صفحه 7 از 7 اولاول ... 567
نمایش نتایج 241 تا 257 از 257

نام تاپیک: چرا لینوکس فقط برای php خوب است؟(آن هم جای بحث دارد)

نقل قول: چرا لینوکس فقط برای php خوب است؟(آن هم جای بحث دارد)

نقل قول نوشته شده توسط hamedmohtasham مشاهده تاپیک
    ..... اما ویندوز در چیزی برام کم نذاشته و کاملا هم ازش راضیم
    یجا بفهمم داره کم میاره یا اذیتم میکنه شک نکنید در لحظه کنارش میذارم
    شک نکنید که کناش نخواهید گذاشت!!!

خوبه که توانایی این رو داشتید از ویندوز به لینوکس کوچ کنید
    موفق باشید
    همه این توانایی رو دارند اما دوس ندارند...

نقل قول نوشته شده توسط bagherok مشاهده تاپیک
    شک نکنید که کناش نخواهید گذاشت!!!

همه این توانایی رو دارند اما دوس ندارند...
    چرا اتفاقا چون توانایی تغییر خیلی چیزهارو داشتم :)

کاربر جدید آواتار MH.S.dev
    محل زندگی
    تهران

جای بحث داره که مایکروسافت با اون همه کارشناس فنی که شب و روز دارن کار میکنن یک نفر پشت گود نشسته و میگه امنیتش زپرتیه
    جای تعجب داره
    دوستی که داره چپ و راست امنیت رو میکوبه
    وقتی حرف از نفوذ در سطح بین المللی باشه نه لینوکس و نه هیچ سیستم عامل دیگه ای حرفی برای گفتن نداره
    و آمریکا این قضیه رو اثبات کرده با جا گذاری بد افزارهای حرفه ای درون هارد دیسکها و سایر سخت افزارهای موجود
    امنیت سیستم عامل در اون سطح بالا هیچ اهمیتی برای کاربر نداره , هیچ اهمیتی
    نیازی نیست که داخل گود باشیم، وقتی که شب میخوابم صبح پا میشم میبینم تمام اطلاعات هاردم و ویندوز پاک شدن! (البته اطلاعات سری و هسته ای نبود :دی) با وجود اینکه آنتی ویروس و فایروال هم داشتم! میشه فهمید که چه خبره.

نقل قول نوشته شده توسط MH.S.dev مشاهده تاپیک
    نیازی نیست که داخل گود باشیم، وقتی که شب میخوابم صبح پا میشم میبینم تمام اطلاعات هاردم و ویندوز پاک شدن! (البته اطلاعات سری و هسته ای نبود :دی) با وجود اینکه آنتی ویروس و فایروال هم داشتم! میشه فهمید که چه خبره.
    متاسفانه نمیتونم باور کنم :)

جای بحث داره که مایکروسافت با اون همه کارشناس فنی که شب و روز دارن کار میکنن یک نفر پشت گود نشسته و میگه امنیتش زپرتیه
    جای تعجب داره
    همیشه تا بوده, اعراق بوده و بس.
    این جای تعجب داره که شما هم باورتون شده این اعراق ها رو....

نقل قول نوشته شده توسط bagherok مشاهده تاپیک
    همیشه تا بوده, اعراق بوده و بس.
    این جای تعجب داره که شما هم باورتون شده این اعراق ها رو....
    اعراق چیه؟
    اگه منظورتون اغراقه باید بپرسم اغراق در مورد چی؟
    حرفه ای بودن کارکنان مایکروسافت؟
    عظمت مایکروسافت؟
    یا تعداد کارمندهای مایکروسافت؟ :D

کاربر جدید آواتار MH.S.dev
    محل زندگی
    تهران

متاسفانه این مسئله واقعی سر من اومده!!! کلی اطلاعاتم پاک شد!!! اونم بخاطر ضعف در امنیت سیستم عامل.
    خوشبختابه این چند سالی که دارم از لینوکس استفاده میکنم هیچ مشکلی نداشتم در آرامش با کارایی بالا. البته روزهای اول استفاده ازش سخت بود ولی کم کم عادت کردم، الان وقتی جایی از ویندوز احساس میکنم توی زندانم!

کاربر دائمی آواتار hamedarian2009
    محل زندگی
    گرگان

نقل قول نوشته شده توسط golbafan مشاهده تاپیک
    واقعا؟؟؟
    پس اگر کسی همه چیزتون رو دزدید ناراحت نشید
    روش اون آدم دیگه منسوخ شده دوره اش تمومه الان یکی دیگه رییس جمهوره بهتره کامل بخونین چی گفتم
    دوست عزیز اینجا بحث اعتقادات اصلا مطرح نیست دزدی کردن تو همه فرهنگ ها و همه ادیان و از همه مهمتر همه قوانین دنیا کار خلافیه و اگر شما توی هرجایی دزدی کنید نمیتونید به مرجع قضایی بگین اعتقاد من میگه دزدی کار خوبیه

اعراق چیه؟
    عظمت مایکروسافت؟
    اعراق اینکه
    همیشه خیلی بزرگتر از اون چیزی که هستند خودشون رو نشون میدند.
    به خاطر همین گفتم که هیچ وقت کنار نخواهید گذاشت.
    اینکه فکر میکنید محصولی رو استفاده میکنید که متعلق به شرکتی هست با اون همه عظمت و کارمند های حرفه ای که به قول شما شب روز دارن کار میکنند
    ناخودآگاه این فکر به ذهن میاد که بله
    همه چی حله
    هرچیزی که تولید میکنه مو لای درزش نمیره
    از امنیت بگیر تا پایداری.....

اعراق چیه؟
    عظمت مایکروسافت؟
    متأسفانه لینک مطلبش رو الان ندارم ولی یکی از کارمندان سابق مایکروسافت که از اون شرکت اومده بود بیرون، میگفت توی مایکروسافت مهمترین اصل اینه که هر چیزی توی زمان از قبل اعلام شده به بازار ارائه بشه و مهم نیست که چقدر بهینه و اصولی نوشته شده باشه و فقط مهم اینه که کار کنه. میگفت شعار همیشگی بالمر این بوده که «فوقش براش سرویس پک میدیم».

شما به این شرکت میگین حرفه ای؟!

اگه منظورتون از عظمت، درآمد هست، بله شرکت بزرگیه ولی اگه منظورتون تعداد پرسنل و میزان تخصصشون هست، باید بگم که مایکروسافت با تمام کارمندانش درمقابل جامعه Open Source هیچ عظمتی ندارن. ضمن اینکه این شرکت به تازگی خبر از اخراج 18 هزار نفر از کارمندانش رو داده که تعداد زیادی از اونها هم متخصص تست ویندوز بودن. درحقیقت تعداد زیادی از کارمندان مایکروسافت رو همیشه Testerها تشکیل میدن نه Developerها و الان هم که سیاستهاش رو عوض کرده و گویا قرار نیست دیگه برنامه ها رو تست کنن و بعد بدن بیرون!

خیلی جالبه که به این سادگی در مورد سیاست شرکت عظیمی مثل مایکروسافت دارین حرف میزنید
    یکی از دلایلی که به نظرم باعث شده سرور لینوکس بیشتر از ویندوز طرفدار داشته باشه هزینه داشتن یک سرور ویندوز هست
    الان تو همین ایران کاربرانی داریم که حاضرن برای 5 هزار تومن این ور و اون ور در ماه سرور ارزون تری استفاده کنن تا سرور بهتری
    وقتی که کاربر فک میکنه خب یک وب سایت قرار بالا بیاد مگه میخواد چیکار کنه (همون لینوکس ارزون رو انتخاب میکنم و لذت میبرم) قطعا نتیجه این میشه که سرورهای لینوکسی بیشتر میشن
    در مورد شرکتهای بزرگ هم باید گفت که هیچ شرکت عظیمی نمیاد از محصولات رقیبش استفاده کنه و کاملا منطقیه
    سرورهای ویندوزی مهجور واقع شدن به خاطر هزینه هاشون

کاربر دائمی آواتار Unique
    محل زندگی
    ایران - اصفهان

راستش اشاره و انحراف موضوع از Desktop به Mobile درست نیست. من بودم که توی تاپیک بحث اندروید را کشیدم وسط و منظورم توانایی لینوکس در همه گیر شدن و استفاده خیلی بیشتر از محصولی مثل Windows Phone بود. قطعا شما اگه بخواین کاربر اندروید را راضی به استفاده از Windows phone یا IOS کنید باید صد برابر اندازه ای که من و دوستان دیگه از خوبیهای لینوکس گفیتم از Windows Phone بگین که قطعا به جایی نمیرسه! امیدوارم بحث اندروید و windows phone را بگذراید کنار چون ربطی به موضوع ما نداره. کسی روی این ها وب سایت توسعه نمیده.

در مورد امنیت لینوکس (توزیع های سرور و Desktop و موبایل ...) خدمتتون گفتم که موضوع امنیت ربطی به اینکه یک کاربر بیاد یک نرم افزار آلوده به ویروس یا بد افزار را نصب کنه و بعد مدعی بشیم امنیت سیستم عامل پایینه نداره. مشکل اینجاست که وبندوز با زدن یک USB ، قرار گرفتن در شبکه ،‌ وب گردی و خیلی موضوعات شبیه به این ها ویروسی میشه و علاوه بر کاربری که این ویروس را منتشر کرده بقیه کاربرای همون سیستم عامل و سیستم عامل های روی اون شبکه هم ویروسی میشن. در مورد لینوکس به دلیل ساختاری که وجود داره این اتفاقات نمیفته و اگه مثلا به هر دلیلی بنده زدم یک بد افزار را روی سیستم نصب کردن و کلی ضرر زد این ضرر متوجه خودم هست و نه مثلا کاربر دیگه که با همون سیستم عامل کار میکنه یا بدخت دیگه ای که روی شبکه من قرار داره.

یک مشکلی که در میون مخالفین وجود داره اینه که این دوستان تجریشون فقط محدود به ویندوز میشه و با توجه به نظراتشون مشخصه واقعا تجربه ای در استفاده از لینوکس ندارن ولی بر عکس موافقان مهاجرت و استفاده از لینوکس به صورت حرفه ای کاربر ویندوز بودن و حالا تجربشون را در زمینه لینوکس در اختیار بقیه قرار میدهند. این نکته خیلی مهمیه. فکر کنین کسی که تجربه زیندگی توی یک کشوری را نداره بیاد بحث کنه که چرا من زندگی توی کشور خودم را ترجیه میدم ! به نظرتون این درسته ؟ قابل قبوله ؟

من بر خلاف یکسری از موافقان فکر میکنم نسخه های Desktop لینوکس به خوبی برای کاربران معمولی و عادی جواب میده و خیلی از مشکلاتشون را حل میکنه.

در مورد عدم رعایت کپی رایت من حرفی ندارم. دلیلش اینه که وقتی بالای ۹۰٪ مردم یک کشور هیچ اعتقادی به این کار نداشته باشن نمیشه به این راحتی متقاعد کرد این کار بده. یکسری مشکلات اقتصادی وجود داره که کاملا منطقیه. متاسفانه اگه کسی بخواد در همه زمینه ها کپی رایت را رعایت کنه نه میتونه کتاب بخونه ، نه فیلم ببینه ،‌ نه سریال ببینه و نه خیلی تفریحات و موضوعاتی که محصول خارج از ایران هست را ازشون لذت ببره. حالا بماند یکسری مثلا حتی حاضر نیستند DVD ی فیلم های ایرانی یا آلبوم های ایرانی یا نرم افزار های ایرانی را هم بخرند و کرک میکنن و همین موضوعات باعث عدم پیشرفت و رشد میشه.از نظر شرعی هم نمیشه خیلی ها را متقاعد کرد چون کلاه شرعی براش وجود داره و خلاصه این ها کافر هستند و ....

من هم مثل خیلی از دوستان نظر خوبی روی یکسری چیز ها ندارم و قبول میکنم ممکنه واقعا کسی اصلا نخواد لینوکس را امتحان کنه و برای من قابل فهمه. مثلا من از AMD خوشم نمیاد و حی میدونم در زمینه گرافیک و CPU میتونم محصولات بهتری با قیمت مناسب تری بخرم اما خوب INTEL و NVIDIA برای من یک چیز دیگست. خلاصه من با این دوستان نظری ندارم و نمیتونم با کسی بحث کنم که مثلا یک هفته با Gimp عملی کار نکرده یا تا حالا Apache و MySQL و PHP را خودش Config نکرده یا مثلا تجربه کار با Aria2 را نداره و از ابتدا با IDM کار کرده. برای این دوستان حرف زدن مثل حرف زدن با دیوار هستش.

خیلی جالبه که به این سادگی در مورد سیاست شرکت عظیمی مثل مایکروسافت دارین حرف میزنید
    یکی از دلایلی که به نظرم باعث شده سرور لینوکس بیشتر از ویندوز طرفدار داشته باشه هزینه داشتن یک سرور ویندوز هست
    الان تو همین ایران کاربرانی داریم که حاضرن برای 5 هزار تومن این ور و اون ور در ماه سرور ارزون تری استفاده کنن تا سرور بهتری
    وقتی که کاربر فک میکنه خب یک وب سایت قرار بالا بیاد مگه میخواد چیکار کنه (همون لینوکس ارزون رو انتخاب میکنم و لذت میبرم) قطعا نتیجه این میشه که سرورهای لینوکسی بیشتر میشن
    در مورد شرکتهای بزرگ هم باید گفت که هیچ شرکت عظیمی نمیاد از محصولات رقیبش استفاده کنه و کاملا منطقیه
    سرورهای ویندوزی مهجور واقع شدن به خاطر هزینه هاشون
    آخه برادر من چرا جوک میگی؟ مایکروسافت کجاش رقیب فیسبوک و ویکیپدیا و یوتیوب و کاخ سفید امریکاست که سایتهاشون رو روی ویندوز نگذاشتن؟ کدوم یکی از اینا مشکل پول داشتن که نتونن سرور ویندوز بگیرن؟ واقعاً شما همه نگاهت به چهارتا تازه کاره تو ایرانه که 5 هزار تومان براشون مهمه؟ خیلی باحالی. یوتیوب رو هم که گفتم، قبل از اینکه گوگل بخره هم رو ویندوز نبود و گوگل هم فقط اندرویدش با ویندوزفون رقابت داره که اونم اولاً چند سال بیشتر نیست که اومده و ثانیاً ویندوزفون در حدی نیست که رقیبش محسوب بشه. هم ازنظر تعداد کاربر و تعداد و تنوع گوشیهایی که ازش استفاده میکنن و هم ازنظر تعداد نرم افزار.

با اینکه گفتن این حرفا تاثیر نداره و اگه تویه هر صفحه چند بار هم گفته بشه باز توجه نمی کنند ( :-| ) باز میگم :
    لینوکس برای یک سری اهداف بسیار خاص (که خیلی ها نمی تونند درک کنند) ساخته شده و با همین اهداف در حال گسترش هست :
    • کیفیت به معنای واقعی
    • امنیت به معنای واقعی
    • رو راست بودن با کاربر
    • و در بیشتر توزیع ها اشتراک گذاری با کاربر و دور کردن اون از زیر سلطه بودن و دزدی کردن

اگه موارد بالا براتون اهمیت داره خب لینوکس باید انتخاب اول و آخر شما باشه و با سختی های اولیه باید کنار بیاید (نابرده رنج گنج میسر نمی شود).
    از لحاظ مقایسه فنی هم طرفداران ویندوز واقعا خیلی مزحک مقایسه می کنند و تا طرفداران لینوکس پاسخ شما رو میدند بحث رو به یک طرف دیگه می کشونند ...
    این رو هم در نظر بگیرید که لینوکس توزیع های مختلفی داره که هر کدوم رو میشه یک سیستم عامل مجزا قلمداد کرد.
    لطفا کمی به موضوع اصلی تاپیک توجه کنید ...

اینجا همش موضوعات به انحراف کشیده میشه به لطف دوستان متعصب اما اینطوری مقایسه بکنیم بهتره
    به هر کدوم از اینا یک امتیاز بدیم برای کوچ از ویندوز به لینوکس در حال حاضر
    امنیت 1 امتیاز
    پایداری 1 امتیاز
    قدرت پشتیبانی از سخت افزار 1 امتیاز
    دایره المعارف نرم افزار 1 امتیاز
    پشتیبانی از نرم افزارهای غول 1 امتیاز
    پشتیبانی کامل از بازی 1 امتیاز
    گرافیک خود سیستم عامل و بحث UI هم 1 امتیاز
    قیمت هم 1 امتیاز
    قدرت پشتیبانی (آموزش برای کاربر در سطح وب و جامعه) هم 1 امتیاز
    دایره المعارف نرم افزارهای رایگان در هر دو

این همه اون چیزهایی بود که تا الان در موردش بحث شد.
    امنیت رو آقا بدیم به لینوکس این 1 امتیاز
    پایداری رو هم میدیم به لینوکس این 1 امیتاز دیگه
    قدرت پشتیبانی از سخت افزار مال ویندوز میشه 1 امتیاز
    دایره المعارف نرم افزار مال ویندوز 1 امتیاز
    پشتیبانی از نرم افزارهای بزرگ 1 امتیاز مال ویندوز
    پشتیبانی کامل از بازی 1 امتیاز دیگه مال ویندوز
    گرافیک سیستم عامل چون یه بحث شخصیه من میدمش به ویندوز (حداقل تا این حد با لینوکس و توزیعهاش ارتباط داشتم) 1 امتیاز
    قیمت هم میدیم به لینوکس 1 امتیاز
    پشتیبانی هم میدیم به ویندوز 1 امتیاز (کافیه تو گوگل بزنید how to learning linux و how to learning windows) و مقایسش کنید.میتونید حتی اینم بذارید رو نتایج لینوکس how to learning android بازم ویندوز با اختلاف فاحشی برندست
    نرم افزارهای رایگان هم باید در موردش تحقیق بشه ببینیم چقد برای ویندوز هست چقد برای لینوکس

اما نتیجه : ویندوز پیروز شد.موفق باشید.

کاربر دائمی آواتار golbafan
    محل زندگی
    در قلب دوستان

من با خوندن این تاپیک بسیار مفید، تصمیم گرفتم شخصا خودم سیستم عاملم رو بنویسم تا منت کسی بر سرم نباشه

خدایی تاپیک رو به مسخره بازی تبدیل کردین. اگه بنا به امتیاز دادنه خوب خیلیها هم هستن که به لینوکس امتیاز بیشتری میدن. بخصوص اون امتیازتون واسه پشتیبانی خیلی خنده دار بود. امتیاز لینوکس در پشتیبانی از سخت افزار هم بیشتر از ویندوزه. تاپیک رو برای جلوگیری از ارسال پستهای مسخره و فاقد بار علمی بیشتر از این، قفل میکنم.

صفحه 7 از 7 اولاول ... 567

تاپیک های مشابه

1. سوال: چرا سایتم فقط برای خودم باز می شود ؟
    نوشته شده توسط reza10wert در بخش PHP
    پاسخ: 27
    آخرین پست: سه شنبه 05 دی 1391, 01:28 صبح
  2. معرفی یک ادیتور خوب برای PHP
    نوشته شده توسط ahmad_rabie در بخش PHP
    پاسخ: 3
    آخرین پست: شنبه 30 آبان 1383, 08:50 صبح
  3. ادیتور برای php در لینوکس
    نوشته شده توسط yazdan در بخش PHP
    پاسخ: 4
    آخرین پست: یک شنبه 01 شهریور 1383, 22:08 عصر
  4. آیا Grid فقط برای نمایش جداول است؟