صفحه 2 از 7 اولاول 1234 ... آخرآخر
نمایش نتایج 41 تا 80 از 257

نام تاپیک: چرا لینوکس فقط برای php خوب است؟(آن هم جای بحث دارد)

نقل قول: چرا لینوکس فقط برای php خوب است؟(آن هم جای بحث دارد)

محض اطلاع من خودم حدود 12 ساله که با 3DSMax کار میکنم یعنی از اون زمانی که تحت داس بود و 5 سال هم هست که با مایا کار میکنم و حدود 2 ساله که در زمینه ساخت گیم فعالیت دارم و با انجینهایی مثل Unity3D و UDK کار میکنم و توی بحث حرکات طبیعی و اسکلت بندی و... هم با MotionBuilder کار میکنم و برحسب تجربه شخصی خودم میگم که Builder رو دست کم نگیرین و مطمئن باشین در زمینه ای که اطلاعات کافی نداشته باشم اظهارنظر نمیکنم.

محروم شده

نقل قول نوشته شده توسط rezaonline.net مشاهده تاپیک
    چرا ؟ بدی ترمینال چیه ؟ تا حالا مجبور شدید از دیتابیس ده گیگا بایتی تون ، یک بک اپ بگیرید ؟
    تاحالا مجبور شدید برای بنچ مارک گرفتن از apache bench استفاده کنید ؟
    تا حالا شده کل سیستم عاملتون رو فقط با دستورات متنی کنترل کنید ؟

توی CMD ویندوز به غیر از چند تا پوشه ساختن و اینو اونور رفتن چه کار دیگه میشه کرد ؟
    میتونید برنامه نصب کنید ؟
    همین wamp بخواید مثلا اکستنشن phalcon رو روش نصب کنید میدونید چطوری نصب کنید ؟

شاید اینطور باشه اما با توجه به تجربه شما در مورد سیستم عامل اوبونتو که املای صحیحش ubuntu هست و که اون هم gnu هست و اینکه تفاوت اینها رو تشخیص نمیدید جز اون دسته کاربرهای رده پایین به حساب میایید البته ببخشید انقدر رک حرف زدم

شاعر میفرماید ، آنکس که نداند و نداند که نداند ...
    اقا رضای گل این دلایل بچه گونه از شما بعیده! کسی ادعای حرفه ای بودن نکرد اینجا!!!
    ---
    مام مثله خیلیا از ترمینال ویندوز استفاده میکنیم ولی نه دیگ برای تغییر سطح دسترسی فایل ها و اجرای نرم افزار ها :|
    ---
    نخیر ما بلد نیستیم فقط شما بلدید :| توی کمتر از 1 دقیقه تنها با کپی پیست dll نصب کرده بودم !!!
    2015-01-23_23-33-28.jpg
    ---
    و اینکه متخصص املای زبان انگلیسی هم نیستم :|
    ---
    تفاوت اونارو هم تشخیص دادم که گفتم من ubuntu نصب کرده بودم :| :| :| و باز هم :|

کاربر دائمی آواتار Unique
    محل زندگی
    ایران - اصفهان

راستش نیاز به اضافه کردن مطلب خاصی ندارم. ایراد هایی که از طرف چند نفر از دوستان گرفته میشه اصلا درست نیست و اگه یک نفر کل پُست را بخونه متوجه میشه.
    امیدوارم دوستان دیگه هم با نصب کردن لینوکس و امتحان کردنش نه برای یک روز یا یک هفته بلگه حداقل یک ماه بعد نظر بدهند تا بر همه روشن بشه.

موفق باشین.

خیلی عدر میخوام جناب شهرکی، شاید این حرف غیرحرفه ای بنظر برسه، ولی همونطور که خودتون سطح امنیت ویندوز رو با حجم آپدیتش زیرسوال بردین، برنامه ی بلندری که نسخه 64 بیتی ویندوزش 61 مگ بیشتر حجم نداره رو با نرم افزار هایی مثل مایا و تری ی دی مکس چند گیگی (منهای ده ها گیگ افزونه) مقایسه میکنین؟ برنامه ی مایا 8 منوی ثابت عمومی و 63 منوی تخصصی داره که هرکدوم میانگین 15 زیرمنو رو جا داده ن، حالا هرکدوم اونها چند زیرمنو و ابزار و پنجره ی تنظیمات داشته باشن بماند!
    خوبه خودتون آشنایی دارین در این زمینه، کافیه جستجویی برای نرم افزار های برتر در هر زمینه ای بکنین تا با مقایسه ی امکانات به لیست های تاپ تن مستندی برسین:

http://3d-animation-software-review.toptenreviews.com/
    هیچوقت باور نمیکنم سطح امکانات یک نرم افزار چند هزار دلاری با پشتوانه ی عظیمی از استفاده کننده های صنعتی و حرفه ای و شرکت های متخصص و منسجم نرم افزاری، با سط یک نرم افزار رایگان برابری کنه.

در مورد استفاده های حرفه ای هم برای بلندر لیستی با چند فیلم و فیلم کوتاه بیشتر پیدا نکردم که spiderman 2 میشه گفت تنها اثر شناخته شده ش هست. بقیه شون چند فیلم کوتاه مستقل: Friday or Another day (2005)، The Secret of Kells (2009)، Elephant’s Dream (2006)، Big Buck Bunny (2007)، Sintel (2010)

اگر به این لینک برید: http://www.awn.com/news/autodesk-too...ominated-films
    فیلم های نامزد اسکار رو میبینید. مایا و مکس تقریبا تو تمامی پروژه های بزرگ تاریخ سینما حضور داشته ن، از tramsformers و lord of the rings و avatar و harry potter و gladiator ...گرفته تا تقریبا تمام انیمیشن های کارتونی دیزنی و پیکسار و .... دیگه خورده پروژه های اون بماند. یک نمونه ی کوچیک: http://usa.autodesk.com/adsk/servlet...inkID=13552446
    بازی ها به کنار!!!

از اینها هم بگذریم، سطح آموزش ها و پشتیبانی ای که برای نرم افزارهای معروف در این زمینه هست به هیچ وجه قابل قیاس نیست با این نرم افزار! جز دو تا کتاب و دی وی دی و یه تی شرت، چیزی ندیدم! در مقابل بیشمار کتاب و آموزش از شرکت های بزرگی مثل gnomon و eat 3d و sybex ... هست برای نرم افزارهای معروف.

بلندر خوبه، ولی چیزی در حد mudbox یا poser بیشتر نیست. در مقابله با نرم افزاری مثل مایا، شبیه مقایسه ی فوتوشاپ با paint ویندوز هست.
    و در آخر این نکته رو هم بگم، که بلندر برای ویندوز هم هست بصورت رایگان!!! تقریبا هر ابزاری (یا مشابه بهترش) که توی لینوکس هست، توی ویندوز هم هست، اما برعکسش خیر.

لینوکس = مناسب کاربرهای فوق تخصصِی در زمینه ی برنامه نویسی اوپن سورس، کساوی که باید هرچیزی که میخوان رو خودشون بسازن با کلی وقت گذاشتن
    ویندوز = مناسب برای تماااام چیزهای دیگه :D (برای دسکتاپ، نه سرور)

در ضمن چه کسی گفته که کنسول ها صرفا برای بازی کافی ان؟ بازی های fps با ماوس و کیبورد یا انحصاری های استراتژیکی از Dota گرفته تا total war و CoH و تقریبا تمام بازیهای بلیزارد هر کدوم با ده ها میلیون کاربر فعال یعنی یک پلتفرم تخصصی بازی! شبکه ی استیم گویای خیلی چیزهاست. کنسول ها از نظر سخت افزاری هم حرفی برای گفتن ندارن، خواشا نگید سیستم های های اند و گرافیک های سه هزار دلاری (چه گیمینگ چه کارگاهی) با دایرکت اکس 12 و رزولوشن 4k برای لینوکس ساخته شده ن که باهاش php کدنویسی کنین.
    آخرین ویرایش به وسیله hemen47 : شنبه 04 بهمن 1393 در 00:26 صبح

خیلی خوبه که خودتون به اسپایدرمن 2 اشاره کردین. این نشون میده که اگه کسی بخواد میتونه با بلندر هم کار حرفه ای انجام بده. نمیگم این کار به سادگی مکس و مایا هست چون خودم هم ازشون استفاده میکنم و تفاوتهاشون رو میدونم و قبلاً هم گفتم برای کارهای گرافیکی سنگین یا بازی فعلاً توی لینوکس کار خاصی انجام نشده که البته باز هم میگم دلیلش ضعف لینوکس نیست بلکه اینه که کسی هنوز واسه لینوکس در این زمینه برنامه قوی نساخته. سیستمهای سنگین قطعاً واسه برنامه نویسی وب نیستن. من خودم یه لپ تاپ Asus ROG750 خریدم که ازش واسه ساخت گیم استفاده میکنم (البته ویندوز و یونیتی و UDK و... رو قانوناً خریدم) و روش ویندوز نصبه ولی برای هر کاری که بتونم با نرم افزارهای رایگان و سیستم عامل امنی مثل لینوکس کارم رو راه بندازم بلافاصله از ویندوز فرار میکنم. اوضاع هم داره کم کم تغییر میکنه و روز به روز برنامه های لینوکسی معادل ویندوزیها با قدرت خیلی بیشتری ظاهر میشن. مهمترین لذت استفاده از لینوکس و نرم افزارهای آزاد اینه که میتونم بگم «من دزد نیستم» و درنتیجه اخلاقاً میتونم از دزدیده شدن برنامه های خودم ناراحت بشم و شکایت کنم.

توی شعور ویندوز همین بس که نوع فایل رو از روی پسوندش تشخیص میده.

کاربر دائمی آواتار morrning
    محل زندگی
    کرمانشاه

من مدتی حدود 4 سال هست روی لب تابم لینوکس دارم . با توجه به اینکه شغل بنده برنامه نویسی هست اوایل کلی مشکلات داشتم که vb.net روی لینوکس نبود(منو هست ولی خیلی قابل اعتماد نیست) بعدش رفتم سراغ Qt و الان میتونم برم برای لینوکس و ویندوز برنامه بنویسم و این اتفاق واقعا یکی از مواردی بوده که زندگی شغلی منو واقعا تغییر داده.
    اما درباره لینوکس بگم که لینوکس یه ایراد بزرگ داره و اونم اینکه از ریز هسته ها پشتیبانی نمیکنه یعنی کل سیستم عامل بر روی یک هسته بزرگ بنا شده که این یک مقداری خطر ناکه چون با کرش کردن یک قسمتی همه قسمت های دیگه هم از کار میفتن.البته الان اینقدر پایدار شده که سالی یک بار هم این مشکل پیش نمیاد.ایراد دومش عدم پشتیبانی کامل از سمت سازنده های کارت های گرافیکی هست و بازیساز ها رقبتی برای تولید بازی ندارند ناگفته نماند اگه اندرویید رو هم جز لینوکسی ها محسوب کنیم قضیه ای که گفتم صدق نمیکنه.
    ایراد بعدی هم نبود برنامه های تجاری و مهندسی قوی هست. بنده طی سال گذشته خودم به شخصه برای مهاجرت از متلب به scilab کلی بدبختی کشیدم.البته هنوزم این برنامه کارایی مطلب رو نداره .
    دیروز مایکروسافت ویندوز 10 رو رونمایی کرد و تمام سیستم عامل های مایکروسافتی رو در هم ادغام کرد از ویندوز فون بگیر تا سیستم عامل روی ایکس باکس و پی سی .این یه انقلاب در توسعه نرم افزار محسوب میشه که با نوشتن یک برنامه چندین بازار هدف رو بشه پوشش داد .به نظرم اگه شرکت های تجاری لینوکس که بازار کاربری عمومی رو در اختیار دارند مثل شرکت کانیکال باید اقدام مشابهی رو حتما انجام بدن که از گردونه عقب نمونن.

اما لینوکس با ضعف هایی که عرض کردم نقاط قوتی هم داره.
    -امنیتی ترین سیستم فایل دنیا رو داره
    -بیشترین تعداد نصب روی سرویس دهنده ها رو داره
    -پایدارترین توزیع جهان یعنی ردهت بر پایه لینوکس هست.
    -انحصاری نیست و ابزار های جاسوسی و شنود رو نمیشه در بین سورس هاش پنهان کرد چون به سرعت توسط کاربران شناسایی و گزارش داده میشه.
    -از میزکار های مختلف برای کارهای مختلف پشتیبانی میکنه.(شما اگه دکمه استارت ویندوز رو دوست نداشته باشی میتونی حذفش کنی؟ )
    -از همه مهمتر ابزار هایی که برای لینوکس توسعه داده میشن به راحتی قابلیت سویچ به ویندوز و دیگر سیستم عامل ها رو داره ولی برای ویندوز اینطور نیست(این یعنی بازار هدف بزرگتر)
    -مخزن نرم افزاری:یکی از بزگترین انقلاب های صنعت نرم افزار به نظرم همین برنامه مدیریت بسته های لینوکس از جمله yum و apt بوده که بسته های میتونند پیش نیاز همدیگه باشند.این کار از تجمیع کتابخونه های یکسان روی یک ماشین جلوگیری میکنه.

فعلا ساعت 3 شب همینا به ذهنم رسید

محل زندگی
    ایران - اصفهان

نمیدونم چرا بحث از "چرا لینوکس فقط برای PHP خوب است (آن هم جای بحث دارد)" و اینکه شروغ کننده موضوع تایید میکنه لینوکس پایدار و برای سرویس دهنده ها مناسب ترین سیستم عامل هست ولی بحث را به مایا و گیم سازی میکشونید ؟! اگه تالار سه یعدی و گرافیک بود و کسی میگفت برین از لینوکس استفاده کنید جای بحث داشت ولی نه اینجا‌!!!

تنها دلیلی که خود من وارد بحث بشدم این بود که شروع کننده تاپیک ادعا میکنه لینوکس برای کاربر های عادی و انجام نیاز های روزانه قابل استفاده نیست که این واقعیت نداره و توزیع های اوبونتو و مینت برای بازار هدف کاربر عادی تولید شده اند. مشکل این کاربر ها تنها عدم آشنایی به یک سیستم عامل جدید هست که با یک سوم زمانی که برای یادگیری ویندوز گذاشتند لینوکس را بهتر هم استفاده خواهند کرد. دوستانی که میگن بحث امنیت توی لینوکس مشکله ، نصب نرم افزار مشکله ، کپی کردن و تغییر اسم فایل مشکله با همه احترامی که براشون قائل هستم ولی متاسفانه از لینوکس و توزیع های اوبونتو و مینت چیزی نمیدونند و اطلاعاتشون در حد یک تازه کار بیشتر نیست.

اما در مورد این بحث نرم افزار های خفن و گیم و این چیزا :

به طور کلی اگه کسی بخواد چیزی را بر مبنای لینوکس عرضه کنه هیچ کم و کاستی نداره و به هدفش میرسه. اگه شما میبینید 3dmax یا مایا نسخه لینوکسی ندارند دلیلش این نیست که فقط ویندوز میتونه محیطی برای اجرای این نرم افزار ها باشه. دلیلش اینه که شرکت های پشت 3dmax و مایا رقبتی برای عرضه و پشتیبانی نسخه های لینوکسی نداشتند. این موضوع برای همه نرم افزار های مطرح دنیا صادقه.

این دوستانی که Mac OS را از لینوکس جدا میکنند اطلاعات ناقصی از Mac دارند. Mac بر پایه BSD و نهایتا Unix هست و لینوکس هم نسخه تکامل یافته بی قیدی از Minix هست که Unix Like هست و شباهت های زیادی دارند ولی Binary Compatible نیستند. خلاصه اینکه Mac و FreeBSD و Linux از یک خانواده هستند اما ویندوز نه ! پس اگه نرم افزاری برای Mac عرضه میشه قطعا براحتی میتونه برای Linux هم عرضه بشه اما به دلایل مشخصی برای سازنده این کار انجام نمیشه.

اندروید یک سیستم عامل مبتنی بر لینوکس هست که 83.6 درصد از سهم بازار را در دست داره ! یعنی IOS و Windows و Blackberry باید ۱۶.۴ درصد را بینشون تقسیم کنند که این نشون میده این سیستم عامل ها توان رقابت با اندروید با کرنل لینوکس را ندارند. پس اگه کسی بخواد به راحتی میتونه با کرنل لینوکس غوغا کنه.

این داستان بازی هم دقیقا همینه. جناب Leaping اگه FreeBSD را هم مثل لینوکس تجربه کنند احتمالا بدتر از لینوکس در زمینه بازی بهش می تازند غافل از اینکه Play Station 4 داره بر اساس یک Fork از FreeBSD 9 عرضه میشه که نشون میده بازی ها هم میتونند روی سیستم عامل های خانواده Unix و Linux عرضه بشن ولی خوب این کار نمیشه.

من این ها را گفتم که متوجه باشین اگه کسی داره از لینوکس ایراد میگیره که فلان نرم افزار نیست معنیش این نیست که ناتوانی از لینوکس هست و حالا به دلایلی عرضه نمیشه.

باز هم میگم اگه کسی از نرم افزاری (شامل بازی ها) استفاده میکنه که با موضوع عدم رعایت کپی رایتش مشکلی نداره یا قاونی خریده یا کارش بدون اون نرم افزار انجام نمیشه یا بهش اعتیاد داره اصلا نباید سمت لینوکس بیاد ولی در غیر موارد بالا لینوکس بهترین سیستم عامل ممکن خواهد بود/

کاربر دائمی آواتار leaping
    محل زندگی
    تهران از سنندج

نقل قول نوشته شده توسط Unique مشاهده تاپیک
    نمیدونم چرا بحث از "چرا لینوکس فقط برای PHP خوب است (آن هم جای بحث دارد)" و اینکه شروغ کننده موضوع تایید میکنه لینوکس پایدار و برای سرویس دهنده ها مناسب ترین سیستم عامل هست ولی بحث را به مایا و گیم سازی میکشونید ؟! اگه تالار سه یعدی و گرافیک بود و کسی میگفت برین از لینوکس استفاده کنید جای بحث داشت ولی نه اینجا‌!!!

تنها دلیلی که خود من وارد بحث بشدم این بود که شروع کننده تاپیک ادعا میکنه لینوکس برای کاربر های عادی و انجام نیاز های روزانه قابل استفاده نیست که این واقعیت نداره و توزیع های اوبونتو و مینت برای بازار هدف کاربر عادی تولید شده اند. مشکل این کاربر ها تنها عدم آشنایی به یک سیستم عامل جدید هست که با یک سوم زمانی که برای یادگیری ویندوز گذاشتند لینوکس را بهتر هم استفاده خواهند کرد. دوستانی که میگن بحث امنیت توی لینوکس مشکله ، نصب نرم افزار مشکله ، کپی کردن و تغییر اسم فایل مشکله با همه احترامی که براشون قائل هستم ولی متاسفانه از لینوکس و توزیع های اوبونتو و مینت چیزی نمیدونند و اطلاعاتشون در حد یک تازه کار بیشتر نیست.

اما در مورد این بحث نرم افزار های خفن و گیم و این چیزا :

به طور کلی اگه کسی بخواد چیزی را بر مبنای لینوکس عرضه کنه هیچ کم و کاستی نداره و به هدفش میرسه. اگه شما میبینید 3dmax یا مایا نسخه لینوکسی ندارند دلیلش این نیست که فقط ویندوز میتونه محیطی برای اجرای این نرم افزار ها باشه. دلیلش اینه که شرکت های پشت 3dmax و مایا رقبتی برای عرضه و پشتیبانی نسخه های لینوکسی نداشتند. این موضوع برای همه نرم افزار های مطرح دنیا صادقه.

این دوستانی که Mac OS را از لینوکس جدا میکنند اطلاعات ناقصی از Mac دارند. Mac بر پایه BSD و نهایتا Unix هست و لینوکس هم نسخه تکامل یافته بی قیدی از Minix هست که Unix Like هست و شباهت های زیادی دارند ولی Binary Compatible نیستند. خلاصه اینکه Mac و FreeBSD و Linux از یک خانواده هستند اما ویندوز نه ! پس اگه نرم افزاری برای Mac عرضه میشه قطعا براحتی میتونه برای Linux هم عرضه بشه اما به دلایل مشخصی برای سازنده این کار انجام نمیشه.

اندروید یک سیستم عامل مبتنی بر لینوکس هست که 83.6 درصد از سهم بازار را در دست داره ! یعنی IOS و Windows و Blackberry باید ۱۶.۴ درصد را بینشون تقسیم کنند که این نشون میده این سیستم عامل ها توان رقابت با اندروید با کرنل لینوکس را ندارند. پس اگه کسی بخواد به راحتی میتونه با کرنل لینوکس غوغا کنه.

این داستان بازی هم دقیقا همینه. جناب Leaping اگه FreeBSD را هم مثل لینوکس تجربه کنند احتمالا بدتر از لینوکس در زمینه بازی بهش می تازند غافل از اینکه Play Station 4 داره بر اساس یک Fork از FreeBSD 9 عرضه میشه که نشون میده بازی ها هم میتونند روی سیستم عامل های خانواده Unix و Linux عرضه بشن ولی خوب این کار نمیشه.

من این ها را گفتم که متوجه باشین اگه کسی داره از لینوکس ایراد میگیره که فلان نرم افزار نیست معنیش این نیست که ناتوانی از لینوکس هست و حالا به دلایلی عرضه نمیشه.

باز هم میگم اگه کسی از نرم افزاری (شامل بازی ها) استفاده میکنه که با موضوع عدم رعایت کپی رایتش مشکلی نداره یا قاونی خریده یا کارش بدون اون نرم افزار انجام نمیشه یا بهش اعتیاد داره اصلا نباید سمت لینوکس بیاد ولی در غیر موارد بالا لینوکس بهترین سیستم عامل ممکن خواهد بود/
    بنظرم به جای اینکه آمار از جیبتون در بیارید یکم برید تحقیق کنید بهتر باشه
    http://en.wikipedia.org/wiki/Usage_s...rating_systems
    http://www.w3schools.com/browsers/browsers_os.asp

بعدش هم کسی از ضعف لینوکس حرف نزد
    بلکه در مورد ضعف در کوچ حرف زده شد و من هم دارم میگه وقتی این همه چیز برای لینوکس عرضه نمیشه نیازی نیست برم طرف لینوکس و دیگران رو هم نباید به این کار با لاپوشانی این مباحث به لینوکس دعوت کرد.چون ویندوز هم در حال حاضر بدون هیچ دردسری کاربرهای نیمه حرفه ای در مقوله طراحی و توسعه نرم افزار رو پشتیبانی میکنه و شکی هم درش نیست

بحث در مورد لینوکس و مقایسه قابلیت ها و مزیا و معایب برای من و احتمالا برای اکثر دوستان بسیار شیرین است .
    متاسفانه یک مشکل فرهنگی که در ایران بسیار دیده میشه ، عدم فهم کاربرد ابزار های مختلف توسط جامعه هست .
    باید این رو بدونیم هر ابزاری کاربردی داره و برای هدفی خاص ساخته شده و احتمالا در حال توسعه هست .
    لینوکس تاکید بسیاری بر روی پایداری ، امنیت ، کیفیت و در کل اصولی بودن داره ولی در سیستم عاملی مثل ویندوز مایکروسافت اینچنین نیست و ویندوز اهداف دیگری رو پیشگرفته است .
    اگر میخواهید از لینوکس لذت ببرید باید با اهدافش آشنا شوید و شما هم دوستدار اوپن سورس ، نرم افزار های آزاد و کپی لفت شوید و حتی خودتان هم به این جامعه ملحق شوید و حق مردم رو نخورید چه کافر باشه چه مسلمان مهم نیست شما به حقوق دیگران احترام بزارید و مطمئن باشید اگه حق کسی رو بخورید حقتون رو میخورند .
    یک اشتباه دیگه اینه که در مقایسه ها میگیم این سیتسم عامل فلان نرم افزار رو نداره و این خیلی مسخرست و در مقایسه ها باید به اصول اولیه و بیس سیستم عامل توچه کنید .
    خود سیستم عامل اگه براتون تعریف شده باشه هیچ وقت این مدلی مقایسه نمی کنید .
    سیستم عامل یک نرم افزار اصلی هست که روش نرم افزار های دیگه نصب میشن .
    هر چیزی باید حمایت بشه تا پیشرفت کنه حالا اکثر توزیع های لینوکس هم رایگان هستند پس به حمایت بیشتر نیاز دارند و حمایت شما این میتونه باشه که ازش استفاده کنید به دوستانتون توصیه کنید و اگه برنامه نویس هستید براش نرم افزار بنویسید تا کم و کاستی ها (نرم افزار هایی که وجود نداره) رفع بشه .
    لینوکس توزیع های بسیار زیادی داره که هر کدوم مزایای خودش رو دارند و اگر سیستمتون با یکی از توزیع ها مثلا اوبونتو درست کار نکرد یک توزیع دیگه مثل فدورا رو تست کنید ، من خودم با اوبونتو شروع کردم ولی مشکلات زیادی باهاش داشتم تا اینکه به فدورا مهاجرت کردم .
    اگه با ظاهرش حال نمی کنید دسکتاپ های دیگه رو امتحان کنید و دسکتاپ ها رو شخصی سازی کنید و مطمئن باشید عاشقش خواهید شد .
    برای اجرای گیم هم راه حل هایی وجود داره که معمولا جواب میده .
    من خودم بازی GTA sanadres رو تویه اوبونتو با wine اجرا کردم البته یکم روال بازی راون نبود ولی خب اجرا شد ولی تویه فدورای دوست داشتنی نشد .
    اگه میخواید تویه لینوکس پیشرفت کنید باید ویندوز رو بزارید کنار و کاملا مهاجرت کنید و چند روز سختی بکشید و ابزار هاتون رو جور کنید .
    اگر هدف خاصی مثل دزدی نکردن و حق دیگران نخوردن را دارید یا میخواهید حرفه ای تر شوید و در فضایی باز تر پرورش پیدا کنید احتمالا لینوکس برای شما بسیار کارآمد خواهد بود .
    درنهایت از unique عزیز و جناب شهرکی و شیخله که در تاپیک های اینچنین بسیار فعال هستند و دانششون رو به اشتراک میگذارند تشکر می کنم .

محل زندگی
    تهران از سنندج

نقل قول نوشته شده توسط MMSHFE مشاهده تاپیک
    خیلی خوبه که خودتون به اسپایدرمن 2 اشاره کردین. این نشون میده که اگه کسی بخواد میتونه با بلندر هم کار حرفه ای انجام بده. نمیگم این کار به سادگی مکس و مایا هست چون خودم هم ازشون استفاده میکنم و تفاوتهاشون رو میدونم و قبلاً هم گفتم برای کارهای گرافیکی سنگین یا بازی فعلاً توی لینوکس کار خاصی انجام نشده که البته باز هم میگم دلیلش ضعف لینوکس نیست بلکه اینه که کسی هنوز واسه لینوکس در این زمینه برنامه قوی نساخته. سیستمهای سنگین قطعاً واسه برنامه نویسی وب نیستن. من خودم یه لپ تاپ Asus ROG750 خریدم که ازش واسه ساخت گیم استفاده میکنم (البته ویندوز و یونیتی و UDK و... رو قانوناً خریدم) و روش ویندوز نصبه ولی برای هر کاری که بتونم با نرم افزارهای رایگان و سیستم عامل امنی مثل لینوکس کارم رو راه بندازم بلافاصله از ویندوز فرار میکنم. اوضاع هم داره کم کم تغییر میکنه و روز به روز برنامه های لینوکسی معادل ویندوزیها با قدرت خیلی بیشتری ظاهر میشن. مهمترین لذت استفاده از لینوکس و نرم افزارهای آزاد اینه که میتونم بگم «من دزد نیستم» و درنتیجه اخلاقاً میتونم از دزدیده شدن برنامه های خودم ناراحت بشم و شکایت کنم.
    آخه اینطور نگفتین شما جناب شهرکی
    شما فرمودین این نرم افزار کارایی و استفاده ازش توی انیمیشن و گیم از 3dsmax و maya بیشتره

قابل توجه کسانی که میگن این بحث بی ربطه باید بگم
    این دقیقا همون نرم افزارهایی هستن که کاربر نیمه حرفه ای هم باهاش کار داره و سیستم عامل هم جزئی از اون برای انتخاب هست
    آخرین ویرایش به وسیله leaping : شنبه 04 بهمن 1393 در 13:43 عصر

سلام
    می‌خواستم بگم که maya نسخهٔ لینوکسی هم داره.

محل زندگی
    تهران از سنندج

نقل قول نوشته شده توسط علی بهمنی جلالی مشاهده تاپیک
    سلام
    می‌خواستم بگم که maya نسخهٔ لینوکسی هم داره.
    بله داره اما با کلی نواقص

لطفاً نواقصِش رو هم بگید.

محل زندگی
    تهران از سنندج

مشکل در ارتباط با افزونه ها
    و عدم ارتباط بسیار زیاد با سخت افزار گرافیک که معمولا توی لینوکس درست و حسابی شناخته نمیشه
    البته دارم یه مطلب میخونم که نواقصش رو کامل همینجا شرح بدم با جزئیات

دوست عزیز، اگه مطلب درمورد PHP و مشکلاتی که لینوکس ممکنه در این زمینه ایجاد کنه هست، بگذارین وگرنه این تالار مختص کاربران گرافیک نیست که فرضاً بخوایم نواقص لینوکس در زمینه های دیگه رو بگذاریم تا کسی به این نتیجه برسه که نباید از لینوکس استفاده کنه. البته نبود درایور برای یه کارت گرافیک خاص هم باز نقص لینوکس نیست بلکه نقص اون شرکت سازنده ای هست که هنوز برای یکی از سه سیستم عامل مطرح دنیا (Windows-Linux-MacOS) درایور نساخته.

نقل قول نوشته شده توسط leaping مشاهده تاپیک
    آخه اینطور نگفتین شما جناب شهرکی
    شما فرمودین این نرم افزار کارایی و استفاده ازش توی انیمیشن و گیم از 3dsmax و maya بیشتره

قابل توجه کسانی که میگن این بحث بی ربطه باید بگم
    این دقیقا همون نرم افزارهایی هستن که کاربر نیمه حرفه ای هم باهاش کار داره و سیستم عامل هم جزئی از اون برای انتخاب هست
    من نشده تا حالا کار خاصی رو بخوام انجام بدم و با بلندر نتونم از عهده اش بر بیام. همه چیز بستگی به خود فرد داره. وقتی یه برنامه ابزارهای پایه رو داشته باشه، میشه با ترکیب اونها هر چیزی ساخت. باز هم میگم که به راحتی کار توی Maya و MAX نیست ولی غیرممکن هم نیست. من هم نگفتم کارایی و استفاده ازش بیشتر از اون دوتای دیگه است. متنی که نوشتم رو خوب بخونید:
    محض اطلاع من خودم حدود 12 ساله که با 3DSMax کار میکنم یعنی از اون زمانی که تحت داس بود و 5 سال هم هست که با مایا کار میکنم و حدود 2 ساله که در زمینه ساخت گیم فعالیت دارم و با انجینهایی مثل Unity3D و UDK کار میکنم و توی بحث حرکات طبیعی و اسکلت بندی و... هم با MotionBuilder کار میکنم و برحسب تجربه شخصی خودم میگم که Builder رو دست کم نگیرین و مطمئن باشین در زمینه ای که اطلاعات کافی نداشته باشم اظهارنظر نمیکنم.

محل زندگی
    تهران از سنندج

شرط میبندم یک ماه هم حرفه ای با برنامه های ستون دوم (لینوکسی ها) کار نکردین (اونطوری که توی ویندوز سر یادگیری و تسلط بهشون زحمت کشیدین) که مقایسه اونها رو خنده دار میدونین. برای مثال بد نیست بدونید Blender توی ساخت گیم و انیمیشنهای حرفه ای بیشتر از 3DSMAX کاربرد داره.
    اینجا فرمودین

محل زندگی
    تهران از سنندج

بعدشم اینکه سوال بهتر اینه که linux که برای پایه unix که سال 1965 اولین نسخش ارائه شده در مقابل ویندوزی که سال 1985 ارائه شده چرا انقد بد اقبال بوده و از طرف کاربرها استقبال زیاد نداشته؟
    همه کاربرها در این زمینه که رفتن ویندوز نصب کردن احیانا بی اطلاع و نا آگاه و غیر حرفه ای و نوب بودن؟

اگه یکم با تیمهای بازیسازی خارج از کشور ارتباط برقرار کنید متوجه میشین که منظورم از کاربرد بیشتر چیه. برای خیلی از کارها نیازی نیست و به صرفه هم نیست که مایای چند گیگابایتی رو با لایسنس گرونقیمت نصب کنیم. اونجا که مثل ایران نیست که مایا و PaintShopPro به یه قیمت فروخته بشه. یه نگاهی به سایتهای آموزشی خارجی بندازین میبینید آموزشهای بلندر داره روز به روز بیشتر میشه. این موضوع نشان از تمایل بیشتر کاربران به این سمت داره. خیلی از تیمهای بازیسازی تازه کار توان خرید لایسنس 3DSMax رو ندارن. موتورهای بازیسازی خودشون هزینه های هنگفتی دارن و خیلیها با نسخه آزمایشی و شریک کردن شرکت سازنده موتور (مثل Unreal) کارشون رو شروع میکنن. اینها رو که کنار هم بگذارین متوجه میشین چرا گفتم کاربر بیشتری داره. اگه باز میخواین به اون کلمه حرفه ای هم گیر بدین بذارین همینجا بگم که خیلی از تیمهای تازه کار، بطور فردی آدمهای حرفه ای هستن یعنی دانش رو دارن ولی پول ندارن چون تا حالا محصول تجاری بزرگی نفروختن.

بعدش هم کسی از ضعف لینوکس حرف نزد
    بلکه در مورد ضعف در کوچ حرف زده شد و من هم دارم میگه وقتی این همه چیز برای لینوکس عرضه نمیشه نیازی نیست برم طرف لینوکس و دیگران رو هم نباید به این کار با لاپوشانی این مباحث به لینوکس دعوت کرد.چون ویندوز هم در حال حاضر بدون هیچ دردسری کاربرهای نیمه حرفه ای در مقوله طراحی و توسعه نرم افزار رو پشتیبانی میکنه و شکی هم درش نیست
    منبع معتبر ایناست؟ اینکه یکیش ویکیپدیاست که هرکسی میتونه ادیتش کنه و اصلاً توی بحث بعنوان مدرک حساب نمیشه و یکی دیگه هم آمار بازدید کاربران سایتها (بازدید کننده ها) هست. یعنی اطلاعاتی که توسط User Agent جمع آوری شده نه اطلاعات سرورهای وب سایتها.

بعدشم اینکه سوال بهتر اینه که linux که برای پایه unix که سال 1965 اولین نسخش ارائه شده در مقابل ویندوزی که سال 1985 ارائه شده چرا انقد بد اقبال بوده و از طرف کاربرها استقبال زیاد نداشته؟
    همه کاربرها در این زمینه که رفتن ویندوز نصب کردن احیانا بی اطلاع و نا آگاه و غیر حرفه ای و نوب بودن؟
    دوست گرامی، ویندوز فقط زرق و برق اضافه داره. لینوکس به تازگی (حدود 6-5 سال) هست که بطور جدی وارد رقابت توی UI شده و تا قبل از اون اکثراً یه محیط ساده داشت که خیلیها همونم استفاده نمیکردن و برای مقاصد Programming و Hack و... ازش استفاده میشد. ویندوز از همون اول تمرکزش روی UI بوده و طبیعیه که بخش اعظم کاربران که فقط همین براشون مهمه که بتونن راحت با کامپیوتر کار کنن رو جذب میکنه و بعد از اون هم کاربران دیگه بهش عادت کرده بودن. شما که دست به سرچتون خوبه، یکم بررسی کنید ببینید توی سالهای اخیر آمار استفاده از لینوکس برای مقاصد خانگی چقدر تغییر کرده. باگهای امنیتی ویندوز دیگه همه رو کلافه کرده و خیلیها ترجیح میدن یکم زحمت بکشن توی یه محیط (هرچند ازنظر یکسری امکانات محدودتر) قرار بگیرن ولی مطمئن باشن اطلاعاتشون مورد جاسوسی قرار نمیگیره. ازطرف دیگه، برای چندمین بار عرض میکنم نبود نرم افزار مناسب برای لینوکس رو نباید بعنوان نقص برای این سیستم عامل مطرح کنید. خیلیها مثل شما به ویندوز عادت کردن و با اینکه برنامه نویس بودن، ولی برنامه هاشون رو هم برای ویندوز میساختن. این باعث نمیشه نتیجه بگیریم لینوکس نقص داره یا نمیتونه چنین برنامه هایی داشته باشه.

محل زندگی
    تهران از سنندج

من نمیدونم کجا گفتم این نقص کلی هست برای لینوکس که همه دارن از دم اینو هی تکرار میکنن و با اینکه من یه پست در میون این رو گوش زد میکنم ولی باز گفته میشه
    من گفتم واسه کوچ دلیلی بر برتری لینوکس بر ویندوز برای کاربرهای معمولی و نیمه حرفه ای حتی در زمینه توسعه و تولید نرم افزار وجود نداره

بعدشم اینکه بله سرچ کردم و میگم که از سال 2008 تا سال 2010 3 درصد رشد داشته و تو سال 2011 تا سال 2012 افت داشته بازهم یه رشد داشته و حالا شده 5.4 درصد که به نسبت سال 2008 0.2 درصد هم افت داشته اگه بخوایم زیر بشیم
    ولی در کل اقبال بد لینوکس هست از لحاظ نداشتن UI قدرتمند و کاربردی برای کاربر و این دلیل کمی برای کاربر معمولی نیسا آقای شهرکی
    مخصوصا الان که ویندوز 10 هم داره میاد و گرافیک توش بیداد میکنه

محل زندگی
    ایران - اصفهان

من از جناب Leaping خوشم میاد که پیگیره اما من پیگیر تر هستم عزیز

اولا تذکر بدم من در مورد سهم آندروید آمار دادم.
    این سایت هایی که شما معرفی کردین هیچ ارزش آماری ندارند ، اینها از طریق بازدید های سایت خودشون آمار میگذارند و آقای شهرکی هم توضیح دادند این آمار ها از کجا میاد.

تازه من از توی جیبم در نیاوردم و آدرس سایت دادم ، توی این سایت اگه بری متوجه میشی آمارش را از Strategy Analytics داره نقل میکنه که زمینه کارش آمار و آنالیز هست. اما حالا برای اینکه مطمئن بشی من الکی چیزی نمیگم و به آمار های من شک نکنی بفرمایین این سایت را ببینین. این سایت شرکتی هست که معتبر ترین و بزرگترین و معتمد ترین در زمینه آمار و انالیز بازار در زمینه IT هستش. آمارش هم به شدت قابل اطمینان تره.

بعدش هم کسی از ضعف لینوکس حرف نزد بلکه در مورد ضعف در کوچ حرف زده شد
    نمیفهمم ! ضعف در کوچ چیه ؟ شما دارین ضعف در زمینه وجود نرم افزار و محیط GUI را مطرح میکنید که من میگم برای کاربر معمولی که شما میگین این حرف غلطه ! کاربر معمولی از مایا ، 3DS و این نرم افزار ها استفاده نمیکنه. در زمینه GUI هم لینوکس مثل هر سیستم عاملی نیاز به آشنایی اولیه داره ! قرار نیست از روی هم کپی بزنن که ! Mac هم برای کسی که از ویندوز بهش کوچ میکنه اولش کمی متفاوته ولی عادت میکنه.

و من هم دارم میگه وقتی این همه چیز برای لینوکس عرضه نمیشه نیازی نیست برم طرف لینوکس و دیگران رو هم نباید به این کار با لاپوشانی این مباحث به لینوکس دعوت کرد.چون ویندوز هم در حال حاضر بدون هیچ دردسری کاربرهای نیمه حرفه ای در مقوله طراحی و توسعه نرم افزار رو پشتیبانی میکنه و شکی هم درش نیست
    والا شما میتونین خودتون تصمیم بگیرین و بیاین بگین روی لینوکس نمیشه به عنوان یک Gamer حرفه ای بازی کرد ،‌ نمیشه از نرم افرا های مایا (که انگار میشه)،‌ 3ds ، محصولات Adobe مانند DreamWeaver و Photoshop و Premier و ... استفاده کرد.

من هم میگم برای DreamWeaver جایگزین های خیلی خوبی هست ، اگه خیلی حرفه ای کار سه بعدی میکنید لینوکس به درد شما نمیخوره مگه اینکه با بلندر بتونین کارتون را حل کنید، به جای Photoshop و illustrator میتونید از Gimp و Krita استفاده کنین یا بجای Premier از Open Shot و LightWorks و برای بسیاری از نرم افزار ها موارد دیگه جایگزین کرد.

کجای این اسمش دعوت با لاپوشاین هست ؟ من و دوستان دیگه غیر از این چیزی نگفتیم !!!!! لاپوشانی و غیر واقع نشون دادن اینه که بیایم بگیم توی لینوکس نصب نرم افزار و تغییر Permission ها یا تغییر اسم و کپی کردن فایل ها خیلی سخته و پدر طرف در میاد ! این حرفا وقتی زده میشه که طرف ندونه داره از چی حرف میزنه و نه مدیر بسته را بشناسه نه سیستم مدیریت و دسترسی فایل ها توی لینوکس را و ....

در مورد طراحی و توسعه وب به کل مخالفم و بهترین توسعه زمانی هست که شما روی سیستم عامل Production محصول را تولید کنید یعین وقتی قرار هست سایتتون روی لینوکس کار کنه ، مراحل تولید ، Debug و ... را روی لینوکس انجام بدین. نرم افزار های مورد نیاز هم در حد نیاز و خوب هست.

قابل توجه کسانی که میگن این بحث بی ربطه باید بگم این دقیقا همون نرم افزارهایی هستن که کاربر نیمه حرفه ای هم باهاش کار داره و سیستم عامل هم جزئی از اون برای انتخاب هست
    خیلی ببخشید اما بنده بعد از ۱۷ سال کار با کامپیوتر میتونم اسم خودم را نمیه حرفه ای بگذارم اما تا حالا نه 3ds نصب کردم و نه Maya نه Autocad نه Matlab. این ها نرم افزار های حرفه ای مشاغل غیر مرتبط با من و بی شک ۹۰ درصد کل برنامه نویسان این انجمن ،‌ بیش از ۹۹ درصد مردم کل دنیا هستش. تازه شما که بحثت کاربران Novice و عادی بود. گرچه در مورد نیمه حرفه ای ها هم صدق نمیکنه ! اما چی شد یکدفعه ؟

من نمیدونم کجا گفتم این نقص کلی هست برای لینوکس که همه دارن از دم اینو هی تکرار میکنن و با اینکه من یه پست در میون این رو گوش زد میکنم ولی باز گفته میشه
    من گفتم واسه کوچ دلیلی بر برتری لینوکس بر ویندوز برای کاربرهای معمولی و نیمه حرفه ای حتی در زمینه توسعه و تولید نرم افزار وجود نداره

بعدشم اینکه بله سرچ کردم و میگم که از سال 2008 تا سال 2010 3 درصد رشد داشته و تو سال 2011 تا سال 2012 افت داشته بازهم یه رشد داشته و حالا شده 5.4 درصد که به نسبت سال 2008 0.2 درصد هم افت داشته اگه بخوایم زیر بشیم
    ولی در کل اقبال بد لینوکس هست از لحاظ نداشتن UI قدرتمند و کاربردی برای کاربر و این دلیل کمی برای کاربر معمولی نیسا آقای شهرکی
    مخصوصا الان که ویندوز 10 هم داره میاد و گرافیک توش بیداد میکنه
    بنظر من UI لینوکس ازنظر قدرت هیچ نقصی نداره و فقط با UI ویندوز متفاوته و این موضوع کاملاً با نقص داشتن یا کاربردی نبودن متفاوته. شما مستقیماً نگفتین نقص کمبود نرم افزار متوجه لینوکس هست ولی اینقدر روش تأکید میکنید که فلان برنامه اینطرف نیست و... که یکی که ندونه فکر میکنه لابد لینوکس نمیتونه چنین برنامه هایی داشته باشه. شما اول میگین کاربران عمومی و نوب ولی بعد حرف از مایا میزنین. خوب اینجا دو حالت داره: یا اون کاربر، حرفه ای داره با مایا کار میکنه که من هم میگم نیاد سمت لینوکس تا وقتی که ابزار کار حرفه ایش، نسخه Stable واسه لینوکس بده بیرون و یا اینکه داره تفریحی و آماتور دنبال میکنه که در اون حد رو میتونه با بلندر کار کنه و دلیلی نداره از اومدن سمت لینوکس بترسه. تکلیف بحث رو مشخص کنید. قراره درمورد چه کاربرانی صحبت کنیم؟

یادمه اوایل که ویندوز 95 اومد، من توی DOS با برنامه «نشر الف» نستعلیق و... مینوشتم و خیلی ازش راضی بودم ولی توی ویندوز جواب نمیداد درست و حسابی و توی 98 هم کلاً دیگه کار نکرد. با کلی مکافات و بعد از 2 سال تونستم برنامه کٍلک (Kelk) رو پیدا کنم (تا قبل از اون ساخته نشده بود) که باهاش کارم رو راه مینداختم و تازه باز بعد از دو سال فونت IranNastaliq اومد که بازهم مثل اون برنامه ها نبود و کلی مشکلات نگارشی داشت. اینو گفتم که بدونید توی ویندوز هم مشکلات زیادی توی سوئیچ کردن بین نسخه های مختلف هست که این مسئله خیلی بده چون ناسلامتی همه مال یه شرکت هستن و حداقل انتظار یه Backward Compatibility ازش میره (لااقل تا وقتی که Developerها فرصت کنن برنامه ها رو اصلاح و بروزرسانی کنن) ولی مایکروسافت یکهو میاد همه چیز رو شخم میزنه و دست برنامه نویس رو میگذاره تو پوست گردو. حالا این مسئله توی سوئیچ از یه سیستم عامل به سیستم عامل دیگه نباید وجود داشته بنظر شما؟ یعنی باید همه برنامه های ویندوز توی لینوکس هم باشن؟ مگه همه بازیهای XBOX واسه PS وجود داره؟ حتی خیلیهاشون با اینکه ازنظر فنی میشه توی کنسول دیگه هم باشن، بخاطر قراردادی که با شرکت سازنده اون کنسول بستن، نسخه کنسول دیگه رو نمیسازن (پول گرفتن). این موضوع درمورد محصولات مایکروسافت هم هست. فکر میکنید شرکتی با اینهمه سرمایه، خیلی سخته براش که پول بده یه شرکت برنامه خودشو واسه لینوکس نسازه؟ اما مسئله اصلی که باعث شده با اینهمه مشکلات، لینوکس رایگان از میدان به در نره این بوده که خیلیها هستن که عاشق فرهنگ نرم افزار آزاد هستن و حاضرن از پولهای هنگفت بگذرن ولی برنامه خودشون رو با این فرهنگ و بدون اینکه تحت تسلط مایکروسافت و اپل و... قرار بگیرن تولید کنن. تعداد این افراد هم روز بروز داره بیشتر میشه. رشد PlayStore رو با AppStore که چندین سال قدیمیتر از اون بوده مقایسه کنید. برنامه های اندروید الان چند برابر برنامه های iOS شده فقط به این خاطر که مردم از تحت کنترل بودن خسته شدن.

میدونید چرا اندروید محبوب شده؟ چون من اگه از منوهای گوشی LG خوشم نیاد، میتونم Samsung داشته باشم ولی باز هم اندروید باشه. میتونم گوشی Sony یا HUAWEI و... داشته باشم ولی همچنان مزایای اصلی اندروید رو حفظ کنم. حتی میتونم روی گوشی Alcatel بیام رام Asus نصب کنم. این امتیازیه که توی iOS نیست. شما یا گوشی اپل دارین یا ندارین و همه گوشیهای اپل 5s در تمام دنیا یه شکل و یه جور هستن حتی اگه مشکلی در طراحی یا مسائل فنی وجود داشته باشه.

همین موضوع توی بحث سیستمهای عامل هم هست. من میتونم لینوکس اوبونتو داشته باشم ولی دسکتاپ KDE نصب کنم یا با Mint کار کنم و یا اگه از هیچ دسکتاپی خوشم نیومد یا بخاطر بهینگی سرور، نخواستم سیستم رو سنگین کنم، کنسولش اینقدر قدرت داره که هرکاری میتونم باهاش بدون GUI انجام بدم. اما توی ویندوز و مک چی؟ کاری از دست کاربران بر اومد وقتی مایکروسافت منوی استارت رو توی Win8 برداشت؟

حالا گند ویندوز 10 هم تا یه سال نشده مطمئن باشین در میاد. اتفاقاً بنظر من این یه ضعفه که یه سیستم برای همه دستگاهها تولید بشه. چرا؟ چون ممکنه امکاناتی باشه توی سیستم که به کار کسی نیاد (مثل بررسی Touch توی PC که به کار نمیاد ولی وجود داره و کند میکنه سیستم رو). ازطرفی یکسری مسائل هست که با UX تضاد داره. مثلاً منوی استارت Win8 با اسکرول افقی وقتی مانیتورهای تاچ همه گیر نیست، به چه درد میخوره؟ من با ماوس باید چطوری اسکرول افقی انجام بدم؟ خوب اومدن توی 10 چک کردن که اگه فلان Device بود این قابلیت رو نگذار و فلان موضوع رو بگذار. خودتون برنامه نویسین و میدونین هر if اضافه یعنی یه سربار روی سیستم و عجب مکافاتی میشه وقتی که این ifها توی core خود سیستم باشه و هیچ راهی برای تغییرش نداشته باشیم (چون سیستم Open Source نیست). باز لااقل دم اپل گرم که واسه موبایل iOS ساخت و واسه PC اومد MacOS گذاشت و از همون اول تفکیک کردشون.

مشکل در ارتباط با افزونه ها
    و عدم ارتباط بسیار زیاد با سخت افزار گرافیک که معمولا توی لینوکس درست و حسابی شناخته نمیشه
    البته دارم یه مطلب میخونم که نواقصش رو کامل همینجا شرح بدم با جزئیات
    توزیع های مختلفی وجود دارند و باید بگردید تا توزیعی رو پیدا کنید که کاملا با سیستم شما سازگار باشه البته نرم افزار هایی برای اینکار ها وجود دارند که کارت گرافیک رو براتون نصب می کنند مثلا تویه فدورا esaylife وجود داره که یک بخش برای نصب کارت گرافیک nvidia داره .
    ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــ
    از جناب leaping و دوستانی که مثل ایشون فکر می کنند و سوال های اینچنینی میپرسند سوالی دارم :
    شما دقیقا چرا میخواید از لینوکس استفاده کنید ؟
    برای خود من بیشتر آزادی و امنیت و کیفیت مهمه .
    این برام خیلی مهمه که حتی کوچک ترین اطلاعاتم توسط شرکت ها دزدیده نشه و زمانی میتونم از دزدیده نشدن اطلاعاتم اطمینان پیدا کنم که از یک سیتسم عامل اوپن سورس استفاده کنم .
    اگر معیار خاصی ندارید و قصد تجربه دنیا های دیگه رو ندارید خب این بحث کاملا بیهوده هست چون شما نمیتونید از ابزار های فوق العادتون دل بکنید و به سیستم عاملی مهاجرت کنید که اون ابزار ها نیستند و یادگیری کار با ابزار های مشابه نیز امری زمان بر هست .
    وقتی شما میخواید از یک سیستم عامل به سیستم عامل دیگیری مهاجرت کنید باید یک چیز هایی رو فدای مزایایی که به دست میارید بکنید .
    تویه مهاجرت از ویندوز به لینوکس اگر شما به اهداف لینوکس علاقه مند نباشید مسلما سختی های زیادی خواهید کشید و لحضه به لحضه از لینوکس متنفر و متنفر تر خواهید شد چون راحنی های خود را از دست داده اید برای اهدافی و منشی که برای شما اهمیت ندارد .
    اگر شما وقت کار و یادگیری مباحث لینوکس رو ندارید باید بیخیالش بشید چون لینوکس با ویندوز فرق داره و یک چیز دیگه ای هست و برای حرفه ای کار کردن با اون باید وقت بزارید و یاد بگیرید .
    چیزی که هیچکس نمیتونه انکار کنه عدم وجود برخی نرم افزار های ویندوزی در لینوکس هست که این هم امری طبیعی هست و البته نمیشه این رو هم انکار کرد که هیچ نرم افزار مشابهی برای امور مختلفی که تویه ویندوز میشه انجام داد تویه لینوکس نیست .
    کاربر نوب و بی استعداد هم میتونه از لینوکس استفاده کنه ولی به شرط اینکه از اول با لینوکس کار کنه و به سمت ویندوز نره کاربر نوب نمیتونه همزمان مباحث ویندوز و لینوکس رو باهم تحلیل کنه و چون ویندوز کمی راحت تر به نظر میرسه احتمالا بگه ویندوز بهتره ...
    تمامی چیزی که دوستان میخواند بگند (یا حداقل من میخوام بگم) اینه که لینوکس خودش با کیفیت و قدرتمند هست ولی در حال حاضر در حد ویندوز ابزار (نرم افزار) قدرتمند براش وجود ندارد .
    ...
    ظاهرا نظر هیچ کدوم از طرفین (طرافداران لینوکس / طرفداران ویندوز) قرار نیست عوض بشه و تقریبا هیچکدوم از طرفین نمیتونه طرف مقابل رو متقاعد کنه .

محل زندگی
    تهران از سنندج

من از جناب Leaping خوشم میاد که پیگیره اما من پیگیر تر هستم عزیز

اولا تذکر بدم من در مورد سهم آندروید آمار دادم.
    این سایت هایی که شما معرفی کردین هیچ ارزش آماری ندارند ، اینها از طریق بازدید های سایت خودشون آمار میگذارند و آقای شهرکی هم توضیح دادند این آمار ها از کجا میاد.

تازه من از توی جیبم در نیاوردم و آدرس سایت دادم ، توی این سایت اگه بری متوجه میشی آمارش را از Strategy Analytics داره نقل میکنه که زمینه کارش آمار و آنالیز هست. اما حالا برای اینکه مطمئن بشی من الکی چیزی نمیگم و به آمار های من شک نکنی بفرمایین این سایت را ببینین. این سایت شرکتی هست که معتبر ترین و بزرگترین و معتمد ترین در زمینه آمار و انالیز بازار در زمینه IT هستش. آمارش هم به شدت قابل اطمینان تره.

نمیفهمم ! ضعف در کوچ چیه ؟ شما دارین ضعف در زمینه وجود نرم افزار و محیط GUI را مطرح میکنید که من میگم برای کاربر معمولی که شما میگین این حرف غلطه ! کاربر معمولی از مایا ، 3DS و این نرم افزار ها استفاده نمیکنه. در زمینه GUI هم لینوکس مثل هر سیستم عاملی نیاز به آشنایی اولیه داره ! قرار نیست از روی هم کپی بزنن که ! Mac هم برای کسی که از ویندوز بهش کوچ میکنه اولش کمی متفاوته ولی عادت میکنه.

والا شما میتونین خودتون تصمیم بگیرین و بیاین بگین روی لینوکس نمیشه به عنوان یک Gamer حرفه ای بازی کرد ،‌ نمیشه از نرم افرا های مایا (که انگار میشه)،‌ 3ds ، محصولات Adobe مانند DreamWeaver و Photoshop و Premier و ... استفاده کرد.

من هم میگم برای DreamWeaver جایگزین های خیلی خوبی هست ، اگه خیلی حرفه ای کار سه بعدی میکنید لینوکس به درد شما نمیخوره مگه اینکه با بلندر بتونین کارتون را حل کنید، به جای Photoshop و illustrator میتونید از Gimp و Krita استفاده کنین یا بجای Premier از Open Shot و LightWorks و برای بسیاری از نرم افزار ها موارد دیگه جایگزین کرد.

کجای این اسمش دعوت با لاپوشاین هست ؟ من و دوستان دیگه غیر از این چیزی نگفتیم !!!!! لاپوشانی و غیر واقع نشون دادن اینه که بیایم بگیم توی لینوکس نصب نرم افزار و تغییر Permission ها یا تغییر اسم و کپی کردن فایل ها خیلی سخته و پدر طرف در میاد ! این حرفا وقتی زده میشه که طرف ندونه داره از چی حرف میزنه و نه مدیر بسته را بشناسه نه سیستم مدیریت و دسترسی فایل ها توی لینوکس را و ....

در مورد طراحی و توسعه وب به کل مخالفم و بهترین توسعه زمانی هست که شما روی سیستم عامل Production محصول را تولید کنید یعین وقتی قرار هست سایتتون روی لینوکس کار کنه ، مراحل تولید ، Debug و ... را روی لینوکس انجام بدین. نرم افزار های مورد نیاز هم در حد نیاز و خوب هست.

خیلی ببخشید اما بنده بعد از ۱۷ سال کار با کامپیوتر میتونم اسم خودم را نمیه حرفه ای بگذارم اما تا حالا نه 3ds نصب کردم و نه Maya نه Autocad نه Matlab. این ها نرم افزار های حرفه ای مشاغل غیر مرتبط با من و بی شک ۹۰ درصد کل برنامه نویسان این انجمن ،‌ بیش از ۹۹ درصد مردم کل دنیا هستش. تازه شما که بحثت کاربران Novice و عادی بود. گرچه در مورد نیمه حرفه ای ها هم صدق نمیکنه ! اما چی شد یکدفعه ؟
    اولا همون آمار وب سایت که فرمودین در مورد smartphone ها حرف زده که هیچ ربطی به سیستم عامل دسکتاپی و ویندزو نداره , نداشته و نخواهد داشت. بعدشم نمیدونم رو چه حسابی این سایت که شما معرفی کردین شد بهترین وب سایت در امار گیری و ویکی پدیا و w3school شدن کلاهبردار و شیاد :D ویکی پدیا درسته مردم ویرایش میکنن اما اگر کمی اسکرول رو پایین هم بیارید چندین تا رفرنس میتونید مشاهده کنید.

اما در مورد GUI یا رابط گرافیکی بهتر باید بگم که سالها ویندوز رو این قضیه داره کار میکنه از همون روز اول تولدش و لینوکس به گرد پاشم نمیرسه

در مورد کاربر نیمه حرفه ای در هر زیمنه ای عرض کردم حتی برنامه نویسی

محل زندگی
    تهران از سنندج

بنظر من UI لینوکس ازنظر قدرت هیچ نقصی نداره و فقط با UI ویندوز متفاوته و این موضوع کاملاً با نقص داشتن یا کاربردی نبودن متفاوته. شما مستقیماً نگفتین نقص کمبود نرم افزار متوجه لینوکس هست ولی اینقدر روش تأکید میکنید که فلان برنامه اینطرف نیست و... که یکی که ندونه فکر میکنه لابد لینوکس نمیتونه چنین برنامه هایی داشته باشه. شما اول میگین کاربران عمومی و نوب ولی بعد حرف از مایا میزنین. خوب اینجا دو حالت داره: یا اون کاربر، حرفه ای داره با مایا کار میکنه که من هم میگم نیاد سمت لینوکس تا وقتی که ابزار کار حرفه ایش، نسخه Stable واسه لینوکس بده بیرون و یا اینکه داره تفریحی و آماتور دنبال میکنه که در اون حد رو میتونه با بلندر کار کنه و دلیلی نداره از اومدن سمت لینوکس بترسه. تکلیف بحث رو مشخص کنید. قراره درمورد چه کاربرانی صحبت کنیم؟

یادمه اوایل که ویندوز 95 اومد، من توی DOS با برنامه «نشر الف» نستعلیق و... مینوشتم و خیلی ازش راضی بودم ولی توی ویندوز جواب نمیداد درست و حسابی و توی 98 هم کلاً دیگه کار نکرد. با کلی مکافات و بعد از 2 سال تونستم برنامه کٍلک (Kelk) رو پیدا کنم (تا قبل از اون ساخته نشده بود) که باهاش کارم رو راه مینداختم و تازه باز بعد از دو سال فونت IranNastaliq اومد که بازهم مثل اون برنامه ها نبود و کلی مشکلات نگارشی داشت. اینو گفتم که بدونید توی ویندوز هم مشکلات زیادی توی سوئیچ کردن بین نسخه های مختلف هست که این مسئله خیلی بده چون ناسلامتی همه مال یه شرکت هستن و حداقل انتظار یه Backward Compatibility ازش میره (لااقل تا وقتی که Developerها فرصت کنن برنامه ها رو اصلاح و بروزرسانی کنن) ولی مایکروسافت یکهو میاد همه چیز رو شخم میزنه و دست برنامه نویس رو میگذاره تو پوست گردو. حالا این مسئله توی سوئیچ از یه سیستم عامل به سیستم عامل دیگه نباید وجود داشته بنظر شما؟ یعنی باید همه برنامه های ویندوز توی لینوکس هم باشن؟ مگه همه بازیهای XBOX واسه PS وجود داره؟ حتی خیلیهاشون با اینکه ازنظر فنی میشه توی کنسول دیگه هم باشن، بخاطر قراردادی که با شرکت سازنده اون کنسول بستن، نسخه کنسول دیگه رو نمیسازن (پول گرفتن). این موضوع درمورد محصولات مایکروسافت هم هست. فکر میکنید شرکتی با اینهمه سرمایه، خیلی سخته براش که پول بده یه شرکت برنامه خودشو واسه لینوکس نسازه؟ اما مسئله اصلی که باعث شده با اینهمه مشکلات، لینوکس رایگان از میدان به در نره این بوده که خیلیها هستن که عاشق فرهنگ نرم افزار آزاد هستن و حاضرن از پولهای هنگفت بگذرن ولی برنامه خودشون رو با این فرهنگ و بدون اینکه تحت تسلط مایکروسافت و اپل و... قرار بگیرن تولید کنن. تعداد این افراد هم روز بروز داره بیشتر میشه. رشد PlayStore رو با AppStore که چندین سال قدیمیتر از اون بوده مقایسه کنید. برنامه های اندروید الان چند برابر برنامه های iOS شده فقط به این خاطر که مردم از تحت کنترل بودن خسته شدن.

میدونید چرا اندروید محبوب شده؟ چون من اگه از منوهای گوشی LG خوشم نیاد، میتونم Samsung داشته باشم ولی باز هم اندروید باشه. میتونم گوشی Sony یا HUAWEI و... داشته باشم ولی همچنان مزایای اصلی اندروید رو حفظ کنم. حتی میتونم روی گوشی Alcatel بیام رام Asus نصب کنم. این امتیازیه که توی iOS نیست. شما یا گوشی اپل دارین یا ندارین و همه گوشیهای اپل 5s در تمام دنیا یه شکل و یه جور هستن حتی اگه مشکلی در طراحی یا مسائل فنی وجود داشته باشه.

همین موضوع توی بحث سیستمهای عامل هم هست. من میتونم لینوکس اوبونتو داشته باشم ولی دسکتاپ KDE نصب کنم یا با Mint کار کنم و یا اگه از هیچ دسکتاپی خوشم نیومد یا بخاطر بهینگی سرور، نخواستم سیستم رو سنگین کنم، کنسولش اینقدر قدرت داره که هرکاری میتونم باهاش بدون GUI انجام بدم. اما توی ویندوز و مک چی؟ کاری از دست کاربران بر اومد وقتی مایکروسافت منوی استارت رو توی Win8 برداشت؟

حالا گند ویندوز 10 هم تا یه سال نشده مطمئن باشین در میاد. اتفاقاً بنظر من این یه ضعفه که یه سیستم برای همه دستگاهها تولید بشه. چرا؟ چون ممکنه امکاناتی باشه توی سیستم که به کار کسی نیاد (مثل بررسی Touch توی PC که به کار نمیاد ولی وجود داره و کند میکنه سیستم رو). ازطرفی یکسری مسائل هست که با UX تضاد داره. مثلاً منوی استارت Win8 با اسکرول افقی وقتی مانیتورهای تاچ همه گیر نیست، به چه درد میخوره؟ من با ماوس باید چطوری اسکرول افقی انجام بدم؟ خوب اومدن توی 10 چک کردن که اگه فلان Device بود این قابلیت رو نگذار و فلان موضوع رو بگذار. خودتون برنامه نویسین و میدونین هر if اضافه یعنی یه سربار روی سیستم و عجب مکافاتی میشه وقتی که این ifها توی core خود سیستم باشه و هیچ راهی برای تغییرش نداشته باشیم (چون سیستم Open Source نیست). باز لااقل دم اپل گرم که واسه موبایل iOS ساخت و واسه PC اومد MacOS گذاشت و از همون اول تفکیک کردشون.
    اصن یه سوال؟
    چرا شرکت های بزرگ برای لینوکس چیزی تولید نمیکنن؟
    دلیلیش چیه؟

اولا همون آمار وب سایت که فرمودین در مورد smartphone ها حرف زده که هیچ ربطی به سیستم عامل دسکتاپی و ویندزو نداره , نداشته و نخواهد داشت. بعدشم نمیدونم رو چه حسابی این سایت که شما معرفی کردین شد بهترین وب سایت در امار گیری و ویکی پدیا و w3school شدن کلاهبردار و شیاد :D ویکی پدیا درسته مردم ویرایش میکنن اما اگر کمی اسکرول رو پایین هم بیارید چندین تا رفرنس میتونید مشاهده کنید.

اما در مورد GUI یا رابط گرافیکی بهتر باید بگم که سالها ویندوز رو این قضیه داره کار میکنه از همون روز اول تولدش و لینوکس به گرد پاشم نمیرسه

کسی نگفت w3schools کلاهبرداره. گفتم آمارش مربوط به User Agent کاربراست که از سایت بازدید کردن نه سیستمهای عامل سرور و این آمار به هیچ عنوان قابل استناد نیست که بخوایم بعنوان ملاک برای تعداد نصب سیستمهای عامل محسوب کنیم. کاربر نیمه حرفه ای یعنی چی دقیقاً؟ یا کاربر حرفه ایه یا آماتور و نیمه حرفه ای دیگه از اون واژه های اختراعی ماست که به درد زبون خودمون میخوره فقط. کاربری که تفریحی کار میکنه میتونه نیازهای خودش رو با همون برنامه های لینوکسی هم پوشش بده و کاربری که تخصصی گرافیک کار میکنه هم بارها گفتیم که نیاد سمت لینوکس. نمیدونم چرا اینقدر بحث رو دارین توی تالار برنامه نویسی وب با PHP کش میدین. اینکه شما دارین میگین لینوکس توی UI به گرد پای ویندوز نمیرسه هم کاملاً سلیقه ایه و فرضاً کسانی که مدتها با لینوکس کار کردن، متقابلاً UI ویندوز رو غیر حرفه ای و بچه گانه میدونن. UI که حتی به مالک فایل هم احترام نمیگذاره و هر فایلی رو میتونین ویرایش کنین هم شد UI ؟ حالا خوبه بیایم بگیم ویندوز هم عمراً به گرد پای لینوکس برسه؟ این که نمیشه زبان مکالمه علمی!

اصن یه سوال؟
    چرا شرکت های بزرگ برای لینوکس چیزی تولید نمیکنن؟
    دلیلیش چیه؟
    باز هم مصداق خوب نخوندن پستها شدین! من قبلاً چند نمونه از دلایل رو گفتم. یکی اینکه مایکروسافت بخاطر کنار زدن رقبا پول میده به شرکتها یا قرارداد میبنده که انحصاری برای اون محصول تولید کنن. یکی دیگه اینکه برنامه نویسهای اون شرکتها هم به محیط و معماری ویندوز عادت کردن و براشون راحتتره که برای ویندوز محصول بسازن. دلایل دیگه مثل مسائل سیاسی و... هم هست (حمایت دولت امریکا از ویندوز بخاطر بسته بودن سورس و امکان استفاده بعنوان ابزار جاسوسی) درحالی که برنامه های بازمتن و رایگان از این حمایتها محروم هستن. واقعاً درک این مسائل اینقدر سخته که یکی دو بار هست علیرغم جواب دادن به این سؤالتون بازهم تکرارش میکنین؟

محل زندگی
    تهران از سنندج

باز هم مصداق خوب نخوندن پستها شدین! من قبلاً چند نمونه از دلایل رو گفتم. یکی اینکه مایکروسافت بخاطر کنار زدن رقبا پول میده به شرکتها یا قرارداد میبنده که انحصاری برای اون محصول تولید کنن. یکی دیگه اینکه برنامه نویسهای اون شرکتها هم به محیط و معماری ویندوز عادت کردن و براشون راحتتره که برای ویندوز محصول بسازن. دلایل دیگه مثل مسائل سیاسی و... هم هست (حمایت دولت امریکا از ویندوز بخاطر بسته بودن سورس و امکان استفاده بعنوان ابزار جاسوسی) درحالی که برنامه های بازمتن و رایگان از این حمایتها محروم هستن. واقعاً درک این مسائل اینقدر سخته که یکی دو بار هست علیرغم جواب دادن به این سؤالتون بازهم تکرارش میکنین؟
    بازهم منطقی نیست
    اولا اینکه شرکتهای بزرگی مثل aoutodesko نمیان اعتبار خودشون رو به مایکروسافت بفروشن
    بعدش هم apple خیلی از مایکرو سافت پول دار تره
    مسئله عادت کردن رو تایید میکنم پس نشون میده برنامه نویسهای بزرگ هم از ویندوز لذت میبرن
    مگه آمریکا هم مثل ایرانه؟ :D

شاید با منطق شما نخونه. شرکتهای بزرگتر از Autodesk مثل Adobe رو مایکروسافت خرید. توی مافیای شرکتها اگه کمی بچرخین میبینید که خیلی هم پاک و سالم نیستن این شرکتهای بزرگ. اپل خودشو بکُشه یک دهم مایکروسافت درآمد نداره. بیشترین کاربران سیستم عامل، مجموعه آفیس، ویژوال استودیو، ایکس باکس، ویندوز فون و... همه هم پولی و غیر رایگان. اپل درمقابل چی داره مگه؟ چهارتا تبلت و موبایل از اپل غول نمیسازه جلوی مایکروسافتی که چندین ساله توی خونه همه هست. خیلی ساده به قضایا نگاه میکنین. امریکا مثل ایران نیست ولی همه دولتها ابزارهای خاص خودشون رو برای گسترش نفوذ و قدرتشون بکار میبرن و برای امریکا هم هیچی بهتر از ابزاری که بتونه توی خونه های مردم دنیا جاسوسی کنه نیست و چی بهتر از ویندوز که سورس بسته است؟ چند وقت پیش ویکی لیکس لو داد که ویندوز یکسری اطلاعات رو قبل از لایه های پیوند داده و لایه های بالاتر بصورت متن خام (raw) برای سرورهای خاصی در دنیا میفرسته. بحث تو این مورد خودش یه تاپیک طولانی میشه و ربطی به تالار نداره و بهتره واردش نشیم.

محل زندگی
    ایران - اصفهان

چرا شما با دقت پستها را نمیخونین و لینک ها را هم به همین شکل ؟
    من توی پست شماره ۴۸ فقط در مورد آمار سیستم عامل های گوشی های هوشمند را دادم که شما گفتین از توی جیبتون در میارین این آمار را !!! بعدشم کی گفته هیچ ربطی به سیستم عامل های Desktop ی نداره؟ آندروید بر پایه کرنل لینوکس هست و در زمان مقایسه کاملا قابل دفاعه ! همه توزیع های سایت distrowatch.com پتانسیل قیاس با ویندوز را دارند ! این لینوکس لینوکس که میگین کلش یک کرنل بیشتر نیست و با ابزار گنو یا همون أٔGNU و نرم افزار های دیگه تشکیل توزیعی از GNU Linux میده.

بعدشم نمیدونم رو چه حسابی این سایت که شما معرفی کردین شد بهترین وب سایت در امار گیری و ویکی پدیا و w3school شدن کلاهبردار
    اول که آمار ها از تو جیبمون در اومده بود و حالا هم که گفتیم wikipedia و w3schools کلاهبردار هستند !!!!! کجا چنین حرفی بنده زدم ؟؟!!
    نمیدونم چطور IDC را نمیشناسین اما یه نگاه به دفاترشون توی سراسر دنیا بندازین ببینین با کی طرفین. به هر حال آمارشون را از توی پایگاه داده مراجعینشون در نمیارن !!!

راستی این reference های wikipedia که میگین شماره ۲۳ را نگاه کنین !!! لینک دومی که من دادم را خودش Reference اعلام کرده.

در مورد سیستم عامل مورد استافده برای Desktop که کاملا مشخصه ویندوز از همه بیشتره و ابدا از اولش ابهامی نبود. دلیلش هم جناب شهرکی توضیح دادند. شما صبر کن همونطور که net. و IE در مقابل PHP و firefox روند سورس باز شدن و سقوط (منظورم IE هست ، میدونید که دیگه نسخه جدیدی تولید نمیشه ؟!) را در پیش گرفتند. توزیع های لینوکس مثل Mint و Ubuntu هم آروم آروم بهتر میشن.

عجب ادعایی !
    این کلیپ را ببین شاید نظرت عوض بشه ! اینم همینطور. شما که فکر نمیکنی لینوکس ها شبیه Unity توی Ubuntu هستند ؟! Unity فکر کنم هنوز هم منفور ترینه اما من دوستش دارم ترجیحش میدم.

خصوصیات کاربر نیمه حرفه ای چیه ؟ شما به کی با چه درخواست چه نرم افزار ها و ابزاری میگید نیمه حرفه ای ؟

اولا اینکه شرکتهای بزرگی مثل aoutodesko نمیان اعتبار خودشون رو به مایکروسافت بفروشن
    شما از کجا میدونی ؟ توی دنیا همه چیز با پول خریدنیه ! Adobe خیلی راحت Macromedia را خرید چون پولی که میداد از درآمد اونها خیلی خیلی بیشتر بود. Macromedia برای خودش یلی بودا ! حالا چرا نباید ازش بخواد با رپداخت هزینه ناچیزی از کاربرای لینوکسی که نرم افزارش را میخرند اصلا برای لینوکس چیزی عرضه نکنه ؟

بعدش هم apple خیلی از مایکرو سافت پول دار تره
    خوب که چی ؟ مگه تا حالا پول نداده خیلی برنامه ها برای Mac عرضه بشه ؟! خوب شرکتی که برای Mac عرضه کرده واقعا نمیتونه برای لینوکس که هم خانواده هستش توزیع کنه ؟

محل زندگی
    تهران از سنندج

شاید با منطق شما نخونه. شرکتهای بزرگتر از Autodesk مثل Adobe رو مایکروسافت خرید. توی مافیای شرکتها اگه کمی بچرخین میبینید که خیلی هم پاک و سالم نیستن این شرکتهای بزرگ. اپل خودشو بکُشه یک دهم مایکروسافت درآمد نداره. بیشترین کاربران سیستم عامل، مجموعه آفیس، ویژوال استودیو، ایکس باکس، ویندوز فون و... همه هم پولی و غیر رایگان. اپل درمقابل چی داره مگه؟ چهارتا تبلت و موبایل از اپل غول نمیسازه جلوی مایکروسافتی که چندین ساله توی خونه همه هست. خیلی ساده به قضایا نگاه میکنین. امریکا مثل ایران نیست ولی همه دولتها ابزارهای خاص خودشون رو برای گسترش نفوذ و قدرتشون بکار میبرن و برای امریکا هم هیچی بهتر از ابزاری که بتونه توی خونه های مردم دنیا جاسوسی کنه نیست و چی بهتر از ویندوز که سورس بسته است؟ چند وقت پیش ویکی لیکس لو داد که ویندوز یکسری اطلاعات رو قبل از لایه های پیوند داده و لایه های بالاتر بصورت متن خام (raw) برای سرورهای خاصی در دنیا میفرسته. بحث تو این مورد خودش یه تاپیک طولانی میشه و ربطی به تالار نداره و بهتره واردش نشیم.
    با اینکه به جزئیات این بحث وارد نشیم بهتره موافقم
    اما کافیه کمی امار در مورد در آمدهای شرکت اپل و شرکت مایکروسافت هم مطالعه کنید اون وقت میفهمید که اپل غول ترین شرکت دنیاست

محل زندگی
    تهران از سنندج

چرا شما با دقت پستها را نمیخونین و لینک ها را هم به همین شکل ؟
    من توی پست شماره ۴۸ فقط در مورد آمار سیستم عامل های گوشی های هوشمند را دادم که شما گفتین از توی جیبتون در میارین این آمار را !!! بعدشم کی گفته هیچ ربطی به سیستم عامل های Desktop ی نداره؟ آندروید بر پایه کرنل لینوکس هست و در زمان مقایسه کاملا قابل دفاعه ! همه توزیع های سایت distrowatch.com پتانسیل قیاس با ویندوز را دارند ! این لینوکس لینوکس که میگین کلش یک کرنل بیشتر نیست و با ابزار گنو یا همون أٔGNU و نرم افزار های دیگه تشکیل توزیعی از GNU Linux میده.

اول که آمار ها از تو جیبمون در اومده بود و حالا هم که گفتیم wikipedia و w3schools کلاهبردار هستند !!!!! کجا چنین حرفی بنده زدم ؟؟!!
    نمیدونم چطور IDC را نمیشناسین اما یه نگاه به دفاترشون توی سراسر دنیا بندازین ببینین با کی طرفین. به هر حال آمارشون را از توی پایگاه داده مراجعینشون در نمیارن !!!

راستی این reference های wikipedia که میگین شماره ۲۳ را نگاه کنین !!! لینک دومی که من دادم را خودش Reference اعلام کرده.

در مورد سیستم عامل مورد استافده برای Desktop که کاملا مشخصه ویندوز از همه بیشتره و ابدا از اولش ابهامی نبود. دلیلش هم جناب شهرکی توضیح دادند. شما صبر کن همونطور که net. و IE در مقابل PHP و firefox روند سورس باز شدن و سقوط (منظورم IE هست ، میدونید که دیگه نسخه جدیدی تولید نمیشه ؟!) را در پیش گرفتند. توزیع های لینوکس مثل Mint و Ubuntu هم آروم آروم بهتر میشن.

عجب ادعایی !
    این کلیپ را ببین شاید نظرت عوض بشه ! اینم همینطور. شما که فکر نمیکنی لینوکس ها شبیه Unity توی Ubuntu هستند ؟! Unity فکر کنم هنوز هم منفور ترینه اما من دوستش دارم ترجیحش میدم.

خصوصیات کاربر نیمه حرفه ای چیه ؟ شما به کی با چه درخواست چه نرم افزار ها و ابزاری میگید نیمه حرفه ای ؟

شما از کجا میدونی ؟ توی دنیا همه چیز با پول خریدنیه ! Adobe خیلی راحت Macromedia را خرید چون پولی که میداد از درآمد اونها خیلی خیلی بیشتر بود. Macromedia برای خودش یلی بودا ! حالا چرا نباید ازش بخواد با رپداخت هزینه ناچیزی از کاربرای لینوکسی که نرم افزارش را میخرند اصلا برای لینوکس چیزی عرضه نکنه ؟

خوب که چی ؟ مگه تا حالا پول نداده خیلی برنامه ها برای Mac عرضه بشه ؟! خوب شرکتی که برای Mac عرضه کرده واقعا نمیتونه برای لینوکس که هم خانواده هستش توزیع کنه ؟
    اولا شما حرفی از موبایل نزدین , وقتی هم اسم سیستم عامل موبایلی میبرین دیگه نمیشه windoiws بلکه میشه wdinows phone

دوما اون کلیپها که هم از نظر گرافیکی و هم از نظر زیبایی شناسی و هم از لحاظ ارتباط گرافیکی در نسل 6 ویندوز قابل مقایسست و این نوع از طراحی گرافیک اصلا منقرض شده اون وقت میاید با این کلاس میذارین , بیشته شبیه یه گرافیک پر آیکون و رنگا و رنگه تا حرفه ای لازمش هم نشون دادن به چندتا گرافیست حرفه ای هست

سوما کاربر نیمه حرفه ای از نظر من یعنی اینکه در هر زمینه ای از تخصصش بتونه پروژ های غیر صنعتی و تجاری رو برای ارائه به بازار عمومی ارائه بده و در یک پروژه نقش هر چند کوچیکی داشته باشه(این نظر کاملا شخصیه)

چهارما شما در مورد چند غول حرف میزنید(مثلا روزی مایکروسافت بیاد اپل رو بخره یا اینکه بلعکس یا یکیشون بیاد aoutodesko بخره) این چیزها مگر اینکه یک شرکت کاملا ورشکسته بشه امکان پذیره نه برای این غول های دنیای تکنولوژی

هر شرکتی دوس داره برای کاربر بیشتر تلاش کنه
    اما کاربرهای لینوکس به حدی کم هستن که اصلا سودی به چشم نماید که یک شرکت بیاد براش چیزی طراحی کنی , اصلا میتونه شدیدا زیان ده باشه
    آخرین ویرایش به وسیله leaping : شنبه 04 بهمن 1393 در 22:07 عصر

با اینکه به جزئیات این بحث وارد نشیم بهتره موافقم
    اما کافیه کمی امار در مورد در آمدهای شرکت اپل و شرکت مایکروسافت هم مطالعه کنید اون وقت میفهمید که اپل غول ترین شرکت دنیاست
    ای خدا ببین آخر عمری سر چی داریم بحث میکنیم. تفاوت درآمد مایکروسافت و اپل چه ربطی به کارآمد بودن لینوکس داره؟ فقط محض اطلاع عرض میکنم که چند سال قبل دولت ایالات متحده میخواست مایکروسافت رو بخاطر انحصاری کردن برنامه ها و نصب خودکار مدیاپلیر همراه ویندوز جریمه کنه و مایکروسافت گفت درصورت تشکیل دادگاه سرمایه اش رو از بانکهای امریکا خارج میکنه و دولت به غلط کردن افتاد و فقط به اینکه بعد از نصب ویندوز در اولین اجرا پیکربندی و نصب بشه اکتفا کردن که بگن ما هم یه کاری کردیم. اینو میگن غول نه شرکتی مثل اپل که خودشو بخاطر غرامت گرفتن از سامسونگ بخاطر تقلید از شکل لبه گرد آیکنها توی موبایل مضحکه کنه. دقیقاً مشخص کنید قراره سر چی بحث کنیم.

محل زندگی
    تهران از سنندج

ای خدا ببین آخر عمری سر چی داریم بحث میکنیم. تفاوت درآمد مایکروسافت و اپل چه ربطی به کارآمد بودن لینوکس داره؟ فقط محض اطلاع عرض میکنم که چند سال قبل دولت ایالات متحده میخواست مایکروسافت رو بخاطر انحصاری کردن برنامه ها و نصب خودکار مدیاپلیر همراه ویندوز جریمه کنه و مایکروسافت گفت درصورت تشکیل دادگاه سرمایه اش رو از بانکهای امریکا خارج میکنه و دولت به غلط کردن افتاد و فقط به اینکه بعد از نصب ویندوز در اولین اجرا پیکربندی و نصب بشه اکتفا کردن که بگن ما هم یه کاری کردیم. اینو میگن غول نه شرکتی مثل اپل که خودشو بخاطر غرامت گرفتن از سامسونگ بخاطر تقلید از شکل لبه گرد آیکنها توی موبایل مضحکه کنه. دقیقاً مشخص کنید قراره سر چی بحث کنیم.
    من گفتم بحث نکنیم بهتره اما اگه دوس داشتین در پیام خصوصی قشنگ براتون توضیح میدم

اولا شما حرفی از موبایل نزدین , وقتی هم اسم سیستم عامل موبایلی میبرین دیگه نمیشه windoiws بلکه میشه wdinows phone

دوما اون کلیپها که هم از نظر گرافیکی و هم از نظر زیبایی شناسی و هم از لحاظ ارتباط گرافیکی در نسل 6 ویندوز قابل مقایسست و این نوع از طراحی گرافیک اصلا منقرض شده اون وقت میاید با این کلاس میذارین , بیشته شبیه یه گرافیک پر آیکون و رنگا و رنگه تا حرفه ای لازمش هم نشون دادن به چندتا گرافیست حرفه ای هست

سوما کاربر نیمه حرفه ای از نظر من یعنی اینکه در هر زمینه ای از تخصصش بتونه پروژ های غیر صنعتی و تجاری رو برای ارائه به بازار عمومی ارائه بده و در یک پروژه نقش هر چند کوچیکی داشته باشه(این نظر کاملا شخصیه)

چهارما شما در مورد چند غول حرف میزنید(مصلا روزی مایکروسافت بیاد اپل رو بخره یا اینکه بلعکس یا یکیشون بیاد aoutodesko بخره) این چیزها مگر اینکه یک شرکت کاملا ورشکسته بشه امکان پذیره نه برای این غول های دنیای تکنولوژی

هر شرکتی دوس داره برای کاربر بیشتر تلاش کنه
    اما کاربرهای لینوکس به حدی کم هستن که اصلا سودی به چشم نماید که یک شرکت بیاد براش چیزی طراحی کنی
    چرا بحث رو الکی کش میدین؟ خودتون هم معترف هستین که لینوکس ازنظر توان و قدرت چیزی کم نداره. چرا فکر میکنید کاربران لینوکس کم هستن؟ چرا به این فکر نمیکنید که علت این کم بودن ظاهری هم همون کمبود ابزارهاست؟ اگه برنامه ها بیشتر بشن مطمئن باشین کسی دیگه سراغ ویندوز نمیره. همین الانش هم من تا وقتی مجبور نباشم طرف ویندوز نمیرم از بس مسخره و نا امنه. اصلاً حس خوبی ندارم موقع کار باهاش همش فکر میکنم یکی داره منو از تو وبکم میبینه

اون لینکهایی که جناب Unique گذاشتن منظورشون اصول زیبایی شناختی نبود که باز بخواین سلیقه ای نظر بدین. بحث توان و قدرت گرافیکی دسکتاپ بود توی لینوکس. حالا اگه یکی ذوقشو داره بهتر طراحی کنه یا علی بیاد انجام بده لینوکس محدودیتی نداره برای پشتیبانی از نیازهای نرم افزاری موردنیاز. دوست عزیز هیچکس فکر نمیکرد یه روز Adobe رو کسی بخره. همینطور ماکرومدیا رو در زمان خودش. بالأخره یه روزی گنده تر از اینها هم پیدا میشه. اینقدر مبهوت ظاهر فریبنده این شرکتها نشین. جفت این شرکتها درمقابل اوراکل مثل یه کافی نت درمقابل ISP هستن. شاید یه روزی با هم ادغام شدن یا مثل کارای قبلی اوراکل، بیاد بخره که از دور خارجش کنه. خدایی خیلی زیادتر از مدیرعامل خود این شرکتها روشون حساب باز کردین. کاربران لینوکس هم اگه کم بودن اینقدر این شرکتها ازش ترس نداشتن که بخوان با خرج کردن پول هم که شده جلوی رشد محصولات مبتنی بر اونها رو بگیرن. بد نیست یکم پای مصاحبه های استالمن بشینین تا واقعیتهای مافیای نرم افزاری دنیا براتون روشن بشه.

راستی یه جایی دیدم گفتین اگه مواظب ویندوزتون باشین و مرتب بهینه کنیدش مشکلی پیش نمیاد. واقعاً این چه سیستم عاملیه که کاربر باید مواظبش باشه. اونوقت قراره امنیت داده ها و سلامت سیستممون رو بهش بسپریم.

محل زندگی
    تهران از سنندج

چرا بحث رو الکی کش میدین؟ خودتون هم معترف هستین که لینوکس ازنظر توان و قدرت چیزی کم نداره. چرا فکر میکنید کاربران لینوکس کم هستن؟ چرا به این فکر نمیکنید که علت این کم بودن ظاهری هم همون کمبود ابزارهاست؟ اگه برنامه ها بیشتر بشن مطمئن باشین کسی دیگه سراغ ویندوز نمیره. همین الانش هم من تا وقتی مجبور نباشم طرف ویندوز نمیرم از بس مسخره و نا امنه. اصلاً حس خوبی ندارم موقع کار باهاش همش فکر میکنم یکی داره منو از تو وبکم میبینه

اون لینکهایی که جناب Unique گذاشتن منظورشون اصول زیبایی شناختی نبود که باز بخواین سلیقه ای نظر بدین. بحث توان و قدرت گرافیکی دسکتاپ بود توی لینوکس. حالا اگه یکی ذوقشو داره بهتر طراحی کنه یا علی بیاد انجام بده لینوکس محدودیتی نداره برای پشتیبانی از نیازهای نرم افزاری موردنیاز. دوست عزیز هیچکس فکر نمیکرد یه روز Adobe رو کسی بخره. همینطور ماکرومدیا رو در زمان خودش. بالأخره یه روزی گنده تر از اینها هم پیدا میشه. اینقدر مبهوت ظاهر فریبنده این شرکتها نشین. جفت این شرکتها درمقابل اوراکل مثل یه کافی نت درمقابل ISP هستن. شاید یه روزی با هم ادغام شدن یا مثل کارای قبلی اوراکل، بیاد بخره که از دور خارجش کنه. خدایی خیلی زیادتر از مدیرعامل خود این شرکتها روشون حساب باز کردین. کاربران لینوکس هم اگه کم بودن اینقدر این شرکتها ازش ترس نداشتن که بخوان با خرج کردن پول هم که شده جلوی رشد محصولات مبتنی بر اونها رو بگیرن. بد نیست یکم پای مصاحبه های استالمن بشینین تا واقعیتهای مافیای نرم افزاری دنیا براتون روشن بشه.

راستی یه جایی دیدم گفتین اگه مواظب ویندوزتون باشین و مرتب بهینه کنیدش مشکلی پیش نمیاد. واقعاً این چه سیستم عاملیه که کاربر باید مواظبش باشه. اونوقت قراره امنیت داده ها و سلامت سیستممون رو بهش بسپریم.
    امیدوارم اون روز محال بیاد و لینوکس هم اندازه ویندوز عمومی بشه بعد بهتون میگم امنیت یعنی چی
    و بله من قطعا خیلی روی این شرکتها و حرفه ای بودنشون و انسان تر بودنشون حساب میکنم تا شرکتهای داخل ایران ببخشید از بابت رک بودنم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    جنوب عشق است

اصلاً حس خوبی ندارم موقع کار باهاش همش فکر میکنم یکی داره منو از تو وبکم میبینه
    نترس، سرعت اینقدر پایینه که خودشون پشیمون میشن از دیدنت

صفحه 2 از 7 اولاول 1234 ... آخرآخر

تاپیک های مشابه

1. سوال: چرا سایتم فقط برای خودم باز می شود ؟
    نوشته شده توسط reza10wert در بخش PHP
    پاسخ: 27
    آخرین پست: سه شنبه 05 دی 1391, 01:28 صبح
  2. معرفی یک ادیتور خوب برای PHP
    نوشته شده توسط ahmad_rabie در بخش PHP
    پاسخ: 3
    آخرین پست: شنبه 30 آبان 1383, 08:50 صبح
  3. ادیتور برای php در لینوکس
    نوشته شده توسط yazdan در بخش PHP
    پاسخ: 4
    آخرین پست: یک شنبه 01 شهریور 1383, 22:08 عصر
  4. آیا Grid فقط برای نمایش جداول است؟