صفحه 3 از 3 اولاول 123
نمایش نتایج 81 تا 100 از 100

نام تاپیک: آموزش: تمام مهارتهای مورد نیاز یک طراح وب حرفه‌ای

نقل قول: آموزش: تمام مهارتهای مورد نیاز یک طراح وب حرفه‌ای

نقل قول نوشته شده توسط mmdsharifi مشاهده تاپیک
    سلام هیوا جان
    اشاره ای هم به پیش پردازش های سی اس اس مثل SASS,LESS,stylus و برای جاوا اسکریپت Coffeescript می کردید خوب بود که با گرانت میشه راحت اون ها رو به CSS,javascript کامپایل کردو
    چشم محمد عریر، حتماً به موقعش.
    فکر میکنم که شما جز 5% بالای این گروه هستی از نظر دانش و تجربه.
    بنابراین باید بیشتر به موضوعات پایه ای تر بپردازیم که به درد اکثریت بخوره و دافعه ایجاد نکنه.
    :)

برای طراحی یک سایت responsive به نظر من بهترین گزینه bootstrap هست. همه چیز توش آماده است و کافیه که کپی بشه. ضمنا میتونید یک فایل custom برای خودتون ایجاد کنید و تغییراتی که نیاز هستش رو به اون اضافه کنید.
    از سایت getbootstrap.com میتونید دانلودش کنید.

ریسپانسیو رو با تکنولوژی bootstrap هم میشه آورد ؟

دوست عزیز فریم ورک bootstrap به صورت mobile first طراحی شده و یکی از اهدافش براورده کردن نیاز امروزی responsive بوده است. سایت bootswatch.com رو یه نگاهی بندازید. نمونه هایی از این تکنولوژی رو میتونید ببینید. به نظر من بعد از اینکه کمی html رو کار کردید حتما در سایت getbootstrap.com بروید و این فریم ورک رو دانلود کنید. استفاده اش بسیار ساده است. اگر سوالی داشتید من در خدمت هستم. موفق باشید

سلام
    من دوره وردپرس رو تموم کردم اونجا از استایل jquery آماده استفاده میشود و بعد از آوردن تو سایت تغییرات لحاظ میشد همانند فایل قالب!!
    امیدوارم در اینجا بعد از اتمام دوره خودم استایل jquery یا برنانه نویسی java script بنویسم
    ضمنا هیوا جان شما میتونی فیلم آموزشی هم درست کنی اینجوری خیلی راحتر میشه،
    با تشکر از زحمات شما ..

نقل قول نوشته شده توسط babak2014 مشاهده تاپیک
    سلام
    من دوره وردپرس رو تموم کردم اونجا از استایل jquery آماده استفاده میشود و بعد از آوردن تو سایت تغییرات لحاظ میشد همانند فایل قالب!!
    امیدوارم در اینجا بعد از اتمام دوره خودم استایل jquery یا برنانه نویسی java script بنویسم
    ضمنا هیوا جان شما میتونی فیلم آموزشی هم درست کنی اینجوری خیلی راحتر میشه،
    با تشکر از زحمات شما ..
    بابک عزیز از ویدئو هم استفاده میکنم اما خودم تهیه شون نمیکنم. اما بهترین ویدئوهارو انتخاب میکنم. جزوه هم براش تهیه میکنم.

مثل این میمونه بگید تمام مارتهای لازم برای ساخت یک درشکه اونم در قرن 21وب سایت و کامپیوتر از مد افتاده الان عصر موبایل و اپلیکیشن هستبیخود وقتتون رو دیگه صرف ساختن سایت نکنید منقرض شد

کاربر دائمی آواتار ghasem110deh
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط elham1611 مشاهده تاپیک
    مثل این میمونه بگید تمام مارتهای لازم برای ساخت یک درشکه اونم در قرن 21وب سایت و کامپیوتر از مد افتاده الان عصر موبایل و اپلیکیشن هستبیخود وقتتون رو دیگه صرف ساختن سایت نکنید منقرض شد
    سریع رفتین سر اصل مطلب ها !
    نه سلامی ، نه علیکی !
    --------------------------
    واسه این که یاد بگیری 2*8 میشه چند ... اول باس جواب 2+8 رو بدونی :)
    .
    .
    .
    ما از توصیه شما استفاده میکنیم ... اما بزارین اول درشکه و گاری رو بسازیم ... بنز و بی ام و ؛ پیشکشمون :)

دندون اسب پیشکش رو که نمی شمورن ! بنده خدا میخواد یه آموزش رو آماده کنه و در اختیار عموم بزاره ... ضد حال نزنید لطفا !
    چیزی هم که جالبه انقراض دایناسورهاست ! هر کی یه علت من درآوردی میگه

پیشرفت های امروز مدیون وب هستش و وب به سمت نابودی نمیره، که موبایل جاشو بگیره! موبایل فقط یکپلتفرم دیگه هستش و نمیتونه جای وب رو به صورت کامل بگیره.

نقل قول نوشته شده توسط behnamy01 مشاهده تاپیک
    پیشرفت های امروز مدیون وب هستش و وب به سمت نابودی نمیره، که موبایل جاشو بگیره! موبایل فقط یکپلتفرم دیگه هستش و نمیتونه جای وب رو به صورت کامل بگیره.
    کاشکی اینطوری بود و زحمات ما هم به باد نمیرفت.
    اما شما نگاه کنید دیگه خود شما هم دارید از موبایل به جای کامپیوتر استفاده میکنید.
    حتی روی بازدید گوگل هم تاثیر گذاشته و مردم برا خرید دیگه در گوگل سرچ نمیکنن بلکه مستقیم به اپلیکیشن ها رجوع میکنن.
    به گفته مسولی دولتی حجم تبادل اطلاعات کافه بازار نزدیک به 10% کل حجم تبادل در ایران هستش.

سایتهای نیازمندی همه مغلوب یک اپلیکیشن نیازمندی به اسم دیوار شدند.
    یاهو مسنجر به اون فراگیریش به دلیل کوچ کاربران تمام اتاقهای گفتکوش رو بست.
    درصد استفاده از کامپیوتر برای اتصال به نت 10 درصد کاهش پیدا کرده در صورتی که استفاده از موبایل 40 درصد افزایش داشته.

به جرات میگم ده سال دیگه سایتهای اینترنتی نقشی در فناوری ندارن

کاربر دائمی آواتار 2undercover
    محل زندگی
    خراسان رضوی

کاشکی اینطوری بود و زحمات ما هم به باد نمیرفت.
    اما شما نگاه کنید دیگه خود شما هم دارید از موبایل به جای کامپیوتر استفاده میکنید.
    حتی روی بازدید گوگل هم تاثیر گذاشته و مردم برا خرید دیگه در گوگل سرچ نمیکنن بلکه مستقیم به اپلیکیشن ها رجوع میکنن.
    به گفته مسولی دولتی حجم تبادل اطلاعات کافه بازار نزدیک به 10% کل حجم تبادل در ایران هستش.

سایتهای نیازمندی همه مغلوب یک اپلیکیشن نیازمندی به اسم دیوار شدند.
    یاهو مسنجر به اون فراگیریش به دلیل کوچ کاربران تمام اتاقهای گفتکوش رو بست.
    درصد استفاده از کامپیوتر برای اتصال به نت 10 درصد کاهش پیدا کرده در صورتی که استفاده از موبایل 40 درصد افزایش داشته.

به جرات میگم ده سال دیگه سایتهای اینترنتی نقشی در فناوری ندارن
    اتفاقا من بر عکس فکر می کنم.
    تا 10 سال دیگه همه چیز به سرویس ها و پایگاه های اینترنتی وابسته خواهد بود.

کم کم نرم افزار های آفلاین دارند به سمت وب پیش میروند. مثلا همین سرویس های ذخیره سازی ابری یا مثلا Google Docs که در بیشتر موارد می تونه جای Microsoft Word بگیره، یعنی شما به عنوان کاربر در ازای سرویسی که می گیرید هزینه می کنید و دیگه نیازی نیست که کل مجموعه Office رو بخرید. یا یک مثال دیگه سیستم عامل کروم و کروم بوک ها هستند که میشه گفت کلا با وب سر و کار داره.
    نرم افزار های موبایل هم همگی وابسته به وب هستند. فقط رابط کاربری از مرورگر منتقل شده به یک نرم افزار موبایل. که البته باز هم به نظر من همون تحت وب راحت تر هست. چون برای موبایل الان سه سیستم عامل معروف هستند (iOS، اندروید و ویندوزفون) که باز خود این سیستم عامل هم چندین نسخه و زیرشاخه دارند که به این معنی هست که برای ساختن یک نرم افزار به عنوان یک ارائه دهنده خدمات شما باید با تمام اون موارد نرم افزار رو سازگار بکنید. حالا به نظر من این خیلی راحت تر هست که از وب به عنوان بستر استفاده بشه؛ چون هیچ وابستگی ای به Platform مورد استفاده کاربر نداره.

الان صدها میلیون سایت داریم که پیجیده ترین ساختار شبکه کل تاریخ بشر رو ساختن.
    در مورد سایت هم اینطوریه؟ به همین راحتی فکر میکنید این تار عنکبوتی عظیم وب از بین میره؟ مخصوصا با این پارادایم های جدیدی که اومده مثل وب 3 و محتوا و غیره.

بر روی موبایل شما 90% زمانت صرف فوقش با 7-8تا برنامه میشه. رقابت بر سر صفحه اصلی اسکرین کاربران و رسیدن به 7-8تا برنامه اول اونقدر سنگینه که فضا برای نفس کشیدن برای بقیه(بیش از نیم میلیون برنامه) خیلی سخته. 99.99% برنامه های موبایل در این رقابت میبازند. پس وارد شدن به عرصه موبایل به نظر من ریسک زیادی داره.

بعدشم با همین تکنولوژی های وب میشه app موبایل خیلی خوب نوشت که روی همه پلتفرم ها از جمله اندروید وIOS اجرا بشه.

پیش بینی آینده بسیار مشکله و شاید تنها چیزی که بشه گفت اینه که آینده رو نمیشه پیش بینی کرد. پس امن ترین روش اینه که ما هم رفتار بزرگای این عرصه رو نگا کنیم. وقتی گوگل و استنفورد و نام های بزرگ هنوز دارن وب آموزش میدن، یعنی یادگیری وب یه ضرورته.

نکته و حرف برای گفتن زیاده ولی به نظرم فعلاً همین ها کافی باشه.
    ممنونم که نظر دادید.

نکته مکمل در توضیحات جناب هیوای عزیز هم اینه که تمام این اپلیکیشنهایی که گفتین، یک سایت هم دارن که خوراکشون رو از اونجا میگیرین یا حتی میشه گفت اول سایت بودن، بعد اپلیکیشن هم براشون ساخته شده برای دسترسی بهتر. وب هیچوقت از بین نمیره. فقط ممکنه این وسط رابطهایی برای دسترسی بیشتر و ساده تر بصورت همراه و Portable و... فراهم بشه که موبایل هم یکی از همین موجهاست. اگه بخوایم اینطوری قیاس کنیم هم باید بگیم با وجود Wearable Devices (مثل عینک گوگل و ساعت Android و iWatch و...) بهتره دیگه برای موبایل هم برنامه ننویسیم. هر چیزی به جای خودش استفاده داره. آیا تبلت تونست جای لپ تاپ رو بگیره؟ آیا لپ تاپ تونست جای ‍Desktop PC رو بگیره؟ ممکنه این وسط Mediaهای جدید بیاد ولی چیزی که مسلمه اینه که بستر انتقال تکنولوژی، همچنان وب خواهد بود.

نقل قول نوشته شده توسط hiwaaa مشاهده تاپیک
    سلام به دوستان عزیز،

روز پنجم: طراحی واکنشگرا یا Responsive

یکی از کلمات پرکاربرد که از زبان طراحان وب و حتی کاربران مختلف به کرات شنیده می‌شود، واکنشگرایی سایت یا Responsive بودن یا پاسخگو بودن سایت است. حالا این Responsive بودن چیست، چرا انقدر مهم هست که همه در باره‌ش صحبت می‌کنند، همایش تخصصی در مورد آن برگزار می‌کنند و روی ریسپانسیو بودن سایت تاکید دارند ؟

در پنج ثانیه می‌توان فهمید آیا سایتی ریسپانسیو یا واکشنگرا هست یا نه! همین الان (اگر بر روی کامپیوتر یا لپتاپ هستید)، اندازه پنجره مروگرتان را کوچک کنید. آیا چیدمان و ترکیب بخشهای سایت برای جا شدن در این پنجره کوچکتر تغییر می‌کند؟ اگر جواب مثبت است، پس این سایت responsive هست. اگر این کار را با سایت انجمن برنامه نویس انجام دهید، متوجه خواهید شد که این سایت Responsive طراحی نشده است.

علت آن این است که با افزایش تعداد وسیله‌هایی که صفحه نمایش آنها کوچکتر از کامپیوتر هست، یعنی تبلت و موبایل، درست دیده شدن سایت و به هم نریختن چیدمان آن اهمیت ویژه پیدا کرده است. امروزه درصد زیادی از مردم از تبلت یا موبایل برای گشت و گدار در وب استفاده می‌کنند. بنابراین صاحبان سایتها می‌خواهند سایتشان را طوری طراحی کنند که تمام مخاطبان آنها، مستقل از اندازه صفحه نمایش شان، بتوانند سایت را به درستی مشاهده کنند. امروزه هر سایت مدرنی حتماً باید واکنشگرا باشد.
    سایت time.ir یا http://www.w3schools.com را ببنید. چند ثانیه اندازه پنجره را به دلخواه تغییر بدهید. مشاهده می‌کنید که ساختار سایت در لحظه تغییر می‌کند تا نیازی به اسکرول افقی نباشد و مخاطب سایت را به خوبی ببیند.

خبر خوب این است که طراحی واکنشگرا به همان اندازه که مهم است، به همان اندازه هم آسان است. ضمیمه 128434

مطالعه بیشتر: +، + ، +

پ.ن: در حین نوشتن این مطلب یادم اومد که امروز قرار بود HTM5 و CSS3 رو بگم. و فردا واکنشگرایی رو. ولی بر عکس شد! مهم نیست. کسی حواسش نیست ;)

فردا در مورد یکی از بزرگترین اتفاقات دنیای وب یعنی پیدایش و گسترش استفاده از HTM5 و CSS3 خواهم گفت.

اگر مطلبی، دغدغه‌ای، سوالی چیزی دارید، مطرح کنید، سعی میکنم به درستی و با دقت جوابتون رو بدهم.
    فعلا شب خوش تا فردا
    سلام ممنونم از مطلب مفیدت . من تا این پست خوندم این تاپیک را

ی سوال : اگر یک سایت اسکرول بخوره ریسپانسیو نیست ؟ یا اسکرول خوردن مهم نیست و فقط کافیه مطالب و محتوا بدرستی نشون داده بشه ؟

نقل قول نوشته شده توسط csharpprogramer88 مشاهده تاپیک
    سلام ممنونم از مطلب مفیدت . من تا این پست خوندم این تاپیک را

ی سوال : اگر یک سایت اسکرول بخوره ریسپانسیو نیست ؟ یا اسکرول خوردن مهم نیست و فقط کافیه مطالب و محتوا بدرستی نشون داده بشه ؟
    اسکرول ربطی به رسپانسیو نداره. رسپانسو یعنی در سایزهای مختلف مرورگر کاربرها، سایت به درستی نمایش داده بشه. یعنی اگر مثلا در نمایشگر کامپیوتر شما یک دکمه هستش با یک سایز خاصی، اگر رسپانسیو نباشه طراحیتون، اون دکمه برای کاربرهای موبایلتون خیلی کوچیک میشه و دیگه به راحتی نمیتونن روش کلیک کنن! ولی وقتی رسپانسیو کار میکنید اون دکمه بسته به اندازه سایز مانیتور کاربر، بزرگ و کوچیک میشه، حتی میتونید کلا layout رو برای هر کاربری بسته به اندازه مانیتورش تغییر بدید تا بهتر بتونه از سایت استفاده کنه.

کاربر جدید آواتار amir.m9821
    محل زندگی
    یزد

سلام
    واقعا لذت بردم کلی سوال ذهنمو مشغول کرده ک به وقتش میام همشو مطرح میکنم !!
    ولی گفتم بی انصافیه همین جوری بزارم برم بابت انشار اطلاعاتتون و وقتی ک گذاشتید واقعا ممنون هستم !

جلسه دوازدهم: Web Performance یا کارآیی وب سایت

فرض کنید ساخت وب سایت تان به پایان رسیده. آیا مطمئن هستید که سرعت آن قابل قبول است؟

شاید کنجکاو باشید، وضعیت انجمن برنامه نویس را بررسی کنید. برای این منظور روی این لینک کلیک کنید یا خودتان به سایتی مانند www.webpagetest.org بروید و سایت مورد نظرتان را وارد بکنید. در تصویری مشابه شکل زیر آمارها و شاخص‌هایی در مورد سرعت سایت برنامه‌نویس خواهید دید:

در زیر آن نمودارهای خطی در مورد سرعت لود شدن فایلهای مختلف و ترتیب آنها نشان داده می‌شود. با کلیک بر آن به صفحه دیگری هدایت می‌شود که اطلاعات بسیاری را در چند صفحه در قالب نمودار و عدد نمایش می‌دهد:

تفسیر این اعداد و نمودارها دید خوبی به برنامه نویس در مورد ساختار سایت و سرعت آن می‌دهد. ابزارهای مشابه دیگری هم داریم که کار با آنها و دیدن نتایج تحلیل آنها در مورد سایتمان دید خوبی در مورد وضعیت سایت به ما می دهد.

برای داشتن اطمینان در مورد سرعت سایت، لازم است چند اصل ساده را در مورد نحوه رندر کردن مرورگر بدانید. فقط در این صورت است که مطمئن خواهید شد که سایت شما با سرعت و به شکلی کارا در دسترس کاربران‌تان قرار خواهد گرفت.
    رندر کردن(render): نماش دادن کد و محتوای سایت به کاربر یا به زبان ساده تبدیل کد سایت به ظاهر تصویری سایت تان

در زمینه بهینه سازی وب سایت چند مفهوم کلیدی داریم که آشنایی با آنها صروریست:

- مسیر بحرانی رندر کردن: یعنی فرآیند تبدیل کد HTML، CSS و Javascript به پیکسلهای واقعی که در صفحه مرورگز به کاربرد نشان داده می‌شود.

- بهینه‌سازی عکسها: فرآیند استفاده از عکس با نوع مناسب و همچنین حذف متادیتای(metadata) اضافی فایل عکس

- کمینه کردن(minification) جاوا اسکریپت : فرآیند حذف کاراکترهای اضافی فایلهای جاوا اسکریپت برای کاهش حجم این فایلها

برای بهینه کردن سایت هم روشهایی وجود دارد که طراح و برنامه‌ویس وب می تواند آنها را خود انجام دهد. هم ابزارهایی بدین منظور توسعه یافته است. برای مسلط شدن بر این حوزه کتابهای خوبی نوشته شده و دوره های ویدئویی تهیه شده است.

آشنایی در همین حد می تواند انگیزه شما را برای وارد شدن به این حوزه بیشتر کند.

کارهای جالب و مفید زیادی به غیر از کد زدن وجود دارد که طراح وب باید انجام دهد. در جلسه بعد(جلسه ماقبل آخر) در مورد ابزارهای اتوماسیون و ساخت صحبت خواهیم کرد.

با ما همراه باشید.
    برای مطالب ارزندت ممنونم
    برای تست سرعت و کارایی یک آموزش تهیه بشه خوبه

جلسه دوازدهم: Web Performance یا کارآیی وب سایت

فرض کنید ساخت وب سایت تان به پایان رسیده. آیا مطمئن هستید که سرعت آن قابل قبول است؟

شاید کنجکاو باشید، وضعیت انجمن برنامه نویس را بررسی کنید. برای این منظور روی این لینک کلیک کنید یا خودتان به سایتی مانند www.webpagetest.org بروید و سایت مورد نظرتان را وارد بکنید. در تصویری مشابه شکل زیر آمارها و شاخص‌هایی در مورد سرعت سایت برنامه‌نویس خواهید دید:

در زیر آن نمودارهای خطی در مورد سرعت لود شدن فایلهای مختلف و ترتیب آنها نشان داده می‌شود. با کلیک بر آن به صفحه دیگری هدایت می‌شود که اطلاعات بسیاری را در چند صفحه در قالب نمودار و عدد نمایش می‌دهد:

تفسیر این اعداد و نمودارها دید خوبی به برنامه نویس در مورد ساختار سایت و سرعت آن می‌دهد. ابزارهای مشابه دیگری هم داریم که کار با آنها و دیدن نتایج تحلیل آنها در مورد سایتمان دید خوبی در مورد وضعیت سایت به ما می دهد.

برای داشتن اطمینان در مورد سرعت سایت، لازم است چند اصل ساده را در مورد نحوه رندر کردن مرورگر بدانید. فقط در این صورت است که مطمئن خواهید شد که سایت شما با سرعت و به شکلی کارا در دسترس کاربران‌تان قرار خواهد گرفت.
    رندر کردن(render): نماش دادن کد و محتوای سایت به کاربر یا به زبان ساده تبدیل کد سایت به ظاهر تصویری سایت تان

در زمینه بهینه سازی وب سایت چند مفهوم کلیدی داریم که آشنایی با آنها صروریست:

- مسیر بحرانی رندر کردن: یعنی فرآیند تبدیل کد HTML، CSS و Javascript به پیکسلهای واقعی که در صفحه مرورگز به کاربرد نشان داده می‌شود.

- بهینه‌سازی عکسها: فرآیند استفاده از عکس با نوع مناسب و همچنین حذف متادیتای(metadata) اضافی فایل عکس

- کمینه کردن(minification) جاوا اسکریپت : فرآیند حذف کاراکترهای اضافی فایلهای جاوا اسکریپت برای کاهش حجم این فایلها

برای بهینه کردن سایت هم روشهایی وجود دارد که طراح و برنامه‌ویس وب می تواند آنها را خود انجام دهد. هم ابزارهایی بدین منظور توسعه یافته است. برای مسلط شدن بر این حوزه کتابهای خوبی نوشته شده و دوره های ویدئویی تهیه شده است.

آشنایی در همین حد می تواند انگیزه شما را برای وارد شدن به این حوزه بیشتر کند.

کارهای جالب و مفید زیادی به غیر از کد زدن وجود دارد که طراح وب باید انجام دهد. در جلسه بعد(جلسه ماقبل آخر) در مورد ابزارهای اتوماسیون و ساخت صحبت خواهیم کرد.

با ما همراه باشید.
    این رنگ ها . خطوطی که اینجا هست ، بیانگر چه چیزایی هست ؟

سلاو کاکه گیان . باشی؟ نمیدونم شما سورانی ای یا هورامی ولی کوردی نزدیک به شما رو در همین حد بلدم
    عذر میخام من یه سوال درام فقط شما تو یه پست نوشته بودی که سایتای ایرانی منبع خوبی برای یادگیری طراحی وب نیست منم چون از قبل شنیده بودم همینو برای یادگیری رفتم سراغ سایت w3schools به نظر شما همین سایت کفایت میکنه؟ اینم بگم که من html و css رو تموم کردم الان دارم js می خونم آیا این سایت برای یادگیری html5 و css3 هم مناسبه؟

نقل قول نوشته شده توسط sahel_safari مشاهده تاپیک
    سلاو کاکه گیان . باشی؟ نمیدونم شما سورانی ای یا هورامی ولی کوردی نزدیک به شما رو در همین حد بلدم
    عذر میخام من یه سوال درام فقط شما تو یه پست نوشته بودی که سایتای ایرانی منبع خوبی برای یادگیری طراحی وب نیست منم چون از قبل شنیده بودم همینو برای یادگیری رفتم سراغ سایت w3schools به نظر شما همین سایت کفایت میکنه؟ اینم بگم که من html و css رو تموم کردم الان دارم js می خونم آیا این سایت برای یادگیری html5 و css3 هم مناسبه؟
    مناسبه عزیز ، ادامه بده...

صفحه 3 از 3 اولاول 123

تاپیک های مشابه

1. سخت افزار مورد نیاز
    نوشته شده توسط yazdan در بخش برنامه نویسی در Delphi Prism
    پاسخ: 1
    آخرین پست: دوشنبه 21 اردیبهشت 1383, 14:07 عصر
  2. تعیین تعداد افراد و زمان مورد نیاز برای انجام یک پروژه
    نوشته شده توسط کتایون در بخش تحلیل و طراحی نرم افزار
    پاسخ: 1
    آخرین پست: چهارشنبه 08 بهمن 1382, 17:13 عصر
  3. موارد مورد نیاز برای اجرای یک برنامه exe در یک کامپیوتر دیگه