نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: سوال و همکاری - expire شدن session زودتر از زمان تعیین شده در web.config

سوال و همکاری - expire شدن session زودتر از زمان تعیین شده در web.config

سلام. من اطلاعات کاربران مثل id شونو تو session نگه میدارم اما مشکلم اینه که خیلی خیلی زود expire میشه.
    تو web.config زمان timeout اش رو زیاد کردم ام 4-5 دقیقه یکیار expire میشه.
    چطور میتونم درستش کنم؟
    یا
    اگه کسی می تونه این مشکل رو حل کنه، اعلام کنه ، دستمزد رو پرداخت می کنم.
    مرسی

نقل قول: سوال و همکاری - expire شدن session زودتر از زمان تعیین شده در web.config

یکبار من همچین مشکلی داشتم
    بعد متوجه شدم که سشن رو توی یک صفحه که با www شروع میشه میساختم ولی توی صفحه ای که بدون www بود میخواستم ازش استفاده کنم که این مشکل به وجود می اومد شما هم چک یک وقت این کار رو نکرده باشید چون بعید می دونم سرور قبل از زمانش سشن رو حذف کنه

نقل قول: سوال و همکاری - expire شدن session زودتر از زمان تعیین شده در web.config

نقل قول نوشته شده توسط aliphp1 مشاهده تاپیک
    یکبار من همچین مشکلی داشتم
    بعد متوجه شدم که سشن رو توی یک صفحه که با www شروع میشه میساختم ولی توی صفحه ای که بدون www بود میخواستم ازش استفاده کنم که این مشکل به وجود می اومد شما هم چک یک وقت این کار رو نکرده باشید چون بعید می دونم سرور قبل از زمانش سشن رو حذف کنه
    برنامه من web application است.
    من سشن رو موقع ورود کاربر ایجاد می کنم . فکر نمی کنم به www کاری داشته باشه. درسته؟

این اتفاق به دلیل عوض شدن machineKey هنگام ری استارت شدن اپلیکیشن رخ می‌دهد برای رفع این مشکل می‌توانید این مطلب "منقضی شدن سشن (Session) کاربر زودتر از زمان تایین شده" را مطالعه کنید.

Post نقل قول: سوال و همکاری - expire شدن session زودتر از زمان تعیین شده در web.config

در IIS/.NET مکانیزم پیشفرض نگهداری سشن ها به اختصار InProc میباشد، که در واقع سشن ها در حافظه رم (volatile memory یا حافظه فرار) نگهداری میشوند. که این بدین معناست که اگر به هر دلیلی پرسه application pool وبسایت ریستارت یا ریسایکل شود (دلایل متعدد هستند / جستجو) سشن های شما Lost خواهد شد.

Provider سشن خودرا جایگزین کرده مثلا ذخیره سازی در Sql Server یا برای Performance بهتر Redis پیشنهاد میشود.

machineKey را نیز به صورت ضمنی مشخص کنید مخصوصل اگر وب دیپلوی شما بر روی یک Web Farm انجام میشود.

شاد باشید

تاپیک های مشابه

1. سوال: پاک شدن سشن زودتر از زمان موعد
    نوشته شده توسط sun2rise در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 8
    آخرین پست: چهارشنبه 30 تیر 1395, 23:06 عصر
  2. منقضی شدن سشن پیسش از زمان تعیین شده
    نوشته شده توسط hlikehamed در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 7
    آخرین پست: چهارشنبه 30 تیر 1395, 23:05 عصر
  3. بعد از Expire شدن session با هر درخواست session_start فراخوانی می شه
    نوشته شده توسط ali_mnkt در بخش ASP.NET Web Forms