نمایش نتایج 1 تا 13 از 13

نام تاپیک: قالب های ایرانی زیباتر از خارجی؟

کاربر دائمی آواتار ravand
    محل زندگی
    راوند کاشان

قالب های ایرانی زیباتر از خارجی؟

سلام
    من نمیدونم چرا قالب هایی که ما ایرانیا میزنیم قشنگتر از قالب های خارجی هست. دلیلش چیه؟
    من اینطوری فکر میکنم؟ یا واقعاً قشنگتره؟ من هر چی توی گوگل سرچ زدم و دنبال قالب حرفه ای و درست و حسابی خارجی گشتم چیز بدرد بخوری پیدا نکردم. آیا چیزایی که من پیدا کردم بدرد نخور بودن یا کلاً قالب های خارجی قشنگ نیست؟

نقل قول: قالب های ایرانی زیباتر از خارجی؟

100% قالب هایی که شما دیدید به درد نخور بوده

http://cssdesignawards.com/

دیزاین های تاپ دنیا

محل زندگی
    راوند کاشان

نمونه ی این قالبا رو دیدم. ولی اینا مشکل بزرگی دارن اونم اینکه خیلی حجمشون زیاده. تا برن لود بشن خیلی طول میکشه . و بازدید کننده اصلا زده میشه میره پی کارش.
    این قالب رو ببین:
    http://jensa.ir/
    درسته حرفه ای نیست ولی بد نیست قشنگه.
    من یه قالب میخوام بذارم روی سایتم که مشتری وقتی دید نگه این یارو مبتدیه. و یه قالب درست و حسابی بلد نیست بسازه برای سایتش. مشکل من اینه که گرافیست نیستم. برای همین کلی ضرر کردم.

کسی به فکر این چیزا نیست

دیگه بازدید کننده های ایران هم همه اینترنت پرسرعت دارن
    مثل قدیم نیست که همه دایال آپ داشته باشن

و طراحا نگران سرعت لود باشن

سلام
    دقیقا" برعکس هست قالب های قشنگ ما هم از قالب های خارجی الگو برداری شده متاسفانه خلاقیت در بین اکثر طراحان داخلی مردست.

نقل قول نوشته شده توسط پیام حیاتی مشاهده تاپیک
    سلام
    دقیقا" برعکس هست قالب های قشنگ ما هم از قالب های خارجی الگو برداری شده متاسفانه خلاقیت در بین اکثر طراحان داخلی مردست.
    دلیل :

1. کلاس های آموزشی خوبی برای گرافیک وب نیست (توی اهواز که نیست شاید شهر های دیگه باشه !)

2. خارجی ها به خصوص چینی و ژاپنی و کره ای ها دقیقا مثل ماشینن اصلا آدم نیستن :|

3. طراحی وب توی چند سال اخیر خیلی توی ایران گسترش پیدا کرده در حالی که اونا از قدیم الایام طراحی وب داشتن و خودشون وب رو اختراع کردن

این ها دلایلی بود که به نظرم مهم بود

اگه توی اهواز یه "مربی" درست و حسابی برای طراحی بود من الآن اینجا نبودم D:

محل زندگی
    راوند کاشان

نقل قول نوشته شده توسط پیام حیاتی مشاهده تاپیک
    سلام
    من کلی قالب خارجی دیدم ولی هیچ کدوم گرافیک درست و حسابی و قشنگی نداشتن. همه اش ساده .
    از قدیم میگن هنر نزد ایرانیان است و بس.
    خارجیا فقط حرفه ای و با تکنولوژی پیش میرن . همین.

محل زندگی
    راوند کاشان

نقل قول نوشته شده توسط دانیال دزفولی نژاد مشاهده تاپیک
    کسی به فکر این چیزا نیست

دیگه بازدید کننده های ایران هم همه اینترنت پرسرعت دارن
    مثل قدیم نیست که همه دایال آپ داشته باشن

و طراحا نگران سرعت لود باشن
    داری اشتباه میکنی! الان من یکی از قالب ها رو باز کردم. کلی وقت کشید تا باز بشه. فکر میکنی ملت بیکارن صبر کنن تا این سایت باز بشه؟ حتی اگه 5 ثانیه هم طول بکشه طرف پنجره رو می بنده و میره پی کارش. تازه توی سئو هم تاثیر منفی داره.

کاربر دائمی آواتار masoud_pnu
    محل زندگی
    کرمانشاه

این سوال شما اساسا درست نیست.چرا؟چون زیبایی یه مقوله نسبی هستش.نه مطلق.شاید یه طرح از دید شما جذاب باشه،ولی از دید بنده نوعی خیر و بالعکس.باید دید زیبایی یعنی چی؟یه تعریف ازش داشت.
    اگه مقصود از زیبایی رنگ و لعاب باشه که اونجوری تاحدودی حق با شماست.قالب های ایرانی پر از رنگ و لعاب هستن،تاجایی که هدف خود سایت در اولویت های بعدی قرار میگیره.
    در مقابل طراحان خارجی اینجور نیستن.هدف سادگی و در دسترس بودن هرچه بیشتر چیزی هست که قراره ارائه بشه.به این دلیله که الگوی طراحی ریسپانسیو انقققدر مرسوم شده.

محل زندگی
    راوند کاشان

نقل قول نوشته شده توسط masoud_pnu مشاهده تاپیک
    این سوال شما اساسا درست نیست.چرا؟چون زیبایی یه مقوله نسبی هستش.نه مطلق.شاید یه طرح از دید شما جذاب باشه،ولی از دید بنده نوعی خیر و بالعکس.باید دید زیبایی یعنی چی؟یه تعریف ازش داشت.
    اگه مقصود از زیبایی رنگ و لعاب باشه که اونجوری تاحدودی حق با شماست.قالب های ایرانی پر از رنگ و لعاب هستن،تاجایی که هدف خود سایت در اولویت های بعدی قرار میگیره.
    در مقابل طراحان خارجی اینجور نیستن.هدف سادگی و در دسترس بودن هرچه بیشتر چیزی هست که قراره ارائه بشه.به این دلیله که الگوی طراحی ریسپانسیو انقققدر مرسوم شده.
    مشکل اینه که مشتریای من بیشتر به ظاهر زیبای سایت اهمیت میدن.

سلام

با نظر masoud_pnu کاملا موافقم/زیبایی یک چیز نسبیه

خب شما طرح هاتون بدین به گرافیست طراحی کنه / شما هم برنامه نویسیش و انجام بدین

بذارین هرکسی تو کاری که تخصص داره کارشو انجام بده / اینجوری هم زمان کمتری میبره هم طرح مورد نظر مشتری پیاده میشه

مشکل اینه که ما طراح ها همه کارو از اول تا آخر خودمون انجام میدیم / شاید دلیلش همین باشه

یک نکته تو گرافیک رو فراموش نکنید . شاید هر المان به تنهایی زیبایی داشته باشه ولی در کنار هم اصلا قشنگ نباشن

زیبایی تو سادگیه ، سادگی شگفت انگیز است

محل زندگی
    راوند کاشان

خب شما طرح هاتون بدین به گرافیست طراحی کنه / شما هم برنامه نویسیش و انجام بدین
    مشکل اینه که نمیدونم به کی اعتماد کنم؟ طرف کار رو میگیره پولشم میگیره ولی درست انجام نمیده و آبروی ادم رو پیش مشتری میریزه.
    طرف یه طرح ساده میزنه و اصلا هم جالب نیست انگار از سایت های خارجی کپی کرده. برای یه همچین چیزی 150 دست کم میگیره. مشتری های منم قبول نمیکنن اینقدر بدن. طرف گرافیکش افتضاح بود میگفت 300 تومن! مشکل اعتماد هست. من به سختی اعتماد مشتری هام رو جلب میکنم. چون از بس کلاه بردار زیاد شده. طرف نمونه کار بهش نشون میدم. بازم بهم شک داره. اصلا بد اوضاعی شده!

کاربر دائمی آواتار qartalonline
    محل زندگی
    تبریز

گرافیک یا کلا کیفیت بهتر کار بستگی به بودجه مشتری داره، اگه مشتری به گرافیک کار اهمیت میده خوب باید هزینه این کار رو بپردازه در غیر اینصورت میشه شبیه بازار کار فعلی (copy & paste). یه از مهمترین خصوصیات گرافیست اینه که خلاق باشه که این خلاق بودن هم هزینه رو میبره بالا.
    ولی در کل همانطور که دوستان هم اشاره کردن تو سایت های خارجی بیشتر به هدف و کیفیت محتوای سایت اهمیت میدن (برخلاف سایت های ایرانی) که البته UI و UX مناسبت همیشه تو الویت هستن.

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 7
    آخرین پست: دوشنبه 06 فروردین 1386, 08:36 صبح
  2. قالب های مستند سازی
    نوشته شده توسط مطهر در بخش تحلیل و طراحی نرم افزار
    پاسخ: 2
    آخرین پست: سه شنبه 02 خرداد 1385, 13:48 عصر
  3. آزاد سازی دامین‌های ایرانی
    نوشته شده توسط Best Programmer در بخش شبکه و Networking‌
    پاسخ: 1
    آخرین پست: سه شنبه 07 بهمن 1382, 10:53 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار