نمایش نتایج 1 تا 26 از 26

نام تاپیک: دلیل یادنگرفتن php به صورت کامل

دلیل یادنگرفتن php به صورت کامل

درود
    دوستان حدود ی ماهی میشه دارم phpیادبگیرم از اموزش های استاد شهرکی pdf ونت شهر ودانشجویار و......
    هم استفاده کردم ولی الان نمیتونم پروزه بسازم یا اگه بتونم بسازم نمیدونم سردردگمم
    مثلا اگه بخوام فروشگاه انلاین بزنم نمیدونم چندتا صفحه باید بسازم صفحه لاگین و....
    ممنون میشم راهنماییم کنید

نقل قول: دلیل یادنگرفتن php به صورت کامل

کامل یعنی چی؟

کاربر دائمی آواتار cpuram
    محل زندگی
    آمل

اولین مرحله اینه که شما بیایید طرح سایت رو بکشید بعدش psd رو بدید بزنن اگه بلدید خودتون تبدیل کنید اگه نه که بدید تبدیل کنن به html و css حالا طبق همون ui بیایید دیتابیس رو بسازید و اطلاعاتی رو به عنوان تست بهش اضافه کنید بعدش اونا رو بین همون کدهای html نشون بدید اینا که تموم شد برین سراغ صفحه لاگین و ثبت نام و بخش مدیریت همون اول صفحه لاگین درست نکن.
    این روش من بود.

شما پیشینه ی برنامه نویسی قبلا" داشتین ؟ رشته ی شما چیه ؟

^^ ناسلامتی نرم افزاره
    نقل قول نوشته شده توسط دانیال دزفولی نژاد مشاهده تاپیک
    کامل یعنی چی؟
    درک درستی برا ساخت پروزه ندارم متاسفانه

نبود؟.....

کاربر دائمی
    محل زندگی
    جزیره مارماری

شما یه ماهه داری php کار میکنی توقع داری بتونی فروشگاه آنلاین یا همچین سیستمی بسازی؟اگه قرار باشه با کلاسو فیلمو این چیزا هر کی برنامه نویس بشه الان ما 600000 تا برنامه نویس داشتیم.شما تو یه ماه زرنگ باشی میتونی یه سیستم لاگین درست کنی.اگه میخوای php یا هر زبان دیگه ای یاد بگیرید تو پروژه میتونید اینکار رو بکنید ویادگیری و مهارتتون رو بیشتر کنید و اینکه باید پشتکار زیادی داشته باشید که به مشکل خوردید جا نزنید اگه هم تو تعریف و ساخت پروژه مشکل داشتید میتونم کمکتون کنم

سلام.اگه به html & css & js مسلطی تقریبا اموزشایی هستن که پروژه محورن و به دردت میخورن.این یک ماهیی که دارید رو پی اچ پی کار میکنید روزی چند ساعت وقت میذارید؟چجوری کار میکنید؟فقط میشینید فیلمو میبینید یا اینکه وقتی فیلمو دیدید خودتون دست به کار میشید؟اموزشای اقای شهرکیم فک کنم اگه تا قسمت 9 رو دیده باشید خیلی راحت میتونید اولین پروزه ساده خودتونو که همون وبلاگ خبریه رو پیاده سازی کنید.

نقل قول نوشته شده توسط saeed-71 مشاهده تاپیک
    سلام.اگه به html & css & js مسلطی تقریبا اموزشایی هستن که پروژه محورن و به دردت میخورن.این یک ماهیی که دارید رو پی اچ پی کار میکنید روزی چند ساعت وقت میذارید؟چجوری کار میکنید؟فقط میشینید فیلمو میبینید یا اینکه وقتی فیلمو دیدید خودتون دست به کار میشید؟اموزشای اقای شهرکیم فک کنم اگه تا قسمت 9 رو دیده باشید خیلی راحت میتونید اولین پروزه ساده خودتونو که همون وبلاگ خبریه رو پیاده سازی کنید.
    درود
    اموزشای سایت خودتون رو دان کردم فروشگاه خرید اشتراک دانلود
    ولی هنوز دست به کار نشدم باهاشون پیشنهاد میکنین همین فیلم هارو
    دوس دارم تا اخر سال مسلط بشم خودم بسازم سیستم سی ام سی چیزی !
    روزی 4الی 5 ساعت مفیدش 3ساعت کدمیزنم
    فیلم هم همزمان با استاد کد میزنم

من فکر میکنم آموزش آقای شهرکی هم برای کسی هست که با پایه های برنامه نویسی و PHP بقدر کافی آشنا هست و حالا میخواد یه جمع بندی و تصویر کلی و یادگیری معماری و کلیت داشته باشه، و حتی اون آموزشها یک مکمل هستن تا چیزی کافی. یعنی از کافی که واقعا دور هستن!
    خود مهندس شهرکی توی اون سی دی ها (بله منم دیدما ) مدام به مشکل میخوره و خطا و باگ پیش میاد پیام خطاها رو دقیق میخونه و ترجمه میکنه و توی نت سرچ میکنه و مقاله و مطلب و راهنما میخونه، همش به زبان انگلیسی! مسلما مشکل و خطاهایی که پیش میان هم فقط همون چندتایی که توی ویدئو برای آقای شهرکی پیش میان نیستن! پس شما باید همونقدر در زبان انگلیسی و استفاده از منابع کامل و قوی باشی که بتونی راه خودت رو از میان این همه مشکل و باگ و مسائل غیرمنتظره، که در برنامه نویسی میتونن دقیقه به دقیقه و خط به خط و حتی کاراکتر به کاراکتر پیش بیان، باز کنی!
    بعدم یک ماه که هیچ، با یک سال هم شما هنوز جوجه برنامه نویس کاملی هستی، حتی اگر به خیال خودت CMS و سیستم ثبت نام و لاگین نوشتی. خیلی گنده تر و با تجربه تر از شما که این برنامه ها رو نوشتن بازهم برنامه هاشون کلی ضعف میتونه داشته باشه و از دید تخصصی توی هر وادی بری میبینی دریایی هست برای خودش، ولی اکثرا همون که یه چیزی سرهم بکنن که ظاهرا کار بکنه و رنگ و لعاب و زرق و برق ظاهری داشته باشه راضی میشن. ولی مثلا من اینطور فکر نکردم نتیجش این شد که با تمام سوادم و چند سال مطالعه در زمینهء امنیت و الگوریتم و جزییات خفن ناک (!) رفتم سیستم رجیستر و لاگین کامل و امنیتی درست کنم کلی طول کشید کلی حجم کد و پیچیدگی اون شد که تعداد جدول هاش از تعداد جدول های کل سیستم وردپرس هم زد بالا، و حجم کدش هم نمیدونم در مقایسه چقدره ولی خیلی زیاد و پیچیده شد واقعا، بعد تازه هنوزم در کارم نقص و ضعف میبینم و بنظرم باید بعضی سیستمهاش رو تغییر بدم و بعدش هنوز اصلا نتونستم و به این راحتی نمیشه از بعضی ابعاد دیگه مثل شیء گرایی و ماجولار بودن و قابلیت استفاده و ترکیب راحت برای دیگران در برنامه های دیگر و الگوهای طراحی و این حرفا اون رو سر و سامان داد و گمان کنم تنها کسی که قادر به درک و استفاده ازش، اونم به سختی، هست فقط خودم باشم!! حالا اون سیستم ثبت نام و لاگین که شما با دوتا کوئری و تابع و جدول مینویسی فکر میکنی واقعا کار درست و حسابیه و دیگه همه چیز با همونا حله؟ یا مثلا CMS میخوای درست کنی دوتا متن رو میزنی سیو میشه توی دیتابیس بعد میاری توی یه صفحه fetch میکنی و نشون میدی فکر میکنی واقعا CMS درست و حسابی نوشتی و ارزشی هم داره؟ تازه خیلی زور بزنی آخرش شاید نزدیک به سیستمهای مدیریت محتوای آماده و بازمتن بشی، که بهرحال اونا هستن و نمیدونم چرا باید بجاش مال خودت رو بنویسی با یک سواد و نفر-ساعتی که به احتمال زیاد خیلی کمتر از برنامه نویسان اون برنامه ها است!
    واقعیت اینه که اینا همش بازیه. یه ماه و دو ماه و حتی سه ماه و یک سال هم بازیه و دلخوشی و سرگرمی.
    خیلی بیش از این هست، خیلی بیش از این لازمه، خیلی بیش از این ممکنه، خیلی جاها و کارها هست که بقول یارو گاو نر میخواهد و مرد کهن، نه دوتا جوجه! حالا باز مهندس شهرکی میاد میگه به دیگران توهین میکنی، ولی من میخوام چشمان شما رو از همین حالا باز کنم با صراحت و کامل و بدون ابهام بودن گفتار، که از این بابت باید ازم ممنون هم باشید! مهندس آخه با سانسور پست های حکیمانه من میخواید به کجا برسید شما ملت! نکن این کار را نکن آقا جان
    اکثر مردم فقط دنبال اینن که یه چیزی سرهم کنن و راه بندازن ظاهرش قشنگ باشه و ظاهرا هم کار بکنه و پیشرفته باشه، ولی وقتی یخورده دقیق بشی و تست و بررسی کنی میبینی که مثل ساختمون های این بساز بفروش های بساز بنداز دررو میمونه و خیلی نقایص داره و وقتی بعنوان یک power user باهاش عملا کار و بررسی و تست کنی میبینی که خیلی جزییات درش رعایت و پیاده سازی نشده. حالا بعنوان نمونه یه چیزی ساده میگم که شاید خیلی جزیی بنظر بیاد و مهم نباشه اما همین نشون میده که چقدر کم دقت و سواد و کار روی این سیستمها میشه و از جزییات زده میشه حتی اگر کاربردی و برای یوزرفرندلی مهم باشن. مثلا شما نگاه کنید توی این همه سایت و برنامه ها، توی title bar مرورگر وقتی متن فارسی در ترکیب با انگلیسی و اینها هست اکثرا بهم ریخته نمایش داده میشه که خوندنش رو دشوار میکنه و زشت هم هست، در حالیکه با کمی سواد و تست و زحمت میشد این موارد رو حل کرد و یه نوشته ای که اونجا همون اول میذاریم حداقل مرتب و قابل خوندن و استفاده باشه و به یک دردی بخوره! پس شما بنگر برنامه نویسانی که در همون قدمهای اول و همون سردر و چیزهایی که اینقدر توی چشم و اولیه هستن تاحالا این مسائل رو حل و رعایت نکردن، دلیلی نداره بقیهء کارهاشون هم از این رویه مستثنی باشه! توی متن صفحه هم خیلی جاها میبینی که به همین شکل مشکل و بهم ریختگی هست درحالیکه اکثر این موارد رو میشه با چندتا تگ و استایل و کاراکترهای خاص کنترل کننده بیشتر حل کرد.

برنامه نویس شدن با کدنویس شدن و توانایی نوشتن چندتا برنامهء کلیشه ای و سطحی فرق میکنه.
    ببین چقدر گستردگی و پیچیدگی داشته که بنده شاید تا حالا 10 ساله دارم در زمینه های مختلفش مطالعه و یادگیری و تحقیق میکنم و اینقدر مشغول این موارد بودم که هنوز وقت نکردم زیاد بصورت کامل و عملی برم پروژه و کار بکنم و اون پروژه های کلیشه ای رو انجام بدم و به همین خاطر یه چیزایی مثل شیء گرایی و MVC رو هنوز آنچنان نیازم نشده و عملا کار نکردم که تسلط و تجربهء کافی در این زمینه ها رو داشته باشم. ولی من حرف میزنم راجع به شیء گرایی و MVC و چگونگی طراحی و نوشتن پروژه های کامل و بزرگ استاندارد صحبت نمیکنم، چون در چیزی که دانش و صلاحیت و تجربهء کافی ندارم زیادی اظهار نظر نمیکنم، ولی دارم راجع به همون پایه ها و جزییات و خود الگوریتم ها و منطق و پاره های برنامه ها صحبت میکنم که دیگران خیلی سریع تر و سطحی تر با عجله از روی اونا رد میشن و بعد چند وقت میبینی میرن اون پروژه های استاندارد و کلیشه ای و تجاری هم انجام میدن و اگر شیء گرایی و MVC و این حرفا هم کار کرده باشن که دیگه نه خودشون نه هیچکس دیگه به تبحر و صلاحیت اونا و کیفیت برنامشون شک نمیکنه!
    ولی حقیقت اینه که اگر نگرش و خواست همه از برنامه نویسی مثل من بود، الان برنامه نویسان آماده به کار کم میاوردیم چون همشون رفته بودن شائولین و داشتن ریاضت میکشیدن و سالها تمرین کنگفو میکردن و خیلی هاشون هنوز داشتن مشت میزدن به کیسه برنج و ماسه و این حرفا! یعنی این راه طولانی و سخت هست، مثل درختی که به کندی رشد میکنه، ولی عوضش در نهایت و پس از سالهای بسیار، بسیار تنومند میشه و چوبش مثل سنگ سخت میشه و عمر خیلی طولانی تری هم میتونه داشته باشه.

کاربر دائمی آواتار godofphp
    محل زندگی
    between 0 and 1

باید کار کنی .... فقط برنامه نویسی گن مشکلاتت خود به خود کشف میشه و تقویت میشی

کاربر دائمی آواتار Unique
    محل زندگی
    ایران - اصفهان

یک بچه از روز اول که قهرمان دو صد متر المپیک نمیشه ! اول باید تاتی تاتی را یاد بگیره. شما خیلی از خودتون انتظار دارین. از پروژه های خیلی کوچیک استفاده کنین و با پشتکار کار کنین !

با eshpilen هم نظرم متفاوته ! کسی اگه بخواد بشینه همه چیز را در همه حالات بررسی و حل کنه هیچوقت اصلا کار شروع نمیشه و به جایی هم نمیرسه ! مشکلات باید در طول زمان حل بشوند ! مثلا کرنل لینوکس یا همین vBulletin یا همین ویندوز از روز اول کامل بودند ؟ یعنی بیل گیتس و دوستان تا کدشون از هر نظر درست و کامل نبود نباید اسم خودشون را میگذاشتند برنامه نویس و ویندوز را تجاری بیرون میدادند ! برنامه نویس از همون روزی که اولین برنامه ای که عملی کار کنه را بنویسه برنامه نویسه و فقط باید مهارت و سواد و تجربش را به مرور زمان بهبود بده.

تا اونجا که میتونید خوب و دقیق و فکر شده کار کنید اما نگران نباشین شاید چیزی باشه که شما نمیدونید و باید برین کلی مطلب و اینا بخونین ! به مشکل که خوردین وان را رفع کنید و مدام به فکر توسعه و بهبود کار باشین. همین کفایت میکنه.

شما از برنامه های غیر تجاری خیلی خیلی ساده شروع کنید ! لازم نیست از روز اول سایت فروشگاهی بزنید ! برای افزایش دید و تجربه میتونید کد های سیستم های فروشگاهی آماده مثل os commerce یا magento را بخونید و تجربه کسب کنید.

موفق باشین.

سلام دوستان
    من میخواهم به صورت کامل برنامه نویسی را یاد بگیریم ولی دنبال یه منبع خوب میگردم لطفا راهنمایی کنیدد ممنون میشم در ضمن به زبان انگلیسی هم تسلط دارم ولی رشته من MBA هست و نرم افزار نیست در ضمن نظرتون درباره سایت lynda چیست آیا میشه از طریق ویدیو های این سایت برنامه نویس از کار در آمد

دوست عزیز
    شما اول باید وب رو درک کنید!
    بعد برید سراغ html-css بعد php یا ...

کسی اگه بخواد بشینه همه چیز را در همه حالات بررسی و حل کنه هیچوقت اصلا کار شروع نمیشه و به جایی هم نمیرسه !
    کی گفته؟
    البته من مخالفت قطعی با این ادعا ندارم، اما هرچیزی باید با سند/دلیل روشن و محکم ادعا بشه، نه کلی گویی و مبهم گویی.
    شاید بشه با بیان مثالهای عملی دقیق، روی این موضوع تحلیل داشت.
    ضمنا تردیدی ندارم حداقل بعضی چیزا هست باید تئوریت رو توش کامل کنی قبل از کار عملی؛ مثلا بحث امنیت و رمزنگاری! چون چیزی نیست که بطور معمول بشه با تجربه و تست به این راحتی و زودی بقدر کافی بهش آگاه و مسلط شد و اصلا بعضی چیزا رو عمرا نمیشه فقط با مرور زمان و تست و تجربه عملی فهمید؛ باید علمش رو کسب کنی و تئوری هاش رو درک و برشون تسلط پیدا کنی. و اینکه واقعا بدونی و بتونی که یک چیزی رو طراحی و پیاده سازی کنی و با اطمینان باشه که بگی امنیت داره و کسی نمیتونه اون رو بشکنه، یعنی حداقل در اون حداکثری که ما در دنیا سراغ داریم، خودش یه قدرت و اعتمادبنفس و توانایی قابل توجهی هست که افراد کمی دارن. این اصلا قابل مقایسه نیست با اونی که سوادش رو نداره و همینطور از روی تصورات و حدسیات و خوش خیالی میخواد توی این زمینه کار کنه و به مرور زمان و تجربه کاملتر و امن ترش کنه (تازه اگر عملا بشه و خیلی دیر هم نشه و خسارت زیادی ببار نیاد). و این عین قدرته که آدم لمسش میکنه و احساس توانایی و رضایت به آدم میده.

مشکلات باید در طول زمان حل بشوند ! مثلا کرنل لینوکس یا همین vBulletin یا همین ویندوز از روز اول کامل بودند ؟ یعنی بیل گیتس و دوستان تا کدشون از هر نظر درست و کامل نبود نباید اسم خودشون را میگذاشتند برنامه نویس و ویندوز را تجاری بیرون میدادند ! برنامه نویس از همون روزی که اولین برنامه ای که عملی کار کنه را بنویسه برنامه نویسه و فقط باید مهارت و سواد و تجربش را به مرور زمان بهبود بده.
    بله خب در عمل حتی با سوادترین افراد هم خیلی وقتا نمیتونن یه برنامه بزرگ و پیچیده (و حتی نه چندان بزرگ و پیچیده) رو بصورت کامل و بهترین شکل نهایی بنویسن و تلاش بیش از حد برای این کار میتونه اتلاف وقت و انرژی زیادی در بر داشته باشه و بهترین راه اینه که به مرور زمان و با کسب تجربه و تسلط و روشن شدن ذهن برنامه ها رو تکامل داد. این چیزیه که بنده خودم بارها گفتم و توصیه کردم، و الگویی که در خیلی برنامه ها و پروژه ها و شرکتها و افراد مطرح میتونید مشاهده کنید. منم نگفتم که شما بیا از ابتدا اونقدر تئوری کار کن و سالها مطالعه کن و کامل یاد بگیر و از اول سعی کن یک برنامهء کامل مفصل با تمام جزییات و به بهترین شکل رو بنویسی؛ ولی بهرحال یک تعادل و پایه حداقلی رو باید یا بهتر و بهینه تره داشته باشیم، که مسئله همونه که اکثرا اونقدر برای کار عملی و تجاری و کسب درآمد تجربه دارن و اونقدر وقت و حوصله و همت کم دارن که این تعادل خیلی بیش از حد به سمت هرچه زودتر کد نوشتن و برنامه سرهم کردن و پول درآوردن از این راه منحرف میشه، تا حدی که دیگه واقعا قضیه مضحک و مایه خنده و ابتذال شده میبینی هرکسی دو روزه با دوزار سواد به زور میاد و میخواد برنامه و سایت درست کنه و تازه خیلی از اینا تحت عنوان شغل و کار تجاری و برای کسب درآمد!
    باید پرسید این تعادل کجاست بالاخره؟ یک حداقل پایه چقدره و معیارش چیه سرفصل هاش چیه برای هر کاری؟ این خودش بحثی میشه و شاید تاحدی هم تجربی باشه (باید از متخصصین و خبره های هر زمینه ای کمک گرفت).
    ضمنا بطور معمول بهرحال شما هرچی پیشاپیش بیشتر بلد باشی کار خودت راحتتر و سریعتره. این همه میبینید ملت میان و توی چیزهای کم و بیش پیش پا افتاده وسط پروژه های جدی و تجاری گیر کردن و بارها برای خود من پیام خصوصی و درخواست کمک اومده و طرف ها چیزهایی میگن مثل اینکه تو رو خدا کمکم کنید وگرنه شغلم رو از دست میدم و اینطور حرفا، خب این حاصل همون عجله بیش از حد و کمبود سواد و توانایی پایه حداقلی و سطحی نگریه دیگه! غیر از اینه؟ آخرش هم سر این مسائل یا خودشون به مشکل میخورن یا دیگران رو به مشکل میندازن و مثلا ممکنه یجوری سمبل کنن و تحویل بدن ولی در آینده مسائل کاربری و باگها و امنیت و غیره هست که خودشون و یا دیگران مواجه میشن. البته توی مملکت ما که حساب و کتاب نداره شاید برای کسی مهم نباشه! مثلا من خودم محل کارم با چندتا نرم افزارهای مخصوص اون شغل کار کردم قبلا بارها ازشون شکایت و انتقاد داشتم و توی این فروم هم مطرح کردم که باگهای ناشیانه متعددی دارن، و شخصا میدونم که این باگها میتونن تاحالا میلیونها تومان به کارفرماهای من ضرر زده باشن که با توجه به وضع اقتصادی و درآمد معمول این مشاغل، مبلغ قابل توجهی است و حتی گاهی میتونه سرنوشت ساز و باعث موفقیت یا ورشکستگی یک شغل و شخص سرمایه گذار بشه (و ضمنا از دست دادن کار کارمندان اون شخص)، ولی خب نمیشه ثابت کرد و اگر هم بشه ثابت کرد نمیشه و صرف نمیکنه که پیگیری کرد و شکایت و طلب خسارتی چیزی کرد؛ ضمنا منم به کارفرماها چیزی نمیگم چون میدونم جز دردسر واسه خودم چیزی نداره و آخرش به جایی نمیرسه (یک بار گفتم که زنگ زد و باهاشون دعوا کرد ولی آخرش هم به نتیجه ای نرسید و فقط دردسر واسه خودمون بود). اگر این برنامه نویسان دوزاری این باگها رو آخر سر بعد از این همه زمان و نسخه و خسارت بعضا پنهانی که به صدها و هزاران نفر و مشاغل و اقتصاد وارد کردن بفهمن و بتونن درست کنن خودش کم از معجزه نیست و جای شکر داره!! چیزی که باید بگم اینه که این تکامل تدریجی در سواد و مهارت این برنامه نویسان چرا هنوز اتفاق نیافتاده، یا شاید هم بیش از حد کنده و همیشه دیر میشه! چیزی که شاید شما متوجهش نیستی اینه که در خیلی موارد این خسارت ها پنهان و غیرقابل اثبات است و نمیشه ارتباطش رو با برنامه ها و سواد برنامه نویسان به سادگی مشاهده و اثبات کرد، ولی دارن مدام میلیون ها و میلیاردها تومن به افراد و اقتصاد مملکت خسارت میزنن، ولی برنامه نویس وقتی متوجه نیست و کسی هم نیست که یقش رو بگیره خب معلومه به خودش افتخار هم میکنه و فکر میکنه کارش بقدر کافی خوب بوده!
    ضمنا از بیل گیتس اینا و ویندوز و این حرفا گفتید، باید بگم که البته ویندوز یک محصول تجاری برای کاربران خانگی و دفترهای کوچک بود و از اول بناش بر عجله و کم خرج بودن گذاشته شد و از اساس اشکالات زیادی داشت و بی ثباتی اون در تاریخ بی نظیر بود که تاریخش مستند هست، ولی بهرحال به مرور زمان خیلی بهتر شد، ولی همزمان سیستم عاملهای بهتر و قوی تر و اصولی تری مثل یونیکس و لینوکس هم وجود داشتن که بخاطر ثبات و انعطاف و برتری های زیادی که برای افراد و مشاغل حرفه ای و تخصصی داشتن کم و بیش انحصار یکسری حیطه های دیگر کاربردها رو در اختیار داشتن. میتونیم بگیم هرکدام یک سری کاربر و کاربرد و نیازها رو پوشش دادن، و هیچ کدام نمیتونست جای دیگری رو بگیره؛ ویندوز برای کاربران و مشاغل کوچک و کمتر حرفه ای و خاص، و لینوکس هم برای کاربران و مشاغل و کاربردهای خیلی تخصصی و حرفه ای و علمی و تحقیقاتی و آکادمیک و اینها! حرف منم این نبود که شما با یک سواد محدودتر و یک کار سطحی تر و عجله ای تر نمیتونید هیچ کاری بکنید، بلکه گفتم همه کاری نمیتونید بکنید و کیفیت کارتون محدود خواهد بود بعلاوهء سختی و دردسرهای احتمالی برای خودتون و دیگران، هرچند که ممکنه برای خیلی از کارها بیش از این مایه گذاشتن صرف نکنه و بنده هم با این مسئله مخالفتی ندارم، اما خیلی موارد هم هست که اینطور نیست و اینطور غیراصولی و سطحی و عجولانه نمیشه درش کار بدردبخوری کرد.
    اینم که میگید برنامه نویسان میتونن به مرور زمان سواد و مهارت خودشون رو بهبود بدن، مشکل همینه که اکثرا وقت و اولویت و حوصله و همت و جدیت زیادی برای این مسئله رو ندارن و مطمئن باش مثلا کسی که برنامه ای رو سطحی بنویسه و با عجله یادگیری داشته و وارد این کار شده همین که برنامش رو تحویل بگیرن و کسب درآمد کنه دیگه خیلی سخت و بعید هست که بطور اصولی بره دنبال یادگیری و سواد واقعی بیشتر و این حرفا! معمولا تا همون حد که کارش رو راه بندازه هم به زور میره چیز جدیدی یاد میگیره و اشکالات و نقایص خودش رو برطرف میکنه. معمولا هرچیزی رو آدم در زمان و دوران خودش اگر انجام بده خیلی بهتر و شدنی تره تا اینکه کار امروز رو به فرداها بیاندازد و کارها روی هم انباشته بشه و همینطور با خوش خیالی بگیم به مرور زمان اینا حل میشه، تحلیل و تجربه نشون میده که در خیلی موارد اینطور نمیشه یا حداقل اونقدرها که باید اینطور نمیشه! آدم یه دورانی هست که وقت و فرصت و آزادی فکر بقدر کافی داره برای این همه حجم زیاد مطالب برای یادگیری، بعدش دیگه بحث شغل و کار و کسب درآمد، و زن و بچه و زندگی احتمالا، مگه میذاره به این راحتی آدم فرصت و آزادی خوندن و یاد گرفتن و تحقیق راجع به هرچیزی رو داشته باشه؟ مثلا من خودم با این همه خورگی و انگیزه و اراده با اینکه زن و بچه هم ندارم الان فرصتم از گذشته کمتره و با اینکه خیلی سریعتر میتونم بخونم و یاد بگیرم چون به مرور زمان قویتر شدم، ولی فرضا جبران یادگیری درسهایی که زمان تحصیل باید بیشتر همت میکردم و درست و حسابی میخوندم رو الان ندارم به اون صورت الان چند ماه هست کتاب ریاضی دوران دبیرستانم رو داشتم میخوندم چند صفحه بیشتر نتونستم جلو برم، یعنی وقت نشد و اولویتش دیگه نبود، ولی میدونم اگر ریاضیم قویتر بود میتونستم در علم و فناوری مرزهای جدیدی رو بشکنم و وارد سطوح برتری از دانش و توانایی بشم؛ این رو زمانی فهمیدم که واقعا به این مرزها و بن بست ها رسیدم و عملا دیدم! البته بنظرم اکثر افراد در زندگیشون هیچوقت به چنین مرزهایی نمیرسن چون اینقدر انگیزه و همت ندارن و وقت و اولویتشون این چیزا نیست، بنابراین درک نمیکنن من چی میگم! نمیدونن چه چیزهایی هست چه قدرتهای برتری وجود دارن و آدم چطور چشمش باز میشه چیزهایی میبینه که دیگران نمیتونن ببینن و نهایت فقط ازش حرف میزنن، و اینکه چقدر قدرت و لذت در اون بینش و توانایی ها هست.
    میبینی خیلی ها میان میگن بعد از چند سال آدم دیگه نمیتونه برنامه نویسی کنه و جواب نمیده و خسته میشه و این حرفا، ولی یکی مثل من بعد از 10 سال مطالعه و یادگیری و کوشش انگار تازه میخواد زندگی واقعی رو شروع کنه، فرقش شاید بخاطر همین مسائله، چون دنیای اون آدمهای دیگه سطحی و کوچک بوده زود به آخرش میرسن و دیگه پایه و همت و انگیزه و بینش لازم برای پیشتر رفتن و کشف دنیاهای جدیدی رو هم ندارن! غیر از اینه؟ من اصلا محدودیت نمیشناسم و این فقط محدود به کامپیوتر و برنامه نویسی نمیشه بلکه شامل همه چیز و تمام علوم وفناوریها و حتی مسائل جسمی و روحی و روانی هم میشه؛ یعنی اگر یه روزی توی یکی از اینا فکر کنم به آخر رسیدم، بلافاصله یکی دیگه رو شروع میکنم و زندگیم اینقدر محدود و ارادم اینقدر ضعیف نبوده که بعنوان یک انسان بگم خب دیگه کارم تموم شده و بقیهء عمرم باید وقت گذرانی و تفریح کنم فقط! شاید بگید خب پس چطور از زندگی لذت میبری و به چی میخوای برسی همهء اینا و آخرش واسه همین راحتی و تفریح و لذته، باید بگم همین اراده و انگیزه بی پایان و اینکه آدم هر روز قوی تر و کاملتر میشه خودش دنیایی لذت و معنا میبخشه به آدم و چیزهایی رو تجربه و درک میکنی که دیگران ندارن و توی بقیهء زندگیت هم تاثیرات مشهودی میذاره که خیلی آدمها با دنیایی مقام و ثروت های مادی نتونستن و نمیتونن بدست بیارن. اینا که میگم شعار نیست، بلکه حداقل تاحدی عملا درک و تجربه کردم و در زندگی ازشون استفاده میکنم! هیچ چیزی اینقدر به آدم حال نمیده که یک جورهایی ببینه که واقعا در بعضی ابعاد هم که شده داره به ابرانسان تبدیل میشه! همین که شما اینقدر اراده و روی روان خودت کنترل داشته باشی، خودش نسبت به دیگران یک بعد ابرانسانی است و در زندگی بهت مزیت های زیادی میده و منتج به نتایج عملی روشنی میشه.

کاربر دائمی آواتار Unique
    محل زندگی
    ایران - اصفهان

آقا دمت گرم ! عجب حس نوشتنی داری که از همینت خیلی خوشم میاد. به احترما شما همش را خوندم و استفاده بردم اما فقط در مورد پاراگراف اول نظرم را میگم که حتما میدونی خیلی از جر و بحث و اینا خوشم نمیاد !

ضمنا تردیدی ندارم حداقل بعضی چیزا هست باید تئوریت رو توش کامل کنی قبل از کار عملی؛ مثلا بحث امنیت و رمزنگاری! چون چیزی نیست که بطور معمول بشه با تجربه و تست به این راحتی و زودی بقدر کافی بهش آگاه و مسلط شد و اصلا بعضی چیزا رو عمرا نمیشه فقط با مرور زمان و تست و تجربه عملی فهمید؛ باید علمش رو کسب کنی و تئوری هاش رو درک و برشون تسلط پیدا کنی. و اینکه واقعا بدونی و بتونی که یک چیزی رو طراحی و پیاده سازی کنی و با اطمینان باشه که بگی امنیت داره و کسی نمیتونه اون رو بشکنه، یعنی حداقل در اون حداکثری که ما در دنیا سراغ داریم، خودش یه قدرت و اعتمادبنفس و توانایی قابل توجهی هست که افراد کمی دارن. این اصلا قابل مقایسه نیست با اونی که سوادش رو نداره و همینطور از روی تصورات و حدسیات و خوش خیالی میخواد توی این زمینه کار کنه و به مرور زمان و تجربه کاملتر و امن ترش کنه (تازه اگر عملا بشه و خیلی دیر هم نشه و خسارت زیادی ببار نیاد). و این عین قدرته که آدم لمسش میکنه و احساس توانایی و رضایت به آدم میده.
    شما هیچ نرم افزاری را نمیتونی توی دنیا معرفی کنی که ۱۰۰ درصد امن باشه ! ssl هم با این همه ادعا و این حرفا گندش تا حالا توی دو ، سه مورد بد در اومده و بگذریم از مواردی که خیلی ها میدونند و هنوز گندش در نیومده ! امنیت یه موضوع خیلی نسبی هستش ! مثلا شما مثال یک سیستم Login و Authentication را زدین ! اگه بخواهیم سر موضوع به این سر راستی مته به خش خاش بگذاریم و ماه ها وقتمون را تلف کنیم که حالا برنامه ما ممکنه یک در میلیون توسط یک نفر بهش نفوذ بشه که کارمون در اومده ! هیچ کس نمیتونه بدون تجربه و گذشت زمان نسبت به حملات امنیتی که ممکنه پیش بیاد آگاهی پیدا کنه ! یکسری اصول مهم داریم که باید نسب بهش حساس بود ! مابقی احتمالش خیلی خیلی پایینه ! بله اگه من قرار باشه یک سیستم لاگین برای بانک بنویسم مته به خشا خاش میگذارم و پولش هم خوب ازشون میگیرم اما نیاز نیست برای یک تازه کار که وقت روی این چیز ها بگذاره. البته نظر های من کاملا شخصیه و نه علمی اما تجربه خودم را میگم ! حالا هر کسی میتونه هر جور خواست برداشت کنه.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    http://reza.biz

نقل قول نوشته شده توسط abolfazl717 مشاهده تاپیک
    سلام دوستان
    من میخواهم به صورت کامل برنامه نویسی را یاد بگیریم ولی دنبال یه منبع خوب میگردم لطفا راهنمایی کنیدد ممنون میشم در ضمن به زبان انگلیسی هم تسلط دارم ولی رشته من MBA هست و نرم افزار نیست در ضمن نظرتون درباره سایت lynda چیست آیا میشه از طریق ویدیو های این سایت برنامه نویس از کار در آمد
    توی دنیای وب خواستن توانستن نیست !!!
    استعدادش هم باید باشه

شما ببین توی چی استعداد داری برو دنبال اون
    من به شخصه دوست داشتم خلبان بشم تهش شدم برنامه نویس

نقل قول نوشته شده توسط rezaonline.net مشاهده تاپیک
    توی دنیای وب خواستن توانستن نیست !!!
    استعدادش هم باید باشه

شما ببین توی چی استعداد داری برو دنبال اون
    من به شخصه دوست داشتم خلبان بشم تهش شدم برنامه نویس
    من میدونم باید توی برنامه نویسی استعداد داتته باشی اگر درک نمیکرم و نمیفهمیدم که نمیرفتم سراغش من فقط میخواستم بدونتم که آیا ویدیو های lynda آموزش خوبی دارد یا نه اگر ندارد بهارین سایت برای آموزش مجازی چیت با ز هم اگر راهنمایی کنید ممنون میشوم .

نقل قول نوشته شده توسط Unique مشاهده تاپیک
    شما هیچ نرم افزاری را نمیتونی توی دنیا معرفی کنی که ۱۰۰ درصد امن باشه! ssl هم با این همه ادعا و این حرفا گندش تا حالا توی دو ، سه مورد بد در اومده و بگذریم از مواردی که خیلی ها میدونند و هنوز گندش در نیومده!
    چرا بعضی الگوریتم ها و پروتکل هایی داریم که تاحالا و بعد از عمر قابل توجهی هنوز عملا شکسته نشدن. مثلا الگوریتم AES یا خود همین RSA بعد از این همه سال ضعف جدی درشون پیدا نشده هنوز (بخصوص AES). از این دوتا الگوریتم در همون SSL که میفرمایید (البته نسخه های جدیدترش رو TLS نامیده اند) استفاده میشه. خود این الگوریتم ها هنوز امن هستن اما پروتکل هایی که بر مبنای اونا طراحی شدن در جاهای دیگری ضعفهایی داشتن. اینکه میگید امنیت 100% و تضمین مطلق اون ممکن نیست درسته و اینکه میگید مثلا در خیلی پروتکل ها و الگوریتم های مشهور (مثلا همون MD5) هم ضعف و حفره پیدا شده درسته، ولی بهرحال تا همونجا هم که امنیت دادن و دنیا رو با وجود تمام این ضعف ها و حفره ها اداره کردن و سرپا نگه داشتن و در برابر خلافکارها حفاظت کردن و سودی که رسوندن میشه گفت از خسارت هایی که بر اثر ضعف و حفره های اونا ببار اومده در مجموع خیلی بیشتر بوده، بخاطر همین بوده که توسط متخصصان و دانشمندان برجسته در این حیطه طراحی شدن. اگر اینطور نبود که همین امنیت نسبی هم وجود نداشت و فاتحه خونده بود! این همه تاحالا عملیات مالی و بانکی و خیلی کارهای محرمانه دیگر با این پروتکل انجام شده، پس چطور همش یا بخش عمده یا حداقل قابل توجهی از اونا هک نشده، و چطور هنوز هم استفاده میشه و امنیت کارهای مهم دنیا بر عهدش است؟ اگر به این راحتی بود که اینطور نبود! معمولا این ضعفها خیلی اساسی و وخیم نیستن و نیاز به جمع شدن شرایط خاصی و دسترسی های فراتر از حد معمول به امکانات دیگری هم دارن، که این باعث میشه هرکسی نتونه به این راحتی از این ضعف ها و حفره ها سوء استفاده کنه، ولی مطمئنا اگر این پروتکل ها وجود نداشتن یا توسط افراد کم سوادی طراحی شده بودن احتمال نفوذ خیلی بیشتر بود و خیلی بیشتر شاهد چنین وقایعی میشدیم! یعنی اصلا نمیشد که! البته بعضی موارد هم حفره ها و ضعف ها بزرگتر و جدی تر هستن که خب عکس العمل هم نسبت به اهمیت کاربرد باید سریع باشه و زود پچ بشه و اقدامات کمکی صورت بگیره و این حرفا.
    ما تلاشمون رو میکنیم، متخصصان تلاششون رو میکنن، تمام تئوریها و اصول علمیش رو بکار میبرن تا تازه به این امنیت میرسیم و تعداد و شدت حفره ها در یک حدی باقی میمونه که هنوزم دنیا بتونه در کل اداره بشه و سودمند باشه با وجود تمام خطرات و نفوذهایی که صورت میگیره، و حداقل چندتا الگوریتم اساسی داریم که امنیت اونا در حد بالایی باقی مونده، وگرنه که همه چیز از هم میپاشید. در این زمینه حتی اگر یک ذره شل بگیریم، حفره ها و خسارت ها بصورت تصاعدی رشد میکنن.

امنیت یه موضوع خیلی نسبی هستش ! مثلا شما مثال یک سیستم Login و Authentication را زدین ! اگه بخواهیم سر موضوع به این سر راستی مته به خش خاش بگذاریم و ماه ها وقتمون را تلف کنیم که حالا برنامه ما ممکنه یک در میلیون توسط یک نفر بهش نفوذ بشه که کارمون در اومده ! هیچ کس نمیتونه بدون تجربه و گذشت زمان نسبت به حملات امنیتی که ممکنه پیش بیاد آگاهی پیدا کنه ! یکسری اصول مهم داریم که باید نسب بهش حساس بود ! مابقی احتمالش خیلی خیلی پایینه ! بله اگه من قرار باشه یک سیستم لاگین برای بانک بنویسم مته به خشا خاش میگذارم و پولش هم خوب ازشون میگیرم اما نیاز نیست برای یک تازه کار که وقت روی این چیز ها بگذاره. البته نظر های من کاملا شخصیه و نه علمی اما تجربه خودم را میگم ! حالا هر کسی میتونه هر جور خواست برداشت کنه.
    اینا که میگید درسته و بنده هم مخالفت کلی و قاطعی ندارم.
    من کل حیطه ها و درجه های اهمیت رو پوشش دادم و خواستم آگاه کنم که برنامه نویسی خیلی بیش از اونکه شاید از نگاه کردن چندتا ویدئوی آموزشی و کد و برنامه نمونه در تصور یک مبتدی شکل بگیره، گسترده و پیچیده و علمی است و سطوح و نیازهای خیلی بیشتری هم وجود دارن. اینطور نباشن که طرف دوتا کد زد دوتا فرم لاگین و کوئری درست کرد فکر کنه شاهکار کرده و حالا کارش چقدر کامل و ارزشمنده و دیگه آخر خط و تمام نیازها در همین حده!

ضمنا من شخصا با این قدرت که بتونی در سطوح خاص و بالاتر هم صاحب نظر و توانایی باشی خیلی حال میکنم و علاقه دارم و احساس قدرت و لذت خاصی بهم میده و عملا هم میشه در بعضی موارد در طول زندگی ازش استفاده های مفیدی کرد. بهرحال با وجود تمام تضمین نشدگی های 100% و خطاهای انسانی و ضعف و حفره های ممکن، این سواد و توانایی در عمل میتونه تفاوتهای فاحش و سرنوشت سازی ایجاد کنه و هرگز یک آدمی که این تخصص و دانش و بینش و مهارت رو نداره با یکی که داره یکسان نیست!

ضمنا راجع به اون ایرادها و شواهدی که در باب اینکه فرمودید به مرور برنامه نویس کسب تجربه و یادگیری میکنه چیزی نفرمودید!
    اینکه ما در عمل در خیلی موارد حتی پیش پا افتاده شاهد چنین تلاش و تکامل و نتیجه قابل توجهی نیستیم، نشون میده که کسی که سطحی یاد بگیره و کار کنه و کارش رو قبول کنن و ازش کسب درآمد کنه، دیگه انتظار احمقانه ای است که فکر کنیم دنبال یادگیری اصولی و افزایش سواد و عمق خودش خواهد رفت.
    بعد از این همه مدت میبینی یکسری اشکالات واضح که حلشون هم خیلی سخت نیست و نیاز به سواد پایه داره رو توی خیلی نرم افزارها درست نکردن و حتی توی نرم افزارهای جدیدی هم که تولید میکنن مشابه همون اشکالات باز وجود دارن و رفع نشدن.
    بنظرم تفاوتهای افراد اکثرا از همون اوایل مشخص میشه و کم و بیش برای بقیهء عمرشون هم همونطور باقی میمونه! شاید این یه مسئله ذاتی باشه یا به رشد و شکل گیری در سنین پایین تر مربوط بشه. البته من فکر میکنم یک دلیلش همین عدم آگاهی هست که من دارم سعی میکنم این آگاهی رو منتقل کنم، و هر انسانی ممکنه در هر زمانی بالاخره با آگاهی که بدست میاره اراده هم بکنه و عملا تلاش کنه و خودش رو ارتقا بده.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    http://reza.biz

من میدونم باید توی برنامه نویسی استعداد داتته باشی اگر درک نمیکرم و نمیفهمیدم که نمیرفتم سراغش من فقط میخواستم بدونتم که آیا ویدیو های lynda آموزش خوبی دارد یا نه اگر ندارد بهارین سایت برای آموزش مجازی چیت با ز هم اگر راهنمایی کنید ممنون میشوم .
    قصد جسارت ندارم اما شما وقتی انقدر مصرانه دنبال آموزش هستید پس یه جای کار میلنگه .
    والا من تو عمرم یه ویدئو آموزشی ندیدم :)
    شما این کتابو دانلود کنید یه استارت بزنید
    php5 power programming
    البته یه نمه قدیمی هست ولی خب میتونه راتون بندازه

ببخشید قصد جسارت ندارم ولی یا باید کتاب مطالعه کرده باشیند یا فیلم بلاخره نمیشه یک چیزی رو از اول بلد بود من هم با فیلم راحت ترم وقت کلاس رفتن هم ندارم به خاطر این میخواستم از یکی از این سایت هایی خارجی اکانت بگیرم و میخواستم بدونم توی این انجمن کسی هست که بتونه کمک کند یا نه.

سایت w3schools.com رو هم مطالعه کنید.منبع خیلی خوبیه.

کاربر دائمی آواتار hamedarian2009
    محل زندگی
    گرگان

ببخشید قصد جسارت ندارم ولی یا باید کتاب مطالعه کرده باشیند یا فیلم بلاخره نمیشه یک چیزی رو از اول بلد بود من هم با فیلم راحت ترم وقت کلاس رفتن هم ندارم به خاطر این میخواستم از یکی از این سایت هایی خارجی اکانت بگیرم و میخواستم بدونم توی این انجمن کسی هست که بتونه کمک کند یا نه.
    +Tuts و Lynda رو فیلماشو من دیدم هردوشون خوبن ولی خودم فیلم های Lynda رو بهتر دیدم نحوه آموزششون بهتره

سلام
    یه سوال؟
    آیا گواهینامه هایی که سایت lynda میدهد معتبر هست یا نه

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    محل

سلام
    صد در صد اعتبار دارد اما بهترین اعتبار توانایی خود فرد است.
    یک ماه خیلی زوده خیلی باید بیشتر تمرین کنی مهم اینه که وقتی داری می رسی به هدفت بیخیالش نشی.

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 0
    آخرین پست: یک شنبه 24 خرداد 1388, 03:38 صبح
  2. کار با ado به صورت کامل
    نوشته شده توسط farzad_az_shiraz در بخش کامپوننت های سایر شرکت ها، و توسعه کامپوننت
    پاسخ: 13
    آخرین پست: جمعه 29 تیر 1386, 12:42 عصر
  3. آموزش PHP به صورت قدم به قدم !!!
    نوشته شده توسط alireza_66 در بخش PHP
    پاسخ: 3
    آخرین پست: سه شنبه 01 آذر 1384, 20:52 عصر
  4. روش نصب کامپوننت به صورت کامل !!!
    نوشته شده توسط anf-b در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 4
    آخرین پست: پنج شنبه 29 بهمن 1383, 12:01 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید