نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: لاین واتس اپ وایبر

لاین واتس اپ وایبر

سلام دوستان
    میشه بگید نوع برنامه نویسی واتس اپ لایت و یا وایبر چی هست؟
    یا چطور کار میکنن ؟
    چه چیزهای نیاز دارن و....
    ممنون میشم یه توضیحی بدید سختارشون چیه به چه چشکله و نوع سرورها و.... برام روشن شه که چی و کی هستن

نقل قول: لاین واتس اپ وایبر

بخوای اینطور برنامه ها رو بنویسی بهرحال باید مقداری سرمایه و منابع مالی و انسانی داشته باشی، چون در سطح گسترده ای که این برنامه ها کاربر دارن کار کوچک و کم هزینه ای نیست و نیاز به تیم و تشکیلات و سرورهای مناسب و نظارت و پشتیبانی و ارتقای دائمی داره. مقیاس که بالا میره در برنامه نویسی هم مسائل فنی و خاص زیادتری مطرح میشن که در مقیاس های کوچک و متوسط و معمولی مطرح نیستن به اون صورت و در خیلی موارد میشه نادیده گرفت، و این کار برنامه نویسی رو راحتتر و سریعتر میکنه و ضمنا نیاز به سواد کمتری هم داره.
    از نظر برنامه نویسی میشه نمونه های ساده و شخصی، یا اینطور بگم که در مقیاس کوچک اینطور برنامه ها رو، نوشت و تست کرد، بنظرم حتی یه نفر هم میتونه این کار رو با سواد و صرف وقت کافی انجام بده، ولی بهرحال برنامه نویسش باید برنامه نویس باشه. ولی کسی که میاد میپرسه اینا چطور کار میکنن ساختارش رو به من بگید معلومه که در این حد نیست. ما حالا ساختارش رو هم بهت بگیم بازم نمیتونی کار زیادی بکنی! اگر بخوای بنویسی خودت باید بتونی حدس بزنی چطوریه، ایده داشته باشی، سرچ کنی تحقیق کنی بپرسی و از منابع اصلی استفاده کنی (نه اینکه مجبور باشی بیای توی دوتا فروم فارسی بپرسی و منتظر شانس و جواب کسی بمونی)، بدونی سوکت چیه کامت چیه فلان چیه بهمان چیه باهاشون کار کرده باشی بدونی HTTP چیه TCP چیه UDP چیه فرقشون چیه هرکدوم در کدوم لایه هستن لایه چیه از هرکدوم کجا چرا چطور باید استفاده کرد، از پروتکل و تشکیلات درگیر اطلاعات داشته باشی، مسائل همزمانی و تداخل و قفل و غیره، ...، بخش برنامه نویسی موبایل برای پیاده سازی هم که بنظر من زیاد سخت نیست (من خودم چند وقتیه دارم برنامه نویسی اندروید یاد میگیرم و بنظرم ساده تر و کوچک تر از برنامه نویسی دسکتاپه) ولی گفتم که باید اون پیش نیازهای دیگر رو داشته باشه برنامه نویسش. برنامه نویس واقعی با این چیزاست که از کسانی که ناخودآگاه فکر میکنن برنامه نویسی همش یا بیشترش درست کردن رابط گرافیکیه متمایز میشه. یعنی بتونی کدهای زیرین که کارهای واقعی پیشرفته و پیچیده ای رو به درستی انجام میدن بنویسی، وگرنه رابط گرافیکی که الان یه بچه هم میتونه با ویژوال استودیو مثلا درست کنه حتی برنامه دیتابیسی ساده بسازه، و همینطور درمورد برنامه نویسی موبایل.

نقل قول: لاین واتس اپ وایبر

دکمه تشکر پیدا نکردم اینجا
    تشکر دوست من
    نه نمیخواستم همچین چیزی راه بندازم مخصوصا داخل ایران که باید حتما پارتی داشته باشی بتونی همچین چیزی راه بندازی/
    فقط برام سوال شده بود از چه زبانی استفاده میکنن و نوع سرورهاشون چیه و چطور عمل میکنن / بیشتر برای اطلاعات عمومی خودم بود
    ولا من سرچ کردم دربارشون ولی یا من بلد نبودم درست سرچ کنم و اصطلاحات رو بنویسم یا واقعا نبود / فک کنم من اصطلاحات رو بلد نبودم برای سرچ چون وقتی سرچ میکردم فقط مواردی که پیدا میکردم در مورد نصب و نحوه کار با خود نرم افزار بود
    باز هم تشکر دوست من / پس میشه گفت تغریبا با هر زبانی میشه همچین ساختاری رو ایجاد کرد

تاپیک های مشابه

1. سرور های وایبر و واتس اپ
    نوشته شده توسط dalmif در بخش Android Studio
    پاسخ: 7
    آخرین پست: یک شنبه 16 آذر 1393, 19:21 عصر
  2. دسترسی به پورت واتس آپ و وایبر
    نوشته شده توسط saeedgholami در بخش Android Studio
    پاسخ: 1
    آخرین پست: یک شنبه 04 آبان 1393, 09:24 صبح
  3. گفتگو: وایبر یا واتس اپ
    نوشته شده توسط sunn789 در بخش ASP.NET MVC
    پاسخ: 0