نمایش نتایج 1 تا 11 از 11

نام تاپیک: یه مشکل عجیب در Access و vb

یه مشکل عجیب در Access و vb

من یک جدول با دو فیلد "کد" و "کالا" دارم,وقتی مقادیر نام رو در Access با همان مقادیر در VB مقایسه میکنم برابر نیستند.به کد زیر توجه کنید:

سبزی ' st1=ts!Nam
    (vbtestCompare,"سبزی", p=strcomp(st1
    در اینجا اگر p=0 باشه یعنی این دو برابرند ولی همواره p<>0 است.
    نکته اینکه این مشکل وقتی ظاهر میشه که من عبارت "سبزی" رو در جدول بطور دستی درج میکنم و اگر توسط vb در جدول قرار بگیره مشکلی پیش نمیاد.

اینها را چک کن
    1- trim
    2- codepage

من هم همین مشکل رو هم با اکسس و هم با SQL داشتم و علت آن هم این است وقتی دستی اطلاعات رو وارد میکنید به صورت یونی کد ذخیره نمی شود .

نقل قول نوشته شده توسط MM_Mofidi
    اینها را چک کن
    1- trim
    2- codepage
    مشکل از Trim نیست اما CodePage چیه؟

نقل قول نوشته شده توسط Milad Mohseny
    من هم همین مشکل رو هم با اکسس و هم با SQL داشتم و علت آن هم این است وقتی دستی اطلاعات رو وارد میکنید به صورت یونی کد ذخیره نمی شود .
    شما چطور این مشکلو حل کردید؟

شما چطور این مشکلو حل کردید؟
    از داخل ویبی اطلاعات را به بانک فرستادم . و در SQL هم حتماً قبل از ارسال مقداربه فیلد های متنی مثل Nvarchar گذاشتن N را فراموش نکنید . 'تست'N

میلاد جان از راهنمایی مفیدت ممنونم آیا در مورد CodePage که دوستمون MM_Mofidi گفتند اطلاعاتی داری.

CodePage به نحوه ذخیره سازی (استاندارد) مربوطه اتلاق میشود Unicode یک کدپیج است که شامل تمام کاراکتر های زبانهای گونا گون میشود برای اطلاعات بیشتر و زبانهای مورد پشتیبانی هر CodePage به msdn مراجعه کنید.
    برای رفع این مشکل پیشنهاد میکنو در MSACCESS جدول خودتون را با CodePage مورد نظر ساخته و ذخیره کنید تا هنگام ورود دستی هم دچار مشکل نشوید مثلا از UTF-8 استفاده کنید.
    یا در برنامه vb قبل از مقایسه تبدیل کنید به مثلا Unicode بعد مقایسه کنید.

MM_Mofidi جان ممنون کم کم بحث داره روشن تر میشه . CodePage در اکسس چطوری تنظیم میشه و در VB چطور یونی کدها رو تبدیل میکنن؟
    آخرین ویرایش به وسیله riyahiyan : پنج شنبه 11 خرداد 1385 در 12:19 عصر دلیل: Automerged Doublepost

سوال سخت نکن حال ندارم توضیح بدم.
    در مورد اولی یکم همینجا بگرد فکر کنم شاپرک قبلا توضیح داده بود چه جوری CodePage در
    اکسس تنظیم میشه
    برای تبدیل هم هم میشه از Api استفاده کرد هم برای Unicode از ChrW و تباوبع مربوطه

نقل قول نوشته شده توسط MM_Mofidi
    سوال سخت نکن حال ندارم توضیح بدم.
    فکر نکنم نیازی باشه ما رو از روحیاتت باخبر کنی

برای تبدیل هم هم میشه از Api استفاده کرد هم برای Unicode از ChrW و تباوبع مربوطه
    ممنون

تاپیک های مشابه

1. معرفی کتب آموزشی MS Access
    نوشته شده توسط koli در بخش Access
    پاسخ: 20
    آخرین پست: شنبه 31 فروردین 1392, 19:58 عصر
  2. کدنویسی در access
    نوشته شده توسط noosha_t در بخش Access
    پاسخ: 3
    آخرین پست: شنبه 04 اسفند 1386, 17:27 عصر
  3. inbound access list & out bound access list
    نوشته شده توسط soroosh_i58 در بخش شبکه و Networking‌