نمایش نتایج 1 تا 20 از 20

نام تاپیک: طراحی دیتابیس فوتبالی

طراحی دیتابیس فوتبالی

سلام
    من قصد دارم یه کامپوننت تحت php و mysql بنویسم که اطلاعات زیر رو از طرف ادمین دریافت کنه:
    - انواع لیگ ها (از جمله حذفی - گروهی - مدل جام جهانی)
    - زمان و نتایج مسابقات فوتبال
    و این خروجی ها رو با چند تا ماژول بده
    - جدول امتیازات
    - جدول نتایج و برنامه مسابقات (به تفکیک هفته)
    اگر بخوام یه مثال بزنم باید بگو که کپی کار سایت ورزش3 (البته اون خیلی حرفه ای تره و مثلا گلزنان، پخش زنده و ... رو هم ساپورت می کنه). اما من فقط همین مواردی رو که گفتم می خوام
    حالا تو مرحله اول می خوام جدول هایی رو که نیاز هست رو بررسی کنم. در این مورد راهنمایی می خوام.
    نظر خودم این هست:
    یه جدول برای لیگ ها شامل [آیدی، نام لیگ، سال لیگ، منطقه لیگ، نوع لیگ(حذفی، گروهی، جام جهانی)، تیم ها (بصورت آرایه)]
    یه جدول برای تیم ها که در جدول بالا هم از اطلاعاتش استفاده خواهد شد [آیدی، نام تبم، نوع تیم (ملی، باشگاهی، سایر)، کشوریا منطقه تیم]
    یه جدول برای مسابقه [آیدی، تیم میزبان، تیم میهمان، گل زده میهمان، گل زده میزبان، تاریخ، ساعت، هفته، توضیحات بازی، وضعیت بازی]
    حالا مساله من اینه که با این جداول آیا میتونم کوئری ای مناسب برای استخراج اطلاعات مربوط به جدول امتیازات و جدول نتایج رو بگیرم؟
    به نظر خودم که نمی شه. لطفا پیشنهاداتتون رو بهم بدید. نیازی به آیتم های جزئی نیست. فقط میخوام بدونم کلیات چطور باید باشه. آیا نیاز به کلید خاری خواهم داشت؟ اگر آری به چه نحو، به نظر شما ورزش3 چطور جدول بندی کرده؟
    بنده آماتور هستم. لطفا در پاسختون این مساله رو لحاظ کنید
    آخرین ویرایش به وسیله rafig256 : چهارشنبه 13 اسفند 1393 در 11:19 صبح دلیل: افزودن اطلاعات

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: طراحی دیتابیس فوتبالی

سلام
    دوست عزیز، شما حداقل شروع کن، بعد اشکالاتت رو بپرس.
    اگه از طراحی دیتابیس چیزی نمی‌دونی راهش این نیست که اینجا یه مساله بگذاری تا دیگران برات حلش کنن، اول باید اصول طراحی
    رو یاد بگیری. اگه هم اصول رو بلدی، این دیتابیس خیلی ساده هست، خودت انجامش بده، بعد اگه اشکالی داشتی اینجا مطرح کن
    تا دوستان مشکلت رو حل کنن.

صبا صبوحی

سلام
    من یک مقدار تکمیل تر از اونچه که در پست اول توضیح دادم طراحی کردم. الان مشکل من اینه که اگر بخوام با این ترتیب جدول امتیازات رو برای کاربر تولید کنم روند کار باید اینطوری باشه که یک کوئری بیاد و مثلا پرسپولیس رو تو جدول مسابقات هم تو فیلد میزبان و هم میهمان پیدا کنه و تو هر کدوم که پیدا کرد امتیازش رو بگیره و جمع بزنه تا امتیاز و سایر اطلاعات پرسپولیس به دست بیاد و این کار باید برای 15 تیم دیگر هم انجام بشه تا یک جدول امتیازات برای یک لیگ برای کاربر نمایش داده بشه. به نظرم این خیلی کوئری سنگینیه. مخصوصا وقتی دهها لیگ و هزاران بازی تعریف شده باشه. (جدول امتیازات سایت ورزش3 خیلی سریع لود می شه و بعید می دونم اینطوری کار کرده باشه) حالا سوال من اینه که آیا می تونید طراحی دیگری به من پیشنهاد بدید که با حجم کمتر کوئری کار کنم؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط rafig256 مشاهده تاپیک
    سلام
    من یک مقدار تکمیل تر از اونچه که در پست اول توضیح دادم طراحی کردم. الان مشکل من اینه که اگر بخوام با این ترتیب جدول امتیازات رو برای کاربر تولید کنم روند کار باید اینطوری باشه که یک کوئری بیاد و مثلا پرسپولیس رو تو جدول مسابقات هم تو فیلد میزبان و هم میهمان پیدا کنه و تو هر کدوم که پیدا کرد امتیازش رو بگیره و جمع بزنه تا امتیاز و سایر اطلاعات پرسپولیس به دست بیاد و این کار باید برای 15 تیم دیگر هم انجام بشه تا یک جدول امتیازات برای یک لیگ برای کاربر نمایش داده بشه. به نظرم این خیلی کوئری سنگینیه. مخصوصا وقتی دهها لیگ و هزاران بازی تعریف شده باشه. (جدول امتیازات سایت ورزش3 خیلی سریع لود می شه و بعید می دونم اینطوری کار کرده باشه) حالا سوال من اینه که آیا می تونید طراحی دیگری به من پیشنهاد بدید که با حجم کمتر کوئری کار کنم؟
    سلام
    من به این پست شما جواب داده بودم، اما نمی‌دونم چی شده که الان دیگه نیست.

دوباره خلاصه اون مطلب رو می‌نویسم.
    دوست عزیز، من نمی‌تونم اینجا مساله رو براتون طراحی کنم. اما باید بدونی که کلاً تو مسیر اشتباهی هستی.
    من نمی‌دونم چقدر معلومات و تجربه تو کار طراحی داری. اما حداقل این رو می‌دونم که نسبت به این مساله اشراف و دید خوبی نداری.
    چند تا نکته:
    1. مهم نیست طراحی چقدر خوب یا بد باشه. تو این صورت مساله زمان خروجی با توجه به سرورهای امروزی زمان زیادی نخواهد بود.
    2. اما این دلیل نمی‌شه که طراحی ضعیف باشه. سعی کن یا با دید بهتر به قضیه نگاه کنی، یا برای این کار از یه طراح استفاده کنی.
    3. تو مطرح کردن صورت مساله باید هدف رو مشخصی کنی، من اگه قرار باشه این رو به عنوان یک کار قبول کنم، خیلی چیزها هست که
    باید بدونم که شما اصلاً بهش اشاره‌ای نکردی.

صبا صبوحی

من هم الان ارسال زدم نیومد.
    شما در این زمینه کتابی سراغ دارید که بتونه به من کمک کنه؟
    منظورم تو زمینه طراحی پایگاه داده ست. البته منظروم کدنویسی نیست. مشخصا نحوه طراحی جدولها! مثلا چند جدول؟ کلید خارجی داشته باشه یا نه؟ کتابی که چند تا پروژه معمولی و یا حرفه ای رو توضیح بده (فقط پایگاه داده رو). من چند تا اسکریپت ساده نوشتم منتها تو کارهای معمولی تو همین بخش طراحی پایگاه داده مشکل دارم.
    اگر کتابی سراغ داشته باشید ممنون می شم معرفی کنید. چه بصورت pdf و چه بصورت فیزیکی

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

من هم الان ارسال زدم نیومد.
    شما در این زمینه کتابی سراغ دارید که بتونه به من کمک کنه؟
    منظورم تو زمینه طراحی پایگاه داده ست. البته منظروم کدنویسی نیست. مشخصا نحوه طراحی جدولها! مثلا چند جدول؟ کلید خارجی داشته باشه یا نه؟ کتابی که چند تا پروژه معمولی و یا حرفه ای رو توضیح بده (فقط پایگاه داده رو). من چند تا اسکریپت ساده نوشتم منتها تو کارهای معمولی تو همین بخش طراحی پایگاه داده مشکل دارم.
    اگر کتابی سراغ داشته باشید ممنون می شم معرفی کنید. چه بصورت pdf و چه بصورت فیزیکی
    سلام
    دوست عزیز، شرمنده‌ام. متاسفانه منبعی سراغ ندارم. اما تو همین سایت بگردی، احتمالاً پیدا کنی.

صبا صبوحی

کاربر دائمی آواتار golbafan
    محل زندگی
    در قلب دوستان

سلام دوست عزیز
    بنظر من پروژه های سبک تری رو برای تمرین و افزایش توانمندی هاتون بنویسید
    این پروژه فوتبال ترکیبی از مهارت های مختلف رو نیاز داره که قبلش باید دونه دونه یادشون بگیرید

تا جایی که من متوجه شدم شما در تحلیل پروژ] مشکل دارید :)

نقل قول نوشته شده توسط golbafan مشاهده تاپیک
    سلام دوست عزیز
    بنظر من پروژه های سبک تری رو برای تمرین و افزایش توانمندی هاتون بنویسید
    این پروژه فوتبال ترکیبی از مهارت های مختلف رو نیاز داره که قبلش باید دونه دونه یادشون بگیرید

تا جایی که من متوجه شدم شما در تحلیل پروژ] مشکل دارید :)
    همینطوره که می فرمایید. چون تا حالا پروژه جدی کار نکردم اصلا نمی دونم چطور باید شروع کنم. تو همین مرحله طراحی دیتابیس می مونم. البته اسکریپت های ساده ای که دیتابیس خیلی ساده ای (فوقش سه جدولی دارند) رو انجام دادم.
    شما میشه یه تمرین متوسط به من بدید. یا اینکه کتابی رو معرفی کنید که با خوندنش راه بیافتم.؟

محل زندگی
    در قلب دوستان

سلام
    اگر زبان انگلیسیتون خوبه میتونید برای شروع ازین کمک بگیرید:
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

متاسفانه زبانم افتزاهه! ولی باز هم ازتون ممنونم. سعیم رو می کنم که بخونمش ولی اگر کتاب فارسی هم سراغ داشتید ممنون می شم معرفی کنید
    این مدل er که تو کتابه همومنیه که با شکل های مختلف طراحی رو شکل بندی می کنه؟ اگر جواب مثبته آیا لازمه حتما این رو یاد بگیرم؟ یعنی جایگزین دیگری نداره؟
    آخرین ویرایش به وسیله rafig256 : جمعه 15 اسفند 1393 در 21:03 عصر دلیل: افزودن مطلب

محل زندگی
    در قلب دوستان

متاسفانه زبانم افتزاهه! ولی باز هم ازتون ممنونم. سعیم رو می کنم که بخونمش ولی اگر کتاب فارسی هم سراغ داشتید ممنون می شم معرفی کنید
    این مدل er که تو کتابه همومنیه که با شکل های مختلف طراحی رو شکل بندی می کنه؟ اگر جواب مثبته آیا لازمه حتما این رو یاد بگیرم؟ یعنی جایگزین دیگری نداره؟
    آره بهتره یادش بگیرید
    درغیر این صورت باید همین رو ذهنی انجام بدید

کلا برنامه های زیادی در این زمینه هست (برای طراحی و آنالیز ER)
    "دانلود ER" رو گوگل کنید ...

یه کتاب فارسی پیدا کردم و محتواش رو با کتابی که شما ارسال کردید تطبیق دادم. تقریبا همون مباحث بود. دیشب تمامش رو خوندم. البته کمی قبلا er رو خونده بودم ولی جدی نگرفته بودمش.
    حالا دنبال یه نرم افزار هستم که بتونم نموداراش رو بکشم. ration Rose خیلی حجمش زیاد بود و تو بازار هم پیداش نکردم. ER studio هم تو بازار پیدا نکردم تو اینترنت هم نبود. Case Studio رو دانلود کردم منتها کرک نداشت و قابل استفاده نیست. نرم افزاری می شناسید که بتونم دانلود و استفاده کنم؟ اگر لینک دانلود داشته باشید ممنون می شم

محل زندگی
    در قلب دوستان

سلام
    من از freemind استفاده میکنم
    هم رایگانه
    هم فارسی رو ساپورت میکنه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

سلام
    من از freemind استفاده میکنم
    هم رایگانه
    هم فارسی رو ساپورت میکنه
    سلام
    من این برنامه رو گرفتم. به نظر چیز جالبیه. اما متوجه نشدم که چه کمکی می‌تونه به طراحی
    و مثلاً ترسیم ER داشته باشه.
    ممکنه بیشتر توضیح بدی، یا چند تا تصویر از طرح‌های خودت یا دیگران رو بفرستی؟
    یه چیزی که برام سوال بود و نتونستم جوابی پیدا کنم این بود که آیا نمی‌شه تو یه فرم دو تا Root داشت؟

صبا صبوحی

محل زندگی
    در قلب دوستان

Navicat Premium هم گزینه خوبیه و خیلی راحت میشه باهاش کار کرد
    علاوه بر er diagrams میتونید مستقیما اونها رو به دیتابیس تبدیل کنید:

1.jpg
    2.jpg

محل زندگی
    در قلب دوستان

نقل قول نوشته شده توسط SabaSabouhi مشاهده تاپیک
    سلام
    من این برنامه رو گرفتم. به نظر چیز جالبیه. اما متوجه نشدم که چه کمکی می‌تونه به طراحی
    و مثلاً ترسیم ER داشته باشه.
    ممکنه بیشتر توضیح بدی، یا چند تا تصویر از طرح‌های خودت یا دیگران رو بفرستی؟
    یه چیزی که برام سوال بود و نتونستم جوابی پیدا کنم این بود که آیا نمی‌شه تو یه فرم دو تا Root داشت؟

صبا صبوحی
    سلام دوست عزیز
    نرم افزار freemind بطور کلی برای تحلیل بکار میره و نه برای ترسیم er diagrams با این حال میشه به این شکل کارها رو در اون انجام داد:

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

سلام دوست عزیز
    نرم افزار freemind بطور کلی برای تحلیل بکار میره و نه برای ترسیم er diagrams با این حال میشه به این شکل کارها رو در اون انجام داد:
    سلام
    پس شاید من برنامه‌ی اشتباهی رو گرفتم. چون اون تو گمان نکنم بشه همچنین دیاگرامی رو کشید.
    اونجا یه Root داریم و بچه‌هایی که بهش وصل می‌شن و بچه‌های اون‌ها و . . .
    تصاویر زیادی رو هم مرتبط با این برنامه گرفتم، اما همچنین چیزی توش نبود. آیکونش یه پروانه هست و نسخه‌ی 1.0.1 رو گرفتم.

صبا صبوحی

محل زندگی
    در قلب دوستان

سلام
    پس شاید من برنامه‌ی اشتباهی رو گرفتم. چون اون تو گمان نکنم بشه همچنین دیاگرامی رو کشید.
    تصاویر زیادی رو هم مرتبط با این برنامه گرفتم، اما همچنین چیزی توش نبود. آیکونش یه پروانه هست و نسخه‌ی 1.0.1 رو گرفتم.

صبا صبوحی
    سلام
    بهر حال جدی نگیرید زیاد...
    آخرین ویرایش به وسیله golbafan : یک شنبه 17 اسفند 1393 در 13:21 عصر

سلام

صبا صبوحی
    خانم صبوحی به نظرم شما برنامه
    freemind
    رو دانلود کردید. طبق توضیحات آقای گلبافان گرچه می شه تصویر کشید اما کارایی زیادی برای مدل E/R نداره. شما می بایست نرم افزار Navicat Premium رو دانلود کنید.

آقای گلبافان ضمن تشکر از شما و معرفی نرم افزار کاربردی تون. اونطور که من متوجه شدم این نرم افزار ها برای پیاده کردن E/R خیلی مفیدند منتها در مورد مشکل من کمک خاصی نمی کنند. مشکل من پایه ای تره. یعنی من در تشخیص رابطه ها و عناصر و ستون ها مشکل دارم. مثلا تشخیص اینکه چند جدول بهینه خواهد بود و ....
    آیا کتابی یا منبعی سراغ دارید که من بتونم تحلیل پایگاه داده چند تا پروژه رو ببینم که مثلا یه پروژه رو با توضیح کامل طراحی دیتابیس کرده باشه و تکنیک هایی که در یک طراحی اعم از کلید خارجی و ... هست رو توش استفاده کرده باشهو

محل زندگی
    در قلب دوستان

آقای گلبافان ضمن تشکر از شما و معرفی نرم افزار کاربردی تون. اونطور که من متوجه شدم این نرم افزار ها برای پیاده کردن E/R خیلی مفیدند منتها در مورد مشکل من کمک خاصی نمی کنند. مشکل من پایه ای تره. یعنی من در تشخیص رابطه ها و عناصر و ستون ها مشکل دارم. مثلا تشخیص اینکه چند جدول بهینه خواهد بود و ....
    آیا کتابی یا منبعی سراغ دارید که من بتونم تحلیل پایگاه داده چند تا پروژه رو ببینم که مثلا یه پروژه رو با توضیح کامل طراحی دیتابیس کرده باشه و تکنیک هایی که در یک طراحی اعم از کلید خارجی و ... هست رو توش استفاده کرده باشهو
    سلام
    پس نرم افزار freemind یا mindmanager یا mindjet رو استفاده کنید تا بصورت گرافیکی شما رو در تحلیل پروژه کمک کنه

تاپیک های مشابه

1. مشکل در طراحی دیتابیس
    نوشته شده توسط na3er-faraji در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 2
    آخرین پست: جمعه 18 خرداد 1386, 13:17 عصر
  2. کمک در طراحی دیتابیس
    نوشته شده توسط jalalniknam در بخش Access
    پاسخ: 12
    آخرین پست: سه شنبه 26 دی 1385, 14:46 عصر
  3. آیا AllowNull با اصول طراحی دیتابیس مشکل دارد ؟
    نوشته شده توسط manager در بخش SQL Server
    پاسخ: 1
    آخرین پست: چهارشنبه 22 شهریور 1385, 15:38 عصر
  4. اصول طراحی دیتابیس Converter برای داس به ویندوز چیست؟
    نوشته شده توسط چنگیز مهدیقلی در بخش Foxpro
    پاسخ: 2
    آخرین پست: دوشنبه 01 خرداد 1385, 21:49 عصر
  5. طراحی دیتابیس و اینترفیس سیستم سبد خرید
    نوشته شده توسط azam2005 در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 4
    آخرین پست: چهارشنبه 23 فروردین 1385, 17:26 عصر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید