که چرا مایکروسافت چند وقتیه هیچ صحبتی در مورد WPF و آیندش نمیکنه؟!!! چرا مشخص نمیکنه که بالاخره WPF رو میخواد توسعه بده یا میره سراغ HTML5؟!
    فکر میگردم WinForm کلا منسوخ میشه ولی تو جایی تو سایت مایکروسافت خوندم که یه سری ویژگی جدید بهش اضافه کرده!!
    کلی زمان رو WPF گذاشتم حوصله یادگیری تکنولوژی جدید ندارم، کاش WPF رو رها نکنه

کاربر دائمی آواتار Hajivandian
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: آینده WPF

سلام،

دوست عزیز با فرض اینکه ماکروسافت بخواد WPF رو هم رها کنه؛ باز هم به نظر من WPF از پختگی کافی برای انجام پروژه های مختلف برخورداره. پس جای نگرانی نداره اگه قرار نباشه توسعه پیدا کنه. این نظر شخصی منه

دوست عزیز با فرض اینکه ماکروسافت بخواد WPF رو هم رها کنه؛ باز هم به نظر من WPF از پختگی کافی برای انجام پروژه های مختلف برخورداره. پس جای نگرانی نداره اگه قرار نباشه توسعه پیدا کنه. این نظر شخصی منه
    هر زبان متناسب با دانش برنامه نویسی روز دنیا باید پیش بره کاری به WPF نداریم اما اگر زبانی پشتیبانی و توسعه اون متوقف بشه نمیتونه خودشو آخریم متدهای مهندسی نرم افزار روز وفق بده میشه مثل فرترن و کیوبیسیک و ویژوال بیسیک 6
    دوم اینکه با گسترش روز افزون سیستم عامل های لینوکس بیس مانند لینوکس - اندروید و ... زیان هایی رو باید انتخاب کرد که مولتی پلتفورم باشه و دغدغه اجرا حتی در مرورگر های مختلف رو نداشته باشین این موضوع رو خیلی وقت پیش مهندسین مایکروسافت فهمیدن و توسعه سیلورلایت رو گذاشتن کنار رو رفتم سراغ جاوااسکریپت و HTML 5 چون برای سرگرمی خودشون که برنامه نویسی نمیکنن برای ماندن در بازار و عقب نماندن در رقابت باید به نیاز بازار توجه کنن
    به نظر من آینده در دست زبان های کراس پلتفورم /browser است
    به نظر من نظر شما چندان صحیح نیست دوست عزیز بازم نظر بقیه چی باشه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران

مایکروسافت اگه بخواد wpf رو پشتیبانی هم نکنه بازم مشکلی نیست! چون wpf میشه گفت تقریباً با پلتفرم یونیورسال ادغام شده و مایکروسافت در حال حاضر بیشتر مانورش روی همین یونیورساله. پس جای نگرانی نیست. ولی برای بروز موندن، پیشنهاد میکنم یه سری هم به مباحث یونیورسال بزنید و باهاش کار کنید.

WPF زبان نیست و یک تکنولوژی است. همچنین من الزامی در به روز شدن زبان نمی‌بینم. مثلاً زبان C از زمان پیدایشش چه تغییر عمده ای کرده که اگر نمی‌کرد الان قابل استفاده نبود؟ اتفاقاً WPF به مولتی پلتفرم بودن برنامه کمک می‌کنه و در واقع از اهداف اصلیش همینه چون ظاهر برنامه رو از کد اجراییش جدا می‌کنه. مضاف بر این‌ها زبان‌های دات نت به راحتی می‌تونن مولتی پلتفرم باشن به شرطی که:
    ۱- درون کد از P/Invoke استفاده نشه.
    ۲- JIT و CLR برای پلتفرم مورد نظر ساخته بشه. می‌دانیم که زبان‌های دات نت در زمان کامپایل اولبه به زبان واسطی تبدیل می‌شه به نام CLI یا MSIL فقط به این دلیل که وابسطه به پلتفرم نباشه. پس مولتی پلتفرم بودن از خصوصیات زیربنایی دات نت است.

نقل قول نوشته شده توسط ciavosh مشاهده تاپیک
    WPF زبان نیست و یک تکنولوژی است. همچنین من الزامی در به روز شدن زبان نمی‌بینم. مثلاً زبان C از زمان پیدایشش چه تغییر عمده ای کرده که اگر نمی‌کرد الان قابل استفاده نبود؟ اتفاقاً WPF به مولتی پلتفرم بودن برنامه کمک می‌کنه و در واقع از اهداف اصلیش همینه چون ظاهر برنامه رو از کد اجراییش جدا می‌کنه. مضاف بر این‌ها زبان‌های دات نت به راحتی می‌تونن مولتی پلتفرم باشن به شرطی که:
    ۱- درون کد از P/Invoke استفاده نشه.
    ۲- JIT و CLR برای پلتفرم مورد نظر ساخته بشه. می‌دانیم که زبان‌های دات نت در زمان کامپایل اولبه به زبان واسطی تبدیل می‌شه به نام CLI یا MSIL فقط به این دلیل که وابسطه به پلتفرم نباشه. پس مولتی پلتفرم بودن از خصوصیات زیربنایی دات نت است.

یعنی چی این حرف آخر شما؟
    یعنی اینکه نرم افزاری که نوشتیم با مثلا سی شارپ، میشه در لینوکس یا هرجای دیگه نصبش کرد؟
    اخه میگی چون به پلتفرم وابسته نباشه ،به CLI تبدیل میشه

نقل قول نوشته شده توسط سیدسبحان مشاهده تاپیک
    یعنی چی این حرف آخر شما؟
    یعنی اینکه نرم افزاری که نوشتیم با مثلا سی شارپ، میشه در لینوکس یا هرجای دیگه نصبش کرد؟
    اخه میگی چون به پلتفرم وابسته نباشه ،به CLI تبدیل میشه
    بله دقیقاً. در لینک‌های زیر در این باره توضیحاتی داده شده:
    http://www.wired.com/2014/11/microso...-run-linux-mac
    http://www.mono-project.com

تاپیک های مشابه

1. گفتگو: آینده WPF را چطور می بینید؟
    نوشته شده توسط sadaf_ در بخش WPF
    پاسخ: 6
    آخرین پست: یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 09:38 صبح
  2. سوال: سوال من در مورد آینده برنامه نویسی WPF
    نوشته شده توسط Mohammad Rahmani در بخش WPF
    پاسخ: 15