نمایش نتایج 1 تا 10 از 10

نام تاپیک: تفاوت تگ های h و div از نگاه گوگل ؟

تفاوت تگ های h و div از نگاه گوگل ؟

سلام
    اگر اشتباه نکنم . گوگل بعد از ورود به سایت به h1 h2 h3 h4 به ترتیب عمل می کند.
    مثلا H1 از همه مهم تر است و برای این که اختلالی در سئو سایت پیش نیاد فقط در لایه های زیرن در خبر ها از H1 استفاده میشه .
    حالا می خواستم ببینیم دید گوگل به تگ Div چطوری است ؟
    مثلا در یک سیدبار از h4 استفاده کنم و یا DIV چه تفاوتی پیش میاد ؟
    البته اینو باید در نظر بگیریم که DIV یک تگ سنگینه ولی از نظر سئو چطور ؟
    اگر h1 را به عنوان تیتر یک بنر بزرگ تبلیغاتی در نظر بگیریم DIV از نظر گوگل چی دیده میشه ؟

کاربر دائمی آواتار Omid Jackson
    محل زندگی
    ایران

نقل قول: تفاوت تگ های h و div از نگاه گوگل ؟

نقل قول نوشته شده توسط tsonade مشاهده تاپیک
    سلام
    اگر اشتباه نکنم . گوگل بعد از ورود به سایت به h1 h2 h3 h4 به ترتیب عمل می کند.
    مثلا H1 از همه مهم تر است و برای این که اختلالی در سئو سایت پیش نیاد فقط در لایه های زیرن در خبر ها از H1 استفاده میشه .
    حالا می خواستم ببینیم دید گوگل به تگ Div چطوری است ؟
    مثلا در یک سیدبار از h4 استفاده کنم و یا DIV چه تفاوتی پیش میاد ؟
    البته اینو باید در نظر بگیریم که DIV یک تگ سنگینه ولی از نظر سئو چطور ؟
    اگر h1 را به عنوان تیتر یک بنر بزرگ تبلیغاتی در نظر بگیریم DIV از نظر گوگل چی دیده میشه ؟
    والله من که نفهمیدم اینا چه ربطی به هم دارن، اصلا کارایی اینا هیچ ارتباطی به هم ندارن، بعد من نفهمیدم این سنگینی که میگین یعنی چی؟!؟!؟!
    div مخفف کلمه division هست که کاراییش هیچ ربطی به هدینگ ها نداره
    The <div> tag defines a division or a section in an HTML document.
    The <h1> to <h6> tags are used to define HTML headings.
    <h1> defines the most important heading. <h6> defines the least important heading.
    از h1 برای تیتر ها استفاده میشه، مثلا فرض کنید یه سایت داریم به عنوان برنامه نویسی
    برنامه نویسی داخل h1 قرار میگیره، برنامه نویسی وب و برنامه نویسی ویندوز داخل h2 قرار میگیره،...
    گوگل وقتی میخواد ایندکس کنه از روی اینا میفهمه چجوری دسته بندی کنه
    استفاده از h4 برای ساخت سایدبار کاملا غلط هستش، شما میخواین سایدبار بذارین از HTML5 استفاده کنین (تگ aside) مختص به همین کار هست، برای اینکه به گوگل بفهمونین که کدوم مطالب مهم هستن و کدوم مطالب فرعی از تگ های HTML5 استفاده کنین که توی سئو نقش مهمی دارن
    پیشنهاد من برای شما قبل از طراحی سایت اینه که اول با تگ ها آشنا بشین و بدونین کارایی تگ ها چیه بعد اقدام کنید چون هر کدوم یک خاصیتی دارن مثل span، strong و کلی تگ دیگه

برای عنوان مطالب کدوم تگ خوبه ؟

برای تیتر ساید بار ها چی ؟ مثلا تیتر "آخرین مطالب" رو توی تگ h4 میشه گذاشت ؟ تاثیری هم داره ؟

محل زندگی
    ایران

نقل قول نوشته شده توسط دانیال دزفولی نژاد مشاهده تاپیک
    برای عنوان مطالب کدوم تگ خوبه ؟

برای تیتر ساید بار ها چی ؟ مثلا تیتر "آخرین مطالب" رو توی تگ h4 میشه گذاشت ؟ تاثیری هم داره ؟
    تاثیر که بستگی داره شما بخواین چی بنویسین، مسلما یک مطلب خیلی مهم رو کسی داخل سایدبار نمیذاره
    h4 تاثیر داره ولی به نسبت تگ های قبلی خیلی کمتر و البته برای استفاده از تگ های h1 - h6 محدودیت وجود داره
    مثلا فقط یک بار از h1 میشه استفاده کرد که البته من جای دیگه خوندم که میشه داخل هر article یک تگ h1 گذاشت (یعنی چندین h1 در یک صفحه) ولی از این موضوع مطمئن نیستم
    چیز هایی که خیلی تاثیر داره title هر صفحه هست، متا تگ ها هست، عنوانی که لینک میشه به سایتتون (برای بک لینک ها)، استفاده از تگ های HTML5، استفاده از alt برای عکس ها، کلی کار دیگه هست که میشه انجام داد برای سئو
    آخرین مطالب هم مهم نیست داخل ساید بار باشه تا گوگل اون رو ایندکس کنه
    مثلا باید از sitemap استفاده کرد تا گوگل بدونه شما چه صفحه هایی دارین و از robots.txt برای بلاک کردن بعضی از آدرس ها، مثلا شما نیاز ندارین توی یکی از فولدر ها گوگل خزنده بفرسته که ایندکس کنه، بعد وقتی شما هر مطلبی بذارین و داخل sitemap اون رو اضافه کنین و به گوگل بگین هر چند وقت یک بار به اون سر بزنه، میاد و صفحه شما رو ایندکس میکنه، اونوقت میتونین همون صفحه رو روش کار بکنین و نیازی نباشه داخل سایدبار از هدینگ ها استفاده کنین

نقل قول نوشته شده توسط Omid Jackson مشاهده تاپیک
    تاثیر که بستگی داره شما بخواین چی بنویسین، مسلما یک مطلب خیلی مهم رو کسی داخل سایدبار نمیذاره
    h4 تاثیر داره ولی به نسبت تگ های قبلی خیلی کمتر و البته برای استفاده از تگ های h1 - h6 محدودیت وجود داره
    مثلا فقط یک بار از h1 میشه استفاده کرد که البته من جای دیگه خوندم که میشه داخل هر article یک تگ h1 گذاشت (یعنی چندین h1 در یک صفحه) ولی از این موضوع مطمئن نیستم

view-source:http://www.downloadha.com/

سایت دانلود ها 18 تگ h1 داره !

محل زندگی
    ایران

نقل قول نوشته شده توسط دانیال دزفولی نژاد مشاهده تاپیک
    view-source:http://www.downloadha.com/

سایت دانلود ها 18 تگ h1 داره !
    http://www.writingforseo.org/how-man...ave-on-a-page/
    http://forum.wp-parsi.com/topic/1221...F%D8%B1-html5/
    تمایمی h1 های دانلود ها داخل تگ header هستن

نقل قول نوشته شده توسط Omid Jackson مشاهده تاپیک
    والله من که نفهمیدم اینا چه ربطی به هم دارن، اصلا کارایی اینا هیچ ارتباطی به هم ندارن، بعد من نفهمیدم این سنگینی که میگین یعنی چی؟!؟!؟!
    div مخفف کلمه division هست که کاراییش هیچ ربطی به هدینگ ها نداره

از h1 برای تیتر ها استفاده میشه، مثلا فرض کنید یه سایت داریم به عنوان برنامه نویسی
    برنامه نویسی داخل h1 قرار میگیره، برنامه نویسی وب و برنامه نویسی ویندوز داخل h2 قرار میگیره،...
    گوگل وقتی میخواد ایندکس کنه از روی اینا میفهمه چجوری دسته بندی کنه
    استفاده از h4 برای ساخت سایدبار کاملا غلط هستش، شما میخواین سایدبار بذارین از HTML5 استفاده کنین (تگ aside) مختص به همین کار هست، برای اینکه به گوگل بفهمونین که کدوم مطالب مهم هستن و کدوم مطالب فرعی از تگ های HTML5 استفاده کنین که توی سئو نقش مهمی دارن
    پیشنهاد من برای شما قبل از طراحی سایت اینه که اول با تگ ها آشنا بشین و بدونین کارایی تگ ها چیه بعد اقدام کنید چون هر کدوم یک خاصیتی دارن مثل span، strong و کلی تگ دیگه
    سلام دوست عزیز
    منظور من اینه که گوگل چطور سایت رو بررسی می کنه
    چه چیز هایی رو مشکل می بینه و چه چیز هایی رو استاندارد میبینه ؟
    به تگ ها چطور نگاه می کنه
    ممنون از پاسختون

استفاده از تگ aside برای سایدبارها کاربرد دارد مثلا اخرین اخبار ، حالا اگر ما یک اخرین اخبار در فوتر داشته باشیم استفاده از این تگ مجاز است ؟

محل زندگی
    ایران

سلام دوست عزیز
    منظور من اینه که گوگل چطور سایت رو بررسی می کنه
    چه چیز هایی رو مشکل می بینه و چه چیز هایی رو استاندارد میبینه ؟
    به تگ ها چطور نگاه می کنه
    ممنون از پاسختون
    هر تگ کارایی خاص خودش رو داره، هر تگ یه جای بخصوصی استفاده میشه، اگر بدونین از هر تگ کجا استفاده کنین صفحه استاندارد میشه که میتونین حتی اینجا هم چک کنین ببینین استاندارد هست یا نه!
    سوالتون خیلی کلی هست، بستگی داره برای سئو میخواین یا استاندارد بودن صفحه
    برای استاندارد بودن مثلا نباید بعضی تگ ها رو داخل تگ های دیگه استفاده کنین یا مثلا برای بزرگ کردن فونت از هدینگ ها استفاده کنین و ...
    ولی اگر برای سئو میخواین بالا توضیح دادم به صورت مختصر اما شما قبل از همه ی این ها باید HTML رو خوب بلد باشین

محل زندگی
    ایران

استفاده از تگ aside برای سایدبارها کاربرد دارد مثلا اخرین اخبار ، حالا اگر ما یک اخرین اخبار در فوتر داشته باشیم استفاده از این تگ مجاز است ؟
    http://www.w3.org/wiki/HTML_structural_elements
    باز هم میگم، کامل بخونین یاد بگیرین تا کارایی هر کدوم رو بدونین چی هست

تاپیک های مشابه

1. تفاوت وقفه های داس و بایوس
    نوشته شده توسط gaaliver در بخش برنامه نویسی اسمبلی خانواده x86
    پاسخ: 4
    آخرین پست: سه شنبه 29 خرداد 1386, 14:05 عصر
  2. تفاوت برنامه های شی گرا با برنامه های رویه ای
    نوشته شده توسط MOHAMMAD BAQER در بخش بحث و گفتگو در مورد فناوری های مرتبط با جاوا
    پاسخ: 0
    آخرین پست: چهارشنبه 03 آبان 1385, 10:04 صبح
  3. تفاوت مودم های خانواده TELLABS
    نوشته شده توسط QUALITY در بخش شبکه و Networking‌
    پاسخ: 3
    آخرین پست: شنبه 04 شهریور 1385, 16:56 عصر
  4. تفاوت نسخه های سیکول سرور
    نوشته شده توسط louise در بخش SQL Server
    پاسخ: 5
    آخرین پست: چهارشنبه 10 خرداد 1385, 11:58 صبح
  5. تفاوت پرینتر های تحت dos و پرینترهای تحت windows
    نوشته شده توسط یونی کد در بخش برنامه نویسی اسمبلی خانواده x86