صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمایش نتایج 41 تا 80 از 134

نام تاپیک: کنترل انتخاب تاریخ و زمان با پشتیبانی از تاریخ شمسی و میلادی - open-source

کاربر دائمی آواتار mohammad2407
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: کنترل انتخاب تاریخ و زمان با پشتیبانی تاریخ شمسی و میلادی - open-source

چطوری تاریخ رو بهش میشه پاس داد من میخوام تاریخ رو از یه متغیر و یا .... بگیرم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان

نقل قول: کنترل انتخاب تاریخ و زمان با پشتیبانی تاریخ شمسی و میلادی - open-source

نقل قول نوشته شده توسط mohammad2407 مشاهده تاپیک
    چطوری تاریخ رو بهش میشه پاس داد من میخوام تاریخ رو از یه متغیر و یا .... بگیرم
    اگه مقدار شما از نوع DateTime هست، اون رو به مشخصه Value نسبت بدین:

DateTime dateTime = DateTime.Now
    dateTimeSelector1.Value = dateTime;

و اگه از نوع رشته هست به مشخصه Text نسبت بدین. البته باید فرمت رشته با فرمت کنترل تطابق داشته باشه و گرنه مقدار برابر با null میشه. اگ مشخصه UsePersianFormat برابر True باشه، فرمت پیشفرض yyyy/MM/dd هست.

string dateTime = "1390/10/14";
    dateTimeSelector1.Text = dateTime;

کاربر دائمی آواتار mohammad2407
    محل زندگی
    تهران

مشخصه text نداره !!!

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان

نقل قول نوشته شده توسط mohammad2407 مشاهده تاپیک
    مشخصه text نداره !!!
    داره ولی در Intellisense نمایش داده نمیشه. شما اگه در Editor بنویسید خطایی نمیده.
    علت عدم نمایش هم این هست که این روش توصیه نمیشه. بهتره ابتدا تاریخ مورد نظرتون رو به شی DateTime تبدیل کنید و بعد از مشخصه Value استفاده کنید.

اگر خاصیت Style رو روی List بزاریم و UsePersianFormat هم true باشه و خاصیت Fromat رو روی Long بزاریم ماه رو به صورت میلادی و بقیه تاریخ رو درست نشون میده..
    32.png

در ضمن اگر یک خاصیت جدید برای اینکه بتونیم قالب برنامه رو به طرحهایی که دوستان پیشنهاد دادن (مثل پست 27 و 28 همین تایپیک) رو هم تغییر بدیم دیگه حرف نداره، البته قالب پیش فرض و هم همینطور برای کنترل های ویندوز داشته باشه در این صورت خیلی خیلی خوب میشه، البته برای کسانی مثل ما که زیاد توانایی دخل و تصرف توی کد رو نداریم میگم.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان

نقل قول نوشته شده توسط pouria_bayat مشاهده تاپیک
    اگر خاصیت Style رو روی List بزاریم و UsePersianFormat هم true باشه و خاصیت Fromat رو روی Long بزاریم ماه رو به صورت میلادی و بقیه تاریخ رو درست نشون میده..
    32.png
    ممنون بابت یافتن این مشکل... مشکل رو حل کردم و میتونید ویرایست آپدیت شده رو از پست اول دریافت کنید.

در ضمن اگر یک خاصیت جدید برای اینکه بتونیم قالب برنامه رو به طرحهایی که دوستان پیشنهاد دادن (مثل پست 27 و 28 همین تایپیک) رو هم تغییر بدیم دیگه حرف نداره، البته قالب پیش فرض و هم همینطور برای کنترل های ویندوز داشته باشه در این صورت خیلی خیلی خوب میشه، البته برای کسانی مثل ما که زیاد توانایی دخل و تصرف توی کد رو نداریم میگم.
    بله خوب میشه ولی متاسفانه در حال حاضر اصلا شرایط پیاده سازی چنین طرحی رو ندارم.

سلام وقت بخیر جسارتا اگر امکانش هست خاصیت Dock مربوط به کامپوننت رو بررسی کنید توی خاصیت Dock سمت راست و سمت چپ سایز ثابت میده و مشگل داره.
    ممنونم بخاطر کامپوننت مفیدتون.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان

سلام وقت بخیر جسارتا اگر امکانش هست خاصیت Dock مربوط به کامپوننت رو بررسی کنید توی خاصیت Dock سمت راست و سمت چپ سایز ثابت میده و مشگل داره.
    ممنونم بخاطر کامپوننت مفیدتون.
    با سلام و تشکر. مشکل رو حل کردم و ویراست جدید در پست اول ارسال شد.

Question نقل قول: کنترل انتخاب تاریخ و زمان با پشتیبانی تاریخ شمسی و میلادی - open-source

نقل قول نوشته شده توسط plus مشاهده تاپیک
    این رو هم اضافه کنم که میشه با روش‌هایی مثل Reflection این محدودیت ویندوز که به NET. هم اعمال میشه رو دور زد و کاری کرد که کنترل DateTimePicker تقویم شمسی نشون بده ولی به دلایلی ترجیح دادم یک کنترل مجزا ایجاد کنم.
    با سلام

اگر بخوام در پروژه خودم سورسش رو وارد کنم به چه صورتي مي تونم با توجه به اين که پروژه من vb.net(.net 2.0) هستش؟ گفته بودين که با روش هايي مثل reflection اين کار رو بکنيد. امکانش هست توضيح بدين چطور؟ و چرا از اين روش استفاده نکرديد؟

با تشکر

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان

نقل قول نوشته شده توسط vbseyyed مشاهده تاپیک
    با سلام

اگر بخوام در پروژه خودم سورسش رو وارد کنم به چه صورتي مي تونم با توجه به اين که پروژه من vb.net(.net 2.0) هستش؟ گفته بودين که با روش هايي مثل reflection اين کار رو بکنيد. امکانش هست توضيح بدين چطور؟ و چرا از اين روش استفاده نکرديد؟

با تشکر
    دلیلی نداره این کار رو بکنید ولی به هر حال میتونید سورس رو از github دانلود کنید و پروژه (فایل csproject.) رو به solution خودتون اضافه کنید. اون موضوع Reflection که گفتم بحث دیگه ای بود برای استفاده از کنترل خود DateTimePicker بود نه این کنترل.

نقل قول نوشته شده توسط sajaaaaad مشاهده تاپیک
    .
    داداش اونو که پاکش کردم ولی الان دوباره هم ایجاد کردم بازم همون مشکل رو داره.! جالبه اول که ادد میکنم یه لحظه هست، یعنی وقتی میزنم Atf میاد اما هم چند لحظه که رد میشه انگار نه انگار که همچنین کامپوننتی وجود داره.!
    http://s4.picofile.com/file/8175607568/Test.rar.html
    لینک دانلود رو گذاشتم
    سلام
    منم همچین مشکلی داشتم که Target رو برای Dot Net Framework از .Net Framework 4 Client Profile به .NetFramework 4 تغییر دادم و مشکل حل شد.

Plus عزیز خیلی خیلی ممنون از کار مفیدتون.
    منم یه سوال کوچولو بپرسم با اجازه
    توی یه پروژه به سرچ ترکیبی نیاز دارم و یکی از آیتم های جستجو تاریخه
    برای داینامیک بودن UI برنامه میخوام به محض تغییر تاریخ نتیجه نمایش داده بشه و طبیعتاً با صفر کردن تاریخ همه ی رکوردها نمایش داده بشن
    راهی هست که توی کنترل چیزی بذارم که کاربر با زدنش تاریخ رو خالی کنه؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان

نقل قول نوشته شده توسط shaho.khedri مشاهده تاپیک
    سلام
    منم همچین مشکلی داشتم که Target رو برای Dot Net Framework از .Net Framework 4 Client Profile به .NetFramework 4 تغییر دادم و مشکل حل شد.

Plus عزیز خیلی خیلی ممنون از کار مفیدتون.
    منم یه سوال کوچولو بپرسم با اجازه
    توی یه پروژه به سرچ ترکیبی نیاز دارم و یکی از آیتم های جستجو تاریخه
    برای داینامیک بودن UI برنامه میخوام به محض تغییر تاریخ نتیجه نمایش داده بشه و طبیعتاً با صفر کردن تاریخ همه ی رکوردها نمایش داده بشن
    راهی هست که توی کنترل چیزی بذارم که کاربر با زدنش تاریخ رو خالی کنه؟
    خواهش میکنم. اگه منظورتن از چیزی، یک دکمه یا مثل اون هست، میتونید یک UserControl درست کنید و کنترل رو به همران یک دکمه در اون قرار بدین و بجای استفاده مستقیم از کنترل، از UserControl خودتون استفاده کنید.

کاربر دائمی آواتار aliramazani
    محل زندگی
    اصفهان

عالی بود
    ای کاش ادامه بدین

سلام،وقت همگی بخیر

تقویم رو روی persian قرار دادم ولی موقع خروجی گرفتن تاریخ میلادی رو بر میگردونه.مشکل کجاست ؟ باید مجدد برگردونده بشه به شمسی یا خیر ؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان

نقل قول نوشته شده توسط www.rayanehkhabar.com مشاهده تاپیک
    عالی بود
    ای کاش ادامه بدین
    ممنون. کمبود جزیی داره که هرکس بخواد با کمی وقت میتونه حلش کنه. اگه یه روزی فرصت کردم تکمیلش میکنم.
    نقل قول نوشته شده توسط imanir مشاهده تاپیک
    سلام،وقت همگی بخیر

تقویم رو روی persian قرار دادم ولی موقع خروجی گرفتن تاریخ میلادی رو بر میگردونه.مشکل کجاست ؟ باید مجدد برگردونده بشه به شمسی یا خیر ؟
    مشکلی نیست، شمسی بودنش مربوط به UI هست. کنترل خروجی DateTime میده که تاریخ میلادی هست که میتونید به شمسی تبدیلش کنید و یا از مشخصه Text و یا متد GetText استفاده کنید ولی روش اول رو توصیه میکنم.

کاربر دائمی آواتار shaghaghi
    محل زندگی
    تهران

سلام.
    آیا در این کامپوننت برای متمایز نمودن رنگ روزهای تعطیل سال بر اساس تقویم تعریفی خودمون راهی وجود داره؟
    ممنون.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان

نقل قول نوشته شده توسط shaghaghi مشاهده تاپیک
    سلام.
    آیا در این کامپوننت برای متمایز نمودن رنگ روزهای تعطیل سال بر اساس تقویم تعریفی خودمون راهی وجود داره؟
    ممنون.
    با سلام. به صورت built-in چنین امکانی پیاده سازی نشده ولی اگه شما مایل باشید که source code رو دانلود کنید و این امکان رو برای خودتون اضافه کنید من میتونم راهنمایی کنم که در چه کلاس و متدی رنگ روزهای تقویم تعیین میشه و چطور میتونید این امکان رو اضافه کنید.

سلام ممنون بابت کاری که انجام داده اید.
    لطفا راهنمایی کتید.

می خوام تو بعضی فرم ها زمان و تاریخ و باهم نشون بده و ثبت کنه چطوری تنظیم کنم تو Properties و اینکه من با لینک دارم مقدار رو به sql ارسال می کنم اما نمی دونم چطور باید تاریخ و زمان بنویسم

testform.pngsqltestform.png

try
    {
    using (BehranDBDataContext behDB = new BehranDBDataContext())
    {
    Tbl_Test Add = new Tbl_Test();

Add.Name = txt_Name.Text;
    Add.ShebaAccount = txt_ShebaAccount.Text;
    //Add.DateTime = dateTimeSelector1.DateTimeFormat.SetAllDateTimePat terns();

behDB.Tbl_Tests.InsertOnSubmit(Add);
    behDB.SubmitChanges();

MessageBox.Show("اطلاعات با موفقیت ثبت شده است");

//خالی کردن اجزا بعد از ثبت
    txt_Name.Text = "";
    //dateTimeSelector1 = "";

//نمایش در DGV
    RefreshDataInsert();
    }

}
    catch (SqlException ex)
    {
    MessageBox.Show("خطای اتصال به بانک اطلاعاتی" + ex);
    }

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان

نقل قول نوشته شده توسط saeidghadiri مشاهده تاپیک
    سلام ممنون بابت کاری که انجام داده اید.
    لطفا راهنمایی کتید.

می خوام تو بعضی فرم ها زمان و تاریخ و باهم نشون بده و ثبت کنه چطوری تنظیم کنم تو Properties و اینکه من با لینک دارم مقدار رو به sql ارسال می کنم اما نمی دونم چطور باید تاریخ و زمان بنویسم
    سلام. همونطور که در پست های قبلی اشاره شده، باید از مشخصه Value استفاده کنید.

Add.DateTime = dateTimeSelector1.Value;

اینطوری هم تاریخ و هم زمان در فیلد مورد نظر ذخیره میشه.

سلام. همونطور که در پست های قبلی اشاره شده، باید از مشخصه Value استفاده کنید.

Add.DateTime = dateTimeSelector1.Value;

اینطوری هم تاریخ و هم زمان در فیلد مورد نظر ذخیره میشه.
    برای نمایش زمان و تاریخ در کنار هم چی

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان

برای نمایش زمان و تاریخ در کنار هم چی
    مشخصه ی Format رو روی Custom بگذارین و مشخصه CustomFormat رو به صورت دلخواه تعیین کنید. مثلا:

dateTimeSelector1.Format = DateTimeSelectorFormat.Custom;
    dateTimeSelector1.CustomFormat = "yyyy/MM/dd hh:mm";

که در اینجا yyyy سال رو به صورت چهار رقمی نمایش میده و در کناریش MM ماه رو به صورت عددی و الی آخر. در واقع با مشخصه CustomFormat شما به صورت دلخواه میتونید ترتیب قرار گرفتن و نحوه نمایش مولفه های تاریخ رو به صورت دلخواه مشخص کنید. در مثال بالا کنترل yyyy رو با سال چهار رقمی جایگزین میکنه و MM رو با ماه دو رقمی و ...
    لیست Format specifier هایی که کنترل پشتیبانی میکنه به صورت زیر هست:

s ثانیه از 0 تا 59
    ss ثانیه از 01 تا 59
    m دقیقه از 0 تا 59
    mm دقیقه از 00 تا 59
    h ساعت از 1 تا 12
    hh ساعت از 01 تا 12
    H ساعت از 0 تا 24
    HH ساعت از 00 تا 24
    t نمایش دهنده ق.ظ/ب.ظ به صورت یک کاراکتری
    tt نمایش دهنده ق.ظ/ب.ظ
    d روز از 1 تا 31
    dd روز از 01 تا 31
    ddd روز هفته به صورت خلاصه شده
    dddd روز هفته
    M ماه از 1 تا 12
    MM ماه از 01 تا 12
    MMM نام ماه به صورت خلاصه
    MMMM نام ماه
    y سال از 0 تا 99
    yy سال از 00 تا 99
    yyy سال با حداقل سه رقم
    yyyy سال به صورت چهار رقمی
    / جدا کننده تاریخ بر اساس تنظیمات سیستم (مقدار جایگزین معمولا خود / و یا - هست)

و البته کاربر میتونه مولفه هایی که نمایش داده میشه رو تغییر بده و صرفا برای نمایش تاریخ نیستن.

توضیحات بیشتر در مورد Format specifier ها اینجا هست: https://msdn.microsoft.com/en-us/lib...vs.110%29.aspx
    اگه ابهامی بود در خدمتم.

محل زندگی
    تهران

با سلام. به صورت built-in چنین امکانی پیاده سازی نشده ولی اگه شما مایل باشید که source code رو دانلود کنید و این امکان رو برای خودتون اضافه کنید من میتونم راهنمایی کنم که در چه کلاس و متدی رنگ روزهای تقویم تعیین میشه و چطور میتونید این امکان رو اضافه کنید.
    ممنون می شوم اگر لطف کنید راهنمایی بفرمایید.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان

ممنون می شوم اگر لطف کنید راهنمایی بفرمایید.
    عملیات رسم هر روز در تقویم در متد DrawDay در کلاس CalendarControl در فایل CalendarControl.cs انجام میشه:

private void DrawDay(Graphics graphics, DateTime dayDate, DayPosition dayPosition) {
    bool isCurrentDay = dayDate.Date.Equals(value.Date);
    bool isCurrentMonthDay = this.IsCurrentMonthsDate(dayDate);
    bool isToday = dayDate.Date.Equals(DateTime.Now.Date);
    string dayText = this.Calendar.GetDayOfMonth(dayDate).ToString();
    bool isFocused = focusedDayPosition.Equals(dayPosition);
    Rectangle bounds = this.GetDayBounds(dayPosition);
    Rectangle textBounds = new Rectangle(bounds.Left + dayTextPadding.Left,
    bounds.Top + dayTextPadding.Top,
    bounds.Width - dayTextPadding.Horizontal,
    bounds.Height - dayTextPadding.Vertical);

TextFormatFlags format = TextFormatFlags.Right | TextFormatFlags.VerticalCenter;
    if (this.RightToLeft == RightToLeft.Yes) {
    format |= TextFormatFlags.RightToLeft;
    }
    Color foreColor;
    Color backColor;
    if (isCurrentDay) {
    foreColor = this.titleForeColor;
    backColor = this.titleBackColor;
    }
    else if (!isCurrentMonthDay) {
    foreColor = this.trailingForeColor;
    backColor = this.BackColor;
    }
    else {
    foreColor = this.ForeColor;
    backColor = this.BackColor;
    }
    using (var brush = new SolidBrush(backColor)) {
    Rectangle rect = bounds;
    rect.Inflate(-1, -1);
    graphics.FillRectangle(brush, rect);
    }
    ...

همونطور که میبینید بر اساس اینکه روز چه وضعیتی داشته باشه (انتخاب شده باشه یا نه، Focus داشته باشه یا نه و ...) شروطی بررسی شده و در نهایت با متد FillRectangle پس زمینه رسم شده. شما باید به طریقی در این متد، بررسی کنید که روز مورد نظر (dayDate) روز تعطیل هست یا نه. اگه هست رنگ مورد نظر خودتون رو به backColor نسبت بدین.
    برای این کار یک راه این هست که یک Property به کنترل و همینطور به کلاس CalendarControl اضافه کنید که شامل آرایه ای از روزهای تعطیل میشه. با داشته این آرایه در این کلاس میتونید بررسی رو انجام بدین. برای اضافه کردن یک Property میتونید الگویی که برای سایر Property ها در نظر گرفته شده رو دنبال کنید. (برای مثال، ForeColor رو در کلاسهای DateTimeSelector و CalendarControl بررسی کنید.
    راه دیگه میتونه تعریف یک EventHandler باشه که در اون استفاده کننده تعیین کنه که آیا روز مربوطه تعطیل هست یا نه...

مشخصه ی Format رو روی Custom بگذارین و مشخصه CustomFormat رو به صورت دلخواه تعیین کنید. مثلا:

dateTimeSelector1.Format = DateTimeSelectorFormat.Custom;
    dateTimeSelector1.CustomFormat = "yyyy/MM/dd hh:mm";

که در اینجا yyyy سال رو به صورت چهار رقمی نمایش میده و در کناریش MM ماه رو به صورت عددی و الی آخر. در واقع با مشخصه CustomFormat شما به صورت دلخواه میتونید ترتیب قرار گرفتن و نحوه نمایش مولفه های تاریخ رو به صورت دلخواه مشخص کنید. در مثال بالا کنترل yyyy رو با سال چهار رقمی جایگزین میکنه و MM رو با ماه دو رقمی و ...
    لیست Format specifier هایی که کنترل پشتیبانی میکنه به صورت زیر هست:

s ثانیه از 0 تا 59
    ss ثانیه از 01 تا 59
    m دقیقه از 0 تا 59
    mm دقیقه از 00 تا 59
    h ساعت از 1 تا 12
    hh ساعت از 01 تا 12
    H ساعت از 0 تا 24
    HH ساعت از 00 تا 24
    t نمایش دهنده ق.ظ/ب.ظ به صورت یک کاراکتری
    tt نمایش دهنده ق.ظ/ب.ظ
    d روز از 1 تا 31
    dd روز از 01 تا 31
    ddd روز هفته به صورت خلاصه شده
    dddd روز هفته
    M ماه از 1 تا 12
    MM ماه از 01 تا 12
    MMM نام ماه به صورت خلاصه
    MMMM نام ماه
    y سال از 0 تا 99
    yy سال از 00 تا 99
    yyy سال با حداقل سه رقم
    yyyy سال به صورت چهار رقمی
    / جدا کننده تاریخ بر اساس تنظیمات سیستم (مقدار جایگزین معمولا خود / و یا - هست)

و البته کاربر میتونه مولفه هایی که نمایش داده میشه رو تغییر بده و صرفا برای نمایش تاریخ نیستن.

توضیحات بیشتر در مورد Format specifier ها اینجا هست: https://msdn.microsoft.com/en-us/lib...vs.110%29.aspx
    اگه ابهامی بود در خدمتم.
    سلام ممنون از راهنماییت.
    حالا فهمیدم اما از اگه با این روش ساعت همراه با تاریخ در یک فیلد ذخیره کنیم زمان جستجو به مشکل بر میخوریم حالا ازت راهنمایی می خوام می خوام زمان جدا و تاریخ جدا باشه چکار کنم 2 باز dateTimeSelector رو در فرم اضافه کنم؟ و یکی برای زمان و یکی برای تاریخ باشه؟

و اینکه زمان رو به صورت Linq جطور ذخیره کنم ؟
    یه مورد دیکه در پست 11 به Ghasem گفتی برای تاریخ به صورت شمسی در sql ذخیره شه از به کلاس استفاده کنه من راجب اون کلاس جستجو کردم ولی کارهایی که بقیه گفته بودن جواب نداد و ذخیره باز به صورت میلادی در SQL انجام میشه.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان

سلام ممنون از راهنماییت.
    حالا فهمیدم اما از اگه با این روش ساعت همراه با تاریخ در یک فیلد ذخیره کنیم زمان جستجو به مشکل بر میخوریم حالا ازت راهنمایی می خوام می خوام زمان جدا و تاریخ جدا باشه چکار کنم 2 باز dateTimeSelector رو در فرم اضافه کنم؟ و یکی برای زمان و یکی برای تاریخ باشه؟

و اینکه زمان رو به صورت Linq جطور ذخیره کنم ؟
    یه مورد دیکه در پست 11 به Ghasem گفتی برای تاریخ به صورت شمسی در sql ذخیره شه از به کلاس استفاده کنه من راجب اون کلاس جستجو کردم ولی کارهایی که بقیه گفته بودن جواب نداد و ذخیره باز به صورت میلادی در SQL انجام میشه.
    سلام. شما میتونی اگه بخوای از دو کنترل استفاده کنی ولی این کار هیچ مزیتی ایجاد نمیکنه. در حالتی که فقط از یک کنترل استفاده کنی هم میتونی تاریخ و زمان رو به صورت جدا داشته باشی و اگه بخوای به صورت جدا ذخیره کنی. خروجی کنترل یک متغیر از نوع DateTime هست که مشخصه Date اون تاریخ و مشخصه TimeOfDay اون زمان رو نگه میداره. در مورد اینکه در جستجو به مشکل میخوره هم، نمیدونم چرا اینطور فکر میکنی، هرچند این موضوع از خارج از بحث این تاپیک هست.

در مورد ذخیره زمان در Linq هم موضوع خارج از بحث تاپیک هست من هم با Linq زیاد کار نکردم، برای ذخیره تاریخ به صورت شمسی هم شما باید خروجی این کنترل رو با کلاس PersianCalendar به صورت رشته تبدیل کنی (تعداد زیادی تاپیک در این مورد هست) و بعد اون رشته رو در یک فیلد "رشته" ای مثل (char(n در SQL ذخیره کنی، نه در یک فیلد ِDateTime یا نوع های شبیه این. البته معمولا توصیه میشه که شما تاریخ رو به صورت میلادی در SQL Server دخیره کنی.

سلام. شما میتونی اگه بخوای از دو کنترل استفاده کنی ولی این کار هیچ مزیتی ایجاد نمیکنه. در حالتی که فقط از یک کنترل استفاده کنی هم میتونی تاریخ و زمان رو به صورت جدا داشته باشی و اگه بخوای به صورت جدا ذخیره کنی. خروجی کنترل یک متغیر از نوع DateTime هست که مشخصه Date اون تاریخ و مشخصه TimeOfDay اون زمان رو نگه میداره. در مورد اینکه در جستجو به مشکل میخوره هم، نمیدونم چرا اینطور فکر میکنی، هرچند این موضوع از خارج از بحث این تاپیک هست.

در مورد ذخیره زمان در Linq هم موضوع خارج از بحث تاپیک هست من هم با Linq زیاد کار نکردم، برای ذخیره تاریخ به صورت شمسی هم شما باید خروجی این کنترل رو با کلاس PersianCalendar به صورت رشته تبدیل کنی (تعداد زیادی تاپیک در این مورد هست) و بعد اون رشته رو در یک فیلد "رشته" ای مثل (char(n در SQL ذخیره کنی، نه در یک فیلد ِDateTime یا نوع های شبیه این. البته معمولا توصیه میشه که شما تاریخ رو به صورت میلادی در SQL Server دخیره کنی.
    سلام
    پس میشه به میلادی ذخیره کرد و توی دیتا گرید شمسی نشون داد اون هم با کلاس persiancalender انجام میشه درسته؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان

سلام
    پس میشه به میلادی ذخیره کرد و توی دیتا گرید شمسی نشون داد اون هم با کلاس persiancalender انجام میشه درسته؟
    بله میتونید به میلادی ذخیره کنید و در دیتاگرید و یا هرجای دیگه به شمسی تبدیل کنید و نمایش بدین. البته برای نمایش در این کنترل نیاز به تبدیل نیست ولی برای دیتاگرید باید تبدیل کنید. اینجا توضیحاتی در این مورد دادم.

محل زندگی
    تهران

عملیات رسم هر روز در تقویم در متد DrawDay در کلاس CalendarControl در فایل CalendarControl.cs انجام میشه:
    ...راه دیگه میتونه تعریف یک EventHandler باشه که در اون استفاده کننده تعیین کنه که آیا روز مربوطه تعطیل هست یا نه...
    ضمن تشکر، لطفا برای dateTimeSelector هم راهنمایی بفرمایید چون چنین متدی در آن ندیدم.
    ضمنا کامپوننت calendarControl فاقد مشخصه UsePersianFormat است می خواستم ببینم چه جوری تقویم فارسی رو میشه تنظیم کرد؟
    ممنون
    آخرین ویرایش به وسیله shaghaghi : یک شنبه 12 مهر 1394 در 13:10 عصر

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان

ضمن تشکر، لطفا برای dateTimeSelector هم راهنمایی بفرمایید چون چنین متدی در آن ندیدم.
    ضمنا کامپوننت calendarControl فاقد مشخصه UsePersianFormat است می خواستم ببینم چه جوری تقویم فارسی رو میشه تنظیم کرد؟
    ممنون
    چه متدی باشد باشه؟ تاپیک رو مطالعه کنید فکر میکنم توضیحات کافی باشه. اگه calendarControl رو بخواین به صورت مجزا از DateTimeSelector با تقویم شمسی استفاده کنید میتونید به این صورت این کنترل رو شمسی کنید:

calendarControl.DateTimeFormat = Atf.UI.PersianDateTimeFormat.GetPersianDateTimeFor mat();

این خطا برا چیه760109_9iNpIvrg.jpg

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان

نقل قول نوشته شده توسط vB.N3T مشاهده تاپیک
    این خطا برا چیه
    ظاهرا Visual Studio امکان دسترسی به فایل مربوط به کامپوننت رو نداره. سعی کنید از فایل رو یک جای دیگه قرار بدین و دوباره به Toolbox اضافش کنید. پروژه رو هم Clean کنید یا سعی کنید روی یک پروژه جدید امتحان کنید.

محل زندگی
    تهران

چه متدی باشد باشه؟ تاپیک رو مطالعه کنید فکر میکنم توضیحات کافی باشه. ..[/CSHARP]
    dateTimeSelector فاقد رخدادی با نام DrawDay و یا نام های مشابه می باشد.

چطوری باید رفرنسشو اضافه کنیم

Error 1 The type or namespace name 'Atf' could not be found (are you missing a using directive or an assembly reference?) c:\users\ali\documents\visual studio 2010\Projects\WindowsFormsApplication10\WindowsFor msApplication10\Form1.Designer.cs 56 17 WindowsFormsApplication10

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان

dateTimeSelector فاقد رخدادی با نام DrawDay و یا نام های مشابه می باشد.
    شما اگه بخوای از DLL کامپایل شده استفاده کنی بله، همونطور که گفتم:
    به صورت built-in چنین امکانی پیاده سازی نشده ولی اگه شما مایل باشید که source code رو دانلود کنید و این امکان رو برای خودتون اضافه کنید من میتونم راهنمایی کنم که در چه کلاس و متدی رنگ روزهای تقویم تعیین میشه و چطور میتونید این امکان رو اضافه کنید.
    و میتونید این متد (و نه Event) رو در سورس کد و البته در کلاس CalendarControl نه DateTimeSelector پیدا کنید، ویرایش کنید و dll سفارشی رو بسازید.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان

نقل قول نوشته شده توسط vB.N3T مشاهده تاپیک
    چطوری باید رفرنسشو اضافه کنیم

Error 1 The type or namespace name 'Atf' could not be found (are you missing a using directive or an assembly reference?) c:\users\ali\documents\visual studio 2010\Projects\WindowsFormsApplication10\WindowsFor msApplication10\Form1.Designer.cs 56 17 WindowsFormsApplication10
    از بخش References مربوط به Project میتونید فایل DLL رو اضافه کنید و یا اینکه روی ToolBox راست کلیک کنید و Choose Items... رو بزنید و DLL رو اضافه کنید.

نقل قول: کنترل انتخاب تاریخ و زمان با پشتیبانی از تاریخ شمسی و میلادی - open-source

سلام ضمن تشکر از زحمت شما فرض کنید کاربر بخواد تاریخ تولد رو وارد کنه چون تقویم شما قابلیت انتخاب سال رو نداره و همچنین ماه رو خیلی اذیت میشه و ترجیح میده دستی وارد کنه!

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان

نقل قول: کنترل انتخاب تاریخ و زمان با پشتیبانی از تاریخ شمسی و میلادی - open-source

نقل قول نوشته شده توسط mohammadmowlavi مشاهده تاپیک
    سلام ضمن تشکر از زحمت شما فرض کنید کاربر بخواد تاریخ تولد رو وارد کنه چون تقویم شما قابلیت انتخاب سال رو نداره و همچنین ماه رو خیلی اذیت میشه و ترجیح میده دستی وارد کنه!
    بله این مشکل رو در صفحه اول پست هم بهش اشاره کردم، البته کاربر میتونه با استفاده از Scroll موس و بدون استفاده از کیبرد تاریخ رو وارد کنه که البته ایده آل نیست. هنوز فرصت نکردم این قابلیت رو به تقویم اضافه کنم.

ممنون از وقتی که میزارین

کاربر دائمی
    محل زندگی
    rayancode.ir

سلام.
    ایا میشه در wpf از این حالت گرافیکیش استفاده کرده بشه؟؟
    من به یک selector گرافیکی به این صورت نیاز دارم که بشه تاریخ رو select کرد

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 4
    آخرین پست: دوشنبه 21 شهریور 1390, 22:30 عصر
  2. پاسخ: 5
    آخرین پست: جمعه 15 بهمن 1389, 15:15 عصر
  3. تاریخ و زمان بر اساس انتخاب موقیعت
    نوشته شده توسط tanha2007 در بخش PHP
    پاسخ: 2
    آخرین پست: شنبه 20 مهر 1387, 03:55 صبح
  4. پاسخ: 10