نمایش نتایج 1 تا 10 از 10

نام تاپیک: مشکل با دستگاه RF Card Reader/Writer RFT-230

مشکل با دستگاه RF Card Reader/Writer RFT-230

سلام کسی با این دستگاه یا خانواده 23X کار کرده ؟
    http://www.wbe.com.cn/Product/Reader...013081283.html
    پست های قبلی رو درباره این دستگاه خوندم اما جواب سوالمو پیدا نکردم

من 7 تا از این دستگاه ها برای نرم افزار حضور غیاب خریدیم
    از پورت lan هم برای ارتباط استفاده کردم
    با ساخت virtual serial port تونستم بهشون کانکت بشم
    با سی شارپ هم تونستم براش command بفرستم و شماره سریال کارت رو بخونم .

اما مشکلات :
    بهترین روش اتصال همه دستگاه ها به یک سرور چه جوریه ؟ ( همه روی یک COM یا هر کدوم روی یک COM متفاوت ؟)
    چرا خود دستگاه به کارت ها واکنش نشون میده و الارم ok یا error میده ؟ ( مشکل تداخل الارم دستگاه با الارمی هستش که من از طریق نرم افزار با توجه به اعتبار مالی شخص تولید میکنم )
    دستگاه ریست سخت افزاری مستقل از کامند نرم افزاری نداره ؟

ممنون میشم اگه تجربه دارید، وقت بگذارید و جواب بدید

کاربر دائمی آواتار hamid-nic
    محل زندگی
    اصفهان

نقل قول: مشکل با دستگاه RF Card Reader/Writer RFT-230

سلام
    مگه نمیگید پورت lan داره (TCP/IP) خوب هرکدام IP خودش را میگیره و تداخلی نداره دیگه .
    چرا خود دستگاه به کارت ها واکنش نشون میده و الارم ok یا error میده ؟
    خوب اصل کار این جور دستگاه ها همینه دیگه با کارت های Mifare, ISO14443A/B, ISO15693 کار میکنه و وقتی کارتی جلوی دستگاه میگیرید عکس العمل نشون میده .
    دستگاه ریست سخت افزاری مستقل از کامند نرم افزاری نداره ؟
    برای چه کاری نیاز به ریست سخت افزاری دارید در این دستگاه ها ؟

سلام
    ممنون که جواب دادید

درسته هر دستگاه یه Ip داره اما فقط برای تعریف virtual com استفاده میشه و از این به بعد با شماره Com مربوطه میشه به دستگاه متصل شد
    چون dll ای که شرکت تولید کننده معرفی کرده برای اتصال به دستگاه به پورت Com نیاز دارد و همچنین یک عدد یک بایتی به عنوان device Address که هیچی دربارش نمیدونم
    به طور پیش فرض هم صفر هستش

کارت من mifare هست درباره اون استاندارد ها هم یه چیزایی خوندم که زیاد سر در نیاوردم
    خب راهی هست که دستگاه به کارت عکس العمل نشون نده تا الارمی که من داخل نرم افزار تولید کردم مشخص بشه

برای ریست هم مشکل من با دو تا از دستگاه ها هستش که با درایور virtual com میشه به تنظیماتش دسترسی پیدا کرد ، نام دستگاه و تنظیمات اش رو تغییر داد
    اما به اپلیکشن جواب نمیده و timeout error برمیگردونه و چون اول این مشکل رو نداشت و بعدا بوجود اومد حدس زدم شاید تقصیر خودم بوده و چیزی رو دستکاری کردم .

محل زندگی
    اصفهان

درسته هر دستگاه یه Ip داره اما فقط برای تعریف virtual com استفاده میشه و از این به بعد با شماره Com مربوطه میشه به دستگاه متصل شد
    چرا ؟ مگه پورت lan نیست ؟ شما اگه کابل lan را به اون اتصال و به کامپیوتر وصل کنید چه اتفاقی می افته ؟ یعنی با ip نمی تونی بهش وصل بشی ؟
    خب راهی هست که دستگاه به کارت عکس العمل نشون نده تا الارمی که من داخل نرم افزار تولید کردم مشخص بشه
    ببینید اصل کار این دستگاه همینه . اگه کارت با استاندارد مورد نظرش باشه اطلاعات اون را می خونه و عکس العمل نشون میده و اطلاعات را از طریق همون پورت می فرسته اما اگه کارت استانداردش نباشه عکس العمل نشون نمیده . البته فکر نکنم رفتار سخت افزاری این دستگاه برای شما مشکلی بوجود بیاره ؟!! شما با نرم افزارت کارهای مربوطه را انجام بده .
    برای ریست هم مشکل من با دو تا از دستگاه ها هستش که با درایور virtual com میشه به تنظیماتش دسترسی پیدا کرد ، نام دستگاه و تنظیمات اش رو تغییر داد
    اما به اپلیکشن جواب نمیده و timeout error برمیگردونه و چون اول این مشکل رو نداشت و بعدا بوجود اومد حدس زدم شاید تقصیر خودم بوده و چیزی رو دستکاری کردم .
    اگه منظورتون ریست کارخانه ای نیست اگه بصورت سخت افزاری دکمه ای برای این کار نداشت توی همون منوی تنظیماتی که گفتید شاید بصورت نرم افزاری تعبیه کرده باشند باید بگردید .

محل زندگی
    اصفهان

راستی از شما کدوم مدله ؟
    RFID card reader RFT-230 with RS232 interface
    یا
    RFID card reader RFT-230 with USB interface

دستگاه من فقط یه پورت lan داره نه rs232 نه usb هیچکدومو نداره
    نه مستقیم با ip نمیشه بهش کانکت شد ، شایدم من نتونستم ولی تو manual هاش چیزی برای کانکت با ip ندیدم
    اون روشی که هم که من استفاده کردم پیشنهاد خود سازنده هستش

خب مشکل همینجاست من برای کاربر دستگاه و نه کاربر نرم افزار feedback روی همون دستگاه میخوام
    مثل دستگاههای مترو اگه اعتبار کم باشه buzzerصدای طولانی تری ایجاد میکنه چراغ اخطار روشن میشه
    در غیر اینصورت با یه beep میگه اعتبار کافیه و چراغ سبز روشن میشه

من با اون درایور کلی ور رفتم بعد اینجا پست گذاشتم ، ریست داره ولی مشکل دستگاه من رو حل نکرد

محل زندگی
    اصفهان

نه مستقیم با ip نمیشه بهش کانکت شد ، شایدم من نتونستم ولی تو manual هاش چیزی برای کانکت با ip ندیدم
    manual ش را اگه میتونی بزار ببینیم چیه .
    خب مشکل همینجاست من برای کاربر دستگاه و نه کاربر نرم افزار feedback روی همون دستگاه میخوام
    مثل دستگاههای مترو اگه اعتبار کم باشه buzzerصدای طولانی تری ایجاد میکنه چراغ اخطار روشن میشه
    در غیر اینصورت با یه beep میگه اعتبار کافیه و چراغ سبز روشن میشه
    شما دقیقاً چی میخوای از دستگاهت ؟ کامل بگو ؟ اصلاً کاری با نرم افزار نداری ؟ یعنی کاربره دقیقاً قراره چیکار کنه ؟

الان manual رو ندارم براتون میفرستم
    چرا به نرم افزار کار دارم ولی نرم افزار روی سرور اجرا میشه و فقط وظیفه اش تولید اون فیدبک error و ok برای هر دستگاه هست و جز ریپورت ها هیچ ui ای نداره .
    کاربری هم که برای من مهمه شخص عادیه که داره وارد مجموعه میشه و فقط یه کارت داره ( شبیه مسافرین مترو )

من میخوام بدونم چرا به یه کارت Ok میده , به یکی دیگه Error ( نوع کارت ها دقیقا یکی هست )
    ایا اینا به اون استاندارد ها یا مقادیر داخل بلاک های مایفر بستگی داره ؟ و چه جوری میشه این پیغام رو غیرفعال کرد ؟

بازم ممنون که پیگیر مشکل من هستید اگه بتونید بهم کمک کنید عالیه

محل زندگی
    اصفهان

یک پایان نامه ی 70 صفحه ای مرتبط با این موضوع براتون ضمیمه کردم اکثر سوالات و مشکلاتتون را حل میکنه .
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

ممنون دوست عزیز
    حتما نگاه میکنم

تاپیک های مشابه

1. من دنبال یک سخت افزار reader/writer هستم
    نوشته شده توسط nima_jafari در بخش C#‎‎
    پاسخ: 10
    آخرین پست: جمعه 13 دی 1387, 12:24 عصر
  2. SMART CARD READER & WRITER
    نوشته شده توسط saeeded در بخش برنامه نویسی سیستم های Embeded
    پاسخ: 4