صفحه 4 از 4 اولاول ... 234
نمایش نتایج 121 تا 134 از 134

نام تاپیک: کنترل انتخاب تاریخ و زمان با پشتیبانی از تاریخ شمسی و میلادی - open-source

نقل قول: کنترل انتخاب تاریخ و زمان با پشتیبانی از تاریخ شمسی و میلادی - open-source

به هرحال تشکر بسیار از وقتی که میگذارین

نقل قول: کنترل انتخاب تاریخ و زمان با پشتیبانی از تاریخ شمسی و میلادی - open-source

این کامپوننت بهترین کامپوننت موجودی که باهاش کار کردم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

Question نقل قول: کنترل انتخاب تاریخ و زمان با پشتیبانی از تاریخ شمسی و میلادی - open-source

نقل قول نوشته شده توسط plus مشاهده تاپیک
    همونطور که میدونید، برای حل مشکل انتخاب و نمایش تاریخ با تقویم فارسی، کنترل‌‌های مختلفی توسط توسعه دهنده‌های ایرانی برای WinForms ساخته شده. من خیلی از اون‌‌ها رو بررسی کردم ولی اغلب مشکلات زیادی دارن و حتی اون‌های هم که open-source هستن نیاز به کار زیادی برای بهبود دارن. بعضی مشکلاتی که من تا به حال دیدم این‌ها هستند:
    - اختصاصی برای تقویم شمسی؛ این کنترل‌ها مختص تقویم شمسی ایجاد شدن و قابلیت کار با تقویم غیر از شمسی رو ندارن. بنابراین اگه لازم بشه در نرم افزاری تقویم شمسی در کنار تقویم میلادی مورد استفاده قرار بگیره کاربردی ندارن.
    - فرمت ثابت؛ این کنترل‌ها اغلب برای فقط دریافت تاریخ، اون هم در فرمت ثابتی مثل yyyy/MM/dd طراحی شدن بنابراین نه تنها امکان دریافت زمان در کنار (و یا بدون) تاریخ فراهم نیست، بلکه فقط قادر هستن تاریخ رو با فرمت ثابت دریافت کنن. برای مثال اگه شما بخواهید کاربر مؤلفه سال رو به صورت دو رقمی، نه چهار رقمی وارد کنه، این کنترل‌‌ها توانایی مانور در این زمینه رو ندارند.
    - عدم پشتیبانی صحیح از کیبرد و موس به صورت کامل و صحیح؛
    - واسط کاربری غیر استاندارد؛ همه کنترل‌هایی که من تا به حال دیدم از واسط کاربری غیر استاندارد رنج می‌برن. مشکلاتی از قبیل استفاده از فونت ها و رنگ‌های خاص و غیر قابل تغییر، اندازه‌‌های نامناسب و ثابت و… .

DateTimeSelector

کنترل DateTimeSelector با هدف پشتیبانی کامل از تقویم شمسی و میلادی (و سایر تقویم‌ها، با احتمالا کمی بهبود) نوشته شده و سعی شده که مشکلاتی که در مورد DateTimePicker‌ و همچنین مشکلات نمونه‌های مشابه ایرانی که بهش اشاره کردم رو نداشته باشه. در واقعه، ویژگی‌های این کنترل، نداشتن مشکلاتی هست که بهش اشاره شد:

- پشتیبانی کامل از تقویم شمسی و میلادی (و سایر تقویم‌ها، با احتمالا کمی بهبود)
    - پشتیبانی از مقدار null (خالی) برای مقدار
    - امکان انتخاب زمان، تاریخ و یا هر دو
    - امکان تغییر فونت و جهت (Direction)
    - امکان تغییر رنگ‌ها
    - طراحی گرافیکی منطبق بر Style ویندوز و برنامه
    - پشتیبانی مناسب از کیبرد و موس*
    - رسم با سرعت بالا بدون Flicker
    - open-source و تحت لیسانس MIT
    - و…

* در زمینه پشتیبانی کامل از موس و کیبرد کمی جای کار داره
    چند Screenshot از این کنترل:
    ضمیمه 127866ضمیمه 127867ضمیمه 127868
    پروژه در Github
    دانلود سورس و یا باینری (DLL) از Github
    لینک مطلب کامل در وبلاگ من

* هنوز فرصت به توضیح کامل مشخصات و نحوه استفاده از اون نکردم. سوالاتتون رو میتونید در همین تاپیک یا پست لینک شده در وبلاگ بپرسید.
    * ویراست 1.1.2 ارسال شد.
    با عرض سلام و خسته نباشید
    من dll رو به برنامه اضافه کردم و وقتی کامپوننت رو روی فرم میندازم خطالی زیر رو بهم میده:
    taghvimFarsi.jpg

ممنون میشم راهنماییم کنید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کرمانشاه

.Net Framework رو بر روی 4 قرار بدید و مجدد Build کنید

سلام
    کامپونت بسیار خوبی است
    واقعا خسته نباشید

من چهار تا نکته برای بهبود این کامپونت دارم

اول اینکه این کامپونت با جهت ها خوب فوکوس می کند اما اگر با Enter میشود از روز به ما و سال فوکوس کند عالی میشد
    و یا از سال به ماه و روز و با کلید Esc برعس حرکت می کرد عای بود

دوم اینکه دو تا فونت می گرفت . یکی برای Textbox و یکی برای جدول تقویم
    بعضی موقع ها می خواهد TextBox را با فونت بزرگ نمایش بدی اجبارا تقویم هم بزرگ می شود

سوم امکان داشته باشه روزهای خاکستری (خارج از ماه انتخاب شده) که بصورت کم رنگ می باشد را کلا نمایش ندهد (صفحه ساده تر و خلوت تر می شود)
    امکان نمایش دادن و نمایش ندادن روز های خاکستری

چهارم اینکه این ظاهر هم بد نیست . ماه و سال جدا از هم باشند , بنظرم کاربردی تر باشد و در سیستم تاچ ماه و سال راحت تر عوض می شود و خوانا تر است
    LatifiDatePicker1.jpg

با تشکر از زحمات شما
    آخرین ویرایش به وسیله mahmood744 : دوشنبه 22 بهمن 1397 در 02:49 صبح

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان

ممنون از پیشنهادات شما. انشالا که شخص خیری پیدا بشه و بهبودهای مورد نیاز رو برای این پروژه بده. متاسفانه فعلا فرصتی برای توسعه این پروژه ندارم!

این تقویم را کسی داره بگذاره ؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان

نقل قول نوشته شده توسط mrali.jalali مشاهده تاپیک
    این تقویم را کسی داره بگذاره ؟
    منظورتون رو متوجه نمیشم. لینک دانلود کنترل در صفحه اول هست...

کاربر دائمی آواتار ji ming u
    محل زندگی
    پس کوچه های شهر

چجوری میشه با اینتر فوکوس کرد بجای تب؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان

نقل قول نوشته شده توسط ji ming u مشاهده تاپیک
    چجوری میشه با اینتر فوکوس کرد بجای تب؟
    باید سورس کد رو تغییر بدید. در فایل DateTimeSelector.cs خط 1100 متد ProcessDialogKey میتونید عملکرد Tab رو با Enter عوض کنید.

نقل قول: کنترل انتخاب تاریخ و زمان با پشتیبانی تاریخ شمسی و میلادی - open-source

سلام خسته نباشید
    ببخشید وقتی این کنترل رو باز میکنم از همون اول قمری هستش
    کجا باید باید شمسیش کنم؟

نقل قول: کنترل انتخاب تاریخ و زمان با پشتیبانی تاریخ شمسی و میلادی - open-source

نقل قول نوشته شده توسط sikhora مشاهده تاپیک
    سلام خسته نباشید
    ببخشید وقتی این کنترل رو باز میکنم از همون اول قمری هستش
    کجا باید باید شمسیش کنم؟
    کامپوننت های تاریخ از تاریخ سیستم استفاده میکنند احتمالاً مشکل از تنظیمات سیستمتون هست

کاربر جدید
    محل زندگی
    کرمانشاه

سلام من چطور میتونم لایسنس ateTimePickr فقعال کنم در پروژم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان

نقل قول نوشته شده توسط piman_biabani مشاهده تاپیک
    سلام من چطور میتونم لایسنس ateTimePickr فقعال کنم در پروژم
    سلام،
    سورس کد این کنترل تحت لایسنس MIT منتشر شده و نیازی نیست کار خواصی در رابطه با لایسنس انجام بدین.

صفحه 4 از 4 اولاول ... 234

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 4
    آخرین پست: دوشنبه 21 شهریور 1390, 22:30 عصر
  2. پاسخ: 5
    آخرین پست: جمعه 15 بهمن 1389, 15:15 عصر
  3. تاریخ و زمان بر اساس انتخاب موقیعت
    نوشته شده توسط tanha2007 در بخش PHP
    پاسخ: 2
    آخرین پست: شنبه 20 مهر 1387, 03:55 صبح
  4. پاسخ: 10
    آخرین پست: پنج شنبه 27 دی 1386, 17:37 عصر