نمایش نتایج 1 تا 23 از 23

نام تاپیک: شروع اندروید

کاربر دائمی آواتار mnakhaeipoor
    محل زندگی
    جهنم

شروع اندروید

سلام خدمت دوستان اندرویدی عزیز
    من سه چهار سالی هست که طراحی وب کار میکنم یعنی به PHP و javascript و ... مسلطم
    حالا جدیدا میخوام بیام تو کار اندروید
    لهذا شروع کردم به خوندن کتاب JAVA deitel & deitel که به نظر کامل ترین مرجع برای زبان جاوا هست الان تا وسطاش رو خوندم لامصب خیلی سخته نمیدونم کی میتونم تمومش کنم
    حالا میخواستم از شما بپرسم بعد اینکه این کتاب رو کامل خوندم تقریبا چقدری طول خواهد کشید تا بتونم خود اندروید رو هم یاد بگیرم و بعدش یه بازی دو بعدی ساده (یه چیزی تو مایه های بازی snake xenzia تو گوشی های نوکیا قدیمی) رو طراحی و روانه بازار کنم؟؟

نقل قول: شروع اندروید

شما اگه به یه زبان برنامه نویسی تسلط داشته باشید یادگیری زبان برنامه نویسی دیگر کار خیلی سختی نخواهد بود. فقط کلمات فرق خواهد کرد. به عنوان مثال توی اکثر زبانهای برنامه نویسی کار با فایل وجود داره ولی هر کدوم سینتکس خاص خودشونو دارند. یادگیری برنامه نویسی برای آندروید یه چند تا پیش نیاز داره.1-کار با دستگاه های حاوی سیستم عامل آندروید2-آشنایی با یکی از زبان های ذخیره سازی اطلاعات و چند تا پیش نیاز دیگه که نسبت به خواسته تون متفاوت میتونه باشه. به نظر من خوندن صرف یک کتاب کافی نیست و شما همگام با کتاب باید تجربه برنامه نویسی تون رو هم تو این زمینه بالا ببرید. با انجام مثال های ساده. در کل اگه اصول اندروید رو یاد بگیرید( چیزهای مهم و کاربردی که تو اکثر برنامه های اندروید استفاده میشه) زودتر روان میشید.

محل زندگی
    جهنم

نقل قول نوشته شده توسط gjmkdyttyhujk مشاهده تاپیک
    شما اگه به یه زبان برنامه نویسی تسلط داشته باشید یادگیری زبان برنامه نویسی دیگر کار خیلی سختی نخواهد بود. فقط کلمات فرق خواهد کرد. به عنوان مثال توی اکثر زبانهای برنامه نویسی کار با فایل وجود داره ولی هر کدوم سینتکس خاص خودشونو دارند. یادگیری برنامه نویسی برای آندروید یه چند تا پیش نیاز داره.1-کار با دستگاه های حاوی سیستم عامل آندروید2-آشنایی با یکی از زبان های ذخیره سازی اطلاعات و چند تا پیش نیاز دیگه که نسبت به خواسته تون متفاوت میتونه باشه. به نظر من خوندن صرف یک کتاب کافی نیست و شما همگام با کتاب باید تجربه برنامه نویسی تون رو هم تو این زمینه بالا ببرید. با انجام مثال های ساده. در کل اگه اصول اندروید رو یاد بگیرید( چیزهای مهم و کاربردی که تو اکثر برنامه های اندروید استفاده میشه) زودتر روان میشید.
    ممنون حالا این فرایندی که میگید تقریبا چقدری طول میکشه؟ (اخه من برا طراحی و عرضه این بازی خیلی عجله دارم)

برنامه نویسی اندروید به جاوا نیاز داره ولی نه در این حد!!
    شما بیا تو کار بقیه اش حله من یه جورایی جاوا بلد نبودم ولی حالا برنامه های زیادی نوشتم
    یا علی(ع)

محل زندگی
    جهنم

حالا نمیشه بگید تقریبا چقدری طول میکشه؟؟ (تقریبا...)

کاربر دائمی آواتار ali_khodayar
    محل زندگی
    Karaj

من نزدیک به دو ساله که C#‎ کار میکنم اما اصلأ با زبان JAVA آشنا نیستم. نزدیک به دوماهه که اندروید رو شروع کردم . به نظرم اصلأ نیازی نیست در اون حد جاوا بخونی. شروع کنی به کار خود به خود جاوا رو هم یاد میگیری. من الان خیلی خوب تونستم اندروید رو برم جلو در صورتی که اصلأ جاوا بلد نبودم .

نقل قول نوشته شده توسط ali_khodayar مشاهده تاپیک
    من نزدیک به دو ساله که C#‎‎ کار میکنم اما اصلأ با زبان JAVA آشنا نیستم. نزدیک به دوماهه که اندروید رو شروع کردم . به نظرم اصلأ نیازی نیست در اون حد جاوا بخونی. شروع کنی به کار خود به خود جاوا رو هم یاد میگیری. من الان خیلی خوب تونستم اندروید رو برم جلو در صورتی که اصلأ جاوا بلد نبودم .
    سلام از چه منبعی اندروید را یاد گرفتید؟؟

محل زندگی
    Karaj

منبع من همون سایت گوگل هست.
    اما مهمتر از همه اینه که هدفمند کار کنی. مثلأ من بعد از اینکه یه سری از موارد خیلی مبتدی اندروید رو یاد گرفتم رفتم سراغ بانک اطلاعاتی. یه پروژه خیلی کوچیک در حد حذف و اضافه انجام دادم. بعد رفتم سراغ GPS یه برنامه کوچیک نوشتم فقط در حد اینکه اطلاعات GPS رو بتونم بگیرم ، و بعد نمایش اطلاعات بانک در ListView و ... . البته این موارد بسته به نیاز من بود. شما باید با نیاز های خودت شروع کنی . بعد که همه ی این موارد کوچیک رو یاد گرفتم الان مثل یه پازل دارم همه رو توی یه پروژه بهم میچسبونم.
    اینکه از اول یه کتاب شروع کنی به کار و تا آخر بخوای کتاب رو بخونی به نظر من بازدهی خوبی نخواهد داشت چون خیلی از این مواردی که گفته میشه اصلأ مورد استفاده ما نیستن حداقل توی پروژه های ما و اینکه ممکنه که خسته کننده باشه. هدفمند کار کردن خیلی بهتره(البته این نظر منه).
    یه موضوعی که خیلی مهمه توی اندروی برای شروع کار Intent And Activities هاست که خوب یاد بگیر و همچنین چرخه حیاط یک Activity در اندروید. این دو مورد رو من از مقاله Beginning Android Application Development [2011][Wiley] که از شرکت wrox هست یاد گرفتم. یه سرچ کنی پیداش میکنی.
    موفق باشید

نقل قول نوشته شده توسط mnakhaeipoor مشاهده تاپیک
    ممنون حالا این فرایندی که میگید تقریبا چقدری طول میکشه؟ (اخه من برا طراحی و عرضه این بازی خیلی عجله دارم)
    شما اگه روزی به طور متوسط 5-6 ساعت کار کنید با 2الی 3 ماه کار مداوم به سطح قابل قبول و خوبی می رسید و می تونید نیازهای خودتون و جامعه رو پاسخگو باشید.

شما اگه روزی به طور متوسط 5-6 ساعت کار کنید با 2الی 3 ماه کار مداوم به سطح قابل قبول و خوبی می رسید و می تونید نیازهای خودتون و جامعه رو پاسخگو باشید.
    اگر به هیچ زبان برنامه نویسی مسلط نباشی چطور ؟

اگه به هیچ زبانی مسلط نیستید به نظرم کار بسیار بسیار دشواری در پیش دارید. برنامه نویسی البته بیشتر کد نویسی منظورمه خیلی اعصاب خورد کنی داره باید سرچ کنید انگلیسیتون پشتکارتون خیلی باید باشه ولی تو برنامه نویسی یه کم کارتون راحته. شبیه کپی پیسته

نقل قول نوشته شده توسط persiasina مشاهده تاپیک
    شما اگه به هیچ کدوم از زبانها آشنایی نداشته باشید، اونوقت باید خیلی چیزها یاد بگیرید. من خودم چهار سال دانشگاه رو طی کردم تازگی ها می تونم بگم حدود یه سال هست که یه چارچوبی از زبان برنامه نویسی بلدم. ولی شما که هیچ چیز بلد نیستی و بخوای حرفه ای بشی تو این زمینه باید الگوریتم نویسی بلد باشی. کار با پایگاه داده بلد باشی. مهندسی نرم افزار بلد باشی طراحی شی گرا بلد باشی و خیلی چیزای دیگه که یه راهی هست که واقعا پشتکار بسیار زیاد، علاقه به این رشته، وفق دادن خود با تغییرات جدید تو این حوزه و بازم میگم خیلی چیزای دیگه که باید وارد بشی تا خوب درک کنی. به نظر من اینجور سوالا بار علمی نداره و هیچ گره ای از مشکلات شما رو حل نمی کنه. شما شروع کنید به برنامه نویسی و بعد سرچ کنید و اگه به جواب نرسیدید بیایید سوال بپرسید اونوقت خیلی پیشرفت می کنید. تمام.

من خودم به هیچ زبان برنامه نویسی مسلط نبودم ولی بعد از چند ماه به راحتی برنامه اندروید نوشتم
    خواهشا دوستان از برنامه نویسی غول نسازید!!!!!

نقل قول نوشته شده توسط javadi3d مشاهده تاپیک
    من خودم به هیچ زبان برنامه نویسی مسلط نبودم ولی بعد از چند ماه به راحتی برنامه اندروید نوشتم
    خواهشا دوستان از برنامه نویسی غول نسازید!!!!!
    سلام،
    بستگی داره تا به چی بگیم برنامه و به کی بگیم برنامه نویس،
    شاید غول نباشه ولی موش هم نیست،
    اغلبمون از وقتی فهمیدیم برنامه نویسی اندروید ممکن هست،
    سر یه ماه یا دوماه یا ... اسممون رو گذاشتیم برنامه نویس (بخصوص تو حوزه اندروید)،
    یکی 8 ماه میشینه وقت و انرژی شو میزاره پای یه برنامه و یه کار باکیفیت بیرون میده،
    حالا زیر برنامه!!! های ما مدفون میشه برنامش و هیچی به هیچی،
    ای کاش هر کاری رو انجام میدیم به کیفیت کارمون اهمیت بدیم.

هر کسی به اندازه تلاش خودش موفقیت کسب میکنه
    اما تلاش هر فرد به اندازه امکانات که داره
    بعضی ها شاید امکانات آموزش رو ندارن
    خودم به شخصه توی شهرستانی که هستم استاد برنامه نویسی رو نمیشناسم که اندروید تدریس کنه
    تهران هم نمیتونم بیام نه جاشو دارم نه پولش
    به همین خاطر باید به افرادی که توی اینترنت این زمینه رو آموزش رجوع کنم

یکی از بهترین مراجع برنامه نویسی اندروید هم دوستان خوبمون توی سایت برنامه نویس هست

مرسی یا علی

محل زندگی
    جهنم

من موندم آدمایی مثل بیل گیتس و استیو جابز چطور تو یه هفته میلیونر شدن؟!!!!!!!!!(بنا به گفته خودشون)
    مگه اونا چجوری برنامه نویسی میکردن؟؟؟!!!

نقل قول نوشته شده توسط #root# مشاهده تاپیک
    سلام،
    بستگی داره تا به چی بگیم برنامه و به کی بگیم برنامه نویس،
    شاید غول نباشه ولی موش هم نیست،
    اغلبمون از وقتی فهمیدیم برنامه نویسی اندروید ممکن هست،
    سر یه ماه یا دوماه یا ... اسممون رو گذاشتیم برنامه نویس (بخصوص تو حوزه اندروید)،
    یکی 8 ماه میشینه وقت و انرژی شو میزاره پای یه برنامه و یه کار باکیفیت بیرون میده،
    حالا زیر برنامه!!! های ما مدفون میشه برنامش و هیچی به هیچی،
    ای کاش هر کاری رو انجام میدیم به کیفیت کارمون اهمیت بدیم.
    خیلی تند نرید ما هم به کیفیت اهمیت میدیم
    فقط با سرعت بیشتر
    آخرین ویرایش به وسیله javadi3d : سه شنبه 02 دی 1393 در 15:46 عصر

نقل قول نوشته شده توسط mnakhaeipoor مشاهده تاپیک
    من موندم آدمایی مثل بیل گیتس و استیو جابز چطور تو یه هفته میلیونر شدن؟!!!!!!!!!(بنا به گفته خودشون)
    مگه اونا چجوری برنامه نویسی میکردن؟؟؟!!!
    به نظر من این بحث ها بی فایده هست. دوست عزیز شما شروع کن به یاد گرفتن، بعد می فهمی بیل گیتس چجوری اون همه پیشرفت کرده. باور کن یه اکسیری چیزی نداشته. تلاش کرده و تمرکزشو فقط تو این کار گذاشته. بیل گیتس فقط به افکارش جامه عمل پوشونده. دنبال استخدام تو یه جایی و مفت خوری و کلک گذاشتن سر مردم نبوده و به جز خودش به بیش از 200 هزار نفر کار آفرینی کرده. شما هم اگه می تونی این کارا رو بکنی اونوقت به افکار بیل گیتس و چطور پول درآوردنش نزدیک میشی.

به نظر من این بحث ها بی فایده هست. دوست عزیز شما شروع کن به یاد گرفتن، بعد می فهمی بیل گیتس چجوری اون همه پیشرفت کرده. باور کن یه اکسیری چیزی نداشته. تلاش کرده و تمرکزشو فقط تو این کار گذاشته. بیل گیتس فقط به افکارش جامه عمل پوشونده. دنبال استخدام تو یه جایی و مفت خوری و کلک گذاشتن سر مردم نبوده و به جز خودش به بیش از 200 هزار نفر کار آفرینی کرده. شما هم اگه می تونی این کارا رو بکنی اونوقت به افکار بیل گیتس و چطور پول درآوردنش نزدیک میشی.
    اگر امکانش هست لینک منبع که فرمودید گوگل هست رو بدید

اگر امکانش هست لینک منبع که فرمودید گوگل هست رو بدید
    من در مورد لینک منبع گوگل صحبت نکردم. اشتباهی گرفتید.

من در مورد لینک منبع گوگل صحبت نکردم. اشتباهی گرفتید.
    ببخشید کاربر ali_khodayar درباره ی منبع گوگل صحبت کردن اگر امکانش هست شما هم منابع خودتون رو بفرمایید

ببخشید کاربر ali_khodayar درباره ی منبع گوگل صحبت کردن اگر امکانش هست شما هم منابع خودتون رو بفرمایید
    منبع مطالعاتی من برای آندروید stackoverflow و سایت های آموزشی انگلیسی آندروید هست. منبع خاصی ندارم.هر منبعی که احساس کنم به دردم می خوره ازش استفاده می کنم.

محل زندگی
    Karaj

منظورم از منبع اینه که من تمام مشکلات خودم رو از توی سایت گوگل پیدا کردم . اشکالت رو جستجو کنی مطمئأ باش توی همون چند لینک اولی پیدا میکنی ، مخصوصأ سایت StackOverFlow که میتونه کمک خیلی خوبی کنه.
    یه نکته دیگه هم هست که من برای یادگیری، مثال میزنم ،در یافت اطلاعات از GPS یک Sample از اینترنت گرفتم و چندین بار برنامه رو خودم از اول نوشتم. توی برنامه ای که خودم می نوشتم خیلی به مشکل بر میخوردم که با مراجعه به برنامه ای که دانلود کرده بودم مشکلم برطرف میشد. برنامه ای که برای ListView دانلود کردم ، تقریبأ من این برنامه رو 9 بار خودم از اول نوشتم تا برنامه به درستی کار کرد. پشتکار خیلی مهمه.
    در حال حاظر هم در پی جستجو نحوه ارسال و دریافت اطلاعات/فایل از طریق Bluetooth هستم. اگر کسی منبع و یا برنامه ای داره لطفأ معرفی کنه .
    ممنون.

تاپیک های مشابه

1. شروع برنامه نویسی اندروید
    نوشته شده توسط sonofsun در بخش Android Studio
    پاسخ: 4
    آخرین پست: پنج شنبه 24 بهمن 1392, 20:40 عصر
  2. شروع اندروید
    نوشته شده توسط ss_gg600 در بخش Android Studio
    پاسخ: 1
    آخرین پست: چهارشنبه 30 مرداد 1392, 10:58 صبح
  3. شروع با اندروید
    نوشته شده توسط A.iman در بخش Android Studio