نمایش نتایج 1 تا 13 از 13

نام تاپیک: نمایش ارور در زمان شروع اجرای برنامه

نمایش ارور در زمان شروع اجرای برنامه

سلام

من تازه برنامه نویسی اندروید در دلفی رو شروع کردم و امیدوارم با کمک دوستان بتونم ادامه بدم.

یک پروژه اندروید که فقط دارای یک لیبل هست را اجرا کردم. ایمولاتور اجرا میشه و برنامه هم روی ایمولاتور نصب میشه ولی وقتی که اجرا میشه برا چند ثانیه صفحه نمایش ایمولاتور سیاه میشه و بعدش برنامه ارور میده و خارج میشه.

متن ارور:
    unfortunately, project1 has stopted

برنامه رو از توی ایمولاتور حذف و دوباره راه اندازی هم کردم ولی درست نشده. دوستانی که با دلفی برای اندروید مینویسن میدونن مشکل کجاست؟

کاربر دائمی آواتار nice boy
    محل زندگی
    Delphi Land

نقل قول: نمایش ارور در زمان شروع اجرای برنامه

سلام
    البته من از Device استفاده می کنم نه از ایمولاتور. چون خیلی کنده. ولی چندتا نکته در استفاده از ایمولاتور هست که باید در نظر بگیرید
    1- میزان حافظه RAM و SD رو درست تنظیم کنید مثلا اگر این حافظه رو خیلی کم بدید خب برنامه شما نمی تونه لود بشه مخصوصا برنامه های نوشته شده با دلفی که حافظه زیادی می گیرن
    اگر هم این حافظه رو زیاد بدین ویندوز خودتون حافظه کم میاره و باعث ایجاد اختلال میشه
    2-اشتباهی که من دیدم اکثر دوستان مرتکب میشن اینه که به ورژن API توجه نمی کنن شما وقتی داری ایمولاتور رو تنظیم می کنی ورژن API رو بهش می دی و وقتی هم که در دلفی داری پلتفرم رو روی اندروید میزاری باید حواست باشه که SDK رو درست انتخاب کنی و همون ورژنی باشه که برای ایمولاتور تنظیم کردی یا ورژن پایین تر.
    این دو مورد رو تست کن احتمالا مشکل باید حل بشه

کاربر دائمی آواتار ابوالفضل عباسی
    محل زندگی
    Inside Esfahan

سلام
    این امولاتور ها این قابلیت رو ندارند و کند هستند بهتری روش تست هم این است که روی گوشی ویا تبلت اندرویدی خودتون بریزید.چند نکته برای اجرا این برنامه:
    1-اندروید تون بالای4 باشه
    2- تواینترنت سرچ کنید که cpu گوشی یا تبلت تون معماریش از نوع arm باشد غیر از این باشد جواب نمی دهد مثل گوشی galaxy tab3-asus fonepad7
    این ها ضعف دلفی xe5 , xe6 هستند

کاربر دائمی آواتار delphi77
    محل زندگی
    ایران تهران

خب میشه کمک کنید که چطور می توانم از دیوایس استفاده کنم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کاشان

دوستان من هم این مشکل unfortunately, project1 has stopted را هنگام اجرا در دلفی XE 7 دارم ، خروجی را در Device متصل شده می گیرم.

ممنون میشم اساتید راهنمایی کنید.

با سلام،
    برخی از دیوایسها از برنامه های اندرویدی دلفی پشتیبانی نمی کنند که این مسئله بخاطر Instruction Set مربوط به CPU هست. به عبارت دقیقتر Delphi-Android در حال حاضر از معماری های ARMv6 و Intel x86 و MIPS پشتیبانی نمی کند. در نسخه های جدید دلفی(از XE6 به بعد) با اضافه کردن چند پکیج به Deployment Manager میتونید متوجه بشید که برنامه شما از دیوایس مربوطه پشتیبانی میکنه یا نه. این پکیج ها رو میتونید در عکس زیر ببینید.

منبع:
    http://docwiki.embarcadero.com/RADSt...%2BBuilder_XE6

موفق باشید...
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کاشان

نقل قول نوشته شده توسط BORHAN TEC مشاهده تاپیک
    با سلام،
    برخی از دیوایسها از برنامه های اندرویدی دلفی پشتیبانی نمی کنند که این مسئله بخاطر Instruction Set مربوط به CPU هست. به عبارت دقیقتر Delphi-Android در حال حاضر از معماری های ARMv6 و Intel x86 و MIPS پشتیبانی نمی کند. در نسخه های جدید دلفی(از XE6 به بعد) با اضافه کردن چند پکیج به Deployment Manager میتونید متوجه بشید که برنامه شما از دیوایس مربوطه پشتیبانی میکنه یا نه. این پکیج ها رو میتونید در عکس زیر ببینید.

منبع:
    http://docwiki.embarcadero.com/RADSt...%2BBuilder_XE6

موفق باشید...
    سلام

خیلی ممنون

اتفاقا Device متصل شده دارای پردازنده Intel هست ، پس با این حساب راهی وجود نداره که بشه برنامه ای نوشت که در تمام پردازنده ها اجرا بشه؟ اگه اینطور باشه پس دلفی اندروید یعنی کشک

در کل ما (من و چندتا از دوستانم) می خواهیم یه پروژه تقریبا بزرگ رو در محیط اندروید پیاده سازی کنیم ، آیا دلفی XE 7 ما را کفایت خواهد داد یا باید بریم سراغ Android Studio ؟ البته محیط Android Studio خیلی برامون غریبه و گنگه

نمیخام کسی رو مایوس کنم.
    اما اگه قراره درختی رو ببرید و چاقوی میوه خوری شما خاصیت برش داره ، دلیل بر این نمیشه که از اره استفاده نکنید.
    این مثال دقیقا مثل مقایسه جاوا و دلفی هست. به نظر من برای نوشتن برنامه های اندروید ، فعلا و در شرایط حاضر خودتون رو الاف دلفی نکنید و با ابزارهای قویتر و بهتر شروع کنید.
    ممکنه در اوایل کار سخت باشه، اما به مرور همه چی روتین و راحت میشه.

اتفاقا Device متصل شده دارای پردازنده Intel هست ، پس با این حساب راهی وجود نداره که بشه برنامه ای نوشت که در تمام پردازنده ها اجرا بشه؟ اگه اینطور باشه پس دلفی اندروید یعنی کشک
    در حال حاضر، ساخت برنامه های عمومی با دلفی برای اندروید زیاد گزینه مناسبی نیست و باید منتظر بمونیم تا ببینیم دلفی چه وقت با این معماری ها سازگار میشه. از طرف دیگه FMX هنوز با زبانهای راست به چپ سازگار نیست و تا برطرف شدن این مسائل باید صبر کرد، این که چقدر باید صبر کرد رو خودم هم نمیدونم. در حال حاضر بهتره که برای ساخت برنامه های اندرویدی از Java استفاده کنید.
    در کل ما (من و چندتا از دوستانم) می خواهیم یه پروژه تقریبا بزرگ رو در محیط اندروید پیاده سازی کنیم ، آیا دلفی XE 7 ما را کفایت خواهد داد یا باید بریم سراغ Android Studio ؟ البته محیط Android Studio خیلی برامون غریبه و گنگه
    متاسفانه، XE7 هم همون مشکلات ذکر شده رو داره. اگر می خواهید از نحو زبان پاسکال برای ساخت برنامه های اندرویدی استفاده کنید بهترین راه حل موجود Oxygene است که خروجی آن بایت کد جاواست و روی هر دیوایسی به خوبی و بدون مشکل اجرا میشه.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کاشان

در حال حاضر، ساخت برنامه های عمومی با دلفی برای اندروید زیاد گزینه مناسبی نیست و باید منتظر بمونیم تا ببینیم دلفی چه وقت با این معماری ها سازگار میشه. از طرف دیگه FMX هنوز با زبانهای راست به چپ سازگار نیست و تا برطرف شدن این مسائل باید صبر کرد، این که چقدر باید صبر کرد رو خودم هم نمیدونم. در حال حاضر بهتره که برای ساخت برنامه های اندرویدی از Java استفاده کنید.
    پس بی خیال دلفی

متاسفانه، XE7 هم همون مشکلات ذکر شده رو داره. اگر می خواهید از نحو زبان پاسکال برای ساخت برنامه های اندرویدی استفاده کنید بهترین راه حل موجود Oxygene است که خروجی آن بایت کد جاواست و روی هر دیوایسی به خوبی و بدون مشکل اجرا میشه.
    Oxygene چه طوره ؟ کامپوننت و ابزارهاش موجوده ، منظور گستردگی کامپوننت هاش هست.
    کلا باهاش به مشکل برنخواهیم خورد؟

Oxygene چه طوره ؟ کامپوننت و ابزارهاش موجوده ، منظور گستردگی کامپوننت هاش هست.
    کلا باهاش به مشکل برنخواهیم خورد؟
    میتونید از کتابخانه های جاوا توش استفاده کنید. دقیقاً همون قابلیتهای جاوا رو بهتون میده ولی با سینتکس پاسکال. پروژه های مختلفی با Oxygene برای اندروید ساخته شده و میشه. چند نمونه در سایت Brian Long وجود داره و حتی نحوه استفاده از sample های جاوا با Oxygene هم توضیح داده شده. Oxygene واقعاً در این خصوص قویه.
    این صفحه رو ببین:
    https://www.youtube.com/watch?v=1xXG2GPfmow

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کاشان

مرسی

آقا دوستانم نظرشون هست که xamarin هم خوبه من فقط می خوام بدونم در مقابل
    Oxygene قویتره ، جدایی از بحث کدنویسی پاسکال در Oxygene .

الآن دوراهی موندیم

راستی من در آدرس Brian Long نمونه Oxygene پیدا نکردم.
    آخرین ویرایش به وسیله AliReza Vafakhah : پنج شنبه 20 شهریور 1393 در 18:32 عصر

آقا دوستانم نظرشون هست که xamarin هم خوبه من فقط می خوام بدونم در مقابل
    Oxygene قویتره ، جدایی از بحث کدنویسی پاسکال در
    Oxygene .
    در مورد xamarin اطلاعات زیادی ندارم.
    راستی من در آدرس
    Brian Long
    نمونه Oxygene پیدا نکردم.
    اگه به آدرس زیر بری تا دلت بخواد آموزش Oxygene داره:
    http://blog.blong.com/
    آخرین ویرایش به وسیله BORHAN TEC : پنج شنبه 20 شهریور 1393 در 22:03 عصر

تاپیک های مشابه

1. نمایش progress bar قبل از اجرای برنامه
    نوشته شده توسط sayan در بخش C#‎‎
    پاسخ: 3
    آخرین پست: سه شنبه 29 بهمن 1392, 07:19 صبح
  2. مبتدی: پیام ارور در زمان شروع اجرای برنامه
    نوشته شده توسط محمد2020 در بخش Access
    پاسخ: 2
    آخرین پست: جمعه 29 آذر 1392, 10:45 صبح
  3. پیغام Access violation هنگام نمایش گزارشی از عملیات آغازین اجرای برنامه در فرمی دیگر
    نوشته شده توسط mbshareat در بخش مباحث عمومی دلفی و پاسکال
    پاسخ: 7
    آخرین پست: پنج شنبه 25 آذر 1389, 03:01 صبح
  4. مبتدی: نمایش عکس در شروع اجرای برنامه
    نوشته شده توسط nanoox در بخش C#‎‎
    پاسخ: 3
    آخرین پست: یک شنبه 16 آبان 1389, 13:53 عصر
  5. سوال: ذخیره کلیدی در Registry و بررسی کلید برای شروع اجرای برنامه
    نوشته شده توسط mehdijalali در بخش VB.NET
    پاسخ: 2
    آخرین پست: یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 12:03 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار