صفحه 3 از 8 اولاول 12345 ... آخرآخر
نمایش نتایج 81 تا 120 از 282

نام تاپیک: استفاده از لینوکس بجای ویندوز برای طراحی و برنامه نویسی سایت چه محدودیتهایی دارد؟

نقل قول: استفاده از لینوکس بجای ویندوز برای طراحی و برنامه نویسی سایت چه محدودیتهایی دارد؟

برای حل مشکل htaccess. خودتون تیم ویور بدین (پیام خصوصی یا پیامک) تا درستش کنم.

کاربر دائمی آواتار کامروا
    محل زندگی
    ایالات متحده جهرم

نقل قول: استفاده از لینوکس بجای ویندوز برای طراحی و برنامه نویسی سایت چه محدودیتهایی دارد؟

نقل قول نوشته شده توسط SlowCode مشاهده تاپیک
    من مدت ها بود که میخواستم کلا به سمت Ubuntu کوچ کنم ولی نمیتونستم!
    از یه طرف نمیتونستم از بازی دست بکشم از یه طرف هم راندومان کار من تو ویندوز بیشتر از لینوکس بود. تو لینوکس کارام کند پیش میرفت.
    ولی ویندوز اینقدر اینقدر واسه لپتاپم مشکل ساز شد که دیگه کلا پاکش کردم.
    تو ویندوز با اینکه همه درایورهام نصب بود گاهی اوقات تاچ پد کار نمیکرد! وقتی که میخواستم روشنایی رو تغییر بدم سطح روشنایی 0٪ می شد! اواخر هم پیغام میداد Your windows license will expire soon هرچقدر هم کرک امتحان کردم جواب نداد!
    مدتی هست که با Ubuntu کار میکنم تنها مشکلی که داره و پس از یکسال هنوز نتونستم حلش کنم به htaccess مربوط میشه.
    کلا rewriteRule کار نمیکنه!
    آقای شهرکی اگه یادتون باشه تو نشست شیرازم این مشکل رو داشتم و هنوز پابرجاستولی نمیخوام از ورژن ها پایین اوبونتو استفاده کنم.
    آقای شیخله و آقای Unique شما به این مشکل بر نخوردین؟
    الان وقتی با Yii روی پروژه کار میکنم مجبورم urlFormat رو روی Get تنظیم کنم!
    توی ترمینال اینو بزن :
    sudo a2enmod rewrite

توی فایل تنظیمات آپاچی، قسمت <Directory /var/www/> از حالت زیر :
    AllowOverride None

تغییر بدید به :
    AllowOverride All

بعدشم apache رو restart کنید :
    sudo service apache2 restart

کاربر دائمی
    محل زندگی
    http://reza.biz

آقای شیخله و آقای Unique شما به این مشکل بر نخوردین؟
    آقای کامروا پاسخ دقیق رو دادن
    من یه پیشنهاد بهتر دارم برات .
    nginx نصب کن خیلی راحت استفاده کن .
    apt-get install nginx php5-fpm

مشکلشون با تیم ویور حل شد.

کاربر دائمی آواتار hamedarian2009
    محل زندگی
    گرگان

آقای Unique با تشکر از پاسخ هاتون من 4 سالی هست که لینوکس اوبونتو رو داخل Vmware دارم و کار میکنم به علت اینکه یکسری نرم افزارهایی که کار میکردم مثل Visual Studio نخواستم که مهاجرت کنم به لینوکس
    اینجا صحبت از نسخه Ubuntu GNOME شده آیا فرق خاصی بین Ubuntu خالی با این هست و امکانات یکی از دیگری بیشتره یا خیر؟

فقط محیطش بجای Unity از GNOME استفاده میکنه. یکم ظاهرش نزدیکتره به ویندوز وگرنه هسته هر دو سیستم یکیه.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    جزیره مارماری

من به پیشنهاد آقای شهرکی ubuntu gnome رو نصب کردم.خیلی عالی و خوبهفقط هنگام بالا اومدن یه خورده پر پر میزنه

محل زندگی
    گرگان

نقل قول نوشته شده توسط Mohammadsgh مشاهده تاپیک
    من به پیشنهاد آقای شهرکی ubuntu gnome رو نصب کردم.خیلی عالی و خوبهفقط هنگام بالا اومدن یه خورده پر پر میزنه
    فکر نمیکنم ربطی به سیستم عامل داشته باشه مربوط به سخت افزارتونه

کاربر دائمی آواتار Unique
    محل زندگی
    ایران - اصفهان

آقای Unique با تشکر از پاسخ هاتون من 4 سالی هست که لینوکس اوبونتو رو داخل Vmware دارم و کار میکنم به علت اینکه یکسری نرم افزارهایی که کار میکردم مثل Visual Studio نخواستم که مهاجرت کنم به لینوکس
    پس یا کار desktop میکنید یا net. هم کار میکیند و قطعا لینوکس با Visual Studio سازگاری نداره ! توی لینوکس میتونید با qt و python نرم افزار های gui بنویسین که هم روی ویندوز و هم لینوکس به خوبی کار میکنند ! Lazarus هم خوبه و اگه پاسکال یا دلفی (Object Pascal) کار کرده باشین سورستو نرا میتونید روی هم لینوکس و هم ویندوز راحت Compile کنید. برای Net. پروژه Mono هست اما من ازش استفاده نکردم.

اینجا صحبت از نسخه Ubuntu GNOME شده آیا فرق خاصی بین Ubuntu خالی با این هست و امکانات یکی از دیگری بیشتره یا خیر؟
    Gnome یکا Desktop Environment هست. بر خلاف ویندوز که شما به یک Desktop که همون ویندوز هست محدود هستین توی لینوکس Desktop هایی زیاید وجود داره از جمله Gnome ، Unity , Xfce , Cinnamon , Mate , LXDE , Ambient , Trinity و خیلی خیلی دیگه.Distro ها یا همون توزیع ها میان بر اساس چند Desktop ارائه میشوند (راستی KDE را یادم رفت) :

Ubuntu با Unity
    Kubuntu یا KDE
    Lubuntu با LXDE
    Xubuntu با XFCE و ...

راستش من قصد مقایسه را ندارم ! آخه هر کدوم طرفدار های خاص خودش را داره اما من وقتی Unity را دیدم خیلی ازش خوشم اومد (بر خلاف خیلی ها) اصلا شبیه به ویندوز نبود و ساده و با حال بود ! اما من بر خلاف جناب شهرکی برای کسانی که میوان شبیه ویندزو باشه Gnome را پیشنهاد نمیکنم (خیلی ازش بد شنیدم) بهتره از Cinnamon استفاده کنند ! نیاز نیست Ubuntu نصب کنید و برین Mint نصب کنین. خودش پیش فرض Cinnamon داره و خیلی هم Stable هست و بر پایه Ubuntu هم هستش.

این مقاله میتونه خیلی مفید باشه.

یکی از دوستان به Kali اشاره کرد هبود که به نظر من برای تازه کار ها مناسب نیست ! اول Mint بعد هم Ubuntu (ترجیحا Unity).

کاربر دائمی
    محل زندگی

یکی از دوستان به Kali اشاره کرد هبود که به نظر من برای تازه کار ها مناسب نیست ! اول Mint بعد هم Ubuntu (ترجیحا Unity).
    برای تازه کارها هیچ چیز بهتر از گشتن توی ubuntu software center لذت نمیده .
    توی kali از این خبرا نیست .
    من قصدم این نبود بگم تازه کارها بیان سمتش چون هم نصبش مشکله هم کار کردن باهاش به نسبت سختتره .
    برای تازه کارها هیچ چیز بهتر از اوبونتو نیست (البته جسارت به کهنه کارهایی که با اوبونتو کار میکنن نباشه)

در مورد دسکتاپهها هم دوستان تازه کار دقت کنن میتونید روی هر توزیعی چندین دسکتاپ نصب کنید و سویچ کنید بینشون .
    پس برید بازار آخرین نسخه اوبونتو رو بخرید و شروع کنید به ور رفتن باهاش .
    یه درایوتون رو خالی کنید و لینوکس رو کنار ویندوز بدون هیچ گونه تداخلی نصب کنید و استفاده کنید .

البته نیاز به خرید و خرج کردن پول هم نیست. اکثر توزیعهای لینوکس (منجمله Ubuntu) توی سایتشون بطور رایگان برای دانلود گذاشته شده.

کاربر دائمی آواتار فرزند کوروش
    محل زندگی
    برنامه نویس زندگی هم میکنه؟

البته نیاز به خرید و خرج کردن پول هم نیست. اکثر توزیعهای لینوکس (منجمله Ubuntu) توی سایتشون بطور رایگان برای دانلود گذاشته شده.
    امان از پهنای باند
    به ما که برای CentOS پیام میده 120 ساعت :D

از کافی نت دانلود کنید.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    جنوب عشق است

بخرید و خودتون رو زجر ندید

کاربر دائمی آواتار فرزند کوروش
    محل زندگی
    برنامه نویس زندگی هم میکنه؟

بخرید و خودتون رو زجر ندید
    آقا دو تا پاساژ کامپیوتر رفتم تو کرج. اصن نمیدونن لینوکس چیه!!!!!!1
    میگن خب یه چیز دیگه نصب کن
    میگم سیستم عامله اینجوری میشن

کاربر دائمی
    محل زندگی
    جزیره مارماری

centos هم خوبه.باهاش یه سرور کوچیک تو شرکت راه انداخیتم ولی نصبش یه خورده مشکله

بابا این دوره و زمونه 1 گیگ دیگه چیه که بخواین بخاطرش در به در دنبال نسخه واسه خرید بگردین. کسانی که پکیج PHP رو تهیه کردن یک نسخه Ubuntu داخلش هست که میتونن استفاده کنن. ضمناً میتونید از فروشگاههای اینترنتی نرم افزار تهیه کنید که هرجا باشین با پست میفرستن براتون.

محل زندگی
    ایران - اصفهان

از طریق این سایت میتونید بخرید. البته من هم همیشه دانلود میکنم (یک شب از اینترنت شبانه را بگذارید برای توزیع مورد نظرتون و فیلم و سریال و بازی دانلود نکنید).

من خودم از جمله آدم های خوش شانسی بودم که کارت گرافیکم intel بود و چون به صورت سورس باز توسط Intel ارائه شده بود بهترین driver براش نوشته شده و به خوبی کار میده. در مورد nvidia و ati موضوع متفاوته ! یعنی بستگی داره کارت گرافیک شما چی باشه. من روی ۸ تا سیستم با کارت گرافیک های nvidia و ati که ubuntu 12.04 نصب میکردم روی همه غیر از یکی نصب شد و اون یکی که ati بود با مشکلاتی همراه میشد. راستش من وقت صرفش نکردم چون درایور آزاد نتونسته بود به خوبی عمل کنه و کارت گرافیک دیگه ای خریدم و مشکل حل شد.

در کل میخوام بگم وقتی شرکت هایی مثل nvidia و ati موارد مورد نیاز برای نوشتن درایور مناسب را به صورت آزاد منتشر نمیکنند (البته گویا قراره این کار انجام بشه اما من خبر خاصی ازش ندارم) این مشکلات ممکنه پیش بیاد. پس اگه نمیخواین با سیستمتون بازی کنین و برای بازی کردن هر یکی دو سالی ارتقاء بدین با این قیمت های نجومی قطعات. بهتره از همون Intel یا nvidia و ati پشتبانی شده استفاده کنین.
    امرور یه مطلبی دیدم در مورد کامپایل هسته لینوکس. یه جمله این بود که وقتی خودمون هسته رو کامپایل کنیم کارت گرافیک من( ati ) رو شناسایی میکنه! واقعا درسته؟ کسی امتحان کرده؟ ممنون

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کرمان

سلام
    من intel دارم شناخت.
    ati هم شنیدم می شناسه.
    تنها مشکلی که هست با کارت گرافیک های nvidia هست که اونم زیاد مشکلی ایجاد نمی کنه.

کاربر دائمی
    محل زندگی

تنها مشکلی که هست با کارت گرافیک های nvidia هست که اونم زیاد مشکلی ایجاد نمی کنه.
    کارت گرافیک من nvidia ست که البته لب تاپه .
    اوبونتو نمیشناسه باید نصبش کنی به جاش گرافیک پیشفرض رو میشناسه
    فقط مشکلی روی اوبونتو که ایجاد میکنه جفت گرافیک همزمان کار میکنن و این باعث میشه سیستم داغ کنه
    نصبش که بکنید ظاهرا مشکل باید حل بشه .
    روی kali این مشکل رو ندارم من P;

محل زندگی
    ایالات متحده جهرم

نقل قول نوشته شده توسط rezaonline.net مشاهده تاپیک
    فقط مشکلی روی اوبونتو که ایجاد میکنه جفت گرافیک همزمان کار میکنن و این باعث میشه سیستم داغ کنه
    چرا bumblee نصب نمیکنید؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کرمان

بله درسته آقا رضا اما این درایور توسط خود nvidia داده نشده! و درایور ها فکر کنم ماله xOrg بود!(یادم نیست ) اما با این حال به خوبی درایور اصلی نیست برای کار کردن با هم هم می تونید از bumblee استفاده کرد که آقا کامرا فرمودن.

کاربر دائمی آواتار cpuram
    محل زندگی
    آمل

روی دسکتاپ gnome اصلا نمیشه کار کرد.یه new folder هم درست نمیشه

سلام دوستان.
    من برنامه نویسم ولی هیچی از برنامه نویسی هیچی بلد نیستم.
    درواقع از پایه ضعیفم تریبا برنامه نویسی سی پلاس ویژوال بیسیک و طراحی وب رو کار کردم ولی با سی پلاس مشکل دارم الانم دارم ویژوال استادیو کار میکنم چون مجبورم و دانشجوم.
    خودمم خیلی دوس دارم که ی برنامه نویس خوب بشم میشه کمکم کنید من چکار کنم؟؟؟؟؟

نقل قول نوشته شده توسط سمیه123 مشاهده تاپیک
    سلام دوستان.
    من برنامه نویسم ولی هیچی از برنامه نویسی هیچی بلد نیستم.
    درواقع از پایه ضعیفم تریبا برنامه نویسی سی پلاس ویژوال بیسیک و طراحی وب رو کار کردم ولی با سی پلاس مشکل دارم الانم دارم ویژوال استادیو کار میکنم چون مجبورم و دانشجوم.
    خودمم خیلی دوس دارم که ی برنامه نویس خوب بشم میشه کمکم کنید من چکار کنم؟؟؟؟؟
    به تاپیک استارتر ربطی نداره هاااااااا !

کاربر دائمی آواتار arta.nasiri
    محل زندگی
    Tehran

دوستان لطفا نظرتون رو در مورد CentOS هم بیان کنید.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کرمان

سلام
    والا من دانلودش کردم که نصبش کنم اما متاسفانه این قدر سخت و پیچیده بود که بعد از ۴-۵ بار نصب که دفعه آخر فهمیدم نصبش کنم اینقدر داخلش به مشکل خوردم که در آخر پاکش کردم.
    ولی با ایین وضعیت که از لحاظ حجم هم ۳ برابر اوبنتو هست(!) باز هم در سرور ها این نسخه رو بیشتر دیدم که نصب می کنند تا اوبنتو که خیلی دوست دارم چراشو بدونم.
    دوستانی که باهاش کار می کنند لطفا مارو هم راهنمایی کنند.

کاربر دائمی آواتار cpuram
    محل زندگی
    آمل

نقل قول نوشته شده توسط amin0256 مشاهده تاپیک
    سلام
    والا من دانلودش کردم که نصبش کنم اما متاسفانه این قدر سخت و پیچیده بود که بعد از ۴-۵ بار نصب که دفعه آخر فهمیدم نصبش کنم اینقدر داخلش به مشکل خوردم که در آخر پاکش کردم.
    ولی با ایین وضعیت که از لحاظ حجم هم ۳ برابر اوبنتو هست(!) باز هم در سرور ها این نسخه رو بیشتر دیدم که نصب می کنند تا اوبنتو که خیلی دوست دارم چراشو بدونم.
    دوستانی که باهاش کار می کنند لطفا مارو هم راهنمایی کنند.
    منم یه بار نصبش کردم.به نظرم اون تخصصی برای سرور راه انداختن مثلا شما با ویندوز xp هم میتونی سایت راه بندازی ولی باهاش نمیتونی چن تا سیستم رو کلاستر کنی.

محل زندگی
    ایران - اصفهان

اگه بخواین اینطوری فکر کنین که لینوکس کلی توزیع داره و باید وقتتون را صرف نصب و استفاده از توزیع ها بکنیید. برای تازه کار ها بهترین گزینه mint و ubuntu هستش.
    cent os مبتنی بر توزیع رد هت هست. در مورد اینکه cent os بیشترین استفاده را در سرور ها داره بله یه زمانی اینطوری بود ! اما الان فکر نکنم ! دبیان در حلا حاظر از همه بیشتر استفاده میشه. (البت هخیلی به روز نیستم و اگه دارم اشتباه میکنم کسی اصلاح کنه ! از سال ۲۰۱۲ تا اونجا که میدونم دبیان پیشی گرفت).

اما قبل از cent os نام هایی مثل Mageia ،‌ OpenSUSE ، Fedor , Arch به ذهن میاد. اما باز هم میگم بهترین برای تازه کار ها Mint و Ubuntu هستند.

محل زندگی
    ایالات متحده جهرم

نقل قول نوشته شده توسط cpuram مشاهده تاپیک
    روی دسکتاپ gnome اصلا نمیشه کار کرد.یه new folder هم درست نمیشه
    چطور نمیشه!
    از توی Gnome Tweak ، بخش Desktop، گزینه Icons On Desktop انتخاب کنید.

به همین راحتی...
    آخرین ویرایش به وسیله کامروا : سه شنبه 13 آبان 1393 در 16:19 عصر

محل زندگی
    Tehran

نقل قول نوشته شده توسط Unique مشاهده تاپیک
    اگه بخواین اینطوری فکر کنین که لینوکس کلی توزیع داره و باید وقتتون را صرف نصب و استفاده از توزیع ها بکنیید. برای تازه کار ها بهترین گزینه mint و ubuntu هستش.
    cent os مبتنی بر توزیع رد هت هست. در مورد اینکه cent os بیشترین استفاده را در سرور ها داره بله یه زمانی اینطوری بود ! اما الان فکر نکنم ! دبیان در حلا حاظر از همه بیشتر استفاده میشه. (البت هخیلی به روز نیستم و اگه دارم اشتباه میکنم کسی اصلاح کنه ! از سال ۲۰۱۲ تا اونجا که میدونم دبیان پیشی گرفت).

اما قبل از cent os نام هایی مثل Mageia ،‌ OpenSUSE ، Fedor , Arch به ذهن میاد. اما باز هم میگم بهترین برای تازه کار ها Mint و Ubuntu هستند.
    من centOs رو از 2 سال پیش که مجبور بودم سروری رو مدیریتم کنم دنبالش رفتم و از اون موقع چون اطلاعاتی در موردش کسب کرده بود رو سیستمم نصب کردم و باهاش هنوزم که هنوز کار میکنم که واسه من تا حالا خوب جواب داده حداقل نیازهامو برطرف کرده. ولی چون سراغ توزیع های دیگه نرفتم تا حالا گفتم نظر دوستان رو در موردش بدونم. چون دیدم اکثرا رو ubuntu بحث میشه گفتم شاید نسبت به این بهتر باشه و این دلیلی باشه بیام سمتش.

محل زندگی
    ایران - اصفهان

من centOs رو از 2 سال پیش که مجبور بودم سروری رو مدیریتم کنم دنبالش رفتم و از اون موقع چون اطلاعاتی در موردش کسب کرده بود رو سیستمم نصب کردم و باهاش هنوزم که هنوز کار میکنم که واسه من تا حالا خوب جواب داده حداقل نیازهامو برطرف کرده. ولی چون سراغ توزیع های دیگه نرفتم تا حالا گفتم نظر دوستان رو در موردش بدونم. چون دیدم اکثرا رو ubuntu بحث میشه گفتم شاید نسبت به این بهتر باشه و این دلیلی باشه بیام سمتش.
    موضوع بهتر یا بد تر بودن نیست ! هر کسی با یک توزیعی شروع میکنه و ممکنه عوض کنه یا تا ابد باهاش بمونه ! دلیل اینکه از ubuntu و Mint صحبت شده ،‌سادگی نصب ،‌ نصب بودن ابزار پر استفاده و کلا مدیریت بسته های دبیان یا apt هست که خیلی سر راست تره به نظر من ! (خیلی نظر شخصی هست و شاید خیلی مخالف داشته باشه) در واقع اگه distrowatch را بررسی کنید متوجه میشین که mint و ubuntu فاصله معنا داری گرفته اند. اما من دلیلی نمیبینم وقتی شما با cent os راحتی و کار کردی بیای سمت ubuntu ! روی vps ها هم معمولا چندین توزیع نصب میشن که ubuntu و debian هم مثل cent os امکان نصب دارند !

یکسری تفاوتها قطعاً وجود داره وگرنه توزیع های مختلف بوجود نمیومد. مهمترین تفاوت این دو توزیع (CentOS و Ubuntu) منشأ اونهاست که در CentOS ریشه در RedHat Enterprise Linux و در Ubuntu توزیع Debian هست و باعث میشه شما توی CentOS با فایلهای RPM و مدیر پکیج yum و در Ubuntu با فایلهای DEB و مدیر پکیج apt کار کنید. اینکه کدوم بهتره واقعاً مشخص نیست چون تقریباً کارآیی یکسانی دارن ولی معمولاً Ubuntu بروزتره و هر دو سال یکبار یک نسخه Stable با پشتیبانی طولانی ارائه میده و هر 6 ماه یکبار هم Minor Upgrade میده و درنتیجه بطور معمول مخازن Ubuntu بروزتر هستن. ازطرفی خیلی از کسانی که با CentOS کار میکنن، عدم تغییرات مرتب اون رو دلیلی بر پایداری بیشترش میدونن. این نکته هم بد نیست گفته بشه که درسته که Ubuntu حداکثر هر دوسال یکبار یک نسخه ماژور منتشر میکنه ولی این نسخه ها حداکثر 5 سال پشتیبانی بلندمدت دارن ولی برای مثال، در سال 2010 نسخه 5 توزیع CentOS عرضه شد و تا حالا چندین زیرنسخه براش اومده و تا 2020 (یعنی 10 سال) پشتیبانی بلندمدت داره.
    تفاوت بعدی وقتی مهم میشه که شما میخواین از این سیستمها برای مدیریت هاستینگ خودتون استفاده کنید. از اونجا که نرم افزارهای بزرگ مدیریت هاستینگ مثل InterWorx و cPanel روی RHEL ارائه میشن، فقط روی CentOS بصورت پایدار قابل نصب هستن و درنتیجه اگه برای مدیریت هاستینگ میخواین سراغ لینوکس بیاین، احتمالاً CentOS بهترین توزیعی هست که میتونید ازش استفاده کنید. بخصوص که الان دیگه رسماً بخشی از خود RedHat شده (لینک).
    یکسری تفاوتهای جزئی دیگه هم بین این دو توزیع هست - مثل بحث امنیت (Ubuntu بطور پیشفرض از sudo استفاده میکنه و کاربر root رو غیرفعال کرده) یا مبحث توزیعها و مخازن و... که زیاد مهم نیست چون روی خیلی از کاربران تأثیر خاصی نداره.

کاربر دائمی
    محل زندگی

centos برای دستکتاپ مناسب نیست :) به جاش از فدورا استفاده کنید .

روی سرور هم اوبونتو واقعا خیلی خوشدست هست (من سرورهام اوبونتو هستن)
    کلا اوبونتو یاد بگیرید همه جا به دردتون میخوره

آقا رضا تا حالا با پنل مدیریت cPanel کار کردی؟ خیلی جاها Stability توزیعهای مبتنی بر RHEL شما رو از خیلی از دردسرها راحت میکنه. برای دسکتاپ و کارای شخصی و حتی سرور شخصی مثل VPS و... حرف شما کاملاً صحیحه و Ubuntu خیلی خوبه ولی وقتی پای هاستینگ بیاد وسط اونوقت CentOS واقعاً رقیب نداره. شما پرفورمنس CSF رو روی Ubuntu و CentOS مقایسه کردین؟

محل زندگی
    گرگان

تا اونجایی که من بلدم در لینوکس درایو بندی هارد دیسک نداریم و هارد دیسک به صورت یکپارچه هست و به صورت سلسله مراتبی آدرس دهی می شود؟ سوالی که پیش میاد اگه یه موقع سیستم عامل خراب بشه یا بالا نیاد در صورت نصب مجدد اونوقت کلیه اطلاعات موجود در هارد دیسک از بین نخواهد رفت؟ در ویندوز سیستم عامل را روی درایو سی نصب میکنیم و در صورت خرابی سیستم عامل دیگر درایوها دچار مشکل نمی شوند و اطلاعات شخصی مان روی هارد دیسک از بین نمی روند اما در لینوکس چگونه است؟

توی لینوکس هم پارتیشن بندی داریم.

نقل قول نوشته شده توسط hamedarian2009 مشاهده تاپیک
    تا اونجایی که من بلدم در لینوکس درایو بندی هارد دیسک نداریم و هارد دیسک به صورت یکپارچه هست و به صورت سلسله مراتبی آدرس دهی می شود؟ سوالی که پیش میاد اگه یه موقع سیستم عامل خراب بشه یا بالا نیاد در صورت نصب مجدد اونوقت کلیه اطلاعات موجود در هارد دیسک از بین نخواهد رفت؟ در ویندوز سیستم عامل را روی درایو سی نصب میکنیم و در صورت خرابی سیستم عامل دیگر درایوها دچار مشکل نمی شوند و اطلاعات شخصی مان روی هارد دیسک از بین نمی روند اما در لینوکس چگونه است؟
    خیر اینطور نیست. شما در گنو/لینوکس هم پارتیشن‌های مختلفی دارید و تازه خیلی هم متنوع‌تر و پرتعدادتر از ویندوز. شما هر فولدری رو که دوست داشته باشید میتونید بصورت یه پارتیشن به سیستم‌عامل معرفی کنید.
    مثلا مرسوم‌ترین کار اینه که فولدر home/ خودش یه پارتیشن میشه و در صورت خرابی دیگه اطلاعات Home نمی‌پره! روی خیلی از سرورها اطلاعات بانک اطلاعاتی رو توی data/ نگه داری میکنن تا بازم در صورت خرابی این بخش از دست نره و خیلی کارای دیگه از این دست.
    این در صورتیه که توی ویندوز جداسازی یه بخش از فایل‌سیستم از بقیه‌ش معمولا بصورت یه ترفند خیلی حرفه‌ای انجام میشه! چیزی که توی لینوکس بصورت خیلی عادی وجود داره.
    اگر به بهداشت و سلامت حیوانات علاقه دارید، از vetMD.ir دیدن کنید.
    وبلاگ شخصی من: fadavi.net

اینجا کمتر سر می‌زنم. (تلگرام من)

محل زندگی
    Tehran

نقل قول نوشته شده توسط MMSHFE مشاهده تاپیک
    یکسری تفاوتها قطعاً وجود داره وگرنه توزیع های مختلف بوجود نمیومد. مهمترین تفاوت این دو توزیع (CentOS و Ubuntu) منشأ اونهاست که در CentOS ریشه در RedHat Enterprise Linux و در Ubuntu توزیع Debian هست و باعث میشه شما توی CentOS با فایلهای RPM و مدیر پکیج yum و در Ubuntu با فایلهای DEB و مدیر پکیج apt کار کنید. اینکه کدوم بهتره واقعاً مشخص نیست چون تقریباً کارآیی یکسانی دارن ولی معمولاً Ubuntu بروزتره و هر دو سال یکبار یک نسخه Stable با پشتیبانی طولانی ارائه میده و هر 6 ماه یکبار هم Minor Upgrade میده و درنتیجه بطور معمول مخازن Ubuntu بروزتر هستن. ازطرفی خیلی از کسانی که با CentOS کار میکنن، عدم تغییرات مرتب اون رو دلیلی بر پایداری بیشترش میدونن. این نکته هم بد نیست گفته بشه که درسته که Ubuntu حداکثر هر دوسال یکبار یک نسخه ماژور منتشر میکنه ولی این نسخه ها حداکثر 5 سال پشتیبانی بلندمدت دارن ولی برای مثال، در سال 2010 نسخه 5 توزیع CentOS عرضه شد و تا حالا چندین زیرنسخه براش اومده و تا 2020 (یعنی 10 سال) پشتیبانی بلندمدت داره.
    تفاوت بعدی وقتی مهم میشه که شما میخواین از این سیستمها برای مدیریت هاستینگ خودتون استفاده کنید. از اونجا که نرم افزارهای بزرگ مدیریت هاستینگ مثل InterWorx و cPanel روی RHEL ارائه میشن، فقط روی CentOS بصورت پایدار قابل نصب هستن و درنتیجه اگه برای مدیریت هاستینگ میخواین سراغ لینوکس بیاین، احتمالاً CentOS بهترین توزیعی هست که میتونید ازش استفاده کنید. بخصوص که الان دیگه رسماً بخشی از خود RedHat شده (لینک).
    یکسری تفاوتهای جزئی دیگه هم بین این دو توزیع هست - مثل بحث امنیت (Ubuntu بطور پیشفرض از sudo استفاده میکنه و کاربر root رو غیرفعال کرده) یا مبحث توزیعها و مخازن و... که زیاد مهم نیست چون روی خیلی از کاربران تأثیر خاصی نداره.
    دقیقا طبق فرمایشاتتون centos در مورد بروز رسانی مخازنش یکم اذیت میکنه! بطوری که تا همین ورژن 7 که چند ماه پیش اومد php 5.3 به بالا رو ساپورت نمیکرد. و به نظرم همین دلیل باعث میشد که اکثر هاستینگ ها php 5.3 به بالا رو ساپورت نکنن.

صفحه 3 از 8 اولاول 12345 ... آخرآخر

تاپیک های مشابه

1. نرم افزار شبیه ساز لینوکس در ویندوز برای کامپایل برنامه ها
    نوشته شده توسط armiya در بخش برنامه نویسی در محیط QT و هم خانواده هایش
    پاسخ: 5
    آخرین پست: پنج شنبه 15 خرداد 1393, 16:24 عصر
  2. پاسخ: 4
    آخرین پست: یک شنبه 24 دی 1391, 22:41 عصر
  3. سوال: راهنمایی برای ایجاد فاکتور برای طراحی و برنامه نویسی وب سایت
    نوشته شده توسط iradata در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 0
    آخرین پست: چهارشنبه 23 فروردین 1391, 05:09 صبح
  4. لینوکس یا ویندوز (برای شبکه)
    نوشته شده توسط mammad_asir در بخش شبکه و Networking‌
    پاسخ: 4
    آخرین پست: جمعه 27 آبان 1390, 21:20 عصر
  5. گفتگو: پیشنهادات شما برای طراحی و برنامه نویسی وبسایت در سریع ترین زمان؟
    نوشته شده توسط hamid1988 در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 0
    آخرین پست: جمعه 11 تیر 1389, 15:22 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •