نمایش نتایج 1 تا 19 از 19

نام تاپیک: اینترنت 3G ایرانسل

اینترنت 3G ایرانسل

اخیرا در ولایت ما (کرج) اینترنت ایرانسل 3G ساپورت شد سرعت رفت بالا
    الانم با اینترنت ایرانسل وصل شدم (البته PC رو tether کردم با گوشی و دارم از روی PC پست میزنم).

الان که ترافیک شبکه بنظرم باید بالا باشه سرعتش زیاد نیست ولی اوقات دیگه زیاد میشه من تست گرفتم گاهی تا 3 مگ هم میرسید سرعت دانلودش. آپلود معمولا خیلی کمتره ولی گاهی هم تا حد قابل توجهی میره بالا (مثلا 1 مگ هم دیدم). فقط Ping اش خیلی وقتا خوب نیست Packet loss زیاد میزنه (مثلا 25%، 50%، گاهی هم حتی 75%) ولی بهرحال حداقل برای مرور وب که جواب میده.

امیدوارم با آگاه شدن و هجوم آوردن ملت و شروع دانلودها و اتصال به PC ها و این حرفا، کیفیت اینترنتشون خراب نشه! (البته یک عامل محدودکننده میتونه قیمتش باشه - بنده 200 مگ گرفته بودم برای یک ماه به قیمت 5 هزار تومن که دو سه روزه تموم شد و الان یه بسته اینترنت گرفتم).

راستی فقط یه مشکل هست و اونم اینکه هیتلرشکن ها چه روی PC و چه روی گوشی جواب نمیدن. از روی PC که هیتلرشکن ها اصلا وصل نمیشن و روی گوشی هم مثلا Hotspot shield رو فعال میکنم از توی PC جواب نمیده (سایتی باز نمیشه) ولی روی خود گوشی مشکل نداره. بنظرتون علتش چیه و چطور میشه درستش کرد؟

پ.ن: هرگونه بحث دربارهء اینترنت همراه هر کدام از شرکتهای تلفن همراه در این تاپیک آزاد میباشد!
    آخرین ویرایش به وسیله eshpilen : شنبه 19 مهر 1393 در 22:42 عصر

کاربر دائمی آواتار ایلیا آخوندزاده
    محل زندگی
    تبریز

نقل قول: اینترنت 3G ایرانسل

باسلام و درود
    من خودم با رایتل مثل شما با pc وصل شدم
    مزیت ها :
    1 - سرعت بالا
    2 - سرعت آپلود بالا
    3 - ارزان و کم هزینه
    4 - حال میده برای فیلترشکن
    ایراد
    1- قدرت آنتن دهی ضعیف

از نظر سرعت کاری نداریم (سرعت دانلود و آپلود)، ولی از نظر کیفیت به پای ADSL نمیرسه.
    یه چیزاییش عجیبه. مثلا اینکه چرا با هیتلرشکن ها خوب کار نمیکنه. بعد مثلا توی همین وب هم من مثلا وقتی توی بعضی سایتها یه پستی میزنم گاهی باید دو سه بار تکرارش کنم تا انجام بشه، نمیدونم چرا. حالا کارمون راه میفته، ولی نباید اینطوری باشه، و اینطوری فکر میکنم خیلی نرم افزارها باهاش به مشکل بخورن (بیخود نیست هیتلرشکن های من مشکل دارن)، چون بطور معمول این نرم افزارها برای هندل کردن چنین شرایطی و اینقدر خطا و failure طراحی نشدن. انگار Packet loss و Drop و اینهاش زیادتر از ADSL است.
    ولی توی فاز دانلود خوب عمل میکنه. مثلا میخوای یه فایلی رو دانلود کنی یا فیلم ببینی من تاحالا مشکلی ندیدم! حالا چرا توی این قضیه بهتر عمل میکنه نمیدونم. احتمالا بخاطر سیستم و عملکرد بهینه نرم افزارها و پروتکل های مربوطه موقع دانلوده که اینطوریه.

نقل قول نوشته شده توسط iliaoffice1 مشاهده تاپیک
    باسلام و درود
    من خودم با رایتل مثل شما با pc وصل شدم
    مزیت ها :
    3 - ارزان و کم هزینه
    یعنی چی ارزان و کم هزینه؟
    حجم ترافیکش، یعنی مثلا هر مگابایت، که از ADSL گرون تر در میاد.
    تازه رایتل که قیمت بسته های اینترنتش دو برابر ایرانسله! سرعتش هم کمتر از ایرانسله. رئیس من رایتل داره روی تبلتش روی اون تست کردم از چیزی که اسمیش بود (یک مگابیت بر ثانیه) نصف هم کمتر بود. توی سایت خودشون هم بسته هایی که زده حداکثر سرعتشون همین یک مگ هست، در حالیکه با ایرانسل من دارم سرعت 3 مگ رو هم تجربه میکنم.

4 - حال میده برای فیلترشکن
    توی این یه مورد من مشکل جدی دارم.
    باید روی تبلت جناب رئیس آزمایش کنم ببینم هیتلرشکن ها با رایتل سر و سری دارن یا نه

کاربر دائمی آواتار f.beigirad
    محل زندگی
    شهریار تهران

دوستان گل.
    من هم مثل شما از اینترنت گوشی دارم تو PC استفاده میکنم.
    من رایتل دارم. و تو استفاده از هیلتر شکن های HotSpot Shield و سیمرغ مشکلی ندارم.

این یکی دو هفته کلی پولم رفته بس که پول اینترنت دادم
    لامصب سرعتش زیاده میری مثلا ویدئو نگاه میکنی خبر نداری مثل خوره داره ترافیک رو میخوره سه سوت چند ده مگابایت مصرف میکنه!

راستی من حساب کردم، هزینه اینترنت از شارژ عادی گوشی، 50 برابر هزینه با بسته های اینترنته!
    حالا چرا اینقدر اختلاف هست من نمیدونم. بهرحال یه وقتا آدم حواسش نیست و ترافیک بسته اینترنت تموم شده یا بعضیا شاید اولش ندونن، اونوقت کلی پول میره توی جیب ایرانسل!
    من میگم اگر بسته های اینترنت این قیمت صرف میکنه براشون، چرا باید با بسته و بدون بسته اینقدر اختلاف وجود داشته باشه؟

بعدم مقایسه کردم هزینه بسته های اینترنت ایرانسل رو با ADSL، و متوجه شدم که ترافیکش دو برابر گرون تر از ADSL درمیاد (هر گیگ ترافیک اضافی ADSL ما میگیریم حدود 4 هزار تومن).

البته من این محاسبات رو بر اساس بسته اینترنت 400 مگ یک هفته ای که 4 هزار تومنه انجام دادم. بسته های دیگر هم داره. مثلا 200 مگ یک ماهه 5 هزار تومن و 2 گیگ یک ماهه 10 هزار تومن (این قیمتش به ADSL نزدیکه).

کاربر دائمی آواتار ایلیا آخوندزاده
    محل زندگی
    تبریز

نقل قول نوشته شده توسط eshpilen مشاهده تاپیک
    یعنی چی ارزان و کم هزینه؟
    حجم ترافیکش، یعنی مثلا هر مگابایت، که از ADSL گرون تر در میاد.
    تازه رایتل که قیمت بسته های اینترنتش دو برابر ایرانسله! سرعتش هم کمتر از ایرانسله. رئیس من رایتل داره روی تبلتش روی اون تست کردم از چیزی که اسمیش بود (یک مگابیت بر ثانیه) نصف هم کمتر بود. توی سایت خودشون هم بسته هایی که زده حداکثر سرعتشون همین یک مگ هست، در حالیکه با ایرانسل من دارم سرعت 3 مگ رو هم تجربه میکنم.

توی این یه مورد من مشکل جدی دارم.
    باید روی تبلت جناب رئیس آزمایش کنم ببینم هیتلرشکن ها با رایتل سر و سری دارن یا نه
    باسلام و درود
    شما میگین که با 5 هزار تومان 200 مگابایت فضا بهتون میده در صورتی که رایتل با 12,500 تومان 1,5GB فضا بهتون میده که البته بالاترم بخواین هست.
    3 مگابایت ایرانسل بیشتر یک بازار گرمی هستش.
    رایتل با هیلتر شکن های
    HotSpot Shield , Free Gate , Psiphon , ultra , tor , . مشکلی نداره و با سرعت کار میکنه.

نقل قول نوشته شده توسط iliaoffice1 مشاهده تاپیک
    باسلام و درود
    شما میگین که با 5 هزار تومان 200 مگابایت فضا بهتون میده در صورتی که رایتل با 12,500 تومان 1,5GB فضا بهتون میده که البته بالاترم بخواین هست.
    حالا فقط اون 200 مگ رو گرفتی؟ بقیه بسته هاش چی؟ 400 مگ یک هفته 4 تومن. 2 گیگ یک ماهه 10 تومن.
    ضمنا اینجا رو نگاه کنیم: http://www.rightel.ir/rightel-plans
    متوجه میشیم که سرعت اون بسته 1.5 گیگ یک ماهه رو 128 کیلوبیت زده! ولی مال ایرانسل محدودیت سرعت نداره. هم ارزون تره و هم محدودیت سرعت نداره!

3 مگابایت ایرانسل بیشتر یک بازار گرمی هستش.
    منظورت سرعتشه؟ 3 مگابیت درسته البته. بعد منظورت دقیقا چیه؟ یعنی میگی بعدا سرعتش میاد پایین؟

رایتل با هیلتر شکن های
    HotSpot Shield , Free Gate , Psiphon , ultra , tor , . مشکلی نداره و با سرعت کار میکنه.
    آره این یه مورد مشکل دارم باید بیشتر بررسی کنم.
    البته روی خود گوشی با HotSpot Shield مشکلی ندارم، ولی روی PC مشکل دارم نمیدونم چرا! شاید اصلا به ایرانسل مربوط نباشه و مشکل جای دیگه باشه.

سلام بچه ها
    کرج که بودم اینترنت 3G رو هم با رایتل و هم با ایرانسل تست کردم ...
    تو تستام ایرانیسل سرعتش بیشتر بود و خیلی هم در باز کردن صفحات سریع بود حتی از ADSL 8 که دارم ...
    کلا خوب بود و ب گردی رو با Google Chrome تست کردم و دانلود رو با IDM ...
    اما یه وقتایی گیر میکرد مثل اینکه قطع و وصل میشد ... یه همچین وضعیتی داشت ایرانسل تو کرج هم بعضی ماطق ساپورت نمیشه ...

آره سرعت دانلودش خیلی خوبه. ولی در کاربردهای دیگه اختلال داره. مثلا من توی وبلاگم دیروز میخواستم پست جدید بزنم دهنم سرویس شد چون ادیتور نصفه نیمه لود میشد و باید چند بار مجدد رفرش میکردم و در پست زدن هم همینطور باید چند بار تکرار میکردم.
    ولی موقعی که یه چیزی صرفا داره دانلود میشه، مثلا فایلی شروع به دانلود میکنه یا توی یوتیوب فیلم داره پخش میشه، با سرعت واقعا بالا و بدون مشکل کار میکنه. من در عرض چند روز به همین شکل حدود 1 گیگ ترافیک مصرف کردم!

نسل 3 ایرانسل تا 6 مگ هم جواب داده برای من اما برخی اوقات پایدار نیست و قطعی لحظه ای داره ایرانسل به نظرم نسبت به رایتل کیفیت بهتری داره و قیمتش هم بهتره در بهترین حالت در رایتل به سرعت 1 مگ رسیدم همراه اول بیشتر از 2 مگ نتوانستم تست بگیرم

همراه اول تا حد زیادی اینترنت نسل 3 لیمیت شدس و بسیاری از پورت ها بسته هست اما این مشکلات در ایرانسل وجود نداره.

البته به طور کلی نمی تونه جایگزین ADSL بشه چون هزینش بسیار بالاست. برای افرادی که باید ارتباط دائمی با اینترنت داشته باشند خوبه در مواقعی که دسترسی به ADSL ندارند مثلا در سفر

رایتل با توجه به اینکه 3 سال انحصاری فعالیت داشته پوشش درخور توجهی نداره و ایرانسل داره به سرعت پوشش رو گسترش میده امیدوارم کیفیتش پایین نیاد!

دیشب دیدم سرعت اینترنت ایرانسل اومده پایین. با برنامه speedtest.net که نسخه موبایلش رو روی گوشی نصب دارم تست زدم دیدم سرعتش 56 کیلوبیت شده! گفتم ای داد بیداد دیدی سرعت بالا همون چند روز اولش بود و از این به بعد دیگر چنان سرعتی را نخواهیم دید
    آقا شب گرفتیم خوابیدیم چند ساعتی بعد از نصف شب بود که شیطون بیدارمون کرد، گفتیم عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد، بذار دوباره سرعت رو تست کنیم شاید حداقل در این ساعات که ملت خوابن سرعتش درست شده باشه. دوباره تست زدم دیدم سرعت شده 150 کیلوبیت گفتم حالا از هیچی بهتره حداقل بازم جای شکر باقی داره اگر یه کاری کنن بقیهء اوقات هم همین سرعت رو داشته باشیم خوبه بذار دست دعا به آسمان برداریم! آقا خلاصه حال ما گرفته بود، گفتم بذار تنظیمات پروتکل شبکه اینای گوشی رو هم دستکاری کنم ببینم چی میشه خب. خلاصه رفتم تنظیم رو از حالت gsm/wcdma (auto)‎ گذاشتم روی wcdma only و تست سرعت زدم دیدم دروازه های بهشت به روم باز شد و سرعت رفت روی 3.7 مگابیت! بعد تنظیم رو گذاشتم روی gsm تست کردم دیدم همون 150 کیلوبیته. بنابراین به این نتیجه میرسیم که باید تنظیم رو بذاریم رو wcdma (مگر اینکه به سرعت اینترنت بالا نیازی نداشته باشید)، مگر اینکه اون ناحیه پوشش 3g نداشته باشه که اونوقت باید گذاشت روی gsm. البته قبلا که روی auto بود خوب کار میکرد، نمیدونم الان چرا اینطور شده.
    راستی در حالتی که روی gsm باشه توی گوشی علامت E میزنه که بنظرم منظور EDGE است. در حالتی هم که روی wcdma باشه علامت H میزنه.

اینترنتش اختلال زیاد داره. دیشب مشکل داشت. حالت عادی هم که گفتم واسه دانلود و ویدئو نگاه کردن خوبه ولی برای خیلی کارهای دیگه مشکل داره و اذیت میکنه.
    هیچی ADSL نمیشه.
    روی اینترنت همراه و اینا نمیشه بعنوان اینترنت اصلی حساب کرد.
    البته احتمالا در خارج کیفیت اینترنت همراهشون خیلی بهتره!

کاربر دائمی آواتار FastCode
    محل زندگی
    /dev/null

با این حساب.
    خوش به حال خودم.
    download speed:11-14mbps
    upload speed:I DON'T CARE
    packet drop:11/15000
    rtt:130-210ms
    چیز شکن هم ssh روی arbitrary port با interface tunnel وقتی مجبور باشم.معمولا proxychains کارم رو راه مینداره.
    دانلود هم با بسته شبانه که cron configش رو چند هفته قبل گذاشتم برای ملت.

تا چند دقیقه پیش کیفیت واقعا خراب بود و به زور با وب کار میکردم، ولی الانه (ساعت پست رو نگا کنید) نمیدونم ترافیک کم شده چیه خلاصه کیفیت خیلی بهتر شد و حتی یکی از هیلترشکن هام هم (روی PC) برای اولین بار به کار افتاد.

فست کد تو داری از اینترنت ایرانسل صحبت میکنی؟
    کجا اونوقت؟

باتشکر فراوان
    ------------
    اخبار و آموزش های مالی

محل زندگی
    /dev/null

نقل قول نوشته شده توسط eshpilen مشاهده تاپیک
    فست کد تو داری از اینترنت ایرانسل صحبت میکنی؟
    کجا اونوقت؟
    بله.قم.جدیدا سرعتش بعضی وقتها به ۱۸ هم میرسه.

همراه اولم جدیدا توی بعضی از شهر ها وصل شده مخصوصا شهر ما که کلش تحت پوششه اما به دلیل به روز رسانی وصل شد و خیلی سریع قطع شد ... زنگ زدم گفتن بروز رسانی تموم بشه وصل میشه ... کسی هست همراه اول استفاده کنه الان ؟

محل زندگی
    /dev/null

نقل قول نوشته شده توسط Abbas Naghdi مشاهده تاپیک
    همراه اولم جدیدا توی بعضی از شهر ها وصل شده مخصوصا شهر ما که کلش تحت پوششه اما به دلیل به روز رسانی وصل شد و خیلی سریع قطع شد ... زنگ زدم گفتن بروز رسانی تموم بشه وصل میشه ... کسی هست همراه اول استفاده کنه الان ؟
    الان ۵ روزه که برای همه قطع شده.

تاپیک های مشابه

1. سوال: اتصال به اینترنت سیم کارت ایرانسل با کد نویسی
    نوشته شده توسط shojaee.mohsen در بخش C#‎‎
    پاسخ: 2
    آخرین پست: سه شنبه 24 مرداد 1391, 13:06 عصر
  2. سوال: اتصال به اینترنت سیم کارت ایرانسل با کد نویسی
    نوشته شده توسط shojaee.mohsen در بخش Windows Phone و Windows Mobile
    پاسخ: 0
    آخرین پست: یک شنبه 22 مرداد 1391, 12:44 عصر
  3. سوال: کانکت شدن به اینترنت سیم کارت ایرانسل از طریق دستورات AT Command
    نوشته شده توسط shojaee.mohsen در بخش C#‎‎