صفحه 1 از 8 123 ... آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 282

نام تاپیک: استفاده از لینوکس بجای ویندوز برای طراحی و برنامه نویسی سایت چه محدودیتهایی دارد؟

استفاده از لینوکس بجای ویندوز برای طراحی و برنامه نویسی سایت چه محدودیتهایی دارد؟

الان وقتی بخوایم یه وب سایت طراحی کنیم خیلی ساده xampp و phpdesigner و فتوشاپ رو نصب می کنیم و کار روشروع می کنیم و مشکلی هم برای دسترسی به اینترنت، خوندن فایلهای پی دی اف و ورد و... نداریم. اگر بجای ویندوز از لینوکس استفاده کنیم آیا می تونیم بدون محدودیت به کار با این نرم افزارها ادامه بدیم؟

کاربر دائمی آواتار desatir7316
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: استفاده از لینوکس بجای ویندوز برای طراحی و برنامه نویسی سایت چه محدودیتهایی دارد؟

xampp => lamp
    phpdesigner => gedit, netbeans , ...
    photoshop => gimp
    office => libreoffice
    ....
    ....
    ...

روي لوكال امتحان كن ببين چطوره برات‏، يه دفعه از ويندوز كلا كوچ نكن برو سمت لينوكس

نقل قول: استفاده از لینوکس بجای ویندوز برای طراحی و برنامه نویسی سایت چه محدودیتهایی دارد؟

من الان ۳ ساله کلا از لینوکس برای کارام استفاده میکنم. ولی یه سوال از شما و یا از تمام دوستانی که میگن ما مهاجرت کنیم به لینوکس دارم:
    ۱- چه مشکلی برای ویندوز پیش اومده که قصد مهاجرت دارید. مثلا ویندوز ۷ از نظر stable بودن خیلی خوبه و بیشتر ابزارها براحتی روش نصب و اجرا میشه حالا ویندوز ۸ که جای خود دارد.
    ۲- مگه شما مشکل licence دارید که بگید حتما باید پول برای ویندوز بدم و میخوام کارم قانونی باشه و برای همین کوچ کنم برم سمت لینوکس
    ۳- مگه ابزارهایی مثل فتوشاپ و phpdesigner برای شما محدودیت ایجاد کردن یا امکانات کمی دارن که میخواین بریم سمت لینوکس
    ۴- واقعا سرتون درد میکنه؟

من تمام مشکلا بالا رو داشتم. یعنی سرم درد میکنه برای فرو رفتن در اعماق یک os. اصلا با محیط های ژیگول میگول ویندوز حال نمیکردم. البته اینم بگم من اصلا روی گرافیگ هم کار نمیکنم که بخوام با فتوشاپ دست به یقه بشم.
    در کل استفاده از لینوکس خوبه ولی نیاز به مطالعه و دقت. و همچنین دانش بیشتری لازم داره.
    همچنین توصیه میکنم یه مدت بصورت vm یک لینوکس راحت مثل ubuntu یا mint نصب کنید یه مدت باهاش کار کنید و بعد اگر خوشتون اومد بصورت مستقل نصب کنید.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    جزیره مارماری

من الان با ubuntu gnome کار میکنم وکنار ویندوز نصب کردم خیلی خوبه.پیشنهاد میکنم حتما نصب کنید و استفاده کنید تا ببینیدسیستم عامل قوی یعنی چی

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران-گیلان-ماسال

من از اوبونتو استفاده می کنم.
    editor--> NetBeans IDE فوق العاده است.بیشتر زبانهای برنامه نویسی را پشتیبانی میگه خوب برای php که دیگه سنگ تموم گذاشتن و بشتر framework های معروف را حتی در new project خودش داره.
    xampp --->lampp را نصب کن.
    photoshop --> از gimp استفاده کن.
    office--->libre office
    باز
    pgp--->geany
    سرعت و کارایی |راحتی از دست ویروس ها تا حد زیادی|............

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان

من اصلا این رو قبول ندارم که فقط باید از یک سیستم عامل استفاده کرد. لینوکس و ویندوز برتری و معایبی دارن.

از لینوکس برای توسعه نرم افزار و تست چیزایی که نسخه ویندوزی نداره و برنامه نویسی و وبگردی

و از ویندوز هم برای نرم افزار هایی مثل متلب و ...

ولی اینو بدونید که اگه بخواهید که بگید لینوکس بهتره (فقط) و یا ویندوز بهتره (فقط) به هیچ جا نمیرسید.(جزء بحث های بیهوده دقیقا مثل اینکه بگید php بهتره یا asp.net)

اینم لیست نرم افزار هایی که استفاده می کنم در لینوکس برای برنامه نویسی :

sublime text - LAMP - Nginx - Firefox - Gimp - LibreOffice

البته از LibreOffice هم در ویندوز استفاده می کنم.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    جزیره مارماری

ولی برای برنامه نویس php نیازه که در کنار ویندوز لینوکسم داشته باشه تا کم کم پروژشو تست کنه

اینجور که بوش میاد سیستم عامل ملی قراره لینوکس بشه
    پس نگران محدودیت نباشید ، اگه کمبودی داشته باشه لینوکس نسبت به ویندور از لحاظ نرم افزاراهای داخلی هست که با شرایطی که داره پیش میاد، این نگرانی هم برطرف میشه
    البته من خودم هم هنوز دو به شک هستم برای استفاده از لینوکس ، تا ببینیم چی پیش میاد

دلیل مهاجرت اینه که می خوام یه سیستم امنتر داشته باشم که با هر ویرس یابی آلوده نشه و نیاز نباشه انواع واقسام آنتی ویرویس نصب کنم یا مرتب ویندوز عوض کنم

با مهاجرت به لینوکس امنیت بیشتری به دست می یاد یا اینکه بازم با ویندوز تفاوتی نداره؟

لینوکس هم بدافزارهای خاص خودش رو داره و باید آنتی ویروس براش نصب کنید حسنی که داره اوپن سورس هست و چنانچه باگی یا مشکلی در سیستم عامل کشف بشه پچش سریع منتشر میشه. لینوکس پایداری بیشتری داره لینوکس رو من برای سرور می پسندم و برای سیستم معمولی ویندوز. user-friendly بودن ویندوز بیشتره به نظر من

برای مشکلی هم که بیان کردید نسخه اصلی کاسپرسکی اینترنت سکیوریتی رو نصب کنید البته با لایسنس اصلی نه هکی.

کاربر دائمی آواتار Unique
    محل زندگی
    ایران - اصفهان

راستش توی این چند سال اولین باره کسی این سوال را مطرح میکنه. ، من توی یک سری مطلب توی وبلاگم در مورد دلایلی که فکر میکنم یک برنامه نویس وب بهتره به لینوکس مهاجرت کنه نوشتم که شاید خالی از لطف نباشه.

لینوکس هم بدافزارهای خاص خودش رو داره و باید آنتی ویروس براش نصب کنید
    حرف شما کاملا نادرسته ! بد افزار برای هر سیستم عاملی نوشته میشه و کاربر باید هوشمند باشه ، لینوکس نیاز به آنتی ویروس نداره ! کافیه وقتی نرم افزاری را از جای نا امنی میگیرین نصب نکنین و اجراش نکنین ! مثل ویندوز نیست که مثلا از روی مرورگر بشه سیستم را ویروسی کرد یا با زدن یک usb به سیستم نگران نفوذ بد افزار ها و ویروس ها به سیستمتون باشین. از این نظر کلا این دوتا سیستم عامل با هم فرق دارند و لطفا جوری حرف نزنید که انگار لینوکس هم مثل ویندوز به آنتی ویروس نیاز داره. زمانی که ویندوز داشتم و از آنتی ویروس استفاده میکردم بار ها پیش میومد که با بروز کردن آنتی ویروس تازه متوجه وجود بد افزار یا ویروس میشدم که باید قرنطینه یا حذف میشد. امنیت یک موضوع نسبی هستش اما اگه نمره لینوکس ۱۸ باشه ! ویندوز قطعا در این زمینه تجدید میشه.

من الان ۳ ساله کلا از لینوکس برای کارام استفاده میکنم. ولی یه سوال از شما و یا از تمام دوستانی که میگن ما مهاجرت کنیم به لینوکس دارم:
    ۱- چه مشکلی برای ویندوز پیش اومده که قصد مهاجرت دارید. مثلا ویندوز ۷ از نظر stable بودن خیلی خوبه و بیشتر ابزارها براحتی روش نصب و اجرا میشه حالا ویندوز ۸ که جای خود دارد.
    ۲- مگه شما مشکل licence دارید که بگید حتما باید پول برای ویندوز بدم و میخوام کارم قانونی باشه و برای همین کوچ کنم برم سمت لینوکس
    ۳- مگه ابزارهایی مثل فتوشاپ و phpdesigner برای شما محدودیت ایجاد کردن یا امکانات کمی دارن که میخواین بریم سمت لینوکس
    ۴- واقعا سرتون درد میکنه؟
    اصلا فکر نمیکردم و همین الان هم توی شوک هستم که یکی از استفاده کنندگان لینوکس که توی این انجمن میشناسم اینطوری در مورد لینوکس و مهاجرت بهش نظر میده. تا حالا کمتر چنین عقایدی را از لینوکسی ها شنیدم ! یعنی به جای تشویق شما کلا نابود کردی !

اینجور که بوش میاد سیستم عامل ملی قراره لینوکس بشه
    تو را خدا از این چرندیات نگین ! ملی چیه ؟! شما چرا همه چیز را میخواین ملی کنین ! این همه چیزو ملی کردین به کجا رسیدین ؟ ایران خیلی خیلی خیلی خیلی (هزار بار دیگه بنویسم هم کمه ...) با مهاجرت به لینوکس فاصله داره. قطعا نشدنیه.

ولی اینو بدونید که اگه بخواهید که بگید لینوکس بهتره (فقط) و یا ویندوز بهتره (فقط) به هیچ جا نمیرسید.
    این موضوع کمی متفاوته ! لینوکس قطعا بهشت برنامه نویسان هستش ، ما اینجا در مورد syntax یا جر و بحث های مسخره زبان ها و قدرتشون بحث نمیکنیم. php و asp .net از یک جنس هستند اما لینوکس و ویندوز خیلی خیلی با هم فرق دارند از ریشه متفاوت هستند ! موضوع اصلا open source بودن نیست و اصلا خوب یا بد یا بهتر و بدتر نیست. داریم در مورد وب و php و برنامه نویسی حرف میزنیم که اصل و ریشه همه این ها از لینوکس و unix میاد. پس حتما باید طعمش را چشید.

اما نظر من :

اگه اون مطلب وبلاگ که گفتم و در چند بخش هست را بخونی خیلی مطالبی که من توش تجربه پیدا کردم را بهش دست پیدا میکنی ! اما چند تا نکته :

۱ - apache و mysql (بهتره از mariadb استفاده کنید) و php که کلا بهترین نتیجه را روی لینوکس میدهند و اساس کار هستند.
    ۲ - برای طراحی وب gimp هیچ کمبودی نداره (گفتم طراحی وب و نگفتم کلا برای هر گرافیستی با هر سطحی)
    ۳ - نرم افزار های خیلی زیادی هستند که مشترک هستند و خیلی از نرم افزار ها هم معادل های خوبی دارند.
    ۴ - استفاده از لینوکس شما را با مباحث open source و کلا برنامه نویسی مستقلل از سکو آشنا خواهد کرد.
    اما ...

کسانی که فکر میکنند لینوکس یک غول بی شاخ و دم هست کاملا در اشتباه هستند ! در حال حاضر ubuntu و mint توی distro watch بسیار محبوب هستند و دلیلش هم رابط گرافیکی خوب و stability بسیار زیادشون نسبت به ویندوز هستش. من به دلیل استفاده از نرم افزار های کرک نشده به لینوکس اومدم ولی کم کم نگاهم معتدل شد اما در مقابل به قدری لینوکس را قدرتمند و خوب دیدم که اصلا ویندوز واقعا اذیتم میکنه! من کاربر dos و win 3.1 و 98 و هفتم بودم اما اصلا win 8 نصب نکردم و باهاش کار هم نکردم و هیچ تمایلی هم ندارم. من اصلا نمیتونم این ها را با هم مقایسه کنم. همین ویندوز ۷ ی که دوستان ازش دم میزنند و stable معرفی میکنند بعد از گذشت شش ماه حتی اگه ویروسی نشه به خاطر ساختار registry و کلی مشکلات دیگه که ویندوز داره به شدت کند و عذاب آور میشه و من غیر از خودم که شاید ۲ سال به زور ویندوز نگه میداشتم کمتر کسی را دیدم از کامپیوتر کار بکشه و بتونه ویندوز را سالم و سر حال نگه داره در حالی که ubuntu 12.04 من از ۲ سال پیش که نصبش کردم تا حالا با روز اولش هیچ فرقی نکرده اونم در شرایطی که من کاربر تازه کار بودم و اگه با زمان ویندوز مقایسه کنم اونوقت ما هفته ای یکبار win 95 نصب میکردیم !

لینوکس سیستم عامل بسیار بسیار خوب و پایداری هستش و استفاده ازش را به کسانی که دنبال بازی کردن با کامپیوتر نیستند جلب میکنم و به گیک های بازی هم توصیه میکنم بهتره برن سراغ playstation یا xbox و لینوکس را حتما تجربه کنند. البته steam هم هست اما همه نیازشون را برآورده نمیکنه. شما یک چهارم زمانی که صرف یادگیری ویندوز کردی صرف لینوکس کن (قطعا از ubuntu یا mint استفاده کنید در ابتدا) غیر ممکنه به ویندوز برگردی.

شرمنده زیاد شد اما باید گفته میشد. لطفا کسی به خودش نگیره که همه نظرات شخصی بود و در نهایت اگه جایی تند رفتم به شدت عذر میخوام.
    موفق باشین.
    آخرین ویرایش به وسیله Unique : یک شنبه 27 مهر 1393 در 11:20 صبح

کاربر دائمی آواتار cpuram
    محل زندگی
    آمل

حرفاتون قشنگ بود ولی واقعا مهاجرت سخته.چون تعداد نرم افزارهای ویندوزی بیشتر هست.در ضمن امکانات بعضی نرم افزارها خیلی بیشتر مثلا ورد مایکروسافت با ورد لینکوس قابل مقایسه نیست.
    برنامه نویسی هم که تو هر دو محیط انجام میشه و نرم افزارهای بسیار خوبی براش هست.حتی اگه مجبور بشم 6 ماه یکبار عوض کنم ویندوزمو ارزش رابط کاربری نرم افزارهاشو داره.
    در کل شما هم ناراحت نشین واقعا کار با لینوکس خوبه اما محدودیت زیاد داره مخصوصا تو ایران.

نقل قول نوشته شده توسط Unique مشاهده تاپیک
    اصلا فکر نمیکردم و همین الان هم توی شوک هستم که یکی از استفاده کنندگان لینوکس که توی این انجمن میشناسم اینطوری در مورد لینوکس و مهاجرت بهش نظر میده. تا حالا کمتر چنین عقایدی را از لینوکسی ها شنیدم ! یعنی به جای تشویق شما کلا نابود کردی !
    من حرف شما رو قبول دارم. ولی من بیشتر اوقات به کسانی که لینوکس پیشنهاد کردم احساس کردن توی محدودیت هستن. حالا چرا؟ چون این دوستان فکر میکنن نصب یک نرم افزار فقط next زدن های پشت سر هم هست و اصلا حتی به خودشون زحمت نمیدن برن yum یا apt رو یاد بگیرن. برای کپی کردن یا تغییر نام فایلها فقط میکنن محیط گرافیگی explore هست و دیگر اون چیزی نیست در صورتی که اصلا به خودشون زحمت نمیدن برن sed , grep و چیزای دیگر و یاد بگیرن. در کل به کسانی که مشکل با محیط command یا یادگیری ابزار دارن اصلا توصیه نمیکنم برن سمت لینوکس. ولی از اون طرف کسانی که در وجودشون ذوق و عشق به یادگیری و دانشتن بیشتر هست توصیه میکنم برن سمت لینوکس. شما در لینوکس احساس شرف میکنید. چون واقعا ابزاری که دارید ازش استفاده میکنید هیچ محدودیتی براتون نذاشته. مثلا همین چند روز روی ubuntu 14.04 نرم افزار vmware player رو نصب کردم. دیدم خطا میده و اجرا نمیشه. رفتم توی وب دیدم میگن اگر kernel خودتون رو آپدیت کردین به آخرین ورژن اونوقت نصب نمیشه. در جوابش یکی از برنامه نویسا اومده بود یه قطعه کد c نوشته بود و بصورت patch گذاشته بود برای دانلود. من patch رو رفتم run کردم ولی خطا داد و مجبور شدم برم کد رو مطالعه کنم ببینم کجا رو مشکل داره و چه تفاوتی کرده. دیدم کد مال یک ورژن دیگه بوده ولی مشکل من همونه و با مطالعه و تغییرات دستی تونستم نرم افزار vmware رو اجرا کنم. حالا اگر ویندوز بود چطوری مشکل برطرف میشد؟
    حتی لینوکس من رو به یادگیری pythonو perl هم کشوند حالا c و php که جای خود دارد.
    در کل حرف من بازم همونه اگر سرتون درد میکنه برید لینوکس یاد بگیرید و گرنه به دردتون نمیخره. البته این سرتون درد میکنه کنایه از یادگیری بیشتر هست ولی از اون طرف قضیه با نصب لینوکس از خیلی سر دردهای الکی ویندوز خلاص میشید.

محل زندگی
    ایران - اصفهان

از مدیر خواهش میکنم اگه احساس کرده موضوعات داره از PHP کمی منحرف میشه صبر کنه و اجازه بده این تاپیک تا جایی که پتانسیل داره پیش بره و حتی اگه شده چند نفر برنامه نویس php به استفاده از لینوکس روی بیارند.

حرفاتون قشنگ بود ولی واقعا مهاجرت سخته.چون تعداد نرم افزارهای ویندوزی بیشتر هست.در ضمن امکانات بعضی نرم افزارها خیلی بیشتر مثلا ورد مایکروسافت با ورد لینکوس قابل مقایسه نیست.
    اولا شما لطف دارین.
    در ثانی قطعا ویندوز اندازه لینوکس نرم افزار و ابزار نداره. شما فکر میکنید ویندوز خیلی نرم افزار و ابزار داره چون شرکت های غول نرم افزاری معمولا برای ویندوز نرم افزار و بازی تولید میکنند و براشون صرف نداره برای بازار محدود لینوکس (البته فعلا) هم نرم افزار را تولید و پشتیبانی کنند. اگر چه رویه داره عوض میشه که در ادامه بهش می پردازم.

در مورد word که اصلا لینوکس ms word نداره و احتمالا منظورتون open office یا libre office هستش. من از Open office استفاده نکردم ونظری هم ندارم اما libre office تمام نیاز های دفتر شرکت نرم افزاری ما را جواب میده و من با دو روز وقت گذاشتن تونستم منشی شرکت را به کل راضی کنم با Libre office کار کنه. تنها مشکل هم فرمت های غیر آزاد و بد مایکروسافت یعنی doc و docx هستند که البته با توجه به سیاست جدید مایگروسافت که میخواد (شایدم تا حالا انجام داده باشه) odt را پشتیباین کنه دیگه هیچ مشکلی نیست. libre office شاید به درد یک دفتر فنی نخوره اما قطعا برای استفاده در شرکت ها و مصارف خانگی بسیار مناسبه.

ولی من بیشتر اوقات به کسانی که لینوکس پیشنهاد کردم احساس کردن توی محدودیت هستن. حالا چرا؟ چون این دوستان فکر میکنن نصب یک نرم افزار فقط next زدن های پشت سر هم هست و اصلا حتی به خودشون زحمت نمیدن برن yum یا apt رو یاد بگیرن. برای کپی کردن یا تغییر نام فایلها فقط میکنن محیط گرافیگی explore هست و دیگر اون چیزی نیست در صورتی که اصلا به خودشون زحمت نمیدن برن sed , grep و چیزای دیگر و یاد بگیرن. در کل به کسانی که مشکل با محیط command یا یادگیری ابزار دارن اصلا توصیه نمیکنم برن سمت لینوکس.
    آقا مهرداد من به کل با حرف شما مخالفم.
    من فعلا میخوام در رابطه با ubuntu حرف بزنم چون خودم کاربر mint نبودم ولی Mint با توجه به Cinnamon Desktop که پیش فرض با اون کار میکنه از ubuntu که با unity کار میکنه برای ویندوز کار ها راحت تره اما قطعا mint هم همین امکانات ubuntu که من میگم را داره.

اولا برنامه نویس ها عموما انسان های مستعد و کنجکاو و با پشتکار هستند که باعث میشه پیشرفت قابل ملاحظه تری در استفاده از لینوکس و امکاناتش داشته باشند ولی من فرض میکنم طرف یک کاربر عادی هست که ubuntu نصب کرده :

ubuntu بر خلاف ویندوز (البته تا زماین که من استفاده میکردم) live cd داره و شما میتونین بدون نصب سیستم عامل و فقط با Boot شدن از طریق dvd محیطش را تجربه کنین و نگران بروز هیچ مشکلی برای سیستمتون نباشین. میتونین مطمئن بشین که سخت افزار شما را شناسایی میکنه و همه چیز خوب و عادی کار میکنه. نصبش کاملا گرفایکی هست و اتفاقا با همین next و next زدن ها جلو میره. تنها جایی در نصب که ممکنه غریب باشه فایل سیستم و پارتیشن بندیش هست که واقعا نمیشه خرده گرفت. اون هایی که خودشون ویندوز نصب میکنند و فایل سیستم و پارتیشن بندی و fat و ntfs و ... را تجربه کردند براحتی با خوندن یک راهنما کارشون انجام میشه . کسانی هم که میدادن بیرون براشون ویندوز نصب کنند میتونن بدهند براشون ubuntu نصب کنند.

محیط ubuntu به شدت سر راست و گیرا هستش. (mint که اصلا خود ویندوز xp هستش با شباهت هایی به ۷) یعنی من تیو کتم نمیره کسی که داره با ویندوز کار میکنه نتونه با unity یا Cinnamon کار کنه ! مثل اینه که بگیم کسی که پشت ژیان میشینه نمیتونه پورشه برونه ! خوب معلومه اولش براش تازگی داره اما قرار نیست ما هنگ کنیم چون همشون X Window System هستند و فقط ظاهر و نوع استفاده عوض شده.

من اصلا به تازه کار ها توصیه میکنم ترمینال را باز نکنند ! همونطور که خیلی هاشون dos prompt را باز نمیکردند و ازش به عنوان سیاه چاله ویندوز یاد میکردند !
    با همون محیط گرافیکی کار کنید و هیچ مشکلی نخواهید داشت :
    توی اینترنت میخوای بچرخی ؟‌خوب firefox که نصبه. (میتونی google chrome و chromium و opera و epiphany را ه منصب کنید)
    میخوای فیلم ببینی که movie player داره (البته vlc و SMPlayer و .. هم هستند)
    میخوای چت کنی خوب empathy که نصبه (میتونی pidgin را هم نصب کنی و ...)
    میخوای مقاله یا متنی را بنویی و چاپ کنی خوب Libre office هست یا اگه نیست نصب میکنی
    مخوای ایمیل را offline بخونی خوب Thunder Bird بهتر که نداریم یا هست یا نصب میکنی.
    دیگه نمیگم چون برای هر کاری بخوای انجام بدی معادل هست و دوستان هم معادل های برنامه نویسی را مثال زدند. اما اگه دنبال معادل هستین از این سایت استفاده کنید.

کی گفته شما باید apt یا yum بدونی !؟ بله خیلی خوبه بدونی ! اما تازه کار اصلا نیاز نیست و با نرم افزار Ubuntu Software Center کافیه نرم افزار را جستجو و نصب کنی ! تازه next زدن هم نمیخواد و تا نصب شد از توی dash اجراش میکنی ! خیالت هم راحته ویروسی نیست و تازه اگه نسخه جدیدی اومد خودش توی update manager ازت میخواد که بروزش کنی !

چرا ملت را از لینوکس و توزیع هاش میترسونید ؟ lمگه همه میخوان sys admin بشن یا ...
    از ذهنتون این موضوع را بیرون کنین که لینوکس مال هکر ها و گیک ها و مدیر سیستم ها و ... هست ! توزیع های ubuntu و mint و ... که برای desktop وجود دارند مال کاربران عادی و معمولی هستند و طبق تحقیق که جایی خوندم کسانی که سن و سال بالایی دارند و با کامپیوتر نا آشنا هستند توی محیط ubuntu خیلی خیلی بهتر از windows پیشرفت کردند ، باور کنید تبلیغ نمیکنم و کافیه امتحان کنید.

فارسی به خوبی پشتیبانی میشه و اگه از فونت های پیش فرض ubuntu روی وب هم خوشتون نمیاد همه فونت های microsoft بهراحتی با کپی کردن توی فولد فونت ها نصب میشوند. این جماعت لینوکس گیک را زیاد جدی نگیرین . اینها از ساه چاله terminal خوششون میاد و با دستور زدن حال میکنند اما واقعا نیاز نیست شما چیزی از terminal بدونین.

معمولا همه یک سیستم عامل قدیمی دارید ! روی اون نصب کنین و استفاده کنین ! روش Lubuntu که LXDE هست نصب کنین و ازش استفاده کنین. چرا خاک بخوره ؟
    باز شرمنده طولانی شد اما اگه حتی یک نفر هم علاقه مند بشه من پرچمم بالاست حالا چه نصب کنه چه نکنه ، چه مهاجرت کنه و چه نکنه.

موفق باشین.
    آخرین ویرایش به وسیله Unique : یک شنبه 27 مهر 1393 در 12:29 عصر

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کرمان

شما که دارید میگید درمورد osX هم لطفا یه توضیح بدید که می ارزه برای برنامه نویسی PHP اصلا مک بخریم یا نه؟(می دونم نسبت به هزینه اش نمی ارزه و کاملا مثل Iphone هستش اما برای کسی که پولشو داره فرض کنید. من که ندارم اما یه جایی بحث شد یه چیزی برای گفتن داشته باشم)

محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط amin0256 مشاهده تاپیک
    شما که دارید میگید درمورد osX هم لطفا یه توضیح بدید که می ارزه برای برنامه نویسی PHP اصلا مک بخریم یا نه؟(می دونم نسبت به هزینه اش نمی ارزه و کاملا مثل Iphone هستش اما برای کسی که پولشو داره فرض کنید. من که ندارم اما یه جایی بحث شد یه چیزی برای گفتن داشته باشم)
    اصلا اگه براي برنامه نويسيه‏، به نظر من اصلا بهش فكر هم نكنيد
    اونم php كه به راحتي cross platform هست

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کرمان

خب نرم افزار های جایگزین چی؟!
    مثلا wamp به راحتی براش نصب می شه یا IDE قوی و یا ادیتور sublime text رو هم داره؟

محل زندگی
    آمل

معلومه که ارزش داره شوخی میکنی؟ بهترین سیستم عامل دنیاس محیطش بقدری جذاب و سریع هستش که آدم از دیدنش سیر نمیشه فقط کسانی که نمیخرن مشکل هزینه دارن اگه الان پولشو داشتم ثانیه ای در خریدش درنگ نمیکردم فاصله سخت افزار اپل با سخت افراهای دیگه کیلومتر هاست.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کرمان

یه چیزی برام خیلی جالبه!
    شما که میگید بهترین سخت افزار رو داره روی Apple MacBook Pro with Retina Display 15 MGXC2 که مدل CPUش رو به سختی می شه پیدا کرد (3540M) رو بخوایم از لحاظ cpu به یه لپتاپ تقریبا می شه گفت معمولی مثل lenovo z510 i7 مقایسه می کنیم cpu apple ضعیف تره و این دلیلش چیه؟!
    ولی از لحاظ نرم افزار واقعا قبول دارم.
    بهترین لپ تاپ دنیا رو apple می زنه در این شکی نیست اما قیمتش هم کم نیست.
    با این پول چه سیستم هایی که نمی شه بست با چه لپتاپ هایی نمی شه خرید!

محل زندگی
    آمل

یه چیزی برام خیلی جالبه!
    شما که میگید بهترین سخت افزار رو داره روی Apple MacBook Pro with Retina Display 15 MGXC2 که مدل CPUش رو به سختی می شه پیدا کرد (3540M) رو بخوایم از لحاظ cpu به یه لپتاپ تقریبا می شه گفت معمولی مثل lenovo z510 i7 مقایسه می کنیم cpu apple ضعیف تره و این دلیلش چیه؟!
    ولی از لحاظ نرم افزار واقعا قبول دارم.
    بهترین لپ تاپ دنیا رو apple می زنه در این شکی نیست اما قیمتش هم کم نیست.
    با این پول چه سیستم هایی که نمی شه بست با چه لپتاپ هایی نمی شه خرید!
    الان من متوجه نشدم شما همش گفتین قبول!این تمجدید از اپل بود یا نه؟ من برادرم لپ تاپ اپل داره 6.2 میلیون خریده بود بقدری قدرتمند وزیباست که با هیچ سخت افزاری عوض نمیکنم .
    یه مثال میزنم:صفحه نمایشش به قدری کیفیت داره که شما از هر زاویه ای نگاه کنید مثل اینه که دارید به یه تصویر واقعی نگاه میکنید.شما هی نگید cpu یا رم فلان اول بیایید چن تا نرم افزار روش اجرا کنید اگه میتونید یه کاری کنید این سیستم عامل هنگ کنه مجبور بشید ریستارت کنید اون وقت به داداشم میگم بفروش.سرعت خاموش و روشن شدنش اینقدر بالاست که شما دکمه رو میزنی یکم بعدش میاد بالا اما اگه سیستم های دیگه باشن بعد بالا اومدن ویندوز دو سه دقیقه هم طول میکشه از حالت هنگی دربیاد بعد قابل استفاده بشه.
    شما اول یه جایی ازش یه مدت استفاده کنید بعد در مورد اپل تصمیم بگیرید اپل دنیای دیگه ایه.

عذر میخوام بحث از لینوکس دور شد.کارام رو راست و ریست کنم برم سراق نصب ابونتو .راستی همین 13 رو نصب کنم یا 14 دانلود کنم؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کرمان

بله تمجید بود.
    من همکارم چند وقت پیش یک مک ایر خرید خیلی خیلی خیلی زیبا و دلنشین بود. با osX هم کار می کردم اون هم دلنشین بود. مخصوصا در آپدیت آخر Yosemite که دارم از صبح سعی می کنم با VM بیارمش بالا اما نمی تونم
    از لحاظ سخت افزار هم قبول دارم که خیلی خوبه اما قبول کنید 6.2 میلون هم پول کمی نیست اگر شما خودتون بنا به دلایلی مجبور باشید که از ویندوز یا لینوکس استفاده کنید و حق نداشته باشید که از osX استفاده کنید ایا بازم حاضرید که یه مک بخرید و روش ویندوز یا لینوکس بریزید؟! من که فکر نمی کنم جواب شما آره باشه چون با همین پول می شه یه لپ تاپ دیگه با مشخصاتی بالاتر از مک خرید!
    الاناست که آقای شهرکی بیان و بگن که تاپیک از بحث اصلی منحرف شد و تاپیکو ببندند :) از این جا از آقای شهرکی خواهش می کنم تاپیکو نبندید.

محل زندگی
    آمل

بله تمجید بود.
    من همکارم چند وقت پیش یک مک ایر خرید خیلی خیلی خیلی زیبا و دلنشین بود. با osX هم کار می کردم اون هم دلنشین بود. مخصوصا در آپدیت آخر Yosemite که دارم از صبح سعی می کنم با VM بیارمش بالا اما نمی تونم
    از لحاظ سخت افزار هم قبول دارم که خیلی خوبه اما قبول کنید 6.2 میلون هم پول کمی نیست اگر شما خودتون بنا به دلایلی مجبور باشید که از ویندوز یا لینوکس استفاده کنید و حق نداشته باشید که از osX استفاده کنید ایا بازم حاضرید که یه مک بخرید و روش ویندوز یا لینوکس بریزید؟! من که فکر نمی کنم جواب شما آره باشه چون با همین پول می شه یه لپ تاپ دیگه با مشخصاتی بالاتر از مک خرید!
    الاناست که آقای شهرکی بیان و بگن که تاپیک از بحث اصلی منحرف شد و تاپیکو ببندند :) از این جا از آقای شهرکی خواهش می کنم تاپیکو نبندید.
    تازه اون Air بود اگه pro رو ببینید 7 تا خیلی کم گفتین.
    نه به هیچ وجه این دو تا در کنار هم میتونن مکمل هم باشن(OSX AND MACBOOK ) ولی اگه مجبور بشم میتونم با نصب یه WMware workstation کارم رو راه بندازم حتما ماوس پدش کار کردید و میدونید چقدر حرفه ای هست برای دیدن ویندوز بعد نصب روی مک به صورت مجازی کافیه چهار انگشت رو به سمت چپ یا راست بکشید تا عین آب خوردن دسکتاپ ویندوز رو ببینید .
    البته اینو که میگم در صورتی هست که بل اجبار مجبور به نصب ویندوز بشید چون هیچ نیازی بهش نیست.

در مورد قیمت هم که درسته زیاده ولی اولا هر چی پول بدید آش میخورید ثانیا وقتی اپل خریدید دیگه نمیرید کامپیوتر فروشی هزینه تعمییر و فلان بدید چون اپل اصلا نمیدونه خرابی چیه(البته باید درست استفاده بشه).نگران باطریش نیستید که الان خراب میشه نگران ماوس اینور اونور بردن نیستین چون ماوس پدش حرفه ای هست و نیازی به ماوس جانبی ندارین.هزینه چشم پزشکی هم نمیدید:D

محل زندگی
    ایران - اصفهان

دوستان لطفا بحث را منحرف نکنید ! اینحا تالار سخت افزار نیست و امیدوارم دیگه بحث حاشیه غیر از مهاجرت برنامه نویسان PHP از ویندوز به لینوکس مطرح نشه.

شما که دارید میگید درمورد osX هم لطفا یه توضیح بدید که می ارزه برای برنامه نویسی PHP اصلا مک بخریم یا نه؟
    اگه داریم در مورد OS X و استفاده ازش بجای ویندوز صحبت میکنیم متاسفانه من تا حالا از os x و کلا محصولات apple استفاده نکردم و تجربه استفاده نرم افزاری ندارم.

اما os x هم بر پایه Unix هست که البته به صورت سورس بسته ارائه میشه و قطعا اونقدر که os x به لینوکس نزدیک هست windows نیست. قطعا stable تره و با توجه به معماری سیستم های Unix based باید خیلی از مشکلات windows را نداشته باشه.

ولی نکته اینجاست که با مهاجرت از windows و os x به لینوکس علاوه بر اینکه سیستم عامل خوب و stable ی داریم در عین حال هم مشکلات کپی رایت را تا حد زیاید برای خودمون و کشورمون حل کردیم و هم نهضت open source را بیش از پیش تبلیغ و حمایت کردیم که کاملا بر خلاف اندیشه های apple هستش. os x خیلی محدود و در بسته هستش و شما را ققط و فقط محدود به apple میکنه.

در کل من به قول شما حاضر نیستم ۶ میلیون بابت سیستمی بدم که با این پول میتونم توی کارم سرمایه گذاری کنم و حتی صرف سخت افزار هم نمیکنم چون لینوکس اصلا به چنین سخت افزاری نیاز نداره و بجاش فقط و فقط یک رابط گرافیکی زیباتر و روانتر داشته باشم.

فلسفه استفاده از لیوکس به نظر من اینه :
    ۱ - رهایی از کپی رایت و استفاده از یک سیستم عامل سورس باز و بهتر
    ۲ - نیاز کمتر به منابع سیستم و صرف هزینه ها در جهت پیشرفت شرکت
    ۳ - افزایش توانمندی کار با برنامه هایی که بر پایه مفاهیم سورس باز نوشته شدند و استفاده از اونها apache و mysql و ... در کنار آشنایی بیشتر با سیستم عاملی که در نهایت سایت من روی اون قرار میگیره.

موفق باشین و لطفا خواهشا تاپیک را منحرف نکنید.

کلا به دو دلیل می خوام از لینوکس استفاده کنم. دلیل اول امنیت بیشتر لینوکس هست و دلیل دوم پایداری لینوکس. از اینکه مرتب باید ویندوز عوض کنم، نرم افزارها رو مجددا نصب کنم، فونتها رو نصب کنم، تنظیمات رو دوباره اعمال کنم، ویروس یابی کنم و... خسته شدم. اما سوالی که دارم اینه که لینوکس (بدون آنتی ویروس) از نظر امنیتی چقدر نسبت به ویندوز (که جدیدترین آنتی ویروس بروز شده رو نصب کرده) ایمن تر هست؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران-گیلان-ماسال

خیلی من دارم اوبونتو استفاده میکنم بدون هیچ گونه انتی ویروس و نرم افزار security .راحت شدم.سرعت اجرای برنامه ها و اجرای php روی لینوکس خیلی بیشتر است.کامپیوتر من با ویندوز بلو اسکرین میشد اومدم روی لینوکس /AriOs راحت شدم.
    لینوکس/arios همون اوبونتوی با یک سرس تغییرات ولی وقتی که سیستم عامل را نصب میکنی خیلی از نرم افزارهای کاربردی به صورت پیش فرض روی اون هست.موفق باشید.

محل زندگی
    آمل

نقل قول نوشته شده توسط kazemimorteza مشاهده تاپیک
    خیلی من دارم اوبونتو استفاده میکنم بدون هیچ گونه انتی ویروس و نرم افزار security .راحت شدم.سرعت اجرای برنامه ها و اجرای php روی این بیشتر است.کامپیوتر من با ویندوز بلو اسکرین میشد اومدم روی لینوکس /AriOs راحت شدم.
    با ubuntu چه فرقی داره؟ برنامه هاش همونه؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران-گیلان-ماسال

نقل قول نوشته شده توسط cpuram مشاهده تاپیک
    با ubuntu چه فرقی داره؟ برنامه هاش همونه؟
    بله برنامه ها همونه ولی محیط ubuntu/Arios/gnome به صورت پیش فرض روشه.
    تصویری از محیط اوبونتو:
    Screenshot from 2014-10-21 00:03:17.jpg

محل زندگی
    آمل

دلیل انتخابتون برای این نسخه چی بود برتری داره نسبت به Ubuntu یا اینکه فرق نمیکنه؟

همین الان دارم از اوبونتو استفاده میکنم ولی کاملاْ هجرت نکردم و با wubi.exe در کنار ویندوز نصب کردم. ایراد این روش اینه که اگه ویندوز عوض بشه اوبونتو هم حذف میشه.
    در کل از اوبونتو بیشتر از ویندوز خوشم میاد ولی نمیدونم چرا حتی وقتی که نور مانیتور رو کم میکنم باز هم چشمانم درد میگیره ولی توی ویندوز اینطوری نیست(تجربه منه!). دلیلش رو وقتی اوبونتو روی DELL ریختم و صفحه دسکتاپ پرش غیر عادی داشت متوجه شدم: کارخانه سازنده واسه کارت گرافیکش برای اوبونتو هیچ درایوری ننوشته ولی اوبونتو به صورت خودکار درایورهای روی برد رو شناسایی میکنه در حدی که موقع نصب این سیستم عامل درایور کارت شبکه و ... نصب میشه و میتونید با فایرفاکس وب گردی هم بکنید تا حوصله تون سر نره! پس با نصب لینوکس در اکثر موارد باید قید کارت گرافیک رو بزنید (تا حالا درایوری برای کارت گرافیکم ندیدم). دلیل پرش صفحه مانیتور هم نصب نشدن کارت گرافیک (نه آن برد) بود.
    مورد بعدی هم مشکلاتی پیش میاد که غالباْ عاملش خودتون هستید! و در انجمن های فارسی زبان ممکنه راهنماییتون بکنند ولی اگر زبانتون خوب باشه خیلی سریعتر میتونید مشکلات رو رفع کنید.
    میتونید اوبونتو و یا هر توزیع دیگه مثل mint یا suse , fedora و ... رو به صورت Live با DVD یا حتی Flash ببینید ولی عمراْ سرعتش در حدی نیست که خود سیستم عامل رو نصب کنید.(صرفا جهت اطلاع گفتم)
    توی اوبونتو ادیتور netbeans هست که یه خورده زیادی کنده! ولی aptana و PHPStorm و eclipse هم هست.
    برای کاربا دیتابیس هم PHP my admin هست هم mysql workbench , ...
    کلا برنامه خواستید سایت sourceforge.net هست که اگه با اوبونتو وارد بشید به صورت خودکار نسخه لینوکسی برنامه ها رو میاره.
    با نصب صحیح wine خیلی از برنامه های ویندوزی روی اوبونتو اجرا میشه.
    دیکشنری GoldenDict هست که از منابع بابیلون و چند دیکشنری دیگه استفاده میکنه.
    برنامه نویسی کلاینت هم خواستید Qt هست.
    و دیگر اینکه چون مبتدی هستید قبل از نصب از اطلاعات خود back up بگیرید!!!
    همچنین 6 ماه با اوبونتو یا mint کار کنید بعد اگه خوشتون نیومد حذفش کنید. زیر 6 ماه هی دنبال کاراکتر ، میگردید پیدا نمیشه بعد میفهمید shift + 7 بوده
    اگه میخواهید لینوکس رو جایگزین ویندوز بکنید توصیه من mint هست نه اوبونتو چون خیلی از برنامه ها خودکار نصبه و ترافیک کمتری مصرف میشه وگرنه به قول معروف خر همون خره ولی پالانش عوض شده (البته خر خوبیه‌:))

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران-گیلان-ماسال

دلیل انتخابتون برای این نسخه چی بود برتری داره نسبت به Ubuntu یا اینکه فرق نمیکنه؟
    فرق نداره.فقط بخاطر نرم افزارها و پکیج هایی که به صورت پیش فرض روی اون قرار دارند.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران-گیلان-ماسال

نقل قول نوشته شده توسط سوداگر مشاهده تاپیک
    ! پس با نصب لینوکس در اکثر موارد باید قید کارت گرافیک رو بزنید (تا حالا درایوری برای کارت گرافیکم ندیدم)
    اصلا این طور نیست تمام داریوارها کوجود هست .حتی وقتی سخت افزار جدیدی درست میشه درایور لینوکس زودتر از دریوار ویندوز به بازار میاد.
    در اوبونتودرایور ها را با additional Driver به صورت انلاین نصب کن.

ایراد این روش اینه که اگه ویندوز عوض بشه اوبونتو هم حذف میشه.
    با حذف ویندوز فقط تنظیمات اولیه گراب و بوت میپره.وقتی که دوباره ویندوز را نصب کردی||نصب نمی کنی دوباره اوبونتو را به صورت live بالا بیار و از تو terminal یه سری کامند وارد کنی دوباره اوبونتو میاد تو صفحه بوت.

محل زندگی
    تهران

میتونید اوبونتو و یا هر توزیع دیگه مثل mint یا suse , fedora و ... رو به صورت Live با DVD یا حتی Flash ببینید ولی عمراْ سرعتش در حدی نیست که خود سیستم عامل رو نصب کنید.(صرفا جهت اطلاع گفتم)
    من سوزه 13.01 رو گرفتم لايو نداره فك كنم، البته با dvd خواستم بيارمش بالا

اصلا این طور نیست تمام داریوارها کوجود هست .حتی وقتی سخت افزار جدیدی درست میشه درایور لینوکس زودتر از دریوار ویندوز به بازار میاد.
    همچين همه درايور ها هم كوجود نيستن ها، مثلا همين گرافيك انويديا داستان درازي داره، حتي يه بار لينوس تروالدز قاطي كرد و گفت nvidia f..k you!

محل زندگی
    آمل

فرق نداره.فقط بخاطر نرم افزارها و پکیج هایی که به صورت پیش فرض روی اون قرار دارند.
    تشکر. پس امکاناتش بیشتر هست.چن وقته نصب کردید؟ stable هست؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان

طبق تجربه ای که از ubuntu داشتم ، هر چقدر استفاده شما محدود بشه ، پایداری به شدت بالا میره مثلا فقط با هاش برنامه نویسی کنید یا فقط وبگردی کنید ، منظورم اینه که نیایید هر نرم افزاری رو الکی نصب کنید

راستی در آدرس زیر هم اگه مشکلی با ubuntu داشتید حل میشه (از جمله کارت گرافیک):

http://libooks.ir/index.php/distribu...-1404-problems

و

http://libooks.ir/index.php/distribution/525-hi-ubuntu

محل زندگی
    آمل

نقل قول نوشته شده توسط saeedvir مشاهده تاپیک
    طبق تجربه ای که از ubuntu داشتم ، هر چقدر استفاده شما محدود بشه ، پایداری به شدت بالا میره مثلا فقط با هاش برنامه نویسی کنید یا فقط وبگردی کنید ، منظورم اینه که نیایید هر نرم افزاری رو الکی نصب کنید

راستی در آدرس زیر هم اگه مشکلی با ubuntu داشتید حل میشه (از جمله کارت گرافیک):

http://libooks.ir/index.php/distribu...-1404-problems

و

http://libooks.ir/index.php/distribution/525-hi-ubuntu
    یعنی اگه روش 50 تا نرم افزار نصب بشه کاراییش کم میشه؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران-گیلان-ماسال

نقل قول نوشته شده توسط desatir7316 مشاهده تاپیک

همچين همه درايور ها هم كوجود نيستن ها، مثلا همين گرافيك انويديا داستان درازي داره، حتي يه بار لينوس تروالدز قاطي كرد و گفت nvidia f..k you!
    خوب شما اینا مقایسه بکنید با این که طرف داره برنامه نویسیی سیستم به اون سختی را انجام میده بدون اینکه قراردادی در کار باشه.و مسقیما پولی تو جیبش بیاد.به هر حال دریوارها براش موجود هست.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران-گیلان-ماسال

Thumbs up نقل قول: استفاده از لینوکس بجای ویندوز برای طراحی و برنامه نویسی سایت چه محدودیتهایی دارد؟

تشکر. پس امکاناتش بیشتر هست.چن وقته نصب کردید؟ stable هست؟
    دو سال هست که دارم.دو ماهی هست کلا کارای برنامه نویسی را با ubuntu/Arios انجام میدم.بله stable هست من ندیدم که مثل ویندوز بپره یا خراب بشه.از اپدیت انتی ویروس و ... از این ماجراها راحت شدم.

یکی از مشکلات لینوکس برای طراحان وب بنظرم کار با گرافیک وب سایت هست.

نرم افزارهایی که بجای فتوشاپ بکار می ره چه قابلیتهایی دارن؟

این موارد رو داره؟
    امکان کار با لایه ها
    امکان تغییر فونت
    ابزار برش و انتخاب
    تغییر سایز تصاویر
    افکتها و فیلترها
    کار با شپیها

کاربر دائمی آواتار hamedarian2009
    محل زندگی
    گرگان

تنها مشکل اساسی عدم وجود برخی نرم افزارها برای لینوکس هست مثلا اگر شما شرکت باشین و بخواهین لیست بیمه رو روی سی دی آماده کنید نرم افزاری که تامین اجتماعی برای اینکار در اختیار کارفرماها قرار داده نسخه ویندوزی فقط داره و این از مشکلاتی است که نمیشود به طور کامل به لینوکس مهاجرت کرد و باید در کنار ویندوز نصب کرد

محل زندگی
    ایران - اصفهان

من از اینکه دوستان دارند توی این تاپیک نظرات و سوالاتشون را مطرح میکنم خیلی خوشحالم و امیدوارم دوستانی که از من خیلی سوادشون بیشتره هم به من و ه مبه دوستان دیگه کمک کنند.

اما سوالی که دارم اینه که لینوکس (بدون آنتی ویروس) از نظر امنیتی چقدر نسبت به ویندوز (که جدیدترین آنتی ویروس بروز شده رو نصب کرده) ایمن تر هست؟
    شما توی لینوکس نیاز به آنتی ویروس نداری ، کاملا stable هست. شما از مخازن رسمی برنامه نصب کنید هیچ مشکلی براتون پیش نمیاد. مپارد نادر وجود داره ولی واقعا کم اتفاق میفته ، خود من خیلی برنامه نصب و تست میکنم و تازه از مخازن غیر رسمی هم استفاده میکنم اما تا حالا هیچ مشکلی نداشتم.

نرم افزارهایی که بجای فتوشاپ بکار می ره چه قابلیتهایی دارن؟
    اسمش Gimp هست و روی ویندوز هم نصب میشه. تمام قابلیت های مورد نظر شما را هم داره. فقط یادتون باشه وقتی شم امثلا ۵ سال با Photoshop کار کردین و چشم بسته منو ها و دیالوگ ها را میارین نباید انتظار داشته باشین Gimp هم پقیقا همون ساختار را داشته باشه اما خوب خیلی خیلی شبیه هست و یه امکاناتی داره که Photoshop یا نداشت یا من به این دم دستی ندیده بودم. من الان وقتی photoshop را باز میکنم اذیت میشم در صورتی که در اون ابتدا gim اینطوری بود. خلاصه اینکه با یکی دو ماه کار کردن کاملا عادی میشه.

صحبت شما کاملا غلطه ! این ونیدوز هست که با install و uninstall و ور رفتن به registry میریزه به هم و پایداریش کم میشه ! شما تا با خنجر از پشت به لینوکس نزنین صداش هم در نمیاد.

یعنی اگه روش 50 تا نرم افزار نصب بشه کاراییش کم میشه؟
    خیر ، هیچ مشکلی براش پیش نمیاد.

پس با نصب لینوکس در اکثر موارد باید قید کارت گرافیک رو بزنید (تا حالا درایوری برای کارت گرافیکم ندیدم). دلیل پرش صفحه مانیتور هم نصب نشدن کارت گرافیک (نه آن برد) بود.
    من خودم از جمله آدم های خوش شانسی بودم که کارت گرافیکم intel بود و چون به صورت سورس باز توسط Intel ارائه شده بود بهترین driver براش نوشته شده و به خوبی کار میده. در مورد nvidia و ati موضوع متفاوته ! یعنی بستگی داره کارت گرافیک شما چی باشه. من روی ۸ تا سیستم با کارت گرافیک های nvidia و ati که ubuntu 12.04 نصب میکردم روی همه غیر از یکی نصب شد و اون یکی که ati بود با مشکلاتی همراه میشد. راستش من وقت صرفش نکردم چون درایور آزاد نتونسته بود به خوبی عمل کنه و کارت گرافیک دیگه ای خریدم و مشکل حل شد.

در کل میخوام بگم وقتی شرکت هایی مثل nvidia و ati موارد مورد نیاز برای نوشتن درایور مناسب را به صورت آزاد منتشر نمیکنند (البته گویا قراره این کار انجام بشه اما من خبر خاصی ازش ندارم) این مشکلات ممکنه پیش بیاد. پس اگه نمیخواین با سیستمتون بازی کنین و برای بازی کردن هر یکی دو سالی ارتقاء بدین با این قیمت های نجومی قطعات. بهتره از همون Intel یا nvidia و ati پشتبانی شده استفاده کنین.

تنها مشکل اساسی عدم وجود برخی نرم افزارها برای لینوکس هست مثلا اگر شما شرکت باشین و بخواهین لیست بیمه رو روی سی دی آماده کنید نرم افزاری که تامین اجتماعی برای اینکار در اختیار کارفرماها قرار داده نسخه ویندوزی فقط داره و این از مشکلاتی است که نمیشود به طور کامل به لینوکس مهاجرت کرد و باید در کنار ویندوز نصب کرد
    برای برنامه هایی که همیشه و زیاد استفاده نمیشوند و مجبورید استفاده کنید ، یک xp روی virtual box کفایت میکنه ! نیاز نیست dual boot داشته باشین.

صفحه 1 از 8 123 ... آخرآخر

تاپیک های مشابه

1. نرم افزار شبیه ساز لینوکس در ویندوز برای کامپایل برنامه ها
    نوشته شده توسط armiya در بخش برنامه نویسی در محیط QT و هم خانواده هایش
    پاسخ: 5
    آخرین پست: پنج شنبه 15 خرداد 1393, 16:24 عصر
  2. پاسخ: 4
    آخرین پست: یک شنبه 24 دی 1391, 22:41 عصر
  3. سوال: راهنمایی برای ایجاد فاکتور برای طراحی و برنامه نویسی وب سایت
    نوشته شده توسط iradata در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 0
    آخرین پست: چهارشنبه 23 فروردین 1391, 05:09 صبح
  4. لینوکس یا ویندوز (برای شبکه)
    نوشته شده توسط mammad_asir در بخش شبکه و Networking‌
    پاسخ: 4
    آخرین پست: جمعه 27 آبان 1390, 21:20 عصر
  5. گفتگو: پیشنهادات شما برای طراحی و برنامه نویسی وبسایت در سریع ترین زمان؟
    نوشته شده توسط hamid1988 در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 0
    آخرین پست: جمعه 11 تیر 1389, 15:22 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •