نمایش نتایج 1 تا 38 از 38

نام تاپیک: سوال از توسعه دهندگان کافه بازار

کاربر جدید
    محل زندگی
    مازندران

سوال از توسعه دهندگان کافه بازار

آیا طی روزهای اخیر ایمیلی با مضمون زیر از کافه بازار دریافت کردید؟

سلام، طبق درخواست کاربر، هزینه دریافتی بابت خرید نرم افزار ......... معادل ....... ریال به شماره توکن ............. ، به حساب اعتبار کافه‌بازاری کاربر عودت داده شد.

من از کافه بازار سوال کردم و این جواب رو دریافت کردم:

توسعه‌دهندهٔ گرامی، در صورت تماس کاربران با تیم پشتیبانی کافه‌بازار و درخواست آنان مبنی بر عودت مبلغ، هزینه به عنوان اعتبار کافه‌بازاری به ایشان بازگشت داده می‌شود.این نامه جهت اطلاع‌رسانی به شما ارسال شده است. همچنین به زودی امکان عودت مبلغ به پنل شما افزوده خواهد شد و خود می‌توانید مبلغ را به کاربران برگشت دهید.

کسی اطلاعات بیشتری در مورد این پروسه نداره؟

نقل قول: سوال از توسعه دهندگان کافه بازار

هیچی دیگه باید کلا این کار رو کنار بزاریم

کاربر تازه وارد آواتار yasinf
    محل زندگی
    شیراز

اگه همچین سرویسی بیاد باید تعطیل کنیم کلا

کاربر جدید
    محل زندگی
    مازندران

والا برای من توی ده روز اخیر 5 بار پیش اومده! اونم بدون اینکه کاربر با من از طریق ایمیل یا ثبت نظر مکاتبه کرده باشه! 2 بار هم از کافه بازار سوال کردم اما هر دو بار یک ایمیل با متن تکراری که توی پست اولم قرار دادم اومد! حتی توی ایمیل دوم سوال کردم که اینجوری کاربر برنامه رو می خره و استفاده ی مورد نیازش رو می کنه و بعد درخواست عودت وجه رو داره اما باز جواب مشخصی دریافت نکردم!
    امروز عصر هم که آخرین مورد ریفاند انجام شده بود توکنی خرید کاربر حتی توی 48 ساعت اخیر هم نبوده! یعنی کاربر حداقل 3 روز پیش خرید انجام داده و امروز منصرف شد و مبلغش رو پس گرفت!

مدیر بخش آواتار dasssnj
    محل زندگی
    Esfahan

این بازار هم که هر روز یه دردسر جدید برای ما درست می کنه ، تا کی باید ساکت باشیم و چیزی نگیم ؟؟!!
    آخرین ویرایش به وسیله dasssnj : جمعه 29 اسفند 1393 در 05:38 صبح

Write Once, Run Anywhere

کاربر دائمی آواتار Nevercom
    محل زندگی
    بستک

اصل موضوع که اشکالی نداره و خیلی هم خوبه، بالاخره کاربر نهایی حق داره درخواست عودت وجه رو بده و احساس می کنم این حرکت های کافه بازار در نهایت به فرهنگ استفاده از نرم افزار کمک بزرگی می کنه.
    فقط امیدوارم کارهایی که لازمه رو انجام بدن تا هرچه بیشتر جلوی سوءاستفاده ی احتمالی از سمت کاربر رو بگیرن تا توسعه دهنده متضرر نشه.

این مورد برای منم 2 بار پیش اومده، بهشون ایمیل زدم دقیقا همین جواب رو کپی کردن برام

اصلا موردی نداره اگه برنامه مشکل داشته باشه، یا فورس کلوز بده پول برگشت داده بشه
    اما برنامه های درون خرید یکی از اهدافشون همینه که کاربر تست کنه و اگر راضی بود بخره

بازار بدون اینکه هیچ دلیلی برای برگشت پول بیاره این کار رو کرده و به نظرم درست نیست.

مدیر بخش آواتار dasssnj
    محل زندگی
    Esfahan

نقل قول نوشته شده توسط poorman مشاهده تاپیک
    این مورد برای منم 2 بار پیش اومده، بهشون ایمیل زدم دقیقا همین جواب رو کپی کردن برام

اصلا موردی نداره اگه برنامه مشکل داشته باشه، یا فورس کلوز بده پول برگشت داده بشه
    اما برنامه های درون خرید یکی از اهدافشون همینه که کاربر تست کنه و اگر راضی بود بخره

بازار بدون اینکه هیچ دلیلی برای برگشت پول بیاره این کار رو کرده و به نظرم درست نیست.
    قبل از اینکه پول برگشت داده بشه باید با توسعه دهنده هماهنگ بشه و دلیل ناراضی بودن کاربر مشخص بشه ، در صورت که توسعه دهنده نتونه مشکل را حل کنه (و دلیل کاربر منطقی باشه) ، پول پس داده بشه .

این که یه نفر بگه ناراضی ام و بازار هم پول را همینجوری پس بده که نمیشه !

Write Once, Run Anywhere

کاربر جدید
    محل زندگی
    مازندران

قطعا کسی مخالف این نیست که برنامه ای که مشکل داره و یا پشتیبانی و ساپورت خوبی نمی شه کاربران و خریداران امکان بازگشت پول رو داشته باشن!
    اما اگر هم لغو خرید به دلیل خطای برنامه بوده این حق توسعه دهنده هست که بدونه برنامه اش به دلیل مشکل و عدم عملکرد صحیح فروشش لغو شده! نه اینکه صبح یه ایمیل بگیره که فلان خرید لغو شده! نه می دونی کاربر کی هست و چرا خرید رو لغو کرده! نه می دونی که چه تاریخی خرید انجام شده! نمی دونی آیا به دلیل مشکل نرم افزاری بوده یا اینکه کاربر با برنامه حال نکرده! امکان مکاتبه با خریدار هم نیست!
    ضمن اینکه مفهوم پرداخت درون برنامه ای هم همین هست! وقتی توی برنامه یکسری امکانات رو به رایگان در اختیار مشتری قرار می دی یعنی طرف بیاد نرم افزار و تست کنه و اگر راضی بود بخره! در این حالت دیگه عدم رضایت مفهومش چیه؟ خصوصا توی آخرین موردی که برای من پیش اومد از روی شماره توکن خرید نگاه کردم و خرید توی 48 ساعت اخیر هم نبوده!!!! یعنی کاربر خرید رو انجام داده، کارش رو رسیده و بعد از حداقل سه روز درخواست لغو خرید داده؟!؟!

کاربر دائمی آواتار s3rv3r
    محل زندگی
    Cyber

یحتمل بازار ترسیده تحریما لغو بشه داره زور میزنه کاربراشو نگه داری :-)

فیلممون تازه شروع شده.

سلام برنامه نویسا ...

این امیل یه بار هم برای من اومد اما دلیلش این بود که بازار خودش مشکل داشته و دو باز برنامه توسط یه فرد خریداری شده بود .
    اما این کار بازار خلاف حق و حقوق ما هست ... برنامه نویس باید خودش تشخیص بده آیا پول رو پس بده یا نه .

کلا بازار اوایلش عالی بود و الان که دگه مسخره شده ... سیاست های جدید تغیرات بد و ... معلومه روشون فشاره هم از طرف دولت و هم ... جدیدا هم که باید برنامه هاتو ثبت ارشاد کنی .

من میگم بریم مایک ... البته اگه بعد یه مدتی مایکم مثب بازار نشه ...

البته خیلی از برنامه نویس ها بازار رو ول نمیکنن و این به خاطر جامعه کاربراشه که زیاده اما این زیادی کاربر دلیلش ما هستیم .

نمیدونم والا اما باید تصمیمات جدی گرفت بازار اصلا به برنامه نویسانش توجه نمیکنه . باید یه طوری اعتراضاتمونو به گوششون برسونیم

مدیر بخش آواتار dasssnj
    محل زندگی
    Esfahan

بازار که به برنامه نویس و این چیزا توجه نمی کنه ، فقط پول را می بینه ، پووووووول !!!

Write Once, Run Anywhere

جنس فروخته شده پس گرفته نمیشود.
    لطفا هنگام خرید دقت لازم را به عمل آورید!!!

بازار پول را به حساب بانکی کاربر واریز نمیکنه بلکه در کیف پول کاربر در حساب بازار قرار میده.
    این کار باعث طولانی شدن خوابیدن پول در حساب بازار و افزایش سود روزانه بانکی برای بازار میشود.
    شاید این سود برای بازار زیادی نباشه اما به هر حال سوده دیگه

مدیر بخش آواتار dasssnj
    محل زندگی
    Esfahan

ما جامعه ی بزرگ برنامه نویس ها وقتی یه مارکت نداشته باشیم کار دیگه ای نمی تونیم بکنیم ....

Write Once, Run Anywhere

سلام به دوستان عزیز سال جدید را به همتون تبریک می گم و آرزوی سالی پر از موفقیت و شادی می کنم.
    چرا خودتان یک مارکت درست نمی کنید؟ می دونم طول می کشه که معروف بشه ولی حداقل طرف برنامه نویسان را می گیره نه اینکه هدفش فقط پول باشه این طوری وقتی چند برنامه نویس حرفه ای به عنوان ناظر باشند سطح برنامه ها بالاتر هم می رود

نقل قول نوشته شده توسط skiboys مشاهده تاپیک
    سلام به دوستان عزیز سال جدید را به همتون تبریک می گم و آرزوی سالی پر از موفقیت و شادی می کنم.
    چرا خودتان یک مارکت درست نمی کنید؟ می دونم طول می کشه که معروف بشه ولی حداقل طرف برنامه نویسان را می گیره نه اینکه هدفش فقط پول باشه این طوری وقتی چند برنامه نویس حرفه ای به عنوان ناظر باشند سطح برنامه ها بالاتر هم می رود

یه سرچ بزن تو اینترنت ... ده ها مارکت ایرانی و خارجی پیدا میکنید از گوگل پلی تا آپ استور تا بازار تا مایکت تا موبو مارکت تا کندو تا ایران اپز تا .... ده ها مارکت داریم ...
    خیلی هاشونم خیلی از بازار سرن ... ساخت یه مارکت کاردشواری نیست و با یه کم کار و تلاش میشه ساخت اما هیچ چیزی رو عوض نمیکنه ...
    شما نگاه کنید تو ایران مایکت دومین مارکته اما بازم قدرت رقابت با بازار رو نداره ... نصب بازار روی تلفن های کاربرا مثل نصب مرورگر و آنتی ویروس روی ویندوزه ...

قدرت رقابت وقتی پیش میاد که همه برنامه نویس ها با هم همکاری کنند تا مشتری ها رو مدیریت کنند ... این در حالیه که طی چند سال اخیر این مسئله بار ها توی این فرروم ها مطرح شده اما هنوز هیچ کسی کاری نکرده .

مدیر بخش آواتار dasssnj
    محل زندگی
    Esfahan

بازار را ما زنده نگه داشتیم ، اگه برنامه هامون را از بازار حذف کنیم و دیگه بهش برنامه ندیم ، به مرور زمان ورشکست میشه

Write Once, Run Anywhere

کاربر دائمی آواتار mnakhaeipoor
    محل زندگی
    جهنم

بازار هم دیگه خیلی خودشو خر کرده
    تقصیر ماست که بهش رو دادیم...

اونوخت با این همه نارضایتی چرا همه برنامه نویسا میرن سمت بازار؟و به این فکر نمیکنن که اگر اونا نباشن بازار دیگه اول نیست! البته همه با هم نه یکی دوتا

کاربر دائمی
    محل زندگی
    etc/shadow/

نقل قول نوشته شده توسط hajar-v مشاهده تاپیک
    اونوخت با این همه نارضایتی چرا همه برنامه نویسا میرن سمت بازار؟و به این فکر نمیکنن که اگر اونا نباشن بازار دیگه اول نیست! البته همه با هم نه یکی دوتا
    چون مجبورن.مارکت های دیگه کاربر نداره زیاد

سلام.
    جدا چرا؟
    الان اگه همه ما باهم با بازار اعتصاب کنیم و کاربران بفهمن که دیگه بازار برنامه ای رو قرار نمیده و برنامه نویسان رفتن جایی دیگه، به هیچ وجه دیگه بازار توی گوشی ها جایی نخواهد داشت البته اون موقع باید همگی در یک زمان واحد بریم به یه مارکت دیگه و تو اون فعالیت کنیم.
    همین بخدا شدنیه فقط باید با هم باشیم.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    etc/shadow/

خوب الان چطور میتونی به همه برنامه نویس ها این موضوع رو اطلاع بدی؟

یه جوری..!
    مثلا بریم توی همه برنامه هامون این متن رو بنویسیم:
    از این بعد برنامه های ما را از مارکت فلان دانلود نمایید.
    بعد به برنامه های دیگه به صورت نظر میگم شما هم اینو بنویس تا همه بریم به مارکت فلان.
    اگه بخوایم میشه.

به نظر من کلا هدف بازار اینه که مشابه بازار گوگل عمل کنه.الان اکثر برنامه های داخل بازار گوگل رایگان اند و صرفا از طریق تبلیغات و پرداخت درون برنامه ای کسب درامد دارند.با توجه به برداشته شدن تحریم ها بازار کم کم سیاست های مشابه گوگل رو در پیش می گیره تا کاربراشو از دست نده. بازار سعی داره توسعه دهنده ها رو به سمت کسب درامد صرفا از طریق پرداخت درون برنامه ای و تبلیغات سوق بده.

این سیاسته عاقلانه ای است ولی بازار خیلی خودسرانه و بدون توجه به توسعه دهنده ها داره عمل می کنه و برای تلاش ما ارزشی قائل نیست.

کاربر دائمی آواتار raha_jon
    محل زندگی
    بعضی ها چقد مردن!!وقتی میبینن یک برنامه فروش خوبی داره ف

سلام و ادب خدمت همه
    ما نباشیم بازار با کی کار میکنه؟؟!!!؟؟؟(البته بجز من ها چون برنامه نویس نیستم خیلی کمه تجربم)
    خوب اجازه بدین تحریم ها برداشته شد بعد میبینیم چی میشه
    بنظرم همه حمله کنن به طرف گوگل مارکت!!!

کاربر دائمی آواتار ali_khodayar
    محل زندگی
    Karaj

قدرت همیشه دست برنامه نویس هاست .
    فکر کنید برنامه نویس ها برنامه هاشون رو به بازار ندن ، دیگه کی میره بازار ؟؟؟ دیگه کی اصلأ برنامه بازار رو روی گوشیش نصب میکنه؟؟؟ فقط نیاز به اتحاد داره. همین و بس.

پس برنامه نویس ها هستن که به بازار رونق دادن نه خود بازاری ها .

این راه عملی نیست چون اگر حتی به فرض محال هم به همه برنامه نویسها بشه اطلاع رسانی کرد خیلی از برنامه نویسهای سودجو برای سود بیشتر برنامه هاشون رو وقتی احساس کنن برنامه کمتری منتشر میشه منتشر میکنن و سود یه عده باعث ضرر عده زیادی میشه و در نهایت کاربر هم از جاش تکون نمیخوره.
    یک راه اینه که یک قدرت تبلیغاتی بزرگ پشت یک مارکت رو بگیره.فرض کنید بشه با نمایندگی الجی و سامسونگ قراردادی رو برای نصب مارکت روی گوشیهای پر فروش بست.کار سختیه ولی جواب میده.
    آخرین ویرایش به وسیله Rezaguitar : سه شنبه 18 فروردین 1394 در 19:23 عصر

کاربر دائمی آواتار golbafan
    محل زندگی
    در قلب دوستان

بازار دیگه بار خودشو بسته
    چه برنامه بهش بدین چه ندین

مشتری ها هم دنبال برنامه رایگان هستند و انصافا هم هر برنامه ای رایگانش پیدا میشه

راه مناسب اینه که برنامه رو رایگان بزارید تا چیزی گیر بازار نیاد و سپس برای تبلیغات درون برنامتون برید دنبال بازاریابی

کاربر تازه وارد آواتار hey you
    محل زندگی
    تهران

گند قضیه رو در آوردن دیگه
    بنگاه شادی درست کردن توو میدون ونک، هر روز یه داستان جدید رو می کنن.
    الان من ایمیل تمام برنامه نویسا رو دارم.
    اگه حتی به همه ی کتاب های آسمانی هم قسمشون بدیم که برنامه به بازار ندید تا به اُزما بره، عمراً کسی به حرفمون گوش نمیده.
    یه دست هم که صدا نداره.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    etc/shadow/

من میگم یه تیم درست کنیم اما کسی پایه نیست!!
    تیم الکی نه، یه تیم حسابی و قانونی و ثبت شده

سلام .
    من به بازار این قضیه رو گزارش دادم و این تایپیکم فرستادم .
    منطقا باید بفهمه که این یه هشدار به بازاره .

کل بازار 70 نفرن ... من فکر نمیکنم هفشتاشون بیشتر برنامه نویس باشن

کاربر دائمی آواتار godofphp
    محل زندگی
    between 0 and 1

سلام . دوستان من در جریان نبودم خیلی مسخرست . یعنی چی بدون دلیل و هماهنگی پول رو به خریدار پس میدن ؟ ؟؟؟؟
    مگه برنامه ی من رو پس داده طرف که میاد پولش رو بازار از خودش پس میده ؟ از کجا معلوم طرف از اپ من بکاپ داره و میخاد توی نت منتشر کنه و اینطوری میخاد به من ضرر بزنه ؟ شاید چشم دیدن موفقیت و در آمد رو نداره ؟
    بازار هم گاگوله بخدا
    تنها راهش اینه که اول یک مارکت اختصاصی داشته باشیم دوم بازار رو ترک کنیم به همین سادگی بازار شکست میخوره مخصوصا الان که هیشکی دیگه راضی نیست چه کاربرا چه توسعه دهنده ها

کاربر تازه وارد آواتار Todco.ir
    محل زندگی
    تهران

با سلام.
    کاملا مشخصه بازار با این تصمیم جدیدش میخواد کاربراشو راضی نگه داره. و درنهایت کسی که متضرر اصلی میشه توسعه دهندس.
    من مطلبی را حاوی متن زیر برای بازار ارسال کرده ام.
    شما بایستی برای اینکه توسعه دهندگان هم راضی باشند و این فرهنگ برای کاربران عادی جا بیفته که به برنامه نویس و برنامه هاشون که درواقع نیازهای روزمره انها را برطرف میکند ارزش قائل شوند و امکان سو استفاده از برنامه ها توسط کاربران امکان پذیر نباشد.
    هر برنامه ای بایستی یک طول عمر تست یا خرید داشته باشد.
    به اینصورت که کاربر برنامه را خریده و به مدت مثلا 3 روز در صورت نارضایتی میتونه پولشو پس بگیره و بعد از 3 روز امکان باز پس گرفتن پول خود را ندارد.

کاربر دائمی آواتار godofphp
    محل زندگی
    between 0 and 1

منتظر تایید آدرس ایمیل

سلام ، بچه ها می تونین بگین از طریق کافه بارار تا حالا چقد درآمد داشتین؟
    باتشکر

جالبش اینجا بود "
    درخواست آنان مبنی بر عودت مبلغ، هزینه به عنوان اعتبار کافه‌بازاری به ایشان بازگشت داده می‌شود
    " یعنی فکر نمیکردم یکی باشه که رو دست ایرانسل بلندشه اما دیدم نه بازار زنده باشه تازه با مفهوم درست جمله از این جیب به اون جیب تو این مملکت آشنا شدم

نتیجه:
    دیگه برنامه پولی تو بازار نزارید. برنامه های رایگان با تبلیغات و درون پرداخت بزارید.
    فکر ترک بازار رو هم نکنید که فقط خودتون ضرر می کنید.

تاپیک های مشابه

1. API توسعه‌دهندگان کافه‌بازار
    نوشته شده توسط mehdilove09 در بخش Android Studio
    پاسخ: 0
    آخرین پست: یک شنبه 30 آذر 1393, 15:47 عصر
  2. آموزش: 9 Cheat Sheet برای توسعه دهندگان وب
    نوشته شده توسط mehdi.mousavi در بخش توسعه وب (Web Development)
    آخرین پست: شنبه 25 اردیبهشت 1389, 12:18 عصر
  3. خبر: لیست مفیدترین ابرازها برای توسعه دهندگان CSS3
    نوشته شده توسط mehdi.mousavi در بخش طراحی وب (Web Design)
    آخرین پست: یک شنبه 22 فروردین 1389, 16:32 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •