نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: پیشنهاد درباره پیاده سازی ساختار جدول

Question پیشنهاد درباره پیاده سازی ساختار جدول

سلام
    من یه برنامه خیلی بزرگ دارم که میخوام جدول تنظیماتش رو پیاده سازی کنم،مشکلی که هست اینه نمیدونم چطور جدول رو پیاده سازی کنم تا در آینده با مشکل بهم ریختگی اطلاعات و اینکه ندونم کدوم مقدار مربوط به چه تنظیمی و کجای برنامه هست نشم،بعضی از تنظیمات هم میتونن چندتا مقدار داشته باشن و بعضیا یک مقدار خاص
    چیزی به ذهن خودم رسیده استفاده از فایل xml واسه هر تنظیمه که بازم مشکل خوانایی داره...
    خیلی جاهارو نگاه کردم و بهترین روشی که بقیه استفاده کردن استفاده از دوتا ستون مقدار و عنوان تنظیمه که واسه تنظیمای چند مقداره خیلی جالب نمیشه
    نظرتون چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کاربر دائمی آواتار Hossis
    محل زندگی
    بیرجند

نقل قول: پیشنهاد درباره پیاده سازی ساختار جدول

خود ویژوال استدیو امکان طراحی تنظیمات برنامه رو برای فرم و تک تک کنترل ها فراهم کرده، فکر کنم استفاده از اون بهترین راهه
    در درجه بعدی استفاده از رجیستری پیشنهاد میشه
    پیشنهاد بعدی ، استفاده از جدول بانک اطلاعاتی هست.
    در آخر هم میشه از فایل تکست با جداکنننده ها استفاده کرد.
    در هر شیوه ای که شما استفاده کنید، باید یک تنظیم عینا شبیه هم ذخیره و لود بشن تا به هم ریختگی پیش نیاد.

دوست عزیز فایل xml رو بهتون پیشنهاد نمی کنم بهتره از بانک اطلاعاتی استفاده کنید (دیتابیس)

تنظیمات به صورت عمومیه که کاربرای تحت شبکه ازش استفاده می کنن
    نمیشه از رجیستری استفاده کرد آخه
    منم میخوام از جدول استفاده کنم ولی نمیدونم چه ساختاری باشه که بیشترین انعطاف و خوانایی رو برام بوجود بیاره،چون برنامه خیلی بزرگه
    در ضمن منظورم از xml این بود که مثلا جدول دو ستون مقدار و ایندکس داشته باشه و تنظیماتی که چندمقداره هستن بصورت xml داخل فیلد ذخیره بشن (محتوای فایل ذخیره بشه)و داخل برنامه هم از xml reader برای خوندن این تنظیما استفاده کنم؛ خوبه آیا؟؟؟

ساده ترین راه اینه که یک جدول توی دیتابیس درست کنی با 3تا فیلد

1- نام فرم
    2- نام تنظیم
    3- مقدار
    دانلود حسابخانه مانی، برنامه مدیریت درآمد و هزینه رایگان

هر آنچه که هستیم، نتیجه افکاریست که در گذشته داشته ایم. (بودا)
    واحد فاصله «متر» نیست، «اشتیاق» است. اگر مشتاقش باشی حتی يک قدم هم فاصله ای دور است.

رنگ رنگی | آموزش

نرم افزار از چندتا پروژه تشکیل شده که هر کدوم از بخش های بزرگی تشکیل شدن،اینجوری مدیریت تنظیمات سخته و هنوز جواب اینکه مقدار رو واسه تنظیماتی که دارای چند مقدار هستن نگفتین،به عنوان مثال یه تنظیم هست که فقط یه عدده و یه تنظیم هست که تاریخ شروع و پایان و فلگ فعال و غیر فعال و ... داره؛اینا چطوری برن تو مقدار ذخیره بشن با توجه به محدودیت 255 کاراکتری دیتابیس برای فیلد رشته ای؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    یه حالت ساخت یافته ای میخوام که خیلی سریع حتی ذهنی بتونم بفهمم فلان تنظیم تو چه رکوردی ذخیره شده

من فقط یک مثال زدم. شما میتونید این مثال رو هرطوری که مورد نیازتون هست تغییر بدید.
    مثلا اگر از چند پروژه تشکیل شده یک فیلد برای نام پروژه اضافه کنید.
    تنظیمات رو میتونید بر اساس فرم ها و یا حتی قسمت هایی که در نظر دارید دسته بندی کنید.
    تنظیماتی مثل تاریخ شروع و پایان و تنظیماتی که به هم مربوط میشن رو به یک پیشوند اسمی توی چندتا رکورد ذخیره کنید. مثلا PartsFromDate, PartsToDate, PartsIsActive
    درضمن هیچ محدودیتی برای ذخیره رشته وجود نداره. شما میتونید تا 2گیگ متن رو توی یک فیلد ذخیره کنید.

یک راه دیگه هم اینه که یک فایل Xml حاوی تنظیمات ایجاد کنید که برنامه هربار موقع اجرا شدن بره اون رو از سرور برداره و بر اساس اون فایل تغییرات لازم رو اعمال کنه.
    دانلود حسابخانه مانی، برنامه مدیریت درآمد و هزینه رایگان

هر آنچه که هستیم، نتیجه افکاریست که در گذشته داشته ایم. (بودا)
    واحد فاصله «متر» نیست، «اشتیاق» است. اگر مشتاقش باشی حتی يک قدم هم فاصله ای دور است.

رنگ رنگی | آموزش

ممنونم
    چون برنامه تحت GIS هست حداکثر کاراکتری که میشه ذخیره کرد 255 کاراکتره متاسفانه
    از راهنمایی هاتون ممنون

تاپیک های مشابه

1. نحوه پیاده سازی دو جدول با رابطه چند به چند
    نوشته شده توسط SMRAH1 در بخش Access
    پاسخ: 6
    آخرین پست: یک شنبه 02 تیر 1392, 20:20 عصر
  2. سوال درباره پیاده سازی یه Box
    نوشته شده توسط VB.SOS در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 3
    آخرین پست: چهارشنبه 26 بهمن 1390, 03:25 صبح
  3. بهترین ساختار برای پیاده سازی این جدول
    نوشته شده توسط sjhosseini در بخش SQL Server
    پاسخ: 3
    آخرین پست: پنج شنبه 23 آبان 1387, 23:44 عصر
  4. یک مشورت در مور پیاده سازی یک جدول
    نوشته شده توسط peymannaji در بخش SQL Server
    پاسخ: 2
    آخرین پست: جمعه 21 تیر 1387, 02:02 صبح
  5. راهنمایی درباره پیاده سازی انتگرال نیوتن - رافسون در سی پلاس
    نوشته شده توسط farsah در بخش برنامه نویسی با زبان C و ++C